Uwaga! 666 to nie jest liczba szatana

 666

Cały świat przyjął tezę, że liczba 666 jest liczbą szatana. Nawet sataniści, różne ugrupowania wielbiące lucyfera przyjęli 666 za swój amulet, znak utożsamiający ich z szatanem.

Czytając Biblie i Objawienie Jana odkryłem, że cyfra 666 niekoniecznie oznacza liczbę zwierzęcia (bestii), którą zbudował szatan…

Dlaczego mamy obliczyć imię zwierzęcia?

W Grecko-Polskim Nowym Testamencie z wydaniem interlinearnym widnieje tekst grecki i pod spodem bezpośrednie jego tłumaczenie po polsku. Obecnie jest to najwierniejsze tłumaczenie Nowego Testamentu z ogólnie dostępnych publikacji na rynku.

W Objawieniu Jana 13,18 czytamy:

„Tu mądrość jest: mający rozum niech przeliczy liczbę zwierzęcia, liczbą bowiem człowieka jest. A liczba jego sześćset sześćdziesiąt sześć”.

Pan Bóg poprzez Jana informuje nas, byśmy obliczyli liczbę zwierzęcia. Jest ona potrzebna do zrozumienia czym jest liczba imienia zwierzęcia.

W jakim celu? 

W Objawieniu Jana 13,16-18 pisze:

„I czyni wszystkich małych i wielkich i bogatych i biednych i wolnych i niewolników, aby dali im piętno na rękę ich prawą lub na czoło ich i aby nie ktoś mógł kupić lub sprzedać, jeśli nie mający piętno, imię zwierzęcia lub liczbę imienia jego. Tu mądrość jest: mający rozum niech przeliczy liczbę zwierzęcia, liczbą bowiem człowieka jest. A liczba jego sześćset sześćdziesiąt sześć”.

Nie będziemy mogli ani kupić ani sprzedać

W przyszłości czeka nas dramatyczny okres opisany w Biblii. Wszystkie osoby na ziemi, aby móc kupować – sprzedawać będą musiały przyjąć: znamię zwierzęcia, zaakceptować imię zwierzęcia lub liczbę imienia jego.

Taka sytuacja wydarzy się niedługo.

Jeden z możliwych scenariuszy tego czasu może wyglądać następującą:

będzie to okres panowania pieniądza elektronicznego. Każdy obywatel ziemi lub dane narody będą miały założone indywidualne konta elektroniczne.

Gotówka zostanie wycofana z obiegu.

Państwo/zarządca systemu, będzie mógł dowolnie operować twoim kontem. Na przykład, gdy nie zaakceptujesz nowych przepisów – wyłączy konto. Wtedy nie masz dostępu do pieniędzy lub do swojej tożsamości, ponieważ jedno konto będzie miało informacje: medyczną, identyfikacyjną, pracowniczą, finansową. Wystarczy, że wpiszesz swój ciąg cyfr lub zbliżysz kod kreskowy/chipa do czytnika, aby na ekranie komputera wyświetliły się wszystkie informacje o tobie.

Pojedyncze instytucje mogą mieć dostęp tylko do części twoich danych. Bank do pieniędzy, lekarz do historii choroby itd.

Jeżeli zablokują ci konto, to… nie żyjesz,… nie ma cię…

Co oznacza liczba 666?

Biblia informuje nas, że przyjęcie piętna (np. naklejanego tatuażu/chipa/kodu kreskowego), imienia zwierzęcia (nazwa organizacji), liczby imienia zwierzęcia (?) spowoduje zaakceptowanie systemu, ale również oddanie pokłonu szatanowi.

Dlatego tak ważne jest obliczenie imienia zwierzęcia.

Do tej pory utarło się, że 666 to liczba szatana. Niektóre manuskrypty podają inną liczbę, ale teraz skupmy się na tej wypromowanej, czyli 666.

W Objawieniu Jana 13,18 czytamy:

„Tu mądrość jest: mający rozum niech przeliczy liczbę zwierzęcia, liczbą bowiem człowieka jest. A liczba jego sześćset sześćdziesiąt sześć”.

Liczba zwierzęcia, to liczba człowieka. Wynosi 666. Jednak gdyby to było takie proste, gdyby liczba zwierzęcia wynosiła 666, to nie potrzebna byłaby informacja o mądrości i jakimkolwiek jej obliczaniu.

Proszę zwrócić uwagę na to zdanie: „A liczba jego sześćset sześćdziesiąt sześć”.

Co oznacza „jego?”

O jaką tu liczbę chodzi: zwierzęcia czy człowieka?

Gdyby chodziło o liczbę zwierzęcia, to po co Pan Bóg nakazałby nam ją obliczyć, skoro Sam ją podał?

Po co pisałby: „Tu mądrość jest: mający rozum niech przeliczy”. 

Nowa Biblia Gdańska tak pisze:

„Tu jest mądrość. Kto ma rozum niech zliczy liczbę bestii; gdyż istnieje liczba człowieka, a jej liczba sześćset sześćdziesiąt sześć”.

Z tego wynika, że liczba 666 – sześćset sześćdziesiąt sześć jest liczbą człowieka/organizacji/bytu. Na jej podstawie musimy dopiero obliczyć liczbę imienia zwierzęcia (bestii). Na tym etapie nie wiemy, kim jest człowiek. 

666 nie jest ani liczbą demoniczną, ani cyfrą oznaczającą szatana.

 

Zapraszam na II część artykułu o liczbie bestii: 

https://prorogeopolityka.pl/post/obliczamy-666 

 

 

Robert Brzoza

Form by (e)NeTes


Foto: Robert B.

233 Responses to “Uwaga! 666 to nie jest liczba szatana”

 • nadia on 7 sierpnia 2016

  Liczba 666 nie jest wypromowana przez swiat, tylko to jest fakt istniejacy w Biblii, jako liczba czlowieka. Szatan jeszcze musi dzialac w ukryciu, wiec podaje falszywe dane, ale przyjdzie czas, ze ”rozlozy swoje karty na stol”.
  Bardziej by mnie interesowala ta liczba zwierzecia, jak ja obliczyc? Czy ktos posiada juz taka madrosc i potrafi to zrobic? Pozdrawiam.

 • Robert on 7 sierpnia 2016

  Liczba 666 została fałszywie wypromowana przez świata, jako liczba szatana.

 • Ania on 7 sierpnia 2016

  Za liczbą 666 kryje się papieski tytuł: Vicarius Filii Dei , czyli
  Zastępca Syna Bożego. 6 to liczba człowieka, ponieważ to 6 dnia Bóg stworzył Adama. 6 to stawianie ludzkich uczynków w miejsce dzieł Boga i uzurpacja atrybutów Boga przez człowieka. 6 to także piętno Bestii i ludzkie uczynki ( Kain i budowa wieży Babel ). Przyjęcie piętna jest akceptacją autorytetu Bestii. Można go przyjąć w formie imienia lub liczby Bestii. Przyjęcie jej oznacza lojalność z wiarą ( na czole )
  i przyjęcie w formie kompromisu ( na rękę ). Toczy się duchowa wojna o ludzkie serca i umysły między Bogiem, a szatanem, między dobrem i złem, między prawdą i kłamstwem. Po której stronie stanie każdy człowiek, to zależy, to od każdego z nas. W tej wojnie nie można być neutralnym.

 • Robert on 7 sierpnia 2016

  @Ania

  Polecam dokładnie przeczytać werset i odrzucić stare poglądy.
  Biblia wyraźnie pisze, że 666 to nie jest liczba besti/zwierzęcia czy papieża.
  666 to liczba człowieka, na jej podstawie dopiero trzeba obliczyć liczbę zwierzęcia czyli szatana.
  Jakiego człowieka?
  Tego nie wiemy.

 • Juliusz on 7 sierpnia 2016

  Kabala zajmuje sie znaczeniem liczb. Wskazówka?

 • Juliusz on 7 sierpnia 2016

  Wedlug biblii Bog stworzyl człowieka szóstego dnia.

 • Robert on 8 sierpnia 2016

  @Juliusz

  Jaki to ma związek z 666?

 • Richard on 8 sierpnia 2016

  Spotkalem sie z opinia sredniowiecznego filozofa ze 666 jest liczba cech zwierzecych ktore czlowiek moze posiadac.Czyli moze byc drapiezny jak wilk,przebiegly jak lis czy poprostu swinia.

 • Robert on 8 sierpnia 2016

  Richard… nie wiem jak to komentować…
  Proszę o fakty, odnośniki itd.

 • Juliusz on 8 sierpnia 2016

  Ciekawa jest interpretacja kabalistyczna znaczenia tej liczby. W hebrajskiej Biblii istnieje tylko jedno słowo, którego wartość wynosi 666 – to ith(e)ron – zysk, pożytek, górowanie, a także jedno imię człowieka s(e)thur – „Utajniony”. Słowo ith(e)ron jest jednocześnie anagramem greckiego słowa oznaczającego „bestia”. 666 było też symbolem związanym z targowiskiem – gdyż podstawowym narzędziem używanym tam był abakus (liczydło) którego kolumny wynosiły 500-100-50-10-5-1 – co w sumie dawało 666. Św. Jan, który nie był kabalistą ale był światłym człowiekiem, mógł znać te symboliczne powiązania, co skłoniło go do użycia owej liczby jako symbolu przekupstwa i materialistycznego patrzenia na świat, w przeciwieństwie do bezinteresowności: „i że nikt nie może kupić ni sprzedać, kto nie ma znamienia – imienia Bestii lub liczby jej imienia.” (Ap.13,17). (Na podstawie Andrzej Wierciński „Przez wodę i ogień. Biblia i Kabała”)

 • Malina on 8 sierpnia 2016

  „666” Biorąc pod uwagę Nowy testament, nie jest to imię a jest to nic innego jak cod matematyczny. Biorąc pod uwagę historię pisania Biblii, która to redagowana była przez starożytnych Greków, cyfry, podobnie jak w hebrajskim, były pisane literami. Małe litery (alfa, beta, gamma) reprezentują liczby 1,2,3…. Duże liczby tworzone są (jak w rzymskich) przez specyficzną kombinację.
  Każde słowo ma swoje numeryczne odzwierciedlenie, swą „numeryczną własność”, specyfikę.
  W wersjach starszych Biblii, liczba „666” jest faktycznie napisana po hebrajsku. I jeśli brać pod uwagę to tłumaczenie to po „rozszyfrowaniu” pisze tam nic innego jak „Nero Caesar” co uzasadnia równoległość czasów pisania Biblii z wydarzeniami tamtego okresu. W wielu innych przekładach Biblii, znaleźć można cyfrę „616” która także po „przełożeniu” na pismo daje imię Cezara.
  Nikt za czasów Nero, nie odważyłby się napisać ” Cezar Nero jest szatanem (diabłem) czy jest diabelskim nasieniem. Wrogowie Cezara, musieli uciec się do zakodowania swych przekazów.

 • Robert on 8 sierpnia 2016

  @Malina

  Wszystko zależy jaki algorytm zastosujesz do obliczania 666.
  Są takie, które z nazwiska Hitler robią 666.
  Teraz piszesz, że 666 oznacza Cezara.
  Dlatego to wszystko są zabawy a nie fakty, badania.

 • Malina on 8 sierpnia 2016

  Ależ byłam pewna, że wyraziłam wszystko wystarczająco jasno. Jeśli natomiast chcielibyśmy się bawić liczbami (co jest wspaniałą zabawą) to możemy zacząć od np. dodawania:
  Wszystkie kolejne (następujące po sobie) liczby od 1 do 36 dodane dadzą sumę 666. Organiczne molekuły
  to baza węgla – 12 z 6 protonami, 6 neutronami i krążących w okół nich 6 elektronami. Jeśli dodamy pierwsze 6 rzymskich numerów następujących po sobie (IVXLCD) suma wyniesie 666. Bawić się można tak na wszelkie sposoby.
  Jednak jak dokładnie przeczytasz mój tekst, to nie ma w liczbie 666 nic tajemniczego, zwłaszcza biorąc pod uwagę wszystkie aspekty historyczne. Jeśli jednak ktoś się uprze i będzie chciał wyczytać misterium z chmur, to przy rozbuchanej wyobraźni, wyczyta tam nawet swój nie tylko życiorys w czasie przeszłym ale także swą wydumaną przyszłość. Biblia jest książką napisaną przez człowieka odnoszącego się do otaczających go realiów społeczno politycznych. I to należącą do jednej z gatunku tych, do których stosuje się metodę wolnej interpretacji na zasadzie „co też poeta miał na myśli”właśnie ze względu na zewnętrzne uwarunkowania. Ilu czytelników, tyle interpretacji. Zdaję sobie sprawę, że misterium jest bardziej „interesująca” a tajemnice, sekrety mają siłę przyciągania ale pod koniec dnia i tak składamy się w 90% z H2O, a podstawą naszej egzystencji pozostaną zachodzące w nas reakcje chemiczne i fizyczne konsekwencje przepływu ładunków elektrycznych w dendrytach i neurytach.

 • qrdeblade on 8 sierpnia 2016

  Liczba ta to 600 60 6 i dotyczy ona człowieka, Słowianina z haplogrupy A1R1a1 grupa krwi ARh+ Szukajcie w nr PESEL, a znajdziecie. Urodzony w latach 60 ubiegłego wieku i tak dslej, co wymaga umiejętności liczenia…

 • Robert on 8 sierpnia 2016

  Z grupą krwi jest to kolejna teoria, filozofia, którą podrzucił świat.
  Na jakiej podstawie rozdzieliłeś cyfrę 666 na trzy człony?
  Skoro tę liczbę mamy w Biblii, to również rozwiązanie znajduje się w Biblii, a nie w świecie.

 • Robert on 8 sierpnia 2016

  Zgadza się, to wszystko co publikują na temat obliczania 666 bez Biblii jest zabawą.
  Jednak różnimy się w dużej przestrzeni.
  Dla mnie Biblia nie jest zwykłą książką, pokaż mi taką książkę w której jest około 100 proroctw dotyczących przyjścia Chrystusa.
  Pokaż mi taką książkę, w której jest kilkaset proroctw, gdzie wszystko się sprawdziło…
  Jakbyś analizowała i badała Biblie, to zrozumiałabyś jaka jest spójna.

 • qrdeblade on 8 sierpnia 2016

  Według Żydów człowiek musi być wyłącznie żydowskiego pochodzenia. Natomiast goje wegług tej interpretacji to zwierzęta, bestie. Oczywiście to również manipulacja gdyż człowikiem dumnie nazywano ludzką hybrydę posiadającą krew RH minus. Co do samej liczby to w oryginake jest właśnie 600 60 6, natomiast kolejne manipulacyjne przekłady zrobiły z tego sumę tych liczb…

 • Robert on 8 sierpnia 2016

  Jaki masz na to dowód?

 • qrdeblade on 8 sierpnia 2016

  Taki sam jak dowód na podniosłą prawdziwość Biblii. Wszystko w cokolwiek uwierzy 1% populacji lub nawet pierwiastek z 1 procenta zgodnie z wielokrotnie potwierdzonym doświadczalnie prawem Maharashiego ponad wszelką wątpliwość spełni się w ten czy inny sposób. Co do jednak wiadomej liczby, to. PESEL charakteryzujący kaźdego z nas ma 11 cyfr i musi być symetryczny, to to znaczy obojętnie w którą stronę liczony musi dawać ten sam wynik 600 60 6. Tak więc nie będzie tak prosto, gdyż 11 cyfr musi dać symetryczny wynik z 0 na 6 miejscu w środku i jak sądzę musi zawierać inne magiczne liczby. Ponieważ każdy PESEL zawiera informacje o rasie co w żałosny w skutkach sposób próbowała udowodnić Helena Wróbel tłumacząc kabalistyczne metody jego odczytywania z całą pewnością niesie on właśnie informacje o oświeconym Słowianie znającym prawdę o losach Jezusa który przeżył własne ukrzyżowanie po 40 dnia h uciekł do Kaszmiru 8 dalej tamnauczał na co rząd Indii przekazał Watykanowi kilkadziesiąt oficjalnych dowodów. Jego opuszczony przez Chrześcijan grób znajduje się w miejscowości Sri Nagar.

 • Robert on 9 sierpnia 2016

  Ta informacja o ucieczce Chrystusa z krzyża jest zabawna.
  Polecam nie wierzyć we wszystko co sataniści wymyślają.

 • qrdeblade on 9 sierpnia 2016

  Zapominasx, że Jezus należał do wtajemniczonej sekty Nazarenczyķów tzw. białych kapłanów z siedzubą w Myrth nad morzem Martwym i po 40 dniach postu przeszedł tzw. inicjację slynną ma-na monoatomowym złotem po czym był kuszony – efekt uboczny po spożyciu ww. nadprzewodnika . Procedura ta daje poza innymi długowieczność i nieprawdopodobne siły witalne nadal uważane za quasi nieśmiertelność. Poza tym stary żydowski rytual spożywania w święto Paschy rytualnego ciała i krwi syna człowieczego doskonale regenerował i odmładzał, co było przez wieki do teraźnieszości wykorzystywane w obrządkach rytuaknego kanibalizmu również wczesnych chrześcijan zabronionego krzyżowaniem dopiero przez Hadroana. To właśnie dlatego Rzymianie rzucali chrześcijan na pożarcie lwom brzydząc się ich praktykami.. Jednak te rytuały były niezwykle skuteczne ( elita rzymska praktykowała picie krwi menstruacujnej młodyxh dziewic Westalek ) ratowały życie zranionym nw walce i przedłużającym żywotystarcom. To właśnie dlatego Jezus dożył aż 105 lat.

 • Robert on 9 sierpnia 2016

  Bardzo cię proszę, posługujemy się Biblią, a nie science fiction.
  nawet nie pytam, bo nie jesteś w stanie tego udowodnić.
  Czy zdajesz sobie sprawę, że propagując te kłamstwa robisz usługę satanistom?
  Tą jedną teorią twierdzisz, że cały Nowy Testament kłamie.
  Nie wiem czy to robisz świadomie czy nie?
  Jeżeli nieświadomie, to przemyśl to…

 • komentator on 9 sierpnia 2016

  Liczba 666 określa konkretnego człowieka do którego wstąpił szatan, choć duch antychrysta istnieje od początku.
  Człowiek ten jest określony w Biblii jako „fałszywy prorok” bezbożnik” przeciwnik”itd.
  Przykładem jest król Tyru z Księgi Ezechiela 28:

  Eze 28:1 I doszło mnie słowo Pana tej treści:
  Eze 28:2 Synu człowieczy, powiedz księciu Tyru: Tak mówi Wszechmocny Pan: Ponieważ twoje serce było wyniosłe i mówiłeś: Jestem bogiem, siedzibę bogów zamieszkuję pośród mórz – a wszak jesteś tylko człowiekiem, a nie Bogiem, i za zamysły Boże uważałeś swoje zamysły -Eze 28:11 I doszło mnie słowo Pana tej treści:
  Eze 28:12 Synu człowieczy, zanuć pieśń żałobną nad królem Tyru i powiedz mu: Tak mówi Wszechmocny Pan: Ty, który byłeś odbiciem doskonałości, pełnym mądrości i skończonego piękna,
  Eze 28:13 Byłeś w Edenie, ogrodzie Bożym; okryciem twoim były wszelakie drogie kamienie: karneol, topaz i jaspis, chryzolit, beryl i onyks, szafir, rubin i szmaragd; ze złota zrobione były twoje bębenki, a twoje ozdoby zrobiono w dniu, gdy zostałeś stworzony.
  Eze 28:14 Obok cheruba, który bronił wstępu, postawiłem cię; byłeś na świętej górze Bożej, przechadzałeś się pośród kamieni ognistych.
  Eze 28:15 Nienagannym byłeś w postępowaniu swoim od dnia, gdy zostałeś stworzony, aż dotąd, gdy odkryto u ciebie niegodziwość.

  Tak jak Chrystus jest objawieniem Boga w człowieku tak
  antychryst będzie manifestacją szatana w człowieku.
  Znamię bestii na czole wskazuje na zgodę z systemem antychrysta a znamię na ręce wskazuje współudział w
  systemie antychrysta.

  2 List do Tesaloniczan mówi otym że antychryst będzie konkretną osobą:
  2Ts 2:1 Co się zaś tyczy przyjścia Pana naszego Jezusa Chrystusa i spotkania naszego z nim, prosimy was, bracia,
  2Ts 2:2 Abyście nie tak szybko dali się zbałamucić i nastraszyć, czy to przez jakieś wyrocznie, czy przez mowę, czy przez list, rzekomo przez nas pisany, jakoby już nastał dzień Pański.
  2Ts 2:3 Niechaj was nikt w żaden sposób nie zwodzi; bo nie nastanie pierwej, zanim nie przyjdzie odstępstwo i nie objawi się człowiek niegodziwości, syn zatracenia,
  2Ts 2:4 Przeciwnik, który wynosi się ponad wszystko, co się zwie Bogiem lub jest przedmiotem boskiej czci, a nawet zasiądzie w świątyni Bożej, podając się za Boga.
  2Ts 2:5 Czy nie pamiętacie, że jeszcze będąc u was, o tym wam mówiłem?
  2Ts 2:6 A wiecie, co go teraz powstrzymuje, tak iż się objawi dopiero we właściwym czasie.
  2Ts 2:7 Albowiem tajemna moc nieprawości już działa, tajemna dopóty, dopóki ten, który teraz powstrzymuje, nie zejdzie z pola.
  2Ts 2:8 A wtedy objawi się ów niegodziwiec, którego Pan Jezus zabije tchnieniem ust swoich i zniweczy blaskiem przyjścia swego.
  2Ts 2:9 A ów niegodziwiec przyjdzie za sprawą szatana z wszelką mocą, wśród znaków i rzekomych cudów,
  2Ts 2:10 I wśród wszelkich podstępnych oszustw wobec tych, którzy mają zginąć, ponieważ nie przyjęli miłości prawdy, która mogła ich zbawić.

  „Zastępca Syna Bożego „tłumaczy się jako:
  V I C A R I V S F I L I I D E I
  5 + 1 + 100. .+1+5 . .+ 1 + 50+1+1+500.+1= 666
  Rzymscy władcy nosili nazwę „łaciński król kapłanów”
  L A T I N V S R E X S A C E R D O S
  50 . . + 1 . + 5 . . .+ 10 . . + 100 . .+500 . . = 666

  Z pogańskiego Rzymu powstał Rzym papieski.
  Dziwny „zbieg okoliczności” że papież i i pogański cesarz mają tę samą liczbę.

 • qrdeblade on 9 sierpnia 2016

  Jak widzę to Ty opierasz się wyłącznie na Bibli. Moje argumenty potwierdzisz poszrzając swoją historyczną wiedzę. Niezmienna wojna jednychni drugich ma za zadanie, aby człowiek opowiedział się po jednej ze stron tracąc sens swojego isynienis,boskiego stworzenia, istotę życia, która zatracona czyni z ludzi prawdziwe bestie bez względu na to po której ze stron się opowiedzą. Urażonym tymi słowami przypominam mordercze błędy kościoła nawracania ogniem i mieczem ofuar Inkwizyxji poparcien faszystów ect. Prawdziwy bóg jest w nas samych i nie potrzeba nam stawać po żadnej z sztucznie walczàcych stron pasterskiego teatru gry o tron. Mamy rozum i sumienie….

 • Robert on 9 sierpnia 2016

  Co do KK zgadzam się, co do religii również.
  Nie znam takiej, która opierałaby się w 100% na Biblii.

 • Robert on 9 sierpnia 2016

  Co do obliczeń, to kolejna zabawa.

  Antychryst to inaczej zaprzeczenie – podmiana – przeciwnik Chrystusa.
  To nie jest konkretna osoba, a przeciwnicy Chrystusa. Jest ich cała masa.
  Jeżeli uważasz, że antychrystem będzie osoba ludzka, to kim jest islam, masoni i cała ta zgraja?

 • komentator on 9 sierpnia 2016

  Faszyzm , komunizm i ta cała zgraja to systemy ludzkie działające pod inspiracją szatana.
  Niektórzy z wyznawców tych religii np. w Indiach nawet nie wiedzą że jest ktoś taki jak Chrystus.
  Słowo anty znaczy przeciw.
  Chrystus jest Słowem Ew. Jana rozdz.1
  A więc antychryst jest to ktoś kto występuje przeciw Słowu(Biblii).
  Antychryst musi znać Słowo ,aby mógł mu się sprzeciwiać i je wypaczać, tak jak to zrobił szatan w Ogrodzie Eden.(on cytował Słowo i je wypaczał )
  W pierwszych wiekach chrześcijaństwa określenie antychryst było skierowane wyłącznie do tych którzy głosili nie tego Chrystusa którego głosił Paweł.
  Tak więc byli to fałszywi bracia wśród których wyróżniał się Niko , przywódca nikolaitow .
  Paweł pisał o nich że są to fałszywi Chrystusowie czyli fałszywie namaszczeni.
  Dz. Apostolskie 20; 29

  29 Wiem, że po moim odejściu wejdą między was wilki drapieżne, nie oszczędzając stada8. 30 Także spośród was samych powstaną ludzie, którzy głosić będą przewrotne nauki, aby pociągnąć za sobą uczniów.

  https://www.youtube.com/watch?v=XPSR2swwzHI

 • qrdeblade on 9 sierpnia 2016

  Link dla powątpiewających o dalej kontynuowanych krwawych obrządkach sięgających swoją tradycją bardzo dalekiej przeszłości do obejrzenia dotyczący najbliższych, przyszłych wydarzeń o których była między innymi mowa…
  Twoja reakcja wskazuje, że ludzkość nie zasługuje na PRAWDĘ i dlatego między innymi się ją stale oszukuje z obu wiadomych stron. Dlatego właśnie mamy Islam , Masonów i jak to nazwałeś całą tę zgraję…
  1. (link usunięty – amin)
  ( 5 części możesz zacząć oglądać pierwszą od 4:28 minuty )

  Odp. na ostatnie pytanie: Chrystus należał do królewskiej elity pomazańców, był namaszczony więc z pewnością był ludzką hybrydą z krwią RH minus – ostatnim ogniwem łańcucha pokarmowego. Natomiast Anty… będzie jak to nazywają Gojem, zwierzęciem z krwią RH plus ( RH pochodzi od nazwy małpki Rhezus i oznacza czy osobnik posiada podstawową, wspólną z naczelnymi pulę genów. Ci z RH minus takowej nie mają, nie wiadomo skąd się na tej planecie wzieli, są zupełnie inni, choć wyglądają podobnie. Mają obce, nie pochodzące od naczelnych pochodzenie, tzw. reptyliańskie, a w związku ze swoim łudząco podobnym ludzkim wyglądem nazywani są hybrydami, klonami, awatarami. To właśnie wśród nich kryje się zmiennokształtna grupa trzymająca władzę zgodnie z zawartym Sekretnym Przymierzem – szukaj w Internecie niezmiennie depopulująca pozostałych tubylców.

 • komentator on 9 sierpnia 2016

  Apokalipsa ,List do Tesaloniczan i wiele innych miejsc w Piśmie opisuje antychrysta także jako konkretną osobę.
  Jest to podane czarne na białym i nawet nie wymaga specjalnych dociekań.

  2Ts 2:3 Niechaj was nikt w żaden sposób nie zwodzi; bo nie nastanie pierwej, zanim nie przyjdzie odstępstwo i nie objawi się człowiek niegodziwości, syn zatracenia,

  Biblia mówi aby obliczyć liczbę zwierzęcia, więc nie jest to zabawa. Znaczenie tej liczby potwierdzają również inne symbole opisujące wielką wszetecznicę np. z Apokalipsy ,ale o tym można by było napisać książkę.

 • Henryk on 9 sierpnia 2016

  Liczba 666 oznacza liczbę tygodni od momentu wygrania przez Adolfa Hitlera po raz pierwszy wyborów, do upadku Trzeciej Rzeszy. Można przeczytać o tym na blogu:
  (link usunięty – admin)

 • Malina on 9 sierpnia 2016

  Jeśli tak fascynuje Was Biblia, to dlaczego nie zajmiecie się liczbą „7”, która użyta jest tam 735 razy. Po za tym, liczba ta, jest „wszędzie” (nie tylko w związkach religijnych, choć tam akurat występuje bez względu na rodzaj religii).

  Pytanie „Jeżeli uważasz, że antychrystem będzie osoba ludzka, to kim jest islam, masoni i cała ta zgraja?”
  jest (proszę mi wybaczyć szczerość) prymitywne, skierowujące dyskusję na fałszywe tory.

 • Robert on 9 sierpnia 2016

  @Henryk

  Jak podajesz jakąś tezę, to proszę o argumenty, a nie link.

 • Robert on 9 sierpnia 2016

  @Malina

  Nie zajmujemy się 7, bo 666 jest tym co Bóg nakazuje obliczyć.

  Proszę nie rzucać „prymitywami” tylko argumentami.
  Posty, które nic nie wnoszą do sprawy a są prywatną opinią, będą usuwane.

 • Robert on 9 sierpnia 2016

  @qrdeblade

  Link usunięty, ponieważ nie mamy czasu oglądać wszystkich podesłanych filmów i je weryfikować.
  Proszę używać argumentów.
  Piszesz:
  „Chrystus należał do królewskiej elity pomazańców, był namaszczony więc z pewnością był ludzką hybrydą z krwią RH minus – ostatnim ogniwem łańcucha pokarmowego.”
  Co oznacza „z całą pewnością”?
  Czyją pewnością?
  Kto jest autorem tych niebiblijnych słów.
  O jakiej hybrydzie mówisz?
  Czy masz dowody, że ktoś badał krew Chrystusa?

 • qrdeblade on 9 sierpnia 2016

  Słabo znasz Biblie kolego. Kogo to odwiedziło i dkaczego trzech magów chaldejskich i dlaczego Herod kazał mordować wszystkie nowo narodzone dzieci ?
  Jak do tej pory królewskie pochodzenie ma wyłącznie błękitnokrwista ludzko wygłądająca hybryda z krwią RH minus o większej zawartości miedzi zamiast żelaza i to ona stosowała tzw. procedurę przejścia poprzedzoną 40 dniowym ppostem. Co do usuniętego linku to tego i tak już zatrzymać się nie da. Oczywiście zdradzony mąż dowiaduje się o doprawionych rogach ostatni….

 • Iwona on 11 sierpnia 2016

  Polecam przestudiować następujący materiał (usunięte – admin)

 • Robert on 11 sierpnia 2016

  @qrdeblade

  1 – Piszesz: „Słabo znasz Biblie kolego. Kogo to odwiedziło i dkaczego trzech magów chaldejskich i dlaczego Herod kazał mordować wszystkie nowo narodzone dzieci?”
  Jeżeli masz inne informacje lub masz większą wiedzę, to napisz swoje zdanie z argumentami biblijnymi. Niepotrzebnie piszesz nietreściwie.

  2 – Skoro o błękitnej krwi nie w Biblii, a nikt nie wie jaką miał Chrystus, to nie sensu podejmować tego tematu. Przynajmniej nie na tym blogu, tu opieramy się tylko na Biblii.

 • Robert on 11 sierpnia 2016

  @Iwona

  Nie publikuję tego materiału: po słowach, że 666 przypomina mu syczenie węża, zamknąłem stronę.
  Bądźmy poważni, Biblia wyraźnie mówi, że 666 to liczba człowieka a nie syczącego węża.
  Bardzo proszę brać odpowiedzialność za publikowane materiały.

 • Dydymus on 12 sierpnia 2016

  Propaganda Nikolaitów synów Saturna, jest potężna, sebile cytują rzecz, która poprzez magię cyfr i politykę jest dopasowana do wszystkich czasów.

  Bo prawda jest niewygodna, i nie pasuje do Watykanu, który oprócz Ameryki i Angli wszczął najwiecej wojen na świecie.

  Liczba 666 prawda : (usunięty – admin)

 • Iwona on 12 sierpnia 2016

  Studium biblijne pana Konstantine bynajmniej nie jest gorsze niż to pana Króla. Brytyjczyk i Grek z pochodzenia w bibliotekach greckich odkrył, że w manuskryptach Nowego Testamentu, pisanych w oryginalnym języku greckim zamiast trzech arabskich cyfr 666 widnieją trzy małe litery sigma alfabetu greckiego, które łudząco przypominają trzy arabskie szóstki. Trzy litery sigma czyta się jak polskie „sss” czyli właśnie „syczenie”. Biblia jest dla prostaczków. I nie potrzeba intelektualnego podkucia do tego, żeby rozumieć Biblię. Ów znak wskazuje na wzajemne przenikanie symbolu zwierzęcia – węża i człowieka- antychrysta. Bóg nie walczy z systemem, zainstalowanym przez człowieka, ale Bóg prowadzi spór i dąży do eliminacji każdego demonicznego systemu na Ziemi.

 • Robert on 12 sierpnia 2016

  @Iwona

  Przyrównanie 666 do węża jest brakiem wiedzy biblijnej lub dużą wpadką, dlatego reszta argumentów jest wątpliwa.

  Może to gra słów, ale napisałaś, że Bóg walczy z systemem i prowadzi spór.
  To nie tak działa.
  Gdyby tak było jak piszesz, to oznaczałoby nieudolność Boga.
  Walczy, walczy a system szatana kwitnie…
  To nie tak działa.
  Bóg w Apokalipsie przepowiedział koniec finansjery, zwierzęcia, szatana i jego demonów.
  On nie walczy z nimi, gdyby to robił, to ich by nie było.
  Słudzy Boga – zwiastunowie (anioły) kontrolują, aby demony za daleko się nie posunęły.
  Gdyby nie było kontroli, to demony uczyniłyby z ziemi to co przed potopem.
  Bóg nie ingeruje w system, czeka cierpliwie na spełnieni proroctw, które Sam ogłosił.
  Do tego czasu daje nam wskazówki, jak ominąć systemy szatana.

 • Robert on 12 sierpnia 2016

  @Dydumus

  W tekście linku, który usunąłem są słowa: „Czysty Panie, wierzymy, że co 666 lat, ludzie wracają do czystości prawdziwej wiary”.
  Czy masz na na to poparcie biblijne?
  Czy Biblia mówi coś na ten temat?
  Skąd taki pogląd?

 • Iwona on 12 sierpnia 2016

  Dużą wpadką może się okazać budowanie rozlicznych teorii wokół liczby 666 w odniesieniu do aktualnych wydarzeń polityczno-gospodarczych na Świecie.
  System systemowi nierówny zwłaszcza przy użyciu określonego kontekstu. System pochodzący od człowieka – to przykładowo ustrój społeczno-gospodarczy, który albo umożliwia poznawanie Boga albo i nie, kiedy to prowadzi do kultu szatana. System demoniczny, który przytoczyłam- to jawna i bezpośrednia tj. wcielona okupacja Ziemi przez szatana i jego demonów plus prawdopodobnie Nephilim. Na ten ostatni z przytoczonych systemów i w takiej konfiguracji Bóg zezwoli tylko raz i to w bardzo ograniczonym wymiarze czasowym. W Księdze Objawienia Apostoła Jana Bóg podaje instruktaż, jak przetrwać ten bardzo krytyczny dla ludzkości czas. Myślę też, że nie jest przypadkiem, że swoje objawienie Bóg przekazuje Kościołowi przez swego najbardziej umiłowanego ucznia, który de facto umarł śmiercią naturalną. Bóg prowadzi spór wobec mocy ciemności o zwycięstwo Kościoła Chrystusowego.

 • Anna on 19 sierpnia 2016

  liczba 666 NIE ISTNIEJ TO BŁĄD TŁUMACZENIOWY IDIOTY , KTÓRY NIE ROZUMIAŁ CO TŁUMACZY I NA JAKI JĘZYK – ZAMIAST PRAWIDŁOWO TŁUMACZYĆ LICZBĘ 647 CZYLI LATA JAKIE BÓG SPĘDIZŁ NA ZIEMI , to stworzył liczbę nad którą jakaś część świata gdyba tworząc pierdoły , A KIEDY NA ZIEMI BYŁ WYSŁANNIK BOGA W LATACH 90 I TI JESCZE W POLSCE I TO TŁUMACZYŁ TO ZOSTAŁ WYŚMAIANY

 • Anna on 20 sierpnia 2016

  Robert on 12 sierpnia 2016

  @Dydumus

  W tekście linku, który usunąłem są słowa: „Czysty Panie, wierzymy, że co 666 lat, ludzie wracają do czystości prawdziwej wiary”.
  Czy masz na na to poparcie biblijne?
  Czy Biblia mówi coś na ten temat?
  Skąd taki pogląd?
  ————————————————–

  – TAKI POGLĄD JEST STĄD ŻE NIE PISZESZ O PRAWDZIWYM BOGU BO DO WIARY TEJ JEDNEJ I PRAWDZIWEJ TO MUSISZ PRZEJŚC PRZEZ WSZYSTKIE RELIGIE JEJ ODŁAMY I SEKTY ŻEBY JA ODNAJŚĆ – A TAM ODNAJDZIESZ PRAWDZIWEGO BOGA , BO W JEDNEJ RELIGII CZY KSIĄŻCE TO ON SIE NIE CHOWA

 • Anna on 20 sierpnia 2016

  Robert on 9 sierpnia 2016

  @qrdeblade

  Link usunięty, ponieważ nie mamy czasu oglądać wszystkich podesłanych filmów i je weryfikować.
  Proszę używać argumentów.
  Piszesz:
  „Chrystus należał do królewskiej elity pomazańców, był namaszczony więc z pewnością był ludzką hybrydą z krwią RH minus – ostatnim ogniwem łańcucha pokarmowego.”
  Co oznacza „z całą pewnością”?
  Czyją pewnością?
  Kto jest autorem tych niebiblijnych słów.
  O jakiej hybrydzie mówisz?
  Czy masz dowody, że ktoś badał krew Chrystusa?
  ————————————————————-
  HYBRYDA – NIE MACIE POJĘCIA KIM JEST ARCHANIEL MICHAŁ

 • Anna on 20 sierpnia 2016

  ARCHANIEL MICHAŁ (JEZUS) TO NIE JEST SYN BOGA – NIE ZNACIE PRAWDZIWEJ HISTORII BOGA , To pierwszy Archaniel jakiego Bóg zrodził . Symbolem Archaniela Michała jest lew. Potem było już tylko trzech Archanielów na bardzo długie lata Gabriel, Rafał, Ariel.

 • Anna on 20 sierpnia 2016

  Chcecie usłyszeć prawdziwe imię Boga to poszukajcie mężczyzny który je zna łącznie ze mną a jest sposób aby je usłyszeć a nawet zobaczyć własnymi oczyma PRAWDZIWĄ TWARZ BOGA I JAKĄŚ CZĘŚĆ PRAWDZIWEGO KRÓLESTWA.
  O ile Bóg przedrze się „demony ” jakie w was żyją łącznie z biblią i wieloma bogami które blokują dostęp.

 • Anna g 09;44 on 20 sierpnia 2016

  1. Panie Robercie jak tylko dokładnie spisze to co słyszałam w podstawówce na temat Boga … celowo. To wyśle Tobie te informacje chyba że zdążę tu na twoim blogu je opisać. Jeśli nie zostanę potraktowana jako spam.
  2. Wszyscy czytamy biblię , Ja też ale teraz już w innym celu. I nikt z was jak czyta nie zrozumiał że jak Archaniel Michał mówił :Teraz musze za was umrzeć ” TO NIE MÓWIŁ O NAS TERAZ ŻYJĄCYCH TYLKO ZA TYCH W DANYM CZASIE.

 • Anna g 10.14 on 20 sierpnia 2016

  1.NIE PRÓBUJCIE TEGO KASOWAĆ CO JA TU PISZĘ – BO ZAPSIUJĘ SIĘ TO NAWSZYCH DUSZACH TO CO CZYTACIE ODEMNIE
  2. Czytacie biblię i inne pisma związane z Bogiem ….. to znajdźcie różnice w nich co dotyczy Boga a co Archaniela Michała.
  3. Każdy z Was ma w sobie demona ale to już demona który pochodzi od nas z ziemi nie od Boga tzw. demon drugiej powieki -który blokuje nas. Powiedzcie mu żeby od was odszedł i nie bójcie się kiedy odczujecie jak mruga w waszych oczach.
  Część z was może zacznie widzieć coś tu na ziemi

 • Anna g 11:20 on 20 sierpnia 2016

  cytuję :
  qrdeblade on 9 sierpnia 2016
  Słabo znasz Biblie kolego. Kogo to odwiedziło i dkaczego trzech magów chaldejskich i dlaczego Herod kazał mordować wszystkie nowo narodzone dzieci ?
  Jak do tej pory królewskie pochodzenie ma wyłącznie błękitnokrwista ludzko wygłądająca hybryda z krwią RH minus o większej zawartości miedzi zamiast żelaza i to ona stosowała tzw. procedurę przejścia poprzedzoną 40 dniowym ppostem. Co do usuniętego linku to tego i tak już zatrzymać się nie da. Oczywiście zdradzony mąż dowiaduje się o doprawionych rogach ostatni….
  ————————————————–
  – ”błękitnokrwista ludzko wygłądająca hybryda ” – TO NIE JEST OPSIS CZŁOWIEKA A ASGARDCZYKÓW ( my na nich mówimy kosmici) A WIESZCIE MI ONI NIE WIEDZĄ CO JEST NAZIEMI, OPIS BIBLI WPROWADZIŁ ICH W BŁĄD BO DLA NICH TO ASGARD ALE NI ETEN BAJKOWY TYLKO ICH PRAWDZIWY ŚWIAT JAKBY ULEPSZONY.
  MÓWI SIE ŻE CHCA SKOLONIOWAC ZIEMIĘ BO NIE ROZRUZNIAJĄ SWOJEGO ASGARDU OD WYMYSLONEGO W BIBLII I WIERZENIACH O ODYNIE I O TORZE.
  – I SKRÓT ”MŁOT THORA(TORA)” A WY CO CZYTACIE NIEKIEDY PISMO ZWANE TORĄ !!!!
  I NIE BEDZIE CIEKAWIE BO ONI CHCĄ NAS BO MYŚLĄ ZE TO ICH ZIEMIA JEST.
  A WIECIE DLACZEGO ?
  BO BÓG ZIEMI JELOUAEOL POCHODZI Z ASGARDU
  A WIECIE CZEMU TAKI BAJZEL JEST ? – WINA METARONA, JEGO CÓRKI , 3 ARCHANIELÓW I POCZĄTKU TZW STAREGO TESTAMETNU I CAŁEJ BIBLI KTÓRA MIAŁA NA CELU WYPARCIE BOGA

 • Robert on 20 sierpnia 2016

  @Anna g

  Piszesz:
  „BO BÓG ZIEMI JELOUAEOL POCHODZI Z ASGARDU
  A WIECIE CZEMU TAKI BAJZEL JEST ? – WINA METARONA, JEGO CÓRKI , 3 ARCHANIELÓW I POCZĄTKU TZW STAREGO TESTAMETNU I CAŁEJ BIBLI KTÓRA MIAŁA NA CELU WYPARCIE BOGA”

  Przyznam, że oryginalne…

 • Robert on 20 sierpnia 2016

  Anno, bardzo cię proszę nie rozprzestrzeniaj filozofii, niebiblijnych nauk.

 • Robert on 20 sierpnia 2016

  Anno, podaj proszę argumentacje, że 666 to jest 647.

 • qrde blade3 on 29 sierpnia 2016

  @ Anna g

  Asgardczycy to pradawni mieszkańcy wnętrza Ziemi, żyjący po wewnętrznej stronie jej skorupy, pustej w środku planety. Jej torusocentryczny model jest dokładnie pokazany na placu św. Piotra w Watykanie, włącznie z Księżycem i Słońcem w formie życiodajnych fontann i obeliskiem boga Amon Ra w samym jego centrum wskazującym linie sił pola magnetycznego planety. Znamiennie również większość pomników Kopernika pokazuje podobny, sferyczny model Ziemi z Królestwem Niebieskim w jej środku trzymanym zwykle w lewym ręku słynnego astronoma. Tak naprawdę wielu twierdzi, ze po potopie ludzkość została przeniesiona do wnętrza Ziemi, gdzie powstał swoisty pod kloszem Ziemi botaniczny ogród, pozwalający na jej dalszy rozwój i przetrwanie. Tylko tu biologiczne istoty żywe mogły bezpiecznie żyć i rozwijać się będąc jednocześnie chronione przed wybuchami na Słońcu i śmiercionośnym kosmicznym GEE. Tak więc obecna satanistyczna propaganda mówiąca o lotach w kosmos na księżyc, ect. ma na celu wymazanie znaczenia stwórcy, tego doskonałego ogrodu i modelu świata – zwanego przez oświeconych JELOUAEOL ( jak to się wymawia? ) czy Wielkim Architektem. Dowodów na taki stan rzeczy jest doprawdy wiele od dziwacznie błyskawicznie pochylonego lotu rakiet, poprzez niezakwestionowane doświadczenia geodezyjne czy rozchodzące się na boki promienie zachodzącego Słońca przechodzących przez chmury. ONI mają rację, gdyż to ich Ziemia jest, a my jesteśmy zniewolonym, hodowlanym bydłem używanym do rozlicznych prac i jako odżywcze, przedłużające im życie pożywienie. Po za tym wewnętrzny model torusocentryczny idealnie pasuje do modelu stworzenia świata z Biblii jak i do opisu potopu.

 • Robert on 1 września 2016

  @qrde blade3

  Za dużo fikcji piszesz.
  Biblia nic nie pisze, że po potopie ludzkość została przeniesiona do wnętrza ziemi.
  Tak to opisujesz, jakby gdzieś był obecnie raj, a ta ziemia to skazanie.
  NOE był na tej ziemi, w której żyjemy, tylko warunki były inne do życia, lepsze.
  Ale nie było żadnego raju.

 • qrdeblade on 6 września 2016

  Jest wiele obiektywnych dowodów na to, że mnóstwo wpajanych nam tzw. aksjomatów wiedzy i wiary jest kłamstwem lub fikcją ( programem dla naiwnych, nie myślących bio-robotów)niestety włącznie z Biblią o czym przekonasz się jak zaczniesz ją z wiedzą o kulturze żydowskiej tamtych czasów asertywnie i logicznie czytać.
  Proszę o to pierwszy żałosny dosłownie przykład manipulacji wzięty z Biblii Gdańskiej:
  Mateusz
  27:52 I groby się otwierały, a wiele ciał świętych, którzy byli zasnęli, powstało:
  27:53 A wyszedłszy z grobów po zmartwychwstaniu jego, weszli do miasta świętego, i pokazali się wielom.

  Ten werset oznacza, że od czasy śmierci Jezusa z grobu powstało wiele znamienitych Żydów, bo świętych jeszcze wtedy nie było, gdyż zazdrosny JHWH zakazał czcić wszystko z wyjątkiem siebie samego. Mało tego spektakularnie wyszli ze swych grobów i radośnie pomaszerowali do miasta wielu pokazując się… )
  Robercie ocknij się łaskawie z naiwnego letargu programowania, który Cię owładnął bez reszty…

 • Robert on 7 września 2016

  Tutaj polecam zrozumieć czym jest duch, dusza i ciało ludzkie, wtedy bardzo łatwo zrozumiesz powyższe wersety.
  dodatkowo fizyka się kłania…

  Druga sprawa, to masz niekompletną wiedzę biblijną, skoro nazywasz świętych Boga – żydami.
  żydzi to nazwa wymyślona dla obecnych żydów, którzy utworzyli fikcyjne państwo – Izrael na terenach Palestyny.

  W Biblii słudzy Chrystusa nazywani są: Judejczykami… polecam to zbadać.

  Ośmieszasz słowo Boże… nie wiesz z kim zadzierasz… współczuję…

  izrael

 • qrdeblade on 8 września 2016

  Po pierwsze:
  Absolutnie nie mam żadnej intencji niczego ośmieszać
  Po drugie:
  Wiem czym jest dusza- ciałoświetliste, duch-energia życia i ciało materialne, jednak przytoczony wers dotyczy ciał świetych
  Po trzecie:
  Jezusa ukrzyżowano w miejscowości Yoros ( stąd zbieżność nazw Yoros-alim ) w pobliżu Istambułu Isus-tam-był zwanego również Konstantynopolem właściwej, pradawnej Jerozolimy duchowej stolicy Cesarstwa, gdzie przy grobie Jezusa istnieją jeszcze zachowane warownie rycerzy zakonu Templariuszy strzeżących ówcześnie Jego grobu ) po jego azjatyckiej , a obecnie tureckiej stronie. W pobliżu Konstantynopola w ówczesnych czasach egzystowała bardzo liczna społeczność żydowska.
  Po czwarte:
  Biblie tłumaczyli na różne języki zwykli ludzie, a zdarzało się, że cenzorowali papieże i purpuraci KR.
  Po piąte:
  Fikcyjne państwo na terenach Palestyny zbudowali wbrew protestom religijnych Żydów Syjoniści nie będący nawet Semitami –> skopiuj do wyszukiwarki: Żydzi wierni nauką Tory demaskują przeciwny ludzkości i Bogu Syjonizm Rothschildów
  Po szóste:
  IS-RA-EL to skrót od Isis, Ra, Elohim

 • Robert on 8 września 2016

  Dwie poprawki do komentarza:
  1 – Izrael to imię Jakuba, które nadał mu Bóg.
  2 – Duch to zapis naszej osobowości, to co nauka nazywa: podświadomością.
  Dusza to: duch i ciało.

 • matatiah on 10 września 2016

  Panie Robert wracaj pan do świętej Matki Kościoła Katolickiego która dzisiaj krwawi i jest niszczona przez rózne Herezje ( Modernizmu) , już za dużo było róznego rodzaju „reformatorów ” i „otwartych umysłów” którzy to niby chcieli wracać do pierwotnego chrzescianstwa nie mając o nim zielonego pojęcia a tak na serio byli ludzmi ogarniętymi zwykłą diabelską pychą którzy niszczyli Tą świętą Matkę (Wspólnotę) zamiast ją Ratować , Kochać i Bronić a skończyli jako wrogowie Jezusa Syna Niepokalanej Maryji – Tak czy pan chcesz czy nie Ona była i jest Niepokalana , a czyje ciało i geny miał Syn Boży ?????? No czyje ????? własnie Miriam czyli Maryji a był przecież wolny od grzechu czyli Niepokalany . ( kłania się nauka o biologii ) a tymi wrogami byli Luter , Zwingli czy tacy mogą osiągnąc Królestwo Boże ……., dlatego daleko lepiej będzie jesli pan wrócisz i swoje dary i talenty od Boga pochodzące spozytkujesz pan dla dobra własnej Duszy w Jego Kosciele walczac przeciwko demonom i i upadłym aniołom ………. pamiętaj diabeł nie jest człowiekiem i nigdy nie będzie i jest wyższym z natury bytem od ciebie i tak samo jego inteligencja mimo upadku stoi wyżej od twojej …….. i nie takich inteligentów jak ty oszukał i zwiódł w temacie Biblii i prawdy o Zbawicielu i Jego Kosciele a teraz ….. znęca się nad nimi w piekle w nieugaszonym ogniu pojąc ich potokami nieziemskiej Nienawiści do Boga i Jego Wybranki Matki Mesjasza ………. , jak wodą…….

 • Robert on 10 września 2016

  Z przyjemnością jak Pan to nazwał wrócę do Matki Kościoła, jeżeli Pan mnie przekona, że tak nakazuje Chrystus.
  Jeżeli Pan pokaże mi dowody biblijne, że należy czcić „Matke Boską” to natychmiast to zrobię.
  Proszę podać wersety, że Chrystus modlił się do swojej matki.
  Proszę podać wersety, że apostołowie po śmierci Chrystusa, modlili się do Maryi.
  Jeżeli Pan znajdzie takie wersety, natychmiast zrobię to co nakazuje Chrystus.

  Innymi słowy, na jakiej podstawie nauk Chrystusa, powstał kult „Matki Boskiej”?

 • Piotr Tom. on 8 października 2016

  qrdeblade on 8 września 2016

  Cytuje Ciebie:
  ”Chrystus należał do królewskiej elity pomazańców, był namaszczony więc z pewnością był ludzką hybrydą z krwią RH minus – ostatnim ogniwem łańcucha pokarmowego”.

  ”Jezusa ukrzyżowano w miejscowości Yoros ( stąd zbieżność nazw Yoros-alim ) w pobliżu Istambułu”

  Kiedyś natrafiłem na te pisma, długo nie mogłem tego czytać, NIE DAŁO SIĘ ! NAWET NIE BĘDĘ TEGO KOMENTOWAĆ !
  Pan Robert, zna moje podejście, też sie róznimy. Kilka miesięcy wstecz, pisalismy mail’owo : ) . Jednak to powyższe … No comment .

  Nie ciągnijmy już tematu . . . liczby 666 . To co napiszę teraz, nie ma nic wspólnego z biblijnym 666 ,pragne jedynie zakończyc temat. Kiedyś interesowałem sie troche numerologią i tak sobie dodałem 6+6+6= 18 1+8= 9 , więc można i tak . . . bez końca : ) .
  Ale przez to, przypomniał mi się, filmik na Y T , ‚ ‚BOSKA DZIEWIĄTKA” geometria, matematyka wirowa. Proszę koniecznie zobaczyć ten filmik, jako relaks i wiedzę … podaje link:
  https://www.youtube.com/watch?v=mSPBt1KOL2Q

  A ten ponizszy filmik, ktoś juz wstawił na blogu, jednak został bez komentarza. Naprawdę warto go zobaczyć i podzielic się spostrzeniami. To,
  ”Tajemniczy ciąg Fibonacciego. Złota liczba. Boska proporcja”.
  https://www.youtube.com/watch?v=wb7kPaM8cfg

  Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

 • Anna on 8 października 2016

  Mam takie oto przemyślenia w tej materii: trzy 6-ki jak wiadomo kojarzą nam się dzisiaj z kodem kreskowym, który to posiada każdy kupowany i sprzedawany przez nas produkt. Na każdym z nich występuje oznaczenie kraju producenta. Dwie lub trzy pierwsze cyfry. Kod Izraela to 729. Może więc należy to tak przeliczyć? 7+2+9=18=666 . Ponoć w kabale i numerologii „liczby uprzywilejowane” to 6 i 8 odgrywajace znaczącą rolę w kamuflażu. Może więc o to chodzi?

 • Anna on 8 października 2016

  Poprawka…7+2+9=18=6+6+6 czyli 666. Przepraszam to jest prawidłowo zapisane..

 • Robert on 9 października 2016

  @Anna

  Izrael jest bestią, a czy również jest 666, nie wiem.
  Wydaj mi się, że odpowiedzi należy szukać w Biblii.

 • Piotr Tom. on 11 października 2016

  Droga Anno : ) …

  Prosiłem, żeby zakończyć ten temat … napisałem jak można kombinować. Nie odgadniemy tego teraz : ) , jak dożyjemy do tego czasu, gdy będzię to widoczne, namacalne … wtedy sami to zauważymy. Na ten czas wiemy, że 666 jest liczbą bestii a bestia odnosi się do człowieka, ludzi, np: korporacje, finansjera, rządy … ich szefem jest … SMOK .

  Lepiej, zobaczyć sobie dla relaksu – „boską 9 -tkę” i „złotą liczbę. Boską proporcję” . Stwórca jest genialny, linki są powyżej : ) .

  Pozdrawiam serdecznie.

 • Sylwia on 29 października 2016

  Moje przemyślenia na ten temat są takie:
  Mówimy o człowieku-zwierzęciu. Jakim zwierzęciu? Z Obj.Jana- wychodzącym z morza. Z księgi Daniela wiemy, że zwierzęciem wychodzącym z morza jest lew .Mówimy zatem o człowieku-lwie.
  I jest tak:
  Psalm 84 w.8, mówi, że mamy tak wzrastać „aż ujrzymy PRAWDZIWEGO Boga na Syjonie”!

  ZATEM przyjrzyjmy się Temu Prawdziwemu, jak mówi Psalm 48 od wersu 13. ..”obejdźmy Syjon!, przypatrzmy się jego murom, abyśmy opowiedzieli przyszłemu pokoleniu, że TEN jest tym Bogiem naszym..”
  Przypatrzmy się!
  Czyj wizerunek widzimy na murach? …ANIOŁA PAŃSKIEGO!
  Chcecie wiedzieć jak wygląda?
  Księga Ezechiela opisuje w 41 rozdziale od w.16-20 Świątynię, która
  -ma zakratowane okna
  – ma „nad wejściem do części najbardziej wewnętrznej i na zewnątrz oraz na ścianach wokoło, wewnątrz i na zewnątrz– wyobrażenia cherubów i palm, a mianowicie po jednej palmie pomiędzy dwoma cherubami, każdy cherub miał dwie twarze, jedną twarz ludzką, zwróconą w stronę palmy po jednej stronie, i twarz lwa, zwróconą w stronę palmy po drugiej stronie: tak było zrobione na całej świątyni DOKOŁA. Od ZIEMI aż po wejście były umieszczone cheruby oraz palmy.”
  oraz (wers 23 do 25) „ na drzwiach głównej budowli, wyobrażone były cheruby i palmy, wykonane tak jak na ścianach..”

  On Jest, jak wiemy z Ewangelii Jana 10:7 – DRZWIAMI dla owiec.
  I widzimy Go na nich, na tych drzwiach.
  i jest też jako będący bramą – odźwiernym (Jana 10:3). A więc pilnuje, by do Świątyni nie weszło nic nieczystego. Przez okna nie wejdziecie, są zakratowane. To nasza Skała.

  I On mówi przez Zachariasza 4:9
  „Ja będę DOKOŁA niej (tj. Jerozolimy) murem ognistym -wyrocznia Pana – a chwała moja zamieszka pośród niej”.
  I widzimy Go na tych murach….przychodzącego w CHWALE JHWH.

  Stąd zapewne szybki wniosek niektórych chrześcijan, że Mesjasz jest Aniołem, ale wniosek szybko sprostowany w Liście do hebrajczyków (1:4), ze „On o tyle stał się wyższym od aniołów, o ile odziedziczył wyższe od nich Imię”.
  Bo możemy zapytać: KTO jest Tym Królem Chwały? A Psalm 24 w.10 odpowiada:”JHWH Zastępów. On jest Królem Chwały”! Odpowiada, jak mówi „pokoleniu tych, co GO szukają, Tym, którzy szukają OBLICZA Twego, Boże Jakuba”.

  Zatem ujrzeliśmy Jego oblicze i teraz zastanówmy się przez moment nad tym przesłaniem. Myślę, że On przybrał postać Cheruba, aby im głosić, potem stał się człowiekiem, a w końcu zamiast symbolicznego białego bisioru-tzn. Sprawiedliwych uczynków świętych, ubrał się w grzechy ludzi, które na Nim spoczęły i w tym też stanie (1Piotra 3:19) „ poszedł i zwiastował duchom będącym w więzieniu”, które niegdyś, za dni Noego, były nieposłuszne.
  A zatem przybrał postać lwa-zwierzęcia nieczystego, by głosić buntownikom-demonom.

  Nasza Skała, nasz Król, człowiek-lew, uniżyła samą siebie, by objawić i głosić Boga niewidzialnego Aniołom, ludziom i demonom! By głosić palmom – palmom, tj starszym i dostojnikom, jak tłumaczy Izajasz 9:13-14- przyjął oblicze tych, którym głosił, tj. oblicze anioła, człowieka i lwa, bo On ma SERCE pokorne.

  Antychryst-odwrotnie.
  Wychodzący z morza (ludów, narodów, języków) lew przybierze postać człowieka a następnie anioła światłości.

  ICH SKAŁA NIE JEST JAK NASZA SKAŁA!

  Ich Król – człowiek-lew, nie jest jak nasz Król – człowiek-lew.

  Przyjrzyjmy się zatem teraz ICH Skale.

  Ich Skała nie uniża samej siebie. Ona siebie samą- wywyższa.

  Przyjrzyjmy się następującemu obrazowi. Dn 7:3-4
  3. Cztery ogromne bestie wyszły z morza,
  a jedna rózniła sie od drugiej.
  4. Pierwsza podobna była do lwa i miała
  skrzydła orle. Patrzałem, a oto wyrwano
  jej skrzydła, ja zas sama uniesiono w góre
  i postawiono jak człowieka na dwu nogach,
  dajac jej ludzkie serce

  i dalej Dn 7:17
  17. Te wielkie bestie w liczbie czterech –
  to czterech królów, którzy powstana z ziemi.

  A zatem tu mamy lwa-tj demona, buntownika nie pokładającego już żadnej ufności w Bogu, co symbolizują wyrwane skrzydła orła (ci bowiem, którzy Bogu ufają otrzymują skrzydła jak orły, jednocześnie lew ze skrzydłami był herbem Babilonu), który, w przeciwieństwie do naszej Skały, ma serce ludzkie, tj. wyniosłe, i staje się jakby człowiekiem stając na dwóch nogach, ale nie na ziemi, jak nasz Mesjasz, ale- tu w moim domyśle, w górze, tj. na skrzydle świątyni, gdzie staje się „obrzydliwością siejącą spustoszenie”.
  Oto ich Król, człowiek_lew, człowiek-zwierzę.
  A nie jest on jak nasz Król, człowiek-lew.

  Ten ich król jest zwierzęciem wychodzącym z morza, co dla Anioła tłumaczącego jest tożsame ze zwierzęciem wychodzącym z ziemi (Dn7:3+Dn 7:17)

  Zauważmy, że POSĄG Z RÓWNINY DURA jest opisywany jako o „ nadzwyczajnym blasku”.
  Kiedy mówimy o blasku, myślimy o blasku pochodzącym od Mesjasza.

  Człowiek bezprawia jest w Księdze Daniela przedstawiony bądź to w symbolu posągu człowieka, bądź w symbolu zwierzęcia bądź w symbolu małego rogu.

  To, że posąg człowieka jest tożsamy z obrazem zwierzęcia wiemy stąd, że złotej głowie Babilonu odpowiada lew z jedną głową, srebrnym ramionom Medo_Persji odpowiada niedźwiedź z jedną głową, miedzianym biodrom Grecji odpowiada pantera z 4-ema głowami i żelaznym nogom Rzymu odpowiada bestia o nadzwyczajnej sile z 1 głową i 10-cioma rogami..
  W istocie możemy wyobrazić sobie to zwierzę także jako mające 7 głów (1 Babilonu, 1 Medo-Persji, 4 Grecji, 1 Rzymu) i 10 rogów, co widzimy również w opisie Bestii wychodzącej z morza (Obj 13:1).

  Bestia- Zwierzę wychodzące z morza ukazana jest w symbolu zwierząt, ale znając księgę Daniela, można wyobrazić ją sobie także jako posąg człowieka. Jej tułów „podobny do pantery” odpowiada miedzianemu brzuchowi Grecji, jej „łapy niedźwiedzia” odpowiadają srebrnym ramionom Medo-Persji, a jej paszcza, „jakby paszcza lwa” odpowiada złotej głowie Babilonu.

  I oto w 13-tym rozdziale Księgi Objawienia widzimy obraz posągu człowieka, podobnego do tego z równiny Duran, i temu posągowi, podobnie jak posągowi z Księgi Daniela „wszyscy mieszkańcy ziemi będą oddawać pokłon” (Obj 13:8). z wyjątkiem tych świętych odpowiadających 3 -em młodzieńcom: Chananiaszowi, Miszaelowi i Azariaszowi, których to „imiona są zapisane od założenia świata w księdze życia zabitego Baranka”(Obj 13:8).

  To, że posąg człowieka jest tożsamy z „małym rogiem” wiemy stąd, że zarówno posąg człowieka, jak i „mały róg” będą SKRUSZENI „bez udziału ludzkiej ręki” (Dn 2:34+Dn 8:25).
  Zarówno o „małym rogu”, jak i „Bestii z morza” napisano, że dano im wszcząć walkę ze świętymi i zwyciężyć ich (Dn 7:21 + Obj 13:7).

  Tego „ człowieka bezprawia” widzimy także w opisie „bestii szkarłatnej” , która podobnie jak „bestia z morza”, ma 7 głów i 10 rogów i pełna jest imion bluźnierczych (Obj 13:1+ Obj 17:3).

  Ta właśnie Bestia „była i nie ma jej, ma wyjść z Czeluści , i zdąża na zagładę”(Obj 17:8). Dokładnie tak, jak wielki„mały róg” , który był na głowie Kozła i potem nie było go, bo został złamany i potem odrodził się i zdąża na zagładę, bo ma być doszczętnie zniszczony.

  Objaśnienie podano takie: 7 głów to 7 gór.
  Wyobraźmy sobie zatem te 7 głów bestii jako 7 gór. Siedem pagórków w linii prostej.
  Pierwszy to Babilon, drugi to Medo_Persja, kolejne 4 to Grecja i Siódmy to Rzym.
  Jeśli „pięciu królów=pięć pagórków upadło, jeden istnieje a inny jeszcze nie przyszedł” to opis dotyczy 6-tego pagórka. Jest to pagórek Grecji, z którego wyrasta „mały róg”(Dn 8:9).
  Ten „mały róg” który odradza się to odrodzenie Zeusa, boga Grecji.

  Przyjmijmy, że przypis BT do wersu 27 rozdział 9 Księgi Daniela mówiącego o obrzydliwości spustoszenia dobrze oddaje to, co pod tym pojęciem rozumieli żydzi.
  Przypis ten podaje: „Posąg ZEUSA ustawiony na skrzydle świątyni na rozkaz Antiocha IV i zbezczeszczenie jej pozostały u Żydów na zawsze symbolem ohydy i odrazy; łączono je ze zdarzeniami eschatologicznymi i końcem świata. Chrystus Pan powołuje się na ten wiersz w zapowiedzi zburzenia Jerozolimy i końca świata w Mt 24:15”

  A zatem obrzydliwością spustoszenia może być ZEUS.

  Zatem z lwa stał się człowiekiem, a potem Zeusem.

  I prawda jest taka, że jak wiemy z (Dz 14:11-12). apostołowie głosili tym, którzy wierzyli w Zeusa, a przyprowadzali ich do Mesjasza prawdziwego. Niestety jak zapowiedziano:
  2 piotra 2
  20. Jezeli bowiem uciekaja od zgnilizny
  swiata przez poznanie Pana i Zbawcy, Jezusa
  Chrystusa, a potem oddajac sie jej ponownie
  zostaja pokonani, to koniec ich jest
  gorszy od poczatków.
  21. Lepiej bowiem byłoby im nie znac
  drogi sprawiedliwosci, anizeli poznawszy
  ja odwrócic sie od podanego im swietego
  przykazania.
  22. Spełniło sie na nich to, o czym słusznie
  mówi przysłowie: Pies powrócił do tego,
  co sam zwymiotował, a swinia umyta –
  do kałuzy błota.

  Niestety, słowa te odnoszą się także do historii kościoła, tzn wyszliśmy od Zeusa i do Zeusa powróciliśmy, jeśli spojrzymy przez pryzmat teologii, w którą wierzą chrześcijanie. Była to zapowiedź przyszłego odstępstwa.

  A co z liczbą?

  י
  ש
  ׀
  ע

  IE
  S
  OU
  nieme
  S???

  Transkrypcja pierwszych 3 literek jest książkowa.
  Skąd zatem to S na końcu? S nie występującego na końcu imienia Jeszua? W istocie jest błędem, ale pozwala na pobrzmiewanie w tym imieniu imienia obcego boga Zeusa.

  IE
  S
  OU

  CH
  R
  I
  S
  T
  O
  S

  י
  ש
  ׀

  ה
  ר
  י
  ס
  ט
  ׀
  ס

  10
  300
  6

  5
  200
  10
  60
  9
  6
  60
  RAZEM666

  I właśnie w naszym Piśmie powinniśmy szukać tego imienia, bo Duch Prawdy wskazując je nie będzie cytował książek czy publikacji, które zawierają błędy. A jednocześnie koryguje błędną transliterację.

  Więc jeśli wierzyliśmy Imieniu, które było błędne, to teraz uwierzmy Prawdziwemu.

  Bo jeśli ja powiem:” JeZeUS, ten, którego zna cały dzisiejszy świat i w podziwie wodzi za nim wzrokiem, NIE JEST Chrystusem” to zgodzisz się ze mną czy zaprzeczysz? A jeśli zaprzeczysz, to pomyśl o tym ciekawym zdaniu z podwójnym zaprzeczeniem napisanym przez apostoła Jana (BG:1 Jana 2:22)
  22. Kto jest kłamca? Azaz nie ten, który
  zapiera (zaprzecza) ? , iz Jezus nie jest Chrystusem? Ten
  jest antychryst, który sie zapiera Ojca i Syna.

  Apokalipsa Jana jest objawieniem Jezusa Chrystusa, tzn. objawia Prawdziwego a demaskuje fałszywego.

 • Piotr Tom. on 30 października 2016

  Witam :)
  Nie byłoby zamieszania, niepotrzebnego pisania i mnóstwa dywagacji, gdyby pisma zawierały, oryginalne imiona ,nazwy itd.
  Np: ” Ty jesteś Piotr, czyli skała i na …….”

  Nigdzie nie znalazłem potwierdzenia, żeby w jakimkolwiek języku …. PIOTR – oznaczało SKAŁĘ . Co kraj to inne imię, nazwa . Wiele wierszów w ksiegach, zostało również zmienionych , na potrzeby religii…

  Prosze mi odpowiedzieć, dlaczego mam ufać, tylko ewangeliom uznanym przez poganina c. Konstantyna! A co z pismami innych ewangelistów??? Nabieramy wody w usta i udajemy, że ważne są tylko 4 ewangelie. Dziś nie da sie przyjąć na wiarę, tylko te 4 , to już nie średniowiecze! jest coraz więcej odkryć!
  Pozdrawiam serdecznie :)

 • Sylwia on 30 października 2016

  Inny wymiar tej historii jest taki:
  Skoro z ks. Daniela wiemy, że z wielkiego morza wychodzą 4 bestie (Dn 7), a te 4 bestie są w istocie 1 człowiekiem (Dn 2:32), więc są one jedną bestią i są dokładnie tą bestią wychodzącą z morza, którą ujrzał Jan (Obj 13:1).
  Te bestie obrazowały królestwa, tj. systemy polityczne, inaczej kolejne rządy.
  Rządy, które stworzył człowiek, a kontrolowane przez „Najwyższego będącego władcą nad królestwem ludzkim” (Dn 4:14)- zostały przedstawione w posągu człowieka o wysokości 60 łokci i szerokości 6 łokci (Dn 3:1). Liczba tego człowieka to zatem 66, a liczba bestii- też 66.
  W Obj 13:18 mamy DODATKOWY WYMIAR – głębokość = 600 (łokci?).I skoro liczba Tego posągu człowieka to 666 to znaczy, że liczba tej bestii to też 666.
  Nabuchodonozor postawił posąg jakby w przestrzeni 2-wymiarowej, a tu mamy coś z innego wymiaru!
  Inicjatorem jest mały róg o oczach tylko PODOBNYCH do ludzkich. Nie człowiek? Obcy?
  On zwodzi mieszkańców ziemi, by wykonali obraz bestii, tj. systemu politycznego jako UNII-rząd światowy.
  I rząd ten został powołany do życia (obdarzony duchem, tzn. otrzymał dech w swoje nozdrza i stał się istotą żyjącą) i wydaje dekret, że zostaną zabici ci, którzy go nie zaakceptują. Nie będą oni mogli kupić ani sprzedać. Ten ogólnoświatowy system powstaje z inicjatywy i pozostanie pod kontrolą Szatana – władcy jakby z innego wymiaru.
  Być może, skoro mówimy o znaku-jako o czymś charakterystycznym, to znakiem końca świata (Mt 24:3) związanym z powstaniem fałszywych proroków, będzie „ta ewangelia-dobra nowina o królestwie głoszona po całej ziemi na świadectwo wszystkim narodom” (Mt 24:14)- jako dobra nowina o stworzeniu ogólnoświatowego Królestwa- światowego rządu, który zapewni „pokój i bezpieczeństwo”. Na rzecz przyjęcia tego rządu- Królestwa, będą działać fałszywie namaszczeni czyniący „wielkie znaki i cuda” (Mt 24:24+ Obj 13:13), jako prorocy fałszywego politycznego Mesjasza.

 • Robert on 31 października 2016

  @Piotr Tom.

  Dużo narzekasz, ale jeszcze ani raz nie przeczytałem, że badasz Pisma…

 • Piotr Tom. on 31 października 2016

  Robercie , ja narzekam?
  A jak to jeszcze inaczej, udowodnic, że badam pisma?
  Wyrażnie napisałem o co mi chodzi! Jeśli, nie ruszymy takich krzywych wątków, to nie będzie sensu pisać …Odpowiedz na moje uwagi, dopiero potem oceń czy narzekam :)

  Ponawiam:
  Nigdzie nie znalazłem potwierdzenia, żeby w jakimkolwiek języku …. PIOTR – oznaczało SKAŁĘ . Co kraj to inne imię, nazwa . Wiele wierszów w ksiegach, zostało również zmienionych , na potrzeby religii…

  Prosze mi odpowiedzieć, dlaczego mam ufać, tylko ewangeliom uznanym przez poganina c. Konstantyna! A co z pismami innych ewangelistów??? Nabieramy wody w usta i udajemy, że ważne są tylko 4 ewangelie. Dziś nie da sie przyjąć na wiarę, tylko te 4 , to już nie średniowiecze! jest coraz więcej odkryć!

  Ani Stwórca, ani Jeszu , nie redagowali tych pism. Tutaj też należy sie obudzić.
  Pozdrawiam Cię serdecznie

 • Sylwia on 31 października 2016

  I powiem dalej: ZNAK czy ZNAMIĘ?
  Chodzi o przyjęcie Imienia – czyli charakteru tego systemu.
  A co o nim wiemy? To, że zamierza zmienić czasy i prawo (Dn 7:15)

  Jakie CZASY?

  Te, o których powiedział JHWH: „To SĄ moje czasy święte” (Kpł.23:2).
  Chcę tu podkreślić, że słowo SĄ wskazuje, iż te czasy są aktualne- wciąż żywe. Wiem to stąd, że dla Jezusa wyrażenie „JHWH JEST Bogiem Abrahama, Izaaka i Jakuba” oznaczało, że On JEST Bogiem żywych a nie umarłych (Mat 22:32).
  Zatem jako swoje czasy wymienia On cotygodniowe szabaty, ale także oznaczone szabatami święta Paschy, Sukot czy Jom Kipur.
  Temu, który pracował stwarzając „niebo, ziemię i źródła wód” oddaje się pokłon (Obj 14:7) odpoczywając tak, jak i On odpoczął ( choć „On się nie męczy-Iz 40:30) po swojej pracy (Rdz 2:3), tym samym uznając Go za Stwórcę. Uświęcamy te czasy podczas nich nie pracując (Wj 20:9), i nie załatwiając swoich spraw (Iz 58:13).

  Kto uświęca szabat, ale też nów- NIE MOŻE w ten dzień KUPIĆ ani SPRZEDAĆ (por. Obj 13:17).

  Tym, którzy chcą ten dzień bezcześcić mówiąc: „Kiedy minie nów księżyca, byśmy mogli sprzedawać zboże, i kiedyż szabat, byśmy mogli otworzyć spichlerz?..Przysiągł JHWH: Nie zapomnę nigdy wszystkich ich uczynków. Czy z tego powodu ziemia nie zadrży?” (Am 8:5). Otóż zadrży!

  Co do PRAWA,
  to myślę, że jako chrześcijaństwo, już teraz bezwiednie i bezrefleksyjnie zaakceptowaliśmy jego zmianę.
  Przecież my mamy „zwyciężać Bestię i obraz jej i liczbę jej imienia” śpiewając PIEŚŃ MOJŻESZA i PIEŚŃ BARANKA (Obj 15:2-3). Co to znaczy? Cytuję Psalm Dawida 119:54 „Twoje USTAWY stały się dla mnie PIEŚNIAMI”. Zatem mamy zachowywać ustawy Mojżesza i ustawy Jezusa.
  Przykładowo śpiewając o cudzołóstwie- pieśń Mojżesza śpiewamy nie cudzołożąc w ciele (II Mojżeszowa 20:14), natomiast pieśń Baranka śpiewamy nie cudzołożąc w myślach (Mat 5:27). Inny przykład: Pieśń Mojżesza śpiewamy nie zabijając, pieśń Baranka śpiewamy nie gniewając się na brata (Mat 5:22). Ale nie chodzi tylko o prawo moralne. Chodzi o całość prawa. Np. przełożenie pieśni Mojżesza na pieśń Baranka przez apostoła Pawła w 1 Liście do Koryntian 9:9 „Napisane jest właśnie w Prawie Mojżesza: Nie zawiążesz pyska wołowi młócącemu. Czyż o woły troszczy się Bóg,
  czy tez powiedział to przede wszystkim ze wzgledu na nas? Bo przeciez ze wzgledu na nas zostało napisane, iz oracz ma orać w nadziei, a młocarz – (młócic) w nadziei, ze będzie miał coś z tego. Jezeli wiec my zasialismy wam dobra duchowe, to cóż wielkiego, ze uczestniczymy w żniwie waszych dóbr doczesnych?”. Tak więc dbając o swojego woła- śpiewasz pieśń Mojżesza, natomiast nie odmawiając pożywienia temu, który Ci głosi Słowo Boże- śpiewasz pieśń Baranka.
  I w ten sposób nasza „sprawiedliwość ma być większa niż uczonych w Piśmie i faryzeuszów” (Mat 5:20). Jezus- hbr Jeszua- „nie przyszedł znieść Prawa” (Mat 5:17), ale je wypełnić do wyższej miary sprawiedliwości, abyśmy oddawali cześć Bogu nie tylko w uczynkach ciała, ale także w duchu, tj. w myślach (Jana 4:23).
  To tak, jakby do Wiadra_Prawa, po brzegi pełnego Kamieni_pieśni Mojżeszowych, wsypać jeszcze Piasku_pieśni Baranka – tak to Wiadro_Prawo wypełniając. Bo Prawo jest doskonałe (Ps 19:8) i się nie zmieniło. Zmienił się sposób jego wypełniania. A przecież wiemy, że Jeszuę miłują Ci, którzy to Prawo wypełniają, przestrzegając Jego przykazań (Jana 14:15), oraz, że na końcu czasów to przestrzeganie Prawa, tj. ta miłość wielu, oziębnie (Mat 24:12). To On rozmawiał z Mojżeszem „twarzą w twarz” (Wj 33:11),bo Ojca – „Boga nikt nigdy nie widział”(Jana 1:18). To On- Jeszua, stał się Jego Obrazem (2 Kor 4:4). To są Jego przykazania!

  Czy Jezus jest prawdziwym prorokiem?
  Jest tylko jedna definicja prawdziwego proroka.
  Prawdziwego proroka NIE rozpoznajemy po znakach i cudach,ani po prawdziwie wypełnionych przepowiedniach.
  Jest tylko jedna definicja prawdziwego prorka.
  Prawdziwy prorok to ten, który „nie chce cię odwieść od drogi, jaką iść ci nakazał JHWH, Bóg twój.. który cię wyprowadził z ziemi egipskiej” (Pwt 13:6).

  Jest prawdziwy Jeszua, będący obrazem Boga-Ojca, który „nie przyszedł znieść Prawa”, nie odwodzi cię od drogi Mojżesza, ale uczy cię być, tak jak On-drzewem zielonym (Łk 23:31), rozważającym prawo (Ps 1), abyś doszedł do pełnego poznania prawdy i w pełni śpiewał ustawy Mojżesza i potrafił na ich podstawie śpiewać ustawy Baranka. Bo pieśń Mojżesza i pieśń Baranka to ta sama pieśń!

  I jest fałszywy JeZeUS, będący obrazem Szatana-ojca, który robi wszystko byś mniemał, że prawo Mojżesza zostało zniesione i byś zapomniał o świętych czasach JHWH.

  Zresztą – co do znaku na czole i ręce- tego od Boga- przecież są wskazówki, że np. jest nim zachowywanie Święta Przaśników (Wj 13: 6-10): „Przez siedem dni będziesz jadł chleb niekwaszony, a w dniu siódmym będzie dla ciebie święto ku czci JHWH… Będzie to dla ciebie ZNAKIEM NA RĘCEi przypomnieniem MIĘDZY OCZAMI, aby prawo
  JHWH było w ustach twoich, gdyż ręką potęźną wywiódł cie JHWH z Egiptu.
  I bedziesz zachowywał to postanowienie w oznaczonym czasie rok w rok”.

  Właśnie tak. Bóg Abrahama, Izaaka, Jakuba- ma swoje czasy i prawo i powiązane z nimi znaki na ręce i czole, a Bestia ma swoje znamiona (Obj 13:16).

  Tak ma się okazać nasza roztropność! Jak Bóg powiedział do Jozuego (Joz 1:7): „Tylko bądź mężny i mocny, przestrzegając wypełniania całego Prawa, które nakazał ci Mojżesz, sługa mój. Nie odstępuj od niego ani w prawo ani w lewo, aby się okazała twoja roztropność we wszystkich przedsięwzięciach”. Mamy być pannami roztropnymi, a nie głupimi! Czekasz na proroka Eliasza, który ma być posłany przed nadejściem dnia Pańskiego? W tym kontekście mówi Bóg do Ciebie: „Pamiętaj o Prawie mego sługi, Mojżesza, któremu na Horebie poruczyłem USTAWY i zarządzenia dla CAŁEGO Izraela” (Mal.3:22-23).

 • Robert on 1 listopada 2016

  @Piotr Tom.

  Z tą wypowiedzią się zgadzam, jest mądra i dojrzała.
  Ja tylko cię proszę, abyś nie rzucał krytykę i popierał ją przemyśleniami ludzkimi.
  Zgadzam się, Biblie należy badać, dociekać.
  Wiele jest przekręconych wersetów, ale podchodźmy do tego ostrożnie i z szacunkiem, aby nie wpaść w bagno.
  Jeżeli masz inne spostrzeżenie, to je szanuję, ale poprzyj to poglądem i wersetami.
  Jest Biblia interlinearna, która już jest krokiem to badania prawdy, są słowniki, więc można badać Biblie.

 • Piotr Tom. on 1 listopada 2016

  Witaj Robercie :)
  Bardzo pozytywnie mnie dziś zaskoczyłeś. PEŁEN SZACUNEK !!! Mnie, naprawdę nie zależy, by komukolwiek coś narzucać a tym bardziej oczerniać ! Ja naprawdę, nie lubię obrażać kogokolwiek. Lubię Twój blog , inaczej nie pisałbym tu.
  Pozdrawiam Cię, bardzo serdecznie !

 • Robert on 1 listopada 2016

  Piotr Tom,

  Pozdrawiam :)

 • Wiktor on 24 listopada 2016

  to równie dobrze może wyglądać tak:
  123456 123456 123456
  takie trochę więcej niż pesel, i po nadaniu cały świat wie po tym numerze ktoś ty

  albo tak:
  בבב
  co z hebrajskiego można czytać jako 666 lub WWW

 • smyxx on 30 grudnia 2016

  liczba 666 zapisana po łacinie : DCLXVI. czyli D omitius (lub D omitianus) C Aesar L egatos X ti V iolenter I nterfecit, co jest tłumaczone Domicio (lub Domicjana) Caesar haniebnie zabity wysłannikami Chrystusa , oczywiście to nie chrześcijanie go zamordowali ale autor „apokalipsy” wykorzystał to zajście w swoim propagandowym tekście przeciw Imperium Rzymskiemu , tak to wygląda z pozycji nauki czyli rzetelnym badaniom kompetentnych historyków

 • Robert on 30 grudnia 2016

  smyxx,

  co ty za bzdury wypisujesz…

  „autor „apokalipsy” wykorzystał to zajście w swoim propagandowym tekście przeciw Imperium Rzymskiemu”

  Tego jeszcze nie słyszałem…przyznam.
  Co ta nauka za brednie wymyśla… a ty to powtarzasz.
  Trochę rozsądku i krytycyzmu otaczającego świata życzę.

 • smyxx on 30 grudnia 2016

  Robert………………………….tak powtarzam bo wszyscy po kimś powtarzają , różnica jest taka , że „podpieram się ” zupełnie racjonalnymi przesłankami czyli dokładną analizą wydarzeń z I wieku n e czyli tym ,że to imperium rzymskie i jego cesarze byli głównym zagrożeniem nowej religii , szczególnie w okresie od Nerona do Domicjana , gdy siła prześladowań chrześcijan była wyjątkowo duża ,zaś sami cesarze posiadali status boga , co było nie do przyjęcia dla chrześcijan , stąd ten cały tekst „apokalipsy” czyli wskazanie największego wroga , podam jeden konkretny przykład odnoszący się do samej „bestii”, //”Któż jest podobny do Bestii
  i któż potrafi rozpocząć z nią walkę?”
  5 A dano jej usta mówiące wielkie rzeczy i bluźnierstwa,
  i dano jej możność przetrwania czterdziestu dwu miesięcy.//….te 42 miesiące to w istocie 42 lata od 54 do 96 czyli okres czasu , o którym już wspomniałem wyżej , okres od Nerona do Domicjana ,to ,że miesiące zastąpiły lata ma związek tylko z tym ,że ten tekst musiał być zredagowany w taki sposób by czytający go nie narazili się na reakcję rzymskiej władzy , tym bardziej ,że bycie w tamtych latach chrześcijaninem wiązało się z utratą życia ale mam jeszcze jeden dowód ,że chodzi w „apokalipsie” o Rzym i to ten dawny , który wtedy stanowił „centrum świata ” :18 A Niewiasta, którą widziałeś, jest to Wielkie Miasto,
  mające władzę królewską nad królami ziemi”.//…..mamy zatem miejsce i sprawcę czyli niewiasta symbolizuje Rzym a „bestia ” cesarza , oczywiście jeśli dla kogoś to wyjaśnienie jest za mało przekonujące , to niech szuka lepszych ,ja tu tylko przedstawiłem niektóre wyniki badań i przemyśleń ludzi znających doskonale wszystkie dostępne źródła historyczne

 • smyxx on 2 stycznia 2017

  …..//Biblia pisze o upadku systemu finansowego.
  Nie nastąpiło to za czasów Rzymian.//……………niestety ale się mylisz .//Dioklecjan i Konstantyn Wielki, usiłowali wprowadzić „ręczne sterowanie” m.in. wyznaczając ceny urzędowe dóbr. Jak się okazało krótkotrwałe, pozytywne rezultaty przyniosły późniejeszą tragedię, gdyż imperium żyło na wiecznym deficycie.//…………….albo to //Później, wraz z powstawaniem wielkich latyfundiów, pojawiły się pokusy uwalniania się od podatków. Stąd wynikła ogromna korupcja przy zwalnianiu z danin i spędzanie w nędzę i tak już ubogich mas, które musiały różnicę pokrywać. Ponieważ od około końca III wieku n.e. zaprzestały napływać łupy (praktycznie skończył się okres kampanii ofensywnych), a także spadła liczba niewolników, budżet imperium cechował chroniczny deficyt. Zmniejszanie się siły roboczej zmniejszało wpływy z podatków, które próbowano uzupełniać zwiększaniem podatków.//………………i jeszcze to //Około 400 roku n.e. łączny dochód Cesarstwa miał wynosić 300.000 funtów złota, z czego część wschodnia miała 270.000, a zachodnia 30.000. //…………..proszę zwrócić uwagę ,że ta część zachodnia z samym Rzymem czyli tym miastem , o którym jest mowa w „apokalipsie ” w porównaniu z „cesarstwem wschodnim ” ze stolicą w Konstantynopolu była z uwagi na znacznie mniejsze dochody niemal bankrutem , stąd zresztą „cesarstwo wschodnie ” przetrwało jeszcze ponad 1000 lat by dopiero w 1453 zniknąć definitywnie pod naporem osmańskich Turków

 • Robert on 5 stycznia 2017

  smyxx

  Przekładanie miesięcy na lata jest nadinterpretacją.
  Musisz mieć na takie działanie werset biblijny. W przeciwnym razie interpretujesz Biblie pod swoje poglądy.

  Niewiasta nie może być Rzymem.
  Poczytaj upadek niewiasty czyli Wielkiego Babilonu.
  Po jej upadku będą płakać artyści, muzycy, korporacje, handlowcy.
  Jeżeli Rzym upadnie, to handel dalej może funkcjonować.

  Tutaj to wyjaśniłem – https://szokwiedzy.pl/16-wideo-czy-miedzynarodowa-finansjera-to-wielka-nierzadnica-analiza-biblijna/

 • Piotr Tom. on 5 stycznia 2017

  smyxx !

  Ty negujesz większe odkrycia . . . a ja mam uznać, że 42 miesiące to 42 lata ???
  Niektórzy, interpretują te 42 miesiące, jako 3 i pół roku, wielkiej władzy . . . króciutko : ) .
  42 miesiące to 1260 dni ( według dawnego kalendarza) i znowu pasuje – 1260 lat totalitarnych rządów Rzymu i wielkiej władzy … włącznie z mianowaniem królów !!!

  Prof. Walter J. Veith, dokonał odkrycia, przy którym Twoje to marność.
  Dodam, że Walter Veith – również mówi o obecnej finansjerze, potężnej i o wiele wiekszej, niż tamta !
  Jednak wtedy sie to zaczęło, gdy religijno-polityczna władza, tworzyła nowe PAŃSTWA !
  Teraz mamy inne czasy i globalna cywilizację!

  Pozdrawiam !

 • smyxx on 6 stycznia 2017

  Piotr Tom * …………….to nie jest moje odkrycie , t zn to ,że te 42 miesiące można potraktować jak 42 lata pasuje do liczby lat od przejęcia władzy przez Nerona do utraty władzy przez Domicjana , poza tym jest wyraźnie napisane : 8 A Niewiasta, którą widziałeś, jest to Wielkie Miasto,
  mające władzę królewską nad królami ziemi”.// …jakie inne miasto jak nie Rzym mógł tu mieć na myśli autor „apokalipsy”? nie było wtedy innego miasta o takich wpływach , jak już tu pisałem , cały ten tekst był skierowany do żyjących w tamtym czasie chrześcijan ,mnie tu nie chodzi o to by komuś narzucać racjonalne przesłanki do wyjaśnienia sensu „apokalipsy” , t zn jak ktoś chce wierzyć ,że są to proroctwa jeszcze nie wypełnione , to ma przecież do tego pełne prawo , przedstawiłem jedynie wyniki badań solidnych historyków , znających lepiej od innych wszystkie niuanse epoki np polskiego Krawczuka czy słynnego Roberta Gravesa , powołujesz się tu na tego prof. Veitha , nie znałem go ale z ciekawości „wygooglałem ” go sobie , niestety to demagog i manipulator , oczywiście możesz mi tu zarzucić ,że ci , o których sam wspomniałem są do niczego ale w takim razie proponuję zajrzeć do ich książek bo ich autorytet jest bezapelacyjny i na pewno w sieci nie znajdziesz żadnych informacji by im zarzucić brak wiarygodności

 • Robert on 6 stycznia 2017

  smyxx

  opisaliśmy niewiastę czyli nierządnicę w kilku artykułach i na wideo.
  Jeżeli tylko przerobisz te argumenty, to na pewno zmienisz zdanie.
  Rzym nie jest niewiastą.

 • Piotr Tom. on 7 stycznia 2017

  smyxx :)

  Prof. W. Veith, nie we wszystkim ma rację , pan Krawczuk czy pan R. Graves , również nie maja wiedzy absolutnej !
  Jednak, warto każdego wysłuchać, czytać … lecz nie dowierzać od razu, dopóki nie sprawdzimy tego, WŁASNA WNIKLIWĄ ANALIZĄ . Tego sie w życiu nauczyłem i tego się trzymam !

  Pozdrawiam serdecznie !

 • smyxx on 7 stycznia 2017

  Piotr Tom *………………//nie dowierzać od razu //…toteż wcale tu nie napisałem ,że im wierzę bo to nie jest kwestia wiary , t zn wynik ich badań i zaproponowana przez nich interpretacja tego tekstu nie jest do uwierzenia a jedynie przedstawia pewne wydarzenia jakie miały miejsce gdy cesarzem został Neron , dam przykład , w „apokalipsie „jest taki fragment : //10 I siedmiu jest królów:
  pięciu upadło,
  jeden istnieje,
  inny jeszcze nie przyszedł,
  a kiedy przyjdzie, ma na krótko pozostać.
  11 A Bestia, która była i nie ma jej,
  i ona jest ósmym,
  a jest spośród siedmiu
  i zdąża na zagładę. //…………………tych pięciu upadłych to kolejno : pierwszy cesarz Oktawian August , Tyberiusz , Kaligula, Klaudiusz i piąty Neron ,i tu jest ciekawa i udokumentowana sprawa , bo po samobójczej śmierci Nerona bardzo szybko i wąskim gronie spalono jego zwłoki , stąd pojawił się pogląd ,że on nadal żyje i ponownie przejmie władzę , dlatego autor „apokalipsy” musiał znać te wszystkie okoliczności związane ze śmiercią i ewentualnym powrotem Nerona , stąd te enigmatyczne ” był ,nie ma go ale zdąża ponownie ” , w każdym razie określenie „bestia ” musi mieć związek z cezarami bo dla wyznawców chrześcijaństwa nie było wtedy większego wroga od nich , tu trzeba przypomnieć ,że cesarze mieli status boga co dla żydów i chrześcijan było wyjątkowo podłe i nie do przyjęcia , sama „apokalipsa ” w chwili gdy została zredagowana nie musiała być wcale tekstem religijnym , t zn w takim sensie jaki ma od momentu wprowadzenia jej przez „ojców kościoła ” do kanonu świętych tekstów , ci do których ten tekst trafiał w I czy II wieku dostawali jedynie zakamuflowane informacje o swoich prześladowcach , to tak samo jakby dzisiaj jakaś nielegalnie działająca sekta na swych konspiracyjnych spotkaniach przypominała sobie za pomocą zaszyfrowanego tekstu o tych co im utrudniają życie , tu trzeba też przypomnieć ,że wtedy za nie oddawanie czci cezarom jako bogom groziła śmierć , czyli autor musiał stosować zapożyczenia ze „starego testamentu ” i wymyślić swoje własne „kamuflaże ” by nie narazić się władzom , jak już tu pisałem , nie zmierzam do zachwiania czyjejś wiary a jedynie podaję wyjaśnienia w oparciu o cały splot wydarzeń jakie wtedy miały miejsce ,może ich wnioski są też błędne ale wg mnie bardziej prawdopodobne od każdych innych , poza tym „apokalipsa” nie jest najważniejszym tekstem kanonu religii chrześcijańskiej bo dla chrześcijanina nie jest ważne ,kiedy nastąpi koniec świata ale czy jest zawsze na ten koniec przygotowany

 • Robert on 7 stycznia 2017

  smyxx

  tu chodzi o króli, którzy mieli władzę nad całym światem, jak obecnie Ameryka czy kiedyś Cesarstwo Rzymskie.

 • smyxx on 8 stycznia 2017

  wtedy cały świat był postrzegany jako rejony basenu morza Śródziemnego i tam gdzie sięgała władza Rzymu , poza tym określenia „król ” i „cezar” mają podobny sens i znaczenie bo to taki sam status , w dodatku wtedy „boski status” , Ameryka nie jest i nigdy nie była cesarstwem czy królestwem i tym bardziej sam prezydent nie ma takich prerogatyw jak cezar czy król czyli ta fraza o królach w „apokalipsie ” jest jak najbardziej trafna do czasów współczesnych autorowi czyli I-II wiek bo na zajętych obszarach to cesarskie decyzje wyłaniały królów tych wszystkich marionetkowych państw np w Judzie czy Galilei

 • Robert on 9 stycznia 2017

  smyxx,

  Ameryka jest mocarstwem od zakończenia drugiej wojny światowej :)
  Wcześniej było to Cesarstwo Rzymskie , a nie Watykan.
  Kłania się wiedza historyczno-geopolityczna.

 • smyxx on 9 stycznia 2017

  mocarstw jest co najmniej kilka bo to nie tylko USA ale też Rosja i Chiny , Watykan od dawna nie gra już większej roli bo nawet współczesne monarchie nie są katolickie , a cesarstwo rzymskie upadło tylko „w połowie” , t zn część zachodnia z Rzymem bo wschodnia czyli Bizancjum dopiero w 1453 , co wtedy też było postrzegane jako wypełnienie się „apokalipsy” , zresztą przy każdej kryzysowej sytuacji niektórzy dopatruję się „końca świata „

 • Robert on 9 stycznia 2017

  smyxx,

  skończmy tę dyskusję, bo będziesz kiedyś żałował tych wypowiedzi.
  Jeżeli mówimy o gospodarce światowej, to zawsze w historii świata było jedno mocarstwo, które rządziło światem.
  O 1944 roku takim mocarstwem jest USA.
  świadczy o tym dolar, jako waluta rezerwowa – podporządkowanie organizacji jak ONZ, Bank światowy itd pod dyktando Amerykanów.
  Rosja i Chiny mają coraz większe znaczenie, jednak są niżej od USA.
  Dopiero muszą budować, to co USA zbudowało od 1944 roku.

  Zrozumiesz lepiej proroctwa, jeżeli poznasz geopolitykę.
  Pozdrawiam :)

 • Waldemar on 6 maja 2017

  Ja proponuję komentarz ks. Pawła Murzińskiego!!!

  R E W E L A C J A!!!

  Zmiany klimatyczne a znaki końca czasów… Nowa światowa religia… – ks. Paweł Murziński

  https://www.youtube.com/watch?v=Ptqyn30ySb4

 • Wojtek on 17 maja 2017

  proponuje odnosnie „imienia 666” posłuchac Op. Szustaka , w „Strasznych rekolekcjach ” w którymś nie pamiętam w którym odc. o apokalipsie

 • Tomasz on 27 maja 2017

  Rozpoznanie bestii i jej znamienia

  CZY lubisz zgłębiać tajemnice? Powodzenie często zależy od znalezienia dodatkowych informacji. Bóg w swoim natchnionym Słowie zawarł wskazówki pomagające ustalić, co oznacza liczba 666, czyli imię albo znamię bestii z 13 rozdziału Księgi Objawienia.

  W niniejszym artykule omówiono cztery istotne zagadnienia pomagające wyjaśnić, czym jest znamię bestii. Zastanówmy się: 1) jak niekiedy nadawano imiona ludziom opisanym w Biblii, 2) co symbolizuje bestia, 3) jak rozumieć wzmiankę, że 666 to „liczba człowieka” oraz 4) jakie jest znaczenie liczby 6 i dlaczego trzykrotnie powtórzono tę cyfrę? (Objawienie 13:18).

  Imiona biblijne — coś więcej niż zwykłe etykietki

  Imiona osób opisanych w Biblii, zwłaszcza te nadane przez Boga, często mają głębsze znaczenie. Na przykład w związku z zapowiedzią, że patriarcha Abram będzie przodkiem całych narodów, Jehowa zmienił jego imię na Abraham, które można przetłumaczyć na „ojciec mnóstwa” (Rodzaju 17:5). Józefowi i Marii Bóg nakazał, by urodzonemu przez Marię dziecku nadali imię Jezus — „Jehowa jest wybawieniem” (Mateusza 1:21; Łukasza 1:31). Zgodnie z doniosłym znaczeniem tego imienia Jehowa poprzez służbę Jezusa i jego ofiarną śmierć umożliwił nam wybawienie (Jana 3:16).

  Podobnie nadane bestii przez Boga imię w postaci liczby 666 musi symbolizować cechy, które Jego zdaniem trafnie ją charakteryzują. Aby zrozumieć, o jakie cechy chodzi, musimy poznać tożsamość bestii i dowiedzieć się czegoś o jej poczynaniach.

  Rozpoznanie bestii

  Wiele informacji pomocnych w ustaleniu, co symbolizują dzikie zwierzęta, zawiera biblijna Księga Daniela. Rozdział 7 przedstawia sugestywny opis „czterech olbrzymich bestii” — trzy z nich są podobne do lwa, niedźwiedzia i lamparta, a czwarta to potwór mający wielkie żelazne zęby (Daniela 7:2-7). Jak wyjaśnia Daniel, wyobrażają one „królów”, czyli zwierzchności polityczne kolejno sprawujące władzę nad wielkimi mocarstwami (Daniela 7:17, 23).

  W pewnym słowniku biblijnym zauważono, że bestia z Księgi Objawienia 13:1, 2 „łączy w sobie cechy charakterystyczne czterech bestii z wizji Daniela (…) A zatem ta pierwsza bestia [z Księgi Objawienia] reprezentuje połączone siły wszystkich politycznych systemów władzy na świecie, przeciwstawiających się Bogu” (The Interpreter’s Dictionary of the Bible). Spostrzeżenie to harmonizuje ze słowami z Księgi Objawienia 13:7, gdzie powiedziano o bestii: „Dano jej władzę nad każdym plemieniem i ludem, i językiem, i narodem”.*

  Dlaczego w Biblii rządy ludzkie ukazano pod postacią dzikich zwierząt? Co najmniej z dwóch powodów. Po pierwsze, rządy ponoszą odpowiedzialność za trwający od stuleci potworny przelew krwi. Jak napisali historycy Will i Ariel Durantowie, „wojna jest nieodłącznym elementem historii, nie znikającym pomimo rozwoju cywilizacji i demokracji”. Jakże wyraźnie widać, że „człowiek panuje nad człowiekiem ku jego szkodzie”! (Kaznodziei 8:9). Po drugie, to „smok [Szatan] dał bestii jej moc i jej tron, i wielką władzę” (Objawienie 12:9; 13:2). Tak więc człowiecze rządy otrzymały władzę od Diabła i odzwierciedlają jego krwiożercze, iście zwierzęce usposobienie (Jana 8:44; Efezjan 6:12).

  Nie oznacza to jednak, że każdy człowieczy władca jest bezwolnym narzędziem w rękach Szatana. W pewnym sensie ludzkie rządy są „sługą Bożym”, ponieważ organizują społeczeństwa, bez czego panowałaby anarchia. Ponadto niektórzy przywódcy stoją na straży fundamentalnych praw człowieka, w tym prawa do swobodnego uczestniczenia w prawdziwym wielbieniu Boga, co z pewnością nie podoba się Szatanowi (Rzymian 13:3, 4; Ezdrasza 7:11-27; Dzieje 13:7). Mimo to z powodu wpływu Diabła żaden człowiek ani instytucja nie mogą zapewnić ludziom trwałego pokoju i bezpieczeństwa (Jana 12:31).*

  „Liczba człowieka”

  Trzecią wskazówką pozwalającą lepiej zrozumieć znaczenie liczby 666 jest okoliczność, że nazwano ją „liczbą człowieka”. Nie chodzi tu o pojedynczego, konkretnego człowieka, ponieważ to Szatan, a nie ktoś z ludzi, ma władzę nad bestią (Łukasza 4:5, 6; 1 Jana 5:19; Objawienie 13:2, 18). „Liczba człowieka”, stanowiąca znak dzikiego zwierzęcia, sugeruje raczej, że bestia jako twór człowieczy, nie zaś duchowy czy demoniczny, wykazuje pewne cechy ludzkie. Jakie? Biblia odpowiada: „Wszyscy [ludzie] zgrzeszyli i brakuje im chwały Bożej” (Rzymian 3:23). Zatem fakt, iż liczbę bestii nazwano „liczbą człowieka”, podkreśla, że rządy odzwierciedlają upadły stan ludzi; jest to więc znak symbolizujący grzech i niedoskonałość.

  Historia to potwierdza. „Każda z dotychczasowych cywilizacji w końcu upadła” — powiedział były amerykański sekretarz stanu Henry Kissinger. „Historia jest opowieścią o daremnych wysiłkach, o niespełnionych aspiracjach. (…) Dlatego historyk musi mieć ciągłą świadomość nieuchronności tragedii”. Ta uczciwa ocena sytuacji poświadcza następującą podstawową prawdę zapisaną w Biblii: „Dobrze wiem, Jehowo, że do ziemskiego człowieka jego droga nie należy. Do męża, który idzie, nie należy nawet kierowanie swym krokiem” (Jeremiasza 10:23).

  Poznaliśmy już tożsamość bestii oraz ustaliliśmy, jak się na nią zapatruje Bóg. Czas teraz na rozwikłanie ostatniego elementu omawianej zagadki. Zajmijmy się znaczeniem szóstki oraz przyczyną jej trzykrotnego powtórzenia.

  Na co wskazuje trzykrotne powtórzenie szóstki?

  W Piśmie Świętym niektóre liczby mają znaczenie symboliczne. Na przykład liczba siedem często oznacza zupełność, doskonałość w oczach Bożych. Siedem symbolicznych „dni” stwarzania, będących w gruncie rzeczy okresami dłuższymi niż zwykła doba, składa się na tydzień, w którym Bóg całkowicie realizuje swe zamierzenie stwórcze względem ziemi (Rodzaju 1:3 do 2:3). „Wypowiedzi” Boże są niczym srebro „siedmiokrotnie czyszczone”, a więc doskonale czyste (Psalm 12:6; Przysłów 30:5, 6). Trędowaty Naaman zgodnie z poleceniem wykąpał się w Jordanie siedem razy i został zupełnie uzdrowiony (2 Królów 5:10, 14).

  Sześć jest o jeden mniejsze od siedmiu, czyż więc liczba ta nie jest trafnym symbolem tego, co w oczach Bożych niedoskonałe i ułomne? Niewątpliwie tak! (1 Kronik 20:6, 7). Aż trzykrotne powtórzenie szóstki dobitnie podkreśla niedoskonałość. Harmonizuje to z omówioną nieco wcześniej informacją, że 666 to „liczba człowieka”. A zatem przeszłość bestii, okoliczność, iż oznaczono ją „liczbą człowieka”, jak również sama liczba 666 z całą pewnością wskazują na jedno — na rażące braki i wady z punktu widzenia Jehowy.

  Takie zobrazowanie braków bestii przypomina to, co powiedziano niegdyś o Belszaccarze, królu starożytnego Babilonu. Za pośrednictwem Daniela Jehowa rzekł mu: „Zważono cię na wadze i stwierdzono u ciebie brak”. Jeszcze tej samej nocy Belszaccar poniósł śmierć, a jego potężne imperium upadło (Daniela 5:27, 30). Podobnie wydany przez Boga wyrok na polityczną bestię oraz tych, którzy noszą jej znamię, sprowadzi zagładę na nią samą i na jej zwolenników. Ale tym razem Bóg nie ograniczy się do unicestwienia jednego systemu politycznego — usunie wszelkie ślady ludzkiego panowania (Daniela 2:44; Objawienie 19:19, 20). Jakież to zatem istotne, byśmy nigdy nie przyjęli śmiercionośnego znamienia bestii!

  Czym jest znamię?

  W Księdze Objawienia zaraz po podaniu liczby 666 wspomniano o 144 000 osób mających na czołach napisane imię Baranka, czyli Jezusa Chrystusa, oraz imię jego Ojca, Jehowy. Oznacza to, że należą do Jehowy i Jego Syna, o których z dumą wydają świadectwo. Podobnie wszyscy opatrzeni znamieniem bestii dają się poznać jako jej słudzy. Tak więc znamię noszone niejako na prawej ręce lub czole to symbol wyróżniający osoby, które popierają podobne do bestii systemy polityczne tego świata. Noszący znamię bestii oddają „Cezarowi” to, co należy się Bogu (Łukasza 20:25; Objawienie 13:4, 8; 14:1). W jaki sposób? Przez oddawanie nabożnej czci państwu, jego symbolom i sile militarnej, której ufają i w której upatrują wybawienia. A jeśli nawet twierdzą, że wielbią Boga, czynią to jedynie wargami.

  Tymczasem Biblia ostrzega: „Nie pokładajcie ufności w dostojnikach ani w synu ziemskiego człowieka, do którego nie należy wybawienie. Duch jego uchodzi, a on wraca do swej ziemi; w tymże dniu giną jego myśli” (Psalm 146:3, 4). Kto bierze sobie do serca tę mądrą radę, nie doznaje rozczarowań, gdy rządy nie spełniają swych obietnic lub gdy charyzmatyczni przywódcy tracą wpływy (Przysłów 1:33).

  Nie oznacza to jednak, że prawdziwi chrześcijanie siedzą z założonymi rękami i nic nie robią, by pomóc bliźnim. Przeciwnie, aktywnie głoszą o jedynym rządzie zdolnym rozwiązać problemy ludzkości — o Królestwie Bożym, którego są przedstawicielami (Mateusza 24:14).

  Królestwo Boże — jedyna nadzieja ludzkości

  Będąc na ziemi, Jezus głosił przede wszystkim o Królestwie Bożym (Łukasza 4:43). W modlitwie wzorcowej, zwanej też Modlitwą Pańską, nauczył swych naśladowców modlić się o przyjście tego Królestwa oraz o to, by wola Boża działa się na ziemi (Mateusza 6:9, 10). Owo Królestwo to rząd, który będzie panował nad całą ziemią, ale nie z jakiejś ziemskiej stolicy, tylko z nieba. Dlatego Jezus nazywał je „królestwem niebios” (Mateusza 11:12).

  Któż mógłby być lepszym Królem tego Królestwa niż Jezus Chrystus — ten, który umarł za swoich przyszłych poddanych? (Izajasza 9:6, 7; Jana 3:16). Wkrótce ów doskonały Władca, obecnie będący potężną osobą duchową, wrzuci bestię, jej królów i armie „do ognistego jeziora, płonącego siarką”, symbolizującego doszczętną zagładę. Ale to nie wszystko. Jezus usunie także Szatana — dokona więc czegoś, czego nie potrafiłby zrobić żaden człowiek (Objawienie 11:15; 19:16, 19-21; 20:2, 10).

  Królestwo Boże zapewni pokój wszystkim swym posłusznym poddanym (Psalm 37:11, 29; 46:8, 9). Nie będzie już smutku, bólu i śmierci. Jakże wspaniała to nadzieja dla tych, którzy nie przyjmują znamienia bestii! (Objawienie 21:3, 4).

  [Przypisy]

  Wersety te omówiono szczegółowo w 28 rozdziale książki Wspaniały finał Objawienia bliski!, wydanej przez Świadków Jehowy.

  Chociaż prawdziwi chrześcijanie dostrzegają, że sposób sprawowania władzy przez człowiecze rządy często upodabnia je do bestii, to zgodnie z biblijnym nakazem podporządkowują się świeckim „władzom zwierzchnim” (Rzymian 13:1). Jednak gdy wymagają one czegoś, co jest sprzeczne z prawem Bożym, chrześcijanie są „bardziej posłuszni Bogu jako władcy niż ludziom” (Dzieje 5:29).

  [Ramka na stronie 5]

  Wskazówki umożliwiające zrozumienie znaczenia liczby 666

  1. Imiona biblijne często nawiązują do cech lub życia danej osoby. Przykładem może być tu Abraham, Jezus i wielu innych. Podobnie liczba stanowiąca imię bestii ściśle wiąże się z jej cechami charakterystycznymi.

  2. W biblijnej Księdze Daniela posłużono się bestiami do zobrazowania kolejnych mocarstw ludzkich. Bestia z Księgi Objawienia 13:1, 2, posiadająca cechy wielu zwierząt, symbolizuje ogólnoświatowy system polityczny powołany i zarządzany przez Szatana.

  3. To, że bestia ma „liczbę człowieka”, wskazuje, iż jest to twór ludzki, a nie demoniczny. Odzwierciedla ona zatem ludzkie braki wynikające z grzechu i niedoskonałości.

  4. Liczba sześć — o jeden mniejsza od siedmiu, które w Biblii symbolizuje zupełność i doskonałość — oznacza w oczach Bożych niedoskonałość. Trzykrotne powtórzenie szóstki podkreśla tę ułomność.

  [Ilustracje na stronie 6]

  Ludzkie rządy sromotnie zawiodły, na co trafnie wskazuje symboliczna liczba 666

  [Prawa własności]

  Głodujące dziecko: F. GRIFFING, UNITED NATIONS

  [Ilustracje na stronie 7]

  Jezus Chrystus zapewni ziemi doskonałe zwierzchnictwo

 • Tomasz on 27 maja 2017

  A i jeszcze jedno.
  Gdyby ludzie zaczeli czytac biblie to z pewnoscia nie jednej osobie otworzylyby sie oczy ale to bylo wiadome ze nie kazdy pozna prawde a skad? a no z bibli „Starannie ukryłeś te rzeczy przed mędrcami i intelektualistami, a objawiłeś je niemowlętom” (ŁUK. 10:21).

 • Robert on 27 maja 2017

  Tomasz,

  zamiast kopiować czyjeś artykuły, polecam samemu myśleć i pisać.
  Dużo wątków poruszyłeś.
  Bardzo dużo błędów w tym wpisie.
  Oto kilka:

  1 – Bóg nie ma na imię Jehowa. Imię to oznacza burzyciel.

  2 – Imię Chrystusa to nie Jezus. Nie ma w Grece w tym imieniu litery „z”.

  3 – 666 to liczba, od której należy obliczyć imię bestii.

 • Tomasz on 27 maja 2017

  Panie Robert , nie czyjes tylko swojej religi to raz.
  Po drugie imię „Jeszua” zostało zniekształcone i za pośrednictwem greki i łaciny znane jest w języku polskim jako Jezus .
  Po trzecie to ja sie pytam jak ma na imię Bòg jak nie Jehowa? No chyba nie Pan bo to tytuł.
  A imię Jezusa czyli Jeszua po hebrajsku
  bedace skròtem Jehoszua oznacza JHWH czyli Jahwe inna sprawa to slowo alleluja co znaczy? Otoz nawoluje do wychwalania Jahwe I to nawet na wiki pisze.
  A co do liczby tam wyjasnione jest wszystko na podstawie bibli jak Pan nie umie zrozumiec tego to nie moja wina I tyle w temacie.

 • Tomasz on 27 maja 2017

  Zapomnialem dodac ze imie Jezusa czyli Jeszua znaczy Jahwe jest zbawieniem I to tez na wiki nawet pisze wiele ksiezy zna to imie bo przeciez wystepuje w wielu kosciolach katolickich w Polsce jak imie na calym swiecie.

 • Robert on 28 maja 2017

  Tomasz,

  Cały Nowy Testament wyraźnie oddziela Syna od Ojca.
  Gdyby była to jedna Osoba, to Nowy Testament byłby sztuką kabaretu, gdzie Syn modli się do siebie, prosi siebie o pomoc, wylewa łzy do siebie itd
  Zastanów się nad tym…

  Biblia podaj tylko JHWH – tyle wiemy o imieniu Boga.
  NA pewno nie jest to Jehowa – ponieważ znaczenie tego słowa to „ja burzyciel”.
  Sam przyznaj czy tak nazwałby się Bóg Stwórca.

 • smyxx on 28 maja 2017

  //nie jest to Jehowa – ponieważ znaczenie tego słowa to „ja burzyciel” //…………bo IHWH zanim nabył status jedynego boga był tylko bogiem burzy i deszczu w panteonie ugaryckich wierzeń , stąd żydzi później zakazali używać jego imienia ,że niby jest niewymawialne a chodziło jedynie o to by nikt nie dostrzegł tego ,że już wcześniej w innej kulturze ludzie boga o takim imieniu czcili

 • Robert on 28 maja 2017

  smyxx,

  to co piszesz jest jakąś opowiastką ludzką, którą nie jesteś w stanie ani sprawdzić ani udowodnić.
  Dlatego trzymajmy się faktów biblijnych, z których wynika, że imię Boga to JHWH.
  Nie wiemy, jakie samogłoski mają być wstawione.
  Na tym etapie nie jest ważne imię Boga tylko Chrystusa.
  Gdyby było inaczej, to Chrystus przekazałby nam imię swojego Ojca.
  Nie zrobił tego, ani raz nie użył imienia Stwórcy.
  Więc nie ma się o co sprzeczać, ani cytować wierzeń czy poglądów ludzkich, nie pochodzących z Biblii.

  Tutaj jest to dobrze wytłumaczone – https://www.jeszu.pl/2015/09/na-czym-polegaja-trudnosci-z-wymowa.html

 • Paweł on 27 sierpnia 2017

  Rachunek jest prosty, 666 albo 66.6 to inaczej 2/3 całości jaka by ona nie była, więc przyjmijmy że to liczba człowieka. Pozostała 1/3 to liczba jakiej szukamy. Pismo mówi nam że jest to liczba upadłych aniołów. Smok (szatan) z apokalipsy zamiata ogonem trzecią część gwiazd (upadłych aniołów i spada z nimi na ziemię), w Starym testamencie mamy też na ten temat co nieco napisane, wiemy również z księgi Henocha że byli oni na ziemi i uczyli ludzi magii, astronomii i wielu innych rzeczy które nie podobają się Bogu. Zastanówmy się kogo dzisiaj możemy podciągnąć pod 1/3 potomków tychże upadłych. 1/3 to inaczej 33,3 albo w skrócie 33 w alfabecie to G. G jest 7 oraz właśnie 33 literą. 7 oraz 3 to liczby absolutu, pełni przypisane Bogu. G inaczej 33 to symbol masonów którzy usilnie chcą zastąpić Boga Wszechmogącego. Opanowali cały świat polityczny religijny i kulturowy, tylko oni jak nikt inny posują do opisu bestii z apokalipsy Jana. Chrystus żył 33 lata czyli znowu mamy 1/3, tak więc nożna przyjąć tezę iż 66 inaczej 2/3 to byt cielesny (człowiek) natomiast 33 to byt duchowy (coś co pochodzi nie z tego świata). Sumując dane 66 + 33 lub 66,6 + 33,3 np % brakuje nam do pełni 1, która oznacza absolutną jedność i jako taka ta cyfra przysługuje wyłącznie Bogu oraz wszystkiemu co z Boga wychodzi i jest Jego wyjątkowym darem dla człowieka. Tak więc podsumowując liczba człowieka 666 (66.6) jednocześnie jest liczbą zwierzęcia (masoni są ludźmi), jednak ich panem jest lucyfer i upadłe anioły których liczbą jest 1/3 (33 lub 33,3). Zatem bestia ma wiele imion które sprowadza się do jednego, światowy rząd oraz jedna światowa religia (lucyferianizm). Każdy kto przyjmie to znamię oddziela się od Jedynego Prawdziwego Boga którym jest Jezus Chrystus. Opieczętowani którzy strzegą przykazań i praw Boskich, w szczególności przestrzegania Szabatu (soboty) jako dnia Świętego, który należy szczególnie poświęcić tylko dla Boga czyli kontaktu z Nim właśnie w tym dniu (który jest brakującą 1 w tym równaniu), Ja Jestem Pierwszy i Ostatni, Alfa i Omega. Nieprzestrzeganie tego przykazania wiąże się bezpośrednio z przyjęciem znamienia bestii. Nie wystarczy tylko uznawać istnienia Boga (szatan też uznaje Jego istnienie) przede wszystkim trzeba przestrzegać praw Bożych.

 • Robert on 27 sierpnia 2017

  Paweł

  1 – „Pozostała 1/3 to liczba jakiej szukamy. Pismo mówi nam że jest to liczba upadłych aniołów” – możesz podać werset?

  2 – „7 oraz 3 to liczby absolutu, pełni przypisane Bogu” – skąd o tym wiesz?

  3 – masoni nie opanowali świata. W pewnym momencie było ich dużo, to wszystko. Dzisiaj pełnią marginalną rolę.

  4 – „brakuje nam do pełni 1, która oznacza absolutną jedność i jako taka ta cyfra przysługuje wyłącznie Bogu oraz wszystkiemu co z Boga wychodzi i jest Jego wyjątkowym darem dla człowieka” – jaki masz dowód na to, że 1 przysługuje Bogu?

  5 – Skąd wiesz, że sobota to dzień szabatu? – proszę o werset.

 • viola on 4 września 2017

  nieładnie jest zatrzymywać wiedzę tylko dla siebie ,jest udzielona dl każdego ,dzięki temu ludzie mogą się obronić by nie iść na zatracenie ,masz krew braci na swoich rękach ,Bóg zażąda od ciebie twojej h krwi za nich ,Baj

 • Robert on 4 września 2017

  Viola

  nie publikuję twoich komentarzy, ponieważ skupiłaś się na objawieniach fatimskich.
  My uznajemy tylko proroctwa opisane w Biblii.
  Polecam tylko je analizować, wtedy z większym prawdopodobieństwem unikniesz przekłamań.

 • Paweł on 13 września 2017

  Robert, ja to rozumiem tak: bądz mądry i czytaj, bo liczba bestii jest liczbą ludzką – człowieka- czyli wymyśloną przez nas liczbą, którą możesz odczytać. Zawsze tak to rozumiałem, że to liczba ludzka czyli taka którą potrafisz odczytać /rozkminić, znalezc w równaniu a liczba ta to 666. Więc jak na moje to żadna fałszywka tylko Twoje błędne zrozumienie logiczne.

 • Robert on 14 września 2017

  Paweł

  Objawieni pisze:

  „…Tu mądrość jest: mający rozum niech przeliczy liczbę zwierzęcia, liczbą bowiem człowieka jest. A liczba jego sześćset sześćdziesiąt sześć”.

  Liczba 666 to liczba człowieka.
  Liczbę zwierzęcia dopiero trzeba obliczyć.

 • Paweł on 15 września 2017

  robert

  Objawieni pisze :

  „…Tu mądrość jest: mający rozum niech przeliczy liczbę zwierzęcia, liczbą bowiem człowieka jest. A liczba jego sześćset sześćdziesiąt sześć”.

  liczba zwierzęcia jest liczbą człowieka(ludzką) – a ta liczba to 666. liczbę zwierzęcia trzeba policzyć – nie musi być zapisana jednoznacznie jako 666.

  Swoją drogą skąd dedukcja że stweirdzenie liczba jego – dotyczy człowieka, anie zwierzęcia ? albo czemu negujesz fakt, że liczba człowieka oznacza złego.

 • Robert on 15 września 2017

  Paweł

  1 – skoro mamy obliczyć liczbę zwierzęcia, to na pewno nie jest nią – 666.
  Po co coś obliczać skoro jest podana?

  2 – 666 zostało wypromowane przez satanistów, jako ich znak.
  Czy jest dobra czy zła?
  Jak każda liczba.

 • Jarek on 22 września 2017

  „miara, którą ma anioł, jest miarą człowieka”

 • Robert on 22 września 2017

  Jarek,

  ciekawa uwaga…

 • Paweł on 2 października 2017

  Robert

  Ano stąd, że może być ukryta czy nie przedstawiona wprost. Jak sam powiedziałeś, myśl że najlepszym podstępem i podejściem Zlego byłoby ukrycie jej przed Twoim widokiem i zapisanie -w geometryce, w ciągu liczb. Kto umie liczyć,niechaj liczy….

 • As on 19 października 2017

  777-666=111?

 • Mr Sorry Error on 6 listopada 2017

  liczba szatana/bestii to 999

 • Krzysztof on 5 lutego 2018

  Witam Was,

  „W ogóle nie wolno korzystać z internetu, bo skrót „www” według pisowni hebrajskiej to 666″
  tak podano w artykule pod linkiem https://www.deon.pl/religia/kosciol-i-swiat/komentarze/art,1283,czy-katolik-moze-chodzic-do-lewiatana.html

  Z Mojego doświadczenia wiem, że liczba 666 towarzyszy ludziom, które nie patrzą na innych myślą o sobie tylko i wyłącznie i czynią nieprawość. u Mnie się pojawiła w dokumentach kiedy szatan chciał mnie zastraszyć.. bagatelizować nie ma co jeżeli się pojawi gdzieś tylko warto się zastanowić nad sobą pomyśleć jakim się jest i jakim Pan Bóg chciałby nas..
  Ale jak się pojawią 777 to nie popadajmy w pychę 😛 trzeba uważać szatan takie rzeczy lubi

  Św. Augustyn powiedział: „Raz wybrawszy, codziennie wybierać muszę!”
  Pozdrawiam

 • Krzysztof on 5 lutego 2018

  Z Mojego doświadczenia wiem, że liczba 666 towarzyszy ludziom, którzy* nie patrzą na innych myślą

 • Robert on 5 lutego 2018

  Krzysztof

  666 to tylko w twojej głowie, w twojej świadomości liczba szatana.
  W taki sposób przedstawili 666 wszelkiej maści organizacje satanistyczne.
  Jednak jest to niebiblijna nauka.
  666 – to liczba człowieka, dopiero na podstawie tej liczby należy obliczyć liczbę bestii.

 • underrated on 5 lutego 2018

  Witam, jestem po obejrzeniu dwóch filmów na temat wielkiej nierządnicy i jej upadku. Zgadzam się z większością, przekonałeś mnie też do kilku rzeczy. Chciałbym znać Twoją opinię na temat Q-Anona/D. Trumpa, czy ten temat jest Ci znany? Jeżeli tak, to nie sądzisz, że zegarek wielkiej nierządnicy wskazuje za trzy dwunasta?

  Pozdrawiam serdecznie, dobra robota :)

 • Robert on 6 lutego 2018

  underrated

  ciężko mi się do czegoś odnieść, jeżeli nie ma podstaw Biblii.

 • underrated on 6 lutego 2018

  Robert, rozumiem, że czerpiesz z Biblii, analizujesz informacje, które są w niej zawarte.
  Chciałem tylko wiedzieć, czy słyszałeś cokolwiek na temat Q-Anona czy temat jest Ci kompletnie obcy. Moim zdaniem proroctwa na temat upadku wielkiej nierządnicy dotyczą, tak jak powiedziałeś, potężnej, nieludzkiej finansjery. Natomiast to, co dzieje się aktualnie w Stanach Zjednoczonych może być (moim zdaniem jest) rzeczywistą manifestacją tychże przepowiedni.

  Pozdrawiam.

 • Robert on 6 lutego 2018

  underrated

  nie zajmuje się proroctwami, których nie ma w Biblii, dlatego nie znam ich.
  Moim zdaniem szkoda na nie czasu, ponieważ mogły zostać wymyślone lub sfałszowane.

 • underrated on 6 lutego 2018

  Robert, jeśli się nie mylę, to proroctwo, o którym mówimy jest w Biblii, zrobiłeś nawet na ten temat kilka wpisów oraz filmów. W drugim filmie o wielkiej nierządnicy przedstawiasz podzielone siły, które staną na przeciw finansjery. Jedną z tych sił jest naród Stanów Zjednoczonych, w tym przypadku D. Trump /lub Q-Anon, którzy zamierzają zrobić rewolucję i poskazywać pedofilów i okultystów, m.in. panią Clinton.

  Podsyłam link z mapą sporządzoną przez najbliższe osoby Trumpa – przedstawia ona grupy w cieniu oraz ich zależności względem siebie. Sprawdź jak będziesz miał chwilę, mimo, że zrozumiałem, że informację czerpiesz wyłącznie z Biblii.

  Pozdrawiam.

 • Robert on 10 lutego 2018

  underrated

  informacje nie czerpię tylko z Biblii, ale również z geopolityki.
  Trump to jest trzeci ośrodek władzy na świecie. Jako rząd jest podporządkowany bestii i finansjerze.
  Czy Trump zrobi rewolucje?
  Na razie nie ma żadnych oznak ku temu.
  Nic dobrego nie robi.
  Miał kapitalną kampanię wyborczą i tyle…
  Daleko mu do Johna Kennedy, który wprowadził narodowy pieniądz poza systemem finansjery.

 • Paweł on 18 lutego 2018

  Poniżej podaje link wyjaśniający jak obliczyć liczbę 666.
  https://www.salon24.pl/u/arki/845014,jak-obliczyc-liczbe-666-w-katastrofie-w-smolensku-teze-wystepuje-liczba-666

 • 44Zdzisław on 22 lutego 2018

  Wszyscy jesteście w błędzie, co do wartości zapisu w biblii. Biblia pisana była przez żydów. To każdy wie, ale nie każdy wie, że jest oparta na fałszu i kłamstwie. Żyd, jest kłamcą i złodziejem.Samo słowo żyd, znaczy zło! We Wszechświecie, nie ma zła, bo tam żyje człowiek. W tym świecie, żyją ludzie. Ten świat, jest światem zamkniętym dla zła. Tu dzieją się różne potworności, których człowiek nie zna.W kosmosie, nie ma żadnego boga, o którym wspominają żydzi.Nie ma i już! Jest Jezus i Stanisława- jedyni kreatorzy wszystkiego, co ożywione i nieożywione. Żydzi, nie wiedzą kim są i jak znaleźli się w tym świecie. Pojęcie słowa żyd; odnosi się do ludzkiej rasy. Rasa ludzka, zostanie zniszczona wraz z tą planetą, by nie zakłócać porządku we Wszechświecie. Człowiek, został zrodzony ze Świadomości i Energii Jezusa i Stanisławy. Pierwowzorem człowieka, jest Naród Polski. Zrodzony przed Wszystkimi Czasami- jest starszym bratem człowieka. Ras człowieczych, jest pięć. Szóstą rasą, są właśnie Polacy. Zawsze 50 mln i tzw para Regent. Z tym narodem, zawsze są Jezus i Stanisława i ich syn i synowa. W tym świecie, też są. Jedyne dobro w tym świecie. Ludzie, nie wiedzą kim są i skąd się wzięli. Są konglomeratem robaka i małpy z dodatkiem skradzionych genów człowieczych- tych, które odpowiadają za wyprostowaną sylwetkę i mowę. Nie rozróżniają dobra od zła. Mają dusze z tej ziemi. Człowiek, ma Świadomość istnienia; ludzie, nie. Czas dobiega końca. Oblicze zła, to ludzie, a nie jakiś mityczny szatan. Nigdzie nie ma demonów i nie ma magii i czarów. Zbyt płaski jest żydowski świat i dlatego żydzi chcą się czymkolwiek dowartościować. Grupa żydowskich złodziei, już dawno zorientowała się, że pieniądz i wszelkie bogactwa, mogą być wstępem, do kierowania tym światem.

 • Robert on 22 lutego 2018

  44Zdzisław

  Masz rację, żydzi nie napisali Biblii.
  Słowo „żyd” nie było używane za czasów Chrystusa i apostołów.
  żydzi to naród chazarski, który przeszedł na Judaizm.
  Nie mają nic wspólnego z narodem wybranym.

  Pisma pisali Izraelici i inni słudzy Boga a nie żydzi.

  Skąd wziąłeś „Stanisławę”?
  Przyznam, że tego jeszcze nie słyszałem.

 • 44Zdzisław on 24 lutego 2018

  Pytasz: skąd wziąłem imię Stanisława? Właściwie-Stanisława Katarzyna-imię pani Wszechświatów! Jest coś takiego, jak zakazana księga dla ludzi. Mają tę księgę izraelici. Nie ma w niej słowa; bóg. Jezus Zdzisław i Stanisława Katarzyna, to wieczni partnerzy; zawsze z Narodem Polskim. Technologia, którą dziś żyjemy, pochodzi właśnie z tej księgi. Jezus, nigdy nie był na Bliskim Wschodzie. Były tam luźne plemiona beduińskie- czyli żydzi „czarni i brązowi”. Jezus i Stanisława, mają jasną karnację skóry-jasny beż i złote aury. Kolor, który otacza postać. Polacy, mają również kolor skóry jasnobeżowy, ale aura, która ich otacza, ma kolor fioletu. Żyjemy w świecie, którym rządzi zło. Zło, ma ludzki wymiar i dobrem w tym świecie, jest tylko Naród Polski. Rzecz w tym, że w/g Bartoszewskiego, to wszyscy Polacy, zostali zniszczeni, co do sztuki.Obecni rządzący, mówią jezykiem zbliżonym do polskiego, ale to właśnie żydzi zwani Chazarami. Naród Polski odrodził się „co sztuki”.Czekałem na to 60 lat! Są wszyscy-50 mln i para Regent. Regenci reprezentują Polaków.Nie rządzą, ale dbają o dobro Narodu Polskiego. Takie ich zadanie. Czas żydowski, dobiega kresu.
  Dziś wiele tajemnic, jest odkrywanych. Prawda wychodzi na wierzch.By zamazać w pamięci ludzkiej zbrodnię na Polakach, sprowokowano tzw „drugą wojnę. Przegoniono ludność z zachodu na wschód i odwrotnie, a później trochę zasiedziałych, wyganiano do Izrael, albo na „koniec świata”.
  Właściwy Syjon, to obecne USA. Tam jest „głowa węża”-czyli najbardziej zbrodniczej grupy ludzkiej.Do niej należeli: Lenin ( początkowo Stalin, ale z niską rangą),Hitler, Borman, oraz każdy papież, ale nie biskup. Hitler i jego przyboczni, opuścili bezpiecznie Europę i z pomocą Watykanu, dostali się do Ameryki.Kościół stoi na kłamstwie i wciąż kłamstwem się podpiera.Będzie zniszczony. Nie będzie żadnego izraelity, ani masona. Ten świat, na chwilę odetchnie, ale niech nikt się nie łudzi, że Jezus kogokolwiek będzie „zbawiał”. Ten świat, opuści wraz z Narodem Polskim. Mają Polacy pięć statków powietrznych, ogromnych jak Himalaje.Jest we Wszechświecie, centralny układ planetarny.Tam jest planeta Polska-tak jest nazwana. To nie jest daleko -72 x 3600 x 1 mln km/sek.Całkiem blisko, jak na ogrom Wszechświata, bo i ten ma swoje wymiary w liczbach.

 • Robert on 24 lutego 2018

  44Zdzisław

  Nie wiem czy sobie zdajesz sprawę, ale to co piszesz jest fikcją literacką.
  Ludzie wymyślają przeróżne odłamy religijne.
  Jednym się udaje zdobyć zwolenników i założyć religię innym nie. wtedy pozostaje po nich fikcja.
  Nawet nie wiesz czy była taka księga.
  Ktoś, gdzieś o niej pisze.
  Nie możesz ulegać aż takim kłamstwom.
  Wariatów jest pełno, ale my mamy własny rozsądek, żeby ich nie wpuszczać do swojego życia.

 • 44Zdzisław on 25 lutego 2018

  Całkiem możliwe, że nie spodoba Ci się to co napiszę, ale piszę zgodnie z prawdą, lub nie piszę nic. Jestem sprawdzalny w każdym momencie; gdy pisze, lub mówię. Muszę więc być wiarygodny.Nie zależy mi na rozgłosie. Nie należę do żadnej sekty. Urodziłem się: 2. 6. 1946 rok. Jestem urodzeniową Jedynką, w tym świecie. Królewski jest mój ród, choć nie ma go w żydowskim herbarzu. Herb mojego rodu, jest zarazem herbem Polski, a barwy Polski, to fiolet. Aurę, mam złotą. Pochodzenie i aurę, określił znawca tarota Zbigniew. Sam prosił o moją zgodę. Udzieliłem jej, ze względu na Jego pracę wahadełkiem. Bez wahadełka, niczego by nie określił. Zajrzał tam, gdzie taki nie powinien zaglądać. Odebrałem mu jego właściwości. Kartami, może się bawić. Już dawno stwierdziłem, że religie, jak i zapisana historia, to fikcja literacka. Zwykle jestem spokojnym ludziem, ale biblię podarłem na strzępy. Fikcja, pomieszana z niewielką częścią prawdy. W co Ty wierzysz, to Twoja sprawa. Ja, wierzę w siebie. Tu i teraz, jestem Siódmym Źródłem Energii. Może to brzmieć górnolotnie, ale chcąc złamać Siedem Pieczęci, na Wiecznej Księdze Imion Polskich, musiałem znaleźć księgę i wiedzieć,, co księga zawiera, gdzie jest i odczytać znaczenie pieczęci, by je wreszcie złamać i księgę otworzyć. Jestem Siódmym Źródłem; Szósta, to Naród Polski, a Pięć Pieczęci, to Pięć Ras Człowieczych. Pieczęcie złamane i otwarta jest księga. Czytam imiona tych, których śmierć już nie dotyczy.
  W tym świecie, nie ma człowieka. To jest zamknięty świat ludzi. Naród Polski, reprezentuje człowieka w tym świecie. Nie Wiesz kim jestem, a przecież się podpisuję. Wiem, co było, jest i będzie. Jestem spokojny o Polaków.
  Nad ludy i nad króle podniesiony,
  na trzech stoi koronach, sam bez korony.
  A życie Jego- trud trudów,
  a imię Jego-lud ludów.
  Z matki obcej, a krew Jego, dawne bohatery,
  a imię Jego, 40 i 4.
  Wena literacka, poniosła Mickiewicza, pod wpływem tego, co przeczytał, ale nie wiedział sam, co i o kim napisał.
  Przecież to jest takie proste, ale rzeczy proste, nie zawsze są czytelne w tym świecie. Mnie, można tylko raz „oszukać”. Kara za oszustwo, jest zawsze sprawiedliwa i nie ma od niej odwołania. Co do powyższego wierszyka, to łatwo jest go wyłożyć, jeśli zna się znaczenie słów. Ja znam i co z tego?
  Nikt nie widzi mojego majestatu i nie zobaczy, aż do dnia, w którym Nowy Czas się objawi. Wiedz, że czytam z tego, co ktoś napisał i z podpisu jego. Zdjęcie, to jak otwarta księga.
  Pięć Ras Człowieczych, to osobny rozdział historii Wszechświata.

 • Robert on 26 lutego 2018

  44Zdzisław

  Można odczytać, że kreujesz siebie na boga…

 • 44Zdzisław on 26 lutego 2018

  Nie jestem „bogiem”. Nie jestem od rządzenia. Jestem skromnym emerytem- tu i teraz. Wiem, jak zbudowana jest ta planeta i gdzie jest umiejscowiona we Wszechświecie. Znam czas jej zniszczenia, by rodzaj ludzki, nie zagrażał rozwojowi człowieka.Znam układy planetarne i ilość zasiedlonych planet, przez człowieka. Całkiem możliwe, że zobaczysz piękno Wszechświata, w budowie i formie. Nie jestem prorokiem ani wizjonerem. Jestem Wszechwiedzą. To może już dość o mnie, bo wygląda to na promowanie siebie. Co do Ciebie;wierzysz w słowo pisane. Bo ktoś coś napisał, a inny jeszcze zatwierdził to „coś”, i takim sposobem, można tworzyć różne bzdury. Jeżeli dasz małpie w ludzkiej skórze, tekst zawiły i mało zrozumiały, by go się nauczyła, to się nauczy, ale nic z tego nie zrozumie. Einstein, równa się masa ciemna kwadrat. Dwie inne małpy: Lens i Bohr, poparli tę bzdurę! Ci dwaj, dostali teorię falowania światła.oni znali teorię, a ja znam składowe tej teorii. Czy coś z tego wynika? Nic. Wiem, gdzie w Polsce, są nieodkryte metale, nieznane w tym świecie i minerały, jakich nikt tu nie widział. To jest dla Polaków.Żydzi, nie będą korzystać z tych bogactw. Nie szukaj prawdy w tym świecie, bo jej nie znajdziesz.Prawdą, jest tylko to, co możesz osobiście dotknąć i sprawdzić. Historia, jak religia i polityka-zmienne są i kłamliwe. Żydzi, dopuścili się wielu oszustw historycznych i dlatego jest jak jest.Nikt nie zna historii Polski, bo jej nie ma. Jest za to Rzeczpospolita żydowska. Polacy są, ale nikt też nie umie rozróżnić, kto kim jest.Ja umiem i to czynię. Sprawdź u siebie: zrób kreskę grafitem, na palcu wskazującym, lewej dłoni; może być też ołów, gdy nie ma pod ręką ołówka. Powinna kreska szarzeć, by po pół godzinie zniknąć. Wszystko zależy od krechy, a nie jest to jakaś magia, czy czary, bo te nie istnieją . Nie ma demonów i diabłów. Są tylko ludzie. Ne martw się też, gdy kreska nie zniknie.

 • Robert on 1 marca 2018

  44Zdzisław

  wolę wierzyć w Pisma, które uwiarygadniają się spełnionymi proroctwami, niż uprawiać okultyzm, czyli wiarę w boga-człowieka.
  Taką naukę wyznają np. masonii…

 • 44Zdzisław on 2 marca 2018

  Rzecz w tym, że nie wierzę w pisma. Niewiele w nich prawdy.Biblia, Koran i Tora, a zwłaszcza te dwie ostatnie księgi, to zbiór bzdur. Trochę więcej prawdy, jest w biblii, ale tylko trochę. Masonerii nie cierpię, bo to rak, który toczy ludzkość.Grupa cwanych złodziei żydowskich, stwierdziła, że mając środki płatnicze, można zawładnąć tym światem. Korupcja i złodziejstwo, oraz zbrodnia, doprowadziły masonerię, do władania tym światem. Nie jestem prorokiem i nie podaję dat. Przecież wszystko jest widoczne. Musiałem zrozumieć znaczenie liczb i nie czytałem nic z numerologii. To, co chcę wiedzieć, wypływa ze mnie. Pytam, co jest w zapisie Świadomości i otrzymuję odpowiedź. Świadomość, jest zapisem wszystkiego, co było, jest i będzie. Dlatego jestem 44. Co do numerologii, to rok 2012, był rokiem przemian, a przemiany, zakończył rok 2016. Pierwsza data, oznacza liczbę przemian-5, a druga-9, czyli koniec cyklu. To wszystko, ma znaczenie, choć nie musisz w to wierzyć. Ja żyję już na tyle długo, by móc sprawdzić i proroctwa „świętych” i to, co przekazuje mi Świadomość. Zawierzam mojej Świadomości. By zabezpieczyć byt rodzinie, grałem w totalizatora sportowego, a ściślej, w ligę angielską. Trafiłem pięć trzynastek w jednym roku, by mi uwierzono, że to nie przypadek. Patrzę na Twoje zdjęcie i widzę, jednego ze stu tysięcy szóstek. Szóstka, to Twoja liczba urodzeniowa, ale w metryce, to całkiem możliwe, że piątka.Ósemek w Narodzie Polskim, jest 49.9 mln. Bardzo wielu, ma pomerdane w metrykach. Wszystko łączy się z kolorem otoczki, która Cię otacza i z grupą krwi. Nie musisz mi wierzyć, a ja nie mogę kłamać. Są tacy w Narodzie, którzy zawsze mogą sprawdzić, czy piszę prawdę. Tak się tylko zastanawiam, czym też zwróciłem Twoją uwagę? Jestem skromnym emerytem. Czasem naprawię za darmo zdrowie, lub uruchomię niepracujące akumulatorki. Nie boję się nikogo. Policjant, który chciał wiedzieć, czym dysponuję, już wie i widziało to kilku oficerów. Nie jestem zaczepiany, przez nikogo. Zawsze byłem hardy i twardy, ale i rozsądny. Jeśli wpisze się w google, odpowiednią frazę, to i tam mnie można znaleźć. Całkiem możliwe, że będziesz mnie widział w Częstochowie, jeszcze w tym roku. Zmiany, które nadeszły, zaczną się uwidaczniać z dnia, na dzień. Prawodawcą dla tego świata, będą dwaj regenci Polski. Taki jest zapis.

 • Jan 3,8 on 16 marca 2018

  Strasznie różne poglądy i wręcz skrajne ideologie reprezentują piszący na tych stronach! Ale widzę jedną wspólną cechę: każdy lub prawie każdy wskazuje na siebie lub na własny klucz rozumienia rzeczywistości i poznania prawdy! I dobrze – każdy może mieć swoje 5 minut!
  Ala martwi mnie trochę, że większość powołuje się na inne autorytety, żeby potwierdzić swoje racje! Niepokojące jest też to, że niektórzy próbują kreować się na oświeconych reprezentantów jakiejś grupy, która jedynie ma rację! Ale ja uważam, że pisząc o tym w co wierzysz, nie musisz się bać posiadać własnych poglądów, nawet jeśli należysz do jakiejś społeczności, która walczy o uznanie!!! Możesz mieć własne poglądy, bo i tak Bóg Cię kocha i akceptuje Cię takim jakim jesteś – chyba nie sądzisz, że Bóg kocha Cię za wiedzę lub poglądy jakie posiadasz… Nie upieraj się na siłę przy racji jakiejś opcji, bo z historii wiadomo, że Bóg nie opowiada się za żadnym stronnictwem, ale zawsze bierze człowieka w obronę i to człowieka skruszonego! Możemy się nauczyć jednej cechy od Amerykanów: mają swoje racje i się ich nie wstydzą, ale potrafią przyznać się do błędu! Wy prezentujecie swoje poglądy jako ostateczne i absolutne, a jakiekolwiek ich zaprzeczenie odbieracie jako „obrazę majestatu”! Trochę luzu i dystansu zwłaszcza do siebie! Bóg patrzy na Was z góry i zastanawia się co ma zrobić z grupką swoich dzieci, których wykupił jedną wspólną „walutą” (ofiarą własnej krwi) i zastanawia się o co się spieracie? Jakby te szczegóły i różnice miały być większe niż to co powinno Was łączyć: pochodzenie (boże) i cel (życie wieczne)! Najlepsze jest to, że Ci, którzy się spierają i poglądy kiedyś (w przyszłości wiecznej) będą ze sobą żyć w jedności, którą jest Bóg! Jeśli ktoś jest ciekawy, to w powyższym reprezentuję siebie (nawet jeśli czytam Biblię ponad 3 dekady) i nie wykluczam, że mogę się mylić, ale i tak to nie jest aż tak istotne, jak to, że Jezus oddał za mnie swoje życie – więc któż może mnie potępić, skoro Sędzia najwyższy już osądził i wydał wyrok: „jesteś moim dzieckiem”? Moje poglądy, wiedza i doświadczenie niczego Mu nie dodają i nie liczą się aż tak bardzo, jak to, co On dla mnie zrobił! I chwała Mu za to!!!

 • Jan 3,8 on 17 marca 2018

  A skoro mowa o wymianie poglądów dot. liczby 666 to mam i swoje oczywiście, ale obawiam się, że są zbyt proste, żeby prezentować je wśród takich znawców tematu – wiele się dowiedziałem z niektórych wypowiedzi i oczywiście najbardziej cieszą mnie te, które upewniają mnie w moich poglądach!!!
  Pewnie dla każdego najważniejsza jest sprawa wiarygodności źródła wiedzy oraz metodyki poznawczej, ale w swej prostocie przyjmuję, że na jedno i drugie licencję ma Jezus Chrystus.
  W drodze do Emaus (po zmartwychwstaniu) Jezus wykłada uczniom, co napisano o nim u Mojżesza i proroków. Nie objaśnia im numerologicznej istoty swojego największego cudu, ani energii mechaniki kwantowej, która mogła odrzucić kamień, ale niejako cofa się do starego testamentu, pomimo, że właśnie rozpoczął się nowy (NT)! Wydaje mi się, że skoro Jezus – Nauczyciel tak robi, tzn. że jest to słuszny kierunek i wskazówka dla jego uczniów! Bez znajomości starego testamentu, do którego Jezus odnosił się przez całe życie (pod nim się urodził, żył i umarł) trudno Go zrozumieć, a zwłaszcza język, którym się posługiwał – język = słowo = Bóg. Zastanawiam się, dlaczego nikt nie zwrócił na kontekst 2-krotnego występowania liczby 666 w ST. Jest to liczba złota jaką co roku dostarczano Salomonowi w postaci danin – por. 1 Krl 10,14. W Apokalipsie / Objawieniu św. Jana (jedynego ucznia, który widział śmierć Mistrza) ta liczba jest liczbą człowieka i jednocześnie imieniem bestii – Ap 13,18! Ciekawym wątkiem jest tu też deklaracja ówczesnych władz religijnych: „nie mamy króla poza cesarzem”!!! Wg mojego rozumienia przesłania Biblii w tej kwestii bestią jest system najwyższej ziemskiej władzy stworzonej (tworzonej z tylnego fotela – por. Rdz. 41,41 i 44, Est., 1,1q, Da. 2,48) przez człowieka odrzucającego Jezusa jako Króla i oparty na złocie w cyklu rocznym, czyli finansach z zaborczą tendencją lobbowania prawa w innych sferach życia społecznego, politycznego i gospodarczego a docelowo i religijnego. Uważam, że ten system istnieje od ponad 100 lat i jest powoli rozprzestrzeniany na kolejne kraje (ostatnio podczas Majdanu i wiosny arabskiej)! Twierdzę również, że w nim żyjesz i go zasilasz, niezależnie czy czcisz sobotę, niedzielę czy inny dzień tygodnia. Podam prosty przykład: co dzień rano wstajesz, bo tak Ci każe znamię na ręce (zegarek – zamiast egipskiego poganiacza niewolników), żeby wykonać zaplanowane (przez zarządcę faraona, króla lub cesarza) prace dniówki, tygodniówki, miesięczne i roczne w postaci przychodu, od którego nalicza się podatek PIT. Podatek ten jest miarą możliwości zadłużenia zagranicznego kraju i jest przeznaczany w ok. 100% na jego obsługę (nie mylić ze spłatą!!!). Pracujemy, żebyśmy mogli spłacać (obsługiwać) niespłacalny dług! W rezultacie przez 100% swojego życia zawodowego płacisz daninę, która docelowo nie jest przeznaczana na skarb państwa (nic z niego nie mamy), a tylko przez niego przechodzi do odbiorcy końcowego stojącego na szczycie łańcucha pokarmowego wśród „drapieżników”, czyli bestii – por. Ap. Nie użyto tu określenia „animal” zwierzę, ale bestia, która oznacza też zwierzę ale w znaczeniu drapieżnika szczytowego w tym systemie. Żyjemy w swoistym „matrixie” (królestwie wierzących w króla – cesarza – człowieka) czyli macierzy, którą oddychamy i sami zasilamy chlubiąc się pozorem niezależności. System ten przenika całe życie we wszystkich aspektach i płaszczyznach, że właściwie – wg mnie – jest nie do unicestwienia i walka z nim nie ma sensu, ponieważ nie przestaniesz wytwarzać przychodu bo stracisz dochód po odliczeniu daniny! Jedynie co można w nim zrobić, to nie zaprzeć się Jezusa i Jego krzyża w chwili próby. Ten system cesarski – czyli światowy, wybiera nawet swoich podległych królów, którzy są tylko pozorem demokracji czyli władzy narodów. Uważam, że istnienie tego systemu przewidział uczeń Jezusa (Jan), który również jednoznacznie podał, że licencję na jego zniszczenie posiada tylko 1 osoba: apokaliptyczny Baranek podczas swego powrotu. Nadzieję dla mnie niesie Jezus i Jego „rewolucja” przeciwko systemowi wyzysku bestii w postaci „przewrotu” pod nazwą armagedon. Na tę okoliczność co dzień mówię „przyjdź królestwo Twoje”, a On mówi: „czuwajcie bo nie wiecie kiedy…”

 • Robert on 19 marca 2018

  Jan

  Chrystus powoływał się na Stary Testament, jednak wprowadził dużo prostsze nauki wiary i uwolnił nas od prawa mojżeszowego.

  Co do systemu matrix, to myślę podobnie, ludzkość go nie zniszczy, tylko sam Chrystus.
  Jednak znajomość prawdy biblijnej, uchroni nas od wielkich nieszczęść w ekonomii, w zdrowiu, w wierze.
  Dlatego tak ważne jest studiowanie Biblii i walka o wiarę raz przekazaną apostołom.
  Bóg kocha ludzi, ale po to dał kilka zasad wiary, aby je wypełniać.
  Kto ich nie wypełnia ten dużo ryzykuje…

 • Roman on 14 maja 2018

  „I czyni wszystkich małych i wielkich i bogatych i biednych i wolnych i niewolników, aby dali im piętno na rękę ich prawą lub na czoło ich i aby nie ktoś mógł kupić lub sprzedać, jeśli nie mający piętno, imię zwierzęcia lub liczbę imienia jego. Tu mądrość jest: mający rozum niech przeliczy liczbę zwierzęcia, liczbą bowiem człowieka jest. A liczba jego sześćset sześćdziesiąt sześć”.
  Zapowiedż oznaczenia wszystkich i podłączenie do wspólnego systemu, który zapoczątkuje i będzie kontrolował 666!
  wspólną nazwą dla złego zwierzęcia i złego człowieka jest BESTIA i do niej odnosi się liczba 666, przestrzegając przed złym człowiekiem, nie przed Szatanem! Pozostaje więc obliczenie liczby CZŁOWIEKA I BOGA STWÓRCY : a imię Jego jest 999 ! Bestia już wyszła z morza we Włoszech ! Antychryst to Nieukrzyżowany ! Słowo anty znaczy „nie” i nie zawsze wskazuje negatyw.

 • Robert on 14 maja 2018

  Roman,

  Objawienie nakazuje obliczyć liczbę zwierzęcia. Znamy liczbę człowieka – 666.
  Nigdzie nie ma w Biblii, aby obliczyć liczbę Boga Stwórcy.
  Antychryst od dawna jest na ziemi, w postaci religii i systemu.

 • Gracjan on 17 maja 2018

  jeżeli z człowieka wyjmiemy pierwiastek Boga, to zostanie nam zwierzę. To by nawet pogodziło kreacjonizm z ewolucjonizmem. Jeżeli człowiek powstał na podstawie modyfikacji kodu genetycznego „małpy”, po przez dodanie genomu „Boga”.. to działaniem odwrotnym uzyskamy punkt wyjścia – „małpe”, czyli zwierzę..
  666-777= liczba zwierza?
  takie luźne myśli 😉

 • Robert on 17 maja 2018

  Gracjan

  Widzę, że propagujesz ewolucjonizm.
  Człowiek został stworzony, nie powstał od zwierzęcia.

 • Gracjan on 17 maja 2018

  ewolucjonizm tak szczerze, oczywiście według mnie.. to masa nie logicznych prób wyjaśnienia czegoś, co jest nie zrozumiałe. Jest tak prosty do podważenia, ze dziwię się ludziom, którzy w dzisiejszych czasach jeszcze twardo za tą teoria stoją.. Jakbym propagował ewolucjonizm, to nie wspomniałbym o genetycznych modyfikacjach 😉
  Piszesz, że człowiek został stworzony. Owszem, zgadzam się z tym. Ale to chyba należałoby rozwinąć w innym temacie. Bardziej mnie ciekawi co myslicie na temat tego prostego działania? jest proste, logiczne, wpisuje sie w kanony biblii i wiary (bo człowiek bez Boga jest zwierzęciem), godzi też jak wspomniałem dwie sprzeczne teorie.

 • Robert on 18 maja 2018

  Gracjan

  Skąd wziąłeś: 777?

 • Sylwester on 27 maja 2018

  Nazywam się Staniec.S200 t 300 a 1 n 50 i 10 e 5 c 100 razem 666 i co dalej?

 • Robert on 28 maja 2018

  Sylwester

  wyjaśni twój sposób myślenia

 • a543210k on 7 czerwca 2018

  Słowo Boga powinno być zrozumiałe dla każdego, zatem nie ma tu trudnej matematyki. Ja nie zdałem z maty 3 razy… data mego urodzenia 22.11.86 Człowieka mą liczbę 666 podzielić przez 3 niezdane z maty = 222 odjąć jedną jedynkę (11) najpierw, potem odjąć jedną dwójkę = 22… czyli to ja, aha. 8 wieczność, 6 niedoskonałość. Albo to ktoś, kto urodził się tego samego dnia, miesiąca i roku. Ale w sumie, to nie mogę być ja, bo zwykłe zero ze mnie. Jak ma ta osoba na imię nie wiadomo – może ma inicjały A.S. , ponieważ może to symbolizować zarówno AS’a, jak i dupę (ass). Według mnie, według tych obliczeń nie dojdzie się do Bestii – to by było za łatwe… ale to już by było parę kroków bliżej. Poza tym kieruję się pokrętną logiką – logika ludzi, to nie logika istot duchowych zresztą uważam.

 • Andrzej on 7 czerwca 2018

  6 to po hebrajsku wet. w.w.w ,to wet.wet.wet .Liczba 666 to liczba bestii,czyli liczba sztucznej inteligencji,ktora przy pomocy sieci internetowj zniewoli ludzkosc.

 • Robert on 7 czerwca 2018

  Andrzej

  chyba to naciągane.
  World Wide Web to w skrócie web lub www.

 • Marcin on 14 czerwca 2018

  Niniejsze studium studium biblijne przeprowadzone metodycznie i z modlitwą musi wprawić czytającego w najwyższe zdumienie. Jest ono szokujące to prawda, ale może taka terapia wstrząsowa jest potrzebna po to, aby zwrócić naszą uwagę na to, że znajdujemy się u progu wielkich i rozstrzygających o wszystkim wydarzeń. To studium stosuje się do wszelkich reguł biblijnej interpretacji zawartych w samej Biblii i dlatego możemy mieć pewność co do prawidłowej identyfikacji człowieka, którego „liczba” wynosi 666 (Apokalipsa 13:17).

  Księga Daniel i Objawienia pozwala jednoznacznie zidentyfikować „bestię” , o której jest mowa w 13 rodz. Apokalipsy. Znajduje się w nich ponad pięćdziesiąt cech charakterystycznych, po których można ją rozpoznać . Bestia to antychrystyczna moc, która niby to służy prawdziwemu Bogu, a tak naprawdę to chce chce zająć Jego miejsce i walczy z tymi, którzy chcą oddawać cześć tylko samemu Bogu.

  Chcąc obliczyć „liczbę bestii” zwróćmy uwagę na to, że każdy papież ma przyszyty do swego imienia odpowiedni numer, tak jak jest ogólnie przyjęte wśród monarchów. Na przykład obecny papież Benedykt XVI ma numer 16 jako „liczbę swego imienia”. Przeto, jeśli zsumujemy liczby wszystkich papieży noszących to imię („Benedykt), to w wyniku otrzymamy liczbę Benedykta jako głowy wszystkich papieży o tym samym imieniu. Będzie to liczba 136.

  Sprawa nie jest jednak taka prosta, ponieważ w historii pojawiali się także antypapieże. Z tego względu w dwóch przypadkach trzeba będzie skorygować liczbę papieży noszących to samo imię. Te dwa przypadki to przypadek imienia Benedykta i Jana. W historii było dwóch antypapieży o imieniu Benedykt (Benedykt V i Benedykt X) i jeden o imieniu Jan XVI, których numery imion nie miały swoich odpowiedników wśród legalnych papieży o tym sammym imieniu (Benedykt,Jan). Np. był antypapież Benedykt X, ale nie było legalnego papieża Benedykta X. To samo można powiedzieć o Benedykcie V. Dlatego liczbę imion papieży noszących imię Benedykt należy pomniejszyć o dwa. Natomiast liczbę papieży noszących imię Jan należy pomniejszyć o 1. Ponieważ tak się składa, że w ogóle nie było papieża o imieniu Jan XX, dlatego w rzeczywistości liczbę imion papieży noszących imię Jan, również należy pomniejszyć o dwa.

  Po tych wstępnych założeniach możemy przystąpić do obliczania łącznej wartości liczbowej wszystkich siedmiu głów bestii z 13 rozdz. Apokalipsy. Z pewnością będziemy zdumieni tym, co otrzymamy w wyniku takiego sumowania. A mianowicie tym wynikiem jest liczba 665. A więc już tylko jedenj jedynki brakuje do tego, aby apokaliptyczna bestia weszła w taką fazę swego istnienia, w której pod groźbą kary będzie żądać dla siebie czci i posłuszeństwa ze strony wszystkich ludzi. A zatem wszystko wskazuje na to, że za kadencji następnego papieża będzie wydane prawo, które będzie znakiem bestii.

  A więc do tego, aby liczba ta mogła wynieść 666 potrzebny jest tylko jeden papież i w dodatku z imieniem, którego wartość liczbowa jest równa jeden. Należy więc oczekiwać, że będzie to imię, którego jeszcze nie było w historii papieży. To, że imię antychrysta, nie będzie powtórzeniem żadnego innego imienia papieża, zdaje się wynikać wprost ze słów Jezusa:

  „Przyszedłem w imieniu Ojca mego, a nie przyjęliście Mnie. Gdyby jednak przybył kto inny we własnym imieniu, to byście go przyjęli”.
  Jan5:43;

  Ponieważ sprawa jest jak widzimy b. poważna, dlatego jeszcze raz podkreślmy to że przy obliczaniu liczby bestii opieramy się się liście papieży, która wydaje się być najbardziej ścisła, liście w której nie są ujęci następujący papieże: Benedykt V, Benedykt X i Jan XVI. Lista ta różni się od oficjalnej listy watykańskiej tylko jedną pozycją, którą jest Benedykt V. Został on zaliczony do legalnych papieży prawdopodobnie tylko dlatego, że nie wiadomo było którego papieża uznać za nielegalnego: Benedykta V czy Leona VIII. Jednak historycy są zgodni co do tego, że Benedykt V był papieżem nielegalnym i dlatego traktują go jako antypapieża. W książce: „Dwadzieścia Wieków Historii Watykanu” na str.387 autor Jacques Mercier pisze: „Jeśli Leon VII był legalnym papieżem, Benedykt V byłby antypapieżem.” Dlatego w sporządzonej przez niego samego liście papieży (znajduje się na końcu książki) Benedykt V figuruje jako antypapież . Ponieważ w historii było dwóch nielegalnych papieży o imieniu Benedykt, dlatego aktualna liczba papieży o imieniu Benedykt jest równa 105. (1+2+3….+14 =105).
  Jeżeli weźmiemy pod uwagę tę poprawioną listę papieży, to okaże się, że obecny papież Benedykt XVI jest de facto papieżem o numerze 14 i dlatego jego liczba imienia wynosi 105.

  A teraz zsumujmy wszystkie numery imion wszystkich papieży w okresie czasu, o którym jest mowa w Objawieniu 17 i zobaczmy jaka będzie ich suma.”Policzenie liczby zwierzęcia” aż do obecnego papieża, do której to czynności zachęca nas nas księga Objawienia (13:18), daje w wyniku liczbę 665! Jeśli więc następny papież będzie miał jakieś unikalne imię, imię które do tej pory nie było jeszcze użyte przez żadnego papieża, to liczbą jego imienia będzie jedynka, a jego liczbą jako aktualnej głowy wszystkich poprzednich papieży będzie liczba 666.

  Liczby poszczególnych papieży począwszy od roku 1798 (okres czasu wzmiankowany w Objawieniu 17)

  1 Pius – 1+2+3+4+5+6+7+8+9+10+11+12 =78
  2 Leon – 1+2+3+4+5+6+7+8+9+10+11+12+13 = 91
  3 Grzegorz – 1+2+3+4+5+6+7+8+9+10+11+12+13+14+15+16 = 136
  4 Benedykt – 1+2+3+4+5+6+7+8+9+10+11+12+13+14 = 105
  5 Jan – 1+2+3+4+5+6+7+8+9+10+11+12+13+14+15+16+17+18+19+20+21 = 231
  6 Paweł – 1+2+3+4+5+6 = 21
  7 Jan Paweł – 1+2 = 3
  **********************************************************
  8 Nowe papieskie imię – 1 = 666

  Apokalipsa
  13:18
  Tu jest [potrzebna] mądrość. Kto ma rozum, niech liczbę Bestii przeliczy: liczba ta bowiem człowieka. A liczba jego: sześćset sześćdziesiąt sześć.
  17:9
  [Zrozumienie tego] wymaga rozsądku i mądrości. Głowy w liczbie siedmiu oznaczają siedem gór, na których zasiada Niewiasta.
  17:10
  Oznaczają one również siedmiu królów,spośród których pięciu zginęło, jeden żyje, a jeszcze inny dotąd nie przyszedł, kiedy zaś przyjdzie, utrzyma się tylko przez krótki czas
  .
  17:11
  A Bestia, która była i nie ma jej, i ona jest ósmym, a jest spośród siedmiu i zdąża na zagładę.

 • Robert on 17 czerwca 2018

  Marcin

  1 – Dlaczego obliczasz głowy Bestii?

  Poczytaj dokładnie Ezechiela, tam są wymienione trzy głowy, czyli mocarstwa: Egipt, Asyria, Babilon:
  Ezechiela 16:26-29
  „Uprawiałaś nierząd z twoimi sąsiadami Egipcjanami o ciałach potężnych, pomnażałaś coraz bardziej swoje czyny nierządne, aby Mnie gniewać. Oto wyciągnąłem rękę przeciwko tobie i zmniejszyłem ci pokarm, i wydałem cię na łup twoim nieprzyjaciółkom, córkom filistyńskim, które się wstydziły twojego postępowania. Uprawiałaś następnie nierząd z Asyryjczykami, ponieważ byłaś nienasycona; oddawałaś się nierządowi z nimi, a i tak się tym nie nasyciłaś. Uprawiałaś więc znów nierząd z krajem kupieckim Chaldejczyków i także tym się nie nasyciłaś“.

  Ezechiel pisze, że judaizm uprawiał nierząd.
  Tutaj widzimy, kim jest nierządnica opisana w Objawieniu Jana.
  Kolejne głowy to: medo-persja, Grecja, Rzym, USA i Wielka Brytania.

  2 – Dlaczego skupiasz się na religii katolickiej?
  Katolików na świecie jest około 2 mld, a nie katolików ok 6 miliardów.
  To tak jakby islamista szukał 666 w swojej religii a hindus w swojej.
  666 nie może dotyczyć tych religii, ponieważ dotyczą one tylko pewnej grupy ludzi, a nie wszystkich osób na ziemi.
  Np. religia katolicka ma wpływ tylko na katolików, islamska tylko na muzułmanów.
  Już bardzie szukałbym w judaizmie, który jest matką wszystkich religii i ma wpływ na cały świat.

  3 – Kto lub co decyduje o liczbie liter przypisanych do danego papieża?

  4 – Dlaczego obliczasz liczbę papieży od 1798 roku. KK istnieje od IV wieku.

 • Siekier on 17 lipca 2018

  Mądrość to wiedza a wiedzieć coś i to rozumieć to trzeba troche rozumu bo pełno mędrców co wywodzą sie nad czymś czego nie rozumią tylko prubują interpretować tu sprawa jest prosta tekst dosłowny liczba symboliczna, symbolizująca ludzi którzy dla cyfer staną sie bestjami tam dosłownie pisze wszystko w krutkim oposie. To człowiek jest zwierzęciem biegnący za mamoną statusem wywyższeniem zamieniający swoje człowieczeństwo w cyfre na tabeli wyników a niedostosowanym nadaje niewolnicze numery z zawiści i ogłupienia że rozumią:) Nażuca swoje „mądre” wywody i gromadzi równie mądrych sobie żeby tłumić rozumnych tak jest od wieków. Władza system i bóg nadał temu cyfre, tak jak na to zasługuje sumie wszelakiej kłupoty i obłudy braku człowieczeństwa i innym dewiacją. 666 ERROR CZŁOWIECZEŃSTWA to przestroga

 • Radon on 27 lipca 2018

  i z tego powodu że ktos tam coś napisał po grecku , nawet jesli to ewangelista , na pewno nie bylo tam cyfr 666 bo to znaki i cyfry hinduskie , mamy teraz egzorcyzmować autobus 666 . Ktoś tu oszalał.

 • Gregory I on 4 września 2018

  To jest liczba boska ,ja ta liczbe rozumiem i koscioly tez rozumia ta liczbe ale znaczenie trzymaja w ukryciu ,ujawnienie doprowadzi do upadku kosciola i wszystkich wiar opartych na bibli

 • Robert on 4 września 2018

  Gregory I

  obawiam się, że „kościoły” niewiele z tego rozumieją. Religie tak pobłądziły, że ich wierzenia niezgodne są z naukami Chrystusa.

 • kaszh on 5 października 2018

  Tak jak ktoś tutaj dobrze pisał, uważam że te 3 cyfry odnoszą się do poziomu świadomości, władzy kontroli, wyzysku, okrućeństwa i to bardziej do całej planety niż niż jakiegoś antychrysta, wniosek nasuwa się sam..

 • Artur on 6 listopada 2018

  9 to liczba czlowieka. Jest nawet animowany film pod tytulem 9. Warto obejrzec. Ponadto 666 -> 6+6+6=18 -> 8+1=9

  1×9=9
  2×9=18 -> 1+8=9
  3×9=27 -> 2+7=9
  4×9=36 -> 3+6=9
  5×9=45 -> 4+5=9… etc.

 • Robert on 7 listopada 2018

  Artur

  nie możemy obliczyć liczby zwierzęcia na podstawie filmu czy własnej filozofii.
  Chociaż logika w twoich obliczeniach jest.
  Do tego potrzebne są stosowne wersety, analiza Biblii, mądrość kojarzenia.
  Liczbę człowieka znamy, to 666.

 • Rafal on 21 listopada 2018

  Co do znaczenia liczb 666 zacząłem się interesować od czasu gdy podczas pewnych nie sprzyjających wydarzeń towarzyszyła ta liczna. W sensie daty, napisy w różnych miejscach, na emblematsch, rejestracjach. Zawsze było zagrożenie nawet śmiertelne. Przykład. Zakup scigacza. 13.czerwiec. Dzień bez znaczenia. Kto mądry niech oblicza. Przy zakupie nie byłem pewny i jakiś zmieszany i przy podpisaniu umowy jedna osoba sie zaśmiała i powiedziała, że takie daty są najlepsze. Tak się spojrzslem tylko I pomyślałem coś co już wiedziałem. Ale Ugo nie jeździłem motocyklem, bo byłem cały czas nieprzekinany i po miesiącu go sprzedałem. Nowy nabywca rozbił się id razu na drugi dzień przy dużej prędkości, ale dxieki Bogu przeżył. Sytuacji mialem wiele. Ktoś kto jest zainteresowany mogę się podzielić priv. Inna sytuacja. W niedzielę miałem zaplanowane pujscie do kościoła, as le wcześniej na siłownię. Po treningu gdzie na ostatnią chwilę starałem się wyrobić że wszystkim, ale jednak z małym opuznieniem chciałem zdążyć jeszcze na mszę. Po treningu zatrzymałem stoper i na sekundniku stopej zatrzymał się na samych tysiecxnych cyfrach sekundy na trzech 6.po wyjściu z siłowni bilet parkingu nagle przestał działać, wyjazd z parkingu zablokowany i bez sensowne chodzenie po odblokowanie karty. Taki mały przypadek. Inny przypadek to chip do stołówki w pracy. I też numer na chip 3×6. Moja interpretacja to miało to znaczenie zgodne z grzechami głównymi. Nie umiarkowanie w jedzeniu i piciu. A jedzenie w stołówce nsprawde było syte, gdzie gdybym uczęszczał nam dodatkowo na obiady miałbym problemy ze zdrowiem. Przypadków miałem wiele. Czy to są jakieś ostrzeżenia? Dodam, że jestem osobą praktykujscs w kościele katolickim i biorę znaczenie wszelkich rzeczy widxislnych i niewidzialny ba poważnie. Ktoś kto chętny coś na ten temat odpowiedzieć, zapraszam.

 • Rafal on 22 listopada 2018

  Czym jest religia muzumanska, Islam? Powstała w 628 roku 8 czerwca. Ktoś umie dobrze matematykę?

 • Henryk on 13 grudnia 2018

  Nazwa człowieka to Nazwisko. Każdy człowiek jest grzeszny z urodzenia ( grzech pierworodny) a to dlatego,że ciało jest pentagramem ( Leonardo da Vinci) tak więc każdy z urodzenia jest grzeszny. Liczba Bestii to internet https://www.666 system cały system to system zniewolenia. Liczba wcielonego po Nazwisku to Bergoglio KOD ASCII 666. To proste albo zbyt proste abyście się obudzili !!! Jutro będzie już za późno. 2019/06 organizuję wyjazd z Polski do Watykanu 144 000 chętnych chrześcijan ( od Jana). Jestem sam naprawdę potrzebuje Waszego wsparcia. Ludzkiego organizacyjnego IT…….. (link usunięty – admin)

 • pafko on 2 stycznia 2019

  52

 • Dada on 9 marca 2019

  Error / Błąd błędowi nie jest równy. Każdy ma swój błąd człowieczeństwa. Ja 16 kwietnia 2019 będę miał 66 lat i 6 dni, co daje 666 – mój błąd w urodzeniu.
  Każdy ma swój pomysł na znaczenie liczby 666. Ja też.

 • Bip on 8 września 2019

  666=www
  Czyli cała nasza elektronika, media, system finansowy itd.

 • Robert on 16 września 2019

  Bip

  666 to jest liczba człowieka. Liczbę zwierzęcia/bestii mamy dopiero obliczyć.
  Obliczenia dokonujemy na podstawie Biblii.

 • Ewa on 30 grudnia 2019

  Wielką Nierządnicą pijącą krew męczenników jest Izrael który kamienował swoich proroków często nazywany przez Boga nierządnicą właśnie. Mówi o tym księga Ozeasza któremu Pan Bóg każe wsiąść sobie za żonę nierządnicę i być jej wierny. Jest to aluzja do wierności Boga względem narodu wybranego który na okrągło łamał przymierze. Wielkim Babilonem który upada jest…Jerozolima a nie Rzym. To Jerozolima była centrum życia chrześcijańskiego a nie obecny Rzym i to Jerozolima jest miastem na siedmiu pagórkach zbudowana tak jak Rzym. To Jerozolimę Jezus opłakiwał że nie zostanie kamień na kamieniu i to Jerozolima po dziś dzień jest miejscem zapalnym i miejscem sporu. To Jerozolima jest miastem świętym i tam rozegra się Apokalipsa.

 • Ewa on 30 grudnia 2019

  LARGE HADRON COLLIDER (wielki zderzacz hadronów) w Ośrodku Badań CERN POD Genewą, którego logo skomponowane jest z trzech szóstek 666, jest jedną z największych inwestycji jakie zostały dokonane na świecie. Jest to gigantyczny stolik spirytystyczny napędzany energią atomową do wywoływania duchów otchłani poprzez tunele czasoprzestrzenne (mosty Einsteina-Rosena). Patroni tej instytucji to Apollyon czyli Niszczyciel, Sziwa czyli Niszczyciel, Cernunnos, czyli Rogaty bóg
  Tylko naiwni wierzą w jego deklarowany cel budowy jako narzędzia do poznania „Boskiej cząsteczki”
  Z łatwościa mozna odkryć cały łańcuch podobieństw naprowadzający na prawdziwy cel budowy jako GWIEZDNYCH WRÓT (Star Gate)
  Znawcy tematu nazywają to urządzenie MASZYNĄ OZYRYSA (zdemontowana z wieży Babel i wywieziona do Egiptu), w Egipcie zwaną TA-WER
  z którego wywodzi się ang. słowo TOWER (wieża). Maszyna Ozyrysa znaczy również „NAJSTARSZY LĄD”
  Jest to mistyczny symbol połączenia Abydos z „podziemnym lądem zmarłych”
  TA-WER namalowane na ścianach świątyni ABYDOS jest rysunkiem części potężnego urządzenia aktywującego multiwymiarowe portale, stargates , tunele czasoprzestrzenne.

  Malowidło przedstawia tzw „ŁÓDŹ MILIONA LAT” którą bóg RA używa do podróży w podziemia, a która podobna jest do przedstawienia topologicznej właściwości czasoprzestrzeni w modelu mostu Einsteina -Rosena
  Wymowny jest fragment TA-WER na którym bóg SETH wyskakuje będąc skręconym i pokrzywionym.
  LHC jest przyspieszaczem cząsteczek zdolnym do wysyłania protonów w przeciwnych kierunkach gdzie podczas ich kolizji wydziela się potężna ilość energii podobna do energii podczas tzw „Wielkiego wybuchu”
  1.) Prof. Irina Arefewa i Dr.Igor Volovicz oboje fizycy i matematycy Instytutu Stekov w Moskwie twierdzą że LHC jest zdolny do rozdarcia czasoprzestrzeni tworząc tunel czasoprzestrzenny.
  2.) Dyrektor Fermilab Pier Oddone twierdzi że promień o prędkości 7TeV ustępuje mocą tylko temu podczas „wielkiego wybuchu”.
  3.) Według grupy naukowców w tym kilku Noblistów jak Frank Wilczek , astronom Martin Rees , fizyk Adrian Kent z Cambridge, inżynier kosmiczny Richard Wagner, oraz chemik i fizyk Ph.DOtto Rossler,
  LHC może cyt. „zmienić naszą planetę w dymiącą asteroidę wielkości boiska do baseballa , albo wywinąć planetę od środka na zewnątrz.
  Wydaje mi się że naukowcy zatrudnieni w LHC wiedza dokładnie co oni tam robią ale udają że nic nie wiedzą.
  Cynicznie twierdzą że odkrywają tajemnicę natury, ale urządzenie jest zbudowane w sekretnym celu podczas, gdy jest standardową wiedzą pośród fizyków że LHC może wyprodukować energię potrzebna do otwarcia tunelu czasoprzestrzennego tworzac wrota gwiezdne (astronomiczna nazwa struktury zwanej w Piśmie świętym jako Bramy Piekielne)

 • Robert on 31 grudnia 2019

  Ewa
  1 – Państwo żydowskie, nigdy nie było i nie jest narodem wybranym. To państwo nie ma nic wspólnego z biblijnym Izraelem.

  2 – Wielką nierządnicą nie jest państwo żydowskie. Nierządnicą jest byt, który sprawuje kontrolę nad światowym systemem finansowym. Objawienie Jana pisze, że kiedy nierządnica upadnie, to nie będzie handlu. Nierządnica to żydowskie rodziny bankowe, które wyznają judaizm kabalistyczny.

  3 – Tzw apokalipsa rozegra się w miejscu zwanym: Armagedon, czyli koło granicy Państwa żydowskiego, Syrii i Libanu.

 • Ewa on 2 stycznia 2020

  1 Pisałam o Izraelu jako narodzie wybranym a nie dzisiejszym państwie w dzisiejszym kontekście.
  2 Wielka nierządnica to Żydzi którzy odrzucili naukę Chrystusa. To tzw. synagoga szatana. Bóg opuścił naród wybrany w chwili rozdarcia się zasłony w świątyni jerozolimskiej według zapowiedzi Jezusa który prorokował że na wzgórzu świątynnym nikt już nie będzie czcił Boga Jahwe i że będą prawdziwi czciciele w Duchu i Prawdzie.
  3 Możliwe. Sąd Boży będzie w Dolinie Jozafata.

 • Robert on 2 stycznia 2020

  EWa

  1 – Trzeba bardziej sprecyzować o jakich żydach mowa. Dużo jest żydów na świecie. Wszyscy oni odrzucili Chrystusa, a większość z nich nie stanowi nierządnicy.

  2 – Rozdarcie zasłony to zerwanie z Prawem Mojżeszowym:
  2 koryntian 3:14-17
  „Ale stępiały ich umysły. I tak aż do dnia dzisiejszego, gdy czytają Stare Przymierze, pozostaje [nad nimi] ta sama zasłona, bo odsłania się ona w Chrystusie. I aż po dzień dzisiejszy, gdy czytają Mojżesza, zasłona spoczywa na ich sercach.
  A kiedy ktoś zwraca się do Pana, zasłona opada. Pan zaś jest Duchem, a gdzie jest Duch Pański – tam wolność“.

  3 – Bóg dużo wcześniej dał list rozwodowy Izraelowi. Po Salomonie rozpadli się na: Judę i Izrael. A w 722 roku przed Chrystusem Izrael, czyli 10 pokoleń zostało rozproszonych. Gdy Chrystus przychodzi istnieje tylko Królestwo Judy.

 • Krzysztof on 3 stycznia 2020

  Witam.
  Nie wiem od czego zacząć…
  Mam wrażenie że zrozumiałem liczbę o której mowa.
  Nie wiedziałem do kogo pójść z tą informacją, więc postanowiłem tu się z nią podzielić.
  Powodem dzielenia się ta informacja był ostatni sen. Tak realny ze pamiętam wszystko ze szczegółami
  „Zbudził mnie telefon za wyświetlaczu -Adam odebrałem w słuchawce słyszałem trzaski i szumy pomyslalem ze polaczenie jest z daleka po chwili męski głos wyraźnym szeptem powiedział słowo po słowie
  „Nie zatajaj prawdy liczby sześćset sześćdziesiąt sześć ”
  Gdy zakończył mówić znów slulyszalem trzaski i szumy. Nagle wstałem świat mi zawirował i obudziłem się co prawda wystraszony, ogarnelo mnie zdziwienie… skąd On o tym wie?

  „I czyni wszystkich małych i wielkich bogatych i biednych aby im dali piętno na prawa rękę lub na czoło. Aby ktoś nie mógł kupić lub sprzedać jak Ci nie majacy piętna…”
  Do rzeczy -moje spostrzeżenie –
  Spójrz na swoją prawą rękę i odszukaj liczby (nie znajdziesz jej)
  Teraz weź do ręki smartfon. I spójrz na ikony. (Do kilku ikon przemycono znaki Masonów ) ale mam nie i to chodzi
  Nam chodzi o ikonę Google chrome środek szary bolki w trzech kolorach.
  Przyjrzyj się horyzontem barw a ujrzysz trzy szustki. Zakładm ze trzymasz tel w prawej dłoni i podczas rozmów przykladasz tel do ucha blisko czoła. ..
  Zwróć uwagę że telefony mamy prawie wszyscy na ziemi
  Mają je osoby wspomniane w Biblii mali, wielcy…
  Aplikacja jest fabryczna i ma ja każdy
  Jak już trafnie spostrzegli czytelnicy niebawem płatność cyfrowa weźmie górę nad gotówką. Wówczas staniemy przed faktem dokonanym.

  Co niesie za sobą ten przekaz? Nie chodzi o to by się bać. Tylko o to by być gotowym . Nie o to by biegac za dobrobytem tylko by zwolnić tepo i dostrzec potrzeby bliźnich. Jeszcze mamy czas by przypodobac się Panu

  …mam nadzieję ze mój przekaz nikogo nie uraził.
  Pozdrawiam Krzysztof

 • Robert on 3 stycznia 2020

  Krzysztof
  to o czym piszesz, przekazuje Biblia, a my mamy odkryć kolejny element akceptacji bestii, czyli jej liczbę.
  Kto nie przyjmie lojalki, to nie będzie mógł kupować ani sprzedawać. Ta lojalka to nie tylko znamię, ale równie akceptacja i posłuszeństwo względem bestii.
  Handel odbywa się za pomocą różnego rodzaju płatności bezgotówkowych. Jedną z nich jest telefon.
  Piszesz, że 666 ukryta jest w logo gugle.
  Jednak 666 to nie jest liczba szatana, my mamy dopiero ją obliczyć.
  Dlatego nie szukaj tej liczby, bo ten kierunek jest fałszywy.
  666 to liczba człowieka. Inne tłumaczenie: ludzkości, rodzaju ludzkiego.

 • Tomasz on 30 marca 2020

  666 – ith(e)ron – zysk, pożytek, górowanie
  Iter – reaktor termonuklearny również międzynarodowy program badawczy.
  666+666+666=1998 wystartowało google i teraz człowiek nie żyje w zgodzie z naturą tylko żyje z internetem. Pornografia, pedofilia, hejtowanie, obrażanie innych,naśmiewanie, człowiek zabija człowieka, zanieczyszcza środowisko, wycina lasy itd. W każdym z nas jest anioł i diabeł który nas kusi a to my podejmujemy decyzję jak chcemy żyć czynić dobro czy zło.
  Tu mądrość jest: każdy z nas ma mózg nieskończoność podobnie jak sześćset sześćdziesiąt sześć mający go niech przeliczą ile zwierzęcia nieludzkiego zachowania w nich jest liczbą bowiem człowieka jest.
  Rothschild – s(e) thur – utajniony

 • Robert on 30 marca 2020

  Tomasz

  dlaczego dodałeś trzy razy cyfrę 666, a nie dwa razy albo dziesięć razy?

 • Tomasz on 31 marca 2020

  Robert nie bede się spierał napiszę jaśniej
  Tu mądrość jest: mający rozum niech przeliczy liczbę zwierzęcia, liczbą bowiem człowieka jest. A liczba jego sześćset sześćdziesiąt sześć.
  Człowiek istota doskonał rozwijająca mózg nieskończoność 666 odnośnik. W stronę technologi która nas niszczy zabija ale jesteśmy zaślepieni władzą, pieniądzem bycia kimś wielkim nie żyjąc w zgodzie z naturą. Mający rozum niech przeliczy liczbę zwierzęcia robotów ze sztuczną inteligencją, elektrośmieci, wytworem bowiem człowieka jest. Zacznijmy wierzyć w siebie swoją inteligencję jaką dostaliśmy w pakiecie startowym nie w cyfry które też są ludzkim wymysłem.
  Pozdrawiam.

 • Robert on 1 kwietnia 2020

  Tomasz

  wydaje mi się, że rozwiązania trzeba szukać w Biblii.

 • Tomasz on 1 kwietnia 2020

  Robert masz rację lecz patrząc na sytuację co się dzieje na świecie dokładnie tak się dzieje jak w Biblii i przepowiedniach tylko napisane prostym językiem. Nasze rzekome rządy zapędzają nas jak zwierzęta do zagrody aby mieć jeszcze większą kontrolę. Martwię się o jedno aby ludzie nie stracili człowieczeństwa wierząc w cyfry a nie fakty.

 • Ania on 14 kwietnia 2020

  to 666 to prawdopodobnie jakas grupa cyfr z dowodu osobistego
  szesc cyfr daty urodzenia zaczynajacych pesel czyli np 881112
  potem masz kolejne pięc i jeszzce jakas tajemnicza co daje kolejną kolumne szóstek i numer dowodu osobistego szesc cyfr łacznie trzy grupy daja 666 masz wiec zapis nie kupisz nic i nie załatwisz bez dowodu osobistego jest to znamię na rękę bo dowod daja do ręki, znamię na czoło kiedy skanują Cię na wizy do USA

 • Ania on 14 kwietnia 2020

  Izrael to nie obecny Izrael, przeciez żydzi wcisnęli sie tam na siłe w 1956 r

  biblijny Izrael to Is Ra El
  Izis Ra Elohim czyli Bogini Bóg i ich lud ktory stworzyli
  Lud z Egiptu stare dzieje uciekał do Persji a stamtad do prastarej Lechii obecnie Polski wiec potomstwo Izraela to Polacy Litwini i okolica

 • Robert on 15 kwietnia 2020

  Ania

  1 – Biblijny Izrael to Iszrael lub po prostu: biblijny Izrael.

  2 – Elohim to nie bogini, tylko Bogowie l.mn.

  3 – 10 pokoleń Izraela zostało podpitych i rozproszonych przez Asyrię w 722 r przed Chrystusem. Gdy przychodzi Chrystus, pozostaje pokolenie: Judy, Beniamina i trochę Lewitów.
  Gdzie oni się udali, to nie wiemy.
  Chrystus powiedział, że nie ma już różnicy pomiędzy Izraelitą a nie Izraelitą. Obecnie nieważny jest naród, tylko prawdziwa wiara każdej osoby.

  4 – 666 to liczba człowieka, na jej postawie mamy obliczyć liczbę imienia zwierzęcia.

 • Ania on 15 kwietnia 2020

  Robert
  napisałam ze Elohim to potomstwo (lud) Isis i Ra a nie bogini, czytaj
  w apokalipsie masz wzmianke o powolaniu jako wybranych synow Izraela z kazdego pokolenia wiec Gora wie gdzie Oni sa

  zastanow sie co napisales pod pkt 4 jakie imię zwierzęcia masz obliczyc, przeczytaj ze zrozumieniem jeszzce raz
  Bestia to liczna człowieka ma nie żadne imię

 • Robert on 16 kwietnia 2020

  Ania
  1 – Elohim to nie jest potomstwo żadnych bożków. To jest nauka niebiblijna. Nie jesteś w stanie tego udowodnić biblijne.
  Elohim to Bogowie. Elohim brali udział przy stwarzaniu świata.

  2 – W Objawieniu Jana 13,16-18 pisze:
  „I czyni wszystkich małych i wielkich i bogatych i biednych i wolnych i niewolników, aby dali im piętno na rękę ich prawą lub na czoło ich i aby nie ktoś mógł kupić lub sprzedać, jeśli nie mający piętno, imię zwierzęcia lub liczbę imienia jego. Tu mądrość jest: mający rozum niech przeliczy liczbę zwierzęcia, liczbą bowiem człowieka jest. A liczba jego sześćset sześćdziesiąt sześć”.

  666 – to liczba człowieka.
  Mamy obliczyć liczbę imienia jego, czyli liczbę zwierzęcia/liczbę imienia zwierzęcia.

 • Renee on 16 kwietnia 2020

  Współczesnym nie warto zajmować się tym tematem, to dla wtajemniczonych. Komu nie daje to spokoju musi siegnąć to Steli Objawienia (dostępna w googlach) tam znajdziecie strone 666. Jest to wskazanie na 25 dynastię bóstwa które przegrało w walce z obecnym Horusem. Mozna zatem streścić, że owa bestia czyli konkretna liczba ludzi to przeciwnicy nauk Jezusa i jego drogi do świetlanej przyszłości. Dla przykładu podam jednego znanego satanistę z tej dynastii jakim był Alister Crowley. Crowley został wezwany przez Horusa do przeprosin, czego nie uczynił, a umierając rzekł Jestem zakłopotany. Potomstwo tej dynastii to obecnie zarządzający sfera finansową, religijna, polityczną, tworzący struktury i podziały społeczne poprzez koronację rasy panów (znamię na czoło) lub na prawą rękę wszystkie akty mianowania urzędników oraz łapówki

 • Renee on 16 kwietnia 2020

  zapomniałam jeszcze o militarnych funkcjach ale takim znanym nam przykłądem bestii był Hitler który został obdarowany znamieniem nie tylko na czoło (czapka z symbolem solarnym i znakiem viktorii pozniej) po wojnie dostał na rekę znamię w postaci nowego paszportu z fałszywym nazwiskiem i uciekł do Argentyny jako misjonarz bodajże.

 • Robert on 16 kwietnia 2020

  Renee

  prezentujesz wiedzę niebiblijną, pomieszaną.
  Co do Hitlera i innych znaków, to nie mają one większego znaczenia.
  Objawienie Jana powiązane jest z systemem NWO, który wdroży bestia/zwierzę.
  Jest około 5-6 elementów, których nie wolno przyjąć.
  Jednym z nich jest znamię czy liczba imienia bestii.

 • Renee on 16 kwietnia 2020

  Robert jestes chaotyczny
  zgadzam się z tym, że Bestia wdroży jakies nakazy w czasie NWO które niewatpliwie maja miejsce tu i teraz
  Chodzi o ustalenie KTO jest ta bestią, czyz nie? dlatego pisze o pokoleniach dynastii zarządzajacej obecnie i przygotowującej nikczmny plan. Ustalenie pozwoli uniknąć przyjęcia tego co niezgodne z naukami Jezusa. Wiedzy nie zcerpiesz chyba tylko z Biblii bo czy masz tam wyłozone czasy dzisiejsze? Zauwaz ze jest wspomniany Smok który upadł (to nie dzieje sie w czasie NWo tylko miało miejsce wcześniej) w Biblii brakuje istotnej księgi Henocha i tych proroctw bardzo powiązanych z apokalipsą

 • Robert on 18 kwietnia 2020

  Renee
  chyba źle identyfikujesz nazwy o proroctwach.
  Zapraszam tu –
  https://jeszu.yeshu.info/proroctwo-o-prostytutce

  A tu, jak ma na imię Chrystus:
  https://jeszu.yeshu.info/jak-ma-na-imie-chrystus

 • Tomasz on 21 kwietnia 2020

  Proszę bardzo poczytajcie.
  666 trzy cyfry WHO

  (link usunięty – admin)

 • Tomasz on 21 kwietnia 2020

  Z drugiej strony WHO można nazwać wysłannikiem szatana. Prawdziwym szatanem jest PIENIĄDZ. 666 to nieskończoność i do nieskończonej ilości pieniędzy i bogactwa ludzie dążą. Gotowi są zginąć jak i zabić za PIENIĄDZE, brat zabija brata, ile by nie miał to wciąż mu mało i mało przez to staje się nieludzki traci człowieczeństwo i staje się zwierzęciem. Wystarczy zobaczyć na ulicę jeśli źle zaparkujemy samochód gotowi są wydrapać nam oczy. Czy ktoś dla kogoś robi coś bezinteresownie tak poprostu z szacunku do siebie i życzliwości uprzejmości. Ząb za ząb. Wszędzie zawiść, zazdrość że drugi ma więcej do tego złe żywienie które nieszczy nasz organizm i mózg choroby leki na których zarabiają miliardy koncerny farmaceutyczne. Nierządnica rządy które tak naprawdę dbają aby nachapać się naszym kosztem. Zawładnął ludzkością szatan PIENIĄDZ, jest więcej zła niż dobra. Niech każdy się rozejrzy i przeliczy liczbę zwierzęcia (zła) bowiem człowieka jest.

 • Robert on 21 kwietnia 2020

  Tomasz

  Piszesz o uczynkach ciała, natomiast proroctwo o 666 dotyczy liczby imienia zwierzęcia.
  Linki usuwamy, pisz proszę swoimi słowami.

 • Tomasz on 22 kwietnia 2020

  Robert wytłumaczę łopatologicznie. Przelicz liczbę imion ludzi którzy stali się zwierzętami i czynią zło do którego kusi szatan pieniądz bowiem człowieka jest. Wklepywanie dosłownie proroctw to jak zabawa w przedszkolu w głuchy telefon. Książki wkońcu ktoś drukuje.

 • Edward on 25 kwietnia 2020

  Coronawirus
  C=3
  O=15
  R=18
  O=15
  N=14
  A=1
  suma 66 + ilość liter czyli 6

 • Ewa Clarke on 30 kwietnia 2020

  ____________________________________
  Według wpisu „Edward z 25 kwietnia 2020”
  o treści:
  C=3
  O=15
  R=18
  O=15
  N=14
  A=1
  suma 66 +ilość liter czyli 6
  ____________________________

  = 666 oznacza:
  Grupa Bilderberg

  oznacza to, że początek końca nastąpił
  Dni są policzone
  upadek szatana wkrótce
  upadek Bilderberg

 • Robert on 30 kwietnia 2020

  Ewa Clarke

  liczba 666 pasuje do wielu imion i nazw…
  na ostateczny upadek szatana musimy poczekać jeszcze ponad 1000 lat, jak mówią proroctwa Jana.
  Upadek finansjery i ich grup, nie oznacza upadku zła.
  Jeszcze będzie rządziła bestia/zwierzę z objawienia Jana.

 • Edward on 2 maja 2020

  Tudzież znalazłem jeszcze coś takiego, nie wiem na ile to prawdziwe.
  Gates wezwał również do „uniwersalnego ujednoliconego certyfikatu cyfrowego”, podczas gdy Microsoft posiada międzynarodowy patent nr 060606, który jest systemem kryptowalutowym, wykorzystujący osoby zwane „górnikami”. A Gates nie ukrywa faktu, że zamierza „zaszczepić cały świat”. Według Hazora „technologia chipów szczepionkowych zostanie sparowana z technologią 5-G. Połączenie mikroczipa i 5-G pozwoli Globalist Cabal śledzić wszystkie nasze ruchy, gdziekolwiek jesteśmy, a nawet być w stanie nas tym zabić. To pogrąży świat w cyfrowej niewoli ”.
  zródło:https://www.innemedium.pl/wiadomosc/antychryst-bedzie-rzadzil-swiatem-z-watykanu

 • Robert on 4 maja 2020

  Edward

  tak, to jest plan zamienienia człowieka w cyfrę elektroniczną. O tym pisze Objawienie: „nikt ni emógł kupić ani sprzedać…”.
  W powyższym linku, judaizm przerzuca całe zło na Watykan.
  Watykan jest jedną z córek „matki nierządnicy”, na natomiast matka nierządnica jako pierwsza to judaizm.
  Fałszywy prorok, fałszywy mesjasz przyjdzie z judaizmu.
  Watykan podległy jest judaizmowi.

 • Rafał on 23 maja 2020

  Witam

  Dzisiaj wiemy co planuje Bill Gates że chca wprowadzić masowe szczepienia i paszport cyfrowy odporności na virusa oczywiście jest to pretekst aby przejąć kontrolę i zrobić z ludzi bioroboty dlatego też tak szybko wdrażają 5G.
  Więc za wszelką cenę nie możemy przyjąć tego co nam będą chcieli zaserwowac.
  Nie będzie można prawdopodobnie kupować ani podróżować bez tzw. paszportu odporności.

 • Mateusz on 30 maja 2020

  Bill Gates zlozyl patent na platnosci bezgotowkowe poprzez ludzkie cialo dziwnym trafem patent zawiera w sobie cyfry „060606” czyt.666 ponizej wkleilem fragment z apokalipsy sw. Jana. Ktory dokladnie to przepowiedzial 2000 lat temu. Zyjemy w czasach ostatecznych

  W tej szczepionce na COV (Bydło z ang.) ID (identyfikator Z ang.) bedą nanoczipy, które poprzez nadajniki 5g podłączą nas do super komputera w Brukseli który dziwnym trafem nazywa się Brussels Electronical Accounting Surveying Terminal – BEAST (Beast – BESTIA!!). A teraz fragment z apokalipsy św. Jana

  „I sprawia, że wszyscy:

  mali i wielcy,

  bogaci i biedni,

  wolni i niewolnicy

  otrzymują znamię na prawą rękę lub na czoło

  17 i że nikt nie może kupić ni sprzedać,

  kto nie ma znamienia –

  imienia BESTII

  lub liczby jej imienia.

  18 Tu jest [potrzebna] mądrość.

  Kto ma rozum, niech liczbę Bestii przeliczy:

  liczba to bowiem człowieka.

  A liczba jego: sześćset sześćdziesiąt sześć”

  ‼️‼️A czemu ludzkie bydło? bo Ci chorzy żydzi mówią o nas tak „„Tylko Żydzi są ludźmi, nie-Żydzi nie są ludźmi, tylko bydłem” (Goyim –ludzkie bydło) …” Macie rozwiniecie COV ID ‼️‼️

 • Marta on 24 sierpnia 2020

  Może obliczyć w różnych systemach cyfrę 666.Ale z tego co kojarzę to zapis był że odwrotnoscią 666 jest cyfra …

 • Łukasz on 1 września 2020

  Witam wszystkich, zwłaszcza tych w Chrystusie Panu,

  we wstępie pragnę podzielić się pewną refleksją. Otóż spekulacje na temat tego, jakie imię może nosić człowiek o liczbie imienia 666 wydają się prowadzić na manowce. Nie chodzi bowiem o imię człowieka a bestii (z kontekstu 13 rozdziału wynika, że Bestii z Morza, więc nie Antychrysta). Ma rację Robert, że liczba imienia człowieka jest kluczem do rozwikłania zagadki liczby imienia Bestii, która jest z nią tożsama, ale należy ją najpierw obliczyć/przeliczyć.

  W niektórych tekstach źródłowych (np. Kodeks Efrema) podaną liczbą nie jest liczba 666 a 616. Według informacji zaczerpniętej z Wikipedii taki stan rzeczy jest wynikiem pomyłki. Otóż mi się wydaje, że w Grece dość ciężko jest pomylić zapis greckiej litery 1 i 6. Są zupełnie inne. Co ciekawe, według przytoczonego źródła „rozbieżność powstała stosunkowo wcześnie”, wobec czego istnieje spore prawdopodobieństwo, że właśnie o tę liczbę może chodzić, choć zaznaczam, że to tylko prawdopodobieństwo.

  A teraz do rzeczy. Załóżmy, że prawidłową liczbą jest 616. Jak wspomniałem wcześniej, liczba bestii jest jednocześnie liczbą człowieka. To że cyfra 6 jest liczbą człowieka (a raczej ludzi, czy też w hebrajskim dokładniej „człowieków”), to nie ulega wątpliwości. W jaki sposób 1 jest liczbą człowieka? Pragnę przypomnieć, że człowiek to Adam (przynajmniej w hebrajskim). Liczba Adama zaś to 1, bo był pierwszy. Mamy więc sumę liczby 6,1,6, co daje 13. Nie przez przypadek liczba 13 jest jedną z najbardziej eksponowanych liczb masonów, okultystów, a przede wszystkim NWO. Jeśli chcecie to sprawdzić, to obejrzyjcie banknot jednodolarowy (ten z napisem NWO w łac.) i policzcie poszczególne elementy, zwłaszcza masońskiego godła, które raczej przypomina feniksa niż orła. Przede wszystkim zaś policzcie piętra piramidy. Pozostaje pytanie: gdzie w Biblii mamy znak, że właśnie o tę liczbę chodzi?
  Myślę, że PAN wskazał nam to dość wyraźnie. W 2 Mojżeszowej 13, 18 mamy mowę o znamieniu na rękę i między oczy (czoło), jakie mieli nosić hebrajczycy na pamiątkę wyprowadzenia z Egiptu. Mamy więc nie tylko 13 rozdział, ale także sumę cyfr 1,3,1,8, co daje 13. Ktoś może powiedzieć, że to przypadek, ale…
  PAN daje nam wyraźną wskazówkę, ostrzegając nas przed znamieniem wroga także na rękę lub czoło w księdze Objawienia nie gdzie indziej jak w 13 rozdziale 18 wersecie. W Biblii takie koincydencje nie są przypadkowe. PAN jest wielki! Do tego Wers ten zaczyna się od słów „Tu jest mądrość”. Tu, czyli gdzie? Może właśnie w 13 rozdziale?

  Pozostaje pytanie, co konkretnie (może nawet jaka nazwa) kryje się za liczbą 13? Na dzień dzisiejszy wskazałbym Council of 13 (Rada 13).

  Dlaczego? Zerknijcie na schemat na tej stronie:
  https://le-bonheur-ne-s-achete-pas-il-se-construit-pas-a-pas.com/2017/03/liste-des-euro-deputes-soumis-aux-ordres-de-soros-c-est-assez-edifiant.html

  Jak można się domyślać, to oni rządzą światem (w miejsce Chrystusa), dlatego zyskali miano bestii, nieuprawnionych rządów, uzurpatorów. Dla nich jesteśmy ich własnością. Jestem przekonany, że znamieniem będzie przyjęcie akceptacja NWO przez przyjecie narzuconego przez tę „elitę” prawa. Słyszeliście o prawie Noahidzkim? Znamię Bestii niekoniecznie będzie musiało mieć wyraz w fizycznym znaku (to raczej charakterystyczna dla ostatniej księgi symbolika), choć też nie można tego z całą pewnością wykluczyć.

  Warto dodać, że z Biblii (Obj 17) wynika, iż Wielka Nierządnica zostanie zniszczona przez Bestię. W 2012 r. Henry Kissinger zapowiedział, że w ciągu 10 lat Izraela nie będzie. Nie wiem co i kogo miał na myśli, ale z kontekstu 17 rozdziału Objawienia (a także ST) wynika, że chodzi o Jerozolimę, gdzie jak gminna wieść niesie szykują się do odbudowy świątyni i powołania nowego… Sanhedrynu.

  Na koniec pragnę zaznaczyć, że to tylko dość luźna interpretacja i wcale tak nie musi być. Może niektóre elementy tej układanki zainspirują kogoś do zaproponowania innej możliwości.

  Pozdrawiam w Chrystusie Panu
  Łukasz

 • Darek on 12 września 2020

  Dzisiaj robiłem w hurtowni zakupy i otrzymałem taki rachunek 666zl 66groszy.
  Przestraszyłem się jak to zobaczyłem

 • Lucyfer on 14 września 2020

  Wg książki Numerologia Julesa Silvera litery odpowiadają liczbą i na ich podstawie wyszło mi że suma mojej daty urodzenia to 6, suma moich imion i nazwiska to 6 i urodziłem się w sobotę czyli szóstego dnia tygodnia, przypadek, pewnie tak, bo nie czuję się apokaliptyczną bestią, choć przyznaję że mam pewną wiedzę o swoim Ojcu.

 • Tomasz on 22 września 2020

  Banalizowanie cay tez swiadome wprowadzanie czytelnikow w blad?
  Apokalipsa wg sw. Jana wyraznie mowi o liczbie 666 jako liczbie Bestii /wskazanie na szatana/.

  Duchowość
  Czy 666 to liczba Szatana? Sprawdzamy, co o tym mówi Apokalipsa
  CO OZNACZA 666
  Shutterstock
  Udostępnij
  Sebastian Duda | 26/03/2018
  Skąd się wzięło tak wielkie zainteresowanie trzema szóstkami w naszych współczesnych społeczeństwach? Gdzie w interpretacjach liczby 666 mamy do czynienia z popkulturą, a gdzie z prawdziwymi źródłami?
  Trzy szóstki: odniesienie do Szatana?

  We współczesnej kulturze popularnej liczba sześćset sześćdziesiąt sześć jest często spotykanym znakiem. W wielu krajach można znaleźć opatrzone emblematami z trzema szóstkami butelki wódki, puszki z napojem energetyzującym, powiazanie z postacia Bahometa, super komputer w Brukseli /UE/ posluguje sie systemem szostkowym, szostki pojawiaja sie w oprogramowaniach komputerowych, w ogromnych biznesach tworzonych przez satanistow. Podobnie dzieje sie z postaciami np. Bahometa /symbol satanizmu, szatan, z rogami np. znak firmy samochodowej GMC/, enzym zastosowany do szczepionek na koronawirusa 19, LUCIFERAZA majacy powodowac „wyswietlanie” 666 na czole oznaczonego czlowieka/.
  Ten cyfrowy symbol często jest przywoływany w muzyce zespołów punkowych czy metalowych, czesto satanistycznych (jedna z płyt Iron Maiden nosi tytuł „666”, teksty Lenona,the Beatles itd.). W mediach wciąż pojawiają się informacje o grupach satanistycznych, które (mniej czy bardziej poważnie) przywołują zestawienie trzech szóstek jako odniesienie do Szatana w sprawowanych przez siebie okrutnych kultach (albo też niewyszukanych zabawach religijne kulty przypominających).

  W trzynastym rozdziale ostatniej księgi Nowego Testamentu – Apokalipsy św. Jana znajdują się tajemnicze słowa: I ujrzałem Bestię wychodzącą z morza, mającą dziesięć rogów i siedem głów, a na rogach jej dziesięć diademów, a na jej głowach imiona bluźniercze (Ap 13,1).

  Bestia cieszy się wielkim autorytetem wśród ludzi.Ma wielka moc („dano jej władzę nad każdym szczepem, ludem, językiem i narodem” – Ap 13,7). Bestia jednoznacznie jednak przeciwstawia się Bogu i wydaje śmiertelną walkę jego wyznawcom. W końcówce trzynastego rozdziału Apokalipsy pojawia się wezwanie: „…Kto ma rozum, niech liczbę Bestii przeliczy: liczba to bowiem człowieka. A liczba jego: sześćset sześćdziesiąt sześć (Ap 13,18).

  Liczbę sześćset sześćdziesiąt sześć wielu uznaje za znak określający Antychrysta.

 • Robert on 23 września 2020

  Tomasz
  Co ty udowadniasz?

 • Artur on 21 października 2020

  666 VIVIVI. WWW Jasne

 • volf on 27 października 2020

  Chipy mają być w maseczkach i na rękach w zegarkach typu smartwatch, wtedy łatwo skanery identyfikują.

 • Ana on 22 listopada 2020

  Dzień Dobry:) przeczytałam forum z wielką uwagą gdyż zaciekawiła mnie tematyka. Od dawna myślałam że „wielką nierządnicą” jest właśnie kościół rzymski. Chętnie oglądnę jakiś film, który oważa inaczej (nie aby krytykować – jestem osobą poszukującą). Będę wdzięczna za jakieś linki. Pozdrawiam wszystkich

 • Robert on 23 listopada 2020

  Ana
  Bardzo proszę:
  https://jeszu.yeshu.info/proroctwo-o-prostytutce

  Jeżeli będą pytania, to proszę pisać śmiało :)

 • Meeeet on 30 grudnia 2020

  666- 3twarze . 3 charaktery, 3barway oczu ,3 homo,-bi,-hetero ,3 mlody-dojrzaly-stary, 3 barwa skóry….. . /Zło\dobro//////nic?!\\\\\

 • Ann. on 17 stycznia 2021

  Już gdzieś temat 666 był poruszany ale większość zainteresowanych tą tematyką jest przekonana że właśnie wypełnia się Apokalipsa św. Jana, a liczba 666 oznacza imię Nowy Cezar- czyli ojciec Franciszek ( obecny papież) to Antychryst mający władzę nad wszystkimi kościołami.

 • derek on 17 stycznia 2021

  Liczba 666 to liczba tych oszustów z nasa..
  https://www.youtube.com/watch?v=e54vOGWJIqs

 • Majkel on 31 stycznia 2021

  Przelicz liczbę zwierzęcia czyli 666 po przeliczeniu wychodzi wynik liczby człowieka . Czyli 6+6+6 = 18 . 1+8 =9 . 9 to liczba wszystkiego i niczego . Czyli liczba człowieka . Człowiek to 9 .

 • Darek on 26 marca 2021

  Podzielę się komentarzem, które trafia do mnie odnośnie znamienia na rękę i czoło:

  Jak znamię bestii zostaje umieszczone na czyimś czole lub prawej ręce? (Objawienie 13:16). O przykazaniach, które otrzymał naród izraelski, Bóg powiedział: „Przywiążcie je jako znak do swej ręki i będą wam służyć za przepaskę między waszymi oczami” ​(Powtórzonego Prawa 11:18). Nie chodziło o to, by Izraelici literalnie oznaczali czymś ręce lub czoła, ale by pozwalali Bożym słowom kierować swoimi czynami i myślami. Podobnie znamię bestii nie jest literalnym znakiem, takim jak tatuaż z liczbą 666, ale znakiem symbolicznym, który świadczy o tym, że ktoś pozwala systemowi politycznemu kierować swoim życiem. Ci, którzy mają na sobie znamię bestii, są w opozycji wobec Boga (Objawienie 14:9, 10; 19:19-21).

 • Maciej on 3 kwietnia 2021

  PRZELICZENIE liczby 666:
  666 to suma liczb od 1 do 36.
  Jej najlogiczniejszy podział to 90+144+432.
  Możecie to sprawdzić wykonując krótki test dla każdej z liczb od 1 do 36.

  Prosty algorytm polega na dodawaniu liczb lustrzanych i usuwaniu każdego zera (np. 18+81=99 –> 99+99= 198 –> 198+891=1089 –> 189+981=1170 –> 117+711=828 itd.

  Godzina z kalkulatorem wystarczy, by średnio bystra osoba rozwiązała jedna największych zagadek ludzkości.

  Liczby 90,144 i 432 to sumy zbiorów liczb.
  a) 90 to 9+18+27+36
  b) 144 to 3+6+12+15+21+24+39+33
  c) 432 to wszystkie pozostałe

  Wszystkie z trzech liczb są ciekawe same w sobie. Stokrotność 432 to… 43200, czyli ilość sekund w 12 godzinach.
  Dziesięciokrotność 144 to 1440, czyli ilość minut w 24 godzinach.
  90 to ilość stopni kąta prostego.

  A dlaczego akurat ja wpadłem na to rozwiązanie?

  Musiałem, ponieważ udało mi się dotrzeć do Centrum Poznania. Dzięki tym liczbom.

  432 –> 216 i 216 –> 216 x 216 –> 46656 –> 1656 + 45000 –> 1656 i 45000 –> E 16°56.45

  144 –> 72 i 72 –> 72 x 72 –> 5184 –> 51 i 84 –> 51 godzin i 84 minuty –> 52 godziny i 24 minuty –> N 52°24

  52°24’00.0″N 16°56’27.0″E
  https://goo.gl/maps/CHubgGzd25ASNa6i8

 • M on 24 maja 2021

  Napisałeś „Antychryst to inaczej zaprzeczenie – podmiana – przeciwnik Chrystusa.
  To nie jest konkretna osoba, a przeciwnicy Chrystusa. Jest ich cała masa.” przypomniał mi się tekst…”nas jest legion”. Swoją drogą 666 o 616 to 676 może ta bestia to coś co dzieje się do jakiś okres…676 lat..tak tylko spekuluje 😉

 • Robert on 25 maja 2021

  M
  Antychryst, to ktoś/coś, kto udaje Chrystusa.
  Np. dana religia może wyznawać Chrystusa o nieprawidłowym imieniu, o fałszywym imieniu, którego Chrystus nie posiadał.
  W takiej sytuacji udając prawdziwego Chrystusa, fałszuje prawdę, czyli jest antychrystem.

 • M on 25 maja 2021

  Jaka zatem może wyznawać o fałszywym imieniu? przecież nie chrześcijaństwo

 • Robert on 26 maja 2021

  M
  np. chrześcijaństwo w Polsce zamieniło imię Chrystusa na „jezus”.
  W greckim apostołowie mówili: Jesu, Jeszu. Tam nie było literki „z”.
  to jest właśnie religia antychrysta.

 • M on 31 maja 2021

  serio? :) ja mówię na Muska Mask a na Johna Dzony i co? Dla nie Jezus Chrystus to ten, jedyny Jezus, syn Boży a nie wymysły. Ja nie wnikam i tyle. Myślisz że jak wierzę i modlę się z dobrą intencją do Tego Jezusa to odbiera to inny nie Ten Jezus? 😉 wyluzuj. Pozdrawiam 😉
  Te trzy 6 o co innego chodzi. Widzisz ja bładziłem przez XX lat, a od roku nawracam się świadomie z wiarą i wzmacnianiem wiary, uczę się (a mam juz swoje lata) i modlę, nie klepię jak w młodości zdrowaśki nie myśląc co mówię i jakie mają zanczenie słowa. Modlę się też swoimi słowami. Pozdrawiam

 • M on 31 maja 2021

  poza tym wiele greckich nazw imion zostało zmienionych=dostosowanych do naszej wymowy…gwary, łatwości wypowiadania itp.

 • M on 31 maja 2021

  A i jeszcze jedno, jak może być to religia antychrysta skoro ludzie (w tym ja) w tej religii dążymy do tego co nauczał Jezus=dobro, miłość, wybaczanie itd. Rozumiesz..?

 • Robert on 31 maja 2021

  M
  Jak myślisz, czy tak samo zachowała się jak ty, mama Chrystusa, gdy anioł powiedział jej jak nazwać Chrystusa. Czy powiedziała: „wylizuj, ja będę używać takiego imienia, jakie mi się podoba”?
  Chrystus dostał jedno imię: Jeszu, a Jesu w greckim, bo nie mieli „sz”.
  Jezus to jest inne imię.

 • Robert on 31 maja 2021

  M
  swoje imię możesz zmieniać do woli. Jeżeli ktoś się zgadza, to możesz mu zmieniać imię tysiąc razy.
  Jednak czy w Biblii jest napisane, że Chrystus pozwolił na zmianę Jego imienia?
  Nie.
  Więc jakim prawem religie zmieniły imię Chrystusa?
  Dlaczego ludzie zaakceptowali te kłamstwa?
  Tak samo dzisiaj akceptują kłamstwa np akcji korony.

 • Robert on 31 maja 2021

  M
  gdyby religia katolicka wpływała na dobroć ludzi, to Polska byłaby idealnym krajem.
  Czy tak jest?
  Nie różnimy się od innych narodów, które mają swoich bożków takich jak: isus, dżizas, mahomet, allah…

 • M on 31 maja 2021

  Robercie,
  Więc jakim prawem religie zmieniły imię Chrystusa?
  Nie wiem, nie jestem Biblistą, teologiem ryc.? może warto napisac/zadać pytanie gdzieś…do Watykanu?

  Dlaczego ludzie zaakceptowali te kłamstwa?
  Bo wierzą że to nie kłamstwa, wierzą tak jak ja kościołowi i słowu Bożemu/Biblii

  Tak samo dzisiaj akceptują kłamstwa np akcji korony.
  ? a chodzi o wir.? Ja w styczniu 2020 jak się zaczynało pomyslałem…ściema i nadal tak myslę=Zero strachu a byłem już chory 2 razy (1% obiawów). Chodze od początku w 90% z odkrytym nosem…szkoda mi ludzi którzy umarli nie przez korone. Jestem antyszczepom…to tak BTW

  Gdyby religia katolicka wpływała na dobroć ludzi, to Polska byłaby idealnym krajem. Czy tak jest?
  Nie nie jest, ale sama religia nie wpływa i nigdy nie wpłynie bo człowiek ma wolną wolę i z natury jest grzeszny, poza tym wielu niestety jest „katolikami”, a do wiary, szukania, zadawania pytań, nawracania trzeba dorosnąć…a nie tylko odchaczać chodzenie co tydzień do kościoła/lub od święta, modlić się nie rozumiejąc co tak naprawdę znaczą słowa (a znaczą wiele, też kiedyś nie zwracałem na słowa uwagi…klepałem), itp. Żeby Świat/Polska była idealnym krajem człowiek, każdy sam, musi obudzić się…odnaleźć i zrozumieć co w zyciu jest najważniejsze a jest to miłość/dobro do bliźniego i siebie samego = całość jako miłośc do Boga, który jest miłością (to bardzo ważne zdanie). Nie pogoń za pieniądzem/to co się obecnie dzieje m.in. w służbie zdrowia to szkoda słów, nie nienawiść, nie zazdrość itd. A spojżenie na bliźniego z miłością/dobrocią bo wszyscy, czy chcemy czy nie, jesteśmy braćmi i siostrami. Religia kształtuje, czytaj daje wskazówki jak żyć (Biblia). Obecnie od ok pół roku czytam książki religijne np. Tomasa Halika, ks. J.Kaczkowskiego, a nawet Sz.Hołowni… i jestem Bradzo ale to bardzo pozytynie zaskoczony. Jeszcze rok temu czytałem ksiązki o gangsterach, ufo, oobe itp. i…śmiałem się (maże bardziej usmiechałem) z takich jak ja teraz. Polecam przeczytać chociaż 1 ksiązkę np. Tomasa Halika np. czas pustych kościołów. W każdej ksiązce znajduję wskazówki, coś dla siebie i często wyjaśnienie lub potwierdzenie moich przemyślen. Ludzie często niestety śpią..tak jak ja spałem i niestety żyją w strachu…a ja pytałem jaki strach?? ufam Bogu, co ma byc to będzie, jaki wir. w kościele? e tam. (to co mówili niektóży księża, nie wiedziałem wtedy że tak samo mówią/myślą).

  Nie różnimy się od innych narodów, które mają swoich bożków takich jak: isus, dżizas, mahomet, allah…
  Nie wiem, ja szanuje wszystkich. Dla mnie jest 1 Bóg w 3 osobach i tyle. Nie mnie oceniać ja poprostu wierze i wzmacniam wiare. A czy są pytania czy miewałem/czasem miewam zawachania? tak, jak każdy (nawet księża), ale śmieje się do siebie, że..zatrzymuje się, rozglądam, zadaje pytania/szukam i…idę dalej, nie cofam się…i wiem, że to jest Dobre :) czego każdemu życzę, szukać, odkrywać i wierzyć…bo Bóg jest i jest miłością. Każdy ma wolną wolę/wybór i ja to szanuję. Pozdrawiam

 • ocochodzi on 10 czerwca 2021

  Cześć,
  szukam 44Zdzisław,
  ktoś pomoże ?
  z góry wdzięczność 😉

 • M on 24 czerwca 2021

  „SZEŚĆSET SZEŚĆDZIESIĄT SZEŚĆ” – pełnia niedoskonałości. Liczba bestii. Ciekawa jest interpretacja kabalistyczna znaczenia tej liczby. W hebrajskiej Biblii istnieje tylko jedno słowo, którego wartość wynosi 666 – to ith(e)ron – zysk, pożytek, górowanie, a także jedno imię człowieka s(e)thur – „Utajniony”. Słowo ith(e)ron jest jednocześnie anagramem greckiego słowa oznaczającego „bestia”. 666 było też symbolem związanym z targowiskiem, ponieważ podstawowym narzędziem używanym tam był abakus (liczydło), którego kolumny wynosiły 500-100-50-10-5-1 – co w sumie dawało 666. Św. Jan, który nie był kabalistą, ale światłym człowiekiem, mógł znać te symboliczne powiązania, co skłoniło go do użycia owej liczby jako symbolu przekupstwa i materialistycznego patrzenia na świat, w przeciwieństwie do bezinteresowności: „i że nikt nie może kupić ni sprzedać, kto nie ma znamienia – imienia Bestii lub liczby jej imienia”. (Ap.13,17). (Na podstawie: Andrzej Wierciński „Przez wodę i ogień. Biblia i Kabała”).

 • M on 25 sierpnia 2021

  Ja tam czytam że to liczba człowieka a nie bestii, nie wiem dlaczego ludzie sie upierają inaczej interpretując co jest napisane.

  Zatem moja rozkmina poniżej:
  Człowiek składa sę z Atomów. Głównym pierwiastkiem materialnym człowieka jest Węgiel/CARBON. Znajduje się on na czwartym miejscu najczęściej występujących pierwiastków we Wszechświecie, po wodorze, helu i tlenie. Jest obecny we wszystkich organizmach żywych. W ludzkim ciele jest po tlenie jest Najliczniejszym pierwiastkiem ze względu na masę (ok. 18,5%). Ta ilość w połączeniu z różnorodnością związków organicznych czyni węgiel chemiczną podstawą życia. I teraz klu. Węgiel/Carbon
  ma 6 Protonow, 6 Neutronów i 6 Elektronów (666). Zatem potwierdzenie że jest to liczba człowieka…ale liczbę bestii trzeba wyliczyć 😉

  https://asbury.com/resources/education/graphite-101/carbon-by-the-number/

  https://www.fizykwyjasnia.pl/zawsze-aktualne/z-ktorych-pierwiastkow-sklada-sie-czlowiek/

 • AnanaKofana on 22 września 2021

  Bóg to 777
  człowiek 666
  upadłe anioły 111

  Więc stawiam na 111

 • tor on 7 grudnia 2021

  a co jesli www- czyli 666 ( z liczby binarnej ) . Tak jak korzystanie z sieci jest przyjeciem znamienia? hmm A przez to korzystanie z karty.

 • Robert on 7 grudnia 2021

  Nawet nie wiadomo czy liczba 666 jest prawdziwa. Dodatkowo jest to liczba człowieka, ludzkości.
  Dopiero na tej podstawie mamy obliczyć liczbę imienia bestii.
  Tu jest więcej:
  https://prorogeopolityka.pl/post/obliczamy-666

 • Beata on 12 grudnia 2021

  Czy ktoś mógłby przeliczyć imię i nazwisko Papieża Franciszka?

 • Jarosław on 29 października 2022

  Chi Xi Stigma 666/616 moim zdaniem chodzi o to co w widział apostoł Jan.
  W języku arabskim, podobnie jak w hebrajskim, czytamy od prawej do lewej strony, czyli na odwrót, w porównaniu z językiem polskim. Czytając od prawej strony, przedstawione powyżej symbole w języku arabskim oznaczają:

  – pierwszy symbol: „Bismi” znaczy „Imię”;

  – drugi symbol: „IIah”, znaczy „Allach”;

  Liczba bestii jest znak wyznawców Islamu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *