Olbrzymy po potopie

        Przed potopem aniołowie zbuntowali się przeciw Bogu. Zeszli na ziemię i próbowali przejąć władze nad ludzkością. Brali sobie za żony kobiety. Z ich związków rodziły się olbrzymy, które miały cechy ludzkie i aniołów. Wzrost ich dochodził do kilku metrów.

Byli oni pod panowaniem szatana, którego celem było i jest panowanie nad ludzkością.

Przed potopem tylko jedna rodzina Noego nie uległa szatanowi. Dzięki temu szatan nie zrealizował swoich planów.

Druga próba szatana

 Po potopie szatan również próbował przejąć władze nad ludzkością.

Księgi Rodzaju 6:4

Biblia warszawska pisze:

„A w owych czasach, również i potem, gdy synowie Boży obcowali z córkami ludzkimi, byli na ziemi olbrzymi, którzy im one rodziły. To są mocarze, którzy z dawien dawna byli sławni.”

Biblia Tysiąclecia pisze:

„A w owych czasach byli na ziemi olbrzymi, a także później, gdy synowie Boga zbliżali się do córek człowieczych, te im rodziły. Byli to więc owi mocarze, mający sławę w owych dawnych czasach.”

Okazuje się że po potopie znowu pojawili się olbrzymy. Biblia wyrażnie pisze: „nawet i potem”, „a także później”.

Zbuntowni aniołowie ponownie schodzą na ziemię

        Po potopie zbuntowani aniołowie zeszli na ziemię, tak samo jak przed potopem. Szatan użył tego samego sposobu. Byli aniołowie – możemy nazwać ich imieniem, które używa się w dzisiejszych czasach tj. demony – zeszli na ziemię i płodzili dzieci zwane Nefilimowie.

Co wiemy o Nefilimach ?

Były to potężne hybrydy z cechami aniołów i ludzi. Ich wzrost to kilka metrów. Biblia opisuje ich jako „naród wielki i wysoki”.

W Biblii przeczytamy, że olbrzymy wywodzili się z kilku rodów takich jak Emici czy Anakici. Budowali duże miasta z wielkimi warowniami. Rozmnażali się tak samo jak ludzie.

Księga Powtórzonego Prawa 2:10: „Poprzednio mieszkali w niej Emici naród wielki, liczny i wysoki jak Anakici.”   

„Również tę ziemię zamieszkiwali poprzednio Refaici, których Amonici nazywali Zamzummitami. Naród to wielki, liczny i wysoki jak Anakici. Wytracił ich Pan przed Ammonitami…” –  Księga Powtórzonego Prawa 2:20-21

Księga Liczb 13:32-3332 Kraj który przeszliśmy, aby go zbadać jest krajem, który pożera swoich mieszkańców. Wszyscy zaś ludzie, których tam widzieliśmy są wysokiego wzrostu.33 Widzieliśmy tam nawet olbrzymów, Anakici pochodzą od olbrzymów, a w porównaniu z nimi wydaliśmy się sobie jak szarańcza i takimi byliśmy w ich oczach”.     

Zwiadowcy izraelscy zostali wysłani do sprawdzenia terenów na których mieli zamieszkać  Izraelici. Były to ziemie obiecane Izraelitom przez Boga. Zwiadowcy opowiadali o olbrzymach, gdzie ludzie w porównaniu z nimi byli jak szarańcza.
Szatan z premedytacją umieścił na tych terenach swój lud, aby olbrzymy mogły ponownie przejąć władzę nad ludźmi.

Pan Bóg nie pozwolił im na to. Dlatego ich koniec mógłbyć tylko jeden.

 

Robert Brzoza Robert Brzoza

 

17 Responses to “Olbrzymy po potopie”

 • ZastopujCzas on 11 lipca 2013

  Nie czytałem tej książki dlatego trudno mi się odnieść do tych filozofii.

  Ja piszę artykuły tylko na podstawie Biblii. Dlatego jak ktoś chce mi wskazać nieprawidłowość to dobrze jakby przedstawił argument biblijny.

 • konik polny on 10 sierpnia 2017

  Wszystko dobrze poza tym wzrostem olbrzymow, umomy sie ze nie znamy wzrostu olbrzymow. Jesli bylismy wobec nich jak szarancza o czym rowniez pisze Henoch (w ksiedze Henocha) to nie da sie porownywac ludzi do szaranczy w stosunku do olbrzymow, ktorych wzrost wedlug ciebie wynosil 3-8 metrow.
  Szarancza jest wielkosci naszego konika polnego, wiec ludzie albo byli o wiele miejsi albo olbrzymy o wiele wieksze.

 • Robert on 10 sierpnia 2017

  konik polny

  Moim zdaniem byli to wysocy ludzie, świadczą o tym wykopaliska i wersety:

  2 Księga Samuela 23:21
  “Zabił on także Egipcjanina ogromnego wzrostu….”.

  Księga Powtórzonego Prawa 2:20-21
  „Również tę ziemię zamieszkiwali poprzednio Refaici, których Amonici nazywali Zamzummitami. Naród to wielki, liczny i wysoki jak Anakici. Wytracił ich Pan przed Ammonitami…”.

 • Zbyszko on 2 listopada 2017

  Według Platona 10 tys. lat temu był potop. Spowodowany był upadkiem asteroidy która wywołała falę tsunami, oraz wyrzuciła ona w kosmos dużą część atmosfery. Przed potopem atmosfera była gęsta i pełna tlenu co powodowało że ludzie przedpotopowi byli więksi i to są ich szkielety. Dokładnie opisuję to na mojej stronie (link usunięty – admin).

 • Robert on 2 listopada 2017

  Zbyszko,

  dokładnie masz rację – albo wybierasz fikcje Platona albo sprawozdania biblijne…

 • Zbyszko on 2 listopada 2017

  Jeżeli wejdziesz na ta stronię (link usunięty – admin) to zobaczysz że mit o potopie to nie mit tylko fakty opisane we wszystkich starych kulturach. Zarówno Platon jak i Egipcjanie jak i Izraelici mówią o tym samym zdarzeniu. Potwierdzenie prawdziwości Platona nie wyklucza potwierdzenia prawdziwości Biblii. Zobacz jaka tam jest zbieżność faktów.

 • Robert on 3 listopada 2017

  Zbyszko

  kolejny raz chcesz na siłę reklamować bloga.
  Polecam włączyć się do dyskusji na argumenty biblijne.

 • Zbyszko on 3 listopada 2017

  Ja nie reklamuje bloga bo na nim nie mam włączonych komentarzy ani nawet nie dodaję wpisów. Właściwie to chciałem ci podsunąć ciekawy temat do przeczytania który uważałem że cie zainteresuje. Jest parę naukowych dowodów na to że biblia jest prawdziwa. Od 15 lat są prowadzone badania genetyczne ludzi (haplogrupy) które w sposób naukowy dowodzą że wszyscy pochodzimy od jednej pary rodziców, oraz dowód 100 % na istnienie potopu na podstawie rozkładu chaplogrup na świecie. Również potwierdzają istnienie Noego i jego dzieci. Zamiast pisać wielki komentarz wolę dać linka do miejsca gdzie się wysiliłem i to dokładnie opisałem.

 • Robert on 4 listopada 2017

  Zbyszko,

  jeżeli twoje artykuły będą zgodne z Biblią, to jak najbardziej mogę je udostępniać.
  Jednak przeczytałem fragment, w którym traktujesz chyba Noego, jako fikcje.
  Czy to prawda?

 • Zbyszko on 4 listopada 2017

  Chyba nie przeczytałeś dokładnie. Cała moja witryna jest dowodem na prawdziwość życia Noego, jego synów i potopu. Na całej witrynie nie znajdzesz raczej żadnego zdania które by nie było zgodne z biblią. Oczywiście piszę na przykład o Atlantydzie ale w Biblii nie ma napisane że przed potopem nie było miast. Piszę że ktoś przetrwał potop ale przecież Goliat nie jest potomkiem Noego a walczył z Dawidem. Poza tym Izraelici walczyli z plemieniem co wyglądali przy nich jak szarańcza – a oni również nie są potomkami Noego. Tak widać ktoś przetrwał potop tylko pytanie kto poza Noem i gdzie.

 • Robert on 4 listopada 2017

  Zbyszko

  jeżeli twierdzisz, że jeszcze ktoś oprócz rodziny Noego przeżył potop, to jest to niebiblijna nauka.
  Pytanie skąd później były olbrzymy – przykład Goliata?
  Biblia pisze, że później też aniołowie zeszli na ziemie i płodzili z kobietami olbrzymy.
  Dlatego były całe pokolenia olbrzymów, szczególnie na ziemiach należących do Izraela od Nilu d Eufratu.

 • Zbyszko on 5 listopada 2017

  Księga Henocha jest jako biblia u Prawosławnych chrześcijan. W Bibli katolickiej również są aluzje że aniołowie upadli nie mogą płodzić dzieci bo zostali związani do czasu sądu. Cytat z Henocha”16 [Pan] rozgniewał się na nie, związał je aż do czasu dopełnienia się ich grzechu w określonym czasie”.19.
  l Uriel powiedział do mnie: „Tutaj będą przebywać aniołowie, którzy połączyli się z kobietami, podczas gdy ich duchy przyjmując różnorakie kształty zepsuły ludzi, uwiodły ich doprowadzając ich do składania ofiar demonom jako bogom. Pozostaną tutaj aż do dnia wielkiego sądu, w którym zostaną skazani na całkowite unicestwienie.
  2 Ich żony, uwiódłszy aniołów nieba, staną się Syrenami”.
  3 Ja, Henoch, sam zobaczyłem to widzenie, kres wszystkiego. Żaden człowiek nie widział tego, co ja widziałem.
  Dlatego dzisiaj nie ma gigantów między ludźmi. Ci giganci co są opisani jak Goliat to są ci co przeżyli potop ewentualnie ich dzieci , bo te plemię co wspominałeś było potomkami Gigantów więc moli płodzić dzieci. Ale giganci i ich dzieci w sposób naturalny wymarli. To wszystko świadczy że przeżyło wiele osób potop między innymi w górach Etiopii. Po potopie zeszli oni i założyli Egipt. Podaje link który możesz usunąć ale przeczytaj co tam napisałem. Ja pisze o badaniach genetycznych które są jak matematyka i nie ma dowolności interpretacji.
  https://potop.d500.pl/noe/
  https://potop.d500.pl/poczatki-cywilizacji-po-ustapieniu-potopu/

 • bars on 30 czerwca 2018

  Tak zwani „aniołowie” czy olbrzymi za żony nie mogli sobie brac ziemskich kobiet (dla nich kazda kobiet byla „piekna” bowiem nie znal ioni pojecia piękna w rozumieniu ziemian) bo wowczas nie bylo jeszcze znane slowo „zona” ani instytucja małzenska. Te slowa i pojecia zostaly dodne podczas tlumaczenia przez ludzi ktorzy nie umieli przetlumaczyc inaczej slowa zawarte w biblii. Brali te „najladniejsze” (a tak naprawde to najzdrowsze) ale nie dla tzw. „zapładniania” (skoro byli olbrzymami nie było to mozliwe) a dla manipulacji genetycznych… z ktorych wyrastalo pokolenie innych olbrzymow ! Zadna kobieta nie bylaby w stanie utrzymac plodu olbrzyma …!

 • bars on 30 czerwca 2018

  Nefilimy nie mogli sie między sobą zapładniac bo byly hybrydami a wiec bezpłodnymi. Dlatego porywali kobiety dla genetycznych manipulacji z ktorych tworzyli inne hybrydy – olbrzymy ! Nie brali ich wcale za jakies „żony” ktre to pojecie bylo im nieznane. To pojecie wprowadzone przez ludi podczas przepisywania (wielkokrtonego) i tlumaczenia na jezyki europejskie w tym na polski – bo nie znali prawdopodobnie slowa ktorym zastapili slowo i pojecie „zona”. Juz na logiczny rozum jak mogliby wspolzyc z ziemskimi kobietami olbrzymi 8 metrowi ???? Nie mogliby !

 • Robert on 30 czerwca 2018

  bars

  to nie tak.
  postacie duchowe, które również mają wolną wolę, jak człowiek, postanowiły sprzeciwić się Bogu.
  Weszli w ciało ludzkie i współżyli z kobietami ziemskimi.
  Z ich związku rodziły się olbrzymy.

 • Ewa on 17 maja 2021

  Robert a jak sobie wyobrażasz poród olbrzyma z ziemskiej kobiety? zwykłe prawa fizjonomii nie pozwolą na taki akt. Bo albo dziecko byłoby olbrzymim wcześniakiem, który potrzebowałby inkubatora by przeżyć we wczesnym etapie poporodowym (biblia nic nie mówi o takich zabiegach medycznych). A jak byłaby nawet taka ciąża donoszona to jak wyobrażasz sobie poród bez cesarskiego cięcia (o tym też biblia przynajmniej tzw. tysiąclecia) skoro nawet dzisiaj dzieci które są przed porodem i mają powyżej 4kg rodzą się poprzez cesarkę ponieważ dla kobiety i dla dziecka taki poród często okazywał się śmiertelny. Więc albo ci giganci mieli wyspecjalizowaną technologię porodów, o której biblia milczy albo jak najnowsze badania nad biblią pokazują byli to Anunaki z zaawansowaną technologią do modyfikacji genetycznej a Ci giganci to efekt ich prób stworzenia na ziemi człowieka na ich obraz i podobieństwo.

 • Robert on 17 maja 2021

  Ewa.
  Weź pod uwagę genetykę.
  Dzieci mogły rodzić się w normalnych rozmiarach. Natomiast geny, jakie dostali od postaci duchowych, powodowały ich wzrost i siłę.
  Dzisiaj też koszykarze mają grubo powyżej 2 metrów, a raczej nie są powiązani genetycznie z postaciami duchowymi.
  Urodzili się w normalnych rozmiarach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *