Rodzina Rothschild – byt, który rządzi światem

 Rodzina Rothschild

Rodzina Rothschild jest najbogatszym bytem na ziemi. W jej władaniu jest największa zbrodnicza skarbnica świata, czyli kredyt.

To Rothschildowie od XVIII wielu rozpoczęli organizowanie systemu finansowego świata. Z roku na rok, z dnia na dzień kupowali wpływy w każdym państwie świata, w każdym zakątku ziemi.

The Rothschild

Nie wiemy, czy system światowy jest kontrolowany tylko przez jedną rodzinę – Rothschild. Być może przekazali lub podzielili się władzą z innymi żydowskimi rodzinami.

Jednak z punktu widzenia logiki, nie oddaje się władzy nikomu skoro raz się ją zdobyło. Dlatego domniemywam, że to oni rządzą światem.

Wszystkie kolejne rodziny mogły dorobić się tylko przy współudziale i pozwoleniu Rothschildów.

Co spowodowało ich bogactwo i władzę nad korporacjami i politykami?

Jeden krwiożerczy mechanizm.

Co najmniej 99,9% ludzi na ziemi powie, że światową walutą ponadnarodową jest dolar.

Jest to kłamstwo.

Gdyby to była prawda, to po odrzuceniu przez Chiny czy Rosję dolara z rozliczeń handlowych, te państwa byłyby niezależne.

Nic bardziej mylnego. 

Jedyną walutą świata, którą stosuje każde państwo i większość ludzi na ziemi jest KREDYT.

Tę walutę posiadasz, jeżeli płacisz kartą kredytową lub wziąłeś kredyt z banku.

Każda karta kredytowa tworzy kredyt, a kart jest miliony/miliardy na świecie.

Jeżeli posługujesz się kredytem, to dajesz zarobić Rothschildom i zmniejszasz ilość złotówki w obrocie gospodarczym.

Dlaczego system finansowy jest zbrodniczy?

Ponieważ bezprawnie zakazuje tworzyć własne, narodowe pieniądze. Sercem każdej gospodarki jest ilość pieniądza na rynku. Kiedy banki centralne mają zakaz finansowania wydatków państwa, muszą korzystać z kredytów, czyli z pieniędzy finansjery. Dlatego powstały tak potężne zadłużenia wszystkich państw świata.

Dzięki temu, że kredyt jest nieskończony, bankierzy finansują wojny, upadki państw, kupują polityków, są odpowiedzialni za krew milionów istnień.

Co stanie się z rodziną Rothschild i całym jej systemem finansowym, odpowiedzialnym za wiele zbrodni świata?

Prorok Habakuk opisuje system bankierów, jako człowiek pyszny:

Habakuka 2:5

„Zaiste, bogactwo oszukuje; a człowiek pyszny nie zazna spokoju: traci rozsądek i spokój; gardziel szeroko rozwiera jak Szeol i jak śmierć nigdy nie jest nasycony; choć zebrał ludy wszystkie wokół siebie, wszystkie narody przy sobie połączył”. 

Z wersetów biblijnych Habakuka i Objawienia Jana wynika, że nierządnicą/wielkim babilonem/człowiekiem pysznym jest międzynarodowa finansjera, czyli rodziny żydowsko-bankowe plus ich system finansowy.
Habakuk i Jan w Objawieniu wyraźnie wskazują, jaki będzie upadek finansjery:
Habakuk 2:16,17
„Nasyciłeś się hańbą, nie chwałą, upij się sam i pokaż swe nieobrzezanie; bo ciebie dosięgnie kielich [podany] przez prawicę Pańską, a wstyd pokryje całą twoją sławę. Spadnie na ciebie krzywda Libanu, rzeź zwierząt napełni cię strachem: z powodu rozlewu krwi ludzkiej i gwałtów dokonanych w kraju przeciwko miastu i jego mieszkańcom”. 
  
Objawienie 18:5-7
„Grzechy jej narosły – aż do nieba, i wspomniał Bóg na jej zbrodnie. Odpłaćcie jej tak, jak ona odpłacała, i za jej czyny oddajcie podwójnie: w kielichu, w którym przyrządzała wino, podwójny dział dla niej przyrządźcie! Ile się wsławiła i osiągnęła przepychu, tyle jej zadajcie katuszy i smutku!”. 
 
Mamy takie same elementy: ten co upijał sam ma wypić z kielicha, będzie to odpłata za krew przelaną i stanie się to z woli Boga. 
 
Objawienie 18:8
„Dlatego w jednym dniu nadejdą jej plagi: śmierć i smutek, i głód; i będzie ogniem spalona, bo mocny jest Pan Bóg, który ją osądził”.
 
Zapraszam na filmik, który ciekawie opisuje Rothschildów:

.
. . ekonomia Robert Brzoza

P.S. Czy wolno modlić się do obrazów? => Bezpłatnie

Form by (e)NeTesFoto: „”Death Dollar” by Michael J Bowman” (CC BY 2.0) by The Hyper-Psych Art of Michael J Bowman

39 Responses to “Rodzina Rothschild – byt, który rządzi światem”

 • Iwona on 8 października 2017

  W starszym wydaniu encyklopedii britannica jest podane, że Rotchschild jest bankierem Watykanu. A to wskazuje na poddaństwo a nie przywództwo.
  Proroctwa biblijne są kluczem do zrozumienia wydarzeń w świecie i przy prawidłowej ich interpretacji wskazują na czas, w którym jesteśmy w dziejach ludzkości. Wskazują również na przesłanki, jakie będą towarzyszyły drugiemu przyjściu Pana Jezusa Chrystusa- co powinno być największą nadzieją chrześcijan.
  Jeżeli badamy proroctwa to musimy posługiwać się kryteriami biblijnych pojęć. Nie możemy używać własnych pojęć, według własnego widzimisię. Kobieta w Biblii oznacza naród Boży, kościół- ciało Chrystusowe. W Starym Testamencie odstępstwo narodu było określane nierządem, odstępczy Izrael był nazywany nierządnicą, prostytutką. Nierządnica z Księgi Objawienia jest odstępczym kościołem. Marcin Luter i wszyscy ojcowie protestantyzmu wskazywali papiestwo jako nierządnicę z Księgi Objawienia, która dosiadła zwierzę (biblijne kryterium królestwa, państwa). I tak było- papiestwo sprawowało władzę polityczną i dominowało nad królami Europy w wymiarze politycznym. Proroctwa wskazują na fakt, że ta władza zostanie odzyskana już w skali globalnej. NWO wpisuje się w plan zniewolenia całego świata. Wojny i kryzysy gospodarcze są środkiem do stworzenia kolektywnego myślenia, akceptującego grzech, które ma usunąć prawdziwe oddawanie czci Bogu.

 • Robert on 9 października 2017

  Iwona

  1 – Wiele głupot piszą o Rothschildach. Na pewno mają swoją religie. Po ich symbolach wnioskuję, że jest to okultyzm. Z katolicyzmem nie wiele mają wspólnego.

  2 – Piszesz: „Kobieta w Biblii oznacza naród Boży, kościół- ciało Chrystusowe” a za chwilę przeczysz temu, że kobieta opisana jest również jako nierządnica…

  3 – Nierządnica, wielki babilon to finansjera. Jeżeli byłaby to jakakolwiek religia, to dlaczego kupcy płakaliby po jej śmierci i nie mogliby sprzedawać?
  Czy kupcy przejmowaliby się upadkiem jakiegoś kościoła?
  Czy przez to nie mogliby sprzedawać?
  Polecam przeanalizować Objawienie Jana.

 • tolo on 10 października 2017

  Rotschildowie byli nazywani bankierami skarbca watykańskiego. To daje duzo do myslenia wyglada na to ze to tylko wykonawcy.Co sie stało z takimi rodami jak Hohenzollernowie? Habsburgowie? Wettynowie? nagle zniknęli?? To niemozliwe te rody rzadza swiatem np: Hohenzollernowie swego czasu byli włascicilemai PRUS! To co nagle wylecieli na ksiezyc?

 • Iwona on 10 października 2017

  Kobieta w Biblii oznacza Kościół Chrystusowy. Nierządnica- odstępczy kościół. Nie ma tu sprzeczności pojęć. Kiedy kobieta w Biblii staje się nierządnicą zaczyna symbolizować odstępczy kościół. Nie ma w tym żadnej sprzeczności co do rangi bycia kobietą. Dla przykładu Organizacja Świadków Jehowy, która z uwagi na fakt odrzucenia dogmatu o Trójjedynym Bogu, zgodnie z wykładnią biblijną nie jest nawet kobietą. Ciekawe, że Świadkowie Jehowy używają jezuickiego symbolu krzyża w koronie, jak też niektóre denominacje protestanckie.
  Biblia w Objawieniu Jana ukazuje, że ta Nierządnica ma kontrolę nad wszystkimi źródłami finansów. Jej milicja to bardzo bogate i wpływowe na całym świecie zakony militarne. Biblia mówi o „okrętach”, a okręty symbolizują wojsko. Nierządnica nie ma własnego wojska, ale poprzez swoje ogromne wpływy i pieniądze kontroluje wojsko tych państw nad którymi sprawuje kontrolę i wszczyna wojny.

  Sięgnijmy do historii. Historia jest bardzo ciekawa…
  Cytat z Michelle Terrence Ampem:
  „Wraz z ekspansją sił Rzymu na wiele terytoriów Grecji, Attalus, ostatni król Pergamonu, który zmarł w 133r przed Chrystusem, przekazał ludności Rzymu w swym testamencie całkowite zwierzchnictwo nad Pergamonem.”
  Abstrahując od cytatu: Biblia mówi o Pergamonie, gdzie szatan ma swój tron. Babilońskie kapłaństwo rządzące Babilonem sprawowało pełną kontrolę i miało pełnię władzy. Gdy Medo-Persowie przejęli władzę, to nie chcieli podporządkować się Medo-Persji w wymiarze religijnym. Dlatego kapłani opuścili Babilon i usadowili się w Pergamonie z pełnią praw i władzy króla. Król ten był znany jako Pontifex Maximus.
  Dalej cytat:
  „Dlatego królestwo Pergamonu przeszło pod panowanie Rzymu. Jednakże przez kilka lat nie było nikogo, kto by mógł otwarcie pretendować do objęcia godności tytułu i władzy, łącząc w sobie te atrybuty stanowiące powagę władzy króla Pergamonu, a konkretnie Monarchy Pontyfika. Z tego powodu władza Rzymskiego Pontyfika była ograniczona do pewnego stopnia. Jednak sytuacja gwałtownie zmieniła się wraz z przybyciem Juliusza Cesarza.” Koniec cytatu.
  W roku 133 przez Chrystusem król Pergamonu przekazał Rzymowi tytuł, władzę i swe szaty. Jednak musiał być spełniony warunek. Ponieważ król Pergamonu nie był zwykłym śmiertelnikiem, ale jakby bogiem na ziemi, warunkiem przyjęcia tytułu w całej pełni władzy było to, że król musiał zostać bogiem i miano mu oddawać cześć. Rzymscy cesarze tego nie robili aż do panowania Juliusza Cesarza.
  Dalej cytat:
  „To od imienia Juliusza Cesarza rzymscy cesarze przyjęli tytuł „Cesarz”. Cesarze mieli również pozycję „Pontifex Maximus”. Koniec cytatu.
  Od Juliusza Cesarza byli oni przez to królami-bogami. Mieli być czczeni jako bogowie. Świątynie były tak skonstruowane, aby ludzie czcili ich boga, którym był cesarz. To jest historia.
  Żeby zachować ciągłość religii babilońskiej musi być jedna ukryta doktryna dla wtajemniczonych a druga ogólna dla ludu -„katakumbas”. Tak działają wszystkie tajemne stowarzyszenia.

 • Robert on 10 października 2017

  tolo

  proponuję zostawić Watykan i nie umniejszać roli Rothschildów w świecie.
  Watykan to tylko element, mały pionek.

 • qrdeblade on 10 października 2017

  –> Robercie blisko, ale nie w samo sedno
  Słyszałeś o tzw. dzieciach Wdowy?
  Nikt kto jest na samym piedestale nie może trzymać władzy, vo stałby się łatwym celem !
  Tak więc globalną władzę na świecie trzyma organizacja i jej związane krwia i tajemnicą masońskie bractwo, zwane dziećmi Wdowy – Izydy będącej siostrą i żoną zamordowanego i rozczłonkowanego przez Seta jego brata Ozyrysa ( https://pl.wikipedia.org/wiki/Izyda ). To ona nauczyła iluminowane elity wiedzy o precyzyjnej, selektywnej reinkarnacji, możliwości ponownego odrodzenia, tajemnicy rodowej krwi, stałego odmładzania dzięki spożywaniu niemowlęcej lub menstruacyjnej krwi lunarnego bóstwa Jah, ect. To ona według mitu o Ozyrysie poskładała ( w rzeczywistości urodziła kazirodcze dziecko ze swym poczętym wcześniej synem, aby umożliwić selektywną reinkarnacje świetlistego ciała – ducha swego męża i brata w nowo narodzone ciało poczete ze swym synem Horusem.
  Tak więc każdy wysoko urodzony również biskup i arcybiskup, Xięża i Xsiążęta muszą należeć do bractwa, dzieci wdowy uwidocznionej w czołówce prawie każdego Hollywoodzkiego filmu i słynnej ofiarowanej przez francuskich masonów Statuły Wolności

 • Robert on 10 października 2017

  qrdeblade

  1 – Łatwy cel? To nie tak działa.
  Przecież Putin jest łatwym celem, to dlaczego go nie zabiją?
  Bo boją się odwetu.
  Przecież jedna strona i druga wie o sobie wszystko…

  2 – Masoni czy iluminaci to tylko zabawki finansjery. Sponsoruje ich na pewien okres czasu i używa do realizacji swoich celów.
  Łatwo to sprawdzić po finansowaniu „dzieł” masonów.
  Obecnie są niepotrzebni, dlatego pozostała po nich legenda.
  Masoni to przeszłość, teraz nie mają siły globalnej, a raczej lokalną.

  Polecam śledzić działania finansjery, bo to jest ten właściwy byt.

 • Robert on 10 października 2017

  Iwona jesteś w błędzie.
  Religie to córki nierządnicy.
  Przeanalizuj ten werset, który jest kluczem:
  Objawienie 18:10,11
  „Stanąwszy z daleka ze strachu przed jej katuszami, powiedzą: ‘Biada, biada, wielka stolico, Babilonie, stolico potężna! Bo w jednej godzinie sąd na ciebie przyszedł!’ A kupcy ziemi płaczą i żalą się nad nią, bo ich towaru nikt już nie kupuje”.

  Dlaczego kupcy nie mogliby handlować, gdyby upadł Watykan?

  Watykan to nie jest nierządnica/wielki babilon.

 • qrdeblade on 10 października 2017

  –> Robert
  Odpowiedź na Twoje pytanie jest bardzo prosta.
  Największym właścicielem całego bogactwa w tym nieruchomości na ziemi jest właśnie Watykan, a dokładnie masoński trójkąt władzy Watykan, City of London, district of Washington ( faktycznie największe tzw. banksterskie rodziny tylko zarządzają majątkiem tej wielkiej organizacji, mającej swój poczatek w Babilonie ) zaś globalną walutą nie jest żaden dolar czy Euro a dług (na długu właśnie według babilońskiego przykładu oparta jest cała globalna gospodarka, finanse i handel ). Nieuchronny, totalny upadek tego sytemu, spowodowany upadkiem inicjatora tego algorytmu zniewolenia spowoduje totalny krach waluty i wszyscy w jednej chwili staną się oczyszczeni tak z długów jak i z pieniędzy…

 • Robert on 11 października 2017

  qrdeblade

  Skoro dług jest główną walutą świata, to kto jest jego właścicielem?
  Watykan czy finansjera?

 • qrde blade on 11 października 2017

  Co było pierwsze: jajko czy kura?
  Wydaje się, że te siły się obecnie wzajemnie przenikają, gdyż są tylko częścią większej całości SYSTEMU ZNIEWOLENIA w miejscu w którym przyszło nam żyć. Gdyż najbystrzejsze i zarazem najefektywniejsze zniewolenie, to zniewolenie mentalne, którego osobnik – w domyśle OWCA nie zauważa. Nie widzi lub nie kojarzy, gdyz została za młodu CELOWO OPROGRAMOWANA FAŁSZYWYM lub ZMANIPULOWANYM W TYM CELU OPROGRAMOWANIEM. System ten oparty jest na stadnej, ludzkiej durnocie i niezmiennie eliminuje te pro stadne, asertywne elity ( do tego od zawsze były konflikty, wojny, incydenty, ect.)
  Tak więc absolutnie potwierdzam, że BABILON, to piramidalna organizacja reprezentująca potomków elochim, skupiająca inne organizacje, kościoły, religie, korporacje, rządy państw, służby, media i tzw. elity pozwalające im dowolnie zarządzać zdurniałym ludzkim stadem. Ten system jest wysoce destrukcyjny i sam się wkrótce unicestwi, więc wymaga co jakiś czas przeprowadzki na nowe atrakcyjne miejsce ( patrz historia ). Właścicielem długu jest ziemski okupant według Biblii Lucyfer, według innych przekazów Set-An, rodzina, pozostawieni tu, upadli potomkowie Anu i ich liczna hybrydowa progenitura. tzw czarna szlachta

 • Tomek on 11 października 2017

  Panie Robercie czy posiadanie karty kredytowej to zło? , grzech?, przecież dziś wielu młodych ludzi niema wyjścia jak kredyt na np. mieszkanie, Czy Pan w USA nie posiada kart kredytowych? czy nigdy nie zaciągał Pan kredytu?
  Zgadzam się z Panem ale w tym świecie chyba niema innej alternatywy póki ten system nie padnie.
  Pozdrawiam.

 • Iwona on 12 października 2017

  W tym wersecie słowo handlować jest użyte w takim samym kontekście jak w rozdziale o królu Tyru z ks. Ezechiela, który jest obrazem szatana.
  Ez. 28:16 „Przy rozległym swoim handlu napełniłeś swoje wnętrze gwałtem i zgrzeszyłeś. Wtedy to wypędziłem cię z góry Bożej, a cherub, który bronił wstępu, wygubił cię spośród kamieni ognistych.”
  Szatan został wyrzucony z Nieba nie dlatego że handlował towarem i założył konto bankowe w Niebie. Słowo handel jest tu użyte w kontekście nakłaniania kogoś do czegoś, konkretnie do przyjęcia i zaakceptowania czyichś poglądów oraz wystąpienie w pełnej rebelii przeciwko ustawionemu prawu. Lucyfer chodził rozżalony w Niebie, na wiecach przemawiał do Aniołów: zobaczcie, przecież widzicie, jaki jestem piękny, doskonały i mądry. A Bóg nawet nie wziął mnie na swoją „górę narad”, do komitetu narad, ale za to wziął tego Archanioła Michała (arc- łuk rozpostarty nad czymś, nad kimś) (Arc-Anioł oznacza przewodzi Aniołom), (Mi- ka-El „Taki jak Bóg”). Przecież Michał wygląda tak jak ja, jest takim samym Aniołem, jest taki jak my. Czy zatem Bóg jest sprawiedliwy? Dołączcie do mnie!
  Kupcy w wersecie Obj. 18: 10,11 mogą symbolizować królów (rządzących), którzy oddadzą polityczną władzę dla Nierządnicy, czyli zgodzą się na wprowadzenie spaczonych norm religijnych do systemu prawnego swoich państw i którzy na końcu tych wydarzeń zrozumieją, że zostali oszukani, ponieważ Bóg zacznie wylewać plagi, ale będzie już za późno dla nich, ponieważ skończy się czas próby dla Ziemi. Drugie przyjście Pana Jezusa Chrystusa dokona sądu nad Nierządnicą (uderzenie kamieniem), (ten sam kamień z proroctwa Daniela uderzający w nogi posągu) .
  Obj. 18:21 ”I podniósł jeden potężny anioł kamień, duży jak kamień młyński, i wrzucił go do morza, mówiąc: Tak jednym rzutem zostanie strącone wielkie miasto Babilon, i już go nie będzie.”
  Swoim przyjściem Pan Jezus Chrystus dokona zniszczenia wszystkich bezbożnych ludzi i ich bezbożnych systemów. A tuż przed wylaniem plag Bóg wzywa swój lud do wyjścia z tego spaczonego systemu religijnego.
  Obj. 18:4 „I usłyszałem inny głos z nieba mówiący: Wyjdźcie z niego, ludu mój, abyście nie byli uczestnikami jego grzechów i aby was nie dotknęły plagi na niego spadające” .

 • Robert on 12 października 2017

  Tomek

  nie mam karty kredytowej.
  Każdy musi sam zgodnie ze swoim sumieniem zdecydować czy ten kredyt jest mu faktycznie potrzebny czy to fanaberia.

 • Robert on 12 października 2017

  Iwona,

  żeby porównać między sobą dwa słowa, to musiałabyś udowodnić, że:
  – występuje dokładnie to samo słowo w jednym jak i w drugim wersecie.
  W innym przypadku jest to twoja niepotrzebna nadinterpretacja pod swoje poglądy.

  Przykro mi ale tego wersetu ani nie wyrzucisz z Biblii, ani nie okłamiesz jego brzmienia.
  Przyjmij do wiadomości, że KK ani Watykan nie jest nierządnicą:

  Objawienie 18:10,11
  „Stanąwszy z daleka ze strachu przed jej katuszami, powiedzą: ‘Biada, biada, wielka stolico, Babilonie, stolico potężna! Bo w jednej godzinie sąd na ciebie przyszedł!’ A kupcy ziemi płaczą i żalą się nad nią, bo ich towaru nikt już nie kupuje”.

  A tak w ogóle, to gdzie tu widzisz słowo „handel”…?

 • qrdeblade on 12 października 2017

  System ten nauczył się juŻ zawczasu przewidywać swój upadek i robiąc kilka kroków naprzód wyprzedza ten moment TOTALNEGO upadku dotychczasowych FILARÓW systemów polityczno-gospodarczych przenosi się wraz z całym światowym przemysłem ( produkcją ) do Chin, aby dla odmiany promować tamten znacznie bardziej efektywniejszy model okupacji i zniewolenia jako NWO.
  Wiem, ze nie lubisz zamieszczania linków, ale ten pasuje do tej dyskusji jak ulał i potwierdza postawioną tezę: –> https://www.youtube.com/watch?v=E42BVAsbggc
  ( w języku angielskim i tłumaczeniu rosyjskim ) KAWA NA ŁAWĘ!

 • Tomek on 12 października 2017

  To w jaki sposób w Polsce przy przeciętnych zarobkach odłożyć na mieszkanie? ja też unikam kredytów ale wile młodych ludzi wyjeżdża do dużych miast szukając pracy i wynajmują mieszkanie, tylko ile można mieszkać na wynajętym, więc wolą spłacać kredyt w nadziei że po jakimś czasie mieszkanie będzie ich własnością.
  Pozdrawiam

 • Iwona on 13 października 2017

  Robercie,
  Trzeba doczytać kilka wersetów dalej.
  Rozpatrywałam ten werset: „I kupcy ziemi płakać będą i smucić się nad nim, bo już nikt nie kupuje od nich towaru” w kontekście całego rozdziału Obj. 18 a nawet w kontekście innych Ksiąg. Ponieważ na przykład, kiedy uczniowie zapytali Pana Jezusa, kiedy nastąpi Jego drugie przyjście, to odpowiedział, że trzeba czytać Księgę Daniela, tam są wskazówki.
  Obj. 18: 15
  „Kupcy handlujący nimi, wzbogaciwszy się na nim, z dala stać będą ze strachu przed jego męką, płacząc i narzekając.”
  Jest to tzw. żydowski paralelizm, takim schematem napisana jest Biblia, że najpierw coś jest tłumaczone w jeden sposób, a w następnych wersetach to samo tłumaczone jest na inny sposób: „Kupcy … płakać będą…, bo nikt nie kupuje od nich towaru” i dalej : kupcy handlujący…z dala stać będą…”
  Zapomniałam przez chwilkę, że twoja interpretacja proroctw biblijnych opiera się na dyspensacjonalizmie- dosłownym, literalnym tłumaczeniu biblijnych proroctw.
  W XVI w. jezuicki kapłan Franciszek Ribera napisał komentarz do Ks. Objawienia, w którym przedstawił futurystyczną interpretację, która zakładała, że Antychryst przyjdzie w przyszłości. Miało to na celu odwrócenie uwagi protestantów, którzy mówili, że to papiestwo jest Antychrystem, i skierowanie ich uwagi gdzieś w daleką przyszłość. Nawiasem mówiąc dzisiaj większość protestantów wierzy w teorię dyspensacjonalizmu. Dyspensacjonalizm zakłada, że Kościół nie jest duchowym dziedzictwem Abrahama, że wszystkie obietnice dane Abrahamowi przez Boga wypełnią się dla Izraela (a nie dla Kościoła), który zostanie odbudowany w czasach ostatecznych w Palestynie, że Antychryst przyjdzie, kiedy powstanie Izrael, będzie prześladował naród żydowski przez 7 lat, po tym ma powrócić Chrystus, co będzie początkiem rządów milenijnych z ziemskiego Izraela (z Palestyny). A tuż przed okresem prześladowań narodu żydowskiego ma nastąpić pochwycenie do Nieba Kościoła (ludzi wierzących).
  Z tej teorii wynika, że Bóg stosuje podwójne standardy moralne – jedni będą zbawieni przez zaakceptowanie do swego życia ofiary Pana Jezusa na krzyżu, drudzy dlatego, że się urodzili we właściwym kraju i mają inną drogę zbawienia. Jaki sens miało przelanie krwi przez Jezusa Chrystusa skoro taka ofiara staje się nieważna w czasach ostatecznych. Jaki sens ma mieć odbudowa Jerozolimskiej Świątyni i wznowienie świątynnej ofiary, skoro w przeszłości wszystkie świątynne rytuały były zapowiedzią przyjścia Pana Jezusa Chrystusa na świat i Jego odkupieńczej misji.
  Pochwycenie według dyspensacjonalizmu dawało złudne oczekiwanie bierne, bez konieczności zmiany charakteru jako warunek zbawienia. Oznaczałoby to, że jednych obmyła z grzechów krew Jezusa Chrystusa i zaczynali żyć według 10 przykazań, które sam Bóg swoim palcem wyrył w skale (skalnych tablicach), drudzy żyli bezbożnie, zostali pozostawieni na Ziemi i, co, dostali drugą szansę na zbawienie od Boga? I protestanci to łyknęli. Dlatego dzisiaj bardzo wygodne jest patrzeć się w telewizor i oczekiwać, co się dalej wydarzy w Izraelu.
  Ale trzeba było stworzyć naród. W XVIII w. w katolickiej Hiszpanii zaczęto prześladować Żydów. Celem identyfikacji kazano im nosić żółte gwiazdy. Czy to nie są znajome obrazki?

 • Robert on 14 października 2017

  Iwona,

  1 – Piszesz „kiedy uczniowie zapytali Pana Jezusa, kiedy nastąpi Jego drugie przyjście, to odpowiedział, że trzeba czytać Księgę Daniela, tam są wskazówki”.

  Możesz podać ten werset.

  2 – Piszesz: „„Kupcy handlujący nimi, wzbogaciwszy się na nim, z dala stać będą ze strachu przed jego męką, płacząc i narzekając.”
  Jest to tzw. żydowski paralelizm, takim schematem napisana jest Biblia,”.

  Zmierzasz do tego, że Biblia napisana jest tylko dla uczonych?
  Właśnie dlatego Chrystus na swoich uczniów wybrał analfabetów, aby filozofia i nauka jako bóg, którą chcesz sprzedać były niedorzeczne.

  Kupcy dlatego będą płakać, ponieważ Bóg zniszczy międzynarodową finansjerę, czyli system finansowo-bankowy.
  To finansjera od wieków rządzi światem, sponsoruje wojny, przewroty.
  Trudno ci to zrozumieć, bo nie uczysz się geopolityki.

 • Iwona on 14 października 2017

  Odnośnie twego pytania, nie cytowałam wersetu, nie wzięłam w cytat tych słów. Ale bazowałam na wersecie z Mat. 24:15. Proroctwa Daniela musiały być kluczowe dla Pana Jezusa skoro uznał za stosowne o nich wspomnieć mówiąc o znakach swego ponownego przyjścia.
  Pilnie się się uczę geopolityki od 12 r. ż.

 • Rozsądna Anna on 15 października 2017

  Moim jedynym pragnieniem jest aby rozwarły się bramy piekielne i pochłonęły całe to ZŁO tego świata, okupujące moją piękną Matkę Ziemię, w postaci ,rockefelerów,
  rotschildów,,watykanu, Niemców, anglików usa oraz wszystkie ziemskie rządzące marionetki w postaci merkel, macron i inne gadziorstwo.
  Nadszedł czas oczyścić ZIEMIĘ z gówna tutaj się panoszącego.
  Tak niech się stanie TU i Teraz natychmiast nawet kosztem mojego ziemskiego życia, ja po prostu nie mogę żyć na tej pięknej planecie z panującym tu gównem w postaci rządzących. NISZTRNZ !

 • qrde blade on 16 października 2017

  –> Iwona
  Należysz Iwonko jak widzę z Twoich komentarzy do tych biegle poruszających się po Piśmie jednak ta prezentowana biegłość w typowy dla wielu sposób nie zawiera podstawowych elementów niezbędnych do zrozumienia proroctw.
  1. Dlaczego Jezusa określano mianem CHRYSTUS i co ten termin faktycznie oznacza ?
  2. Czemu tak pilnie poszukiwano ( magowie chaldejscy z dworu Heroda ) królewskiego, mesjanistycznego dzieciątka, którego przyjście na świat ponoś zwiastowała Jutrzenka?
  3. Czemu Józef chciał odprawić Maryję i dopiero postać wyglądająca jak Anioł wytłumaczyła \i przekonała go, że nie należy tego czynić ?
  4. Dlaczego Józef i Maryja po spotkaniu z Magami uciekła z małym Jezusem właśnie do Egiptu?
  5. Skąd iluminowana, zaawansowana wiedza u 12 letniego Jezusa zaprezentowana w czasie nauk podczas wizyty w świątyni?
  Odpowiedź:
  AD. 1 CHRYSTUS – to nie jest nazwisko lecz przydomek oznaczający światło, iluminacje – ten pochodzący od światła, ten z linii rodowej światła, ten niosący światło, głoszący iluminowaną wiedzę. Zadziwiająco KK w swej głównej siedzibie jawnie głosi tym, co jeszcze nie wiedzą, że CHRYSTUS to syn LUCYFERA ( słowa zadziwiająco oznaczającego ISTOTĘ o znaczeniu równie bliskoznacznym ). Jeżeli obrażają Cie te porównania, to zobacz bezsprzeczne dowody –> https://www.youtube.com/watch?v=esgjPfIS1l4&t=11s
  Jak wiemy na przestrzeni dziejów odnotowano wielu CHRYSTUSÓW, gdyż oznacza to tyle co, osobnik posiadający królewską, odziedziczona po upadłych obcą i rzadka ówcześnie linię mesjanistycznej krwi RH minus. I to prawda, że świadczy to o powinowactwie z Elochim czyli samym upadłym na Ziemię Lucyferem.
  Ad.2 Magowie Chaldejscy służyli na dworze Heroda jako iluminowani w każdej sprawie jego doradcy. Matka Jezusa zaś pochodziła z ówczesnej arystokratycznej rodziny i takie młode panny ówcześnie jak nie miały do za mąż pójścia odpowiedniego, równego urodzeniem kandydata na męża zwykle trafiały do posługi do świątyń jako kapłanki Jowisza. ( ówcześnie bowiem czczono i obserwowano w świątyniach KOSMOS ). Sama odszukasz już sobie, co należało do rytualnych obowiązków ówczesnych młodych, arystokratycznych kapłanek czyniących również swą posługę na lokalnych królewskich dworach i zrozumiesz czemu Jezus miał tyle braci i sióstr o których Biblia pisze, a którego to faktu się specjalnie nie nagłaśnia. Tłumaczy to również ogromne wręcz psychopatyczne zainteresowanie Heroda przychodzącymi wówczas na świat noworodkami. Uważano bowiem, że tak rzadkie ówcześnie ( konflikt krwi ) przyjście na świat potomka z linii światła zwiastowały gwiazdy Jutrzenki, co kojarzono z upadłym synem Jutrzenki.
  Ad.3 Kapłanki, które z wiadomych widocznych przyczyn nie mogły już czynić swojej kapłańskiej posługi pozostawały na królewskim dworze ( haremie ) lub znajdywano im wśród szacownych kandydatów męża. Stąd wizyta iluminowanego osobnika znającego tajniki królewskiego dworu wyjaśniająca wszelkie zaistniałe problemy
  Ad. 4 Królewski mesjanistyczny potomek miał prawo do odebrania stosownej, należnej mu iluminowanej nauki w wyznaczonych do tego celu szkołach ( w tej kwestii nic się do obecnego czasu nie zmieniło ) Plebs odbiera nauki zupełnie w innych szkołach niż iluminowane elity, które ówcześnie były uczone przez chaldejskich magów na dworach lub w specjalnie do tego celu stworzonych uniwersytetach np. w Egipcie.
  Ad.5 Tak więc pomimo, że Biblia tego nie podaje Jezus miał całkowite prawo odebrać stosowną jego urodzeniu iluminowana wiedzę wśród lokalnych kapłańskich nazaretańskich sekt białych kapłanów ( tzw. esseńczyków ) z siedzibą w Myrth nad morzem Martwym – stąd wzięły się słynne zwoje z Qumran ogromnie wiele rozświetlające informacje podane w Biblii.

 • Robert on 17 października 2017

  qrde blade

  1 – Chrystus nie oznacza niosący światło tylko: Mesjasz/Pomazaniec, a nie syn lucyfera…

  2 – Herod chciał zamordować Chrystusa, dlatego była ta rzeź. Reszta to twoja filozofia, nie poparta Biblią.

  3 – Józef chciał odprawić Maryję, ponieważ według prawa mojżeszowego mogli ją ukamieniować. Reszta to znowu twoja filozofia nie poparta Biblią.

  5 – Uczeni byli posłani przez samego Boga. Za ich pieniądze Józef z rodziną mógł uciec do Egiptu.
  Jeżeli magowie byliby wysłani przez szatana, to dlaczego uciekli przed Herodem?

  6 – dobrze napisałeś: „Tak więc pomimo, że Biblia tego nie podaje…”.
  Tutaj na blogu trzymamy się faktów biblijnych a nie wymyślonych, fikcyjnych historyjek.
  Proszę to wziąć następnym razem pod uwagę przy komentowaniu.

 • qrdeblade on 18 października 2017

  1. Poleganie wyłącznie na wyszukiwarkach internetowych cofa nas w rozwoju, gdyż opanowane one są przez nadrzędne, religijne dyspozycje. Bezwględnie zaś słowo Chryst oznacza światło
  2. Herod był pierwszym edomickim władcą żydowskim i dlatego tak desperacko szukał ponoć prawowitego ( z Judy ), mesjanistycznego potomka krwi światła.
  3 Logicznie rzecz ujmując nie odprawił i jakoś jej nie ukamienowali. Wątpię, aby Józef ich przekonał , że właśnie poczęty został Mesjasz. Józef chciał odprawić Maryję, gdyż termin narodzin Isusa nie wypadal w świętym dla Żydów miesiącu Atonement, a to było ważne tradycyjne prawo dla narodzin potomków mesjanistycznej krwi i wszelkie od niego odstępstwa wymagały odosobnienia od wstydu złamania prawa ciężarnej. Między innymi był to jeden z powodów dla którego stale czekający na Mesjasza Żydzi odrzucili Isusa.
  6. Magowie chaldejscy służyli bogu światła czyli Lucyferowi, gdyż bogiem ciemności był jego syn Set i dlatego kk notorycznie przekręca ich funkcje z magów na królów. Co do zaś ocalałej historii opartej na istniejących źródłach historycznych z tamtych czasów, to nie przedstawia się ona tak jak ro w dziewiczy sposób podaje Biblia (link usunięty admin)

 • qrdeblade on 18 października 2017

  –> Iwona
  Przypomniałem sobie, ze Jezus śmiało sam o sobie (patrz NT ) kilkukrotnie mówił, że jest światłem, dokładnie światłością tego świata. Tak na szybko przypominam sobie trzy przykłady z Ewangelii św. Jana 8.12, 8.23, 9.5
  Tym światem rządził Lucyfer,

 • Robert on 19 października 2017

  qrdeblade

  Piszesz: ” Józef chciał odprawić Maryję, gdyż termin narodzin Isusa nie wypadal w świętym dla Żydów miesiącu Atonement,”

  Nie ma sensu o czymś dyskutować czego nie ma w Biblii.

 • qrde blade on 20 października 2017

  Rzeczowa dyskusja ma zawsze sens i ONA WŁAŚNIE LEŻY U PODSTAW dochodzenia do PRAWDY.
  Jeśli będziemy polegali wyłącznie na Biblii bezpodstawnie ignorując ówczesną tradycję, udokumentowaną historię, dowody pisane będziemy niezmiennie zniewolonymi mentalnie, oprogramowanymi przez uczonych w piśmie biorobotami OWCZAMI, a Ieszu nie wyrażał się bynajmniej o nich w ciepłych słowach, tylko jak o WILKACH w owczej skórze.

 • Robert on 20 października 2017

  qrde blade

  My wybraliśmy taką drogę, czyli badanie i analiza Biblii.
  Dlaczego nie historia?
  Bo jest okropnie sfałszowana.
  Nie jesteś w stanie dojść prawdy.
  W Pismach jest inaczej, ponieważ te same nauki potwierdzane są u różnych proroków.
  Tych doktryn, których nie ma w Pismach a są w religiach odrzucamy.

 • Jacek on 20 października 2017

  qrde blade
  Jak czytam twoje filozofie to mi ręcę opadają, nie wiem komu ty chcesz zrobić na złość pisząc takie herezje tylko sobie ego budujesz. Masz tu link do UBG https://www.wrotanadziei.org/pobierz-nt i przeczytaj J15 oraz Lr 10, ja po wymówieniu, że Jezus jest Panem doznałem przemiany serca i zacząłem czytać Pismo i słuchać na mp3 na początek Nowy Testament, im wcześniej zaczniejsz tym lepiej bo z doświadczenia Ci powiem, że ciężko jest zamienić stare myślenie na nowe , na dodatek masz od Roberta ekstra wiedze i zawsze możesz o coś zapytać.

 • qrde blade on 22 października 2017

  Biblia jest również w poważnym stopniu ocenzurowana i okrojona. Stary testament np. pozbawiony jest starszej od Tory księgi Jasera – tzw. Sprawiedliwego ( jeśli wiesz co oznacza to sformułowanie), która przedstawia zupełnie inną is-torię, jej miejsce i samego żydowskiego boga. Z Nowego Testamentu natomiast sam papież znamiennie usunął pokaźny fragment z Ewangelii św. Marka, równie bezkrytycznie uzasadniając swój postępek, że nawet ci którzy kochają prawdę, powinni to zrozumieć, że w tym fragmencie jest ona nieuzasadniona do publicznego objawienia. Poza tym Ty Robercie również masz skłonności do cenzury, bezzasadnie cenzurując również moje popierające postawioną TEZĘ komentarze i linki ( łamiąc własne, przedstawione publicznie zasady ), które wprost wskazują fragmenty Ewangelii św. Jana z cytatami samego Jeszu, który wypowiadał się, że jest światłością tego świata ( Chryst – w jęz. aramejskim oznacza światło ) w moim komentarzu skierowanym do Iwony. Czemu ma służyć to papugowane po hegemonach zakłamanie?

 • Robert on 22 października 2017

  qrdeblade

  piszesz do Iwony rzeczy niemozliwe…

  Jeżeli powiemy, że twoje wypowiedzi są światłem, to będziesz automatycznie wyznawcą lucyfera?
  proszę o zachowanie inteligencji…

 • Robert on 22 października 2017

  qrde blade

  1 – tak blokuję wszystkie satanistyczne czyli filozoficzne/ludzkie poglądy wiary.
  Naszym zadaniem jest dążyć do prawdy raz przekazanej świętym czyli apostołom.
  Biblia jest sfałszowana…
  Nie wszystkie księgi są Słowem Bożym.
  Niektóre są historyczne.
  Jednak można poprzez analizę wizji proroczych wyłuskać prawdę.
  I to staramy się czynić.
  Każda pomoc jest na wagę złota.

 • qrde blade on 22 października 2017

  –> Jacek
  Nie dbam o rewanżyzm i bynajmniej nie powodują mną jakiekolwiek niskie emocje.
  Dla mnie PRAWDA JEST NAJWYŻSZYM PRAWEM, bez względu jakby gorzka ona była…

 • Jacek on 23 października 2017

  qrde blade

  ”Nie dbam o rewanżyzm i bynajmniej nie powodują mną jakiekolwiek niskie emocje”- Niskie emocje to też objaw poczucia winy z powodu grzesznego życia,towarzyszy temu fizyczna pustka w sercu, uczucie zagubienia,bezsensu, pytania po co to wszystko ,wiem, że to Cię męczy.

  Dla mnie PRAWDA JEST NAJWYŻSZYM PRAWEM- I możesz mi powiedzieć jakie masz z tego profity poza życiem w strachu , że TWOJA filozofia za tydzień może być inna a za miesiąc albo jutro się rozpadnie bo coś nowego przeczytasz i znowu życie w strachu..ehh
  Dla mnie Boża prawda jest najwyższym prawem-za wiarę w Syna Bożego zniknie pustka w sercu i w ogóle w życiu, dostajesz w nagrodę Ducha świętego (na prawdę czujesz fizyczną obecną w sercu i umyśle siłę duchową wiec masz dowód w każdej sekundzie swojego życia , że duch Ci to poświadcza co czytasz w Piśmie Świętym) a wraz z nim miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie – pomyśl sobie jak będziesz łatwiej szedł przez życie z tymi cnotami,
  Pismo Święte i jego interpretacja nie podlega dowolnej interpretacji ludzkiej , więc rano się budzisz i Pismo jest tym samym Pismem a nie ludzką filozofią co jest zmienna .
  Widzisz, że Bóg dacie ci NAGRODĘ, że wierzysz w Niego poprzez Jezusa Chrystusa, tylko brać…. Czemu nie skorzystać?

 • Iwona on 28 października 2017

  Adam Weishaupt, jezuicki profesor prawa kanonicznego utworzył jakobinów, którzy przeprowadzili rewolucję francuską, Sfinansował on również illuminatów, do których zaliczana jest rodzina Rothchildów. W ostatnich stuleciach wszystkie te organizacje pracowały na stworzenie Nowego Rządu Światowego, który niebawem ma się wyłonić i którego największym priorytetem będzie odrzucenie standardów biblijnych i wprowadzenie w ich miejsce nowych standardów moralnych. Za Nowym Rządem Światowym będzie stał byt religijny.

 • Jan on 30 października 2020

  Jest wyposzczony list gończy i wykonawczy. Za znalezienie i wykończenie całej rodziny Rotszfildów, szejk arabski wraz z Putinem przeznaczyli na ten cel 300 000 000 Euro

 • Marika on 10 lutego 2021

  Nie wiem od czego by tu zacząć, bo jest tego tak naprawdę zbyt wiele tego żeby wymienić wszystko i np. ustalić hierarchię ważości, tak więc skupię się na przykładach najbardziej kłujących me biedne oczy. Po pierwsze (i także ostatnie, jako zamknięcie) wymienię dział w którym opublikowano artykuł, a mianowicie „Badanie Pism”. Zostawię to bez podawania wyjaśnień i nie sądzę aby były one tu nawet potrzebne.
  Po drugie (i przedostatnie) wnioski autora, który poparł je (też uważam że należy się powołać na wiarygodne źródła) biblijnymi cytatami. Niby dobrze że odniósł się i do części prorockiej, i do ksiąg apostolskich, ale…
  W którym miejscu zostało napisane czy też wynikać z tego ma wniosek autora że: „nierządnicą/wielkim babilonem/człowiekiem pysznym jest międzynarodowa finansjera, czyli rodziny żydowsko-bankowe plus ich system finansowy”? Ja szczerze mówiąc, ni chu chu, ani u Habakuka, ani u Jana tego nie widzę. I nie twierdzę że takowych ustępów w żadnej z tych ksiąg nie ma, a odnoszę się jedynie do wskazanych cytatów (jeśli ktoś je znajdzie, poproszę o wskazanie mi ich w odp do mojego komentarza. Z serdecznie góry dziękuję!).
  Poniżej znajduje się wyjaśnienie tudzież ukryte znaczenie i uwaga, największy hit czyli złamanie pieczęci nałożonych na księgę (!!! (>^^)> <(^^<) !!!):
  "Mamy takie same elementy: ten co upijał sam ma wypić z kielicha, będzie to odpłata za krew przelaną i stanie się to z woli Boga". Dwa talie same elementy odnoszą się, co oczywiste, do boskiego nakazu ukarania Babalon i są to: oraz (lub jeden z nich:D). Po przecinku autor wyjaśnia największą tajemnicę tego wersetu: „będzie to odpłata za krew przelaną i stanie się to z woli Boga”.
  Po analizie drugiego z trzech przykładów polecam powrót do pierwszego, a na koniec zostawić sobie trzeci.
  Dziękuje i pozdrawiam.

 • Marika on 10 lutego 2021

  W poście wyżej przez nieuwagę wycięłam tekst zawierający informacje o „dwóch takich samych elemtach” zasugerowanych przez pana Roberta. Przepraszam za niedopatrzenie! Niżej wklejam wersję kompletną.

  Dwa takie same elementy odnoszą się, co oczywiste, do boskiego nakazu ukarania Babalon i są to: oraz (lub jeden z nich).

 • Robert on 12 lutego 2021

  Marika
  to nie jest artykuł wyjaśniający, kim jest nierządnica. Zapraszam tu:
  https://jeszu.yeshu.info/proroctwo-o-prostytutce

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *