Czy Biblia jest fałszywką?

biblia - Septuaginta

Biblia jest jeszcze wstydliwą książką do czytania. Wiele osób nie przyzna się, że ją ma i czyta. 

Z greckiego tłumaczy się na książka, księga.

Została napisana przez wiernych Bogu i Chrystusowi. Najważniejsza jest treść, a nie sama książka traktowana przez wielu ludzi jako sacrum.

Czy Biblia jest wiarygodna?

Biblie napisały osoby wybrane przez Boga. Zostali oświeceni przez Ducha świętego.

Skąd wiadomo, że Biblia nie jest stekiem kłamstw?

Ponieważ zawiera proroctwa.

Jest ich ponad 100.

Ludzie nie mogliby przewidzieć przyszłości z tak dużą dokładnością. Żaden człowiek na ziemi, nie ma zdolności przewidywania przyszłości. Zdolności przewidywania czy prorokowania nie pochodzą od człowieka, a od Chrystusa.

Takich zdolności nie mają nawet osoby duchowe jak: anioły i demony.

Anioły wykonują rozkazy Chrystusa, a demony odciągają ludzi od prawdziwej wiary zawartej w Biblii.

Skąd zatem tyle wróżek, wróżbitów, uzdrawiaczy?

Korzystają z niesubordynacji wobec Boga. Poprzez demony mają dostęp do zapisów z życia każdej osoby. Stąd wróżka może powiedzieć prawdę albo kłamstwo o teraźniejszości i przeszłości.

Bóg zakazuje takich praktyk, ale demony i ich pracownicy nic sobie z tego nie robią.

Jak sprawdzić dokładność Biblii?

Sceptycy biblijni mają dużo racji mówiąc, że tłumaczenia Biblii są niedokładne czy fragmentarycznie przekłamane. Ale ten fakt nie jest powodem do nieczytania Biblii. Zresztą i z tym fantem jesteśmy w stanie sobie poradzić.

Ostatnio wychodzi spod prasy drukarskiej, coraz więcej dokładniejszych wydań Biblii. Mam tutaj na myśli głównie Nowy Testament, ponieważ od czasu przyjścia Chrystusa, Jego nauki powinniśmy wdrożyć w swoje życie.

Chrystus odrzucił Prawo Mojżeszowe, które przez setki lat zostało zmienione i wydane pod nazwą – Talmud.  

Jak sprawdzić wiarygodność poszczególnych wersetów?

Z pomocą przychodzi nam znakomite wydanie – „Grecko-polski Nowy Testament”.

Poniżej jego fragment:

Tutaj, już żaden werset nie powinien sprawić Ci trudności, ponieważ masz grecki wyraz, a pod spodem polski. Zawsze możesz sprawdzić prawidłowość tłumaczenia lub odpowiedniego znaczenia danego wyrazu greckiego.

Kolejna Biblia to „Septuaginta„. 

Nazwa pochodzi od łacińskiego słowa Septuaginty (czyli siedemdziesiąt), jest tłumaczeniem Biblii hebrajskiej i niektórych związanych z nim tekstów na język grecki –  koine.

Inaczej na Septuagintę mówimy LXX .

Jest to skrót odnoszący się do legendarnych siedemdziesięciu uczonych, którzy ukończyli tłumaczenie tekstów w drugim wieku p.n.e.

Dla sceptyków biblijnych te dwie pozycje są obowiązkowe. Jeżeli usłyszysz, że ktoś poddaje wątpliwość tłumaczenia Biblii, to odeślij go do tych pozycji. Oczywiście, aby stwierdzić fałsz danego wersetu, oprócz wymienionych Biblii potrzeba sporo innej wiedzy z tamtego okresu.

A więc sceptycy do dzieła. Wiąże się to z ciężką pracą, ponieważ odkłamywanie Biblii, to wiele godzin spędzone nad badaniami.

Jeżeli dopiero zaczynasz poznawać treści Biblii to wystarczy Biblia Tysiąclecia albo Biblia warszawsko-praska.

A tutaj podaję Biblie internetowe:

Każdy powinien czytać Biblie

Każdy z nas będzie rozliczony za swoje talenty. Mamy tak wykorzystywać wiedzę, zdolności, dostępne techniki, aby pomnażać talenty dane od Boga.

Każdy dostał jakieś talenty, tylko musi je odszukać i rozwijać.

Pamiętasz w przypowieści Chrystusa, co stało się z delikwentem, który nie rozwijał talentów?

Został precz wyrzucony.

i najważniejsze….

Znajomość Biblii da Ci gwarancje, prawidłowego służenia Chrystusowi.

Wtedy nikt więcej już Cię nie okłamie.

 

Brz Robert Brzoza

Formularz z NeTeS


7 Responses to “Czy Biblia jest fałszywką?”

 • nadia on 26 października 2014

  Czy apokryfy takie jak: Ksiega Tobiasza,Judyty, 1 i 2 Ksiega Machabejska, Ksiega Madrosci, Madrosc Syracha, Ksiega Barucha nalezy wliczac do Biblii czy tez nie?

 • Krzysztof on 27 października 2014

  które księgi stanowią kanon Starego testamentu nie nam decydować tylko pierwszym chrześcijanom a o nich wiemy że dażyli szacunkiem księgi znajdujące się w Septuagincie. Kiedy Paweł pisał do Tymoteusza że zna pisma święte od dziecka to zpewnością miał na myśli księgi znajdujące się w Septuagincie gdyz Tymoteusz był grekiem i nawet jeśli matka z babką nauczyły go mowy hebrajskiej to raczej nie nauczyły go pisma ponieważ nawet o apostołach Piotrze i Janie powiedziano w dziejach apostolskich że są analfabetami. Zydzi zyjący wśód greków nie znali hebrajskiego i z tego powodu byli pogardzani przez żydów z Jerozolimy. Septuaginta to zbiór ksiąg uznanych przez wszystkich żydów za prawdziwe i nikt jej nie potepiał dopóki chrześcijanie zaczęli się nią pozługiwać. Wówczas część żydów wrogo do nich nastawiona zaczęła kkrytykowac te księgi i zwalczać je na rózne sposóby nawet specjalnie fałszując w nich szczeguły by je skompromitować. Osobiście sprawdziłem księge Mądrości i jestem całkowicie pewny jej autentyczności to znaczy jest zgodna z całą Biblią, zawiera proroctwa które ją uwiarygadniają a które sprawiły że żydzi ja odrzucili więcej szczegułów na jej temat podaje w artykule poswięconym tej księdze https://www.jeszu.pl/2014/10/ksiega-madrosci-salomona.html O innych księgach nie mądrze byłoby się wypowiadać przed ich zbadaniem. Jednak chrześcijanie z pierwszych wieków twierdzili że wszystkie księgi zawarte w Septuagincie sa potwierdzone autorytetem apostolskim co znaczy że uczniowie Chrystusa je uznawali. Nie wszystkie księgi jednak musza być Slowem bożym ponieważ zawierają relacje historyczne i nie były pisane przez proroków a tylko prorocy posiadali Slowo Boże w swnsie dosłownym. Księgi Historyczne takie jak machabejskie mogły powstac z woli boga czyli z jego natchnienia ale po za wartościa historyczna nie muszą miec innego znaczenia. Na przykład Księga Estery wogóle nie wspomina nawet o Bogu ale jest jakąś relacja może nawet nie ścisłą historycznie bo historia nie notuje by taki król mieł żonę zydówkę ale księga ta ma duża wartość pokazuje bowiem jak żydzi dogadywali się z wladcami i ustanawiali włsane święta bez nakazu Bożego. Tak samo Księga Judyty i Tobiasza (swoją drogą przepiękna opowieść) ma charakter taki sam jak przypowieści opowiadane przez Chrystusa ich celem jest nieśc wartość etyczna a nie opowiadac prawdziwą historię. Bóg jenak chciał by te opowieści znalazły się pomiedzy księgami proroskimi. troche się rozpisałem Pozdrawiam

 • nadia on 2 listopada 2014

  W sumie ksiag w Biblii zarowno w Starym jak i Nowym Testamencie jest 67, apokryfow jest 7, wiec jesli idac za panskim tokiem myslenia Panie Krzysztofie:
  ” W naszym przypadku mamy spis ksiąg Starego Testamentu potwierdzony przez pierwszych sług, pomazańcowych (chrześcijan). Sam fakt istnienia danej księgi w spisie ksiąg Septuaginty (siedemdziesięciu) jest powodem by do tej księgi odnieść się z szacunkiem.”
  Do natchnionych ksiag nalezy takze zaliczyc Ksiege Madrosci, Tobiasza i Judyty? I druga sprawa, dlaczego wiec te trzy ksiegi nie zostaly wliczone w poczet natchnionych, czyzby zawieraly cos, czego sie obawiano? Dziekuje i pozdrawiam rowniez.

 • roman on 19 kwietnia 2015

  Niestety Septuaginta popowskiego jest fałszerstwem. Wystarczy ją porównać z Septuagintą Brentona i wszystko jest jasne. Podaje jeden z przykładów np strona 1383 Izajasz 7, 14 i jest przypis na dole strony nr 4 cytuję.” Wyraz grecki PARTHENOS , może oznaczać młodą mężatkę. To zatem tak niezwykłe proroctwo nie koniecznie musi się odnosić do Dziewicy Maryi Chrystusa, Mesjasza.” W Septuagincie Bretona Izajasz 7, 14 jest użyte słowo dziewica. a w grecko polskim nowym testamencie popowskiego, Mateuszu 1,23 wyraz PARTHENOS jest przetłumaczony na dziewica. W tym przykładzie popowski sam sobie za przeczył. A te przypisy na stronach to teologia same bajki.

 • Andrzej on 6 lutego 2016

  Proszę czytać Stary i Nowy Testament w tłumaczeniu Jakuba Wójka.

 • Jacek on 12 czerwca 2017

  Hey
  Jako młody chrześcijanin biblijny, niedawno obudzony ze snu i śmierci duchowej edukuję się z Uwspółcześnionej Biblii Gdańskiej do pobrania z strony https://wrotanadziei.org/pobierz-nt
  Już podczas czytania czuje , że tekst jest tchniony. Chciałbym Ci podziękować Robercie za pracę, jaką wykonujesz na tej stronie, bo dla osoby początkującej w wierze , która karmi Ducha za pomocą Słowa to twoje wnioski z czytania Biblii mają duże znaczenie.

 • Robert on 12 czerwca 2017

  Dziękuję Jacek i życzę wytrwałości :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *