Walt Disney – okultystyczny twór

disney

Walt Disney tworzy piękne bajki dla dzieci. Nasze pociechy je uwielbiają. Całymi dniami mogą siedzieć przed telewizorem i uczestniczyć w wizji fikcyjnego świata. Jednak za niewinnymi postaciami, które chcą nieświadomie naśladować kryją się rzeczywiste przesłania.

Disney nie tylko przedstawia fikcyjny, bajeczny świat, ale również okultystyczne, satanistyczne zachowania, które dzieci kopiują.

Skąd to wiemy?

 • Zobacz jakie są treści bajek. Zarówno dla dzieci jak i dla młodzieży powstają produkcje, w których modne jest być złym, obrażonym, nieprzyjacielskim. Skoro księżniczka w bajce może dostawać histerię, rzucając pantoflami i innymi rzeczami, to dlaczego dziwimy się, że nasze dzieci, wnuczki zachowują się tak samo? Skoro karmimy je papką nie przekazującą żadnych wartości, to efekty muszą być równomierne.
„Miłujcie waszych nieprzyjaciół; dobrze czyńcie tym, którzy was nienawidzą; błogosławcie tym, którzy was przeklinają, i módlcie się za tych, którzy was oczerniają. Jeśli cię kto uderzy w [jeden] policzek, nadstaw mu i drugi. Jeśli bierze ci płaszcz, nie broń mu i szaty.” 
Łukasza 6:27-29
 • Popatrz na inny szczegół, który nie dostrzegamy. Bardzo często postacie bajkowe zmieniają partnerów. Jest to norma w filmach. Po oglądnięciu dziesiątek bajek i filmów, dzieci przyjmują taką postawę za naturalną. Jeżeli takie wartości przekazywałeś(aś) przez całe lata, to nawet szczera rozmowa z dzieckiem niewiele przyniesie pożytku.

„Przez wzgląd na zatwardziałość serc waszych pozwolił wam Mojżesz oddalać wasze żony, lecz od początku tak nie było. A powiadam wam: Kto oddala swoją żonę – chyba w wypadku nierządu – a bierze inną, popełnia cudzołóstwo. I kto oddaloną bierze za żonę, popełnia cudzołóstwo” – Mateusza 19:8,9

 • Okultyzm – voodoo – wróżki – czarodzieje. To już nie jest moda na okultyzm, ale jawna wizja realnego świata. Dzieci zachwycone są magią, czarami. Wchodzą w dorosłe życie i bardzo lekko przyjmują kolejne sztuczki szatana, jak: oobe, czyli wychodzenie z ciała, czakry, reinkarnację. Popatrz na świat dorosłych. Kto nie był chociaż raz u wróżki? Kto nie chciał dowiedzieć się jaka czeka go przyszłość?

Dlaczego tak łatwo akceptujemy okultyzm?

Bo przez lata wpajano nam papkę do głowy, że istnieje biała magia, dobre wróżki, piękne postacie bajkowe reprezentujące cudownie przystojnych czarnoksiężników. Wpadliśmy w te pułapki po same uszy.

Zobacz co Bóg mówi o czarach, wróżkach, demonach…

Kapłańska 19:26 „…Nie będziecie uprawiać wróżbiarstwa. Nie będziecie uprawiać czarów. „

Wyjścia 22:17 „Nie pozwolisz żyć czarownicy. „

List do Galatów 5:20-21

Bałwochwalstwo, czary, nienawiść, spór, zawiść, gniew, pogoń za zaszczytami, niezgoda, rozłamy, zazdrość, pijaństwo….21ci którzy się takie rzeczy dopuszczają królestwa Bożego nie odziedziczą.”

Księga Kapłańska 20:27 ”Jeżeli jakiś mężczyzna, albo jakaś kobieta będą wywoływać duchy albo wróżyć zostaną ukarani śmiercią.”

Powtórzonego Prawa 18:10-14

10Nie znajdzie się pośród ciebie nikt, kto by…..uprawiał wróżby, gusła, przepowiednie i czary; 11nikt, kto by uprawiał zaklęcia, pytał duchów i widma, zwracał się do umarłych. Obrzydliwy jest bowiem dla Pana każdy, kto to czyni. Z powodu tych obrzydliwości wypędza ich Pan, Bóg twój, sprzed twego oblicza. 13Ty całkowicie pozostaniesz przy Panu, Bogu swemu. 14Te narody bowiem, które ty wydziedziczysz, słuchały wróżbitów i wywołujących umarłych. Lecz tobie nie pozwala na to Pan, Bóg twój. „

1 Samuela 15:23 „Bo opór jest jak grzech wróżbiarstwa, a krnąbrność jak złość bałwochwalstwa….”

Dzieje Apostolskie 16: 16  Kiedy szliśmy na miejsce modlitwy, zabiegła nam drogę jakaś niewolnica, opętana przez ducha, który wróżył. Przynosiła ona duży dochód swym panom.”

Zapraszam na bardzo dobry film o świecie Disneya:

.
. . ekonomia Robert Brzoza

Formularz z NeTeSPhoto credit: theglobalpanorama / Foter / CC BY-SA

13 Responses to “Walt Disney – okultystyczny twór”

 • PFTF on 28 czerwca 2015

  Przesadziles… W kultowych bajkach Disneya jak np myszką miki czy w filmie dla starszych dzieci sto jeden dalmatyńczyków źli bohaterowie są przedstawieni w negatywnym świetle. Ponad to bajkowe postacie mają stałych partnerów.
  Miłujcie waszych nieprzyjaciół; dobrze czyńcie tym, którzy was nienawidzą; błogosławcie tym, którzy was przeklinają, i módlcie się za tych, którzy was oczerniają. Jeśli cię kto uderzy w [jeden] policzek, nadstaw mu i drugi. Jeśli bierze ci płaszcz, nie broń mu i szaty.”
  Ta część najbardziej mnie zbulwersowala
  Patrząc z perspektywy 15 latka jeżeli ktoś mnie obraża niemam zamiaru siedzieć potulnie jak baranek i robić za debila.
  Jeżeli ktoś próbuje mnie pobić to dam mu w RYJ i nie będę nadstawial drugiego policzka^^.

  A jeżeli chodzi o rzekomy okultyzm to doszukujesz się dziury w całym… Jeszcze napisz że pies pluto wykonuje obcesyjne gesty i przemyca treści pornograficzne…

 • PFTF on 28 czerwca 2015

  Tekst o czarodziejkach ludzie wzieli sobie do serca w średniowieczu i było gorąco ^^ mam nadzieję że zrozumiesz aluzje :)

 • PFTF on 28 czerwca 2015

  Biorąc pod uwagę wszystkie te cytaty i twoje wypowiedzi zamknijmy dzieci w pokojach kazmy im się cały czas modlić i czytamy biblię która jest przecierz tak pełną miłości np jak to brat zabił brata z zazdrości lub jak to Izraelici zabijali zwierzęta albo o dzielnym Dawidzie który zabił goliata.
  PARANOJA

 • Robert on 28 czerwca 2015

  Proponuję, abyś poczytał Biblie i zrozumiał z podkreśleniem na zrozumiał, zanim będziesz wypisywał takie rzeczy.

  Nie bardzo mam ochotę z tobą dyskutować, ponieważ jesteś ateistą, bez względu na to jak będziesz zaprzeczał.

  Ten blog jest dla wierzących w Boga i ufających Biblii.

  Nie mamy wspólnych poglądów, nie idziemy w tym samym kierunku, dlatego rozkładać twojej wypowiedzi na czynniki nie ma sensu.

  Mogę ci życzyć tylko tyle, ab twoje dzieci lub wnuki trafiły pod Szczechy okultyzmu, czy to oobe czy inne warianty.
  Wtedy dopiero oczy otworzysz.

  Teraz zapewne jesteś tylko teoretykiem.
  Dlatego łatwo ci się wymądrzać i pisać słowa z dużej litery, których sensu nie rozumiesz.

 • PFTF on 28 czerwca 2015

  Nie do końca masz rację. Przeżywam kryzys wiary.

  Mimo to ufam Bogu bezgranicznie mimo braku wiary.

  Poglądy mamy podobne , a większość swojej wiedzy o ekonomii zawdzięczam Tobie :) . Nie znaczy to , że muszę się z Tobą bezgranicznie zgadzać i ślepo wierzyć.

  Tak się składa , że mój kuzyn od wierzącego katolika z zadatkami na księdza przez magię i okultyzm stał się… ped*łem i jest mi za to wstyd choć nie mam na to wpływu.

  Jestem w pełni świadomym , że jestem teoretykiem :).

  Łatwo mi się wymądrzać :)
  PS.
  PARANOJA-2. potocznie: coś niedorzecznego, pozbawionego sensu
  żródło: https://sjp.pl/paranoja

 • Robert on 29 czerwca 2015

  No to fajnie.
  Jednak się zgadzamy w wielu sprawach.
  Nawet częściowo wiary.

  Już myślałem, że jesteś trollem :)

 • leszek on 29 czerwca 2015

  Panie R to jest Bajka. A co to jest Bajka to Pan wie ,A kto w malował,,Księgę Estery „do Biblii,Tam brak MIłosierdzia BOGA A Ezechiel 8;1 opisuje pojazd kosmiczny .A 10 Przykaza Bożych to 13 ksiega Egipska jej fragment znajduje się w muzeum Czartoryskich w Krakowie,To tak z lektury Z, Kosidowskiego.

 • Arjan on 9 lipca 2015

  Nie zgadzam sie dokonca z Panem gdyz wiem doskonale jaka jest prawda zakazywana zwlaszcza przez Biblie zwazywszy ze slowo Biblia to z greckiego zbior ksiag wiec tam mogl kazdy zyd dopisac cos co pomaga nas zamknac w tym materialnym swiecie bez pomocy prawdziwego Boga Wszech Obecnego . Ostatnie lata poswiecilem nad religiami i musialem je odrzucic co nie czyni mnie ateiste ,lecz mocno wierzacego w to co Bog od nas oczekuje, a nie tego co wymyslono na potrzeby manipulacji ludu i dlatego dzisiaj mozemy dostrzec rzecz pozytywna i jak najbardziej wlasciwa , ale Biblia zakazuje wiec to jest w naszych/waszych oczach wymyslem szatana? jesli wogole taka postac istnieje , a jednoczesnie wszystkie religie tworza diablow itp. zeby nam tylko stracha napedzac . Moglbym tu doslownie referat napisac ale …. Czuje ze tyle wystarczy . Podsumowujac – Powinnismy obudzic zdrowo myslenie a nie dac sie manipulowac Re-Liga ( Odnowa przepisany zbior ) tak zeby czytajac np. Biblie Wiedziec czy czasem nie przeczy sama sobie , a Boga dostrzegac wszedzie i w kazdym z nas , i w kazdym zdarzeniu . Moge tutaj zapewnic ze istnieje tak DUZO drog do Boga , tak duzo magicznych rzeczy ktore nas by zblizyly do Ojca leczy my sie ich boimy zwlaszcza przez relige . Szanuje Biblie ale zeby wierzyc w kazda kartke ? To juz nie . A juz napewno nie w ubezwlasnowolnienie religijne jakie zostalo zacytowane tutaj . Dziekuje .

 • Robert on 9 lipca 2015

  Polecam zamiast studiować religie, co jest stratą czasu, to studiować Biblie.
  My to robimy, a w szczególności Krzysztof Król.

  Proszę sobie zakupić Septuaginte, odpowiednie słowniki greckie, hebrajskie nowego i starego testamentu i dopiero wtedy
  analizować te wersety, które uważa pan za sprzeczne.

  Biblia jest tak klarowna i spójna, że tylko osoby, które nigdy jej nie badały mogą oznajmić, że jest sprzeczna.
  A przez taką znajomość pojawiają się twierdzenia, że jest wiele dróg do Boga.

  Nie, Chrystus mówi, że jest tylko jedna.

  Wiem, że studiowanie każdego tematu to ciężka sprawa, ale warto, aby mieć wiedzę.
  Chcę zaznaczyć, że analizowanie Biblii, to nie to samo co czytanie fragmentów, to również olbrzymia wiedza historyczna.
  A więc sporo, sporo pracy…

 • Ania on 22 lipca 2015

  Ten krótki filmik, powinien być obejrzany przez każdego rodzica, zanim puści swojemu dziecku starą bajeczkę Disneya.
  Powinien chociaż zapoznać się z tym, co kryją takie bajeczki.
  Podoba mi się ten artykuł, szkoda, że nie o tym mówią w telewizji.

  pozdrawiam

 • Mariusz on 12 sierpnia 2015

  Dokladnie jest tylko jedna droga a pisze o niej apostoł Jan w prostych słowach ” A to jest zywot wieczny aby poznali ciebie Boga Jedynego i Jezusa Chrystusa którego poslales”. A poznać dziś można te 2 najważniejsze Postacie tylko z Biblii, nie ma innej nawet teoretycznej możliwości. Dodatkowo ten cytat jest wyraźnym oddzieleniem od siebie BOGA i Jego Syna wiec całkowicie zaprzecza tzw Trójcy Sw jako jednego Boga

 • tom on 28 września 2015

  Walt disney – 666 – pedofil mason – w bajkach dla dzieci używał przekazu podprogowego – najczęściej słowo SEX było ukryte , czasem były to genitalia , czasem obraz pornograficzny , czasem pozy seksualne a jeszcze w innych pozdrowienie szatana – IiiI …. Miał czynny wkład w tworzenie pokolenia zdegradowanego —

  You tube
  np. Walt Disney was a 33 degree Mason

  Pozdrawiam

 • Mariusz on 22 grudnia 2018

  Powiem szczerze, że jestem przerażony . Ale w to wierzę. Wierzę w to całe zło. Warto sobie poczytać o tym co mówił Mel Gibson o Hollywood, o tym, że jest to satanistyczna i pedofilska sekta. Czytałem również o najbogatszej rodzinie bankierów, niemieckiej rodzinie żydowskiego pochodzenia. I to nie są żadne teorie spiskowe. To są fakty jak jesteśmy manipulowani i wyzyskiwani. Rodzina ta jest na samym szczycie piramidy masońskiej. Rodzina ta mogła swoimi wpływami powstrzymać Hitlera. Nie zrobili tego. Stworzyli państwo Izrael, a Hitlera nie powstrzymali. Ostatnio przeczytałem , że wyprzedają swoje aktywa tak samo jak 10 lat przed II wojną światową. Czyżby coś się szykowało ? A co do Disneya i jego bajek to ciarki przechodzą. Człowiek sobie nawet nie zdawał sprawy z tego jak działa manipulacja podprogowa. Ale jak spokojnie żyć wiedzac o tym i co gorsza w to wierząc ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *