Czy ateizm jest logiczny?

atezim750

Dzisiaj świat podzielony jest na wiele grup politycznych, społecznych, religijnych.

Jedną z nich jest ateizm.

Czy ugrupowania, które powstają jako przeciwność czegoś, bez własnej idei, mają sens bytu?

Czym jest ateizm?

Najsłabszym punktem ateizmu jest fakt, że nie powstał jako cudowna idea ulepszająca świat. Twórcy tego ruchu nie mieli wybitnych planów, intelektualnych uniesień czy życiowej misji opartej na słusznych przesłankach.

Skoro istnieje jasność, to również jest ciemność. Tak samo jest białe i jego przeciwieństwo, czarne.

Podobnie jest w religii.

Jeżeli istnieje wiara, to został zbudowany dogmat nie wiary w Boga.

Bo czym jest ateizm?

Ateizm to brak wiary w istnienie Boga.

Łatwe, proste, wręcz banalne.

Aby powstał ateizm musiał najpierw być teizm, czyli wiara w istnienie Boga. Zbudować główny nurt, podstawową wiarę, wymaga geniuszu, nowatorstwa i prawdy. Aby zbudować ateizm wystarczy… wszystkiemu zaprzeczać.

Ateizm to niezły biznes

Przyznam szczerze, że niepokoją mnie organizacje powstające na polityce zaprzeczania. Nie potrzeba być geniuszem, aby zbudować taką organizacje. Wystarczy mieć trochę kasy, następnie opłacić mniej ogarniętych naukowców i powstaje jedna książka, druga książka, masa filmów. Do tego należy zbudować główną doktrynę czyli w tym przypadku darwinizm i mamy kolejny fajny biznes zbudowany na buntownikach, nierozgarniętych osobnikach.

Wystarczy dać im szabelki, aby szturmem zdobywali czołgi, samoloty.

Można zapytać: jak im się udało?

Osiągniesz połowiczne, krótkotrwałe zwycięstwo, jeżeli wcześniej masz przewagę medialną. Wtedy ogłupiasz społeczeństwo światowe twierdzeniami, że ateizm wygrał, bo jego idee są prawdziwe.

Pytam jakie idee?

Chyba nie ma głupszej doktryny od darwinizmu, ewolucji. Człowiek powstał od małpy, a komórka żywa od…wybuchu.

Wydaje mi się, że darwinizm powstawał w pokojach pełnych dymu od ekskluzywnych cygar. Debaty trwały kolejny dzień, zbliżała się noc, a zacni panowie nie mieli dalej pojęcia, jak miałby powstać żywy świat. W końcu jeden z nich ledwo widzący na oczy od najlepszej whisky na świecie burknął: „dajmy im wybuch, w końcu jak nam udowodnią, że go nie było?”.

To było genialne stwierdzenie tego wieczoru.

I teraz mam wątpliwości: czy ateiści są naprawdę inteligentnymi ludźmi, czy tylko przypadkowo uwierzyli w słuszność doktryny wybuchowej.

Nie przeszkadza im to, że nikt, nigdy nie przeprowadził doświadczenia, w którym od wybuchu powstała żywa komórka. Gdyby taka była prawda, to każde wyburzenie budynku jest zbrodnią, ponieważ po przeprowadzonym wybuchu powinna powstać żywa komórka, a może nawet istota. Należałoby taki teren ogrodzić i rozpocząć poszukiwania wytworzonego życia.

Oczywiście, sam obraz jest prześmiewczy, bo taki musi być.

Rozumiem, że ktoś nie wierzy w Boga. Ale nie rozumiem dlaczego nazywa siebie ateistą.

Dla mnie ateizm, darwinizm to doktryny wymyślone dla prostego, bezmyślnego tłumu. Kreatorzy tej idei mieli wyraźne przesłanki: dajmy im chleba, igrzysk i doktrynę, to wystarczy, aby byli nam posłuszni.

Dlaczego wiara w Boga ma sens?

Bo jest inteligentna i poukładana. Można ją dowieść naukowo.

W jaki sposób?

Zbadać wszystkie przepowiednie dotyczące przyjścia Chrystusa. To wystarczy, aby nauka udowodniła wiarę w Boga.

Nauka potwierdza, że materię można zamienić w energię a energię w materię. 

Człowiek jest skupiskiem atomów, a każdy atom to zamknięta w nim energia. Skoro takie skupisko energii zamkniętej w atomach ludzkiego ciała może posiadać intelekt i świadomość to, dlaczego skupisko energii w innej formie nie mogłoby posiadać tego samego?

To jest odpowiedź na istnienie świata duchowego czy jak kto woli świata energii.

Kolejnym dowodem jest przyroda, natura. Zachodzą tam tak genialne zjawiska. Naukowcy do dnia dzisiejszego kopiują to co mogą i wykorzystują do celów komercyjnych.

Rzymian 1:19-22

„To bowiem, co o Bogu można poznać, jawne jest wśród
nich, gdyż Bóg im to ujawnił.
Albowiem od stworzenia świata
niewidzialne Jego przymioty -wiekuista Jego potęga oraz bóstwo – stają się widzialne dla umysłu przez Jego dzieła, tak że nie mogą się wymówić od winy. Ponieważ, choć Boga poznali, nie oddali Mu czci jako Bogu ani Mu nie dziękowali, lecz znikczemnieli w swoich myślach i zaćmione zostało bezrozumne ich serce. Podając się za mądrych stali się głupimi.”

Tylko głupia osoba powie, że te wszystkie inteligentne zjawiska, jak dzień – noc i wszystko związane wokół słońca czy księżyca powstały z wybuchu. A zautomatyzowany cykl w przyrodzie powstał sam od siebie.

Przecież to jest niedorzeczność.

Ateizm w natarciu

Kolejną nauką jaką zbudował ateizm, to reinkarnacja. Mówi nam, że człowiek po śmierci może być mrówką, drzewem i tym podobnym stworzeniem.

Doktryna został skopiowany do wielu religii jak: niektóre odłamy chrześcijaństwa, buddyzm, hinduizm, gnostycyzm, spirytyzm, w kabalistyce i w wielu innych grupach.

Doktryna jest genialna w swojej prostocie i w głupocie. Nijak nie można udowodnić jej bytu i nie bytu. Nie można jej zbadać, dotknąć, ocenić, a ludzie i tak w to wierzą.

To są niesłychane rzeczy.

Jak daleko może posunąć się w głupocie ludzkość?
 

 Hebrajczyków 9:27

A jak postanowione ludziom raz umrzeć, potem zaś sąd”.

Księga Koheleta 9:10

…Bo nie ma żadnego działania ni rozumienia, ani poznania, ani mądrości w Szeolu, do którego zdążasz”.

Księga Koheleta 9:5

Ponieważ żyjący wiedzą, że umrą, a zmarli niczego zgoła nie wiedzą…”

Psalm 146:4 Bw

„Gdy opuszcza. go duch, wraca do prochu swego; W tymże dniu giną wszystkie zamysły jego”.

Psalm 115:17

To nie umarli chwalą Pana, nikt z tych, którzy zstępują do Szeolu…”

.
Brz Robert Brzoza

Photo credit: mediadeo / Foter / CC BY-SA

Formularz z NeTeS


27 Responses to “Czy ateizm jest logiczny?”

 • u.w. on 12 kwietnia 2015

  Robercie mój promotor zgodził się napisanie pracy magisterskiej o NIDPI ale zablokował ją mój Rektor! Czy jest możliwe ze ta „masoneria” obsadziła nawet uniwersytety swoimi ludzmi na najwyższych stanowiskach??

 • Robert on 13 kwietnia 2015

  Nie koniecznie masoneria.
  Twoja uczelnia nie uczy wszystkiego zgodnie z prawdą ekonomiczną.
  Twoja praca podważałaby ich dokonania, przeszłość, naukę. Nie mogą sobie na to pozwolić.

  Gratuluję odwagi.

  Możesz chociaż napisać co to za uczelnia?

 • anna on 13 kwietnia 2015

  ja już chyba nie nadążam …raz daje Pan przykłady na to że w biblii są same sprzeczności …teraz że ateiści to cymbały …kiedyś Pan rypnął ze Korwin się przyznał że jest żydem(czego nie powiedział) ,puszczając wycinek z jego wypowiedzi …..ale w wielu aspektach pisze Pan najprawdziwszą prawdę ….chyba nie rozumiem już Pana intencji .Pozdrawiam

 • Robert on 13 kwietnia 2015

  Faktycznie, chyba się trochę nie rozumiemy.

  1 – W Biblii nie ma sprzeczności. Jest wszystko poukładane.
  Proszę podać przykład, w którym napisałem, że są sprzeczności.

  2 – Ateiści – skoro Biblia mówi, że są głupcami…

  3 – Korwin: proszę wrócić do tego artykułu. Pokazałem coś odwrotnego, czyli, jak można manipulować faktami.

  Proszę pytać, a będę wszystko wyjaśniał.
  Nie rozumiemy się, bo pewne rzeczy łatwiej wyjaśnić w bezpośredniej rozmowie.

 • Zibi on 13 kwietnia 2015

  Wiarę w boga można udowodnić naukowo – śmiechu warte!

  Właśnie cały szkopuł polega na tym, że istnienia Boga nie można udowodnić naukowo. I dlatego ateizm ma mocniejsze podstawy do bycia uznanym naukowo.
  Po drugie czy religie są takie wspaniałe skoro przez nie giną miliony osób w wojnach religijnych i dzięki wielu samozwańczym namaszczeńcom tj. np. terroryści z Państwa Islamskiego bądź Kościół Katolicki.

 • u.w. on 13 kwietnia 2015

  Moja uczelnia to Uniwersytet Warszawski,mój kolega który sie bedzie bronił za rok też chce skorzystac czesciowo z twoich materiałów o NIDPI tym razem bedzie próba na warszawskicm S.G.H. Zobacyzmy jak tam podejda do sprawy….. przy okazji widze że ilekroć mowa o NIDPI to uruchamia się agent „Anna” który ma za zadanie wytknąc ci błedy i zrobić z Ciebie cżłowieka niewiarygodnego i sprzecznego w posiadaniu swojej wiedzy co ma za zadanie obnizyc Twoją wiarygodność i rykoszetem ma dostac takze i NIDPI-nie daj się bo to stary numer :)

 • Robert on 13 kwietnia 2015

  1 – Jakbyś znał Biblie, to byś wiedział, że proroctwa wypowiedziane były lata przed ich zaistnieniem.
  Wystarczy to sprawdzić.
  Więc nie ma się z czego śmiać.

  2 – Co do religii, to się zgadzam.
  Tylko co mają religie wspólnego z wiarą w Boga?
  Wiele z nich ma własne doktryny, które nie mają nic wspólnego z Biblią.

 • Robert on 13 kwietnia 2015

  Fajnie, życzę powodzenia.

  Tak, zdaję sobie sprawę z wszelkich podżegaczy.
  Można ich łatwo wyodrębnić, bo robią szum, nie znając tematu

 • Luki z krainy Białej Podlaskiej on 13 kwietnia 2015

  Chyba zapominacie o kluczowej kwestii że duchowosc nie ma nic wspólnego z zadnymi programami religijnymi,duchowsc to energia z ktorej jestesmy zbudowani i kazdy z nas ma swoja droge poznania,ja juz jestem dawno za programami religijnymi i zgłebiam siebie juz z innej perspektywy.Nasi przodkowie przypominam wierzyli w kosmos i jego prawa zanim wzielismy chrzest i dostlaismy sie pod okupacje rzymsko katolicką,Skoro juz tak bardzo potrzebujecie koscioła to zróbice słój własny jako fundament suwerennej Polski,anglicy zeby sie nie dostac pod okupacje stworzyli własny kosciół anglikanski podobie jak rosjanie tez nie podlegaja pod papieza,my tez wiele razy chcielismy stworzyc suwerenny kosciół Polski ostatni raz Jagiellonowie byli tego bardzo blisko ale oczywiscie sabotaz i wpływy rzymsmko chazarskie zablokowały ten projekt.

 • sceptyk on 20 kwietnia 2015

  Tysiące lat przed judaizmem i monoteizmem ludzie wierzyli w RODA, mieli rodziny, dzieci, żony i jakoś piekło ich nie pochłonęło.
  Nawet nie wiadomo ile było różnych wierzeń religijnych, a tu przed 3500 lat nagle Bóg się rozmyślił, ten nieomylny, wszechwiedzący, absolut i wszechbyt? Panowie …

 • Victor on 24 kwietnia 2015

  Drogi Robercie
  Z zaciekawieniem czytam pańskie artykuły, między innymi na tematy polityki i finansów. Także czytałem jeden artykuł na temat religii. To były dobrze napisane artykuły. Każdy ma prawo mieć swoje zdanie na temat powstania świata. Ten ostatni artykuł o ateistach to prawdziwy niewypał. Lepiej byłoby gdyby pan tego tematu nie dotykał, ponieważ tym artykułem się pan kompromituje. Ekonomista nie musi znać się na operacjach plastycznych lub naprawach silnika samochodu. Niemożliwe jest znać się na wszystkim, Bogów nie ma, to widać na pańskim przykładzie.

 • Robert on 24 kwietnia 2015

  To, że pana artykuł uraził, to nie znaczy, że nie mogę wyrazić swojej opinii na temat wiary.

  Wszystko jest zgodne z Biblią.

  Jeżeli tylko interesuje pana wiara w Boga na podstawie Biblii, to proszę wykazać czym się kompromituje.

  Nie lubię komentarzy pustych, nijakich.

  W zasadzie nie wchodzę w dyskusje, jeżeli ktoś nie podaje merytoryki, ale dla pana zrobię wyjątek.

  Proszę wskazać moją kompromitacje w sprawie wiary.

 • Kamil on 20 maja 2015

  A co jeśli bilbia to pierwsza powieść fantazy ,którą ludzie wzieli na poważnie?

 • tomaszr on 7 stycznia 2016

  Szanowny Autorze, w czym biblia jest prawdziwsza od koranu, tipitaka (nie wiem jak się to odmienia), tory czy jakiejkolwiek innej świętej księgi? W książkach z serii Harry Potter też wszystko jest poukładane, żaden to argument. W większości przypadków wiara jest zaprzeczeniem logiki. Nie trzeba myśleć jak to możliwe, wystarczy uwierzyć.

 • Robert on 8 stycznia 2016

  Trudno mi tomaszr dyskutować w takim tonie, kiedy uprawiasz filozofie.
  Nie ma ona nic wspólnego z prawami Bożymi, przekazanymi pierwszym apostołom.
  To jest prawdziwa religia.

 • adam on 8 stycznia 2016

  Ateiści pobudka, symbolizm biblijny jest dosłownie wypisany na ziemi
  https://www.youtube.com/watch?v=SLQZ2AtJTrA
  pozdrawiam wszystkich,
  fajne arty Robert

 • Robert on 9 stycznia 2016

  Dzięki Adam :)

 • Przemek on 3 maja 2017

  Jest dla mnie boleśnie oczywiste, że nie ma Pan bladego pojęcia ani o teorii Wielkiego Wybuchu, ani o teorii ewolucji, ani nawet o samym Darwinie. Powinien się Pan douczyć, przed zabraniem głosu.

 • Robert on 3 maja 2017

  Przemek,

  proszę pokazać badania, w którym naukowcom udało się z destrukcji, wybuchu stworzyć komórkę żywą?
  To jest tak irracjonalne, że powinno urągać pańskiej inteligencji.
  Z wybuchu, destrukcji nic nie może powstać żywego.

  Ewolucja i darwinizm został tyle razy ośmieszone, zargumentowane, że tylko bardzo zaślepiona osoba tego nie przyjmuje do wiadomości.

  Proszę pomyśleć, jak to brzmi:
  Z wybuchu powstała komórka żywa, która w wyniku ewolucji przeistoczyła się w inteligentnego człowieka…

  Do dzisiaj ci sami naukowcy, którzy wyznają religie wielkigo wybuchu i ewolucji, nie umieją stworzyć sztucznej inteligencji emocjonalnej, która choć trochę dorównywałaby inteligencji człowieka, czyli: miłość, wiara, uczucie.
  Mało tego: nigdy tego nie dokonają.
  Na razie cieszą się jak dzieci, kiedy robot umie podać coś, czy obsłużyć człowieka.
  Skoro według pana wybuch i ewolucja zbudowały niezbadane procesy zachodzące w organizmie człowieka, to dlaczego naukowcy dalej głowią się jak działa organizm człowieka, inteligencja emocjonalna?
  A o skopiowaniu tych funkcji życiowych do robotów nie ma mowy, nie mają bladego pojęcia jak to zrobić.

 • Przemek on 4 maja 2017

  Akurat nie chodzi mi w tym momencie o to, czy ma Pan rację co do pochodzenia życia, Wszechświata itd. Chodzi mi o to, że nie ma Pan pojęcia o tematach, które Pan krytykuje. Popełnia Pan głównie błąd logiczny znany sofizmatem rozszerzenia (po angielsku „straw man”), który w tym wypadku polega na tym, że nie atakuje Pan ewolucji, tylko karykaturę ewolucji.

  „Chyba nie ma głupszej doktryny od darwinizmu, ewolucji. Człowiek powstał od małpy, a komórka żywa od…wybuchu.”

  Te dwa zdania zawierają 6 błędów, co jest w pewnym sensie imponujące. Otóż:
  1) Darwinizm nie jest doktryną, tylko teorią naukową.
  2) Nie może Pan swobodnie zamieniać słów „darwinizm” i „ewolucja”, ponieważ nie oznaczają one tego samego. Ewolucja jest pewnym faktem, a darwinizm jest teorią naukową, która ten fakt wyjaśnia.
  3) Sugeruje Pan, że według teorii ewolucji człowiek pochodzi od małpy. To NIE PRAWDA.
  4) Sugeruje Pan, że teoria ewolucji mówi cokolwiek o powstaniu życia. To NIE PRAWDA. Teoria ewolucji zajmuje się pochodzeniem różnorodności biologicznej, a nie powstaniem życia.
  5) Sugeruje Pan, że teoria ewolucji mówi cokolwiek o powstaniu Wszechświata. To NIE PRAWDA. Teoria ewolucji i teoria Wielkiego Wybuchu to dwie kompletnie różne teorie.
  6) Sugeruje Pan, jakakolwiek dziedzina nauki twierdzi, że życie powstało podczas Wielkiego Wybuchu. To NIE PRAWDA. Powstanie Wszechświata i powstanie życia to dwa oddzielone w czasie i praktycznie nie powiązane ze sobą zdarzenia.
  7) Sugeruje Pan jakąś eksplozję, co jest również kompletną bzdurą. Teoria Wielkiego Wybuchu nie mówi o żadnej eksplozji, „wybuch” jest rozumiany w przenośni. Rozumiem, jak ktoś może się tutaj pomylić, język polski daje tutaj wąskie pole do interpretacji (po angielsku jest to „Big Bang”). Mimo to, powinien Pan poczytać cokolwiek o temacie, zanim się w nim wypowie. Mam oczywiście na myśli naukowe źródła, a nie jakieś książki czy artykuły kreacjonistów atakujących naukowe teorie bez jakiejkolwiek wiedzy o nich.

  Oczywiście może Pan twierdzić, że nie zgadza się Pan z naukowcami, ale tutaj pojawia się problem – jak może się Pan z kimś nie zgadzać, skoro nie ma Pan nawet bladego pojęcia, jaką pozycję on zajmuje? Niech się Pan douczy, chociażby dla samej idei poznania swojego przeciwnika.

 • Kemal on 8 maja 2017

  Biblia odróżnia się od innych ksiąg tym, iż zawiera proroctwa, które się wypełniły.

  Wierzenie w teorię wielkiego wybuchu to gorzej niż wierzenie w magię. Kiedy magik robi sztuczkę i wyciąga królika z kapelusza przynajmniej jest tam magik. Wg teorii wielkiego wybuchu nic nagle zaczęło być czymś. Prawdopodobieńswto takiego czegoś jest tak niskie, że gdyby się wydarzyło to można mówić o cudzie co byłoby argumentem za istnieniem Boga 😀
  Trzeba zadać sobie pytanie czy materia to wszystko co istnieje? Dlaczego wszechświat istnieje? Dlaczego jest cokolwiek zamiast niczego? Zgodnie z logiką istnienie czegoś musi mieć wytłumaczenie swojego istnienia. Powód istnienia musi być ponad samo istnienie czyli czas i materię. I tu są dwie opcje, albo powód jest abstraktem albo inteligentnym umysłem.

 • Robert on 9 maja 2017

  Przemek,

  Jeżeli twoje argumenty to: „nie prawda”, to wybacz, ale zostawmy ten temat.
  Podajesz kolejne argumenty, które są nieprawdziwe.
  Nagle teoria wielkiego wybuchu nie miała wybuchu…
  Sam pomyśl jaki to ma sens, ta wiedza co kopiujesz od innych.
  Myśl samodzielnie.
  Zauważ, że globaliści zmieniają argumenty, bo są wyśmiewani nawet przez młodzież.
  Dlatego teoria wielkiego wybuchu… nie miała wybuchu :)

  Dla mnie: darwinizm, ewolucja, teoria wielkiego wybuchu, to teorie zbudowane przez globalistów w celu odrzucenia Boga.
  Wszystkie ich teorie są miałkie i oczerniające naszą inteligencje.

  Przedtem propagowali darwinizm, teraz religie ocieplenia klimatu i robią na tym miliardową kasę.

  Myślę, że kiedyś obudzisz się i odrzucić te kłamstwa, które propagują od wieków.

 • Przemek on 11 maja 2017

  „Jeżeli twoje argumenty to: „nie prawda”, to wybacz, ale zostawmy ten temat.”

  Nie nazwałbym tego argumentami. Nie doszliśmy jeszcze do etapu argumentów. Zanim dojdzie się do argumentów, trzeba najpierw wyprostować pojęcia. Ja póki co tylko wytykam Twoje braki w elementarnej wiedzy, ponieważ cechujesz się ogromnym lenistwem intelektualnym.

  „Nagle teoria wielkiego wybuchu nie miała wybuchu”.

  Nie nagle. Teoria nigdy nie zakładała żadnego wybuchu. Problemem jest to, że nie czytasz tego, co mówi naukowiec popierający taką czy inną teorię, zamiast tego czytasz urojenia kogoś, kto się z nim nie zgadza, a ten ktoś sam albo nie ma pojęcia i nie rozumie tego, co czyta, albo zwyczajnie kłamie.

  Wskaż mi więc naukowca popierającego teorię Wielkiego Wybuchu, który twierdzi, że komórka żywa powstała w wyniku eksplozji. Podaj mi cytat i źródło cytatu, takie, żebym i ja, i każdy czytający to mógł to zweryfikować. Jeśli podasz coś takiego, przyznam Ci rację i będziemy mogli przejść do prawdziwej dyskusji. Jeżeli jednak nie podasz źródła, to Ty przyznaj mi rację, że nie masz pojęcia o czym mówisz. Wtedy możesz się zapoznać z prawdziwym stanowiskiem naukowców i wtedy również możemy przejść do prawdziwej dyskusji. I mówię o prawdziwej dyskusji, bo na razie nie dyskutujemy o tym, która teoria jest bardziej prawdopodobna, tylko o tym, co kto twierdzi i jakie są definicje, a jeśli nie możemy dojść do porozumienia nawet w tej sprawie, to wówczas faktycznie nie mamy o czym dyskutować.

  A każdego, kto chciałby się zapoznać z PRAWDZIWYM stanowiskiem świata nauki na temat pochodzenia Wszechświata, życia i różnorodności biologicznej, zapraszam do wizyty strony talkorigins.org

 • Robert on 14 maja 2017

  Przemek,

  za dużo wymagasz, a od siebie nic nie dajesz.

  Jak według ciebie powstała komórka żywa?
  W jaki sposób powstał świat?

 • Ewelina on 21 grudnia 2018

  Wiele nieścisłości widzę w tym tekście. Darwinizm jest naukowo nieaktualny, zastąpiła go teoria ewolucji. Człowiek nie podchodzi od małpy tylko ma wspólnego z nim przodka. Ewolucja nie mówi jak powstało życie, tylko jak się rozwijało/zmieniało na przestrzeni tysiącleci. Biogeneza zajmuje się pochodzeniem życia, jak na razie nauka nie potrafi wytłumaczyć jak mogło narodzić się życie, istnieje kilka hipotez, ale nie są one potwierdzone. Nie rozumiem też jak osoby wierzące mogą oburzać się na ewolucjonizm biologiczny, jest to jedna z lepiej udowodnionych teorii. Na niej opiera się dziejsza nauka od medycyny po sztuczną inteligencję.

  Na niewierze można zrobić dobry biznes, tak samo jak na wierze. Nie wpływa to w żadnym stopniu na rozwiązanie pytania: „Czy Bóg istnieje?”

  Problem z przepowiedniami w Bibli na temat Jezusa jest taki, że równie dobrze Ewanglie mogły zostały oderwanie od faktów historycznych i napisane zostały tak, aby potwierdzić to, że Jezus był prawdziwym Mesjaszem. Historycy analizując przeszłe wydarzenia nie mogą być niewolnikami jednego źródła, w tym przypadku Ewangelii. Np. nie znajdują potwierdzenia w kronikach uwczesnych historyków cudów Jezusa Chrystusa. Co wydaje się bardzo podejrzane. Jak to możliwe, że umknąły im takie rzeczy jak cud w Kanie Galilejskiej, uzdrawianie chorych czy rozmnożenie ryb i chleba? Nawet jeśli historycy nie chcieli tego zapisywać z jakichś powodów to mamy jeszcze legionistów rzymskich prowadzących prywatne pamiętniki, oni nie mieli żadnych oporów i zapisywali wszystko. Tylko, że i tam nie znajdziemy nic na potwierdzenie tychże cudów. Pewne jest na pewno to, że Jezus Chrystus istniał, nauczał i umarł na krzyżu. Co do tych faktów nie ma sporów.

  Tak poza tym ateizm nie zakłada nic więcej i mniej poza stwierdzeniem: „Bóg/bogowie nie istnieją”. Przypisywanie atistom wiary w reinkarnację czy obowiązek akceptacji teorii ewolucji jest niepotrzebne, bo bycie ateistą tego nie wymaga.

 • Robert on 22 grudnia 2018

  Ewelina

  gdyby Chrystus nie istniał, to znaczy, że Stary Testament kłamie, bo w nim zawarte są proroctwa o przyjściu Mesjasza.
  Proszę pomyśleć, kto dawniej odpowiadał za historię.
  Zwykli ludzie, zwykli historycy?
  Nie, o historii decydowali tzw uczeni, zrzeszeni w religiach.
  To tam narodziły się kłamstwa i historyczne i dotyczące wiary.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *