Boże Narodzenie: czy Chrystus był Bogiem będąc na ziemi?

 Boż Narodzenie

W grudniu obchodzone jest Boże Narodzenie. Zwolennicy tego wydarzenia twierdzą, że Maryja (w oryginale Mariam) w Betlejem urodziła Boga, stąd nazwa tego święta – „Boże Narodzenie”.

Co by się stało, gdyby okazało się, że Chrystus będąc na ziemi nie był Bogiem?

Czy zmieniono by nazwę tego święta?

Zapraszam do całego artykułu: 

https://jeszu.yeshu.info/post/boze-narodzenie-czy-urodzil-sie-bog

 

. . ekonomia Robert Brzoza

Form by (e)NeTesFoto: „Color of Christmas” (CC BY-ND 2.0) by Bennilover

4 Responses to “Boże Narodzenie: czy Chrystus był Bogiem będąc na ziemi?”

 • Piotr Tom. on 5 stycznia 2017

  Chrystus został stworzony jako jeden z pierwszych. Istniał już przed stworzeniem świata:

  Hebrajczyków 1:1,2
  „Wielokrotnie i różnorodnie, dawniej Bóg przemawiał do przodków przez proroków. Ostatnio przemówił do nas przez Syna, którego ustanowił dziedzicem wszystkiego, przez którego uczynił wieki (eony)”.

  Wynika z tego, że Chrystus nie rozpoczął swojej działalności w momencie narodzin na ziemi. Żył dużo wcześniej jako Postać duchowa w niebie i w imieniu Swojego Ojca stwarzał świat: „przez którego uczynił wieki (eony)”.

  Pieknie, coraz lepiej! POSTAC DUCHOWA W NIEBIE !
  Nie do przełknięcia, np: przez Ś. J. Adwentystów, Zielonośw. itp.
  Nadchodzą jednak takie czasy – już są, że będziesz odkrywać coraz wiecej !!! Nawet to , czego jeszcze nie przyjmujesz : ) !

  Pozdrawiam Cię serdecznie !

 • Piotr Tom. on 5 stycznia 2017

  Przepraszam – umknęło mi – Witaj Robercie ! Sorry :)

 • Sylwia on 23 września 2017

  Jest wiele dowodów na to, że Chrystus jest Bogiem. Pierwszym z nich jest sposób, w jaki Chrystus narodził się na ziemi. Sposób w jaki człowiek się rodzi, mówi wiele o pochodzeniu tego człowieka. Chrystus narodził się z dziewicy imieniem Maria (Mt.1,18). Nie narodził się przez ludzkie poczęcie, lecz został poczęty przez Ducha Świętego (Mt 1,20). Gdyby był zwykłym człowiekiem, przyszedłby na ziemię w taki sam sposób, w jaki przyszli wszyscy inni ludzie. Wszyscy ludzie rodzą się z ludzkich rodziców, lecz Jezus przyszedł jako zespolenie Ducha Świętego z człowiekiem. Fakt, że Chrystus został poczęty z Ducha Świętego i narodził się z dziewicy, oznacza dwie rzeczy. Po pierwsze oznacza to, że Jezus w Swoim jestestwie posiada boskość. Ludzkie poczęcie przekazuje ludzki pierwiastek, natomiast boskie poczęcie przekazuje pierwiastek boski. Cała ludzkość posiada jedynie ludzki pierwiastek. Jedynie Jezus Chrystus narodził się z boskim pierwiastkiem obok pierwiastka ludzkiego. Dowodzi to faktu, że jest On jedyny w swoim rodzaju Bogiem-człowiekiem.
  Po drugie, każde ludzkie narodziny przynoszą ze sobą element grzechu. Wszyscy ludzie rodzą się grzesznikami, lecz Chrystus narodził się jako ktoś bezgrzeszny. Był On bezgrzesznym Bogiem-człowiekiem, w pełni Bogiem i doskonałym człowiekiem. Prorok Izajasz mówił o narodzinach Jezusa w następujący sposób: „Albowiem dziecię narodziło się nam, syn jest nam dany i spocznie władza na Jego ramieniu, i nazwą Go: Bóg Mocny, Ojciec Odwieczny” (9,6).
  Kiedy Jezus się narodził, nazwano Go imieniem Emmanuel, co oznacza: „Bóg z nami” (Mt 1,23). Jego imieniem było również imię Jezus, co oznacza „Jahwe Zbawiciel” (Mt 1,21). Jahwe to imię własne Boga w Starym Testamencie. Powiedzenie, że Chrystus jest Jezusem, oznacza, że jest On Jahwe.

  Kiedy Jezus żył na ziemi, był zawsze świadomy faktu, że jest Bogiem. Powiedział Żydom: „Pierwej niż Abraham był, Jam jest” (J 8,58). Księga Wyjścia mówi nam, że imieniem Boga jest „Ja Jestem” (3,15). Kiedy Jezus to powiedział, Żydzi pochwycili kamienie, aby Go ukamienować, ponieważ wiedzieli , że mówi, iż jest Bogiem.
  Chrystus nie tylko sam był bez grzechu, ale również był zdolny przebaczać grzechy innym. Pewnego razu, kiedy przyprowadzono do Niego sparaliżowanego człowieka, powiedział On temu choremu: „Ufaj, synu, odpuszczone są grzechy twoje” (Mt 9,2). Uczeni w piśmie oburzyli się na to Jego słowo, ponieważ wiedzieli dobrze, że jedynie Bóg może przebaczać człowiekowi grzechy.

 • Robert on 23 września 2017

  Sylwia

  to co piszesz, to rozważania, własne przemyślenia.
  Każdy ma do nich prawo.
  Jednak my trzymamy się Słowa Bożego, w którym nigdy siebie Chrystus nie nazwał Bogiem.
  Mógł to zrobić, ponieważ wiele razy mówił o sobie Syn Człowieczy, przytaknął, że jest Mesjaszem.

  Zaznaczam, że mówię tylko o okresie, kiedy Chrystus był na ziemi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *