Antychryst nie przyjdzie…

 szatan

„… zasiądzie w świątyni Boga dowodząc, że sam jest Bogiem” – 2 Tesaloniczan 2:4

Wielu tak zwanych chrześcijan będąc pod wpływem propagandy judaistycznej wierzy, że świątynia w Jeruzalem zostanie odbudowana i wówczas spełnią się powyższe słowa o pojawieniu się antychrysta, który będzie dowodził, że jest Bogiem.

Problem z taką interpretacją proroctwa polega na tym, że można na to czekać w nieskończoność i nie zauważyć, że już od dawna istnieje odstępstwo związane z tym antychrystem, że miliony ludzi już zostało zwiedzionych.

Popełnienie takiego błędu byłoby korzystne dla szatana.

W tym miejscu muszę przywołać słowa posłańca Piotra:

„Cierpliwość Pana naszego uważajcie za zbawienną, jak to również umiłowany nasz brat Paweł według danej mu mądrości napisał do was, jak również we wszystkich listach, w których mówi o tym. Są w nich trudne do zrozumienia pewne sprawy, które ludzie niedouczeni i mało utwierdzeni opacznie tłumaczą, tak samo jak i inne Pisma, na własną swoją zgubę” – 2 Piotra 3:15,16.
Oczekiwanie, że proroctwo Pawła zapisane w liście do Tesaloniczan spełni się na cielesnym człowieku i prawdziwej świątyni zbudowanej z kamieni jest naiwnością i może wypływać z braku znajomości podstawowych nauk Chrystusa i jego uczniów.
Zamiast ulegać judaistycznej propagandzie lepiej sprawdzić jak Paweł definiował świątynię Bożą:
„Czyż nie wiecie, żeście świątynią Boga i że Duch Boży mieszka w was? Jeżeli ktoś zniszczy świątynię Boga, tego zniszczy Bóg. Świątynia Boga jest świętą, a wy nią jesteście” – 1 Koryntian 3:16,17. 
 
„Czyż nie wiecie, że ciało wasze jest świątynią Ducha Świętego, który w was jest, a którego macie od Boga, i że już nie należycie do samych siebie?” – 1 Koryntian 6:19. 
 
„Co wreszcie łączy świątynię Boga z bożkami? Bo my jesteśmy świątynią Boga żywego – według tego, co mówi Bóg: Zamieszkam z nimi i będę chodził wśród nich, i będę ich Bogiem, a oni będą moim ludem” – 2 Koryntian 6:16.

Jak widzimy Paweł społeczność powołanych (kościół, zbór) nazywał świątynią Bożą. On tak nauczał, mimo, że jeszcze była cała świątynia jeruzalemska.

Piotr nas informuje, że osoby niedouczone, czyli niemające pełnej znajomości ewangelii przekręcają słowa Pawła i właśnie mamy okazję o tym się przekonać. Określanie społeczności powołanych, jako świątynię Bożą nie było kaprysem Pawła. To nie była jego prywatna terminologia, ale oficjalna nauka potwierdzona także przez Piotra.

W jego liście czytamy:

„Wy również, niby żywe kamienie, jesteście budowani jako duchowa świątynia, by stanowić święte kapłaństwo, dla składania duchowych ofiar, przyjemnych Bogu przez Jeszu Pomazańca” – 1 Piotra 2:5. 

Paweł nie zapowiadał antychrysta, który zasiądzie w murowanej świątyni tylko takiego, który zajmie miejsce w świątyni Bożej, czyli w Społeczności Powołanych do świętości i zbawienia.

Nie dajmy się wprowadzić w błąd antychryst już rządzi.

Krzysztof Król

 

P.S. Czy wolno modlić się do obrazów? => Pobierz bezpłatnie Raport

Formularz z NeTeS


Foto: flickr.com

5 Responses to “Antychryst nie przyjdzie…”

 • Krzysztof Rarok on 20 czerwca 2016

  Nieźle, nieźle:)
  Widzę, że niektórzy miewają przebłyski świadomości…
  Idąc dalej tym tropem, „ten, który teraz powstrzymuje (2 Tes. 2,7)” może też już dawno temu „zszedł z pola”? Sprawdź sobie proszę znaczenie słowa „anomias” i pochodnej „anomos” ze wspomnianego wersetu i zbadaj, jaki to ma związek ze chrześcijaństwem w ogóle. Innymi słowy, co to znaczy „być nieprawym” i jak się ma do tego chrześcijaństwo?

 • Lukasz on 22 września 2016

  Panie Krol!
  Pan wierzy w innego Jezusa i natretnie zwodzi ludzi w kierunku swoich doktryn.
  Fizyczne opuszczenie organizacji swiadkow j. to jedno a duchowe to inna sprawa.Wiem cos o tym bo sam bylem w tej grupie wiele lat. Traci Pan cenny czas na przekomarzanie sie nt.prawidlowej formy imienia Jezus zamiast przyjsc do niego i poprosic aby dal Panu Wolnosc, bo przekonujac innych do swoich doktryn robi Pan to samo co sj.- zniewala.

  Poza tym nie podoba mi sie to , ze na swoim blogu zacheca ludzi do darowizn na swoje cele podpierajac sie gloszeniem dobrej nowiny. „Darmo wzieliscie darmo dawajcie”.
  Pozdrawiam

 • Robert on 24 września 2016

  @Łukasz

  Pozostaw swoją filozofie i życzenia, tylko przedstawiaj argumenty biblijne.

  Jeżeli nie sponsorujesz działań Krzysztofa, to po co w ogóle zabierasz głos?

  Tu masz odpowiedź: „Nie zawiążesz pyska wołowi młócącemu zboże”

 • Lukasz on 26 września 2016

  @Robert

  Liczylem na odp autora artykulu.
  Jesli chodzi o filozofie i zyczenia to prosze:
  Jedyne co mnie interesuje to owoc pracy w podazaniu za Panem Jezusem. Swiadectwa ludzi uwolnionych od ducha tego swiata , ktorzy zmienili swe zycie radykalnie i prowadza ludzi do Pana Jezusa.

  „Nie zawiążesz pyska wołowi młócącemu zboże”
  Przypuszczam ze cytat pochodzi z 1Kor 9
  Prosze zwrocic uwage na dalszy ciag aby widziec kontekst:
  ” Jeżeli więc my zasialiśmy wam dobra duchowe, to cóż wielkiego, że uczestniczymy w żniwie waszych dóbr doczesnych? 12 Jeżeli inni mają udział w waszej majętności, to czemuż raczej nie my? Nie korzystaliśmy jednak z tej możności5, lecz znosimy wszystko byle nie stawiać żadnych przeszkód Ewangelii Chrystusowej. 13 Czyż nie wiecie, że ci, którzy trudzą się około ofiar, żywią się ze świątyni, a ci, którzy posługują przy ołtarzu, mają udział w [ofiarach] ołtarza? 14 Tak też i Pan postanowił, ażeby z Ewangelii żyli ci, którzy głoszą Ewangelię6. 15 Lecz ja z żadnego z tych praw nie skorzystałem.”
  usunięte – admin
  Pozdrawiam

 • Robert on 29 września 2016

  Łukasz, przeczytałeś ten werset ze zrozumieniem?
  Tam pisze, że Paweł nie korzystał z dochodów na Ewangelii, ale tego nie zabrania!

  Po drugie: załóż swój blog, rób badania, przyciągaj czytelników i wtedy dopiero oceniaj innych.
  Poczuj ile pracy to kosztuje, a nie sieć w fotelu i bezpodstawnie nie krytykuj innych.
  Nie masz do tego prawa.
  Dopiero, jak założysz blog, zdobędziesz dziesiątki tysięcy czytelników, będziesz poświęcał temu 8 godzin dziennie lub więcej i nie będziesz brał za to kasy, to wtedy filozofuj.
  Teraz nie masz do tego żadnego prawa!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *