Dlaczego świadkowie Jehowy uśmiercają swoje dzieci ?

serce

Świadkowie Jehowy mają dylemat w sytuacji, kiedy potrzebna jest transfuzja krwi. Organizacja zakazuje im przytaczania krwi. Jeżeli dorosłe osoby decydują się na taki krok, to zgodnie z wolną wolą nadaną przez Boga, sami skazują się na prawdopodobną śmierć w szpitalu. Problem wynika wtedy, kiedy zakazują transfuzji krwi dla swoich dzieci. Kończy się to zazwyczaj śmiercią dziecka.

Czy świadkowie Jehowy mają prawo uśmiercać swoje dzieci ?

Interpretacja świadków Jehowy

Kiedy osoba, która należy do świadków Jehowy trafia do szpitala, to w razie konieczności transfuzji krwi zabrania przytaczania jej sobie i swoim dzieciom.

Powołuje się na następujący werset:

Księga Rodzaju 9:3-4

„Wszystko, co się porusza i żyje, jest przeznaczone dla was na pokarm, tak jak rośliny zielone, daję wam wszystko. Nie wolno wam tylko jeść mięsa z krwią życia.”

Z powyższego wersetu wynika, że Bóg zabrania spożywania krwi wszystkim ludziom. Świadkowie Jehowy poszli dalej w interpretacji zasad Bożych i zabraniają również transfuzji krwi. Stawiają znak równości pomiędzy spożywaniem krwi zabitego zwierzęcia, a przyjmowaniem krwi od żywych ludzi.

Czy świadkowie Jehowy mają rację ?

Proponuję świadkom Jehowy mocno zastanowić się nad poniższym wersetem:

Kapłańska 17:15-16 (PNŚ)

Jeżeli ktoś, jakaś dusza — czy to rodowity mieszkaniec, czy też osiadły przybysz — zje jakąś padlinę lub coś rozszarpanego przez dzikie zwierzę, to wypierze swe szaty i wykąpie się w wodzie, i będzie nieczysty aż do wieczora; potem będzie czysty. Ale jeśli ich nie wypierze i nie wykąpie swego ciała, to odpowie za swe przewinienie’”.

Jeżeli przybysz zjadł padlinę czy inne znalezione mięso, to zapewne z krwią. On nie musiał znać zakazu Boga o spożywaniu krwi.

Jaka kara czekała go za to ?

Kara śmierci ?

Nie. Musiał tylko wykąpać się, wyprać szaty i poczekać do wieczora.

To dlaczego świadkowie Jehowy zgadzają się na śmierć swoich dzieci, zabraniając transfuzji krwi ?

Pomijam już argumenty, że krew w układzie krążenia jest czymś innym, niż krew w jedzeniu. Przecież nawet Izraelici, gdy jedli mięso, to nie wyczyszczali go całkowicie z krwi. To był symbol podporządkowania się Bogu, a nie dokładne czyszczenie mięsa z krwi.

Kapłańska 17:11

„Bo dusza ciała jest we krwi…”

Skoro we krwi jest dusza człowieka, to odmówienie swojej krwi konającemu człowiekowi jest odmówieniem swojej duszy, czyli zaprzeczeniem miłości, o której tak dużo mówił Chrystus.

Jana 15:13

„Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich.”

Mateusza 12:7

„Gdybyście zrozumieli, co znaczy: Chcę raczej miłosierdzia niż ofiary, nie potępialibyście niewinnych.”

Komu świadkowie Jehowy składają ofiarę ze swoich dzieci ?

W konsekwencji nadinterpretacji Biblii można wysunąć wniosek, że świadkowie Jehowy składają ofiarę swoją i swoich dzieci…demonom.

Jeremiasza 32:35

 I zbudowali wyżyny Baala w dolinie Ben-Hinnom, by ofiarować swych synów i swoje córki ku czci Molocha. Nie poleciłem im tego ani Mi na myśl nie przyszło, by można czynić coś tak odrażającego i doprowadzać Judę do grzechu.”

Jeremiasza 19:4-5

„i napełnili to miejsce krwią niewinnychZbudowali nadto wyżyny Baalowi, by palić swoich synów w ogniu jako ofiary dla Baala, czego nie nakazałem ani nie poleciłem i co nie przyszło Mi nawet na myśl.”

Wiem, że powyższy wniosek jest mocny i wiele osób powie niesprawiedliwy, ale czy Chrystus nakazywał takich ofiar ?

Nie.

Jakuba 2:13

„Będzie to bowiem sąd nieubłagany dla tego, który nie czynił miłosierdzia: miłosierdzie odnosi triumf nad sądem”.

Konkluzja

Każdy świadek Jehowy powinien sam zapytać siebie, czy Bóg żąda od niego ofiary w postaci swojego życia i życia swojego dziecka ?

Na pewno są to ludzie kochający swoje dzieci, ale powinni zastanowić się, czy takiej ofiary oczekuje Bóg czy raczej organizacja religijna.

Znacznie lepiej ocalić swoje dziecko i zostać potępiony przez organizacje, niż zabić dziecko i być potępiony przez Boga.

źródło – „Jak pomóc świadkom Jehowy poznać prawdę”.

.
Brz Robert Brzoza

P.S. ściągnij bezpłatne książki: „Kto rządzi światem Bóg czy szatan ? I i II tom”.

 

Darmowe Info na Twojego Maila !

  Wpisz w poniższy formularz swoje imię, e-mail i kliknij przycisk „Uzyskaj Dostęp”, a ja będę wysyłał Ci najświeższe info o kłamstwach historycznych, sprzedawczykach polskich, zakłamanej ekonomii i wiele więcej…

Twoje dane są bezpieczne

29 Responses to “Dlaczego świadkowie Jehowy uśmiercają swoje dzieci ?”

 • Michał on 17 listopada 2014

  Jak to jest możliwe, że człowiek mądry, inteligentny bierze tak głęboko do siebie i na poważnie interpretuje brednie z biblii. Wszyscy wiemy, że świat był, jest i będzie sączył się od zakłamania i oszustw. Dlaczego zatem tak trudno niektórym zrozumieć, że 2 tysiące lat temu oszustów nie brakowało. Nawet tych na wielką, BARDZO wielką skalę. Oszukali miliony osób na tysiące lat. Za to dla tych oszustów wielki szacunek. Szkoda tylko, że przez ich kłamstwo na świecie panoszyło się tyle zła. Zdaje się, że ta strona internetowa aż pęka od demaskowania kłamstw. Dlaczego nic nie mówi się o tym najstarszym kłamstwie?

 • Przemysław Mach on 23 listopada 2014

  Kto powiedział ze mędrcy tego świata głoszą prawdę oni posiadają mądrość ludzką dla ciebie biblia to stek głupot ale wierz mi że jest zupełnie inaczej wiekszość osób twierdzi że chrześcijaństwo ma 2000 lat ale tak na prawdę chrześćijaństwo istnieje od czasów pierwszych ludzi czyli od Adama I Ewy którzy żyli na ziemi gdzieś około 6000 lat temu zakłamanie na ziemi jest duże ale nasza w tym rola żeby poznać tego który nas poznał i wspólnie z jego pomocą żebyśmy zaczęli dostrzegać prawdę która zawarta jest w biblii droga do prawdy nie jest łatwa ale z prawdziwą wiarą się do niej dojdzie

 • Robert on 23 listopada 2014

  Michał opisz to kłamstwo dokładnie.
  Z przyjemnością podyskutuje.

 • Katarzyna on 18 lutego 2015

  Panie Robercie, od kilku dni czytam rozne raporty na Pana stronie. Sa fascynujace i otwieraja oczy. Dzis trafilam na powyzszy tekst. Zaskoczyl mnie, bo postrzegam Pana jako osobe bazujaca na faktach. Zastanawia mnie jedna rzecz. Skad bierze Pan pewnosc, ze Biblia zawiera prawde? I ze faktycznie sa tam opisane prawdziwe sytuacje? (Wiem, ze Biblia moze stanowic swoisty podrecznik dla czlowieka pod tytulem: Jak zyc. I to jest dobre. Ale kazdy czlowiek, jak sie zastanowi nad najlepszym sposobem zycia, bedzie instynktownie wiedzial, ze lepiej jest czynic dobro niz zło.) Pozdrawiam serdecznie

 • Robert on 18 lutego 2015

  Moim zdaniem są dwa rodzaje ludzi, którzy reprezentują wartości:

  1 – żyją według zasad Chrystusa, co powoduje, że są uczciwi, prawdomówni, życzliwi. Chcę tutaj podkreślić: żyją nie udają.

  2 – osoby, które mają mocny kręgosłup moralny i własne wartościowe zasady, których za nic nie złamią.

  Ja staram się być w pierwszej grupie.
  Dlaczego?
  Bo wierzę w Boga.
  Moim zdaniem niewiara w inteligencje Bożą jest nonsensem, ponieważ automatycznie powoduje niemożliwość zrozumienia przeze mnie faktu: jak można wierzyć w ewolucje i zbudowanie otaczającego geniuszu (natura) przez wybuch?

  To jest dopiero niezrozumiałe.

 • Katarzyna on 18 lutego 2015

  Nie pytalam o wiare, ale o sama Biblie. Rozumiem, ze traktuje to Pan jako jednosc. Nurtuja mnie pytania kiedy naprawde Biblia zostala spisana i skad wiadomo, ze są to faktycznie słowa Boże? Co do powstania świata, to nie wierzy Pan w ewolucję w ogóle?

 • Przemyslaw Mach on 18 lutego 2015

  Katarzyno Każdy kto szuka prawdy znajdzie ją prędzej czy póżniej jeżeli chcesz sprawdzić czy biblia jest Słowem Boga i została spisana przez na prawdę wybranych ludzi to wszystko idzie sprawdzić ale tak na prawdę jeżeli ktoś nie ma wiary w Boga to nawet jak mu się poda na tacy całą prawdę ogromne dowody to osoba i tak nie uwierzy Bóg powiedział że prawdę poznają nie liczny dlaczego bo ludzi to nie interesuje dla nich się liczy sex pieniądze i przyjemności materialne

  wyjdz na zewnątrz spójrz na ten świat wszystko co nas otacza jak jest ze sobą zharmonizowane czy to może być dziełem przypadku

  spójrz na miliony gatunków ryb w morzach i oceanach zobacz na ich wygląd różne przedziwne kolory kształty

  kto je wszystkie pokolorował ???

 • Robert on 18 lutego 2015

  @Katarzyna

  Tutaj będziesz mieć mój pogląd na Biblie – https://zastopujczas.pl/biblia/czy-biblia-jest-falszywka

  Co do ewolucji, to uważam ją za totalne kłamstwo, zbudowane na potrzeb ludzkości.
  Kompletnie nie trzyma się realiów.

 • Katarzyna on 20 lutego 2015

  Niesamowite w Biblii jest to, ze kazdy czyta/interpretuje Ją po swojemu i kazdy moze Ją wykorzystać (swiadomie uzylam tego slowa) do swoich celów przywołując do tego odpowiednie wersety. Czy to nie jest nieetyczne?

 • Robert on 20 lutego 2015

  Proszę o konkrety, czy masz na myśli moje artykuły, czy działania religii.

 • JAN1 on 4 sierpnia 2015

  Jestesmy z koniecznosci zmuszeni powiedziec cyt biblijny,, cząstkowe jest nasze poznanie i czastkowe jest nasze zrozumienie,, W drugim rozdziale Ksiegi Ejzechiela Jahwe mówi do Ejzechiela ,, SYNU CZLOWIECZY,, sama formula zwrotu przesadza o prawdziwosci tej relacji jako zdarzenie ktore sie wydarzylo naprawde cyt,, Dzialo sie to roku trzydziestego dnia piatego czwartego miesiaca,gdy sie zdajdowalem wsrod zeslancow nad rzeka Kebar. Otworzyly sie niebiosa i doswiadczylem widzenia Bozego. .Piatego dnia miesiaca rok to byl piaty od uprowadzenia do niewoli krula Jojakina Jahwe skierowal slowa dokaplana Ejzechiela syna buziego,,….. czyz nie jest to precyzyjna relacja z miejsca zdarzenia ….
  Mysle ze wlasnie w imieniu Jahwe dokona sie restytucja swiata [Izajasz II rozdzial] Jahwe Bóg Izraela jest w Jednosci z Duchem Swietym Stworzycielem Wszystkiego sam będąc jego częscia ,tak jak i my ludzie. Dokona on tej restytucji, a prawdy biblijne kto wie [patrz drugie zdanie wpisu] beda byc moze sitem prawdy………….

 • JAN1 on 4 sierpnia 2015

  Co do krwi i tu zarzut do autora wpisu jest takie stwierdzenie grona apostolow P. Jezusa w dziejach apostolskich ktore zostalo pominiete postanowilismy my i duch sw nie nakladac na nowo nawruconych nic ponad to co jest konieczne ,, …powstrzymywac sie od krwi …,, W przypadku transplantacji serc zachodza dziwne procesy psychiczne ludzie zaczynaja miec dwoista psychike,na dobra sprawe nie wiemy jakie moga byc konsekwencje wlania obcej krwi.o chorobach nawet nie wspominam [plaga np wirusowych zakazen watroby ] Na dobra sprawe dzis mozna obca krew traktowa jako toksyne, niewiem czy to prawda ale podobno krew konserwowana nie przenosi tlenu,wiec spelnia tylko role wypelniacza objetosciowego..z drugiej strony czy tak daleko idaca ingerencja w medycynie sluzy czlowiekowi w ogulnym bilansie zdrowia.[temat rzeka] wiec bylbym powsciagliwy z ta opinia ze swiadkowie zabijaja dzieci lekarze owszem [film ,,KUPIENI,,oraz ,,SMIERTELNY ZASTRZYK PRAWDZIWA CHISTORIA SZCZEPIEN] Pierwsi chrzescijanie zaprzestali pracy bi oczekiwali konca swiata w Iw naszej ery. wiec dochodzenie do prawdy to proces ,mysle ze swiadkowie poszli dalej niz wiekszosc kosciolow dajmy wiec im czas bo i ty autorze dochodzisz krok po kroku do rozumienia i tesz nie masz pewnosci czy nie bladzisz…………

 • Robert on 4 sierpnia 2015

  @Jan1

  Mówimy o dwóch rożny sprawach związanych z krwią.
  Ja piszę o tym, że Bóg tego nie zabrania.
  Natomiast co innego jest kwestia medyczna.
  W tej chwili nie ma uczciwości w tej branży, dlatego nie znamy do końca prawdy o transfuzji.
  Jednak uważam, że tylko głupiec zabroni dziecku przytaczać krew w chwili zagrożenia jego życia.
  To jest wbrew prawa Bożego.
  Siebie niech uśmierca, jego sprawa – jednak dziecko niech zostawi w rękach lekarzy.

  Bardzo dużo wiemy o wierze i prawach Boga, dzięki wieloletnim badaniom Krzysztofa Króla.
  Dlatego w głównych kwestiach nie ma mowy o błędach, ponieważ bazujemy tylko na Biblii, sami tłumaczymy kluczowe wersety, studiujemy historię, sprawdzamy różne wersje Biblii itd.

 • jan1 on 5 sierpnia 2015

  Mysle ze ma pan racje panie Robercie piszac ze mamy glopcow jako spoleczenstwo,gdy wezmiemy pod uwage ze w polsce wyszczepialnosc dzieci wynosi 98 procent. I nikt nie robi z tego rwetesunawet gdyby przyjac ze swiadkowie popelniaja blad. to skala statystycznej ruznicy wynosijedendo miliona przypadkow wiec jest do pominiecia. Niewiem dlacego pan krul tak sie uwziol na swiadkow……….

 • jan1 on 5 sierpnia 2015

  @robert Watek o jakim pisalem jest w dziejach apostolskich 15..28 Jest tam ,,Postanowilismy Duch Świety i my ie nakladac na was zadnego ciezaru ponad to co konieczne.Powstrzymajcie sie od ofiar skladanym bozką ,od krwi,od tego co uduszonei od nierzadu. Tak wiec nowy testament przenosi zakaz odnosnie krwi ze starego testamentu ,generalnie [wynika to z kontekstu chodzilo o spozywanie krwi]. Swiadkowie poszli dalej i przeinterpletowali na inne obszary. ale zakaz jako taki jest.to tytulem odpowiedzi. Mozemy tez dyskutowac dlaczego Bóg zabronil spozywania krwi .i co znaczy ze ,,duch jest we krwi,, mysle ze ta formula zdecydowala ze swiadkowie .przenesli to ruwniez na obszar transfuzji niewiem czy chodzilo o prosta obserwacje ze czlowiek wykrwawiony umiera czy tez chodzilo o glebszy aspekt….

 • Robert on 7 sierpnia 2015

  Krzysztof Król był wiele lat świadkiem Jehowy. Zna bardzo dobrze ich oszustwa, dlatego o nich pisze.

 • gosc on 19 października 2015

  Czy jesli masz zakaz picia alkoholu (alkoholik) to znaczy, dozylnie jak najbardziej mozesz juz ja podac??? A slyszales o srodkach krwiozastepczych? A to, ze sie o nich glosno nie mowi to inna sprawa.

 • Robert on 23 października 2015

  Takie środki zastępcze nie mają nic wspólnego z nurtem głoszonym przez świadków.
  Oni zabraniają przytaczania krwi ze względu na religie.
  Takiego zakazu nie ma w Biblii.

 • Petro on 13 maja 2016

  W takich sprawach, nie wchodzę w polemikę czy jakąkolwiek dyskusję!
  Bardzo współczuje fanatykom religijnym, zwłaszcza takim, którzy poza biblia nie czytają nic innego. Jednak najbardziej współczuję ich dzieciom!!!

 • Petro on 13 maja 2016

  Robert on 23 października 2015

  Takie środki zastępcze nie mają nic wspólnego z nurtem głoszonym przez świadków.
  Oni zabraniają przytaczania krwi ze względu na religie.
  Takiego zakazu nie ma w Biblii.

  ROBERCIE STRZAŁ W DZIESIĄTKĘ !

 • Marek on 12 sierpnia 2016

  W czasach biblijnych nie znano transfuzji więc apostołowie nie mogli jej zabronić. Nakaz z Dziejów Apostolskich brzmi 15:19-20 „(19) Dlatego ja sądzę, że nie należy nakładać ciężarów na pogan, nawracających się do Boga, (20) lecz napisać im, aby się wstrzymali od pokarmów ofiarowanych bożkom, od nierządu, od tego, co uduszone, i od krwi.” Są tu wymienione czyny których chrześcijanie „koniecznie” mają się wystrzegać. Czy można wyobrazić sobie wyjątek, okoliczność usprawiedliwiającą chrześcijanina świadomego dopuszczenie się złożenia ofiary bożkom lub świadomego aktu nierządu który w oczach Boga byłby zaakceptowany i usprawiedliwiony czy jest choćby jeden taki przykład opisany w biblii? Zastanówmy się dlaczego Bóg zabronił spożywania krwi – czy ze względu na zdrowie cielesne? jeżeli tak to może trzeba tylko krew poddać jakiejś obróbce termicznej i nie byłoby problemu.
  Lecz oczywiście nie o to chodzi – po prostu Bóg w swojej mądrości całkowicie zakazał przyjmowania krwi, już zaznaczył to za czasów Noego Rodz.9:4″ Nie wolno wam tylko jeść mięsa z krwią życia.” również w Prawie Mojżeszowym Kapł.17:10 „„ A ktokolwiek z domu izraelskiego albo z obcych przybyszów, którzy mieszkają pośród nich, będzie spożywał jakąkolwiek krew, zwrócę swoje oblicze przeciwko spożywającemu krew i wytracę go spośród jego ludu.”oraz powtórzył to w czasach pierwszych chrześcijan. Dz.Ap.15:19-20, 28,29. ” powstrzymajcie się od krwi”
  Następne pytanie czy Noe, Mojżesz lub Jezus spożyłby coś uduszonego nie wykrwawionego – oczywiście że nie. A czy gdyby żyli współcześnie zaryzykowali by znając ostrzeżenia Boże co do krwi przyjmując transfuzję krwi?
  Nie wiemy z jakiego powodu Bóg zakazał spożywania fizycznej krwi, na pewno podyktowane to było dobrem i miłością do ludzi. Nie wszystkich praw Boga Izraelici rozumieli np.mycia rąk przed jedzeniem lecz nikt nie kwestionował tych praw. Za niektóre złamane prawa Boże Izraelici mogli ponieść śmierć mimo że nawet (fizycznie) ich nie rozumieli np. za brak obrzezania Rodz.17:14.
  Teraz zastanówmy się czy życie dla chrześcijanina jest największą wartością czy za wszelką cenę należy ratować życie swoje lub najbliższej osoby np. świadomie łamiąc prawo Boże. Jezus powiedział „Bo kto chce zachować swoje życie, straci je, a kto straci swe życie z mego powodu, ten je zachowa.” Łuk.9:23,24. Proszę to przemyśleć – dodam że nie jestem ŚJ.

 • Marek on 12 sierpnia 2016

  Zastanówmy się czy któryś ze sług Bożych – np. Noe, Mojżesz, Dawid lub Jezus umierając z głodu złamałby zakaz Boga i zjadłby krew w jakiejkolwiek formie np. kaszankę nie mając nic innego do zjedzenia ? Czy ratowałby swoje życie świadomym łamaniem Słowa Bożego? czy nie byłby to grzech?
  1Sam.14:31-33a” (31) W owym dniu pobili Filistynów od Mikmas do Ajjalonu, chociaż lud był bardzo wyczerpany. (32) Potem lud rzucił się na zdobycz, nabrał owiec, wołów i cielęta, zarzynał je na ziemi i zjadał razem z krwią. (33) Kiedy zawiadomiono o tym Saula, że lud grzeszy przeciw Panu, że je razem z krwią,”

 • Grzegoez on 13 grudnia 2016

  Mam takie pytanie do autora, czy w imię ratowania życia ukochanej osoby można łamać Prawo Boże?

  załóżmy sytuację. Twoja ukochana osoba ma wadę serca, gdy nie dostanie nowego serca umrze. Nie ma dawcy .Co zrobisz?
  Będziesz szukał na ulicy dawcy i zabijał, Czy w imię ratowania życia będziesz łąmał Prawo Boże?Czy cierpiąc pogodzisz się z zaistniałą sytuacją ….

 • Grzegoez on 13 grudnia 2016

  Jeżeli uraziłem tym drastycznym przykładem- to bardzo przepraszam, ale w imię ratowania życia nie można łamać Praw Bożych.
  Pozdrawiam

 • Robert on 13 grudnia 2016

  Grzegoez,

  Zabijał?
  Nie, jeżeli rozumiesz co dzieje się z człowiekiem po śmierci i jaki jest dalszy etap, to nie ma mowy o wyrywaniu włosów.
  Smutek, płacz zawsze będzie towarzyszył przy takiej okazji.

 • Iwona on 9 lutego 2018

  Przeciez wyraznie pisze w Bibli ze nie wolno spozywac krwi jest to rownoznaczne z tranfuzja mozna porownac tutaj narkotyki zeby je nie spozywac a jak bede spozywac dozylnie to jest okej nie lamie prawa spozywanie krwi doustnie czy przez tranfuzje jest tym samym bo jest to wprowadzenie do organizmu zatem tranfuzje jest lamaniem prawa bozego.pozatym nie slyszalam ze dzieci masowa umieraja u swiadkow jehowy ktorzy nie dostaja krwi a czy dzieci ktore biora krew nie umieraja? To jest tylko wymowka zeby rzucic zle swiatlo na swiadkow jehowy pozatym ile tz chrzescijan swiadomie usmierca swoje dzieci przez aborcje to jest dopiero holokaust ukryty o tym sie nie mowi albo tzw chrzescijanie ktorzy ida na wojne w ktorej ginie miliony dzieci nie jest to swiadome usmiercanie? Zeby wszyscy byli tacy jak swiadkowie jechowy to by nie bylo wojen w ktorych miliony ludzi umiera to jest dopiero zabijanie tak wiec zostawcie swiadkow jechowy w spokoju a zastanowcie sie co wy sami robicie i nie widzicie to swoimi oczami poniewaz szatan zaslepil wam umysly a poprzez to mozecie stac sie swiadomie czy nie przeciwnikami Boga ktory ma na imie Jechowa

 • Robert on 10 lutego 2018

  Iwona

  próbujesz usprawiedliwiać świadków używając argumentacji: „bo świat jest gorszy od nas”.
  Polecam zagłębić się w Biblii i tam szukać odpowiedzi.
  A Pismo mówi, że jesteśmy świątynią Boga.
  Dlatego nie wolno uśmiercać dzieci, zabraniając im transfuzji.
  To jest zbrodnia.
  Po drugie, jak wytłumaczysz, że Jehowa pochodzi od słowa: hovah – burzyciel.
  Czy Stwórca jest burzycielem?

  Polecam, jak najszybciej odejść od tej fałszywej i niebezpiecznej religii…

 • przypadkowy koleżka on 6 marca 2018

  A gdyby lekarz zabronił ci spożywać alkohol przyjęła byś go dożylnie?
  I tu jest ta sama sytuacja: Nie wolno ci pić-nie przyjmiesz go dożylnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *