Naukowcy odkryli, w jaki sposób Chrystus mógł przywracać zmarłych

 śmierć człowieka

Można dojść do wniosku, że cuda dokonywane przez Syna Boga i apostołów nie są zaklęciami, czarami, tylko wykorzystywaniem naturalnych energii, możliwości, o których człowiek nie ma pojęcia lub dopiero je odkrywa.

Postacie duchowe, stworzone przez Stwórcę i Pana Jeszu, mogą swobodnie nimi operować.

Człowiek nie ma takich możliwości, dlatego są tzw. dary Ducha św. 

Wybrane osoby dostają „nadprzyrodzone” umiejętności. One decydują, jakie wydarzenie ma stać się, czyli np. wyganianie demonów, leczenie czy inny cud, a wykonują je postacie duchowe w imię Pana Jeszu:

Dzieje Apostolskie 4:29 – 30

„A teraz spójrz, Panie, na ich groźby i daj sługom Twoim głosić słowo Twoje z całą odwagą, gdy Ty wyciągać będziesz swą rękę, aby uzdrawiać i dokonywać znaków i cudów przez imię świętego Sługi Twego, Jeszu“.

Inną możliwością nieludzkich umiejętności, było posiadanie duch Bożego lub ducha proroka:

1 Koryntian 14:32

„A duchy proroków są poddane prorokom“.

Na przykład, Jan Zanurzyciel (Chrzciciel) miał ducha proroka Eliasza, jak i własnego ducha z różnymi umiejętnościami. Dlatego był tak potężny w oczach rządzących.

To tak, jakby dzisiaj sługa Boży doradzał Trumpowi…

Jan Zanurzyciel mógł wykorzystywać wszystkie możliwości duchów, jakie posiadał. Było to uzależnione od zadań, jakie dostał od Boga.

Jak Chrystus uzdrowił zmarłego?

Pamiętasz historię, w której Pan Jeszu uzdrowił Łazarza:

Jana 11:11,17,39,41

„To powiedział, a następnie rzekł do nich: «Łazarz, przyjaciel nasz, zasnął, lecz idę, aby go obudzić» Kiedy Jeszu tam przybył, zastał Łazarza już do czterech dni spoczywającego w grobie… Jeszu rzekł: «Usuńcie kamień!» Siostra zmarłego, Marta, rzekła do Niego: «Panie, już cuchnie. Leży bowiem od czterech dni w grobie»…Jeszu wzniósł oczy do góry i rzekł: «Ojcze, dziękuję Ci, żeś mnie wysłuchał. Ja wiedziałem, że mnie zawsze wysłuchujesz. Ale ze względu na otaczający Mnie lud to powiedziałem, aby uwierzyli, żeś Ty Mnie posłał». To powiedziawszy zawołał donośnym głosem: «Łazarzu, wyjdź na zewnątrz!» I wyszedł zmarły, mając nogi i ręce powiązane opaskami, a twarz jego była zawinięta chustą”.

Okazuje się, że Chrystus uzdrowił osobę, której ciało miało swoisty zapach. 

Co mówi na ten temat dzisiejsza nauka?

„Wyniki najnowszych badań udowadniają, że nasze postrzeganie śmierci jest błędne. Umieranie to dosyć powolny proces, który zdaniem niektórych naukowców można zatrzymać. Geny człowieka uznanego za zmarłego wciąż pozostają aktywne przez kolejne godziny i prawdopodobnie próbują przywrócić organizm do życia” – pisze zmianynaziemi.pl.

Okazuje się, że naukowcy odkryli do tej pory nieznane prawidło. Przeciętny Kowalski myśli, że po śmierci człowiek jako byt całkowicie znika.

Biblia pisze, że tylko jedna część bytu człowieka ulega destrukcji, ciało ludzkie. Natomiast duch i dusza jednych osób udają się do Szeolu, innych osób, pod bezpośrednią opiekę samego Boga.

Teraz naukowcy odkryli, że po śmierci ciała, geny człowieka nadal żyją. Próbują przywrócić do życia zmarłą osobę.

Jest to naturalny proces opracowany przez Stwórcę i Jego Synów.

Dlatego od czasu do czasu słyszymy, że dana osoba wybudziła się, ożyła, wróciła ze zmarłych. Według odkrycia naukowców, geny tej osoby przywróciły ją do życia.

Nie wiadomo, jak to się dzieje dokładnie. Na szczęście naukowcy nie umieją kontrolować tego procesu.

Na podstawie genów można przywrócić osobę do życia

Naukowcy odkryli, że u rybek zebrafish geny są aktywne 4 dni po śmierci: 

„naukowcy z Uniwersytetu w Waszyngtonie odkryli bowiem hiperaktywność genów odpowiedzialnych za system odpornościowy i zwalczanie stresu oraz tych, które są aktywne tylko w stadium rozwoju zarodka, po czym przechodzą w stan uśpienia i w obliczu śmierci próbują przywrócić ciało do życia” – pisze zmianynaziemi.pl

najnowszych badaniach pobrano próbki od ponad 500 osób po śmierci. Pomimo, że byli zmarli od 29 godzin, ich geny ciągle pracowały.

Pan Jeszu przy pomocy postaci duchowych lub posiadanego ducha Bożego, przywrócił do życia osobę, która nie żyła od 4 dni.

Naukowcy mają jeszcze sporo pracy przed sobą…

 

Robert Brzoza RobertBrzoza.pl Polski Portal Informacyjny

P.S. Czy wolno modlić się do obrazów? => Bezpłatnie

Form by (e)NeTesFoto: envanto elements By stevanovicigor

9 Responses to “Naukowcy odkryli, w jaki sposób Chrystus mógł przywracać zmarłych”

 • adam on 18 lutego 2018

  a jakie wersety biblii mówią że po śmierci dusza jednych idzie pod opiekę Boga a innych do szeolu ?

 • Robert on 18 lutego 2018

  Adam

  1 – wszyscy ludzie dobrzy i źli trafiają do szeolu (hadesu):
  Kaznodziei 9:5,10
  „Ponieważ żyjący wiedzą, że umrą, a zmarli niczego zgoła nie wiedzą, zapłaty też więcej już żadnej nie mają, bo pamięć o nich idzie w zapomnienie. (…) Każdego dzieła, które twa ręka napotka, podejmij się według twych sił! Bo nie ma żadnej czynności ni rozumienia, ani poznania, ani mądrości w Szeolu, do którego ty zdążasz”.

  2 – Pomazaniec powiedział, że ma klucze hadesu:
  Objawienie 1:18
  „Przestań się lękać! Jam jest Pierwszy i Ostatni i żyjący. Byłem umarły, a oto jestem żyjący na wieki wieków i mam klucze śmierci i hadesu.”

  3 – Tu Chrystus powiedział, że bramy Hadesu nie przejdą powołani:
  Mateusza 16;18
  „Ja zaś ci mówię, że ty jesteś Skalnik (Petros), a na tej skale (petra) zbuduję mą społeczność powołanych (kościół, zbór), a bramy Hadesu nie przemogą jej”.

  4 – Dusze zabitych dla słowa Bożego trafiają do nieba:
  Objawienia 6:9-11
  „A gdy otworzył pieczęć piątą, ujrzałem pod ołtarzem dusze zabitych dla Słowa Bożego i dla świadectwa, jakie mieli. I głosem donośnym tak zawołały: Dokądże, Władco święty i prawdziwy, nie będziesz sądził i wymierzał za krew naszą kary tym, co mieszkają na ziemi? I dano każdemu z nich białą szatę, i powiedziano im, by jeszcze krótki czas odpoczęli, aż pełną liczbę osiągną także ich współsłudzy oraz bracia, którzy, jak i oni, mają być zabici“.
  Mądrości 3:1
  „A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga i nie dosięgnie ich męka”.

 • adam on 18 lutego 2018

  no więc jest błąd w tekście bo piszesz że dusze jednych idą do Boga a innych do szeolu. Dobrze odpowiedziałeś że wszyscy zmarli trafiają do szeolu i czekają na zmartwychstanie jedni do życia a drudzy na potępienie.

 • adam on 18 lutego 2018

  a kśięga mądrości nie jest natchniona jest apokryfem i zawiera sprzeczne informacje z resztą bibli

 • Robert on 19 lutego 2018

  Adam

  1 – Jakie sprzeczne informacje zawiera księga mądrości?

  2 – Zobacz co pisze objawienie:
  Objawienia 6:9-11
  „A gdy otworzył pieczęć piątą, ujrzałem pod ołtarzem dusze zabitych dla Słowa Bożego i dla świadectwa, jakie mieli. I głosem donośnym tak zawołały: Dokądże, Władco święty i prawdziwy, nie będziesz sądził i wymierzał za krew naszą kary tym, co mieszkają na ziemi? I dano każdemu z nich białą szatę, i powiedziano im, by jeszcze krótki czas odpoczęli, aż pełną liczbę osiągną także ich współsłudzy oraz bracia, którzy, jak i oni, mają być zabici“.

  Z tego wynika, że dusze osób oddanych Bogu trafiają do nieba, pod bezpośrednią ochronę Boga.
  Tam czekają na pierwsze zmartwychwstanie.

 • adam on 19 lutego 2018

  Biblia podkreśla że sprawiedliwi i oddani Bogu otrzymają nagrodę w dniu zmartwychstania w czasie przyjścia Jezusa 1 Tes4,16. Jeżeli dusza prawych idzie do nieba to nie ma potrzeby zmartwychstania. Dusze prawych i nieprawych trafiają do tego samego miejsca Jonatan był sprawiedliwy a Saul zły,,w śmierci nie są rozdzieleni,,2Samuela 1,23 Saul,Jonatan i Samuel po śmierci udali się do tego samego miejsca1Samuela1,23. Sprawiedliwy Abraham ,,połączył się ze swoimi przodkami,,w czasie śmierci byli oni bałwochwalcami Rdz 25,8, Joz 24,2 Ap 11,18 mówi że ,,pora na umarłych, aby zostali osądzeni Bóg da zapłatę sługom twym świętymi tym co się boją Twojego imienia. Jeżeli dusze prawych po śmierci idą do nieba pod opiekę Boga tzn że nagroda nastąpiła przed zmartwychstaniem i sądem. A to jest herezja niezgodna z nauczaniem całościowym Bibli

 • Robert on 19 lutego 2018

  Adam

  przeczytaj jeszcze raz objawienie.
  Tam nie ma mowy o zmartwychwstaniu zaraz po śmierci.
  Zmartwychwstanie wiernych Bogu, którzy postępują dokładnie z Pismami, a nie z doktrynami religijnymi, odbędzie się przy pierwszym zmartwychwstaniu.
  Pierwsze zmartwychwstanie odbywa się bez sądu.
  Później tysiąc lat rządów Chrystusa i Jego sług.
  Wypuszczenie szatana, bunt.
  I dopiero wtedy jest drugie zmartwychwstanie i sąd dla wszystkich.
  Czytaj proszę Biblie.

 • adam on 19 lutego 2018

  Ja nigdy nie pisałem że zmartwychstanie jest zaraz po śmierci. Biblia mówi że wszyscy staniemy przed trybunałem Chrystusa prawi i nieprawi Rz 14,10 oraz 2Kor 5,10. Nagrodą za sprawiedliwość jest odziedziczenie Królestwa Bożego czyli spełnienie się obietnic danych Abrahamowi, ale to nastąpi dopiero po sądzie w czasie przyjścia Chrystusa, który odzieli owce od kozłów jak pasterz odziela owce od kóz . Ci którzy dobrze czynili pójdą na zmartwychstanie życia a ci co źle na zmartwychstanie potępienia J5,25-29. To nie są doktryny religijne tylko tak mówi pismo. Objawienie jest księgą symboli i wizj i tak je należy odbierać. A ewangelie czyta się dosłownie.

 • Robert on 20 lutego 2018

  Adam

  poczytaj jeszcze w Objawieniu na temat pierwszego zmartwychwstania.
  To co opisujesz to drugie zmartwychwstanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *