Narodziny szatana

Wróć

Kim jest szatan ?

Szatan –  w języku hebrajskim oznacza –  שטן satan – oskarżyciel,

                     w języku arabskim – الشيطان szejtan – przeciwnik, złe moce.

Diabeł –  z języka greckiego διάβολος diábolos – oskarżyciel, oszczerca. 

Szatan i diabeł są zamiennikami określającymi tą samą postać. Dopiero od pewnego momentu stał się on przeciwnikiem, niegodziwcem, oszczercą, złym. Dokładnie nie wiemy, kiedy powstał. Biblia tego nie precyzuje. Jest on zbuntowanym aniołem, a Biblia nie skupia się na opisie powstania aniołów.

Z Księgi Rodzaju 1:24 możemy wywnioskować, że w trakcie stwarzania, powstały również „….istoty żywe różnego rodzaju…”, a więc także anioły.

Skoro zbuntowani aniołowie zeszli na ziemię przed potopem, to szatan musiał zbuntować się dużo wcześniej. Zaraz po stworzeniu Adama i Ewy, gdyż jego pierwszym sukcesem było przeciwstawienie ich przeciw Bogu.

Szatan szefem demonów

        Bóg w Biblii wyraźnie podkreśla jego rolę przywódczą. Jest on szefem zbuntowanych aniołów – demonów, które mu służą.

Mateusza 25:41

„Wtedy odezwie się i do tych po lewej stronie: Idźcie precz ode Mnie, przeklęci, w ogień wieczny, przygotowany diabłu i jego aniołom!”

Bóg nie stworzył szatana

        Na pewno Bóg nie stworzył szatana w takiej osobie w jakiej przedstawia Biblia. A więc podstępnego oszusta, kłamcę, gdzie człowiek jest tylko jego narzędziem.

Dlaczego ?

Ponieważ, Pan Bóg chciał stworzyć idealne warunki do życia dla człowieka. Wiemy to z przykładu ogrodu Eden. Również poźniej, kiedy Bóg wybrał naród izraelski. Przygotował im pełną urodzaju ziemię do zamieszkania.

Zawsze Bóg chciał, aby człowiek żył w idealnych warunkach. Bez chorób, problemów i wiecznie – nigdy nie umierając. W tak wymarzonych warunkach, byt szatana nie pasuje.

To nie było celem Boga. 

 

  Robert Brzoza Robert Brzoza

Przeczytaj koniecznie:

2 Responses to “Narodziny szatana”

 • Alicja on 14 marca 2016

  Szatan inaczej zbuntowany anioł. Był najpiękniejszą i bardzo mądrą istotą stworzona przez Boga Ojca. Jak to się stało,że się zbuntował . Bóg zebrał swoje niebieskie istoty i poinformował ich że stworzy człowieka na Swój obraz i podobieństwo a Aniołowie będą człowiekowi służyły i opiekowały się nim .Poinformował również ,że z niewiasty człowieczej porodzi się Jego Syn Boży i wszelkie stworzenie będzie mu posłuszne ,będzie Mu usługiwać i czcić jako Boga. Z tym nie zgodził się Lucyfer ,twierdząc ,że nigdy człowiekowi nie odda pokłonu i nie uzna jako swego Pana ,gdyż człowiek to istota głupia , prymitywna i grzeszna . Jako ,że Bóg Ojciec dał wolną wolę i Aniołom tak to Lucyfer przeciągnął na swoją stronę i dużą rzeszę aniołó mniejszej rangi. Jak wiadomo wśród Aniołów panuje hierarchia . Bóg Ojciec Kazał wtedy Archaniołowi Michałowi wygnać z Raju Archanioła Lucyfera -diabła z jego służbą .
  Nie wiem na czym się to opiera z jakiego to jest przekazu ,kiedyś to usłyszałam i utkwiło mi to w pamięci ,ale czy nie uważasz ,że brzmi prawdopodobnie ?
  Wiem jedno Szatan jest niesamowicie inteligentnym bytem , jest tak zwanym ojcem kłamstwa ,ale i wiem ,że na egzorcyzmach jeżeli jest ,,zmuszony ” to musi mówić prawdę choć przychodzi mu to ze strasznym trudem

 • Robert on 15 marca 2016

  Tak dużo w tym racji.
  Biblia pisze, że szatan był inteligentnym i pięknym aniołem.

  Lucyfer nie miał oddawać pokłonu człowiekowi, tylko udowodnić, że człowiek nie będzie służył Bogu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *