Anakici – ród szatana

Wróć

Arba – ארבע (oznacza „cztery”)

Biblia opisuje Arbe jako największego męża wśród Anakitów. Anakici pochodzili od olbrzymów. Olbrzymy były potężne w porównaniu z ludźmi, natomiast Arba był największy wśród olbrzymów.

Jozuego 14:15

„Hebron miało pierwotnie nazwę Kiriat-Arba. Arba był największym mężem wśród Anakitów. I kraj zaznał pokoju od wojny.”

Arba był ojcem Anaka, którego potomkowie nazywali się Anakici. Anakici byli mieszaną rasą olbrzymów i ludzi. Biblia mówi, że pochodzili od Nefilimów. Nefilimowie byli dziećmi upadłych aniołów.

Księga Liczb 13: 33

 Widzieliśmy tam nawet olbrzymów, Anakici pochodzą od olbrzymów, a w porównaniu z nimi wydaliśmy się sobie jak szarańcza i takimi byliśmy w ich oczach”.    

Tutaj dowiadujemy się że Anakici pochodzą od olbrzymów czyli upadłych aniołów.

Nefilimowie byli mieszańcami synów Bożych i córek człowieczych, o których możemy przeczytać w Księdze Rodzaju 6:1-2 i 4.
Biblia nie pisze dużo o Arbie. Wiemy tylko, że miał syna Anaka. Anak miał trzech synów: Szeszaja, Achimana i Talmaja, którzy zostali wypędzeni przez Kaleba.

Kaleb był sługą Boga, izraelitom z pokolenia Judy.

Jozuego 15:13-14

13Kalebowi, synowi Jefunnego nadano dział pośród potomków Judy, zgodnie z poleceniem Pana danym Jozuemu: Kiriat-Arba, główne miasto Anakitów czyli Hebron.14Kaleb wypędził stąd trzech synów Anaka: Szeszaja, Achimana i Talmaja.”
Arba i anakici pochodzą od Nefilimów. Są to rody szatana, które mają jeden cel: służenie szatanowi poprzez zniewolenie ludzi.

Pan Bóg w Biblii napisał proroctwo, które odnosi się do pokolenia szatana i ludzi.

Księga Rodzaju 3:15

„Wprowadzam nieprzyjaźń między ciebie a niewiastę, pomiędzy potomstwo twoje a potomstwo jej: ono zmiażdży ci głowę, a ty zmiażdżysz mu piętę”.

 


Robert Brzoza Robert Brzoza

One Response to “Anakici – ród szatana”

  • asgfl on 9 września 2014

    Dobry artykuł. Dzięki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *