Święta są pułapką szatana…

 Choinka

„Nie chciałbym, bracia, żebyście nie byli świadomi, że nasi ojcowie wszyscy, co prawda, zostawali pod obłokiem, wszyscy przeszli przez morze, i wszyscy byli z Mojżeszem, zanurzeni w obłoku i morzu; wszyscy też spożywali ten sam pokarm duchowy i pili ten sam duchowy napój. Pili zaś z towarzyszącej im duchowej skały, a tą skałą był Pomazaniec” – 1 Koryntian 10: 1-4.

Wszyscy dostąpili takiego samego przywileju i zaszczytu, ale…

„Ale w większości z nich nie upodobał sobie Bóg; polegli bowiem na pustyni. Stało się zaś to wszystko, by mogło posłużyć za przykład dla nas, abyśmy nie pożądali złego, tak jak oni pożądali” – 1 Koryntian 10:1-6.

Nie ten co dobrze zaczął, lecz ten co wytrwał do końca będzie mógł spożywać owoce swojej wiary. Paweł potępił Israelitów, za pożądanie zła.

Dalej Paweł nam wyjaśnia:

„Nie bądźcie też bałwochwalcami jak niektórzy z nich, według tego, co jest napisane: Zasiadł lud, by jeść i pić, i powstali, by się bawić” – 1 Koryntian 10:7.

Paweł cytuje z księgi Wyjścia. Zobaczmy jak doszło do tego grzechu.

 

Zapraszam do całego artykułu: 

https://jeszu.yeshu.info/post/swieta-sa-pulapka-szatana

 

Form by (e)NeTesFoto: Envanto Elłements By mblach

16 Responses to “Święta są pułapką szatana…”

 • Tomek on 17 grudnia 2017

  Panie Robercie nie bardzo rozumiem przecież dla mnie wigilia to tylko tradycja żeby wspólnie z najbliższymi zjeść posiłek i życzyć sobie nawzajem dobrych rzeczy, co w tym złego? Ja nigdy nie łącze ją z jakimiś wydarzeniami religijnymi tak samo jak imieniny i tym podobne spotkania towarzyskie, jeśli bym zasiadał do wigilii na cześć Bożego narodzenia to byłoby to bałwochwalstwo a tak to tylko Polska tradycja jak dla mnie.
  Uważam że dziś ludziom brakuje kontaktów między ludzkich, rodzinnych, jeśli zabierzemy takie wspólne spędzanie choćby parę godzin razem ludziom to co zostanie? Tv, smartfon, laptop i że ojciec z synem a brat z bratem stracą kontakt.
  Pozdrawiam.

 • michał on 17 grudnia 2017

  Zatem krótko poproszę obchodzić święta czy nie ?

 • Anonimowy on 17 grudnia 2017

  Co to za bóg, który każe sobie składać ofiary z nikomu winnych istot? Czyż to nie rozkazy iście szatańskie?

 • Robert on 18 grudnia 2017

  Michał – nie obchodzić.

 • Robert on 18 grudnia 2017

  Anonimowy,

  polecam poznać trochę historii.
  W tamtym czasie powszechne było składanie ofiar z dzieci różnym bożkom, najbardziej baalowi.
  Dzisiaj jest to trudne do zrozumienia, ale każda rodzina pogańska, musiała złożyć w ofierze swoje dziecko.
  Ten kult/zwyczaj dotarł do Izraela.
  Bóg zabronił składania ofiar z dzieci.
  Jednak Izrael był nieposłuszny, dlatego pozwolił na składanie ofiar ze zwierząt.
  Później tego wszystkiego zabronił.

 • Tomek on 18 grudnia 2017

  czy wigilia jeśli ją traktujemy jak tradycję to też jest grzechem?
  a choinka? co jest złego w tym że rodziny siadają do wspólnego posiłku w imię tradycji?bo ja tak to widzę jako tradycję.

 • Robert on 18 grudnia 2017

  Tomek

  to są pogańskie zwyczaje, nie związane z wiarą, którą przekazał Chrystus apostołom.
  Za apostołów nie było takiego święta jak: Boże Narodzenie.
  Nie mogło być, ponieważ Chrystus będąc człowiekiem, nie był Bogiem, tylko Mesjaszem, Synem Boga, Pomazańcem, Chrystusem, Synem Człowieczym, Zbawicielem.

 • Tomek on 19 grudnia 2017

  zgadzam się w 100% z Panem, ja też staram się opierać wiarę tylko na Biblii, natomiast spotkanie wigilijne 24 grudnia to dla mnie tylko i wyłącznie tradycja i okazja do spotkania z bliskimi nie utożsamiam tego spotkania z świętami Bożego Narodzenia , święta to dla mnie czas wolny od pracy i okazja do odwiedzin rodzinnych.
  Czy takie rozumowanie prowadzi mnie do grzechu?
  Pozdrawiam.

 • Anonim on 19 grudnia 2017

  Panie Robercie,

  Przy całym moim szacunku do Pana, dla mnie osobiście jest to niepojęte jak możemy mówić o miłosiernym, wszechmogącym bogu, który pozwala mordować niewinne istoty, które stworzył bo ktoś tam jest nieposłuszny.

  Generalnie to nasza rzeczywistość daje nam możliwości do czynienia strasznym rzeczy, a przecież można było stworzyć świat na innych lepszych zasadach, niekoniecznie idealny, ale przynajmniej taki, żeby nie było wojen, mordowania, pedofili i innych kompletnie niepotrzebnych rzeczy. Jakbyśmy w zwykłym życiu nie mięli mnóstwa problemów takich jak na przykład relacje międzyludzkie. Dogadaj się z przełożonym, który cię irytuje, ale musisz znosić jego humorki bo nie będziesz miał za co żyć. Poznaj jakąś fajną dziewczynę, która jednak ma jakieś zapędy poligamiczne alb0 jeszcze jakieś inne dziwactwa. Tego jest mnóstwo. Po co jeszcze te morderstwa ktoś wymyślił. Czasem to człowiek ma wrażenie, że masoneria ma racje i bogiem faktycznie jest szatan.

  Co do artykułu, przy całej mojej niechęci do biblii i chrześcijaństwa, zakładając, że jednak bóg istnieje, a nieświadomi ludzi, czczą narodziny szatana zamiast swojego boga. Przerażająca manipulacja.

 • Michał on 20 grudnia 2017

  Panie Robercie,
  a co ze zdaniem Chrystusa do Piotra: „A ja zaś ci mówię, że ty jesteś Skała i na tej skale zbuduję moją społeczność (kościół), i bramy otchłani nie przemogą jej. Dam ci klucze królestwa niebios, i co byś związał na ziemi, będzie związane w niebiosach, i co rozwiązałbyś na ziemi, będzie rozwiązane w niebiosach”. Czyli nadaje prawo do kierowania wspólnotą wiernych gdy Chrystus wstąpi do nieba. To prawo przechodzi na kolejnego papieża. Jeden z nich ustanowił święto, w którym wierni mogą wspominać moment gdy Bóg zesłał Syna swego na Ziemię. W naszym ludzkim rozumieniu „narodzenie”, bo inaczej nie pojmujemy aktu przyjścia na świat. Nazwa „Boże Narodzenie” (BN), fakt, nie jest może najlepsza ale ustanowiona przez następcę Piotra, który był następcą samego Chrystusa.

  A co do argumentu: „Za apostołów nie było takiego święta jak: Boże Narodzenie.” Ok, ale co z tego? Nie mieli tego święta bo nie było takiej potrzeby. Było bardzo wiele osób, które pamiętało działalność Zbawiciela i mogli codziennie rozważać inne wydarzenia. Cieszyć się żywą wiarą bo pamiętali co się działo kilka, kilkanaście lat temu. My nie mamy tego luksusu pamiętania tych wydarzeń lub słuchania napełnionych Duchem Apostołów.

  Poza tym, patrząc jak świat walczy teraz z Bożym Narodzeniem. Zmieniając nazwy, zabraniając wystawiania szopek, itp itd dochodzę do wniosku że walczy z Bogiem. Pan sam sporo o tym pisze że walka jest na poziomie duchowym i materialnym. Jeśli Pan ma rację to świat walczy z bałwochwalczym świętem? Czyli szatan nie chce aby ludzie grzeszyli? Moim zdaniem – walczy z BN bo to święto przypomina nam że na świat przyszedł Zbawiciel.

  Proszę mnie poprawić jeśli błędnie myślę.

  Pozdrawiam.

 • Robert on 21 grudnia 2017

  Michał

  1 – Proszę dokładnie przeczytać dzieje apostołów i Piotra.
  Piotr nie był szefem apostołów.
  Kiedy rządzono społecznością wybranych, Piotr często przebywał w trasie, dlatego nie mógł zarządzać.

  Werset ten tak brzmi:
  „Ja-także z-kolei Tobie wykładam* jako-że Ty jesteś Kamieniarz (Piotr) a na o-to tym kamieniu** zbuduję moich tych Powołanych***.”

  Proszę nie używać argumentów biblijnych z np. tysiąclatki.
  Proszę kupić sobie Nowy Testament interlinearny Popowskiego – tam jest i po grecku i po polsku.

  Zadaniem Piotr było nieś prawdę do obrzezanych:
  Galatów 2:7 … stwierdziwszy, że mnie zostało powierzone głoszenie dobrej nowiny wśród nieobrzezanych, podobnie jak Piotrowi wśród obrzezanych”.
  Dzieje 15: 7 „Po długiej wymianie zdań przemówił do nich Piotr: «Wiecie, bracia, że Bóg już dawno wybrał mnie spośród was, aby z moich ust poganie usłyszeli słowa Ewangelii i uwierzyli”.

  Paweł miał pretensje do Piotra i zwrócił mu uwagę, że przebywa z poganami.

  2 – szatan walczy z kk, ponieważ bliżej błądzącym chrześcijanom do poznania prawdy, niż muzułmaninowi czy buddyście.

 • Michał on 22 grudnia 2017

  Panie Robercie,
  mój cytat pochodzi z tłumaczenia interlinarnego Popowskiego, wydanie 9.
  1.

  Słowo „Petros” przetłumaczono na „Skała”, a nie Kamieniarz
  Słowo „ekklesian” przetłumaczono na „(społeczność)_zwołanych” z komentarzem „Taki jest sens słowa ‚Kościół'”, a nie „Powołanych”.

  Więc pewnie korzystamy z różnych wydań. Grekę sprawdziłem z innymi źródłami w internecie (np: https://biblehub.com/interlinear/matthew/16.htm) i wygląda dokładnie tak samo.

  Podsumowując: sens tłumaczenia w mojej wersji jest nieco inny niż to co Pan napisał.

  Powyższe przykłady z Listu do Galatów i Dziejów Apostolskich nie negują słów Chrystusa. Nie mówimy tu o „zarządzaniu”, tylko o prowadzeniu. Cały rozdział 15 z Dziejów mówi o tym jak Paweł i Barnaba postanowili udać się do Piotra i innych apostołów oraz starszych aby rozwiązać pewien spór. Dyskusja była żywiołowa i wiele osób się pewnie wypowiadało ale w Dziejach jest tylko cytat Piotra a potem Judy, który potwierdził tylko słowa Piotra. Paweł i Barnaba opowiadali co zdziałali podczas swoich podróży ale bez cytatów. Też nie znalazłem cytatu gdzie Paweł miałby pretensje do Piotra. Piotr był aktywnym apostołem, i został powołany do głoszenia ewangelii kościołowi a nie zarządzaniem kościołem. Nawet jak był w drodze to pisał listy i pouczał inne społeczności gdzie akurat nie był.

  2. W tytule stawia Pan tezę „Święta są pułapką szatana…” Czyli szatan wprowadził to święto żeby zwieść powołanych. Udało mu się to – święta są obchodzone. A teraz walczy ze swoim dziełem? Trochę to naciągane. Walka z Chrystusem oraz wszelkimi objawami okazywania wiary Chrystusowi są moim zdaniem dowodem na to że nie są dziełem szatana. Wiadomo, BN to komercyjne wydarzenie i zależy tylko od danego człowiek czy przeżyje ten okres jako pamiątkę zesłania na ziemię Chrystusa przez Boga czy kolejne syte kolacje + prezenty.

  Pozdrawiam,
  Michał

 • Rick on 23 grudnia 2017

  Jakie to łatwe zakwestionować krew męczenników i świętych Kościoła Katolickiego. A przecież żadna inna religia nigdy na ten poziom się nie wzniosła, aby oddać swe życie za innych w imię tej świętej wiary.
  Ta religia zbudowała potęgę Europy, tak że nawet dzisiaj- choć niewiele z niej już zostalo- inne narody jak Chińczycy podziwiają dokonania europejskiej muzyki, architektury, nauki, filozofii.
  Obecny wiek jest wiekiem pychy tych, którym zdaje się, że posiedli wiedzę. A przecież jest to wiek najciemniejszy ze wszystkich. I w takich czasach zamiast odwołać się do tego co sprawdzone przez wieki – próbuje się wprowadzić nową religię ?
  Tak to spełnia się to proroctwo o czasach zamętu. Ja do tego zamętu ani myślę ręki przyłożyć. Wręcz przeciwnie, do zasad przedsoborowych religii katolickiej chcę wrócić.
  Przestrzegam innych przed sianiem zamętu, czyli głoszeniem herezji i odciaganiem ludzi od wiary katolickiej – jedynej prawdziwej od Chrystusa aż po koniec świata.
  Jest On współistotny Bogu. Jest Osobą Boską. Każdy kto zaprzecza tej prawdzie będzie potępiony. Taka jest Nauka Kościoła.

 • Robert on 23 grudnia 2017

  Rick

  Zgadzam się jednym z tobą: należy wrócić do początków wiary.
  Tylko pytanie: dlaczego tak płytko sięgasz?
  KK powstało w IV wieku, natomiast wiara/zasady wiary zostały przekazane przez Chrystusa apostołom kilka wieków wcześniej.
  O tę wiarę mamy walczyć.

  Paweł pisze tak:
  Judy 1:3
  „Umiłowani, wkładając całe staranie w pisanie wam o wspólnym naszym zbawieniu, uważam za potrzebne napisać do was, aby zachęcić do walki o wiarę raz tylko przekazaną świętym”.

  Wiara została raz przekazana apostołom i o nią powinniśmy walczyć.
  Nikt nie ma prawa nic dołożyć do nauk Chrystusa i apostołów.
  Jeżeli jakaś religia ma wierzenia, których nie ma w Biblii, to jest fałszywa.
  O to walczmy!

 • Robert on 23 grudnia 2017

  Michał

  1 – Petros – weź teraz słownik z tej samej serii i zobacz tłumaczenia tego słowa.

  2 – Tak, w Pismach nie ma słowa „kościół”, tylko społeczność zwołanych.

  3 – Piotr wysłany przez apostołów:
  Dzieje 8:14
  „Kiedy Apostołowie w Jerozolimie dowiedzieli się, że Samaria przyjęła słowo Boże, wysłali do niej Piotra i Jana“.

  Chrystus podał zasadę:
  Jana 13:16
  „Amen, amen, mówię wam: Sługa nie jest większy od swego pana ani wysłannik od tego, który go posłał“.

  Piotr ma pretensje do Pawła:
  Galatów 2:11-14
  „Gdy następnie Kefas przybył do Antiochii, otwarcie mu się sprzeciwiłem, bo na to zasłużył. Zanim jeszcze nadeszli niektórzy z otoczenia Jakuba, brał udział w posiłkach z tymi, którzy pochodzili z pogaństwa. Kiedy jednak oni się zjawili, począł się usuwać i trzymać się z dala, bojąc się tych, którzy pochodzili z obrzezania. To jego nieszczere postępowanie podjęli też inni Judejczycy, tak że wciągnięto w to udawanie nawet Barnabę.
  Gdy więc spostrzegłem, że nie idą słuszną drogą, zgodną z prawdą Ewangelii, powiedziałem Kefasowi wobec wszystkich: «Jeżeli ty, choć jesteś Judejczykiem, żyjesz według obyczajów przyjętych wśród pogan, a nie w sposób Judejski, jak możesz zmuszać pogan do przyjmowania zwyczajów judejskich?“.

  4 – szatan wie że kk to religia fałszywa, jednak bliżej chrześcijanom do prawdy chrystusowej, niż muzułmanom czy buddyście.
  Dlatego zwalczane są wszelkie religie, które posługują się Biblią.
  My na podstawie Biblii katolickiej, pokazujemy wiele fałszywych doktryn w kk.
  Tak jak teraz dzisiaj Franciszek nakazuje katolikom akceptacje GMO, globalizmu, przyjmowania islamistów, tak kiedyś kk przyjął fałszywe wierzenia, których nie ma w Biblii.
  Jeżeli katolicy zaczną analizować Biblie, to szatan ma problem, ponieważ zrozumieją prawdę raz przekazaną świętym.

 • Grafifi on 13 lipca 2018

  Trzeba wrócić do Ewangelii wg. św. Mateusza 16, 13-20
  Piotra nazwał Jeszu Kefasem (Kamieniem), ale ,,kamieniem” były słowa ,które wypowiedział Piotr….,,Ty jesteś Mesjasz,syn Boga żywego”” Kościół Chrystusa(Oblubienicę) tworzą ludzie wierzący że Jeszu to Mesjasz, syn Boga żywego , co potwierdzają inne wersety
  z Biblii jak np .Rz. 10,9-10. To kościół w Filadelfii z Objawienia św Jana.3. 7- 13. Kościół
  który niewielką ma moc,ale nie zaparł się imienia Jeszu i zachował słowo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *