Powstanie Izraela

Wróć

        Izrael było to imię, które nadał Bóg Jakubowi.

Jakub był wnuczkiem Abrahama.

Od Jakuba – Izraela powstało państwo Izrael.

 

W Księdze Rodzaju 35:9-11 czytamy:

9Bóg ukazał się jeszcze Jakubowi….10powiedział do niego: Imię twe jest Jakub, ale odtąd nie będą cię nazywać Jakubem, lecz będziesz miał na imię Izrael….11niech powstanie z ciebie naród i wiele narodów”.

 

Pan Bóg postanowił powołać naród Izraelski w jednym głównym celu. Szatan i jego demony cały czas próbują przeciągnąć ludzi na swoją stronę. Czego skutkiem mógłbyć brak ludzi wiernych Bogu.

Dlatego Bóg na podstawie obietnicy złożonej Abrahamowi potrzebował narodu w którym pojawiłby się Mesjasz. Naród miał chronić linie rodową, aż do dnia kiedy pojawi się Syn Boga – Mesjasz, który nie mógł urodzić się w rodzinie pogańskiej.

Szatan doskonale wiedział o proroctwie pojawienia się Mesjasza, dlatego robił wszystko, aby usunąć prawych ludzi wiernych Bogu. Aby nie było rodziny wiernej Bogu w której urodziłby się Chrystus.

Ludzie sami nie są w stanie walczyć z szatanem i jego demonami, dlatego Bóg osobiście zadbał o chronę liniii rodowej od Dawida do Mesjasza.

 

 

Robert Brzoza Robert Brzoza

Przeczytaj koniecznie:

4 Responses to “Powstanie Izraela”

 • Beata on 12 kwietnia 2018

  A żebyście nie mieli zbyt wysokiego o sobie mniemania, chcę wam, bracia, odsłonić tę tajemnicę: zatwardziałość przyszła na część Izraela aż do czasu, gdy poganie w pełni wejdą,
  11:26I w ten sposób będzie zbawiony cały Izrael, jak napisano: Przyjdzie z Syjonu wybawiciel i odwróci bezbożność od Jakuba.
  11:27A to będzie przymierze moje z nimi, gdy zgładzę grzechy ich.
  11:28Co do ewangelii, są oni nieprzyjaciółmi Bożymi dla waszego dobra, lecz co do wybrania, są umiłowanymi ze względu na praojców.
  11:29Nieodwołalne są bowiem dary i powołanie Boże.
  11:30Bo jak i wy byliście niegdyś nieposłuszni Bogu, a teraz dostąpiliście miłosierdzia z powodu ich nieposłuszeństwa,
  11:31Tak i oni teraz, gdy wy dostępujecie miłosierdzia, stali się nieposłuszni, ażeby i oni teraz miłosierdzia dostąpili.
  11:32Albowiem Bóg poddał wszystkich w niewolę nieposłuszeństwa, aby się nad wszystkimi zmiłować.
  11:33O głębokości bogactwa i mądrości, i poznania Boga! Jakże niezbadane są wyroki jego i nie wyśledzone drogi jego!

  Witam Robercie ! Czy moglbys napisac jak widzisz slowa z rzymian 11 ? Bo z tego co sie doczytalam ,uwazasz ze Bog calkowicie odrzucil cielesny Izrael ,jednak rzymian 11 mowi ze nie …. Pozdrawiam i czekam na odpowiedz

 • Robert on 14 kwietnia 2018

  Beata

  Odpowiedź jest w tym samym dziale.
  Bóg dał list rozwodowy Izraelitom, którzy od niego odeszli.
  Dzisiaj każdy może być Izraelitą i zostać wszczepiony w korzeń Izraela:
  Rzymian 11 17-24
  „Jeżeli zaś niektóre gałęzie zostały odcięte, a na ich miejsce zostałeś wszczepiony ty, który byłeś dziczką oliwną, i razem [z innymi gałęziami] z tym samym korzeniem złączony na równi z nimi czerpałeś soki oliwne, to nie wynoś się ponad te gałęzie. A jeżeli się wynosisz, [pamiętaj, że] nie ty podtrzymujesz korzeń, ale korzeń ciebie.
  Powiesz może: Gałęzie odcięto, abym ja mógł być wszczepiony. Słusznie. Odcięto je na skutek ich niewiary, ty zaś trzymasz się dzięki wierze. Przeto się nie pysznij, ale trwaj w bojaźni! Jeżeli bowiem nie oszczędził Bóg gałęzi naturalnych, może też nie oszczędzić i ciebie. Przyjrzyj się więc dobroci i surowości Bożej. Surowość [okazuje się] wobec tych, co upadli, a dobroć Boża wobec ciebie, jeśli tylko wytrwasz w [kręgu] tej dobroci; w przeciwnym razie i ty będziesz wycięty. A i oni, jeżeli nie będą trwać w niewierze, zostaną wszczepieni. Bo Bóg ma moc wszczepić ich ponownie. Albowiem jeżeli ty zostałeś odcięty od naturalnej dla ciebie dziczki oliwnej i przeciw naturze wszczepiony zostałeś w oliwkę szlachetną, o ileż łatwiej mogą być wszczepieni w swoją własną oliwkę ci, którzy do niej należą z natury“.

 • Gość on 18 października 2021

  Znamy treść 11 rozdziału listu do Rzymian – Beata prosiła o Twój komentarz, a nie o cytat Robercie!

 • Robert on 18 października 2021

  Przecież jest jasna odpowiedź w ty wersecie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *