Olbrzymy po potopie

Wróć

        Przed potopem aniołowie zbuntowali się przeciw Bogu. Zeszli na ziemię i próbowali przejąć władze nad ludzkością. Brali sobie za żony kobiety. Z ich związków rodziły się olbrzymy, które miały cechy ludzkie i aniołów. Wzrost ich dochodził do kilku metrów.

Byli oni pod panowaniem szatana, którego celem było i jest panowanie nad ludzkością.

Przed potopem tylko jedna rodzina Noego nie uległa szatanowi. Dzięki temu szatan nie zrealizował swoich planów.

Druga próba szatana

 Po potopie szatan również próbował przejąć władze nad ludzkością.

Księgi Rodzaju 6:4

Biblia warszawska pisze:

„A w owych czasach, również i potem, gdy synowie Boży obcowali z córkami ludzkimi, byli na ziemi olbrzymi, którzy im one rodziły. To są mocarze, którzy z dawien dawna byli sławni.”

Biblia Tysiąclecia pisze:

„A w owych czasach byli na ziemi olbrzymi, a także później, gdy synowie Boga zbliżali się do córek człowieczych, te im rodziły. Byli to więc owi mocarze, mający sławę w owych dawnych czasach.”

Okazuje się że po potopie znowu pojawili się olbrzymy. Biblia wyrażnie pisze: „nawet i potem”, „a także później”.

Zbuntowni aniołowie ponownie schodzą na ziemię

        Po potopie zbuntowani aniołowie zeszli na ziemię, tak samo jak przed potopem. Szatan użył tego samego sposobu. Byli aniołowie – możemy nazwać ich imieniem, które używa się w dzisiejszych czasach tj. demony – zeszli na ziemię i płodzili dzieci zwane Nefilimowie.

Co wiemy o Nefilimach ?

Były to potężne hybrydy z cechami aniołów i ludzi. Ich wzrost to 3-8 metrów. Biblia opisuje ich jako „naród wielki i wysoki”.

W Biblii przeczytamy, że olbrzymy wywodzili się z kilku rodów takich jak Emici czy Anakici. Budowali duże miasta z wielkimi warowniami. Rozmnażali się tak samo jak ludzie.

Księga Powtórzonego Prawa 2:10: „Poprzednio mieszkali w niej Emici naród wielki, liczny i wysoki jak Anakici.”   

„Również tę ziemię zamieszkiwali poprzednio Refaici, których Amonici nazywali Zamzummitami. Naród to wielki, liczny i wysoki jak Anakici. Wytracił ich Pan przed Ammonitami…” –  Księga Powtórzonego Prawa 2:20-21

Księga Liczb 13:32-3332 Kraj który przeszliśmy, aby go zbadać jest krajem, który pożera swoich mieszkańców. Wszyscy zaś ludzie, których tam widzieliśmy są wysokiego wzrostu.33 Widzieliśmy tam nawet olbrzymów, Anakici pochodzą od olbrzymów, a w porównaniu z nimi wydaliśmy się sobie jak szarańcza i takimi byliśmy w ich oczach”.     

Zwiadowcy izraelscy zostali wysłani do sprawdzenia terenów na których mieli zamieszkać  Izraelici. Były to ziemie obiecane Izraelitom przez Boga. Zwiadowcy opowiadali o olbrzymach, gdzie ludzie w porównaniu z nimi byli jak szarańcza.
Szatan z premedytacją umieścił na tych terenach swój lud, aby olbrzymy mogły ponownie przejąć władzę nad ludźmi.

Pan Bóg nie pozwolił im na to. Dlatego ich koniec mógłbyć tylko jeden.

 

Robert Brzoza Robert Brzoza

 

4 Responses to “Olbrzymy po potopie”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *