Naukowcy odkryli, w jaki sposób Chrystus mógł przywracać zmarłych

 śmierć człowieka

Można dojść do wniosku, że cuda dokonywane przez Syna Boga i apostołów nie są zaklęciami, czarami, tylko wykorzystywaniem naturalnych energii, możliwości, o których człowiek nie ma pojęcia lub dopiero je odkrywa.

Postacie duchowe, stworzone przez Stwórcę i Pana Jeszu, mogą swobodnie nimi operować.

Człowiek nie ma takich możliwości, dlatego są tzw. dary Ducha św. 

Wybrane osoby dostają „nadprzyrodzone” umiejętności. One decydują, jakie wydarzenie ma stać się, czyli np. wyganianie demonów, leczenie czy inny cud, a wykonują je postacie duchowe w imię Pana Jeszu:

Dzieje Apostolskie 4:29 – 30

„A teraz spójrz, Panie, na ich groźby i daj sługom Twoim głosić słowo Twoje z całą odwagą, gdy Ty wyciągać będziesz swą rękę, aby uzdrawiać i dokonywać znaków i cudów przez imię świętego Sługi Twego, Jeszu“.

Inną możliwością nieludzkich umiejętności, było posiadanie duch Bożego lub ducha proroka:

1 Koryntian 14:32

„A duchy proroków są poddane prorokom“.

Na przykład, Jan Zanurzyciel (Chrzciciel) miał ducha proroka Eliasza, jak i własnego ducha z różnymi umiejętnościami. Dlatego był tak potężny w oczach rządzących.

To tak, jakby dzisiaj sługa Boży doradzał Trumpowi…

Jan Zanurzyciel mógł wykorzystywać wszystkie możliwości duchów, jakie posiadał. Było to uzależnione od zadań, jakie dostał od Boga.

Jak Chrystus uzdrowił zmarłego?

Pamiętasz historię, w której Pan Jeszu uzdrowił Łazarza:

Jana 11:11,17,39,41

„To powiedział, a następnie rzekł do nich: «Łazarz, przyjaciel nasz, zasnął, lecz idę, aby go obudzić» Kiedy Jeszu tam przybył, zastał Łazarza już do czterech dni spoczywającego w grobie… Jeszu rzekł: «Usuńcie kamień!» Siostra zmarłego, Marta, rzekła do Niego: «Panie, już cuchnie. Leży bowiem od czterech dni w grobie»…Jeszu wzniósł oczy do góry i rzekł: «Ojcze, dziękuję Ci, żeś mnie wysłuchał. Ja wiedziałem, że mnie zawsze wysłuchujesz. Ale ze względu na otaczający Mnie lud to powiedziałem, aby uwierzyli, żeś Ty Mnie posłał». To powiedziawszy zawołał donośnym głosem: «Łazarzu, wyjdź na zewnątrz!» I wyszedł zmarły, mając nogi i ręce powiązane opaskami, a twarz jego była zawinięta chustą”.

Okazuje się, że Chrystus uzdrowił osobę, której ciało miało swoisty zapach. 

Co mówi na ten temat dzisiejsza nauka?

„Wyniki najnowszych badań udowadniają, że nasze postrzeganie śmierci jest błędne. Umieranie to dosyć powolny proces, który zdaniem niektórych naukowców można zatrzymać. Geny człowieka uznanego za zmarłego wciąż pozostają aktywne przez kolejne godziny i prawdopodobnie próbują przywrócić organizm do życia” – pisze zmianynaziemi.pl.

Okazuje się, że naukowcy odkryli do tej pory nieznane prawidło. Przeciętny Kowalski myśli, że po śmierci człowiek jako byt całkowicie znika.

Biblia pisze, że tylko jedna część bytu człowieka ulega destrukcji, ciało ludzkie. Natomiast duch i dusza jednych osób udają się do Szeolu, innych osób, pod bezpośrednią opiekę samego Boga.

Teraz naukowcy odkryli, że po śmierci ciała, geny człowieka nadal żyją. Próbują przywrócić do życia zmarłą osobę.

Jest to naturalny proces opracowany przez Stwórcę i Jego Synów.

Dlatego od czasu do czasu słyszymy, że dana osoba wybudziła się, ożyła, wróciła ze zmarłych. Według odkrycia naukowców, geny tej osoby przywróciły ją do życia.

Nie wiadomo, jak to się dzieje dokładnie. Na szczęście naukowcy nie umieją kontrolować tego procesu.

Na podstawie genów można przywrócić osobę do życia

Naukowcy odkryli, że u rybek zebrafish geny są aktywne 4 dni po śmierci: 

„naukowcy z Uniwersytetu w Waszyngtonie odkryli bowiem hiperaktywność genów odpowiedzialnych za system odpornościowy i zwalczanie stresu oraz tych, które są aktywne tylko w stadium rozwoju zarodka, po czym przechodzą w stan uśpienia i w obliczu śmierci próbują przywrócić ciało do życia” – pisze zmianynaziemi.pl

najnowszych badaniach pobrano próbki od ponad 500 osób po śmierci. Pomimo, że byli zmarli od 29 godzin, ich geny ciągle pracowały.

Pan Jeszu przy pomocy postaci duchowych lub posiadanego ducha Bożego, przywrócił do życia osobę, która nie żyła od 4 dni.

Naukowcy mają jeszcze sporo pracy przed sobą…

 

Robert Brzoza RobertBrzoza.pl Polski Portal Informacyjny

P.S. Czy wolno modlić się do obrazów? => Bezpłatnie

Form by (e)NeTesFoto: envanto elements By stevanovicigor

17 Responses to “Naukowcy odkryli, w jaki sposób Chrystus mógł przywracać zmarłych”

 • adam on 18 lutego 2018

  a jakie wersety biblii mówią że po śmierci dusza jednych idzie pod opiekę Boga a innych do szeolu ?

 • Robert on 18 lutego 2018

  Adam

  1 – wszyscy ludzie dobrzy i źli trafiają do szeolu (hadesu):
  Kaznodziei 9:5,10
  „Ponieważ żyjący wiedzą, że umrą, a zmarli niczego zgoła nie wiedzą, zapłaty też więcej już żadnej nie mają, bo pamięć o nich idzie w zapomnienie. (…) Każdego dzieła, które twa ręka napotka, podejmij się według twych sił! Bo nie ma żadnej czynności ni rozumienia, ani poznania, ani mądrości w Szeolu, do którego ty zdążasz”.

  2 – Pomazaniec powiedział, że ma klucze hadesu:
  Objawienie 1:18
  „Przestań się lękać! Jam jest Pierwszy i Ostatni i żyjący. Byłem umarły, a oto jestem żyjący na wieki wieków i mam klucze śmierci i hadesu.”

  3 – Tu Chrystus powiedział, że bramy Hadesu nie przejdą powołani:
  Mateusza 16;18
  „Ja zaś ci mówię, że ty jesteś Skalnik (Petros), a na tej skale (petra) zbuduję mą społeczność powołanych (kościół, zbór), a bramy Hadesu nie przemogą jej”.

  4 – Dusze zabitych dla słowa Bożego trafiają do nieba:
  Objawienia 6:9-11
  „A gdy otworzył pieczęć piątą, ujrzałem pod ołtarzem dusze zabitych dla Słowa Bożego i dla świadectwa, jakie mieli. I głosem donośnym tak zawołały: Dokądże, Władco święty i prawdziwy, nie będziesz sądził i wymierzał za krew naszą kary tym, co mieszkają na ziemi? I dano każdemu z nich białą szatę, i powiedziano im, by jeszcze krótki czas odpoczęli, aż pełną liczbę osiągną także ich współsłudzy oraz bracia, którzy, jak i oni, mają być zabici“.
  Mądrości 3:1
  „A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga i nie dosięgnie ich męka”.

 • adam on 18 lutego 2018

  no więc jest błąd w tekście bo piszesz że dusze jednych idą do Boga a innych do szeolu. Dobrze odpowiedziałeś że wszyscy zmarli trafiają do szeolu i czekają na zmartwychstanie jedni do życia a drudzy na potępienie.

 • adam on 18 lutego 2018

  a kśięga mądrości nie jest natchniona jest apokryfem i zawiera sprzeczne informacje z resztą bibli

 • Robert on 19 lutego 2018

  Adam

  1 – Jakie sprzeczne informacje zawiera księga mądrości?

  2 – Zobacz co pisze objawienie:
  Objawienia 6:9-11
  „A gdy otworzył pieczęć piątą, ujrzałem pod ołtarzem dusze zabitych dla Słowa Bożego i dla świadectwa, jakie mieli. I głosem donośnym tak zawołały: Dokądże, Władco święty i prawdziwy, nie będziesz sądził i wymierzał za krew naszą kary tym, co mieszkają na ziemi? I dano każdemu z nich białą szatę, i powiedziano im, by jeszcze krótki czas odpoczęli, aż pełną liczbę osiągną także ich współsłudzy oraz bracia, którzy, jak i oni, mają być zabici“.

  Z tego wynika, że dusze osób oddanych Bogu trafiają do nieba, pod bezpośrednią ochronę Boga.
  Tam czekają na pierwsze zmartwychwstanie.

 • adam on 19 lutego 2018

  Biblia podkreśla że sprawiedliwi i oddani Bogu otrzymają nagrodę w dniu zmartwychstania w czasie przyjścia Jezusa 1 Tes4,16. Jeżeli dusza prawych idzie do nieba to nie ma potrzeby zmartwychstania. Dusze prawych i nieprawych trafiają do tego samego miejsca Jonatan był sprawiedliwy a Saul zły,,w śmierci nie są rozdzieleni,,2Samuela 1,23 Saul,Jonatan i Samuel po śmierci udali się do tego samego miejsca1Samuela1,23. Sprawiedliwy Abraham ,,połączył się ze swoimi przodkami,,w czasie śmierci byli oni bałwochwalcami Rdz 25,8, Joz 24,2 Ap 11,18 mówi że ,,pora na umarłych, aby zostali osądzeni Bóg da zapłatę sługom twym świętymi tym co się boją Twojego imienia. Jeżeli dusze prawych po śmierci idą do nieba pod opiekę Boga tzn że nagroda nastąpiła przed zmartwychstaniem i sądem. A to jest herezja niezgodna z nauczaniem całościowym Bibli

 • Robert on 19 lutego 2018

  Adam

  przeczytaj jeszcze raz objawienie.
  Tam nie ma mowy o zmartwychwstaniu zaraz po śmierci.
  Zmartwychwstanie wiernych Bogu, którzy postępują dokładnie z Pismami, a nie z doktrynami religijnymi, odbędzie się przy pierwszym zmartwychwstaniu.
  Pierwsze zmartwychwstanie odbywa się bez sądu.
  Później tysiąc lat rządów Chrystusa i Jego sług.
  Wypuszczenie szatana, bunt.
  I dopiero wtedy jest drugie zmartwychwstanie i sąd dla wszystkich.
  Czytaj proszę Biblie.

 • adam on 19 lutego 2018

  Ja nigdy nie pisałem że zmartwychstanie jest zaraz po śmierci. Biblia mówi że wszyscy staniemy przed trybunałem Chrystusa prawi i nieprawi Rz 14,10 oraz 2Kor 5,10. Nagrodą za sprawiedliwość jest odziedziczenie Królestwa Bożego czyli spełnienie się obietnic danych Abrahamowi, ale to nastąpi dopiero po sądzie w czasie przyjścia Chrystusa, który odzieli owce od kozłów jak pasterz odziela owce od kóz . Ci którzy dobrze czynili pójdą na zmartwychstanie życia a ci co źle na zmartwychstanie potępienia J5,25-29. To nie są doktryny religijne tylko tak mówi pismo. Objawienie jest księgą symboli i wizj i tak je należy odbierać. A ewangelie czyta się dosłownie.

 • Robert on 20 lutego 2018

  Adam

  poczytaj jeszcze w Objawieniu na temat pierwszego zmartwychwstania.
  To co opisujesz to drugie zmartwychwstanie.

 • Marcin on 31 marca 2018

  Sam nie wiem, co o Panu myśleć. Pierwszy raz pisze tutaj komentarze. Wysłałem dziś w sumie 3.
  Bo cytuje Pan Pismo Święte i inne święte księgi, a z drugiej strony krytykuje ban Żydów i Izrael?
  Coś mi tu zgrzyta.

  Poza tym pisze Pan o spiskach i tajemnicach tajnych organizacji, Kościoła, Żydów itd. , a sam Pan nie widzi, że został Pan ZMANIPULOWANY historyjką i istnieniu Jezusa Chrystusa, bo jak sądzę wierzy Pan w to, że istniał.
  To wielka manipulacja Kościoła.
  Ale w sumie jest Pan usprawiedliwiony. Dlaczego? Taka jest ludzka natura. Chcemy w coś wierzyć.

  Na marginesie napiszę, że jestem człowiekiem wierzącym.

 • Robert on 1 kwietnia 2018

  Marcin

  my wierzymy w Chrystusa, badamy Pisma i na tej podstawie odtwarzamy wiarę, jaką Chrystus przekazał apostołom – Judy 1:3.
  Religie dodały własne wierzenia i doktryny, dlatego dawno odeszły od nauk Chrystusa.

 • Alicja on 9 czerwca 2018

  Robert:
  „.. cuda dokonywane przez Syna Boga i apostołów są .. wykorzystywaniem naturalnych energii, możliwości, o których człowiek nie ma pojęcia lub dopiero je odkrywa. ”

  Celem człowieka z Ducha Św. nie jest odkrywanie energii, ale poszukiwaniem Woli Bożej. To co Pan pisze jest samodoskonaleniem w technikach, np. w filozofii Wschodu (np. Reiki), Rosjanin Giennadij Małachow, uzdrawiacz wykorzystuje energie karmiczne, Polarity, Matryce energetyczne i sterta in. Poznałam sposób myślenia tych ludzi i nie ma takiej siły, ani pieniędzy żeby zawrócić. Proszę nie odchodzić od Prawdy.

  1 Kor 6:
  Wszystko mi wolno, ale nie wszystko przynosi korzyść. Wszystko mi wolno, ale ja niczemu nie oddam się w niewolę.
  Ef 5:
  Nie bądźcie przeto nierozsądni, lecz usiłujcie zrozumieć, co jest wolą Pana. A nie upijajcie się winem, bo to jest [przyczyną] rozwiązłości, ale napełniajcie się Duchem..

  Robert:
  „Postacie duchowe, stworzone przez Stwórcę i Pana Jeszu, mogą swobodnie nimi operować.”

  Tak, ale tylko w ograniczonych możliwościach. Co to znaczy? Każdy ma w sobie potencjał, glebę na której można zasiać wszystko. Pytanie, czy to chwast czy zdrowe ziarno.

  Trzej Królowie byli Magami, Astrologami, Wróżbitami. Poszukując PRAWDY dotarli do Jezusa. gdyby nie szukali tej Jedynej Prawdy i zajęci byli własnymi półprawdami, gdyby zlekceważyli proroctwa to zwyczajnie rozminęliby się z Prawdą. Kiedy nadszedł czas oddali pokłon i złożyli dary.

  Robert:
  „Człowiek nie ma takich możliwości, dlatego są tzw. dary Ducha św. .. ”

  Zgadza się, tyle że znaki, które będą towarzyszyć po namaszczeniu Ducha Św. czyli wyganianie duchów, branie węży o rąk bez uszczerbku, odporność na trucizny, uzdrawianie są dla wybranych, a nie samowybierających się. Ponętne dary, stają się pożyteczne tylko pod jednym warunkiem, zgodność z Wolą Bożą. Wielu wysyła się na misje w imię Jezusa, a jednocześnie skazują siebie na śmierć wieczną, zapominając, że Jezus mówi:

  13 J:
  Ja wiem, których wybrałem; lecz [potrzeba], aby się wypełniło Pismo: Kto ze Mną spożywa chleb, ten podniósł na Mnie swoją piętę. Już teraz, zanim się to stanie, mówię wam, abyście, gdy się stanie, uwierzyli, że JA JESTEM.

  Jezus wie kogo faktycznie wybrał – Pismo się nadal wypełnia (czas niedokonany; oddzielanie prawdziwych od kłamliwych do końca czasu) – Jezus ogłasza siebie Bogiem – Ja Jestem. No kto tak może powiedzieć?? W Prawdzie tylko Bóg.

 • Robert on 10 czerwca 2018

  Alicja

  1 – nie zrozumiałaś tego zdania: „cuda dokonywane przez Syna Boga i apostołów są .. wykorzystywaniem naturalnych energii, możliwości, o których człowiek nie ma pojęcia lub dopiero je odkrywa”.
  Chodzi o to, że cuda to nie wyciąganie królika z kapelusza, tylko wykonywanie czynności przez postacie duchowe.
  Człowiek nie ma takich możliwości.

  2 – To nie byli magowie tylko dzisiaj nazwalibyśmy ich uczonymi/profesorami.
  Badali Pisma, czyli robili to co każdy z nas powinien.
  Do tego poprowadził ich duch święty.

  3 – Jeszu jest Bogiem, ale nie wyższym od Boga Ojca.

 • Alicja on 16 czerwca 2018

  Trzej Królowie to Mędrcy ze Wschodu.
  Kim jest Mędrzec? Jakie obyczaje, tradycje i środowisko w ogóle określiły ich status? Co o nich wiemy?

  Możemy się domyślać (wbrew temu co Pan myśli o myśleniu poza Pismem Świętym), że nie zadowalała ich wiedza, którą nabywali w swoim życiu, że przyszedł taki moment (kryzys?), że postanowili iść za znakami, tu: Gwiazda, która wskazywała im drogę. Czy właśnie wiedza znalazła zastosowanie w doświadczeniu? SKĄD wiedzieli, że to świecące coś na niebie to TEN znak? Musieli badać Pisma, tylko jakie? A może obiło im się o uszy proroctwo sprzed wieków? Czy możemy się domyślać, że byli astrologami, czy to nadużycie? Czy tylko samo patrzenie w niebo wystarczy człowiekowi żeby pójść w nieznane?

  Wysiłek i szlachetność doprowadziły do nawiązania owocnej relacji z Bogiem w … Dziecku. Nie powiedzieli,… to Dziecka szukaliśmy?, noworodka?? Dziecka, nie in. mędrca jak my?Tylko szlachetne (czyste serce) przyjmie dziecko.

  Czy mogę, mam prawo myśleć, że składając dary Bogu zrobili w swoim życiu miejsce na nowe życie w Duchu Świętym? Rewizja wszystkiego na rzecz najważniejszego skarbu, życia? A może to zbyt głupie i patetyczne?

  Myśli Pan, że naukowcy pytają Boga jaka jest Jego Wola w tym żeby badać sferę duchową? Nie sądzę. Proszę o odpowiedź.

 • Robert on 16 czerwca 2018

  Alicja

  nazwalibyśmy ich dzisiaj profesorowie,
  badali Pisma, kiedy ma przyjść Mesjasz.
  Z Pism poznali czas i resztę zrobił Duch święty.
  Poprowadził ich do miejsca urodzin.
  Przynieśli mały majątek, jako dar.
  Ten majątek posłużył Józefowi do ucieczki.
  Dzięki temu mieli kasę, bo nie byli majętnymi ludźmi.

 • Adam Chrześcijanin on 10 sierpnia 2018

  wszystkie dusze śpią,oczekują na Sąd,ale niekórzy bedą mieli pierwsze zmartwychwstanie i zbawienie do nich należy,zaś nasteni na drugie,to Sąd i śmierć ,co do śmierci,to mózg człowieka nadal pracuje , lekarze od razu dają zgon,ale mózg nadal pracuje,to jest celowe działanie,bo jak już nie bije serce,to już koniec,a tak nie jest

 • Hubert on 5 marca 2019

  Fajny artykuł:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *