Duchy dobre – anioły

Wróć

Pomocnicy Boga

        Anioły mają rożne funkcje do spełnienia. Są one pomocnikami i doradcami  Boga.

Przeczytaj w jaki sposób Bóg podjął jedną z wielu decyzji:

 2 Księga Kronik 18:18-20

18…ujrzałem Pana siedzącego na swym tronie, a po Jego prawej i lewej stronie stały przy Nim wszystkie zastępy niebieskie.”

Następnie czytamy, że Pan naradzał się duchów (aniołów) jak rozwiązać daną sprawę.

19…gdy zaś jeden mówił tak, a drugi mówił inaczej 20wystąpił pewien duch i stanął przed Panem…”

Nie opisuję dokładnie zdarzenia, ponieważ tutaj chcę tylko zaznaczyć sposób funkcjonowania Boga. Nawet tak potężny Bóg pyta się swoich pomocników o zdanie. Jeżeli przeczytasz całą historię, to dowiesz się że ten duch, który wystąpił przed Panem dał pomysł rozwiązania problemu. Pan Bóg zgodził się na to.

Anioły – materializują się

        Kolejną cechą duchów jest możliwość materializowania się. Mogą przechodzić z postaci duchowej w cielesną i odwrotnie. Tak było w przypadku przybycia aniołów, którzy zniszczyli Sodome i Gomore. Najpierw udali się do Mojżesza, który poczęstował ich jedzeniem.

Nie ma problemu dla duchów poruszać się w ciele człowieka. Księga Rodzaju 18:5.

Później dwaj aniołowie udali się do Lota, który wraz z rodziną był jedynym wiernym Bogu w Sodomie. Sąsiedzi jego widząc obcych chcieli wejść do domu Lota i z nimi obcować. W tym momencie aniołowie pokazali swoją moc:

10Wtedy ci dwaj mężowie, wysunowszy ręce przyciągnęli Lota ku sobie do wnętrza domu i zaryglowali drzwi.11Tych zaś mężczyzn u drzwi domu, młodych i starych porazili ślepotą… ” –  Księga Rodzaju 19:10-11

W Sodomie jak i wielu innych miastach do tego stopnia rozwinęła się rozpusta, że seksualizm był normalną rzeczą w społeczeństwie. Skoro sąsiedzi Lota chcieli uprawiać seks z dwoma mężczyznami w tym wypadku aniołami, to możemy sobie wyobrazić, jak bardzo ludzie upodlili się.

W dzisiejszych czasach, również wynatużenie seksualne traktowane jest jako normalne zjawisko w społeczeństwie. Homoseksualizm czy lezbinizm stanowi pożądany kierunek świata. Za chwilę małżeństwa tej samej płci będą mogły wychowywać dzieci, sex wśród młodzieży będzie normalnym publicznym przyzwoleniem, a w podstawówce dzieci będą karmieni wychowaniem seksualnym z naciskiem na aprobate seksu w młodym wieku. A kto się temu sprzeciwi, będzie traktowany jak wróg XXI wieku.

Dlaczego się na to zgadzmy ?

Bo nie zdajemy sobie sprawy, że za tym stoi szatan, a Bóg tego zabrania.

 

Chrystus przybierał różne ciała

        Również z wielu innych przykładów biblijnych dowiadujemy się o niewyobrażalnej mocy duchów. 2 Machabejska 3:23-30, 2 Kronik 32:21

       Duchy mogą przybierać różne ciała. Pokazuje nam to Chrystus, który ukazywał się uczniom.

Łukasz 24:36

36A gdy rozmawiali o tym, On sam stanął pośród nich i rzekł do nich: Pokój wam!37Zatrwożonym i wylękłym zdawało się że widzą ducha. Lecz On rzekł do nich: Czemu jesteście zmieszani i dlaczego wątpliwości budzą się w waszych sercach ? 39Popatrzcie na moje ręce i nogi: to Ja jestem. Dotknijcie mnie i przekonajcie się: duch nie ma ciała ani kości, jak widzicie, że Ja mam.”

Uczniowie nie poznali Chrystusa po wyglądzie. Dopiero jak pokazał im ręce i nogi, to wtedy zadowoleni uwierzyli. To oznacza, że Chrystus może przybierać różne ciała człowieka. Ukażał im się w innym ciele niż znali. Tak samo mogą czynić aniołowie i niestety złe duchy czyli demony.

Marka 16:12

„Potem ukazał się w innej postaci dwóm spośród nich na drodze, gdy szli do wsi.”

W powyższym wersecie czytamy, że Chrystus po śmierci ukazał się dwóm chrześcijanom, ale w innej postaci czyli w innym ciele.

 

 

Robert Brzoza Robert Brzoza

Przeczytaj koniecznie:

3 Responses to “Duchy dobre – anioły”

 • Wioletta on 21 czerwca 2015

  Bardzo lubię pana stronę.Cieszę się że nie jestem sama z takimi poglądami. W tym artykule jest błąd. Aniołowie odwiedzili Abrahama a nie Mojżesza.

 • Robert on 21 czerwca 2015

  Również się cieszę.
  Pozdrawiam :)

 • Anna g 10.22 on 20 sierpnia 2016

  Zmienisz zdanie co do Aniołów tych prawdziwych które pochodzą od prawdziwego Boga i to bardzo zmienisz zdanie .
  – ”Chrystus” zmieniał ciała ale który, a wiesz czemu ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *