Tam gdzie kończy się wszechświat

kosmos
„Gdy patrzę na Twe niebo, dzieło Twych palców, księżyc i gwiazdy, któreś Ty utwierdził: czym jest człowiek, że o nim pamiętasz, i czym – syn człowieczy, że się nim zajmujesz?”
Psalm 8:4,5
Co jest poza ziemią?
Upraszczając można stwierdzić, że jest tam kosmos. Astronomia mówi o układach, galaktykach, wszechświecie. Nauka bardziej udaje niż faktycznie bada kosmos. Większość tego, co się nam przedstawia, jako zdjęcia to są obrazy a to, co widzimy, jako filmy to animacja.
Chyba nikt inteligentny nie wierzy, że w kosmosie znajduje się kilka statków kosmiczny, które filmują scenę, jak wahadłowiec mija ziemie. Takie animacje widziałem. Żeby coś takiego w tak wysokiej jakości nagrać, potrzebne byłoby idealne światło i minimum dwa statki kosmiczne, które by się nawzajem filmowały. Wszyscy wiemy, jaki szum medialny robią, jak choć jeden wyślą w kosmos a nie zawsze im się to udaje.
 1aaa

Zobacz na tą ilustrację i powiedz, kto robił zdjęcie i komu?

Kto leci w tym wahadłowcu a kto leci w tym, który filmuje?

Kiedy zrobiono to zdjęcie?

W kosmosie są promienie gamma, dlaczego nie zabijają ludzi i nie niszczą klisz filmowych, bo pierwsze filmy pochodzą z czasów, gdy filmowano na zwykłych kliszach. Tak samo pokazują nam lądowanie na Marsie lub księżycu. Ja się pytam, kto wcześniej wylądował, aby to nagrać.

Niestety ludzie rzadko zadają takie pytania. Przeważnie ulęgają ogólnej pozytywnej euforii towarzyszącej tym filmom. Dają się porwać temu, co widzą zawieszając umysł. Później są przekonani, że coś widzieli.

Werner Heisenberg, słynny fizyk, laureat Nagrody Nobla w Monachium wygłosił przemówienie, po którym nastąpiły pytania. Pewien Hiszpan zapytał go wprost: „Czy Pan wierzy w Boga?” A on, najwybitniejszy wówczas fizyk na świecie, odparł: „Pierwszy łyk z pucharu nauki może uczynić ateistą, ale pamiętaj, na dnie tego pucharu czeka Bóg”.

Gagarin miał podobno wrócić z kosmosu i powiedzieć „Byłem w kosmosie i nie widziałem Boga”. Wiedząc jak wielki jest kosmos trudno nie zdziwić się ignorancji komunistycznego pilota. Jednak słowa te wypowiedziano, bo chciano prostym ludziom wysłać jasny komunika, że Boga nie ma.

Sam Jurij Gagarin prawdopodobnie był ukrytym chrześcijaninem. Powiedział co miał powiedzieć ale są świadkowie którzy twierdzą że ,,Niedługo przed swoim wylotem w kosmos Gagarin ochrzcił swoją najstarszą córkę Jelenę. Razem z rodzicami świętował Boże Narodzenie i Wielkanoc.” Wszystko to musiał robić w tajemnicy przed komunistycznymi władzami.

Czy z tego powodu zginął?

Mer Gwiezdnego Miasteczka Nikołaj Rybkin wspomina okres komunizmu:

Myślę, że w tamtych czasach osób wierzących nie było wcale tak mało, ale nikt się do tego nie przyznawał. Sam byłem współpracownikiem KGB, co nie przeszkadzało mi razem z Alieksiejem Leonowem – pierwszym człowiekiem, który wyszedł w otwarty kosmos, znakomitym specjalistą od medycyny kosmicznej, uczestniczyć w tajnych chrztach kosmonautów. Nie robili tego ze strachu przed lotem. Oni byli ludźmi szalonymi i jak żołnierze zawodowi wiedzieli, na co się decydują. Tchórz w kosmos nie poleci. Po prostu bez Boga nie można pojąć Wszechświata. Jak zrozumieć, że nie ma on końca. Niechcący zadajesz sobie pytanie: jak to wszystko się kręci, kto tym zarządza?

Chciałbym zatrzymać się nad pytaniem nurtującym tych kosmonautów: „Jak zrozumieć, że kosmos nie ma końca?

To był dla ludzi inteligentnych prawdziwy dylemat. Nie można było go zbyć obojętnym machnięciem ręki.

Dziś ludzie nie mają czasu zadawać sobie takich pytań, ale wówczas sporo ludzi myślało i robili to z dużym szacunkiem do poruszanego problemu.

Otóż wiemy, że kosmos ma koniec.

Co jednak jest tam gdzie nie ma kosmosu?

Tam gdzie kończy się kosmos jest NIEBO, czyli świat bytów energetycznych, które według terminologii biblijnej nazywamy istotami duchowymi.

A co jest tam gdzie kończy się niebo?

Tam gdzie kończy się niebo zaczyna się Bóg a Bóg nie ma końca gdyż jest wszystkim po za tym, co stworzył.

Teraz porównaj naszą wiedzę biblijną z tym, co głoszą tak zwani naukowcy. Oni twierdzą, że tam gdzie kończy się wszechświat nie ma nic. Absurd ich twierdzenia polega na stwierdzeniu, że istnieje nic, czyli coś, co nie istnieje. 

My twierdzimy, że Bóg jest źródłem wszystkiego, czyli tam gdzie nie ma tego, co Bóg stworzył jest sam Bóg. On sam jest bez ograniczeń, co samo w sobie powinno wyjaśniać problem poznania nieograniczonego Boga przez małego człowieka. Proporcje między nami a Bogiem są zbyt duże, dlatego potrzebujemy pomoc/pośrednika w poznaniu Boga. W tym celu Bóg zrodził swoje odbicie w osobie Logos a my je poznaliśmy, jako człowieka o imieniu Zbawiciel, które tłumaczymy na Jeszu.
„Ty niegdyś założyłeś ziemię i niebo jest dziełem rąk Twoich. Przeminą one, Ty zaś pozostaniesz. I całe one jak szata się zestarzeją: Ty zmieniasz je jak odzienie i ulegają zmianie, Ty zaś jesteś zawsze ten sam i lata Twoje nie mają końca.” Psalm 102:26-28

Krzysztof Król

Przedruk z książki: „Tam gdzie kończy się wszechświat”

Formularz z NeTeSPhoto credit: Caza_No_7 / Foter / CC BY

Photo credit: Royalty-free image collection / Foter / CC BY

2 Responses to “Tam gdzie kończy się wszechświat”

 • El on 6 lipca 2015

  A tak zupełnie serio…

  Czym różni się twierdzenie:
  1. Jest wszechświat, nie ma końca, poza nim nic nie ma.
  od
  2. Jest wszechświat, poza nim jest niebo, poza nim Bóg, poza Bogiem niczego nie ma ?

  Przecież to takie same wyjaśnienia za punktu widzenia informacyjnego.

  Jedną niewiadomą (nic poza wszechświatem) zastępujemy trzema niewiadomymi (niebo, Bóg, nic). Brzytwa Ockhama….

 • tom on 28 września 2015

  Pozwólcie że podpowiem : NASA – jeden z programów wojskowych do tworzenia wirtualnej rzeczywistości – chodzi o to , że to wszystko jest jedną wielką ściemą , ponieważ z ziemi nie da się wylecieć. Pułap maksymalny to 45km….. na dodatek planeta ziemia jest płaska w kształcie dysku… „wszechświat” – hologram —– to tak w skrócie.

  Jeśli chodzi o techniki manipulacyjne NASA to tak:

  Filmy , focie kręcone w :
  samolotach wysokościowych (zrobionych na stacje ISS),
  kinach podwodnych (MAKIETA ISS) , hangarach (LĄDOWANIE NA KSIĘŻYCU) , Fotki (z painta lub lepszego programu graficznego) :). Dawniej malarz malował makietę (umowa o dzieło z NASA)….

  Łaziki – łażą po wulkanach ziemskich
  Obraz kamer- rożnego rodzaju przesłony (kolory np. czerwona jak czerwona planeta :P:P) do tego soczewka „rybie oko” – obraz z kamery ze 100m nad ziemią ukazuje zaokrąglenia ziemskie ?? takie to rybie oczko 😛

  Wiecej you tube
  Nasa space station hoax
  lub
  Nasa comedy medley

  No a tak na marginesie to bóg istnieje
  szatan tez
  my jesteśmy tutaj razem z nim
  i toczymy wielki boj
  który skończy się dniem
  sadu szybciej niż nam się to
  wydaje…..

  Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *