Czy Matka Boska jest drogą do Boga?

Matka Boża

Wiara w Matkę Boską osiągnęła olbrzymie rozmiary. W wielu regionach świata jest potężniejsza od samego Chrystusa i Boga Ojca.

Czy Chrystus pozwolił na zrównanie Mariam z Bogiem?

Kim jest Mariam?

Badałem imię mamy Chrystusa. Okazało się, że za każdym razem, kiedy Nowy Testament wymienia imię mamy Chrystusa, to pisze w języku greckim: Mariam.

Nie Maria, ani Maryja.

Jeżeli nie wierzysz, to weź Nowy Testament w wersji interlinearnej i sprawdź: Nowym Testamencie Grecko Polskim wydanie interlinearne są to Pisma napisane w oryginalnym języku greckim i tłumaczone na polski, słowo po słowie.

Zobacz jeszcze – https://jeszu.yeshu.info/post/maria-czy-miriam 

Czy apostołowie modlili się do Matki Bożej?

Zapraszam do całego artykułu:

 https://jeszu.yeshu.info/post/czy-matka-boska-jest-droga-do-boga

. . ekonomia Robert Brzoza

Form by (e)NeTes„Our Lady of Perpetual Succour” (CC BY-NC-ND 2.0) by Lawrence OP

51 Responses to “Czy Matka Boska jest drogą do Boga?”

 • Damian on 11 września 2016

  Zgadzam sie, matka boska to kult szatana. Same objawienia powinny dać do myślenia i niby to matka boska dała różaniec trojga dzieciom. Nagle po 1917 latach mamy zmianę i nakaz modlenia sie do niej aby zbawić i uratować świat. Jezus jasno powiedział ze jeśli kto kolwiek zmieni jotę w prawie które nam Chrystus zostawił to niechaj będzie przeklety. Różaniec wypatrzą Jezusa Chrystusa ; ponieważ większość modlitw odnosi sie do matki boskiej. Jezus jasno powiedział abyśmy sie modlili „ojcze nasz” Zachecan do czytania Biblii.

 • Sancti on 11 września 2016

  Napisać i interpretować sobie można do woli wszystko i na wiele sposobów, jednakże świadectwa ludzi z uzdrowień poprzez modlitwę do Matki Bożej choćby te z naszego polskiego gruntu tj. jasnogórskie przeczą temu co powyżej, podobnie rzecz ma się z naszą historią – proszę wnikliwie zapoznać się z relacjami żołnierzy dot. Cudu na Wisłą z 1920 roku……i nie szerzyć herezji !!!

 • Robert on 12 września 2016

  @Sancti

  My tutaj rozmawiamy nie na podstawie rzekomych zdarzeń, filozofii, tradycji tylko Słowa Bożego.
  Zgodzisz się ze mną, że najważniejsze jest to co Bóg nam przekazał.
  Dlatego proszę udowodnić, że doktryna „Matki Boskiej” pochodzi od Boga, że Chrystus a później apostołowie modlili się do Maryi.
  To powinien być sens twojej wypowiedzi.
  Na tym forum tylko Słowo Boże jest dokumentem, podstawą wiary i doktryn, a nie ludzkie filozofie.

 • komentator on 12 września 2016

  Sancti

  Podaj chociaż jedno miejsce z Pisma Św. gdzie , ktokolwiek modlił by się do Marii.
  Fundamentem dla Chrześcijan jest nauka Jezusa i Apostołów.
  To co jest z tym sprzeczne pochodzi od złego.

  ” Ale choćbyśmy nawet my albo anioł z nieba zwiastował wam ewangelię odmienną od tej, którą myśmy wam zwiastowali, niech będzie przeklęty!” List do Galatów 1:6-8

 • Damian on 12 września 2016

  Niestety szatańskie moce noga uzdrawiać w celu zwiedzenia. Pózniej nie jest juz wesoło. Choćby nawet wróżki, uzdrowiciele , bioenergoterapeuci to nic innego jak okultyzm. Ludzie tacy maja zdolności po przez demony. Radzę zapoznać sie z tematem okultyzmu.

 • Robert on 12 września 2016

  Bardzo dobry werset podałeś.
  Wiara raz została przekazana świętym/apostołom i nikt jej nie może zmienić nawet aniołowie.
  Dlatego moje zapytanie do ciebie: na jakiej podstawie uprawiasz kult „Matki Boskiej”?
  Podaj przykład biblijny, że apostołowie modlili się do Maryi.

  Skoro jak podałeś w wersecie, nawet aniołowie nie mogą zmienić prawdy, to jakim prawem zrobiły to religie?

 • Sancti on 12 września 2016

  Szanowny Panie Robercie jeśli wydarzenia historyczne tj. fakty są dla Pana rzekomymi zdarzeniami to proszę zapoznać się chociażby z tym artykułem:

  https://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=13673&Itemid=46

  oraz tym (a w szczególności z komentarzami pod nim):

  https://www.fronda.pl/blogi/prosto-w-morde/kult-maryjny-czy-balwochwalstwo,36886.html

  i tym:

  https://www.traditia.fora.pl/swieta-maryjne,40/nazaret-archeologia-potwierdza-kult-niepokalanej,1195.html?sid=17d000baa57803903ade8a3b000fcbae

  Chciałbym zauważyć, że obecnie w KK trwa rozłam i tylko tradycjonaliści katoliccy (nie negujący tez kultu maryjnego !!!) widzą zagrożenia, których inni widzieć nie chcą, a szczególnie tzw.moderniści i specjaliści od fałszywie pojmowanego ekumenizmu. Tradycjonaliści widzą co wstrząsa KK od dłuższego już czasu tj. od czasu SVII i głośno o tym mówią tj. mówią o działaniach ze strony masonerii (obecnie świetnie ulokowanej w KK), która w kulcie maryjnym również widzi zagrożenie, wobec tego proszę sobie wysnuć odpowiednie wnioski na ten temat i opowiedzieć się po której ze stron Pan stoi??!! Nawet jeśli po innej niż wymienione to jest to niestety herezja !!!

  @Damian w tematyce okultyzmu i New Age oraz proroctw biblijnych polecam kapłana (jedynego chyba w Polsce, który na poważnie to interpretuje z podstawami teologicznymi) Ks. dra Pawła Murzińskiego – na youtubie jest dużo jego wykładów, tu masz przykład:

  https://gloria.tv/video/Uh2j7DLccH9sKhBGu6FrEnetP

 • Damian on 12 września 2016

  Maryja była Matka Boga – owszem, była Matka Jezusa – owszem, Maryja była Bogiem- brednie. Jedyna modlitwa to Ojcze nasz i to w innej formie niż sie nam podaje. Odsyłam do Biblii. Kult maryjnu wszedł dopiero 99 lat temu. W 1917 został zapoczątkowany. Szukajcie prawdy a znajdziecie. Tylko Nasz pan Jezus jest droga, światłem prawda i życiem, nikt inny nie przechodzi do Ojca jak tylko przez niego. Pan Jezus jest jedynym pośrednikiem. Wiec kim jest Maryja? Pośrednikiem pośrednika? Bezsens.

 • Piotr on 12 września 2016

  Kiedy bylem malym chopcem tata zabieral mnie na wycieczki rowerowe do sanktuarium Matki Boskiej, moja ulubiona siostra zakonna uczyla zdrowas Mario, na scianie w pokoju mialem obraz Maryi do ktorego sie modlilem. Tato dal mi obrazek Jezusa kory zostal namalowany po wizji siostry Faustyny i ktory mozna spotka na calym Swiecie. Kiedy czulem sie zle i szedlem do sociola gdzie jest pelno obrazow i posagow po modlitwie nie tylko czulem sie lepiej ale problem znikal. Teraz w doroslym zyciu mam to odrzucic, to tak jakby moje dzieciece modlitwy stracily sens a ludzie ktorzy mnie ich uczyli byli wyslannikami szatana. To oni nauczyli mnie milosci, zycia. Nie zmienie siebie :)

 • Robert on 13 września 2016

  @Sancti

  Trudno nam się rozmawia, bo Pan cały czas omija Biblie.
  Szuka potwierdzenia kultu „Matki Boskiej” w nauce, filozofii i tradycji.
  A gdzie Słowo Boże?
  Dlaczego nie opiera się Pan na wersetach biblijnych?
  Proszę zostawić wykopaliska, ludzkie nauki, a pochylić się nad Biblią.
  Tam nie nic o „Matce Boskiej”…

 • Robert on 13 września 2016

  @Piotr

  Czytaj Biblie i sam decyduj gdzie jest prawda, a gdzie fałsz.
  Bóg chwalił osoby, które usłyszawszy nauki od apostołów sprawdzali je w Pismach.
  Zrób tak samo.. sprawdź wyuczone nauki o doktrynach w Słowie Bożym.

 • Damian on 13 września 2016

  Biblia. Zamiast czytac biblie, ludzie ida na latwizne. Kazdy ma a rzadko kto czyta a potem wielkie zdziwienie. Przykre to. Pomijam juz zaglebiabie sie w historie (chociaz warto) ale Biblie nalezy czytac . Tacy letni katolicy sa nic nie warci. Nasza prawdziwa wiara i nauka dana nam od Jezusa ma oparzyc lub zmrozic. Nie moz na byc letnim. Jeszcze raz odsylam do Biblii i modlitw Do Jezusa bo tylko on jest posrednikien i Bogiem. Modlenie sie do swietyc h i maryji to lamanie pierwszego przykazania i tez jest to balwochwqlstwo. Nie mozemy sie modlic do stworzen, a Maryja jest stworzeniem Boga.

 • komentator on 13 września 2016

  Katolicy znani są z tego, że uwielbiają Matkę Boską, wiecznie dziewicę, nazywając ją także Królową Niebios. niestety niewielu ludzi szczerze wierzących zdaje sobie sprawę z tego, komu w rzeczywistości oddają oni cześć oraz uwielbienie.

  Termin – Królowa Niebios nie jest terminem nowym i występuje także w Biblii. Biblia nam mówi, ze odstępczy Izraelici czcili Królową Niebios i z tej właśnie przyczyny zostali srogo przez Boga ukarani. Było to około roku 530 p.n.e.

  Jeremiasza 7:17 Czy sam nie widzisz, co oni robią w miastach judzkich i na ulicach Jeruzalemu?18 Dzieci zbierają drwa a ojcowie rozniecają ogień; kobiety ugniatają ciasto, aby wypiekać placki dla królowej niebios, cudzym bogom wylewa się ofiary z płynów, aby mnie obrażać.

 • Damian on 13 września 2016

  Sancti co do okultyzmu polecam wypowiedzi Roberta Tekieli, najslynniejszy polski okultysta ktory sie nawrocil.

 • Grzegorz on 13 września 2016

  Drogi Robercie, czytasz czasem Biblię ? Warto i to uważnie. Piszesz, że tam nie ma nic o Matce Bożej, trochę się mylisz. A czy wiesz, że Ona została wybrana jako NIEWIASTA, która zniszczy głowę diabelskiego węża ? Zob. Rdz 3,15 ” Ona zmiażdży ci głowę” [hebrajski nie zna rodzaju nijakiego], J19,26-27 aby być dobrym uczniem Jezusa trzeba przyjąć NIEWIASTĘ [czyli Matkę Maryję] do swojego życia ” uczeń wziął ją do siebie”, Ap 12, 1 „NIEWIASTA ” wydaje na świat syna, który pokonuje szatana. Maryja jest wpisana w historię zbawienia dlatego „będą Ją błogosławić wszystkie pokolenia” Łk 1, 48; Łk 11, 27

 • komentator on 14 września 2016

  Robert
  Chyba pomyliłeś mnie z Sancti.
  Ja nie uprawiam kultu ” Matki Boskiej”.

 • Robert on 14 września 2016

  Jeżeli według ciebie niewiasta z rodzaju 3:15 to Matka Boska, to co powiesz o tym wersecie, gdzie niewiastą jest…?

  Apokalipsa 17: 3-5
  „I zaniósł mnie w stanie zachwycenia na pustynię. I ujrzałem Niewiastę siedzącą na Bestii szkarłatnej, pełnej imion bluźnierczych, mającej siedem głów i dziesięć rogów. (4) A Niewiasta była odziana w purpurę i szkarłat, cała zdobna w złoto, drogi kamień i perły, miała w swej ręce złoty puchar pełen obrzydliwości i brudów swego nierządu. (5) A na jej czole wypisane imię – tajemnica: „Wielki Babilon. Macierz nierządnic i obrzydliwości ziemi”.

  Co na to powiesz Grzegorz?

 • kam on 15 września 2016

  O ile lubie artykuly pana Roberta, tak tutaj mam wrazenie ze wieje jehowymi…kazdy ma swoj rozum…po co te cytaty majace odwrocic nas od matki bozej? Prosze skupic sie o artykulach strikte o Bogu, to nas nie podzieli

 • komentator on 15 września 2016

  Grzegorz, wyrażnie pisze że to potomstwo niewiasty zdepcze głowę szatanowi.
  Więc słowo potomstwo w j. hebrajskim jest albo rodzaju żeńskiego albo męskiego .

  „I ustanowię nieprzyjaźń między tobą a kobietą, między twoim potomstwem a jej potomstwem; ono zdepcze ci głowę, a ty ukąsisz je w piętę. ”

  Jak sam napisałeś, to właśnie Chrystus pokonuje szatana.(depcze mu głowę)
  Słowo NIEWIASTA oznacza w Biblii także Kościół ,zarówno ten odstępczy jak i prawdziwy np.

  19:7 Obj.Św. Jana
  „Weselmy się i radujmy się, i oddajmy mu chwałę, gdyż nastało wesele Baranka, i oblubienica jego przygotowała się ;
  19:8
  I dano jej przyoblec się w czysty, lśniący bisior, a bisior oznacza sprawiedliwe uczynki świętych. ”

  Także 10 panien ; 5 mądrych i 5 głupich oznacza Kościół.

 • Robert on 15 września 2016

  @kam

  Proszę tylko o argumenty biblijne.
  Nie zgadza się Pan z moimi artykułami, to proszę przedstawić zgodnie z Biblią gdzie jest mój błąd.
  Inne komentarze nie mają sensu.

 • Robert on 15 września 2016

  @komentator

  Jeżeli Cię pomyliłem z inną osobą, to przepraszam.

 • Jan on 16 września 2016

  Każdy kto przeczyta Biblię doświadcza dysonansu. I każdy znajduje się w miejscu, w którym obecnie jest @Piotr. Odrzucić to, czego nas uczono od dziecka, czy nazwać to po imieniu bałwochwalstwem. Pierwsze jest łatwiejsze, bo większość tak czyni i jesteśmy tak nauczeni. Drugie trudniejsze, bo sprzeczne z wieloletnimi naukami, które nam wpajano i praktykami, których siłą rzeczy doświadczamy.

  Od kiedy zacząłem zadawać pytania i poddawać w wątpliwość słuszność kultu maryjnego i tzw. świętych, słyszałem wielorotnie, że jestem jehowym, albo protestantem. Ludzie boją się odrzucić nauki Kościoła Katolickiego. Boją się samodzielnie myśleć, bo przecież KK nie może się mylić.

  Ja wychodzę z założenia, że to moje życie i moja dusza. Najpierw muszę sam znaleźć drogę do Boga, a potem pomóc mojej rodzinie i bliskim. To, że większość ma inne zdanie to ich problem. Dla mnie jasne jest, że modlitwa do Boga nie jest grzechem. Więc jeśli przestanę wywyższać Maryję i świętych nie grzeszę. I na tym poprzestanę. Brak modłów do zmarłych ludzi i do ich podobizn może mi tylko pomóc. Bo w jaki to niby sposób św. Krzysztof ma mi pomóc na drodze, albo św. Juda jak będę w beznadziejnym położeniu? Czy oni są Bogami? Gdzie jest napisane w Biblii, że Bóg potrzebuje pośredników? A czy czasem nie jest tak, że oni czekają na sąd ostateczny? Bo jeśli tak to do kogo się modlicie o wsparcie?

 • Katarzyna on 18 września 2016

  W takim razie proszę przypomnieć sobie testament dany z Krzyża Jan 19,25-27 – ” A obok Krzyża Jezusowego stały: Matka Jego i …………………………………………………………..Kiedy więc Jezus ujrzał Matkę i stojącego obok Niej ucznia, którego miłował rzekł do Matki: Niewiasto oto syn Twój następnie rzekł do ucznia Oto Matka twoja” Proszę zwrócić uwagę na zastosowane nieprzypadkowo wielkie i małe litery. A tak poza tym to cały ten artykuł trąci mi protestantyzmem

 • Robert on 18 września 2016

  Małe i duże litery…. to jest właśnie największy dowód i argumentacja KK odnośnie kultu Matki Boskiej.
  Aż dziwne, że inteligentni ludzie to kupują…
  KK wymyślił sobie „Matkę Boską”.
  Na wielbienie Maryi, Chrystus nie wyraził żadnej zgody, nie ma słowa o tym w Nowym Testamencie.
  Apostołowie nigdy nie modlili się do Maryi.
  Każdego chrześcijanina obowiązuje prawo raz przekazane apostołem, a tam nic nie ma o Matce Boskiej…

  Widzę, że trudno Pani zaakceptować to, że nie należę do żadnej religii.
  Nie ma argumentów, to trzeba rzucić zarzut…
  Proszę raczej skupić się na Słowie Bożym…

 • Andrzej on 18 września 2016

  Witam,jesli chodzi o kult Maryjny pomijajac juz kwestie od kiedy sie rozpowszechnil,co oznacza itd,mam jedno zasadnicze pytanie do czcicieli Maryi: W ktorym miejscu Biblia mowi o wniebowstapieniu Matki Pana Jezusa do nieba? Prosze o 1 konkretny werset mowiacy o wniebowstapieniu Maryi do nieba. Co jak co ale byloby to chyba na tyle istotne ze zostalby slad po tym wydarzeniu w Pismie Swietym,prawda? Nie ma. NIGDZIE Biblia o tym nie wspomina.Jesli sie myle to prosze o chociaz 1 werset.
  Pozdrawiam.

 • alan on 25 października 2016

  W Łk 1,48 czytamy jakim Maryja mówi :”Odtąd błogosławić mnie będą wszystkie pokolenia”. Kilka wersetów wcześniej widzimy jak Elżbieta, matka największego z proroków, nie ośmiela się równać z NMP: „A skardze mi to, ze Matka mojego Pana przychodzi do mnie?”. Niezwykle wymowne jest też pozdrowienie Elżbiety: „Błogosławiona jesteś między niewiastami!”. Proszę zauważyć, że podobne pozdrowienie pada jeszcze w odniesieniu do zaledwie dwóch kobiet w Starym Testamencie-Sisery i Judyty. Obie zwyciężyły dwóch wodzów nieprzyjacielskich armii. Nietrudno się domyślić, że Maryja zwycięża diabelskiego węża spełniając przepowiednię z Księgi Rodzaju. Jak więc można odmawiać czci tej, którą mają błogosławić wszystkie pokolenia, jest błogosławiona między niewiastami i ma zmiażdżyć głowę szatanowi?

 • Robert on 26 października 2016

  Przykro mi ale twoje argumenty są… naciągane.
  To delikatne słowo.
  W przekładzie katolickiem, interlinearnym, czyli tłumaczonym słowo po słowie z greckiego (Grecko-Polski Nowy Testament) pisze:
  Łukasza 1,48:
  „… Oto bowiem od teraz szczęśliwą zwać będą mnie wszystkie pokolenia…”.

  szczęśliwą a nie błogosławioną.
  Przykro mi, ale w całym Nowym Testamencie nie ma ani słowa, aby modlić się do „Matki Boskiej”.
  Jest to kult nie znany u apostołów.
  Gdyby Bóg nakazał modlić się do Maryi, to apostołowie robiliby to.
  Byłoby pełno wersetów, a tak nie ma ani jednego…

 • alan on 26 października 2016

  Masz racje, może być Ci przykro, bo czy się to komuś podoba czy nie, Maryja była, jest i będzie wywyższona między niewiastami. Wszak urodziła syna Bożego, tego chyba nie zaneguje nikt.
  Łukasza 1,48:
  „… Oto bowiem od teraz szczęśliwą zwać będą mnie wszystkie pokolenia…”.
  Nazywaj sobie to jak chcesz, ale nie pomniejszysz jej postaci w świetle Pisma Świętego. Zresztą nie wszystko musi być napisane, by było jasne i logiczne… „Jest to kult nie znany u apostołów” to prawda, apostołowie nie mogli czcić Maryi, bo postać Jezusa przyćmiewa wszystko…ale tu nie chodzi o kult Maryi. Chciałbym zwrócić tutaj uwagę na jedną rzecz. Adoracja Matki Bożej jest całkowicie podporządkowana Chrystusowi. To jedynie Chrystus jest Pośrednikiem między Ojcem a ludźmi. Jednakże, u Tomasza Akwinaty znajdujemy teorię partycypacji, uczestniczenia. Czyli Matka Boża, podobnie jak święci, mogą partycypować w pośrednictwie Chrystusa, tak jak my, tu na ziemi, współuczestniczymy w Kapłaństwie Chrystusa. Gdybyśmy przyjęli protestanckie rozumienie 1 Tm 2,5 musielibyśmy zanegować nie tylko pośrednictwo św.Maryi, ale także wszelką możliwość wzajemnego wstawiennictwa, pomiędzy chrześcijanami ! (a także możliwość ewangelizowania kogokolwiek).

 • Anna on 26 października 2016

  @Alanie
  Nie bardzo rozumiem dlaczego piszesz, w kontekście powyższego artykułu, o odmawianiu czci matce Chrystusa? Przecież art. odnosi się w całości do formy kultu jaki urósł w KRK do niebotycznych rozmiarów w zestawieniu ze Słowem Bożym, w którym nie ma nakazu, by tak czynić. Co więcej NT wyraźnie podkreśla, że takie określenia jak pośrednik, pocieszyciel, orędownik,nauczyciel i inne są atrybutami jednej tylko osoby – Zbawiciela, Syna Bożego. TO ON JEST GŁOWĄ KOŚCIOŁA…nie Mariam.
  Kol 1, 17: On jest przed wszystkim i wszystko w Nim ma istnienie. 1, 18: I On jest Głową Ciała – Kościoła. On jest Początkiem, Pierworodnym spośród umarłych, aby sam zyskał pierwszeństwo we wszystkim.”
  Co zaś się tyczy czci…nikt jej nie odbiera Matce Pana, zachowujemy przecież w sercu szacunek i w pamięci to, iż Mariam znalazła łaskę u Boga, została wybrana, była bogobojną kobietą z wyśmienitego rodu i porodziła nam Zbawiciela. Największą radość przyniósł ten fakt samej Mariam, ale czy przez to należy rozumieć, że nagle stała się boska i ją należy „wynieść na ołtarze”? Absolutnie nie. Pismo nic takiego nie mówi. Nawet Mariam sama rozumiała doskonale, że jest tylko człowiekiem, któremu może przytrafić się upadek, który może zgrzeszyć, bo po cóż by inaczej wypowiadała takie oto słowa: Łk 1, 46: Maryja rzekła: Wielbi dusza moja Pana, 1, 47: i raduje się duch mój w Bogu, moim Zbawcy.” Kto potrzebuje Zbawcy? Każdy grzeszny człowiek..a bez grzechu i doskonały był i jest tylko Jeszua, Pan panów i Król królów. Ja to tak rozumiem..jeśli zaś się mylę, proszę uprzejmie mnie w kontekście NT poprawić.
  Z Bogiem.

 • Robert on 27 października 2016

  Widzę, że lubisz uprawiać filozofie ludzką.
  Nie ma ona nic wspólnego z prawdą biblijną.
  Polega na tym, że wymyśla się dane doktryny i dopasowuje do słów Biblii.
  Jeżeli ich tam nie ma, to logiczne jest, że powinny tam być…

  Musisz uważać, bo takim rozumowaniem, podsunął ci kolejne fałszywki.
  To, że Maryja była znakomitą kobietą, nie oznacza, że mamy się do niej modlić.
  Nigdzie nie ma takiego pozwolenia w Biblii.

 • Anna on 28 października 2016

  Drogi Robercie☺
  Nigdzie nie piszę, że należy się modlić do Maryji… Czy wymyśliłam doktrynę niezgodną z Biblią? Pytam, bo nie rozumiem twego komentarza. A jeżeli tak zrobiłam to wskaż proszę gdzie?
  P.s. Nie uważam, że uprawiam filozofię…poprostu rozwijam myśli. Tak mnie nauczono w ” starej, dobrej szkole”..ale dzisiaj to może już jest filozofia. Tego nie wiem…

 • Robert on 29 października 2016

  Tak, Anno, KK wymyślił doktrynę „Matki Boskiej” niezgodną z Biblią.
  Jeżeli nie mam racji, to proszę wskaż mi wersety, które mówią, że apostołowie po śmierci Chrystusa modlili się do Maryi.
  Wskaż wersety, w których Chrystus nakazuje taką doktrynę.

 • alan on 29 października 2016

  Powtórzę to jeszcze raz…Adoracja Matki Bożej (tu dopisze w KK) jest całkowicie podporządkowana Chrystusowi, który był, jest i będzie najważniejszy. Nie doszukujcie się w tym bałwochwalstwa. Czasami mam wrażenie, że protestanci i inne odłamy chrześcijaństwa szukają dziury w całym, zamiast skupić się na cechach wspólnych. Obyśmy nigdy nie byli jak faryzeusze, którzy wytykali Jezusowi każde jego odstępstwo od ksiąg (bo czy wolno w szabat uzdrawiać?). Pamiętajmy również, że wszelka cześć jaką oddajemy Bogu, potrzebna jest właśnie na samym, abyśmy przylgnęli do Niego sercem, nie zaś samym rozumem.
  Kult Maryjny niesie dobre owoce i zbliża nas do Chrystusa sercem matki… a po owocach poznacie wszystko. Koniec kropka.

 • Anna on 29 października 2016

  Bracie…ale ja tego przecież nie neguję. KK wymyślił nie tylko tę doktrynę, ale i wiele innych sprzecznych z Biblią. Masz rację, oczywiście, że takich wersetów nie ma, a Apostołowie, którzy otrzymali Ducha św. znali prawdę:
  1 Kor 8, 6: dla nas istnieje tylko jeden Bóg, Ojciec, od którego wszystko pochodzi i dla którego my istniejemy, oraz jeden Pan, Jezus Chrystus, przez którego wszystko się stało i dzięki któremu także my jesteśmy.”
  Chyba nie zrozumiałeś mojej myśli zawartej w komentarzu…a może ja wyraziłam to w nieczytelny sposób . Pozdrawiam ciebie i twoją rodzinę.

 • Robert on 29 października 2016

  @Alan

  Nie odwołuj się do protestantyzmu, bo my nie mamy nic wspólnego z żadną religią.
  Potwierdź proszę swoje słowa Biblią.
  Jeżeli pokażesz werset, w którym Chrystus nakazał czcić i modlić się do Maryi, zmienimy zdanie.

 • Piotr Tom. on 29 października 2016

  Z Najwyższym Szacunkiem, do matki Jeszu’y ! Nie modle się do człowieka.
  Ona nigdy nie powiedziała ,żeby modlić sie do Niej… To blużnierstwa kleru.

  Pozdrawiam serdecznie :)

 • Alan on 6 listopada 2016

  Oczywiscie niema takich fragmentow w Bibli odnośnie Maryi. Pismo Sw. jest ksiegą ponadczasowych prawd i zasad, a przede wszystkim Słowa Bożego. Jednak świat się nie zatrzymał na Nowym Testamencie. Wciąż mamy nowe objawienia i cuda, które zapowiadał jeszcze sam Jezus. A czy ktoś w nie wierzy czy nie, to już inna historia.
  O samej Maryi wiemy wiele właśnie z tych objawień, ale również z drugiej strony, tj. z egzorcyzmów i reakcji szatana na wstawiennictwo egzorcystów u najświetszej Maryi. Warto się temu przyjrzeć bliżej i samemu ocenić.

 • Robert on 6 listopada 2016

  Alan,

  Co powiesz na te wersety?

  1Koryntian 4:6
  „…Nie wolno wykraczać ponad to, co zostało napisane…”.
  List Judy 1:3:
  „Uznałem za konieczne napisać do was z zachętą do walki o wiarę raz tylko przekazaną świętym”.

  Bóg wyraźnie pisze: moje prawa zostały już zapisane, wiara została tylko raz przekazana apostołom.
  Nie ma czegoś takiego jak ewolucja Biblii.
  Skoro Bóg wszystko przekazał w Biblii, to czy te wszystkie objawienia nie są z woli szatana?

 • Piotr Oko on 15 stycznia 2017

  „Skoro Bóg wszystko przekazał w Biblii, to czy te wszystkie objawienia nie są z woli szatana?” To też ludzka filozofia 😉
  Kochajmy się zamiast toczyć te intelektualno-faryzeistyczne dyskusje!

 • Bartek on 18 czerwca 2017

  Nie mam czasu czytać całej tej debaty, ale pycha bije ogromna już na początku z wypowiedzi: „TYLKO SŁOWO BOŻE” jest dokumentem i podstawą wiary – dalej wbija Pan oponenta w buty „ludzkich filozofii” Rozumiem, że zanim Pismo zostało spisane jeszcze przed Chrystusem, to Mojżesz też wszystko spisywał a potem pokazywał ludowi i mówił – tak jest napisane, widzicie przecież. W ogóle Duch Św. nie do końca byłby potrzebny – skoro samo Pismo Św. jest wystarczające… Jest to mylny pogląd. Zbawienie jest łaską, a uczeni w piśmie nie koniecznie muszą być zbawieni. A co do bluźnierstw wobec Matki Pana Jezusa… Oby Bóg wam wybaczył…. To BÓG wybrał Maryję, czy wam się to podoba czy nie. ZDROWAŚ MARYJO, ŁASKI PEŁNA PAN Z TOBĄ, BŁOGOSŁAWIONAŚ TY MIĘDZY NIEWIASTAMI I BŁOGOSŁAWIONY OWOC ŻYWOTA TWOJEGO JEZUS….. Nawet dyletant w teologii maryjnej nie jest w stanie na podstawie prawdziwego Pisma Sw. podważyć tych słów. Chociaż z innego Pana wpisu wynikało chyba, że Jezus nazywając Świątynię DOMEM SWEGO OJCA – zapewne musiał się mylić…. Jestem ciekawy…

  PS.:
  1Koryntian 4:6
  „…Nie wolno wykraczać ponad to, co zostało napisane…”. Ale co napisane? Bo to dobre pytanie. Nowy Testament? Przecież został zebrany w calość dopiero później, Ewangelie te powstały po listach… Katechezy? Same listy? Stary Testament? Pięcioksiąg i Listy i Katechezy jakieś? No bo odbiorcy listu musieli wiedzieć wobec czego nie wolno wykraczać. Być może chodzi o to co napisałem, a być może nie…. Szkoda jednak, że Luter nie zastosował się do tej rady i napisał np. coś takiego: „zanim stał się Bogiem, musiał najpierw stać się szatanem” to o Panu Jezusie…. I teraz skoro nie wolno wykraczać ponad to co zostało napisane, a mamy setki kardynalnie różniących się denominacji ewangelickich….

  List Judy 1:3
  No właśnie – dlatego wszelkie denominacje ewangelickie – szczególnie te młodsze nie zastosowały się do tej zachęty i nie załapały, że wiara tylko raz została przekazana… istnieje sobie 1500 lat Kościół i nagle łup ktoś stwierdza o nie… to ja znam prawdziwą wiarę i morze krwi… bratobójcze walki itp… Otóż to…

 • Bartek on 18 czerwca 2017

  I od razu uprzedzając bluźnierców skrupulantów: Maryja = Maria = Miriam to to samo imię… Tak jak Bartłomiej jest wersją starą oznacza syna Tolmaja lub Syna Oracza tudzież syna wojownika, a Bartosz to jego spolszczona wersja… I Bartek jest zdrobnieniem tego samego imienia. Choć formalny zapis jest różny.

 • Bartek on 18 czerwca 2017

  W Kościele Powszechnym wierzymy w świętych obcowanie… To znaczy wierzymy, że Ci, którzy osiągnęli świętość w Niebie mogą bezpośrednio wstawiać się za nami prosić o łaski u Pana Boga. To Bóg jest źródłem swojej wszechmocy kult świętych nie ma nic wspólnego z kultem Boga. Najświętsza Maria Panna nie jest w tym sensie wyjątkiem, choć jest wyjątkowa, bo ją wybrał Bóg na Matkę swojego syna, Stała się żywą świątynią Boga wcielonego na ziemi. Pierwszym Tabernakulum…. I na to akurat w Piśmie Świętym wiele wskazuje – pozdrowienie anielskie, Apokalipsa Św. Jana, a także proroctwa Starego Testamentu, Ewangelie również…. Tu nie wystarczy samozwańczy ewangelizator antykościelny, trzeba naprawdę sporej wiedzy i darów Duch Św. żeby nie wypaczać Pisma – a na to drobne dowody już mi autor dostarczył. Problem polega na tym, że ja autora nie przekonam, bo istnieje w innym systemie aksjomatów, które sam sobie ustalił, albo jemu ktoś podsunął. Żyjemy coraz bliżej końca czasów z każdym dniem od 2000+ lat… Stąd tak dużo dziwacznych nauk. Przez pierwsze tysiąclecie herezji było w bród Ale jedność Kościoła Powszechnego była jego potęgą, Szatan podzielił chrześcijan i robi to nadal. Niczego bardziej zajadle nie atakuje niż Kościoła Powszechnego…. zarówno z zewnątrz jak i od wewnątrz. Być może niedługo pozostanie, a może już została tylko niewiasta na pustyni. Tego nie wiem…. Proroctwa przewidują morze krwi, ale na szczęście Chrystus już zwyciężył. AMEN, a co znaczy amen wiecie? Czy też naczytaliście się teorii spiskowych i diabelskich nauk?

 • Bartek on 18 czerwca 2017

  Robert co do „wymyślenia” doktryny przez KK byłbym ostrożny. Po pierwsze: KK = Kościół Powszechny, po drugie Koptowie i Prawosławni potwierdzają tenże Kult. A mają znacznie dłuższą tradycję – sięgającą czasów bliższych Panu Jezusowi niż wszyscy samozwańczy i odstępczy pastorowie razem wzięci… Już na weselu w Kanie Maryja nie tylko miała wpływ na to co uczynił Pan Jezus, ale i nakłoniła ludzi by czynili wszystko co on im nakazuje. Maryja była od samego początku wyjątkowa, jeszcze przed stworzeniem wybrana przez Boga i to ona jest uosobieniem Niewiasty obleczonej w słońce. Ona jest bramą, przez którą Chrystus przeszedł by stać się człowiekiem. Bramą uczynioną przecież przez Boga. Ona była z Jezusem od dziecka, była podczas ukrzyżowania, gdy wszyscy uciekli, była też podczas zesłania Ducha Św. Czy naprawdę sądzicie, że Jezus, który „dobrego łotra” jeszcze w dniu swojej śmierci zabrał do raju… swoją ziemską matkę, wybraną przez Boga pozwoli bezkarnie nazywać szatanem? Jesteście pewni, że nie należy jej się cześć i że nie powinniście jej błogosławić razem ze wszystkimi pokoleniami? Biada Biada Biada.

 • Bartek on 18 czerwca 2017

  Robert – wchodzę dalej w tę dyskusję i utwierdzam się w przekonaniu, że nie czytasz Pisma Św. ze zrozumieniem tylko z wolą walki z Kościołem – może masz jakieś zranienie dotyczące ludzi… Niewiasta *Nierządnica z Apokalipsy – jeśli tobie kojarzy się z Matką Jezusa (Skoro Jezusa to przecież Boga) lepsze było polskie sformułowanie BOGARODZICA – znacznie bardziej precyzyjne, ale mnie ani Matka Boża, ani Matka Boska nie przeszkadza – nie może… JEST matką Pana Jezusa Boga Wcielonego… Sam Bóg wybrał ją do tej roli… Poczęła z Ducha Św. i porodziła Jezusa. – Co do ks. rodzaju… Skojarzenie tamtej niewiasty z Maryją jest tak ewidentne, że naprawdę trzeba złej woli, aby na to nie wpaść. To potomstwo, które zmiażdży głowę węża to kto? TY, Pan Kowalski, czy Jezus? To jasne, że Jezus, a skoro Jezus, to kto go urodził – pisze jak do dziecka… Bo jesteś w powijakach. Ja nawet w połowie nie znam pewnie Pisma tak jak Ty… na wyrywki… Ale może to i dobrze… Skoro te fragmenty, które pamiętam pozwalają mi obalać wszystko co napisałeś. Życzę nawrócenia – sobie i wam….

 • Robert on 19 czerwca 2017

  Bartek

  1 – Nie przypisuj mi proszę tego, czego nie robię.
  Nie walczę z kk, tylko opisuję ich nieistniejące w Biblii doktryny.

  2 – A gdzie ja napisałem, że nierządnica to matka Chrystusa?
  Mało mnie czytasz, a wysuwasz wnioski…
  Nierządnica to system międzynarodowej finansjery.

  3 – Maryja a dokładnie Mariam (takie imię jest w Pismach greckich) była matką Syna Boga.
  Ale nie była matką Boga, ponieważ Chrystus na ziemi nie był Bogiem – nigdy tak o sobie nie powiedział.

  4 – Czy masz werset, w którym ktokolwiek modlił się do matki Chrystusa?
  Ktoś ją wywyższał?

  5 – święci nie są pośrednikiem pomiędzy człowiekiem a Bogiem.
  To jest fałszywa nauka.
  Jest tylko jeden pośrednik, do którego możesz się modlić:

  1 Tymoteusza 2:5
  „Jeden jest bowiem Bóg, jeden jest także Pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jesu”.

  Jana 14:6
  „Mówi mu Jesu: Ja jestem droga i prawda i życie. Nikt nie przychodzi do Ojca, jeśli nie przez mnie”.

  6 – Powołujesz się na „zdrowaś Maryjo łaski pełna…”.
  A gdzie ta modlitwa jest w Biblii?

  Polecam nie kpić, tylko merytorycznie prowadzić dyskusje.

 • Tadeusz on 7 października 2017

  W tej całej dyskusji i wymianie poglądów na temat jak ma wyglądać i na czym opierać prawdziwa wiara chrześcijan czyli wyznawców Jezusa Chrystusa dla którego był tylko jeden Bóg Ojciec w Niebie zastanawia i niepokoi mnie jedno w obecnym KK co później wyjaśnię!!!!! Trudno mi maluczkiemu i nawet nie przystoi osądzać innych braci w wierze a tym bardziej ich pouczać. Ewoluując / myślę , że i wzrastając/ przez kilkadziesiąt lat w wierze KK coraz więcej mam wątpliwości i pewności , że KK stał się wieżą Babel chrześcijaństwa bo pomieszały nam się języki i chcemy sami budując wieżę Babel dostać się do Nieba i tam zasiąść na tronie niepodzielnie mianując się najwyższym Autorytetem -Absolutem , którym dla mnie jest Bóg Ojciec -jak to się skończyło wiemy z Biblii!! Konkludując co do istoty sporu , kto ma rację i gdzie leży prawda o naszej wierze , mogę tylko stwierdzić jedno: jako praktykujący i poszukujący dalej sedna istoty wiary /Boga Ojca i Jezusa znalazłem/ patrząc na obrządki i ceremonie w KK i trendy , które opanowały w Polsce KK zastanawiam się na którym miejscu jest u nas Bóg Ojciec / gdzieś zapewne jest bo u mnie na I miejscu / Syn Boży Jezus Chrystus , też jest widoczny szczególnie w ewangeliach i czasami od czasu się o nim wspomina a króluje jeden kult -matki Pana Jezusa czyli kościół Maryjny a Chrystusowy na drugim miejscu ! Pytam się co się stało z Bogiem Ojcem chyba został tylko w części ludzkich serc?! Tego wszystkiego nie rozumiem , może ktoś mnie oświeci albo łaska Boża sprawi , że tę mądrość posiądę. Pozdrawiam wszystkich w imię Ojca i Syna Bożego!!! !!!

 • Rafał on 18 grudnia 2017

  Witam! Znalazłem taką oto stronę https://www.katolickapolonia.com/Tajemnica-Chwalebna-5-Ukoronowanie.htm i już na wstępie co nieco w oczy razi „„Zwycięzcy dam zasiąść ze Mną na Moim tronie” (Ap 3,21). Maryja odniosła zwycięstwo. Pokonała grzech i śmierć a także ludzką słabość. ” Czy aby na pewno o Nią tu chodzi? W dalszej części znów coś ciekawego ” Napisane jest w księdze Salomona: “Bóg mnie posłał na początku moich dzieł. Byłam postawiona od początku, zanim została uczyniona ziemia. Jeszcze nie było otchłani, a ja już byłam (w Jego myśli) poczęta. Przed źródłami pełnymi wody, zanim góry zostały założone, przed górami zaczęłam istnieć. Zrodził mnie przed pagórkami. On jeszcze nie uczynił ziemi, ani rzek, ani krańców świata, a ja już istniałam. Kiedy niebiosa i niebo umacniał z Nim byłam. Gdy przez nienaruszone prawo zamknął otchłań na sklepieniu, kiedy utwierdzał na wysokościach sklepienie nieba, i gdy w górze umacniał obłoki, gdy morzu wzmacniał granicę i nakazywałby z brzegów nie wyszły, gdy kreślił fundamenty pod ziemię, ja byłam przy Nim, aby uporządkować wszystko, w nieustannej radości cały czas igrając przed Nim, ciesząc się światem. Tak, o Matko, Bóg niezmierzony, najwyższy, zrodził Cię, aby dać Cię światu.” To chyba o Mądrość Stwórcy opisaną w Księdze Przysłów raczej chodzi a nie o Marię z Nazaretu jak to wykorzystuje liturgia Kościoła i nazywa ją stolicą Stolicą Mądrości.

 • Robert on 18 grudnia 2017

  Rafał

  KK wszystkie wersety, które dotyczą niewiasty podsuwa pod Maryję.
  Tylko nie piszą o kobiecie z Objawienia, która jest nierządnicą.
  Wybierają sobie wersety i szkalują dobre imię Maryi.
  Przypisują jest bóstwo.

 • Leszek on 31 grudnia 2017

  Witam Cię bracie w Chrystusie Panu. Z przykrością stwierdzam, że masz zawirusowany „korelator” (tę część świadomości, która służy do myślenia). Podejście do sprawy od strony tylko i wyłącznie Pisma Świętego z gruntu fałszuje dalszą analizę zjawiska. Pismo Święte jest częścią Tradycji Kościoła założonego przez Pana Boga. Tylko „częścią”. Samo zaś może być interpretowane tylko przez Urząd nauczycielski KRK, który został obdarzony asystencją Ducha Świętego. Taka jest odwieczna podstawa i praktyka tworzenia doktryny KRK. Alternatywne interpretacje, które są sprzeczne z tą doktryną noszą miano herezji bądź anatematyzmu. Zaprzeczając nauce o świętych obcowaniu popadasz w herezję i wyłączasz się z Mistycznego Ciała Chrystusa. Kładziesz więc na szalę swoje zbawienie. Strzeż się…

 • Robert on 31 grudnia 2017

  Leszek

  1 – Czyli według ciebie, KK opiera się w części na Biblii, a w części na: filozofii, tradycji, doktryn ludzkich?
  Przyznam, bardzo trafna opinia.
  Zgadzam się z nią.
  Dlatego kk jest religią fałszywą, ponieważ wiara została tylko jeden raz przekazana apostołom.
  Nie wolno jej zmieniać, ani nic dodawać do niej:
  List Judy 1:3:
  „Uznałem za konieczne napisać do was z zachętą do walki o wiarę raz tylko przekazaną świętym”.

  2 – Według ciebie nikt nie może badać Biblii, tylko wybrane osoby z KK.
  Tylko że taki pogląd jest sprzeczny z tym co Bóg powiedział do Judejczyków:
  Dzieje 17:11
  „Ci byli szlachetniejsi od Tesaloniczan, przyjęli naukę z całą gorliwością i codziennie badali Pisma, czy istotnie tak jest”.

  Bóg cieszył się z tego, że Judejczycy sprawdzali w Pismach, to co im przekazywali apostołowie.
  Gdyby byli wybranymi osobami do badania Pism, to bóg nie pisałby takich rzeczy, bo ta praca byłaby normalnością.

  A tu Chrystus cieszy się, że prawda została skryta przed mądrymi, a odkryta przez prostych ludzi:
  Łukasza 10:21
  „W tej to chwili rozradował się Syn Boga w Duchu Świętym i rzekł: Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom. Tak, Ojcze, gdyż takie było Twoje upodobanie”.

  Przykro mi ale twoje poglądy i opinie sprzeczne są z tym, co mówi Bóg Ojciec i Jego Syn.

 • Małgorzata Konstańczak on 4 stycznia 2018

  Tylko matka może urodzić, takie praw natury i naturalne zarazem. Ziemska otoczka tych praw jest bardzo ponura niestety.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *