Izraelici musieli mieć fenomenalne umysły

 Inteligencja Izraela

Jeżeli myślisz, że dzisiejszy rozkwit nauki jest sukcesem naszej cywilizacji, to niekoniecznie masz rację.

Mamy dużo wybitnych osób o potężnych możliwościach intelektualnych. Gdyby takie osoby był gloryfikowane, bez oglądania się na poprawność polityczną, to polski naród byłby najbardziej uprzemysłowioną, innowacyjną społecznością świata.

Oprócz intelektu, pomysłu, potrzeba finansów na realizację wielu projektów.

Niestety jako naród od pokonania Imperium Rzymskiego przez Słowian jesteśmy niszczeni, okłamywani, niewolniczo poddani. Nie tylko ekonomicznie, ale również medycznie, historycznie…

Do tej pory w Polsce promowano bylejakość. Rząd nie miał zamiaru inwestować w innowacyjność. A to ten aspekt, daje największy rozwój ekonomiczny narodu.

Daleko nam do możliwości intelektualnych Izraela biblijnego

Powinniśmy zawstydzić się, pochylić pokornie głowę i powiedzieć: „jacy my jesteśmy głupi”.  

Zobacz, jaki alfabet miał Izrael:

„JSTMKTRJSTM”.

Izraelici stosowali alfabet składający się z samych spółgłosek. Samogłoski dodawali w trakcie czytania.

Odszyfrowałeś to zdanie?

Pomocny będzie ten werset:

Wyjścia 3:13-15

„Mojżesz zaś rzekł Bogu: ‘Oto pójdę do Izraelitów i powiem im: Bóg ojców naszych posłał mię do was. Lecz gdy oni mnie zapytają, jakie jest Jego imię, to cóż im mam powiedzieć?’ Odpowiedział Bóg Mojżeszowi: ‘JESTEM, KTÓRY JESTEM’. I dodał: ‘Tak powiesz synom Izraela: JESTEM posłał mnie do was’. Mówił dalej Bóg do Mojżesza: ‘Tak powiesz Izraelitom: JESTEM, Bóg ojców waszych, Bóg Abrahama, Bóg Izaaka i Bóg Jakuba posłał mnie do was. To jest imię moje na wieki i to jest moje zawołanie na najdalsze pokolenia’”.

Teraz coś trudniejszego: 

„CZŃMCZŁWKNNSZBRZPDBNGNM”

Kto dzisiaj przeczytałby książkę, czy nawet krótką notkę w gazecie, gdyby w ten sposób była zredagowana, bez samogłosek?  

Byłby olbrzymi analfabetyzm, mało kto umiałby czytać i pisać.

Przetłumaczmy kolejne ciekawe zdanie: 

„MMŁKWŁK” 

Zdanie „MMŁKWŁK” powstało po usunięciu samogłosek w takim tekście: MAMAŁYKAWAŁEK.
Czy teraz łatwiej jest rozczytać tekst?
Ten przykład jest niezwykle ważny dla zrozumienia problemów nie tylko tekstów hebrajskich Starego Testamentu, ale także tekstów greckich Nowego Testamentu.
Nowy testament wprawdzie powstał przy użyciu samogłosek i spółgłosek, ale gdy powstawały oryginały tych pism nie robiono przerw między wyrazami. Pisano wszystko dużymi literami lub wszystko małymi.
Był problem z rozpoczęciem czytania tekstu, jeżeli nie czytaliśmy od początku. Nie wiadomo było, gdzie zaczyna się myśl, a od tego zależał sens tekstu.

W powyższym przykładzie zdanie jest krótkie, wiemy gdzie jest początek, a mimo to mogą powstać dwie wersje tekstów:

 • Ma mały kawałek.
 • Mama łyka wałek.

Tekst hebrajski zawierał te wszystkie problemy. To że pisano z prawej do lewej nie ma znaczenia bo to jest kwestia przyzwyczajenia. Problemem był brak odstępów i brak samogłosek.

Izraelici pozostawili po sobie zapis imienia Boga w formie יהוה (tetragram), którą transliterujemy na łacińskie znaki JHWH.

Ciekawe, jak my odnajdowalibyśmy się, gdyby istniał alfabet, jaki stosował wybrany naród przez Boga?

Pomyśl jak musieli być inteligentni, aby czytać teksty?

Równie dobrze można na problem popatrzeć z innej strony.

Pomyśl, jak nas ogłupiono przez te wszystkie wieki. Nasz umysł jest cząstką możliwości, jaką mieli Izraelici.

Globaliści, międzynarodowa finansjera i inne ciemne typy trują nas od wieków. Mało kto jest w stanie zjeść naprawdę zdrowe jedzenie. Bo gleba zatruta, bo samoloty rozpryskują chemikalia, bo bydło jest szczepione, a żywność z marketów nadaje się do kosza.

Trzeba mieszkać w puszczy z dala od trujących nas psychopatów, aby nie zatruć umysłu i choć trochę przybliżyć się do możliwości intelektualnych, jaką mieli Izraelici.

źródło: „Strażnicy fałszywego imienia” – Krzysztof Król.

 

. . ekonomia Robert Brzoza

P.S. Czy wolno modlić się do obrazów? => Bezpłatnie

Formularz z NeTeSFoto: „Exercise Plays Vital Role Maintaining Br” (CC BY-SA 2.0) by A Health Blog

6 Responses to “Izraelici musieli mieć fenomenalne umysły”

 • qrde blade on 9 kwietnia 2017

  Bardzo cenne spostrzeżenie.Wielu z nas kompletnie nie kojarzy rzeczy, które są dosłownie tuż przed naszymi oczyma. Otóż jak sądzę nie tyle ważny jest zapis ( bez przerw i samogłosek ), ile podobne przecież bezpośrednie słowne komunikowanie się, które przecież było prowadzone ad-hock z opisanym wyżej uciążliwym dekryptowaniem, co pozwala postawić hipotezę,że możliwe to było wyłącznie przez przedstawicieli OBCEGO gatunku, istoty intelektualnie przygotowane do kontaktów z bogiem, również, co potwierdza tą hipotezę posiadającą zewnętrzne cechy odróżniające je od tubylców. MOJŻESZjakpewnie wielu z Was zauważyło przedstawiany jest z boskimi atrybutami jakimi były wówczas rogi. Zauważone przez autora artykułu specyficznie obce tubylcom cechy wzajemnego porozumiewania się wymagające dość skomplikowanego OBCEGO procesu szybkiego dekododowania zawartych w przekazach treści, potwierdza zauważone również wszech i wobec niezmienne, wzajemne, odwieczne konflikty interesów z tubylczą rasą zamieszkiwującą planetę, która jak wiemy z biblijnych przekazów od samego początku delikatnie mówiąc była traktowana w instrumentalny sposób, co dalej coraz wyraźniej dosłownie rzuca się w oczy…

 • Robert on 9 kwietnia 2017

  qrde blade,

  puściłem ten komentarz, ale twoje poglądy nie mają oparcia w Biblii.
  Chyba za dużo naczytałeś się książek – Davida Icke.
  W Biblii nie ma mowy o: obcym gatunku, ani o boskim atrybucie rogów Mojżesza ani o tubylczej rasie…

 • qrde blade on 9 kwietnia 2017

  Naukowcy są niezmiennie zadziwieni nieprawdopodobnym poziomem technologicznym starożytnych ich wynalazkami dotyczącymi megalitycznych budowli, ale także np. znalezionymi narzędziami chirurgicznymi do operacji mózgu i oczu. Zatem nie wszystko musi zawierać Biblia, a logiczne wyjaśnienie takiej sytuacji jest, albo przeoczyliśmy kosmiczne odwiedziny, albo przed nami było już kilka innych wysokorozwiniętych cywilizacji zresetowanych gwałtownymi wydarzeniami po których przeżyły tylko intelektualne elity, które przetrwały trudny okres w instalacjach podziemnych, które jak wiemy są pod prawie całą planetą. Stąd po długotrwalych resetach kolejne naturalne Edeny i całe stada religijnie przekonanych tubylców, którzy nie chcą dostrzec podstawowego prawa periodyczności PPP obowiązującego w systemach planetarnych.

 • smyxx on 9 kwietnia 2017

  skoro samogłoskowy alfabet stosowali przed Żydami Fenicjanie , to łatwo zauważyć ,że to ci drudzy skopiowali wcześniejszy pomysł ,zresztą ,Żydzi rzadko sami coś odkryli , najczęściej udoskonalają wynalazki innych

 • Robert on 9 kwietnia 2017

  smyxx

  myślę, że niepotrzebnie wrzucasz wszystkich tzw. żydów do jednego worka.
  Musiałbyś sprecyzować o jaki okres ci chodzi i kogo konkretnie dotyczy.

 • smyxx on 10 kwietnia 2017

  W każdej epoce i chodzi o tych żydów z bliskiego wschodu , pomijam tu chazarów , którzy przyjmując judaizm jakby z „automatu” też stali się żydami , dam dwa przykłady , jeden bardzo odległy a jeden bardziej współczesny , skoro król Salomon musiał sprowadzić do budowy świątyni fachowca z Tyru , t zn ,że nie miał do dyspozycji swoich ludzi , na tyle zdolnych by wykonać taki obiekt , bracia Lumiere dali początek kinu ale to dopiero Żydzi go w pełni wykorzystują do dzisiaj , oczywiście jak zawsze są wyjątki bo Gutenberg , pomimo ,że uchodzi za Niemca był Żydem i nazywał się Gensfleisch

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *