Kim byli Nefilimowie ?

Wróć

        Rządy człowieka doprowadziły do sytuacji, w której przed potopem była tylko jedna rodzina posłuszna Bogu. Był to Noe z żoną i dziećmi. Nikt więcej.

Tylko oni zostali uratowani z potopu. Reszta osób zginęła.

Co spowodowało, że ludzie przez cały ten okres odwrócili się od Boga ?

Czy człowiek sam w sobie jest aż tak zły ?

A może ktoś pomógł mu stoczyć się tak nisko ?

Co Biblia mówi na ten temat ?

 

Zbuntowane anioły

         Biblia mówi o synach Boga, którzy brali sobie za żony kobiety ziemskie. Byli mocarzami, olbrzymami mającymi sławę w tamtych czasach.

Księga Rodzaju 6:2

Synowie Boga widząc, że córki człowiecze są piękne, brali je sobie za żony.” 

Księga Rodzaju 6:4

„A w owych czasach byli na ziemi olbrzymi, a także później, gdy synowie Boga zbliżali się do córek człowieczych, te im rodziły. Byli to więc owi mocarze, mający sławę w owych dawnych czasach.”

Twierdzenie „synowie Boga” odnosi się do zbuntowanych aniołów, którzy widząc piękne kobiety na ziemi zapragnęli z nimi żyć. Zeszli na ziemię, przybrali wygląd ludzki i żenili się z kobietami. Z ich związków rodziły się nienaturalne dzieci. Przewyższali oni siłą i wzrostem ludzi na ziemi.

To zbuntowani aniołowie odwrócili się od Boga i zaprowadzili rządy na ziemi. Przejęli całkowicie kontrolę nad ludzkością. Ludzie okazali swoją słabość wobec wielkoludów. Zbuntowani aniołowie tak samo jak Adam i Ewa mieli wybór. Ale większość z nich wybrała z pozoru łatwe życie.

1 List Piotra 3:19-20

„19W nim poszedł ogłosić nawet duchom zamkniętym w więzieniu,20niegdyś nieposłusznym, gdy za dni Noego cierpliwość Boża naczekiwała, a budowana była arka, w której niewielu, to jest osiem dusz, zostało uratowanych przez wodę.”

List Judy 1:6

i aniołów, tych  którzy nie zachowali swojej godności, ale opuścili własne mieszkanie, spętanych wiekuistymi więzami zatrzymał w ciemnościach na sąd wielkiego dnia.”

Przez lata rządów zbuntowanych aniołów, w każdym człowieku mogły znajdować się złe cechy i geny olbrzymów. Byli oni naznaczeni do robienia tylko złych, podstępnych rzeczy.

Dlatego Pan Bóg użył swojej siły i zniszczył rodzaj ludzki. Zachował tylko czyste geny rodu Noego. Była to część większego planu.

 

Sukces czy porażka szatana ?

Czy szatan odniósł sukces zaprowadzając rządy na ziemi ?

        Szatan nie odniósł zwycięstwa. Przeciwnie poniósł klęskę. W czasie, gdy miał posiąść ziemię przez siłę demonicznych potomków Nefilimów, Bóg wszystkich zgładził i ziemie na powrót dał człowiekowi. A aniołów którzy spłodzili Nefilimów uwięził w otchłani.

Gdyby szatan przekonał Noego wraz z rodziną do swoich racji, wtedy zostałby prawnie przed Bogiem władcą rodzaju ludzkiego. Tak się nie stało.

Robert Brzoza Robert Brzoza

11 Responses to “Kim byli Nefilimowie ?”

 • łukasz on 19 grudnia 2013

  Jeśli dobrze pamiętam to anioły są tworami duchowymi, jak mogło dość do stworzenia olbrzymów jeśli ich ojcowie nie mieli ciała?

 • ZastopujCzas on 20 grudnia 2013

  Mamy przekazy w Biblii mówiące o dużo większych możliwościach aniołów, niż człowieka. Anioły mogą przybierać postać fizyczną i duchową.

  Tak jak Chrystus po śmierci ukazywał się apostołom w fizycznej postaci, tak aniołowie przybrali fizyczną postać, gdy zniszczyli Sodomę i Gomorę.

 • karolina on 12 marca 2014

  ej, zaraz. ale Bóg nie zrzucił ich do żadnej odchłani. Oni powrócili (aniołowie oczywiście) do nieba a niebo zostało zamknięte by nie mogli ponownie się zmaterializować. Później w księdze apokalipsy czytamy, że Michał anioł (prawdopodobnie duchowa postać Jezusa) zżucił szatana i jego sług na ziemię ale pod postaciami duchowymi i szatan teraz panuje nad ziemią a z czasem Bóg wyda na nich wyrok (aniołów upadłych) i złych ludzi co niszczą ziemię. trochę ci się pomieszało.

 • ZastopujCzas on 12 marca 2014

  Anioły, które wybrały szatana zostały schwytane i zamknięte w więzieniu.
  Nie wiemy czy wszystkie czy tylko te, które zeszły na ziemię i przyjęły postać człowieka.

  Michał anioł nie jest Chrystusem jest aniołem czyli poddanym Chrystusa i Boga.

  Nie wiemy czy już szatan został zrzucony na ziemię.
  Zauważ, że Apokalipsa mówi, iż nastanie to po otworzeniu siedmiu pieczęci, później siedem trąb aniołów zabrzmi, które oznaczają kolejne plagi i dopiero wtedy anioł zrzuci szatana na ziemię.

  Skąd wiesz czy to już jest ten czas ?

 • Pawel on 9 grudnia 2014

  Genesis 6 nic nie mowi o aniolach ale o synach Bozych.Dlaczego wiec przekrecasz orginalny tekst?Jesli czegos nie rozumiesz to nie wymyslaj swoich wersji, bo nie to ze sam nie wiesz i nie rozumiesz tekstu to jeszcze innych wprowadzasz w blad.Tekst naley czytac w orginale aby zrozumiec jego przeslanie polecam hebrajska wersje.Angielskie tlumaczenie mowi:
  The Sons of God
  6:1 And it came to pass, when men began to multiply on the face of the earth, and daughters were born unto them,
  6:2 That the sons of God saw the daughters of men that they were fair; and they took them wives of all which they chose.
  6:3 And the LORD said, My spirit shall not always strive with man, for that he also is flesh: yet his days shall be an hundred and twenty years.
  6:4 There were giants in the earth in those days; and also after that, when the sons of God came in unto the daughters of men, and they bare children to them, the same became mighty men which were of old, men of renown.
  Nie ma tu wiec slowa o aniolach.

 • Robert on 9 grudnia 2014

  Paweł uspokój się bo nie ma sensu szumieć.

  Podajesz wersje angielską.
  Proszę napisz mi w jakim języku został napisany stary testament?

  Usiądź wygodnie i przeczytaj sobie cały rozdział 1:
  Hioba 1:6
  „Zdarzyło się pewnego dnia, gdy synowie Boży udawali się, by stanąć przed Panem, że i szatan też poszedł z nimi”.

  Kim według Ciebie byli synowie Boży?

 • Shinn on 29 czerwca 2015

  Podoba mi się cierpliwość Roberta, niewątpliwie jeden z talentów Bożych. Wg Księgi Objawienia kiedy zostaną złamane wszystkie pieczęci szatan i jego aniołowie zostaną zrzuceni na Ziemie która stanie się sceną walk demonów z świętymi Bożymi – z wybranym – tzn tymi, którzy głoszą że zbawienie jest TYLKO przez wiarę w Jezusa Chrystusa i Jego dzieło Krzyża. Wtedy zacznie się ucisk jakiego nie było i nie będzie.
  Nefilimowie to dzieci upadłych aniołów zamkniętych w otchłani na czas sądu i ziemskich kobiet. Olbrzymy, synowie Anaka – w czasach Jozuego, zakładam że ci co postawili piramidy itp. Piramidy są datowane na okres krótko przed potopem. Różne źródła podają, że nefilimowie żyją i dziś, nie są olbrzymami ale różnią się od nas. Szatan jeszcze nie został zrzucony bo nie została złamana 7 pieczęć, więc kursuje między Niebem a Ziemią w okręgach nad okołoziemskich o czym pisze apostoł w NT. Gdy już znajdzie się na Ziemi będzie miał kilka lat na próbę zniszczenia życia na niej. To wszystko jest wyraźnie podane w Księdze Objawienia Jana. Pismo Święte jest tak napisane, aby je zrozumiał przeciętny [inteligentny] czytelnik bez pomocy guru.

 • Arachel on 5 czerwca 2016

  Nefilim, jako istoty smiertelne mogly zostac zniszczone przez potop. Czy ich ojcowie zostali uwiezieni, a moze kara bylo pozostawienie na ziemi, bez mozliwosci powrotu do „domu”? Wygladem nie roznili sie od ludzi, tak pewni jestescie iz odeszli ?

 • Robert on 5 czerwca 2016

  Nefilimowie zostali zabici w potopie.
  Biblia pisze, że później znowu dochodziło do buntu aniołów.
  Nie wiemy czy nie ma bezpośredniego klanu demonów.

 • Krzysztof on 6 marca 2019

  Jezus zrzucił demony w pobliże ziemi Apokalipsa 12:7,12 a do do otchłani zostaną wrzuceni po armagedonie na tysiąc lat, w tym czasie ludzie będą dochodzić do doskonałości po upływie tysiąca lat szatan jeszcze raz zostanie wypuszczony i przypuści ostateczny atak jaz na doskonałych ludzi kogo zwiedzie zostanie usuniemy z ziemi (zabity) Ci którzy dochowają wierności Bogu będą żyć na wieki Apokalipsa 20:7-9.

 • Robert on 7 marca 2019

  Krzysztof

  demony i szatan dalej działają. To nie jest jeszcze czas ich zatrzymania, czy uwięzienia.
  Jak Chrystus wyrzucał demony, to poprosiły Go, by je wyrzucił do świń, bo: nie nadszedł jeszcze czas.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *