Czym jest znamię Bestii?

 bestia

Znamię Bestii to prawie na pewno nie jest czip, gdyż ten może być nam wszczepiony pod przymusem, a przecież za posiadanie tego znamienia mamy być karani, więc co zrobić z człowiekiem, którego przymusowo zaszczepiono?

Samo posiadanie czipa nie może być podstawą do oceny czyjejś wartości i nie jest też grzechem, bo gdzie w Biblii czytasz o zakazie czipowania?

Nie można więc powiedzieć, że czip jest czymś, za co Bóg miałby karać ludzi. Czipowanie skutecznie podzieliło ludzi i odwróciło uwagę od szukania prawdziwego zagrożenia. Zrobił się ruch stadny, skupiony na wypatrywaniu czipa.

Dzisiejsze znamię Bestii ma swojego odpowiednika w dawnych dziejach Izraela, swój proroczy odpowiednik.

Kiedy w czasach Eliasza Izraelici składali pokłon Baalowi, to nie musieli mieć tego zapisane na czole ani na ręce, a mimo to ponieśli za to karę. Pokłon składali dobrowolnie i to był powód, dla którego mogli zostać za to osądzeni. Już wówczas, żeby uniknąć prześladowań ze strony kapłanów Baala, trzeba było zejść z drogi i ukryć się, a przynajmniej nie rzucać w oczy.

Udało się to aż 7000 mężczyzn.

Przypadek Eliasza był szczególny, ponieważ był znanym prorokiem prawdziwego Boga, dlatego w sensie dosłownym musiał się ukrywać. Nie mógł normalnie funkcjonować ani kupować ani sprzedawać. Było to spowodowane nie tylko suszą, ale także tym, że musiał się ukrywać. Żeby przeżyć musiał być karmiony w cudowny sposób.

„Odejdź stąd i udaj się na wschód, aby ukryć się przy potoku Kerit, który jest na wschód od Jordanu. Wodę będziesz pił z potoku, krukom zaś kazałem, żeby cię tam żywiły”1 Królewska 17:3,4.

Gdy woda wyschła w potoku, wówczas udał się do wdowy, która go żywiła i która też przeżyła właśnie dlatego, że go wspierała. Bóg mógł sam wyżywić swego proroka, ale najwidoczniej chciał nam coś przekazać. Wdowa przeżyła tylko dlatego, że karmiła proroka, ale to nie znaczy, że miała same przyjemności w życiu.

Był taki moment, kiedy umiera jej syn i mogło to ją załamać. W końcu i syna odzyskuje tak jak my odzyskamy naszych bliskich w dniu zmartwychwstania. Powrót do życia tego dziecka jest dowodem, że Bóg w nagrodę za wierną służbę, może z martwych wzbudzić naszych najbliższych.

Wróćmy jednak do naszego znaku. Proroctwo zapowiada, że kto nie będzie miał znamienia Bestii nie będzie mógł kupować ani sprzedawać.

„Nikt nie może kupić ani sprzedać, kto nie ma znamienia – imienia Bestii lub liczby jej imienia” – Objawienie 13:17.

Przyjęcie znamienia będzie obowiązkowe. Posiadanie znamienia będzie potwierdzeniem oddania czci obrazowi Bestii.

„I dano jej, by duchem obdarzyła obraz Bestii, tak iż nawet przemówił obraz Bestii i by sprawił, że wszyscy zostaną zabici, którzy nie oddadzą pokłonu obrazowi Bestii. I sprawia, że wszyscy: mali i wielcy, bogaci i biedni, wolni i niewolnicy otrzymują znamię na prawą rękę lub na czoło” – Objawienie 13:15,16.

Bestia to państwo żydowskie, ale kim jest obraz Bestii?

Wszyscy ludzie na ziemi będą zmuszeni oddać cześć obrazowi Bestii a kto nie pokłoni się zostanie zabity. Namawiać do tego bałwochwalstwa będzie fałszywy prorok. Będzie to podobna sytuacja do czasów Eliasza. Wygląda na to, że znamię Bestii będzie potwierdzeniem oddania pokłonu i to będzie dawało prawo do prowadzenia normalnego życia.

Osoby pozostałe będą musiały się ukrywać. Nie będzie to okres jawnego głoszenia i deklarowania swojej wiary w Pana Jeszu, ale raczej czas przeczekania, w którym bardzo ważne będzie wzajemne wspieranie.

W tym momencie przyglądamy się przykładowi wdowy z czasów Eliasza. Jest jej ciężko, ale w cudowny sposób przeżyje. Możemy się spodziewać dokładnie tego samego. Będzie nam ciężko ale za wierność będziemy ocaleni. A gdy stracimy bliskich, to wówczas możemy być pewni, że ich odzyskamy tak jak wdowa odzyskała swego syna.

Czym może być znamię Bestii? 

Na dzień dzisiejszy może być wszystkim, nawet tym czipem pod warunkiem, że zastąpiłby on karty płatnicze i obecne pieniądze. Bardzo prawdopodobne, że to znamię będzie formą waluty, czyli nowym pieniądzem.

Obecny system monetarny upadnie razem z Babilonem Wielkim. Ten obecny system oparty był do niedawna na złocie, które jest darem od Boga (Aggeusza 2:8). Dlatego pieniądze miały deklarację wiary: „Bogu ufamy”.

W wyniku sztuczek żydowskiej sekty „Babilon Wielki” doszło do oderwania pieniądza od złota i wówczas pieniądz został nazwany fiducjarnym. Architekci nowego świata uwielbiają posługiwać się słowami, których ogół ludzkości nie rozumie. Pieniądz fiducjarny to pieniądz, w którego wierzy się jak w Boga. Nazwa ta pochodzi od łacińskiego fides czyli wiara.

Podobno, jak się wrzuci żabę do gorącej wody to wyskoczy, ale jak się wrzuci ją do garnka z zimną wodą i zacznie się ją podgrzewać bardzo powoli, to żaba nie wyskoczy. Nie zorientuje się, kiedy będzie już za późno i zwyczajnie się ugotuje.

Podobnemu procesowi podlegamy obecnie. Stopniowe odejście od pieniądza opartego na złocie, to stopniowe podgrzewanie garnka, w którym my siedzimy. Po obaleniu Babilonu Wielkiego i jego systemu bankowego, do władzy dojdzie państwo żydowskie i ono powoła swój system pieniężny.

Bardzo możliwe, że akceptacja tego systemu będzie oddaniem pokłonu obrazowi Bestii.

Na czym będzie on polegał?

Nie wiem, ale wystarczy jakiś zwykły napis na pieniądzach w stylu „Bóg umarł niech żyje…”. Każdy niech sobie coś tam dopisze. Wersje mogą być różne, chodzi o to, że używanie tego pieniądza będzie akceptacją deklaracji wiary umieszczonej na nim. Większość ludzi zaakceptuje wszystko, zawsze sobie to jakoś tłumacząc, ale z pewnością będą też tacy, którzy odrzucą ten pieniądz. Wówczas bez wzajemnej pomocy nie uda się nikomu przeżyć.

Możliwe jednak, że to będzie coś innego. Na przykład bardziej prawdopodobne jest, że założenie konta bankowego będzie związane z podpisaniem lojalki antychrystowi lub z podpisaniem się pod deklaracją wiary.

W taką pułapkę wpadli świadkowie Jehowy podpisując deklarację poparcia dla idei ONZ, gdy zapisywali się do biblioteki ONZ-etowskiej. Żeby dostać dostęp do zasobów biblioteki, musieli podpisać swego rodzaju deklarację poparcia. Czy komuś to przeszkodziło, gdy zostało ujawnione przez brytyjską prasę? Zdecydowana większość osób utożsamiających się ze świadkami Jehowy przyjęła to obojętnie.

Cokolwiek będzie tym znamieniem lub liczbą imienia Bestii, to na pewno będzie miało związek z aktem oddania mu czci (pokłonu) i z możliwością kupowania i sprzedawania.

Dlatego ja zachęcam już dziś do tworzenia niezależnych systemów wymiany usług i towarów. Sam powołałem do życia platformę do wymiany czyli tak zwany barter, ale skłamałbym gdybym powiedział, że ktoś to docenił.

Zainteresowanie jest bardzo małe.

Tymczasem znane są przypadki, kiedy takie systemy pomagały przeżyć. Osobom zainteresowanym polecam filmik o kryzysie argentyńskim gdzie właśnie podobny system pozwolił ludziom normalnie żyć.

To jest tylko przykład pokazujący że można się bronić i niekoniecznie trzeba być niewolnikiem bankierów:

. .

Krzysztof Król 

P.S. Czy wolno modlić się do obrazów? => za darmo  SzokWiedzy.pl

Formularz z NeTeS


Photo credit: Stuck in Customs via Foter.com / CC BY-NC-SA

18 Responses to “Czym jest znamię Bestii?”

 • Petro on 11 maja 2016

  Nawet, Księga Apokalipsy jest fałszowana :-)

 • Robert on 11 maja 2016

  W jakim sensie jest fałszowana Apokalipsa?
  Podaj przykłady, badania, analizy.

 • Petro on 13 maja 2016

  Witam Cie Robercie! W ”Księdze Objawienia” czy, jak kto woli, ”Apokalipsie” – mądrość, jest pomieszana z mrokami średniowiecza!!! Co rozumieli, zmienili ( sfałszowali) a czego nie rozumieli zostawili!!! Uważając: ”skoro my nie wiemy, co to oznacza, to cóż dopiero motłoch”.
  Ja nie uważam, że wszystko jest sfałszowane, bo to byłaby zamiana!!! Ja jestem pewien, że każda księga w biblii, jest fałszowana, co nie oznacza,ze każdy wyraz!!! Wystarczy uważnie czytać Ksiegi!!! Więcej nie pisze, bo to nie ma sensu!!! Pozdrawiam Cię serdecznie!!!

 • Robert on 13 maja 2016

  Napisz proszę, w którym miejscu jest sfałszowana Apokalipsa.
  Co konkretnie?

 • Grzegorz on 31 maja 2016

  Jest taka polska organizacja z Gliwic, która zajmuje się m.in. alternatywnymi pieniędzmi w obiegu. Nie pamiętam nazwy….wyleciało mi z głowy. Są jakieś ich materiały w sieci. Moglibyście zamieścić jakieś ich materiały. Mają ciekawe przykłady zastosowania lokalnych walut w obiegu na świecie.

 • Damian on 30 czerwca 2016

  Witaj Robercie. Od roku szukam prawdy. Bardzo błądziłem zataczając koło. Czytałem o kosmitach, potem uczęszczałem do kościoła. I znów kosmici, potem medytacja , następnie dowiedziałem sie o obee. Najszczęśliwszych Pan Jezus Chrystus miał mnie w opiece i nie dopuścił abym praktykował obee itd. Odrzuciłem kościół i zacząłem czytać Biblie. Opieram sie na nowym testamencie. Modlę sie codziennie , lecz wciąż czuje ze czegoś mi brakuje. Trafiałem na kilka for, lecz widziałem dużo kłamstwa odnośnie wiary. Od jakiegoś czasu jestem na właściwym torze dzięki Pewnemu blogowi prowadzonemu przez 5 osób m.in. Rafale… Od wczoraj zagoscilem na Twojej stronie i moje serce sie raduje czytając artykuły. Pan Jezus Chrystus prowadzi mnie, wyrywając ze szponów zła. Niestety chcąc przekazać widzę innym jestem mocno atakowany i uznawany za psychicznego, nawet w rodzinie. Pogodziłem sie z tym. Pan Jezus Chrystus krzepi mnie w każdej modlitwie. Mam nadzieje ze odnajdę jeszcze więcej prawdy dzięki Tobie Robercie i naszemu Panu. Pozdrawiam. Chwała Panu Chrystusowi. Aha i zacząłem mieć pod górkę przez nawrócenie, zło za wszelka cenę nie chce oddać mojej duszy…

 • Robert on 30 czerwca 2016

  Pozdrawiam Damian i wytrwałości życzę :)

 • Damian on 30 czerwca 2016

  Dziękuje Robercie. Powiedz mi proszę co sadzisz na temat używania alkoholu i konopii indyjskich? Głownie chodzi o konopie, przyznane szczerze ze jestem zwolennikiem. Nie mam problemu uzależnienia bo dbam o to aby nie popaść w nałóg. Chce poznać Twoje zdanie dlatego proszę o odp.

 • Damian on 30 czerwca 2016

  Chodzi mi głownie czy to aby czasem nie przybliża do ” Bestii”

 • Robert on 1 lipca 2016

  Konopie nie są do codziennego użytku, bo po co i w jakim celu.
  Jest to roślina, którą powinni zażywać tylko chorzy na nieuleczalne choroby.

  Alkohol jest dla ludzi.
  Biblia nie sprzeciwia się spożywani alkoholu ale pijaństwu już tak.

 • Damian on 1 lipca 2016

  Dziękuje za odpowiedz. A co konkretnie rozumiesz przez pijaństwo? Czy jest to codziennie np jedno piwko na wieczór i to jest juz pijaństwo czy bardziej masz na myśli zaczynanie dnia od alkoholu?

 • Robert on 1 lipca 2016

  Pijaństwo to raczej upijanie się, brak kontroli nad swoim życiem.
  Przez to ranimy innych, tracimy czas na picie, zamiast budować nowe rzeczy/projekty itd.

 • smyxx on 3 grudnia 2016

  //Księga Apokalipsy jest fałszowana // ….Petro z 11 maja 2016……wg mnie nie tyle fałszowana co uzupełniana , chodzi o to ,że sama „apokalipsa” to tekst polityczny , wymierzony w rzymskie imperium ,stąd te wszystkie „bestie ” to tylko stylistyczny zabieg na określenie cezarów , od Nerona po Domicjana ,czyli mamy tu okres pierwszych i wyjątkowo brutalnych prześladowań chrześcijan od roku 54 do 96 , pozostały czas do chwili legalizacji chrześcijaństwa czyli ponad 200 lat z pewnością dostarczył „redaktorom” tego tekstu dodatkowych wątków by wreszcie z chwilą udziału chrześcijańskich elit w strukturach władzy przejąć wyłącznie religijny charakter

 • Robert on 5 grudnia 2016

  smyxx,

  Apokalipsa, to głównie to co wydarzy się w przyszłości, a nie czasy Rzymian…

 • smyxx on 5 grudnia 2016

  Robert : tak się powszechnie przyjmuje , co nie znaczy ,że nie można mieć innego zdania

 • Piotr Tom. on 5 grudnia 2016

  Witaj Robercie :) !

  Uważasz , że Jan zobaczył wyłącznie nasze czasy? Od razu taki przeskok cywilizacyjny ?

  Pozdrawiam serdecznie :)

 • Robert on 5 grudnia 2016

  Piotr Tom.

  Jan w Objawieniu dostał wizje przyszłych czasów.
  Jeżeli uważasz inaczej, to napisz co już z przepowiedni Jana się sprawdziło.

 • Piotr Tom. on 6 grudnia 2016

  Witaj Robercie :)

  Czyż … lata 538 do 1798 = 1260 lat, totalnego przesladowania , prawdziwych wyznawców Chrystusa . . . nie są wizją przyszłych czasów ?
  Uważam, że prof. Walter Veith, dobrze rozszyfrował, tę część Apokalipsy …
  Napisałem o tym na stronie – ” Watykan i Żydzi, ukrywają Pisma”. Musiałeś to czytać , jestes szefem tego bloga :) !

  Zauważ, że Jan był bardzo zdziwiony ! Zdziwiony tym, że Rzym przejął nauki CHRYSTUSA !
  Czy zobaczenie tego, co wydarzy sie niemal 500 lat póżniej – NIE JEST ODLEGŁĄ PRZYSZŁOŚCIĄ???

  „” 4 A Niewiasta była odziana w purpurę i szkarłat, cała zdobna w złoto, drogi kamień i perły, miała w swej ręce złoty puchar pełen obrzydliwości i brudów swego nierządu.””
  „”18 A Niewiasta, którą widziałeś, jest to Wielkie Miasto, mające władzę królewską nad królami ziemi». „”

  Przecież, to papierze mieli kiedyś taką władzę i ustanawiali królów w krajach chrześcijańskich.

  Właśnie, ta część z przepowiedni Jana spełniła się!!!

  Robercie . . . oczywiście zgadzam sie z Tobą, że dzis chodzi już wyłącznie o obecną FINANSJERĘ , która ma wpływ, praktycznie na wszystko! Doszła już do granic absurdalnego bogactwa i władzy! Jednak zaczęło się to w 538 roku … a przez nastepne wieki, zmieniało się, aż urosło do władzy absolutnej, nad CAŁYM SWIATEM !
  Współcześnie, papierze – nie mają władzy ! Jan Paweł I , zapowiedział, że gdy tylko zacznie urzędowanie . . . zajmie się w Watykanie finansami . . . i po tych słowach, przeżył tylko 30 dni ! Dzis nie ma juz przywódcy, którego najmożniejsi tego świata . . . nie mogliby kontrolować !

  Pozdrawiam, jak zwykle serdecznie :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *