Kontrowersyjna encyklika „Laudato si”

papież

O nowej encyklice papieża pisze cały świat. Jej treść jest zdumiewająca.

Jakiś czas temu opublikowaliśmy artykuł „W jaki sposób globaliści planują depopulacje?”. Wszystkie zastrzeżenia się sprawdziły.

Kościół katolicki poparł globalistów i nie ma nic przeciwko… GMO.

Papież popiera globalistów

Encyklika „Laudato si” papieża Franciszka ukazała się 18 czerwca 2015 roku. Liczy 190 stron i zawiera nie do zaakceptowania kierunek gospodarczy. 

Papież twierdzi, że wysoki poziom dwutlenku węgla jest wynikiem działalności człowieka.

„To prawda, że istnieją inne czynniki (na przykład wulkanizm, zmiany orbity i osi Ziemi, cykl słoneczny), ale liczne badania naukowe wskazują, że większość globalnego ocieplenia ostatnich kilkudziesięciu lat zawdzięczamy wysokiemu stężeniu gazów cieplarnianych (dwutlenek węgla, metan, tlenki azotu i inne), emitowanych głównie z powodu działalności człowieka. Ich koncentracja w atmosferze stanowi przeszkodę, aby ciepło promieni słonecznych odbitych od ziemi rozproszyło się w przestrzeni”.

„Dlatego pilne i konieczne stało się prowadzenie takiej polityki, aby w nadchodzących latach emisja dwutlenku węgla i innych gazów zanieczyszczających została drastycznie zmniejszona, zastępując na przykład paliwa kopalne i rozwijając odnawialne źródła energii”.

Powiem szczerze, że jestem zdumiony tymi słowami.

Od wielu lat naukowcy, ekonomiści piszą, że problem z dwutlenkiem węgla jest potężną korupcją. Tysiące lat wstecz, również były zawyżone poziomy dwutlenku węgla, a wtedy nie było przemysłu.

Naukowcy zbadali ten wątek i wnioski są jednoznaczne: problem klimatyczny jest potężną korupcją koncernów międzynarodowych.

Proceder jest następujący: za przekroczenie ustalonych poziomów (przez Unie Europejską) wydalania dwutlenku węgla, firmy płacą kary pieniężne. Kary dotyczą tylko firm biedniejszych, które nie są w stanie przenieść produkcji do takich krajów jak Chiny. Problem klimatyczny dotyczy tylko Europy, natomiast Chiny i USA mogą dowolnie wydalać każdą ilość dwutlenku węgla. Korporacje przeniosły produkcje do Chiny, polskie firmy nie stać na takie wydatki.

Płacąc kary klimatyczne będą bankrutować.

Korupcje klimatyczną omówił Robert Gwiazdowski.

Zapraszam również do zapoznania się z bardzo dobrze udokumentowanym filmem, który pokazuje kłamstwo klimatyczne – brzozafilmy.pl/oszustwo-klimatyczne.

Papież popiera GMO?

Niesamowite rzeczy napisał papież w encyklice o roślinnych i zwierzęcych organizmach modyfikowanych genetycznie (GMO).

Przyznał, że… trudno wydać osąd na ich temat.

Pomimo że nie mamy ostatecznych dowodów na temat szkód, jakie mogłyby spowodować u ludzi zboża transgeniczne, a w niektórych regionach ich użycie spowodowało rozwój gospodarczy, który przyczynił się do rozwiązania istniejących problemów, to istnieją poważne trudności, których nie można umniejszać.

Sprawa GMO jest złożoną kwestią ekologiczną, która wymaga dostrzeżenia wszystkich jej aspektów. Wymagałoby to choćby większego wysiłku w celu sfinansowania różnych badań niezależnych i interdyscyplinarnych, zdolnych do wniesienia nowego światła”.

Powiem szczerze, że te słowa są niesłychane. Nie rozumiem dlaczego papież nie skrytykował GMO tylko zostawił pole do spekulacji. Podaje zastrzeżenia do upraw GMO, ale również twierdzi, że nie ma dowodów na ich szkodliwość.

Największą korporacją na świecie, która przejęła monopol nad GMO jest Monsanto. Korporacja ta działa w Polsce, jak i w wielu krajach świata. Powinna być osądzona o depopulacje społeczeństwa światowego. Temat opisałem w artykule: „Uwaga! Atak na polskie rolnictwo”.

Zapraszam również do artykułów na temat GMO: „Śmiertelne GMO w Polsce” oraz „Prawda i mity o GMO”.

Kilka pytań

Jak my możemy walczyć z korporacjami, skoro tak duża instytucja jaką jest Kościół Katolicki kładzie kłody pod nogi?

To są tak oczywiste tematy, że tylko osoba ślepa będzie bronić globalistów.

Od dłuższego czasu stawiam pytania Kościołowi Katolickiemu, który milczeniem i takimi szkodliwymi tekstami wspiera globalistów, korporacje i międzynarodową finansjerę.

Watykan nie tylko nie krytykuje GMO i oszustwo klimatyczne. KK nic nie zrobił ku temu, aby wyedukować swoich wiernych o bandyckich bankierach, którzy przejęli władzę nad pieniądzem w każdym kraju świata. Finansjera doprowadziła do upadku wiele krajów, firmy i zwykłych ludzi.

Przejęli władzę nad podażą pieniądza i kreacją kredytów.

Dlaczego o tych faktach milczy KK?

Jedną z ostatnich publikacji KK, w której przedstawiono jawną krytykę działań międzynarodowej finansjery była Encyklika „Quadragesimo anno” napisana przez papieża Piusa XI w 1931 roku:

„To ujarzmienie życia gospodarczego najgorszą przybiera postać w działalności tych ludzi, którzy, jako stróże i kierownicy kapitału finansowego, władają kredytem i rozdzielają go według swej woli. W ten sposób regulują oni niejako obieg krwi w organizmie gospodarczym i sam żywioł życia gospodarczego trzymają w swych rękach, że nikt nie może wbrew ich woli oddychać”.

KK dokładnie wie o międzynarodowej finansjerze, tylko dlaczego milczy?

Jeżeli myślisz, że to nie są sprawy przedstawicieli religii, to przypomnij sobie w jaki sposób Chrystus wyrzucił bankierów ze świątyni. To był jeden jedyny raz, kiedy Syn Boga tak mocno się zdenerwował.

Gdyby Watykan wspomógł propagowanie prawdy o oszustach, społeczeństwo dawno by się sprzeciwiło.

Skoro Chrystus walczył z niesprawiedliwością i bankierami, to dlaczego Kościół Katolicki milczy?

.

. . ekonomia Robert Brzoza

P.S. Czy wolno modlić się do obrazów? => SzokWiedzy.pl

Formularz z NeTeSFoto: Laudato Si Encyclical Letter on Care for our Common Home

13 Responses to “Kontrowersyjna encyklika „Laudato si””

 • Marcin on 21 czerwca 2015

  Jest w nim ciekawy watek o systemie bankowym z ktorym sie zgadzam a ktorego wogole nie zauwazyles cyt. „Ocalenie banków za wszelką cenę, kosztem
  społeczeństwa, bez determinacji, by dokonać
  rewizji i przekształcenia całego systemu, potwierdza absolutne panowanie takich systemów finansowych, które nie mają przyszłości i
  zdolne są jedynie generować nowe kryzysy po długim,
  kosztownym i pozornym leczeniu…..”

 • Robert on 21 czerwca 2015

  Fajnie to ująłeś „wątek”.

  Jeżeli choć trochę rozumiesz kreacje pieniądza i podaż pieniądza, to te słowa są kpiną.
  Gdyby papież napisał to co Pius XI, to należałoby się cieszyć i przyklasnąć.

  Powyższym tekstem nawet nie ma co sobie głowy zawracać.
  Jest miałki i nawet nie dotyka podłoża problemu neokolonializmu ekonomicznego.

 • Cezary on 21 czerwca 2015

  https://www.prorocykatolik.pl/documents/Cze%C5%9B%C4%87dla%C5%9Aw.Micha%C5%82a2zobr.pdf

  Warto poczytac…

  Jedną z ostatnich publikacji KK, w której przedstawiono jawną krytykę działań międzynarodowej finansjery była Encyklika „Quadragesimo anno” napisana przez papieża Piusa XI w 1931 roku:

  „To ujarzmienie życia gospodarczego najgorszą przybiera postać w działalności tych ludzi, którzy, jako stróże i kierownicy kapitału finansowego, władają kredytem i rozdzielają go według swej woli. W ten sposób regulują oni niejako obieg krwi w organizmie gospodarczym i sam żywioł życia gospodarczego trzymają w swych rękach, że nikt nie może wbrew ich woli oddychać”.

  Jedną z ostatnich publikacji KK, w której przedstawiono jawną krytykę działań międzynarodowej finansjery była Encyklika „Quadragesimo anno” napisana przez papieża Piusa XI w 1931 roku:„To ujarzmienie życia gospodarczego najgorszą przybiera postać w działalności tych ludzi, którzy, jako stróże i kierownicy kapitału finansowego, władają kredytem i rozdzielają go według swej woli. W ten sposób regulują oni niejako obieg krwi w organizmie gospodarczym i sam żywioł życia gospodarczego trzymają w swych rękach, że nikt nie może wbrew ich woli oddychać”.

 • Marcin on 22 czerwca 2015

  Przejęli władzę nad podażą pieniądza i kreacją kredytów.
  Dlaczego o tych faktach milczy KK?

  Prosta odpowiedź… Franciszek to „swój” człowiek.. dlatego ich wspiera… To taki przysłowiowy wilk w owczej skórze jak zresztą połowa watykanistów…

 • Kulov on 26 czerwca 2015

  fajna strona, niestety zawieszona do odwołania ale temat żyje
  https://franciszekfalszywyprorok.wordpress.com/
  moim zdaniem trzeba sprawę monitorować. Wszystkie dotychczasowe publikacje są dostępne i jest link do anglojęzycznej stronki o tym temacie. Warto poczytać i się zastanowić…

 • Jarek on 27 czerwca 2015

  Watykan bedzie milczal, bo sam jest jedna wielka korporacja i bankiem zarazem.
  Ta katolicka sekta nie ma nic wspolnego z nauczaniem Jezusa i Pisma Swietego.
  „po owocach ich poznacie……”

 • Tajne Archiwum Watykańskie on 27 czerwca 2015

  To ważny głos w sprawie. Pozwoliłem sobie go reblogować. Serdecznie dziękuję, Panie Robercie, robi Pan dobrą robotę :-)

  https://tajnearchiwumwatykanskie.wordpress.com/2015/06/27/kontrowersyjna-encyklika-laudato-si-papieza-franciszka/

  Pozdrawiam
  TAW

 • Rob on 14 lipca 2015

  Osmielam sie dodac, ze napisal rowniez to: “rozprzestrzenianie się  tych upraw niszczy skomplikowane sieci   ekosystemów, przyczynia się do redukcji bioróżnorodności  i  negatywnie wpływa na teraźniejszość i  przyszłość lokalnych gospodarek” (Laudato Si, 134.).
  Czego pan nie ujal w swoim artykule tym samym w jakis sposob manipulujac przekazem. Jak pan sie do tego ustosunkuje? I jeszcze jeden cytat:

 • Rob on 14 lipca 2015

  Papież zauważa, że użycie pestycydów prowadzi  do “powstania błędnego koła, gdzie interwencja człowieka w celu rozwiązania trudności często jeszcze pogarsza sytuację” (Laudato Si, 34.). I dodaje: “Na przykład wiele ptaków lub owadów, które wyginęły na skutek stosowania w rolnictwie trujących pestycydów stworzonych przez technologię, jest pożytecznych dla rolnictwa, a ich wyginięcie trzeba zrekompensować inną interwencją technologiczną, która zapewne pociągnie za sobą nowe szkodliwe efekty…[i to] faktycznie sprawia, że ziemia na której żyjemy, staje się mniej bogata i piękna, coraz bardziej ograniczona i szara”(Laudato Si, 34.). I jak panie Robercie sie do tego ustosunkuje? Dziekuje I pozdrawiam

 • Robert on 14 lipca 2015

  Rob, gdyby papież całą encyklikę spisał w takim tonie jak o GMO czy akceptacji globalizmu, bo tym jest popieranie afery klimatycznej, to by go wyklęli. Zawsze w każdym opracowaniu musi być coś pożytecznego.
  Twoim zdaniem dobrze papież zrobił, że akceptuje i namawia do GMO i opłat klimatycznych?

 • Rob on 14 lipca 2015

  Witam
  Nie akceptuje GMO ani sciemy klimatycznej. Ciezko mi sie wypowiadac na temat encykliki gdyz jej nie czytalem jej w calosci, tylko kilka cytatow z roznych stron. Kazde w jakims stopniu manipuluja cytowaniem wybranych tresci.
  Pozdrawiam.

 • Robert on 14 lipca 2015

  Pobierz encyklikę z internetu. Jest na stronach katolickich i wtedy oceń czy jest to ściema, czy faktycznie papież pisał o akceptacji dla GMO i afery klimatycznej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *