Chrześcijanie nie powinni parać się czarami, wróżbiarstwem…

hall

Chrześcijanie nie powinni parać się czarami, wróżbiarstwem, kontaktem z osobami zmarłymi. Nie powinni brać udziału w zabawach typu halloween.

Znam sporo osób, które są katolikami, a jednocześnie chodzą do wróżki, kontaktują się z duchami, bawią się na całego w halloween. Nie orientują się  w prawdziwym celu tych działań.

Nie tylko Biblia zabrania takim praktykom, ale nawet katechizm Kościoła Katolickiego:

„Należy odrzucić wszystkie formy wróżbiarstwa: odwoływanie się do szatana lub demonów, przywoływanie zmarłych lub inne praktyki mające rzekomo odsłaniać przyszłość. Korzystanie z horoskopów, astrologia, chiromancja, wyjaśnianie przepowiedni i wróżb, zjawiska jasnowidztwa, posługiwanie się medium są przejawami chęci panowania nad czasem, nad historią i wreszcie nad ludźmi, a jednocześnie pragnieniem zjednania sobie ukrytych mocy. Praktyki te są sprzeczne ze czcią i szacunkiem – połączonym z miłującą bojaźnią – które należą się jedynie Bogu (2116).

„Wszystkie praktyki magii lub czarów, przez które dąży się do pozyskania tajemnych sił, by posługiwać się nimi i osiągać nadnaturalną władzę nad bliźnim – nawet w celu zapewnienia mu zdrowia – są w poważnej sprzeczności z cnotą religijności. Praktyki te należy potępić tym bardziej wtedy, gdy towarzyszy im intencja zaszkodzenia drugiemu człowiekowi lub uciekanie się do interwencji demonów. Jest również naganne noszenie amuletów. Spirytyzm często pociąga za sobą praktyki wróżbiarskie lub magiczne. Dlatego Kościół upomina wiernych, by wystrzegali się ich. Uciekanie się do tak zwanych tradycyjnych praktyk medycznych nie usprawiedliwia ani wzywania złych mocy, ani wykorzystywania łatwowierności drugiego człowieka” (2117)

Zapraszam do obejrzenia ciekawego filmu. Zgadzamy się z jego przesłaniem, lecz nie podzielamy poglądu, aby można było oddawać jakąkolwiek cześć ludziom. Biblia zabrania modlić się do obrazów i ustanawiać ludzi świętymi. Kościół Katolicki wprowadził własne doktryny, całkowicie sprzeczne z naukami Chrystusa i Boga.

Zapraszam również do przeczytania artykułu: „Halloween – fajna zabawa czy satanizm?”.

 
.

. . ekonomia Robert Brzoza

P.S. Czy wolno modlić się do obrazów? => za darmo  SzokWiedzy.pl

Formularz z NeTeS


Photo credit: Barabeke / Foter.com / CC BY-NC-SA

2 Responses to “Chrześcijanie nie powinni parać się czarami, wróżbiarstwem…”

 • Genituram on 2 listopada 2015

  Katolicy zabraniają wróżenia, ale jakoś nie przeszkadza im fakt, że Trzej Królowie byli astrologami (magami). Skoro wywróżyli przyjście Jezusa to jest OK, prawda? Jak widać Kościół akceptuje to, co jest dlań wygodne, a co nie jest – odrzuca i piętnuje. Co gorsza, sami katolicy uprawiają obrzędy, które pierwotnie były pogańskie – Boże Narodzenie, Wielkanoc, modlitwa wstawiennicza, kult Matki Boskiej, etc. Te wszystkie tradycje wyrastają z wierzeń pogańskich i są tylko w odpowiedni sposób spreparowane, żeby omamić katolickie owieczki.
  We wszystkich czasach czary i wróżenie były krytykowane przez tych, którzy ich nie rozumieją lub boją się, a nawet stanowią zwyczajnie ekonomiczną konkurencję. Nie inaczej jest w przypadku zacytowanego w artykule fragmentu Biblii. Bóg daje nam narzędzia do pracy z własną duchowością oraz do badania wszechświata – ezoteryka też do tych narzędzi należy. Gdyby było inaczej, Bóg nie dopuściłby do jej istnienia.

 • Robert on 2 listopada 2015

  Tak, co do katolicyzmu, to prawda. Tutaj mamy podobne poglądy.

  Jednak co do ezoteryki, nie.
  Ezoteryka to wiedza tajemna, mająca wiele wspólnego z okultyzmem.
  Tego nie wymyślił Bóg, ani tego nie akceptuje.
  Wiedza podana w Biblii jest otwarta. Łatwo zrozumiała dla tych, którzy szukają prawdy.

  Okultyzm to działanie demonów. Tu nie ma niczego tajemnego.
  Każdą formę okultyzmu łącznie z horoskopami, Bóg neguje w Biblii.

  Również astrologowie nie byli magami. Tylko mędrcami. Dzisiaj powiemy naukowcami, profesorami.
  Tam nie było nic tajemnego. Odczytali odpowiednio Pisma i udali się na spotkanie z Chrystusem.
  Drogę wskazywała im gwiazda.
  Tu nie było żadnych wróżb.
  Skoro Bóg zabrania wróżb, czarów, to jak tą drogą mogli poznać prawdę.
  Ich rolą prawdopodobnie było przekazanie drogich darów, dzięki , którym Józef i Maryja mogli uciekać do Egiptu, żyć tam i wrócić z powrotem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *