Proroctwa: kiedy koniec świata, kiedy upadnie nierządnica?

Armagedon

Objawienie Jana wyjawia nam wiele tajemnic. Co chwilę ktoś odkrywa coś nowego i poszerza naszą wiedzę.

Jednak jest drugi koniec, negatywny analizy Objawienia Jana. Wiele ludzi czyta ją na siłę i wysuwa pochopne wnioski. Dlatego tyle jest wersji końca świata.

Uporządkujmy chronologię biblijną.

Kiedy będzie koniec świata?

Termin ten został zafałszowany przez religie i naukę. Rozreklamowali dwa pojęcia: Armagedon i koniec świata.

Armagedon to według światowców wojna Boga ze złem, a koniec świata – to koniec ludzkości.

Ani jedno nie jest prawdziwe, ani drugie.

Bo końca świata… nigdy nie będzie.

Możemy mówić o końcu finansjery, o końcu systemu szatana, o spaleniu ziemi, o unicestwieniu satanistów. Satanistów, czyli osób działających przeciwko naukom Chrystusa.

O tym wszystkim pisze Biblia.

Jednak nie po to Bóg wraz z pomocnikami stworzył człowieka, aby zostało to wszystko unicestwione.

Biblia pisze, że zniknie śmierć i zostanie przywrócona nieśmiertelność. Będzie nowe niebo i nowa ziemia. Ludzie służący Bogu będą żyli wiecznie.

Dlatego, jak ktoś mówi o końcu świata, końcu ludzkości to jawnie mija się z prawdą.

Objawienie 21:4

„I ujrzałem nowe niebo i nową ziemię, bowiem pierwsze niebo i pierwsza ziemia odeszły i morze nie jest już. I miasto święte Jerozolimę nową ujrzałem schodzącą z nieba od Boga przygotowaną jak panna młoda przystrojona mężowi jej. I ujrzałem głos wielki z tronu mówiący: oto namiot Boga z ludźmi i rozbije namiot z nimi i oni ludami Jego i On Bogiem dla nich będzie. I zetrze wszelką łzę z oczu ich i śmierci już nie będzie, ani boleści, ani krzyku, ani bólu już nie będzie….”.

Armagedon to nie jest wojna

Armagedon to nie wydarzenie, to nie wojna tylko miejsce. Wojska zostaną zgromadzone na miejscu nazywanym Armagedon (Har-Magedon), w celu przygotowania do wojny z Bogiem, ale w tym momencie do tej wojny nie dojdzie:

Objawienie 16:13-16

„i ujrzałem z ust smoka i z ust zwierzęcia i ust kłamliwego proroka duchy trzy nieczyste jak żaby. Były bowiem duchy demonów czyniące znaki, które wchodzą do królów zamieszkiwanej ziemi całej, by zgromadzić ich na wojnę dnia Wielkiego Boga Wszechwładcy. Oto przychodzę jak złodziej. Szczęśliwy czuwający i strzegący szat jego, aby nie nagi chodził i nie widzieli nieprzyzwoitości jego. I zgromadził ich na miejsce zwane po hebrajsku Harmagedon”.

Przez setki lat ludzkość uległa przekłamaniu biblijnemu. Na pewno maczał w tym palce przeciwnik Boga. Być może chcą sprowokować wywołanie trzeciej wojny i nazwą ją Armagedon. Miałby być to pretekst do przejęcia kontroli nad regionami opornymi władzy globalnej.

Można zaryzykować stwierdzeniem, że proroctwo o Armagedonie wypełnia się na naszych oczach.

Od dawna dziwna jest sytuacja geopolityczna w Syrii. Na tym terenie znajdują się wojska kilkunastu krajów, w tym F-16 z Polski.

Pytam w jakim celu?

Chyba nikt nie powie, że w celu walki z ISIS.

Nie ma żadnego logicznego uzasadnienia, tak dużego skupiska wojsk państw świata w tym rejonie.

Dlatego można wysunąć hipotezę, że to jest miejsce zwane Armagedon.

Czas pokaże, jaka jest prawda.

O wojnie dnia Wielkiego Boga Wszechwładcy, czyli tym co świat nazwał Armagedonem pisze tutaj:“

Objawienie 19:17-21

„I ujrzałem jednego zwiastuna stojącego w słońcu i krzyknął głosem wielkim mówiąc wszystkim ptakom latającym w środku nieba: pójdźcie zbierzcie się na wieczerze wielką Boga, aby zjedliście ciała królów i ciała tysięczników i ciała wszystkich wolnych i niewolników i małych i wielkich. I ujrzałem zwierzę i królów ziemi i wojska ich zgromadzone, by uczynić wojnę z siedzącym na koniu i z wojskiem Jego”. 

Kiedy zostanie zniszczona nierządnica?

Nierządnica, wielki babilon to system, rządy międzynarodowej finansjery. Wiele osób uważa nierządnicą Watykan.

Jest to błędne założenie.

Biblia wyraźnie wskazuje na bankierów i system finansjery – „Czy międzynarodowa finansjera to nierządnica?”. 

Objawienie 16:18-19

„I stały się błyskawice i głosy i grzmoty i trzęsienie stało się wielkie, jakie nie stało się od kiedy człowiek stał na ziemi. Tak wielkie trzęsienie, tak wielkie. I stało się miasto wielkie na trzy części i miasta narodów upadły i Babilon wielki przypomniany został przed Bogiem by dać mu kielich wina szału, a góry nie zostały znalezione”.

Rozdział 16 Objawienia Jana pisze o Armagedonie, rozdział 17 opisuje sąd nad nierządnicą, rozdział 18 skutki jej upadku. Dopiero rozdział 19 opisuje wojnę dnia Wielkiego Boga Wszechwładcy.

Aby system finansjery upadł, najpierw muszą zebrać wojska z inicjatywy demonów w miejscu zwanym Armagedon i grozić wybuchem globalnej wojny.

Nie zapominajmy o jeszcze jednym proroctwie – o upadku Damaszku: 

Izajasza 17:1,2

„Wyrok na Damaszek: Oto Damaszek przestanie być miastem, stanie się stosem gruzów. Na zawsze opuszczone jego miasta będą pastwiskiem dla trzód, które się [tam] pokładą, i nikt ich nie spłoszy”. 

Proroctwo to nigdy się nie spełniło, a to znaczy, że jego realizacja nadal jest przed nami.

 

. . ekonomia Robert Brzoza

P.S. Czy wolno modlić się do obrazów? => Bezpłatnie

Formularz z NeTeSFoto: „[Xbox 360] Gears of War 2 – Cover” (CC BY 2.0) by wishcarole

8 Responses to “Proroctwa: kiedy koniec świata, kiedy upadnie nierządnica?”

 • qrdeblade on 31 lipca 2017

  I tu należy sobie zadać właściwe jak sądzę pytanie:
  Kto obsługuje papieskie bogactwa narosłe przez wieki?
  Kto trzyma pod kluczem intelektualną spuściznę starożytności?
  Z kim NAZI naziści podpisali pierwsza międzynarodową umowę i kto ich sekretnie przeflancowywał do Ameryki Południowej?
  Kto zdecydował o losie masona Napoleona?
  Kto wreszcie zadecydował o losie licznych, ówcześnie zbyt asertywnych i nieposłusznych papiestwu monarchii ?
  Kto zawsze działał dwubiegunowo ( badając i reprezentując interesy boga i szatana ) ?
  W czyim interesie sprowadzono do Europy Muzułmanów, a by pomieszać jewropejskiej elicie plany budowania nowej wieży Babel czyli UE bez katolickich wartości?
  Kto oficjalnie modli się do Lucyfera, Pana tego miejsca?

 • qrdeblade on 31 lipca 2017

  Ostatnio odbyła się nomen omen ceremonia poświęcenia tego miejsca… Jakby w konsekwencji tego rytuału zaczęto akcję wspomagania finansowymi środkami narodzin maluczkich, których życie zawsze ochoczo darowano na jego cześć. Dziwacznie to stale poświęcane ( w tym celu? ) miejsce było niezmiennie areną kolejnych harmagedonów ludzkości ( wojen światowych ), a lud zamieszkujący to miejsce niezmiennie historycznie obkładano licznymi klątwami, okłamywano, pozbawiano rozumu, wolności, niszczono, palono, nawracano ogniem i mieczem dosłownie ze wszystkich możliwych stron. Czyżby była to długotrwała w skutkach kara za zdobycie w V wieku i spalenie przez lechickie wojska Rzymu?

 • Marta on 31 lipca 2017

  Artykuł jasno opisuje co siè wydarzy .

 • Krzysztof pomazańcowy on 1 sierpnia 2017

  qrdeblade Spora część generałów lechickiej armii to byli chrześcijanie pogardliwie nazywani przez papiestwo arianami, jeśli chodzi o Wielką Nierządnicę to był i jest nią judaizm, który zdradził Boga, a jego działanie widać najlepiej przez władze finansowe, ponieważ to oni drukują dolary i zaprojektowały system bankowy pod swoje interesy. Jednak dyskusja na te tematy w kontekście tego akurat artykułu nie bardzo ma sens, ponieważ artykuł skupia się na tym co się wydarzy, co nas czeka, jakie proroctwa się jeszcze nie spełniły, Dobrze jak każdy przemyśli to co tu pisze by mógł świadomie obserwować wydarzenia a nie mówić potem, skąd miałem wiedzieć.

 • Iwona on 3 sierpnia 2017

  Proroctwo o Damaszku w Iz 17: 1-2 należy rozpatrywać w kontekście całego rozdziału 17. Ponieważ dalej w Iz 17:7 mowa jest o „owym dniu”, który to dzień w innych księgach prorockich ST wskazuje na drugie przyjście Pana Jezusa Chrystusa i opisuje tylko jeden z kilku aspektów niezmiernie widowiskowego przyjścia Pana Jezusa. Dla przykładu: Sof 1: 1-18, Jer 25:33. De facto, nie jest to proroctwo o Damaszku, ale na przykładzie Damaszku ukazane jest, co czeka cały zbuntowany świat, który pozostaje w rebelii w stosunku do Boga. Oczywiście, wszystkie miasta ulegną zniszczeniu wraz z ludźmi którzy odrzucili łaskę Pana Jezusa i Jego przykazania lub zmodyfikowali te przykazania na swoja modłę. Cała planeta ulegnie zniszczeniu Psalm 110: 5-7. Rządy niegodziwych ludzi zostaną zakończone. Prorok Jeremiasz opisuje Ziemię po tym, jak Pan ją zniszczył swoim przyjściem Jer 4: 23-28. Walka Boga z niegodziwymi ludźmi została w Biblii opisana jako bitwa Armagedon w Obj. J 16:16. Joel opisuje to jako Dolinę Józafata Jo 3:7. Natomiast Zachariasz opisuje, że narody zbiorą się do walki z Jeruzalemem/Jerozolimą Zach 14:2, co jest wskazówką, że będzie to walka przeciwko ludowi Bożemu. Mamy 3 różne lokalizacje wskazujące na jedno zagadnienie. Nie ma w tym żadnego rozdźwięku, ponieważ te 3 wydarzenia odnoszą się do wymiaru duchowego. W Obj. J 16:16 czytamy: „I zgromadził ich na miejsce, które po hebrajsku zwane jest Armageddon”. Słowo „miejsce” – TOPOS -w języku greckim ma dwojakie znaczenie- dosłowne i metaforyczne. I to drugie oznacza stan umysłu… Innymi słowy szatan spowoduje taki stan świadomości w umysłach ludzi, że będą oni dążyć do zabójstwa wszystkich tych, którzy nie będą zgadzać się z ich narzuconym dyktatem poprawnego myślenia. Kilka tygodni temu pod warszawskim szpitalem protestowali przeciwnicy aborcji. Z tego szpitala wyszły dwie kobiety- jedna to młoda lekarka, a druga studentka medycyny- i zaatakowały nożem protestujących tam ludzi. Nie zabijaj- to Boże przykazanie. Starcie umysłów- to bitwa Armagedon. I dobrą rzeczą jest zweryfikować, czy 10 przykazań, których nauczyliśmy się w swoich kościołach zgadzają się z tym, co podaje Biblia, żeby się znaleźć po właściwej stronie w bitwie Armagedon.

 • Robert on 3 sierpnia 2017

  Iwona,

  1 – Armagedon to nie jest bitwa, to jest miejsce.
  Biblia nie mówi, że w miejscu Armagedon będzie wojna Boga Wszechmogącego.
  Tego nie wiemy w jakim miejscu się to odbędzie.

  2 – Nie mogę się zgodzić z myślą, że proroctwa odnoszą się do wymiaru duchowego.
  Przykład: Jan w objawieniu mówi o upadku 6 mocarstw – wszystkie one upadły nie duchowo tylko fizycznie.

 • Iwona on 3 sierpnia 2017

  Oczywiście. Ok. Zgoda.
  Ostatnie królestwo upadnie fizycznie. Ten upadek obrazuje np. opis zrujnowanego Damaszku. Czwarte zwierzę z księgi Daniela 7: 19,22,23 to czwarte i ostatnie mocarstwo/królestwo/system polityczny na Ziemi. Będzie trwało aż do przyjścia Wiekuistego. To mocarstwo zagarnie całą ziemię. Dan 7:21-23 (wydawnictwo gdańskie, starsza wersja tłumaczenia Biblii) : „A gdy się przypatrywałem, stało się, że ten róg walczył ze świętymi i ich przemagał. Aż przyszedł Wiekuisty, a sąd został dany świętym Najwyższego i nadszedł czas, aby święci otrzymali królestwo… Czwarta bestia oznacza czwarte królestwo na ziemi, które będzie inne od wszystkich królestw. Pożre całą ziemię, skruszy ją i podepcze.”
  Cesarstwo Rzymskie nie panowało nad całą Ziemią. Ostatecznie Cesarstwo Rzymskie podzieliło się na 10 królestw. W Biblii napisane jest, że pomiędzy tymi 10 królestwami wyrosło jedno królestwo (jeden róg). Władza jednego rogu, wywodząca się z 4 -tego zwierzęcia (Cesarstwa Rzymskiego) jako jego sukcesja ma zapanować nad całym światem, a do tego potrzeba jednego rządu światowego. Terminacja tej władzy nastąpi wraz z drugim przyjściem Pana Jezusa Chrystusa (aż przyszedł Wiekuisty). Wiem, że Świadkom Jehowy trudno jest przełknąć doktrynalnie, że w kontekście Wiekuistego mowa jest o drugim przyjściu Pana Jezusa Chrystusa.
  Nastąpią rządy ogólnoświatowego systemu polityczno-religijnego, który odrzuci biblijną doktrynę, a w jej miejsce wprowadzi regulacje legislacyjne, które zanegują Boży autorytet nad ludźmi i które uprawomocnią dowolny wybór człowieka jako jednostki. To będzie świeckie prawo w otoczce religijnej. Sankcje prawne staną się momentem zwrotnym i będą dowodem nieodwracalnego buntu ludzkości wobec Boga. I wówczas nadejdzie Pan Jezus Chrystus. On przyjdzie na ratunek Bożemu ludowi, który pozostaje wierny Bożemu autorytetowi i Bożym zasadom moralnym. Z chwilą ponownego przyjścia Pana Jezusa nastąpi fizyczny upadek i unicestwienie czwartego ostatniego mocarstwa na Ziemi.

 • Jacek M on 13 sierpnia 2017

  Moim zdaniem Watykan To Fałszywy kościół bankierów i oszukańcza Religia finansjery . Mała podpowiedz z ap Jana ,może komuś się przyda .Niewiasta{Watykan} czyli Matka wszystkich kościołów obleczona jest w słońce{Wiedzę }, ma pod nogami księżyc{Turcja], wokół jej głowy widnieje wieniec z dwunastu gwiazd[wiadomo}.Chciałbym zwrócić uwagę na na fragment [OBLECZONA] ona nie jest ubrana ani wypełniona słońcem tylko Obleczona .{To słowo dawniej używane było w gwarze prostaków i rabusiów jak i wieśniaków bez wykształcenia i oznacza dosłownie włożyć coś na kogoś lub na coś .Innymi słowy tak jakby włożyć jakieś szmaty na Gołego szaleńca . Link na JPG >>>
  https://naforum.zapodaj.net/a0f52ff56ef1.jpg.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *