Proroctwo Habakuka o Babilonie Wielkim

 wielki babilon

Proroctwo Habakuka zostało zapowiedziane na czas rozliczenia Wielkiej Nierządnicy.

Sam zobacz, że Habakuk pisał o tym samym, co Jan w Objawieniu. Oczywiście, użyli innych słów i przykładów, ale sens jest identyczny i dotyczy tej samej grupy osób.

U Habakuka jest to mężczyzna o niepohamowanych żądzach a w Objawieniu jest to Wielka Nierządnica/Wielki Babilon.

„Jest to widzenie na czas oznaczony, lecz wypełnienie jego niechybnie nastąpi: a jeśli się opóźnia, ty go oczekuj, bo w krótkim czasie przyjdzie niezawodnie”Habakuk 2:3.

„Nie zwleka Pan z wypełnieniem obietnicy – bo niektórzy są przekonani, że Pan zwleka – ale On jest cierpliwy w stosunku do was. Nie chce bowiem niektórych zgubić, ale wszystkich doprowadzić do nawrócenia”2 Piotra 3:9.

Tak jak przyjście ponowne Chrystusa niektórym osobom się dłuży, tak też może ktoś odnieść wrażenie, że spełnienie się proroctw wypowiedzianych przez Habakuk spóźnia się. 

„Zaiste, bogactwo oszukuje; a człowiek pyszny nie zazna spokoju: traci rozsądek i spokój; gardziel szeroko rozwiera jak Szeol i jak śmierć nigdy nie jest nasycony; choć zebrał ludy wszystkie wokół siebie, wszystkie narody przy sobie połączył” –  Habakuka 2:5.

Wielka Nierządnica także ulega złudzeniu własnego bogactwa i sama siebie oszukuje:

„Zasiadam jak królowa i nie jestem wdową, i z pewnością nie zaznam żałoby” –  Objawienie 18:7.

Bohaterowie obu opisów gromadzą przy sobie liczne narody: 

„Chodź, ukażę ci wyrok na Wielką Nierządnicę, która siedzi nad wielu wodami” –  Objawienie 17:1.

„I rzecze do mnie: ‘Wody, które widziałeś, gdzie Nierządnica ma siedzibę, to są ludy i tłumy, narody i języki” –  Objawienie 17:15.

Podczas gdy człowiek pyszny zbiera wokół siebie liczne narody, Wielka Nierządnica siedzi nad licznymi narodami. Sens jest identyczny choć wyrażony w nieco inny sposób. 

Puchar, wino i niemoralność finansjery:

„Biada temu, co zmusza bliźniego do picia, pucharem swego jadu go upaja, by się przyglądać jego nagości” –  Habakuka 2:15.

Człowiek pyszny upija bliźniego, by zobaczyć jego nagość, a Wielka Nierządnica upija narody, by uprawiać nierząd z ich przedstawicielami. 

„Z którą nierządu się dopuścili królowie ziemi, a mieszkańcy ziemi się upili winem jej nierządu”Objawienie 17:2.

„…miała w swej ręce złoty puchar pełen obrzydliwości i brudów swego nierządu” –  Objawienie 17:4.

„Bo winem zapalczywości swojego nierządu napoiła wszystkie narody, i królowie ziemi dopuścili się z nią nierządu, a kupcy ziemi wzbogacili się ogromem jej przepychu” –  Objawienie 18:3.

Upadek finansjery!

Dalej czytamy u Habakuka: 

„Nasyciłeś się hańbą, nie chwałą, upij się sam i pokaż swe nieobrzezanie; bo ciebie dosięgnie kielich [podany] przez prawicę Pańską, a wstyd pokryje całą twoją sławę. Spadnie na ciebie krzywda Libanu, rzeź zwierząt napełni cię strachem: z powodu rozlewu krwi ludzkiej i gwałtów dokonanych w kraju przeciwko miastu i jego mieszkańcom” –  Habakuk 2:16,17.

„Grzechy jej narosły – aż do nieba, i wspomniał Bóg na jej zbrodnie. Odpłaćcie jej tak, jak ona odpłacała, i za jej czyny oddajcie podwójnie: w kielichu, w którym przyrządzała wino, podwójny dział dla niej przyrządźcie! Ile się wsławiła i osiągnęła przepychu, tyle jej zadajcie katuszy i smutku!” –  Objawienie 18:5-7.

Mamy takie same elementy: ten co upijał sam ma wypić z kielicha, będzie to odpłata za krew przelaną i stanie się to z woli Boga. 

„Dlatego w jednym dniu nadejdą jej plagi: śmierć i smutek, i głód; i będzie ogniem spalona, bo mocny jest Pan Bóg, który ją osądził” – Objawienie 18:8.

Wielka Nierządnica z Objawienia i Człowiek Pyszny z proroctw Habakuka, to ta sama organizacja, ale prorok podaje nam kilka ciekawych szczegółów, które utwierdzają nas w tym, że prawidłowo rozpoznajemy, kim jest ta Nierządnica dzisiaj.

Habakuk pokazuje, w jaki sposób doprowadza do ruiny i w jaki sposób upadnie. Dzięki Habakukowi możemy, więc poznać więcej szczegółów na temat zawartości kielicha, którym Nierządnica upija narody a to powinno skutecznie pomóc nam opuścić Babilon Wielki, by nie mieć udziału w jego plagach.

Krzysztof Król z Jeszu.pl

P.S. Czy wolno modlić się do obrazów? => Bezpłatnie

Formularz z NeTeSFoto: „Heartastic Petites” (CC BY-NC-ND 2.0) by Deoridhe Grimsdottir Quandry

8 Responses to “Proroctwo Habakuka o Babilonie Wielkim”

 • qrdeblade on 4 grudnia 2016

  Wiecie do czego był używany wspomniany kielich wina ? Do picia krwi ofiarowanego syna człowieczego, aby nie umrzeć i żyć wiecznie…
  Tak więc miast krwi niewinnych, będzie on teraz bezustannie napełniany krwią kłamliwych, rozpustnych mędrców i nierządnych starców, począwszy, a na wszystkich innych, sprzedajnych i skorumpowanych skończywszy do ostatniego i zgodnie z wolą Boga raz jeszcze…

 • Robert on 5 grudnia 2016

  qrdeblade,

  nie bardzo rozumiem twoją wypowiedź.
  Wyśmiewasz się czy chcesz coś zargumentować?

 • qrdeblade on 5 grudnia 2016

  –> Robert
  argumentacja jest podana tu:
  Odpłaćcie jej tak, jak ona odpłacała, a za jej czyny oddajcie podwójnie: w kielichu, w którym przyrządzała wino, podwójny dział dla niej przyrządźcie! Ile się wsławiła i osiągnęła przepychu, tyle jej zadajcie katuszy i smutku!” – Objawienie 18:5-7.
  Podwójnie znaczy do kolejnych pokoleń włącznie – czy dobrze to rozumiem ?

 • Robert on 5 grudnia 2016

  Opisz proszę jak ty to wszystko rozumiesz… bo nie wiem jak szczegółowo mamy rozmawiać.

 • qrdeblade on 5 grudnia 2016

  Odpowiem Ci, choć jak myślę nie spodoba Ci się moja wizja świata. Satanistyczny obraz świata, to ten który znamy i który jest dokładnie postawiony na głowie. W wiadomym celu zabijało sie i dalej zabija małe niewinne dzieciaki dla rytuałnej ofiary, krwi i ciała, depopulacji. Chory pragmatyzm tej moralnej dewiacji mógł wymyslić tylko stary dureń. Tymczasem czy wiesz jak wygląda proces hodowli i automatycznego uboju kurczaków. One są karmione i starannie hodowane jednak w czasie tego procesu, gdy ich ustalona waga lub wielkość przekroczy ustalony limit zapadka pod nimi otwiera się i automatycznie spadają na linie skierowana do ubojni. Tak uważam, że powinno być z ludzkim stadem. Gdy nikomu już niepotrzebne, stare rozpustne pierdoły z milionowymi kontami przekroczą ustalony ich stan powinny byc niezmiennie kierowane do ubojni, bo człek, który niezmiennie gromadzi, skupuje dobra, chce coraz więcej władzy zapada na nieuleczalną, niezwykle szkodliwą społecznie chorobę zwana materialnym szkodnictwem i pasożytniczym pie.dolcem. Ponieważ ludzkość nie może stale wałczyć z obłąkanymi chęcią władzy i gromadzenia kosztem innych materialnych dóbr satrapami, powinni być ONI z automatu usuwani. Poziom gromadzenia przez ludzi dóbr powinien być z ich wiekiem i pozycją społeczna obniżany, aby mogli się dzielić z innymi swym zgromadzonym w czasie życia majątkiem. Tymczasem jak sięgnąć okiem stare pie.dy przy pomocy obłąkanego, satanistycznego, piramidalnego systemu zniewolenia psują ten świat, manipulują ludzkością, zabijają niemowlęta, ukrywają mentalne zdobycze ludzkości. To się zwyczajnie musi zmienić! Jeśli nie potrafisz dzielić się z innymi ludźmi, pomagać uczynkami czy choćby dobrym słowem, czas już rozpocząć naukę życia od nowa…

 • Robert on 6 grudnia 2016

  Ciekawa wizja.
  Jestem za karą śmierci w rękach państwa.
  Za zbrodnie przeciw ludzkości należy karać śmiercią.
  Wtedy mniej byłoby popaprańców.
  Tylko kto ma to robić, skoro politycy są w rękach bankierów.

 • qrdeblade on 8 grudnia 2016

  –> Robert
  Wydaje mi się, że opacznie mnie zrozumiałeś.
  Naturalnie nie miałem na myśli kogokolwiek pozbawiania życia z powodu chorej chciwości, braku empatii, zrozumienia dla społecznej krzywdy czy braku ludzkiej solidarności, ale tzw. obłożenie takich delikwentów społeczną infamią i dążenia do ich obywatelskiej banicji z zajmowanych państwowych stanowisk. Społeczne piętnowanie takich zachowań jest niezbędne dla zachowania niezbędnej moralności narodu.

 • Hubert on 20 marca 2019

  ciekawe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *