Czy modlisz się do bożków ?

Wróć

        Wiem o tym, że Ty nie modlisz się do bożków, tylko do obrazów przedstawiających Boga. Powiesz, że krzyż, obraz uświadamia Ci wizerunek prawdziwego Chrystusa.

Ale czy masz rację ?

Czy Biblia nakazuje używać obrazków lub krzyży ?

        Ciekawą sprawą jest fakt, że w Biblii nie ma ani  jednego przykładu, że ktokolwiek z prawdziwych chrześcijan, modlił się do Boga poprzez obrazki, krzyże, posągi czy medaliki.

Nie ma !!!

A wiele religii opiera się na kulcie obrazów.

Znajdź jeden werset, który mówi, że należy modlić się do Boga używając obrazy.

Wierz mi, nie znajdziesz. 

A jest wiele wersetów mówiących, że nie wolno.

Czy czytając Nowy Testament znajdziesz tam choćby sugestie, że Chrystus i apostołowie modlili się do Boga poprzez jego podobiznę ?

W dzisiejszych czasach wiele ludzi modli się do Boga, używając podobizn „Jezusa” i innych „świętych”.

Dlaczego w ten sposób nie modlili się apostołowie i Chrystus ?

Dlaczego nie ma żadnego wersetu, że modlili się do podobizn Abrahama, Jakuba czy Izaaka ?

Dlaczego po śmierci Chrystusa nie znajdziesz wersetu mówiącego, że apostołowie modlili się do Niego używając krzyża ?

A dlaczego jest wiele wersetów mówiących, że tak nie wolno?

Wiele pytań, a odpowiedź nie jest skomplikowana.

Apostoł Paweł zakazywał używać obrazków, posążków czy medalików !

        Za czasów Chrystusa i apostołów, nie było żadnego kultu obrazów wśród chrześcijan. Był jednak wśród pogan.

Przeczytaj historię oburzenia rzemieślników, kiedy Paweł zakazywał używać wszelkiego rodzaju kultu obrazów.

Dzieje Apostolskie 19:24 

„(24)Pewien złotnik, imieniem Demetriusz, dawał znaczne zarobki rzemieślnikom przy wyrobie srebrnych świątyniek Artemidy.(25)Zebrał ich razem z wyrabiającymi podobne rzeczy i powiedział: Mężowie wiecie, że nasz dobrobyt płynie z tego rzemiosła.

(26) Widzicie też i słyszycie, że nie tylko w Efezie, ale prawie całej Azji ten Paweł przekonał i uwiódł wielką liczbę ludzi, mówiąc, iż ci , którzy rękami są czynieni nie są bogami.”

„(27)Grozi niebezpieczeństwo, że nie tylko zostanie  zniesławione nasze rzemiosło, ale i świątynia wielkiej bogini Artemidy będzie za nic miana, a ona sama, której cześć oddaje cała Azja i świat cały, zostanie odarta z majestatu.”

Apostoł Paweł głosił ludziom, iż nie mogą modlić się do Boga przy użyciu posążków czy wizerunku Artemidy, zrobionych rękami przez rzemieślników. Przekonał do praw Bożych wiele ludzi. Nie spodobało się to, rzemieślnikom i handlarzom, którzy zarabiali na hanldu rzeźbami.

Doszło do tego, że Paweł musiał uciekać, ponieważ tłum ludzi bronił swojej pracy i swoich dzieł, które Bóg zakazuje.

Podobnie jest dzisiaj. Gdyby chrześcijanie odwrócili się od krzyży, obrazków, medalików, to wiele handlarzy protestowałoby.

…abyście nie uczynili sobie rzeźby…

        Dla osób, które myślą iż mogą modlić się do Boga poprzez obrazki, medaliki, krzyżyki – kolejny werset.

Księga Powtórzonego Prawa 4:12-20

„(12)I przemówił do was Pan Bóg wasz spośród ognia…(15)Baczcie pilnie – skoro nie widzieliście żadnej postaci w dniu, w którym mówił do was Pan spośród ognia na Horebie, (16)abyście nie postąpili niegodziwie i nie uczynili sobie rzeźby przedstawiającej podobiznę mężczyzny lub kobiety…..”

Wyraźnie tutaj Pan Bóg przestrzegł nas, aby nie robić żadnej podobizny człowieka i mężczyzny. Nie można tych słów inaczej zinterpretować:” skoro nie widzieliście żadnej postaci…, to nie uczyńcie sobie rzeźby przedstawiającej podobiznę mężczyzny lub kobiety”.

Czy można jaśniej wyrazić wolę Boga ?

Czy tutaj potrzebna jest jakakolwiek interpretacja ?

Niestety, ale mimo wszystko, że Bóg zabronił kultu obrazów, to ludzie i tak wolą robić to co nakazuje tradycja. To co robili rodzice, dziadkowie.

Zdaję sobie sprawę, że odczuwasz strach przed rodziną, znajomymi. Bardzo boimy się co inni o nas powiedzą.

Natomiast sam wybierz co jest ważniejsze dla Ciebie, tradycja wytworzona przez człowieka czy Bóg i Jego prawa ?

 

 

Robert Brzoza Robert Brzoza

30 Responses to “Czy modlisz się do bożków ?”

 • Alicja on 14 marca 2016

  Kim że była Artemida jedną z wielu wymyślonych bożków, jak możesz porównywać Krzyż na którym świat był odkupiony do tego bożka.
  Owszem w starym testamencie nie można było robić żadnych podobizn Boga ,bo nikt go nie widział ,tylko słyszał sam Bóg tego zabronił znając ludzi ,zresztą wtedy taka była i kultura i lud wierzył Prorokom (też na słowo nie pisane najpierw) Jak wiadomo Nowy Testament jest wykonaniem się Starego Testamentu więc dla nas jest bardziej istotny do wykonania. Jezus nie powiedział ,że nie wolno tworzyć jego podobizny i podobizn jego czcicieli świętych . Zwykły chleb przemienił w swoje ciało i kazał tak czynić swoim kapłanom. Gdyby to nie było ważne nie dałby św. Weronice swojej św. podobizny na chuście.Żeby wczytac się w Pismo św. trzeba znać obyczaje i kulturę tamtych ludzi i narodów

 • Robert on 15 marca 2016

  Stary Testament – masz na myśli prawo mojżeszowe.
  A co powiesz o licznych wersetach napisanych poza prawem mojżeszowym?
  Jeżeli ich nie uznajesz to nie uznajesz Starego Testamentu, a wersety o zakazie używania obrazów, rzeźb, posągów rozpisane są po całym Starym Testamencie.
  Według Ciebie należy je wyrzucić, wykreślić.
  Dobrze zrozumiałem?

  Mało tego przeczytaj werset z Apokalipsy, a to już jest Nowy Testament napisany około 70 lat po Chrystusie.

  Apokalipsa Jana 9:20
  „A pozostali ludzie, niezabici przez te plagi, nie odwrócili się od dzieł swoich rąk tak, by nie wielbić już demonów ani bożków złotych, srebrnych, spiżowych, kamiennych, drewnianych, które nie mogą ni widzieć, ni słyszeć, ni chodzić”.

  Jego też wykreślimy?

  Bardzo proszę o werset w którym Chrystus dał swoją podobiznę św Weronice.
  Może coś przeoczyłem…

 • Alicja on 15 marca 2016

  Wiesz Robercie widzę ,że dziwnie patrzysz na świat,wszystko konsultujesz z Biblią ,a czego nie ma w Biblii jest fałszem albo złem. Niestety nie tędy droga. Bóg powiedział czyńcie sobie ziemię poddaną .Aby poznać to co Bóg zamierzył oznajmić w Piśmie św.trzeba uważnie zbadać, co autorzy natchnieni w rzeczywistości chcieli wyrazić i co Bogu spodobało się ujawnić ich słowami.Dla odszukania zaś myśli jakie autorzy zamierzali wyrazić, należy mieć na uwadze również rodzaje literackie czyli sposoby mówienia i pisania przyjęte w czasach w których ci autorzy żyli. Wzmianka o prawdzie różnie ujętej i wyrażonej w rożnych rodzajach literackich jest dość zagadkowa, głównie w Starym Testamencie teksty historyczne różnego typu, a raczej opisy historyczne,które w różny sposób wyrażają prawdę .Ale bez działania Boga pewnych rzeczy nie dałoby się wytłumaczyć. Tak samo dialogi Boga z ludźmi które autorzy natchnieni przytaczają w swych opowiadaniach są albo kompozycją dziejopisarza albo znajdowały się w przekazach tradycji historycznej . Tak więc w Piśmie Św. nie chodzi o dosłowne branie słowa w słowo ale o sęs ,zrozumienie a przede wszystkim o zastosowanie tego słowa w życiu.

 • Robert on 15 marca 2016

  Czy nie przeczysz prawom Bożym?
  Na czym w takim razie mamy opierać swoją wiarą, jak nie na Biblii?
  Oczywiście możesz wybrać tradycję, filozofię przekazywaną z ust do ust. To twój wybór.
  My wybraliśmy badanie wierzeń, które bezpośrednio przekazał Chrystus swoim uczniom.
  Zbudowali wtedy społeczność, która była najbliższa Bogu.
  Odbudować ten stan jest chyba naszym zadaniem.

  Jest Biblia Septuaginta, najbliższa prawdzie Starego Testament.
  Mamy Biblie interlinarną Vocatio Nowego Testamentu.
  Na tej podstawie badamy i sami tłumaczymy niektóre wersety.
  Do tego dochodzi znajomość historii.
  Lecz historia nie jest kierunkiem, a dodatkiem, uzupełnieniem Biblii.

 • Alicja on 15 marca 2016

  Księga przysłów 14,24-25 ..koroną mądrych,jest ich rozsądek wieńcem niemądrych głupota . Świadek prawdomówny jest wybawcą życia, ale kto kłamstwa rozgłasza, wywołuje rozczarowanie..”
  Nie wolno ci negować medalików , obrazów Krzyża i innych symboli religijnych. Te rzeczy służą do pogłębienia religii. Dzięki obrazom np. w Częstochowie i wielu innych sanktuariach dochodzi do cudów , nawróceń ,. To wszystko służy dobru, służeniu ludziom. Jezus powiedział ..Jam po to przyszedł na świat aby dać świadectwo prawdzie …
  Pamiętaj faryzeusze tez znali i uczyli pisma św. i przestrzegali je dosłownie ,a Pan Jezus ich za to karcił
  Zarzucałeś ,że czcimy Boga w Kościołach ,a co zrobił i powiedział Jezus w Jerozolimie ,wyrzucił kupców ze świątyni i powiedział..Nie róbcie z domu Mojego Ojca targowiska…J 2,16

 • Robert on 16 marca 2016

  Podaj proszę werset, który upoważnia do używania obrazów.
  Ja podałem 14 wersetów, w których Bóg śmieje się z ludzi używających posągów, obrazów.
  Nazywa ich głupcami.
  Cały czas zarzucam uleganie filozofii i tradycji, które mają mało wspólnego z Biblią.
  Tu jest problem…

  Nie, faryzeusze nie przestrzegali dosłownie, oni tak jak obecne religii wdrożyli własne wierzenia… mordowali sługi Boga.
  Wierzyli tylko w prawo mojżeszowe. W Babilonie przyjęli całą masę fałszywych wierzeń.
  Dlatego ich Chrystus krytykował.
  Nie krytykował ich za żarliwe studiowanie Ksiąg :)

 • Alicja on 19 marca 2016

  Robercie nie rozumiem jak uleganie filozofii i tradycji ma mało wspólnego z Biblią ,jaki tu widzisz problem.Sam Jezus najpierw czytał fragmenty pism w synagodze a potem go tłumaczył J7,14. Czy tłumy nie chciały Go zabić za to ,że nauczał, jedni przyjmowali Jego naukę inni nie twierdzili ,że czart Go opętał.To było 2 tysiące lat temu ,teraz pasterze kościoła też czytają Słowo Boże i tłumaczą Go. Jezus tez był wychowywany w tradycji ,chodził do Jerozolimy, do świątyni z Rodzicami ziemskimi na święto paschy ,to nie jest filozofia.
  Chciałabym wiedzieć jak odnosisz się do Ciała i Krwi Jezusa,to znaczy chodzi o Jego spożywanie. J6,53-59…JEZUS POWIEDZIAŁ im,-Zaprawdę,zaprawdę powiadam wam Jeżeli nie będziecie spożywali ciała Syna Człowieczego i nie będziecie pili Krwi jego, nie będziecie mieli życia w sobie. Kto spożywa moje ciało i pije moją krew , ma życie wieczne ,a J go wskrzeszę w dniu ostatecznym.Bo Moje ciało jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja jest prawdziwym napojem. Kto spożywa moje ciało i pije moją krew pozostaje we Mnie,a Ja w nim…………, Kto spożywa Moje ciało żyć będzie na wieki. Powiedział to nauczając w Synagodze.
  Powiedz mi teraz nie uznając kościoła jak stosujesz się do tych słów Jezusa,które są bardzo jasno postawione ,kiedy i jak przyjmujesz Jego Ciało i Krew
  Chrystus krytykował Faryzeuszów nie za czasy babilońskie ale za ich ówczesne życie,za to ,że mieli pretensje do uczniów,że zrywali kłosy w szabat ,że Jezus uzdrawiał w szabat .Przecież za to wszystko chcieli i zabili Jezusa,że on łamał ich prawo którego faryzeusze tak przestrzegali.
  Jezus powiedział Ł6,40 Nie jest uczeń nad mistrza,ale każdy kto się nauczy będzie jak jego nauczyciel…
  Jezus dał nam Testament czyli wskazówki jak mamy postępować aby osiągnąć życie wieczne i gdzie tu widzisz zło
  Cały czas zarzucasz KK bałwochwalstwo czyli ciało i Krew Jego tez uważasz za bałwochwalstwo ? . Krzyż znak dobrowolnej śmierci Jezusa, znak miłości ,tak znak miłości,bo z miłości Jezus cierpiał i umarł na nim, dobrowolnie.
  Słowo Boże trzeba wprowadzać w czyn Ł6,43-49 Bo kto nie wprowadza słowa w czyn Jezus porównuje do człowieka ,który dom buduje na ziemi bez fundamentów .
  Wiedz jedno wiara rodzi się ze słuchania ,przecież uczniowie najpierw słuchali Jezusa za nim cokolwiek sami umieli zrobić Jezus ich nauczył.I tak jest też z nami ,najpierw musimy usłyszeć i Jezusie ,o Bogu żeby poczuć głód Jego nauki. Pismo Święte mówi przypowieściami .czasem takimi porównaniami ,że nie można tego pojąć ,dlatego Jezus wybrał swoich uczniów -kapłanów aby nam to tłumaczyli a On pod postacią Ducha św. nad tym czuwa .
  Jezus wisząc na krzyżu dał nam ludziom Maryję za swoją matkę inaczej jaki sens miałyby Jego słowa z drzewa Krzyża? Po co by się jeszcze wysilał ,będąc tak wyczerpanym. Każde Jego słowo wypowiedziane ma sens dla całej ludzkości wcześniej ,teraz i później ,tylko to Słowo Jego trzeba umieć odczytać co do czasu obecnego i tu masz problem.
  O życiu Maryi i Józefa dowiemy się niekoniecznie z biblii ale są przecież inne zapiski i księgi z tamtych czasów. Warto się zapoznać. Życie Jezusa jest opisane też w innych księgach Hebrajskich a ewangelie były wybrane cztery gdyż fakty były najbardziej zbliżone do siebie (ale to pewnie wiesz) Zresztą J21,25 jest napisane że Jezus dokonał jeszcze wielu innych rzeczy i ksiąg całego świata by brakło aby to opisać
  I powtarzam wiara w Boga Trójjedynego Ojca Syna i Ducha św. jest żywa i Bóg cały czas ingeruje w nasze czasy , nasze życie jak za czasów Mojżesza i czasów Chrystusa tego chyba nie zanegujesz ?

 • Alicja on 19 marca 2016

  https://www.fronda.pl/a/oto-dowod-ze-zycie-po-smierci-istnieje-zobacz,67645.html
  Oglądnij sobie i nie bądź niedowiarkim

 • Robert on 19 marca 2016

  Jeżeli widzę jakieś sensacje religijne ze świata, to najpierw zaglądam do Biblii.

  A Biblia mówi tak:

  Księga Koheleta 9:10
  „…Bo nie ma żadnego działania ni rozumienia, ani poznania, ani mądrości w Szeolu, do którego zdążasz.”

  Księga Koheleta 9:5
  „Ponieważ żyjący wiedzą, że umrą, a zmarli niczego zgoła nie wiedzą…”

  Psalm 146:4 Bw
  „Gdy opuszcza go duch, wraca do prochu swego; W tymże dniu giną wszystkie zamysły jego.”

  Psalm 115:17
  „To nie umarli chwalą Pana, nikt z tych, którzy zstępują do Szeolu…”

  Alicjo, nie wszystko co zostało przedstawione w filmach jest prawdą.
  Biblia pisze wyraźnie: po śmierci fizycznej człowiek nie ma rozumienia ani poznania, „zmarli niczego zgoła nie wiedzą”, czyli po śmierci nie myślą, nie czują, nie funkcjonują.

  Jeżeli wierzysz w ten film, to znaczy, że uważasz Boga za kłamce.

  Zastanów się… film czy Biblia jest dla Ciebie ważniejsza?

 • Robert on 19 marca 2016

  1 – Chrystus przede wszystkim przyniósł nowe prawo.
  Zniósł prawo Mojżeszowe, które po Babilonie zostało zmienione przez odstępczych żydów.
  Sam występował przeciwko temu prawu: nie pozwolił ukamienować prostytutki, czyli sprzeciwił się przywódcom religijnym, wniósł chaos wśród wiernych.

  2 – Spożywanie ciała i krwi Chrystusa jest najważniejszym świętem chrześcijan. Syn Boga nakazał go świętować.

  3 – To nie ja zarzucam bałwochwalstwo wielu religiom, ale Bóg w Biblii. Ja tylko czytam te wersety i je przedstawiam do publicznej wiadomości. Każdy może wziąć Biblie odnaleźć je, przeczytać cały rozdział i zrozumieć co chciał Bóg przekazać.

  4 – SŁowa Chrystusa przed śmiercią były skierowane do Jego ucznia, aby zaopiekował się Maryją. Proszę dokładnie przeczytać ze zrozumieniem cały rozdział.

  5 – O jakich księgach mówisz, o jakich zapiskach na temat Maryi?

  6 – Nie ma trójcy. Jest tylko Bóg i Chrystus. Duch święty jest posyłany przez Boga i Chrystusa. Ten kto jest na wysyłki nie jest równy Bogu. Sam Chrystus wiele razy mówił, że Bóg Go wysyła.

 • Alicja on 19 marca 2016

  A tak apropo to Bóg wysłał swego Syna na ziemię ,to też negujesz Boskość Jezusa i całego nowego Testamentu twierdząc ,żekto jest na posyłki nie może być Bogiem.

 • Justyna on 20 marca 2016

  Robercie, a co masz dokładnie na myśli pisząc:
  „2 – Spożywanie ciała i krwi Chrystusa jest najważniejszym świętem chrześcijan. Syn Boga nakazał go świętować.”
  Czytam Pismo Św. od niedawna i jeszcze wiele nie rozumie, choć najważniejsze już dostrzegłam, że KK nie pokrywa się w 100% z nim.

 • Work Buy Consume Die on 21 marca 2016

  Panie Robercie, ciągle się Pan upiera, że Duch Święty niejako niżej w „hierarchii”, ale zapomina pan o jednym ważnym stwierdzeniu wypowiedzianym przez samego naszego Pana, Jezusa Chrystusa: „Każdemu, kto mówi jakieś słowo przeciw Synowi Człowieczemu, będzie przebaczone, lecz temu, kto bluźni przeciw Duchowi Świętemu, nie będzie przebaczone” (Łk 12, 10). Duch Święty może być manifestacją Bożej mocy (chociaż faktycznie nie traktowany jako osoba), a jako pochodzący od Boga nie może być dyskredytowany jako tylko posłaniec. Żaden człowiek nie zna natury Boga, tylko Bóg wcielony Chrystus. Nie nam negować czy dociekać, na tym polega wiara, na przyjęciu Słowa Bożego jako objawionej Bożej rzeczywistości. A wiara polega miedzy innymi na przyjęciu o wiadomości faktu, że natura Boga nigdy nie będzie przez nas poznana.

 • Work Buy Consume Die on 21 marca 2016

  Do Alicji:
  Chrystus nie zniósł starego prawa moralnego i doskonale wypełnił prawo ceremonialne. Sam powiedział, że nie przyszedł znosić prawa ani proroków, ale je wypełnić. Prawo uczynków, tj. ceremonialne (i nie jak wg Ciebie Mojżeszowe, tylko Boże, bo Mojżesz je tylko przekazał, a nie ustanowił) nie było ustalone ze względu na Boga a ze względu na ludzi. Wskazywało ono na kapłańską posługę Jezusa. Wg jakiego prawa wg Ciebie będą sądzeni ludzie sprzed śmierci Chrystusa? Wg tego samego niezmiennego moralnego prawa Bożego. Prawo moralne było, jest i będzie takie samo aż do momentu zbawienia wszystkich Bożych dzieci, bo po zbawieniu i unicestwieniu szatana nie będzie grzechu, a zatem i prawa, któremu będą musieli podlegać zbawieni (doskonałe wypełnienie Prawa Bożego, tj. miłość do Boga i bliźnich będzie naturalnie zapisane w sercach zbawionych). To, że odstępcy od prawa Bożego byli, są i będą jest niezaprzeczalne, ale odstępstwo od prawa nie znaczy, że jest ono unieważniane, bo sam Bóg mówi, że jest niezmienne. Każdy będzie sądzony wg prawa, a zbawiony za wiarę, zgodnie z prawem łaski. Problemem w Twojej argumentacji jest to, że zdajesz się wierzyć, że wszyscy będą zbawieni. Wszyscy maja na to szansę, ale nie wszyscy będą zbawieni. To implikuje takimi założeniami jak osąd, że prawo (moralne) jest zmienne. I mylisz sąd Boży ze zbawieniem i prawo moralne z ceremonialnym (albo po prostu nie potrafisz ich właściwie rozróżnić i nazwać). Co zaś do Pisma Świętego to tłumaczenia Septuaginty, na którą się powołujesz jako na najwierniejszy przekład, są bardzo niedoskonałe jako że tłumaczone głównie przez katolickich duchownych. Chyba, że znasz grekę i hebrajski w niech czytasz oryginały.
  Polecam poniższe teksty:
  eliasz.dekalog. pl/goscie/palla/st_i_nt.htm
  eeliasz.dekalog. pl/goscie/palla/laska.htm
  I trochę więcej pokory; zastanów się, czy to co czynisz jest na chwałę Boga czy na swoją własną… Niejeden powołując się na imię Stwórcy i Jego Syna Chrystusa jest po prostu zwodzicielem.

 • Robert on 21 marca 2016

  @ Work Buy Consume Die

  Jeżeli coś piszemy, to tylko dlatego, że tak mówi Biblia.
  Nie ma czegoś takiego jak trójca.

  Trzy pierwsze wersety wskazują, że Duch św został posłany. Czwarty werset mówi, że wysłannik nie jest większy od tego co go posłał.

  Jana 14:26
  A wspomożyciel, Duch Święty, którego Ojciec pośle w moim imieniu, on was wszystkiego nauczy i przypomni wam wszystko, co Ja wam powiedziałem.

  Jana 15:26
  Gdy jednak przyjdzie wspomożyciel, którego Ja wam poślę od Ojca, Duch Prawdy, który od Ojca pochodzi, on będzie świadczył o Mnie.

  Jana 16:7
  Jednakże mówię wam prawdę: Pożyteczne jest dla was moje odejście. Bo jeżeli nie odejdę, wspomożyciel nie przyjdzie do was. A jeżeli odejdę, poślę go do was.

  Trzykrotnie mamy wzmiankę o tym, że Duch Święty zostanie posłany, to teraz poznaj wypowiedź, która nokautuje trójcę ujawniając jej kłamstwo:

  Jana 13:16
  Amen, amen, powiadam wam: Sługa nie jest większy od swego pana ani wysłannik od tego, który go posłał.

  Dla osób z otwartym umysłem jest to dowód biblijny na nieistnienie trójcy.
  Duch święty jest posłannikiem Ojca i Syna.

 • Robert on 21 marca 2016

  @Justyna
  Za nie długo napiszę artykuł na ten temat, a raczej zbiorę informacje już wcześniej napisane.

 • Robert on 21 marca 2016

  Alicja zapędzasz się za daleko…

  Pisząc tyle i atakując mnie non stop powinnaś wiedzieć, że Biblia stosuje rzeczownik „Bóg” również do aniołów.
  Z tego wynika, że sam wyraz „Bóg” nie jest świętością.
  Oczywiście, że Chrystus jako Syn Boga jest Bogiem, natomiast są to ciągle dwie odrębne Osoby Duchowe.

 • Alicja on 21 marca 2016

  Do Work Buy Consume Die
  Zgadzam się w całości z tobą co napisałeś,i ja tak rozumiem całe Pismo Święte. Wiem,że Bóg działał przez Mojżesza i innych proroków i wszystko co Bóg przekazywał i nakazywał było i jest tylko ze względu na ludzi ,na Jego Miłość do nas. Wcale nie twierdzę,że ludzie sprzed śmierci Jezusa będą sądzeni z innego prawa? Sądzeni będą z takiego prawa w jakim żyli . Cały czas mówię ,że nie nam sądzić innych , każdy będzie sądzony według tego jak żył, i też nie pisałam ,że wszyscy będą zbawieni ale osądzeni według swego życia .(nie mylę sądu ze zbawieniem,może źle mnie zrozumiałeś , bo było by to zbyt proste) Bóg dał człowiekowi przecież wolną wolę i każdy ma wybór Bóg czy szatan ,dobro czy zło tu nie ma wątpliwości.
  Ja Słowo Boże czytam i staram się zrozumieć co Bóg mi chce przekazać przez dany fragment, ja kontenpluję Słowo Boże, nie traktuję Biblii jak karty przetargowej.
  Mówisz, że mylę prawo moralne z ceremonialnym ,przepraszam ale tego nie rozumiem ?
  Ja nie neguję przekładów Biblii jest ich kilka a grekę i hebrajski trzeba dobrze znać aby dobrze przetłumaczyć.
  Ale chyba zaczynam łapać o co ci chodzi w moich wypowiedziach. Cały czas Robert chce aby dać cytat udawadniający np gdzie pisze,że mamy modlić się do krzyża i obrazów ,figur.Jak próbuję wytłumaczyć,że nie do ale poprzez itp. mówi ,że filozofuję a jak słucham mądrzejszych od siebie to robię źle i nie mam odwagi zmienić życia – to jest nie fer.
  Pokory mam w sobie dużo,ale jak ktoś neguje i nie chce mnie wysłuchać tylko mówi ,że to on ma rację jest mi przykro. Twoje ostatnie zdanie jest super trafne i też tak to odbieram. Biblia jest to Testament Stary i Nowy a my ludzie mamy go umieć odczytać i przede wszystkim wypełniać. Bo czymże jest wiara bez uczynków i to uczynków miłosierdzia, jest martwa .
  Pozdrawiam

 • Alicja on 21 marca 2016

  Robercie ,może i napisałam ci dosyć twardo ,ale ty nie chcesz słuchać jak inni rozumieją Biblię ,i tylko uważasz swoją rację, swoje rozumienie za celne . Nie wiem dlaczego tak nienawidzisz KK ,może miałeś jakieś złe doświadczenia ,a może wcale nie znasz nas,bo kościół to My ludzie Go tworzymy.
  Tak słowo Bóg można powiedzieć ,że jest słowem umownym,bo i o ludziach Powiedział ,że bogami jesteście.Ale wiadomo ,że pisząc Bóg z dużej litery mówi się o Bogu Ojcu .Trójca święta jest to wielka tajemnica Boga której nie trzeba rozumieć ale należy przyjąć,a fragment J13,16 który podałeś trzeba czytać już wcześniej i tu jest mowa o innym słudze i posłańcu -Jezus umywał nogi uczniom w tym czasie ,no ale cóż ja inaczej rozumiem to ,ty inaczej.PRZECZYTAJ Mt28,18-20,,…..chrzcijcie je w imię OJCA i SYNA i DUCHA ŚWIĘTEGO….”
  Skoro tak to gdzie pisze w Biblii ,że Ciało i Krew mamy nie spożywać tylko świętować i kiedy . Tu akurat Jezus wyraźnie powiedział J6,53-58 ,,….JEŻELI NIE BĘDZIECIE SPOŻYWALI CIAŁA SYNA CZŁOWIECZEGO I NIE BĘDZIECIE PILI KRWI JEGO NIE BĘDZIECIE MIELI ŻYCIA W SOBIE………….” A Ciało i Krew przemienił na ostatniej wieczerzy i powiedział ..Łk22,17-20……TO CZYŃCIE NA MOJĄ PAMIĄTKĘ….”
  Bardzo ważny i istotny fragment to z ewangelii Mk16,15-18
  ,,….A TYM KTÓRZY UWIERZĄ BĘDĄ TOWARZYSZYŁY TAKIE ZNAKI : W MOIM IMIENIU BĘDĄ WYRZUCALI CZARTY…..”czy tu nie mowa o egzorcystach ?
  Dlatego nie będę z tobą polemizowała bo to nie ma sensu ,ja inaczej rozumiem Słowo Boże a niżeli ty . W wieczności się dowiemy kto miał rację 😉 a może wcześniej?

 • Robert on 21 marca 2016

  Alicja, jeżeli podajesz czystą teorię bez wersetów biblijnych, to nie jest to lekceważenie ciebie czy nie słuchanie twoich argumentów.
  Chyba tu się zgodzimy, jeżeli rozmawiamy o Bogu to tylko poprzez wersety.
  W przeciwnym razie, to jest niepotrzebna filozofia.

  Jeżeli przedstawiam fałszywe doktryny KK, to dlaczego podsumowujesz to w najłatwiejszy dla ciebie sposób – nienawiść.
  Zauważyłem, że jak nie masz argumentów, to albo mnie pouczasz, albo wypowiadasz słowa za mnie.
  Ja nie neguję, ciebie jako Alicji tylko doktryny sprzeczne z Biblią.

  Pozdrawiam.

 • Oliwka.21 on 10 czerwca 2016

  Ja nie modlę się do bożków, lecz do Boga Żywego i Prawdziwego, który jest w niebie.

  W Psalmie 115 [BW], autor ukazuje nam różnicę między Bogiem prawdziwym a bożkami.

  W wierszu 3 czytamy: „Bóg nasz jest w niebie, czyni wszystko, co zechce”.

  Następnie od wiersza 4 dowiadujemy się jak wyglądają bałwany czyli bożki. Psalmista mówi, że bożki pogan są ze srebra i złota, są dziełem rąk ludzkich. I chociaż mają usta, to nie mówią, chociaż mają oczy, to nie widzą, chociaż mają uszy, to nie słyszą. Mają też nozdrza, ale nie wąchają, mają ręce, lecz nie dotykają, mają nogi, ale nie chodzą, ani nie wydają głosu krtanią swoją.

  Bo ich usta, oczy, uszy, nozdrza, ręce, nogi, krtań są namalowane lub wyrzeźbione.

  Na tych, którzy robią takie bałwany i na tych, którzy im ufają, czyli modlą się do nich psalmista rzuca przekleństwo mówiąc w wierszu 8 tego Psalmu 115 [BW]: „Niech będą im podobni twórcy ich, wszyscy, którzy im ufają”.

  To znaczy by takie osoby nie mogły mówić, by były ślepe, głuche, by nie mogły niczego wąchać, ani rękami niczego dotykać i by nie mogły chodzić.

  Jest to wielkie przekleństwo.

  Podobne słowa czytamy w Psalmie 135:15-18 [BW].

  W Księdze Izajasza 42:8 Bóg mówi, że nie odda swojej czci nikomu ani swojej chwały bałwanom.
  I przez proroka Micheasza w 5 rozdziale 12 wierszu zapowiada: „Zniszczę twoje bałwany i twoje posągi spośród ciebie. I nie będziesz się już kłaniał dziełu swoich rąk”.

  Dlatego nie dajmy się nikomu zwodzić.

  Pamiętajmy, że oddawanie czci rzeźbom i obrazom jest wielkim grzechem bałwochwalstwa.

 • dorota on 16 września 2016

  Czytajac Wasze wypowiedzi mozna tylko wspolczuc…. Zagłębiacie sie w wiedze,przezucacie epitetami,wersami,slowami tylko Wam znanymi.
  Az przykro ze tacy madrzy ludzie mogą tak sie zgubuc w samym sensie pokazania swojej racji…
  smutne poniewaz piszecie to na wiekszym forum wiec miejcie swiadomosc ze czytaja Was inni i to wlasnie przez takich jak Wy inni szukajacy drogi moga zmienic ja na gorsza lub zupelnie zabladzic….
  jestescie madrzejsi niz niejeden czlowiek na ziemi wiec prosze nie ulegajcie zlym pobudkom

 • Andrzej on 17 września 2016

  Witam,co prawda widze ze temat juz nie jest omawiany ale wypowiem sie krotko i ja:)
  Jesli chodzi o balwochwalstwo to nalezy rodzielic posiadanie symboli religijnych i modlenie sie do nich.
  Nalezy zauwazyc ze Bibia wyraznie laczy posiadanie symboli z oddawaniem im czci,uzywaniem ich jako posrednika do Boga itd. A wiec samo posiadanie nie jest czyms zlym o ile nie zastepujemy nimi Boga Ojca czy Chrystusa Jezusa. Mysle ze posiadanie np.Krzyza jako symbolu wiary w Chrystusa jest ok o ile nie zastepuje on Naszego Stworcy lub Pana Jezusa.O ile wizerunki osob sa tylko wymyslem czy przypuszczeniem i Biblia wypowiada sie na ten temat w Powtorzonego Prawa 4:15,16 to Krzyz ewidentnie jest symbolem Chrzescijanstwa i przypomina nam co Nasz Pan zrobil dla nas. Pozdrawiam serdecznie:)

 • Robert on 17 września 2016

  @dorota

  Przyjmuję Twoją krytykę emocjonalną, jednak nie ma ona podłoża merytorycznego.
  Bardzo Cię proszę, przedstaw biblijne argumenty, że należy modlić się do obrazów.
  Każdą odmienną myśl, pogląd należy podeprzeć argumentami.
  Oczywiście, to nie mogą być argumenty filozoficzne, ludzkie, związane z tradycją.
  Prawda została raz przekazana świętym czyli apostołom, dlatego mamy wierzyć w to co pisze w Nowym Testamencie.
  Nic ponadto.

 • Robert on 17 września 2016

  @Andrzej

  posiadanie samego krzyża nie jest bałwochwalstwem, jeżeli traktujesz go jako normalną rzecz.
  Symbol, to wszystko.
  Natomiast, jeżeli posiadasz obrazki czy krzyż z wizerunkiem osoby, to jest to pielęgnowanie bałwochwalstwa.
  Dlaczego?
  Bo nikt nie pozwolił wywyższać ludzi na obrazy jak robi to KK oraz kolejny fakt: nie wiemy jak wyglądał Chrystus, ani Maryja czy jakikolwiek apostoł.

 • Andrzej on 17 września 2016

  Robert,zgadzam sie w 100% :)

  Dorota,Biblia jest jedna i nie ma problemu zeby sprawdzic co mowi na dany temat a nie wierzyc na slowo,chyba nikt nie bedzie opieral swoich wierzen na wypowiedziach innych na forum a fajnie ze mozna podyskutowac i powymieniac sie spostrzezeniami z innymi ludzmi ktorzy zagladaja do Biblii. Pozdrawiam.

 • Edyta on 16 grudnia 2016

  Jezus nie wypowiadał się na temat bałwochwalstwa ponieważ za Jego czasów i za czasów apostołów bałwochwalstwo wśród chrześcijan praktycznie nie było znane. Jezus głosił Żydom , Żydzi będący chrześcijanami doskonale znali Boże przykazania, nie byli bałwochwalcami, nie było więc sensu mówić im o grzechu którego nie popełniali. Bałwochwalstwu oddawali się poganie, czynią to zresztą do dzisiaj, katolicy również. Apostołem pogan był apostoł Paweł i jego listy skierowane do nich pełne są ostrzeżeń dotyczących tego ochydnego dla Boga procederu. Nikt nigdy na świecie nie wierzył i nie wierzy że kawał kloca jest Bogiem lub świętym, lecz tylko go przedstawia. To tłumaczenie jest żenujące.

 • Edyta on 16 grudnia 2016

  @ Alicja
  Słusznie mówisz. Jezus w odpowiedzi Piłatowi rzekł; Ja się po to narodziłem i po to na świat przyszedłem, by dać świadectwo prawdzie. Jana 18:37 Co było prawdą dla Jezusa? ” Uświęć ich w prawdzie, Słowo Twoje jest prawdą.” Jana 17:27 Bóg w Swoim Słowie na temat bałwochwalstwa wypowiada się jednoznacznie; Nie łudźcie się, bałwochwalcy nie odziedziczą Królestwa Bożego!

 • Franciszek on 18 maja 2018

  @ Do wszystkich komentujących: Dotyczy samego bałwochwalstwa potępianego przez samego Boga wersetami umieszczonymi w Biblii. Zarówno w Starym jak i w Nowym Testamencie nie znajdziecie niczego, co potwierdzałoby waszą teorię na temat wszelkiej maści przedmiotów tzw. kultu religijnego. Pan Robert wiele wersetów przedstawił właśnie z Biblii. I ja również przedstawiam Wam wersety zaczerpnięte z Księgi Barucha cały rozdział 6-ty. Nadmienię, że ta księga nie jest zaliczana do ksiąg kanonicznych, więc i mnie samego ciekawi dlaczego została umieszczona w II wydaniu Biblii Tysiąclecia – tak czy inaczej Jest. Proponuję bardzo dokładnie zapoznać się z tym rozdziałem, porównać z kultem i obrzędami dzisiejszych religii (głównie chrześcijańskich), a podejrzewam, że wielu z Was zobaczy jak naprawdę wygląda religia, którą aktualnie wyznajecie. Nie da się ukryć prawdy i nauk Chrystusa, który nigdy nie akceptował choćby śladów bałwochwalczych. Po Jego śmierci, apostołowie również takiej nauki nie przekazywali – wprost przeciwnie – ostrzegali przed bałwochwalstwem. Oto słowa ostrzegawcze napisane przez apostoła Jana w jego 1 liście, rozdział 5, werset 21: ,,Dzieci, wystrzegajcie się fałszywych bogów” – Nowy Przekład z 1975 r.; ,,Dziateczki, strzeżcie się bożków” – Przekład Nowego Świata z 1984 r.; ,,Dzieci, strzeżcie się fałszywych bogów” – Biblia Tysiąclecia II wyd. z 1971 r. Jak myślicie? Czy najnowsze przekłady Biblii mogą zawierać inne ostrzeżenie? Czy będzie przeciwstawne tym, co tu zacytowałem? A może apostoł dopuścił się jakiegoś kłamstwa i wprowadza nas w błąd? Naprawdę, przeczytajcie uważnie, co Bóg Biblii ma do powiedzenia na temat bałwochwalstwa i nie mieszajcie tego z kultem pogańskim. I nie zapomnijcie, że to nie poganie przybliżyli się do kościoła, tylko kościół stał się religią pogańską. Dowody nie tylko biblijne, ale i historyczne tego wyraźnie dowodzą. Miłej lektury życzę.

 • Franciszek on 18 maja 2018

  A teraz co do boskości Jezusa Chrystusa. Niemalże wszystkie religie są zdania, że Jezus jest bogiem, jedną z osób tzw. Trójcy Świętej. Podobnie jak i ja, wielu, znających Pismo Święte i nauki Jezusa, dobrze wiemy, że Trójca nie istnieje. W całej Biblii – ST i NT – jest mowa wyłącznie o dwóch osobach, a nie o trzech. Na niejednym forum było to już omawiane, nie jeden dowód biblijny został przestawiony, nie jedna sugestia została obalona i niestety – z przykrością trzeba stwierdzić – mit o trójcy wciąż i niezmiennie pokutuje w religiach chrześcijańskich, wyznających trynitaryzm. Ta nauka również została zaczerpnięta z kultów i wierzeń pogańskich. Choć wiele wersetów biblijnych mogłoby sugerować boskość Jezusa, to jednak są to aluzje do mocy bożej. Dlaczego tak? Chrystus, będąc Synem Boga, stworzony przez Boga jest swoją rangą niższy od swego Ojca, choć wyższy od pozostałych stworzeń duchowych. Czy fakt, że jest Synem Boga, może czynić go równym Bogu? Czy mamy podstawy sądzić, że Jezus jest Bogiem? Jeśli uważacie, że tak, to co powiecie o jednoznacznej wypowiedzi apostoła Pawła w liście do Koryntian 15:21-28: cytat: ,,Ponieważ bowiem przez człowieka przyszła śmierć, przez człowieka też dokona się zmartwychwstanie. I jak w Adamie wszyscy umierają, tak też w Chrystusie wszyscy będą ożywieni, lecz każdy według własnej kolejności. Chrystus jako pierwszy, potem ci, co należą do Chrystusa, w czasie Jego przyjścia. Wreszcie nastąpi koniec, gdy przekaże królowanie Bogu i Ojcu i gdy pokona wszelką Zwierzchność, Władzę i Moc. Trzeba bowiem, ażeby królował, aż położy wszystkich nieprzyjaciół pod swoje stopy. Jako ostatni wróg, zostanie pokonana śmierć. Wszystko bowiem rzucił pod stopy Jego. Kiedy mówi się, że wszystko jest poddane, znaczy to, że z wyjątkiem Tego, który Mu wszystko poddał. A gdy już wszystko zostanie Mu poddane, wtedy i sam Syn zostanie poddany Temu, który Synowi poddał wszystko, aby Bóg był wszystkim we wszystkich.” – BT II wyd. Jak widać z tego wersetu, nic dodać nic ująć. Apostoł obala wszelką tezę i mit o trójcy. Daremnie ciskają się wyznawcy trójcy, uporczywie trwając przy pogańskich wierzeniach o trzyosobowym bogu – o jednym bogu w trzech osobach. Nie da się tego zinterpretować jako tajemnica Boska, ponieważ Bóg objawia nam wszystko przez Jezusa Chrystusa. Jeśli nawet jeszcze czegoś nie rozumiemy, to bądźmy cierpliwi, gdyż we właściwym czasie, Bóg nam to wszystko wyjawi i niczego nie zatai. Proście, a będzie wam dane – powiedział Jezus. Proście Boga o zrozumienie Jego Słowa – Biblii, a On na pewno wam da, prosząc w imię Jezusa Chrystusa. Uwierzcie Słowu Bożemu, Biblii – trójca nie istnieje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *