O Mnie

Witaj na blogu ZastopujCzas.pl

 

        Nazywam się Robert Brzoza i proponuję Ci zatrzymać swój czas chociaż na chwilę…

 

…………………..

 

 

6 Responses to “O Mnie”

 • niewierny tomek on 16 maja 2016

  ( fikcyjny Chrystus – żydzi uważają , że jest on fikcją) ……. oznacza to, że prawdziwy Chrystus, był mistykiem i prorokiem. Jego nauki były mistyczne, a takich w biblii NIE MA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • Robert on 18 maja 2016

  niewierny tomek

  Nie zgadzam się z Twoimi poglądami.
  Wszystko wrzucasz do jednego worka. Nie traktujesz Biblii jako całości.
  Jeżeli chcesz zrozumieć Boga, to studiuj prawa, które przyniósł Chrystus.

 • Emilka.27 on 1 czerwca 2016

  niewierny tomku, profesor Aleksander Krawczuk, jako znakomity znawca kultury świata antycznego, interesował się również sprawozdaniem bardzo długiego okresu dziejów świata, jakim jest Biblia. Gdy zadali mu pytanie:
  Czy zdaniem pana profesora Jezus Chrystus, apostoł Paweł, Piotr czy Jan to postacie historyczne?

  Odpowiedział:
  „No, absolutnie tak! W pełni historyczne, i to nie tylko o to chodzi, że są to postacie, które istniały fizycznie, ale są to postacie o których psychologii można dziś dużo powiedzieć. O ich sposobie myślenia, o ich osobowości. Są wyraziste. O nich można napisać studium psychologiczne. Można na nie patrzeć z różnych punktów widzenia. Można mówić nawet o ich [ apostołów. przyp. MM] kompleksach, z punktu widzenia np. psychologii Freuda, można badać ich język, słownictwo. Z ich wypowiedzi wiele można wywnioskować.”

  Kolejne pytanie:
  Cechy charakteru wychodzą na przykład z listów apostolskich. Widać różnicę pomiędzy listami Pawła, Piotra, Jana.

  Odp.
  „Tak, i to, że postacie te posiadają i wady przy swoich zaletach, one się często burzą, czasem mylą – to jest dowodem ich wiarygodności.”

  niewierny tomku, historycy potwierdzają istnienie Pana Jezusa i apostołów, dlaczego więc Ty masz z tym problem?

 • Emilka.27 on 1 czerwca 2016

  niewierny tomku, powyższy post wkleiłam, abyś zrozumiał i jeszcze innych pouczał, że Pan Jezus nie jest postacią fikcyjną. Historia potwierdza, że Pan Jezus żył naprawdę. A wiara potwierdza, że Pan Jezus naprawdę żyje. Istnienie chrześcijaństwa jest jednym z najpotężniejszych dowodów historyczności Jego założyciela – Jezusa z Nazaretu.

  Czy wiesz dlaczego niektórzy zginą? Pan Jezus daje odpowiedź:
  „I nie chcecie przyjść do Mnie, aby mieć życie.”

  Pan Jezus nie powiedział – nie mogliście – lecz nie chcecie.
  Przeczytasz o tym w Ew. Jana 5:40. [ przekład Biblii Poznańskiej ]

  A zatem jeśli masz uzyskać żywot wieczny, ten największy dar, jaki kiedykolwiek był ofiarowany, to musisz przyjść do Pana Jezusa i przyjąć GO jako swojego osobistego Zbawiciela. Bo jak czytamy w Piśmie Świętym:
  „Kto ma Syna, ma żywot; kto nie ma Syna Bożego, nie ma żywota.” – 1 List Jana 5:12. [BW]

  Chrystus Pan przyszedłszy zapłacił okup, biorąc na siebie grzech i karę za grzech, i w ten sposób dopełnił odkupienia. Wykupił nas z niewoli szatańskiej. Dlatego Bóg usprawiedliwia nas wyłącznie na podstawie odkupicielskiego dzieła Jezusa Chrystusa.
  Dlatego to, co Pan Jezus uczyni z nami w przyszłości, zależy od tego, co my uczynimy z Nim teraz. Czy przyjmiemy, czy odrzucimy Zbawcę. Nasza decyzja przesądzi o naszym wiecznym przeznaczeniu.

  Przyjmij więc Jezusa Chrystusa, jako swojego osobistego Zbawiciela i we wszystkim bądź Mu posłuszny. Bo On jest Głową Bożego Kościoła – Ef. 1:22 [BW]

 • Darecki on 31 października 2019

  Czesc p.Robert…obejrzalem twoje wideo łał-for the first time i see you poza zdjeciem…mowisz o ksiazce,napisz mi prosze gdzie by kupic mozna/zamowic..??czy podasz mi jeszcze jej tytul?Gratuluje

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *