Izraelczycy byli uczciwymi „bankierami”, nie tak jak dzisiejsi żydzi

 Pieniądze

Tobiasz przekazał znaczną sumę pieniędzy Gabaelowi na przechowanie. Było tego kilka worków monet. Po dwudziestu latach postanowił je odebrać. Wysłał syna do kogoś, kogo dzisiaj nazwiemy bankier.

Zobacz, w jaki sposób były przechowywane pieniądze, i jak wtedy wyglądał „system bankierski”.

Tobiasz oddał pieniądze na przechowanie bankierowi:

Tobiasza 4-1

„W tym właśnie czasie Tobiasz przypomniał sobie o pieniądzach, które zostawił na przechowanie u Gabaela w mieście Raga w Medii. Pomyślał sobie: Dla siebie zapragnąłem już śmierci. Zanim jednak umrę, zawołam mojego syna, Tobiasza, i opowiem mu wszystko o pieniądzach”.

Tobiasza 5: 1-3

„Odpowiedział na to Tobiasz: Pragnę uczynić tak, jak mi nakazałeś, mój ojcze. Ale jak będę mógł odzyskać pieniądze? Przecież ani on mnie nie zna, ani ja nie znam jego. Co mam mu pokazać na dowód, żeby mnie rozpoznał i zwrócił mi pieniądze? Poza tym nie znam drogi do Medii. Odpowiedział Tobiasz swojemu synowi: Złożyliśmy podpisy na pokwitowaniu, które ja podzieliłem na dwie części. Jedną zatrzymałem przy sobie, a drugą dałem z pieniędzmi. Powiedz, że przekazałem te pieniądze przed dwudziestu laty. A teraz, synu, weź kogoś poważnego ze sobą w tę podróż. Zapłacę mu za to, kiedy powrócisz. Ruszaj zatem w drogę i przywieź te pieniądze”.

Przysięga bankiera:

Tobiasza 9: 5-6

„Wiesz również, do czego Raguel się zobowiązał. Jego przysięga mnie również zobowiązuje. Udał się tedy Rafael z czterema sługami i dwoma wielbłądami do Raga w Medii. Odnaleźli Gabaela, pokazali mu pokwitowanie i opowiedzieli o małżeństwie Tobiasza, syna Tobiasza, i przekazali zaproszenie na gody weselne. Gabael przystąpił natychmiast do liczenia worków z nienaruszonymi pieczęciami. Wszystko załadowali na wielbłądy i wczesnym rankiem ruszyli, by zdążyć na gody weselne. Kiedy przybyli do Raguela, zastali tam właśnie Tobiasza zasiadającego przy stole. Powstał szybko i przywitał Gabaela, a ten rozpłakał się i powiedział: O mężu wspaniały, synu szlachetnego ojca, człowieka prawego i dobrego dla wszystkich! Niech Pan obdarza błogosławieństwem niebios ciebie, twoją małżonkę oraz twego ojca i jej matkę! Niech będzie uwielbiony Bóg za to, że pozwolił mi oglądać żywy obraz mojego krewnego Tobiasza”.

System bankierski u Izraelitów

Przyznaj, system jak marzenie.

Człowiek oddaje znaczną sumę pieniędzy bankierowi na przechowanie. Bankier po dwudziestu latach oddaje je właścicielowi.

Jednak nie to jest najważniejsze. Dzisiaj również możesz po 20 latach dostać z powrotem swoje oszczędności. Kwestia tylko czy zarobiłeś na danej inwestycji, czy straciłeś.

Zauważyłeś w jakim stanie bankier oddaje pieniądze?

„Gabael przystąpił natychmiast do liczenia worków z nienaruszonymi pieczęciami”.

Przez 20 lat pieniądze grzecznie leżały w workach i czekały na właściciela. Nie wiemy, jaki był koszt ich przechowywanie. Wiemy tylko, że pieniądze miały nienaruszoną pieczęć.

Co to oznacza?

Nikt tymi pieniędzmi nie obracał, nie korzystał z nich.

Dlaczego to takie ważne?

Oznacza to, że wśród prawdziwych wyznawców Boga, wśród biblijnego Izraela panował uczciwy system finansowy, bez kreacji pieniądza, be rezerwy cząstkowej, bez wyzysku drugiego człowieka.

Jak wygląda system bankierski u żydów?

Dzisiaj, jak oddajesz pieniądze do banku, mówimy o dużych pieniądzach, to bank nie dość, że je pożycza innym osobom, to jeszcze na ich podstawie tworzy kredyty, kreuje sztuczny bankierski pieniądz.

Na podstawie wpłaconych pieniędzy tworzy kredyt przy współczynniku 1:28.

Czyli z wpłaconego przez Kowalskiego do banku każdego tysiąca złotych, bank wpisuje do systemu bankowego 28 tys zł kredytu.

Następnie pożycza je Kowalskiemu.

Kowalski ciężko pracując oddaje 28 tys zł plus odsetki. Bank wtedy realne 28 tys zł wpłacone przez Kowalskiego zamienia za fikcyjne, które wpisał do systemu, kiedy udzielił kredyt Kowalskiemu.

Uwaga! Kredyt udzielił na podstawie wpłaconego tysiąca złotych przez Kowalskiego, a więc cały czas operuje pieniędzmi Kowalskiego i na nim zarabia.

Po spłaceniu kredytu, bank dostaje extra pieniądze od Kowalskiego i czysty zysk w postaci oprocentowania.

Zobacz, na czym dokładnie polega kreacja pieniądza – Kreacja pieniądza czyli jak banki tworzą kredyt z powietrza? 

Jak odsetki niszczą finanse Kowalskiego, biznesu i państwa? 

Prawda o systemie finansowym

Najpierw wyjaśnijmy pojęcia.

Bardzo proszę nie używać terminu „żyd” do wybranego narodu przez Boga. Naród wybrany nazywa się Izrael biblijny, Judejczycy.

Słowo „żyd” odnosi się tylko i wyłącznie do Chazarów, którzy przeszli na Judaizm. 

Jeżeli ktoś mówi, że za system bankierski obecnie królujący odpowiedzialni są żydzi, czyli żydowskie rodziny bankowe, jak Rothschild, to ma rację.

Jednak zawsze należy dodać, że żydzi nie mają nic wspólnego z prawdziwym, jedynym Bogiem Ojcem.

Na przykładzie księgi Tobiasza, dokładnie widzimy, jak przejrzysty i uczciwy był system za czasów biblijnego Izraela.

Zero odsetka, zero kreacji pieniądza, zero rezerwy cząstkowej, zero wyzysku.

To dlatego dzisiaj bankierzy są tak bogaci i mają każdą sumę do dyspozycji.

Nie dość, że narzucili w 1913 roku Ameryce swój bandycki system, a całemu światu w 1944 roku w Bretton Woods, to jeszcze dysponują najpotężniejszą walutą świata.

I nie jest to dolar, tylko… kredyt.

Tak, kredyt to potężna waluta, dostępna w każdym kraju świata. Kredyt może udzielić tylko i wyłącznie bank, który działa na licencji międzynarodowej finansjery. 

 

. . ekonomia Robert Brzoza

P.S. Czy wolno modlić się do obrazów? => Bezpłatnie

Formularz z NeTeSFoto: „Coins” (CC BY 2.0) by mk_is_here

2 Responses to “Izraelczycy byli uczciwymi „bankierami”, nie tak jak dzisiejsi żydzi”

 • Krzysztof pomazańcowy on 26 czerwca 2017

  Trudno powiedzieć czy za czasów Tobiasza był system, wydaje mi się że to była kwestia pojedynczych ludzi i ich uczciwości, która miała korzenie w silnej wierze, że Bóg kara złodziei. Jednak w niewoli babilońskiej pewna grupa izraelitów nauczyła się od pogan jak spekulować kredytem. Zaczęły się sztuczki stosowane także wobec własnego narodu. Zaczęto kombinować jak obejść prawo, które wcześniej miało chronić ten naród przed kombinatorami.

  Judaizm który powstał po niewoli babilońskiej był już tak bardzo pogański, że w późniejszym czasie jego elita dostał w księdze objawienia nazwę Babilon Wielki, a także wilka Nierządnica.

  Możemy więc mówić o uczciwym Izraelu przed niewolą babilońską i zbójeckim judaizmie po niewoli, także tej asyryjskiej, w której był Tobiasz.

  W roku 124 przed Chr. Izrael pokonuje Edomitów i zmusza ich pod groźba ścięcia do przejścia na judaizm. Niektórzy badacze historii twierdzą, że to byli pierwsi żydzi czyli fałszywi Izraelici, których wpływy były tak duże że nawet jeden z nich utworzył dynastie królewską w Izraelu, był nim Herod Edomita. Z roku na rok Izrael miał coraz mniej w sobie z prawdziwego Izraela a coraz więcej do powiedzenia mieli prozelici.

 • Robert on 1 maja 2018

  Wydaje mi się że w tytule powinno być Izraelici zamiast Izraelczycy…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *