Reinkarnacja nie istnieje

 reinkarnacja

Miliony ludzi wierzy w życie po śmierci. Buddyzm, Hinduizm, część muzułmanów, część chrześcijan, kabaliści i wiele innych odmian religii, mocno wierzą w reinkarnację.

Czym jest ta nauka?

Reinkarnacja to powtórne wcielenie. Dusza po śmierci ciała może wcielić się w nowy byt. W jednym wcieleniu jest człowiekiem, w innym drzewem, w jeszcze innym biedronką, świnią, mrówką, trawą…

Przyznam, że teoria ta podobna jest do obłędu darwinizmu, gdzie życie miało powstać z przypadku, z wybuchu, z destrukcji. Do dzisiejszego dnia nikomu nie udało się tej sztuki dokonać. Nikt nie zrobił wybuchu w wyniku którego powstaje żywa komórka. Nikt przypadkowo, czarami nie wytworzył żywego organizmu.

Pomimo całej otoczki absurdu tych filozofii, miliony ludzi wierzy zarówno w darwinizm, jak i w reinkarnacje.

Co Biblia mówi o reinkarnacji?

Biblia wyraża się prosto, jasno i wyraźnie: reinkarnacji nie ma.

Jest to wymyślona teoria, kolejne kłamstwo naukowo-filozoficzne, które rozpropagował świat.

Koheleta (Kaznodziei) 9:5,10

Ponieważ żyjący wiedzą, że umrą, a zmarli niczego zgoła nie wiedzą, zapłaty też więcej już żadnej nie mają, bo pamięć o nich idzie w zapomnienie. (…) Każdego dzieła, które twa ręka napotka, podejmij się według twych sił! Bo nie ma żadnej czynności ni rozumienia, ani poznania, ani mądrości w Szeolu, do którego ty zdążasz”.

Psalm 146:4 Bw

„Gdy opuszcza go duch, wraca do prochu swego; W tymże dniu giną wszystkie zamysły jego”.

Psalm 115:17

„To nie umarli chwalą Pana, nikt z tych, którzy zstępują do Szeolu…”.

Dla osób, które nie uznają Starego Testamentu:

Hebrajczyków 9:27,28

A jak postanowione ludziom raz umrzeć, a potem sąd, tak Chrystus raz jeden był ofiarowany dla zgładzenia grzechów wielu, drugi raz ukaże się nie w związku z grzechem, lecz dla zbawienia tych, którzy Go oczekują”.

To jest szach-mat dla filozofii reinkarnacji.

Dusza po śmierci traci ciało i oczekuje na sąd Boży. Nigdzie się nie błąka, nie przechodzi w inny byt, nikomu się nie ukazuje, nikogo nie straszy – „Czy dusza człowieka żyje po śmierci?”.

Czy wierzysz w reinkarnację?

Jeżeli wierzysz w reinkarnację lub w jakąkolwiek jej odmianę, to polecam przemeblować swoją wiedzę. Polecam wyrzucić wyodrębnione z satanizmu poglądy.

Szczególnie jeżeli jesteś chrześcijaninem, wierzysz w Boga Ojca i Boga Syna.

Wiara w reinkarnacje jest niewiarą w Słowo Boże.

W kilku miejscach Pisma piszą dobitnie o duszy. Nigdzie nie błąka się, nie przechodzi w żaden byt, nie żyje w żadnej postaci ludzkiej/zwierzęcej/roślinnej, ponieważ nie ma zmysłów ani poznania. Nie ma świadomości, nie może myśleć, czuć, mówić, biegać, chodzić, jeść, rosnąć, rozwijać się.

Takie rzeczy może czynić tylko dusza mająca ciało, organizm. Skoro po śmierci traci tę część duszy, to nie może przechodzić w inny byt. Tak samo jak dusza z ciałem nie zmienia się w zwierzę czy roślinę, tak samo dusza bez ciała nie zmienia się w inną „oprawę”.

Jeżeli masz jeszcze takie niebiblijne poglądy zaszczepione w szkole, w pracy czy w internecie, to szybko się ich pozbądź.

Dlaczego?

Bo nie można jednocześnie wierzyć w Boga i nie wierzyć w Słowo natchnione przez Boga. Nie można z jednej strony mówić, że moim Panem jest Chrystus a z drugiej strony nie wierzyć w Jego słowa.

Jest to niebezpieczne zachowanie, ponieważ w takich warunkach twoje modlitwy mogą iść w próżnię.

Sam/sama pomyśl.

Jeżeli nie wierzysz słowom Boga, to jak Bóg ma cię wysłuchać?

Jak ma spełniać twoje prośby?  

 .

. . ekonomia Robert Brzoza

P.S. Czy wolno modlić się do obrazów? => Bezpłatnie

Formularz z NeTeSFoto: „Reincarnation (5)” (CC BY-NC 2.0) by Brahmakumaris Photo Gallery

59 Responses to “Reinkarnacja nie istnieje”

 • Firstwise on 12 lutego 2017

  Gdy człowiek umiera, ludzka dusza wraca do Boga, tylko Bóg jest właścicielem ludzkiej duszy. Nasze ciało to powłoka energetyczna utworzona w eterze, w Boskim software, to jaźń pozwalająca nam na odkrywanie naszej świadomości „życia” na przeżywaniu go. Człowiek jest istotą duchową, nie jest z krwi i kości, to tylko iluzja, wszystko jest iluzją.
  Ten świat wirtualny oparty jest na prądzie elektrycznym płynącym w polu toroidalnym, dookoła głównego cylindra reaktora termojądrowego (hardware). Ten przepływ energii, geniusz ludzki Tesla nazwał eterem. Stworzyła to wszystko istota zwana Bogiem, Pan tego świata. Żyjemy w kuli, nie ma żadnego wszechświata wokół nas, żadnych galaktyk ani gwiazd. W centrum tego świata w „cylindrze” egzystuje Bóg, istota bezcielesna, duchowa, tam ma swoje sługi, anioły, które zarządzają tym inteligentnym, wirtualnym Boskim projektem.
  Śmierć i kolejne przyjście na ten świat, odbywa się automatycznie, poprzez powoływanie nowego „życia”, któremu przydziela się wyczyszczoną duszę z puli dusz „zmarłych” ludzi. Dzieje się tak bez ustanku, od około, maksimum 7,500 lat, około tyle bowiem, ten inteligentny, wirtualny Boski projekt liczy sobie, naszych ludzkich lat.

  Jeśli chodzi o ten, przywoływany przez pana Szeol, to jest to przedsionek, korytarz, kolejka „zmarłych” a konkretnie ich dusz, które podlegają oczyszczeniu, aby ponownie wstąpić do „ciał” nowo powołanych do „życia”.

  „Bo nie ma żadnej czynności ni rozumienia, ani poznania, ani mądrości w Szeolu, do którego ty zdążasz”

  Bóg nie potrzebuje i nigdy nie potrzebował nikogo do tego aby zbawił od grzechu wszystkich ludzi. Każda istota ludzka musi sama siebie zbawić, swoim postępowaniem i swoimi uczynkami. Nie ma żadnego hurtowego zbawiania, nie ma żadnej odpowiedzialności zbiorowej.
  Na zakończenie tego inteligentnego, wirtualnego Boskiego projektu, który wielkimi krokami się zbliża, nastąpi sąd nad nami wszystkimi.
  Biada wszystkim tym, którzy oddają hołd bałwanom, którzy oddają cześć fałszywym bogom, modlą się do obrazów i figurek, oj biada wam! Bóg jest zazdrosny o swoją wielkość, inteligencję i szacunek dla Niego, jest Bogiem sprawiedliwym, a więc wyroki swoje będzie zatwierdzał bez litości, oj biada wam!

  Widzi pan, pan jest katolikiem, katolicy kroczą drogą przed siebie jak koń, który ma oczy zasłonięte na horyzont, wy widzicie tylko to, czego oczekują od was władze kościelne, to one są waszym bogiem. Wy katolicy, nie wiecie nic o prawdziwym Bogu, gdyż wasza wiara skupia się na bogu fałszywym, na uzurpatorze do tronu boskiego, którego nigdy nie było. Za waszym „bogiem Jezusem” stoi szatan, diabeł, a to jest upadły anioł (przemieszczają się tzw. UFO, pojazdem z napędem magnetycznym), największy Boży wróg, który niszczy wiarę w Stwórcę i doprowadza ludzkość do zagłady.

  Oj biada wam!

 • jerzy on 12 lutego 2017

  Prosze uczciwiej podejsc do tematu. Zarowno ci do cytatow z pism jak i filizoficznie….no i ten ton – zadnych refleksji na temat mozliwych , innych jak ortodoksyjne sobow rozumienia tycg zagadnień….

 • wr on 12 lutego 2017

  Dowodów na reinkarnację jest sporo. Moim zdaniem więcej jest dowodów na to, że reinkarnacja istnieje, niż że nie istnieje.. A Biblia nawet jeśli była pisana z inspiracji Bożej to później była wiele razy edytowana, zmieniana, niektóre jej oryginalne fragmenty zostały wycięte. Więc ja bym się za bardzo Biblią nie sugerował.

 • qrdeblade on 12 lutego 2017

  Pozwolę sobie polemizować na argumenty:
  1l Po pierwsze przedstawione przykłady mogły być sformułowane przez nawet natchnione duchem osoby nie mające jednak świadomości o działaniu praw karmy…
  2. Szmaragdowe tablice Thota zwanego Hermesem Trismegistosem oznajmiają wprost, że istnieje świat duchowy, energetyczny i że możliwe są dla adeptów tej sekretnej, iluminowanej nauki podróże po tym świecie, a także w 15 księga uczy jak dokonać żywota, aby zabrać ze sobą do następnej inkarnacji część obecnych doświadczeń i wiedzy.
  3. Przenoszona przez żydów w Arce tzw. boska substancja ma-na zwana też z egipskiej modlitwy chlebem pokładnym umożliwiała po spożyciu kontakty ze światem duchowym oraz podróże duszy ( po długotrwałym OBE ) po wszystkich miejscach światła tego bezczasowego, energetycznego świata .
  4. Kuszenie Jeszu na pustyni po spożyciu tej substancji według egipskiej procedury przejścia, poprzedzonej 40 dniowym postem w czasie którego przez 7 dni ściśle poszczono i znamienne 33 dni spożywano tę boską ma-na pozwalało na kontakty ze światem duchowym ( Jeszu z tzw. Set-Anem), księciem tego świata Lucyferem, który został przecież na trwałe zesłany do Szeolu
  5. Cała iluminowana grupa rządząca światem codziennie udowadnia, że świat energetyczny jest dostępny dla śmiertelników po rytualnym spożyciu substancji o piątym, wysokospinowym stanie skupienia – patent w ORME
  6. Sekretna wiedza w tym ta o reinkarnacji została usunięta na trwałe z kanonu nauki chrześcijańskiej na soborze w Nicei. Prawa karmy to absolutnie podstawowe prawa obowiązujące wszystkie istoty w Wszechświecie

 • Gnostic Sophia on 12 lutego 2017

  „Życie i śmierć to też rytm, podobnie jak wdech i wydech, czuwanie i spanie – jedynie rozmiar rytmu utrudnia człowiekowi jego dostrzeżenie. Doświadczenie potwierdza, że także i tutaj obowiązuje prawidło rządzące dwoma biegunami: życie wymusza śmierć. Jedyną pewną rzeczą w momencie narodzin istoty żywej jest fakt, że kiedyś będzie musiała umrzeć. Śmierć następuje po życiu z taką samą pewnością, z jaką po wydechu następuje wdech.
  Zgodnie z tą samą zasadą śmierć wymusza z pewnością życie. Widzimy więc, że zmiany życie-smierć-życie oddają ten sam rytm, co zmiany czuwanie-sen-czuwanie i tak dalej. Życie i śmierć to biegunowość, które na skutek nieprzerwanych zmian rytmicznie wplatają się w egzystencję wszelkich form bytu. Wszystkie formy istnienia posłuszne są prawu oscylacji: pływy morza, pory roku, elektryczność, okresy wojen i pokoju, pory dnia – wszędzie obserwacje dostarczają nam dowodów na istnienie rytmicznej gry polegającej na biegunowych zmianach. Dlaczego więc właśnie biegunowość życie-śmierć miałaby stanowić wyjątek, dlaczego prawidłowość dowiedziona we wszystkim miałaby sie zatrzymać przed fenomenem życia?
  Tę rytmiczną wędrówkę duszy przez życie i śmierć nazywamy od zawsze wędrówką dusz lub reinkarnacją ( ponownym wcieleniem). Wiedział o niej zarówno Platon, jak i Goethe. Specjalnie użyłem tu słowa „wiedział”, a nie „wierzył”, ponieważ reinkarnacja nie jest sprawą wiary, ale stanowi problem filozoficznej zdolności poznania. Każdy może wierzyć we wszystko poza reinkarnacją, powinien jednak zdawać sobie sprawę z tego, że wszystkie hipotezy pozbawione aspektu reinkarnacji noszą znamiona absurdu, gdyż tylko reinkarnacja współbrzmi ze wszystkimi prawidłami tego uniwersum.
  W tej sytuacji dziwi więc fakt, że ciągle słyszy się głosy domagające się dowodów na istnienie reinkarnacji. Rzeczywistość sama udowadnia swoje istnienie, nie potrzebuje na to żadnych zewnętrznych dowodów.

  Tylko kto poprzez miłość
  dotarł do wiedzy, zostanie uwolniony
  od krzyża przyczyny i skutku,
  do którego przybiła go niewiedza.
  Tylko miłość kończy korowód reinkarnacji.

  Hans Stender, „Śpiew wieczności.”

 • Michał on 13 lutego 2017

  W odpowiedzi rzekł do niego Jezus: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się ktoś nie narodzi powtórnie1, nie może ujrzeć królestwa Bożego». 4 Nikodem powiedział do Niego: «Jakżeż może się człowiek narodzić będąc starcem? Czyż może powtórnie wejść do łona swej matki i narodzić się?» 5 Jezus odpowiedział: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się ktoś nie narodzi z wody i z Ducha, nie może wejść do królestwa Bożego2. 6 To, co się z ciała narodziło, jest ciałem, a to, co się z Ducha narodziło, jest duchem. 7 Nie dziw się, że powiedziałem ci: Trzeba wam się powtórnie3 narodzić. 8 Wiatr4 wieje tam, gdzie chce, i szum jego słyszysz, lecz nie wiesz, skąd przychodzi i dokąd podąża. Tak jest z każdym, który narodził się z Ducha».

  źródło: https://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=342&werset=12#W12

 • Ag on 13 lutego 2017

  Może warto przywołać cytaty na które takie osoby się powołują i wyjaśnić ich znaczenie w szerszym biblijnym znaczeniu?

  Np.
  Księga Hioba 1:20-21, Biblia Tysiąclecia
  (20) Hiob wstał, rozdarł swe szaty, ogolił głowę, upadł na ziemię, oddał pokłon
  (21) i rzekł: Nagi wyszedłem z łona matki i nagi tam wrócę.

 • Robert on 14 lutego 2017

  jerzy

  ten blog przedstawia poglądy biblijne a nie ludzkie, nie fikcję filmową/literacką czy poglądy wschodnich religii.
  Biblia mówi, że człowiek umiera i nie myśli, nie czuje.
  Oczekuje na sąd Boży.
  Nie ma żadnej reinkarnacji.

 • Robert on 14 lutego 2017

  wr

  tylko, że ta Biblia jest spójna, proroctwa wypowiedziane spełniają się.
  Od tego mamy przekład bezpośredni, aby studiować prawidłowość tłumaczenia.

  Nie rozumiem kompletnie twoich poglądów, jak i zwolenników reinkarnacji.
  Z jednej strony mówicie, że nie wolno wierzyć mediom, z drugiej łapiecie każdą bzdurę, rodem z fikcji filmowej o tym że człowiek po śmierci, może być świnią, hieną, robakiem.

  Wybacz, ale to jest niedorzeczne.

 • Robert on 14 lutego 2017

  Firstwise

  1 – dusze podlegają oczyszczeniu lub nie po sądzie Bożym, a nie samoistnie.

  2 – zanim się zapędzisz o katolicyzmie, to poczytaj więcej naszych artykułów :)

  3 – widzę, że nie uznajesz Chrystusa… czyli nie uznajesz Boga.

 • Robert on 14 lutego 2017

  qrdeblade

  odniosę się do tego, co ma związek z Biblią, inne wierzenia są nie poparte niczym, tylko fikcją.

  1 – nigdzie nie ma w Biblii, że była jakaś boska substancja, że po spożyciu chleba Judejczycy kontaktowali się z osobami duchowymi.
  Strasznie naciągasz fakty.
  Aniołowie kontaktowali się wtedy kiedy mieli potrzebę, a nie wtedy, kiedy człowiek zjadł chleb…
  nie ma żadnego oobe w Starym Testamencie.
  Skąd wziąłeś te satanistyczne przykłady?

  2 – JAką substancję zażył Chrystus na pustyni?
  Ale piszesz głupoty. Jeszcze łączysz to z liczbą 33.
  Kto ci przekazał te kłamstwa?

  3 – Oczywiście, że istnieje świat energetyczny.

  Tu macie problem, ponieważ ktoś wbił wam do głowy fałszywe teorie, których nie ma w Biblii, a powołujecie się na nią.
  To jest ośmieszenie waszych poglądów.
  Sami to robicie poprzez niewiedzę biblijną.
  Polecam najpierw zdobyć tą wiedzę biblijną, aby nie pisać o jakiś bzdurach z boską czy tajną substancją, którą spożywali Judejczycy czy Chrystus.

  Nie kopiujcie tych bzdur od gości, którzy bawią się waszym intelektem i życiem.

 • Robert on 14 lutego 2017

  Gnostic Sophia

  my tutaj rozmawiamy o Biblii, a nie o poglądach religii starożytnych czy wschodnich.
  nie ma wędrówki dusz, ani reinkarnacji.
  Te filozofie głoszą naukowcy i wspomniane religie, które są satanistyczne.
  Wszystkie religie wschodu, które wymyśliły: oobe, reinkarnację czy wędrówki dusz mają swoich bożków.

  Czy bałwochwalstwo i wiara w jakąś buddę nie szarga twojej inteligencji?

 • Gnostic Sophia on 15 lutego 2017

  „Oficjalny Kościół katolicki odrzuca naukę o powtórnych wcieleniach ( wędrówce dusz). Wyjątek stanowi gmina chrześcijańska kierująca się nauką Rudolfa Steinera i jest ona dowodem na to, że nauka chrześcijańska daje się pogodzić z reinkarnacją. Mimo że jest to trudne do udowodnienia, wiele przemawia za tym, że wiara w reinkarnację za czasów Chrystusa, a także w kilka pierwszych wieków po Nim, była czymś oczywistym. Dopiero w roku 533 na soborze zwołanym przez cesarza Justyniana zostałą wyklęta wiara w reinkarnację: „Kto naucza o zmyślonej preegzystencji duszy i monstrualnej restauracji, niech będzie przeklęty”.
  Twierdzi się, że z Pisma Świętego usunięto jednocześnie odpowiednie fragmenty. Pewności co do zasadności tego przypuszczenia można byłoby nabrać po przestudiowaniu biblioteki watykańskiej. Mimo to istnieją miejsca w Biblii, które wprawdzie nie wystarczają do uznania reinkarnacji za przedmiot nauki chrześcijańskiej, ale jednocześnie wykazują, że myśl o reinkarnacji byłą dla ucznió Chrsytusa czymś oczywistym. U wszystkich ewangelistów znajdujemy ustępy, w których rozważa się, czy Jan Chrzciciel był wcieleniam Eliasza.
  Ewangelia według świętego Marka, 8,27: „Potem Jezus udał się ze swoimi uczniami do wiosek pod Cezareą Filipową . W drodze pytał uczniów: Za kogo uważaja mnie ludzie? Oni Mu odpowiedzieli: Za Jana Chrzciciela, inni za Eliasza, jeszcze inni za jednego z proroków”. Porównajmy także Ewangelię według świętego Mateusza, 16,13-16. U świętego Mateusza znajdujemy następujący fragment, 17,10: „Wtedy zapytali Go uczniowie: Czemu więc uczeni w Piśmie twierdzą, że najpierw musi przyjść Eliasz? On odparł: Eliasz istotnie przyjdzie i naprawi wszystko. Lecz powiadam wam: Eliasz już przyszedł, a nie poznali go i postąpili z nim tak, jak chcieli. Tak i Syn Człowieczy będzie od nich cierpiał. Wtedy uczniowie zrozumieli, że mówił o Janie Chrzcicielu”. Porównajmy w ewangelii według św. Marka 9.11.; Mateusza 11,13: „Wszyscy bowiem Prorocy i Prawo prorokowali aż do Jana. A jeśli chcecie przyjąć, to on jest Eliaszem, który ma przyjść. Kto ma uszy, niechaj słucha!”
  To pytanie o Eliasza pojawiające się we wszystkich ewangeliach zrozumiałe jest wyłącznie na gruncie reinkarnacji. Dotyczy to w szczególności następującego ustępu z Ewangelii według świętego Jana, 9-1: „[Jezus] przechodząc obok ujrzał pewnego człowieka, niewidomego od urodzenia. Uczniowie Jego zadali Mu pytanie: Rabbi, kto zgrzeszył, że sie urodził niewidomym – on czy jego rodzice? Jezus odpowiedział: Ani on nie zgrzeszył, ani rodzice jego, ale [stało się tak], aby się na nim objawiły sprawy Boże”. Pytanie, czy przyczyny ślepoty od urodzenia należy szukać w winie własnej czy rodziców, wymaga automatycznie przyjęcia założenia o poprzednich wcieleniach.
  Jeszcze liczniejsze i bardziej jednoznaczne są wypowiedzi wielu ojców Kościoła na temat reinkarnacji. K.O. Schmid w swojej książce „Nie żyjemy tylko raz” zgromadził wiele cytatów, z których kilka przytaczamy poniżej. Wielki Origenes pisze, co następuje: „Gdy chcemy widzieć, dlaczego dusza ludzka raz jest posłuszna dobru, a raz złu, to należy przyczyny tego szukać w życiu poprzedzającym obecne życie. – Każdy z nas zbliża się do doskonałości w kolejnych, następujących po sobie życiorysach. – Jesteśmy zmuszeni do prowadzenia coraz to lepszego życia, czy to na ziemi, czy to w innych światach. Nasze zawierzenie się Bogu, który oczyszcza nas ze wszelkiego zła, oznacza koniec naszych ponownych narodzin”. Inni ojcowie Kościoła, którzy jednoznacznie opowiadali się za nauka o reinkarnacji to: święty Hieronim, Klemens z Aleksandrii, Grzegorz z Nyssy, Rufin, święty Justyn, święty Hilary, Tercjan, Filo, Nemesius i inni.
  Arcybiskup Louis Pasavali pisze: „Sądzę, że byłoby znacznym krokiem na przód, gdyby można było publicznie uznać ideę ponownych narodzin, i to zarówno ponownych narodzin na ziemi, jak i w innych światach, gdyż w ten sposób udałoby się rozwiązać wiele zagadek, które dziś na kształt mgły ogarniają ducha i rozum człowieka”.

 • Albatros on 15 lutego 2017

  Robert

  Księga Hioba 1:20-21, Biblia Tysiąclecia
  (21)
  NAGI WYSZEDŁEM Z ŁONA MATKI I NAGI TAM WRÓCĘ !

  Proszę odpowiedzieć, na cytat – Ag on 13 lutego 2017
  ………………….

  Robert on 14 lutego 2017
  „Czy bałwochwalstwo i wiara w jakąś buddę nie szarga twojej inteligencji?”

  Jakąś Buddę??? Toż ci inteligencja???
  Budda żył przed Chrystusem, sam poszukiwał Boga i sensu życia. Nie było mu dane, dostapić tzw zbawienia??? Bo nie żył po Chrystusie???

  Prosze o konkretna odpowiedż !

 • qrdeblade on 15 lutego 2017

  Tym razem nie będę Cię Robercie straszył, ale przedstawie Ci kolejny niezwykły wykład Sergieja Sala z Bawarii zbierający do kupy jego poprzednie wykłady o historii ludzkości wraz ze zmianami wprowadzonymi przez Nową Chronologię, opisujący działanie zbrodniczego hegemona i spisku wymierzonego w rozwój i trwanie ludzkości. To sama zebrana naukowa wiedza, żadne tam chore czyjeś wymysły. Przedstawiona nowa chronologia oraz odkryte wzajemne logiczne powiązania i algorytmy spisku nawet wielu zorientowanych w temacie wprawią w osłupienie. Wiedza tu przedstawiona będzie dla wielu z w szczególnych punktach dosłownie porażająca ( wykład w języku rosyjskim, słabo ad-hock tłumaczony na niemiecki ) (link usunięto – admin)
  Podaj dalej, choć jak widzę nie przepadasz za wiedza tajemną (poza biblijną)
  Z poważaniem…

 • Michał on 16 lutego 2017

  Robert, dlatego właśnie podałem fragment z biblii, gdzie Jezus mówi o reinkarnacji i powtórnych narodzinach.

 • semperparatus on 16 lutego 2017

  Robert…wydaje się że jesteś skrajnym dogmatykiem…zasklepiasz się w cytatach z księgi…jak talmudyści… Przecież nawet nie wiadomo,czy treści z Pisma Świętego zostały przekazane rzetelnie…A nawet jeśli-to dają się różnie interpretować…np.rozmowa Chrystusa z Nikodemem…Pan Jezus nigdy co prawda nie mówił wprost o reinkarnacji…ale nigdy też nie mówił że żyjemy tylko raz…
  Istnieją zweryfikowane opowieści osób które przeżyły śmierć kliniczną…i mówią one że po tzw.”śmierci „nadal zyły..i normalnie funkcjonowały,,,…A więc-tak naprawdę-śmierć nie istnieje…jest tylko zmianą stanu naszej egzystencji…polega na porzuceniu materialnego ciała przez nieśmiertelną duszę(którą tak naprawdę jesteśmy)…Niczego nie wiemy na pewno…ale wydaje się,że reinkarnacja jest dużo bardziej prawdopodobnym i sprawiedliwym wytłumaczeniem naszych losów we Wszechswiecie…niż wymyślona przez klechów koncepcja jednorazowej egzystencji,sądu i nieodwołalnej WIECZNEJ KARY…za przewinienia krótkiego jak mgnienie oka doczesnego życia…Taka koncepcja jest głęboko niesprawiedliwa i bezsensowna ponieważ:
  1.Wina i kara są niewspółmierne
  2.Kara jest skrajnie okrutna…i niezgodna z wizerunkiem Boga jako uosobienia miłości
  3.Kara jest niecelowa…bo niczego nie uczy,,,nie daje szans rozwoju i naprawy…(piekło jest wieczne i nieodwołalne)
  Reinkarnacja jest-w tym kontekście-duża bardziej logiczna i sprawiedliwa…daje szanse każdej z dusz na stopniowy rozwój i osiągnięcie doskonałości…a przez to-powrót do Stwórcy…

 • Robert on 16 lutego 2017

  Michał,

  nie ma takiego fragmentu.
  Jeżeli uważasz że jest, to wklej ten werset, tę myśl i opisz.

 • Robert on 16 lutego 2017

  Albatros,

  1 – bardzo proszę wyjaśnij Hioba, jak to się ma do reinkarnacji?

  2 – o jaką konkretną odpowiedź ci chodzi. Wszystko powiedziałem o buddzie, to mit, wymysł religii wschodu, kolejne bóstwo.

 • Robert on 16 lutego 2017

  semperparatus

  1 – „Klechy” nie wymyśliły życia na ziemi tylko Bóg.

  2 – Na jakiej podstawie opierasz swoją wiedzę o reinkarnacji?

 • Robert on 16 lutego 2017

  qrdeblade

  Jeżeli chcesz przedstawić swój punkt widzenia to zapraszam, jednak nie podawaj linków do poglądów innych osób.

 • Robert on 16 lutego 2017

  Gnostic Sophia

  1 – Nie ważne jest czy dana religia zatwierdza reinkarnacje czy nie. Biblia wyraźnie mówi: reinkarnacji nie ma.

  2 – Tutaj nieźle autor tekstu pojechał. Chrystusa nazwał Jana Eliaszem, a autor od razu doszukuje się reinkarnacji :)

  3 – NApisałaś: „Pytanie, czy przyczyny ślepoty od urodzenia należy szukać w winie własnej czy rodziców, wymaga automatycznie przyjęcia założenia o poprzednich wcieleniach”.
  Czy umiesz samodzielnie myśleć?
  Kopiując takie teksty, trudno tak wnioskować…

  Dlaczego nie możesz pogodzić się z wieloma wersetami biblijnymi, które mówią, że nie ma życia po śmierci?

  Albo wierzysz w Słowa Boga albo nie.

  4 – Proszę więcej takich tekstów nie publikować.

  5 – Wszystkie twoje wypowiedzi obrażające mnie usuwam.

 • Robert on 16 lutego 2017

  qrdeblade

  Twoje komentarze nie będą publikowane dopóki:
  1 – nie zostawisz moją osobę w spokoju
  2 – przestaniesz reklamować satanistów, oobe, magików itd.

 • Michał on 17 lutego 2017

  Robercie,

  przede wszystkim chciałem podkreślić, że może mamy inne wyobrażenie o Bogu i religii, co nie znaczy jednak, że jestem pod wrażeniem Twojej pracy i artykułów/raportów które stworzyłeś, bo to kawał dobrej roboty i wiele cennej wiedzy w ten sposób sobie uzupełniłem, zwłaszcza z geopolityki, dziękuję! :)

  To, że mamy inne poglądy w innych kwestiach nie stoi ku przeszkodzie, żeby o nich dyskutować :)

  Wracając do tematu, ten fragment, o który pytasz podałem w poprzednim moim komentarzu, zamieszczam go jeszcze raz poniżej z linkiem do źródła:

  W odpowiedzi rzekł do niego Jezus: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się ktoś nie narodzi powtórnie1, nie może ujrzeć królestwa Bożego». 4 Nikodem powiedział do Niego: «Jakżeż może się człowiek narodzić będąc starcem? Czyż może powtórnie wejść do łona swej matki i narodzić się?» 5 Jezus odpowiedział: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się ktoś nie narodzi z wody i z Ducha, nie może wejść do królestwa Bożego2. 6 To, co się z ciała narodziło, jest ciałem, a to, co się z Ducha narodziło, jest duchem. 7 Nie dziw się, że powiedziałem ci: Trzeba wam się powtórnie3 narodzić. 8 Wiatr4 wieje tam, gdzie chce, i szum jego słyszysz, lecz nie wiesz, skąd przychodzi i dokąd podąża. Tak jest z każdym, który narodził się z Ducha».

  źródło:https://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=342&werset=12#W12

  Zgodnie ze źródłem jest to Nowy Testament, ewangelia wg. Św. Jana, dlaczego twierdzisz, że tego fragmentu nie ma w Bibli?

  Ten fragment „jeśli się ktoś nie narodzi powtórnie1, nie może ujrzeć królestwa Bożego” mówi jasno o reinkarnacji. Nikodem nie rozumiejąc pytał jak jako starzec ma ponownie wejść do łona matki, żeby powtórnie się narodzić, wtedy Jezus odpowiedział mu, że odrodzi się jako Duch, jeśli tego nie dokona nie wejdzie do Królestwa Bożego, można to nawet nad-interpretować jako dążenie do oświecenia. Przy okazji, błędnie wg mnie kojarzysz reinkarnację z ponownym wcielaniem się w robaki czy psa lub kota, przez co mylnie sprowadzasz reinkarnację do bardzo płytkiego wierzenia o głupotach, a jest w tym coś znacznie więcej. Być może masz nie dużą wiedzę na ten temat, skoro masz tylko takie skojarzenia?

  W tym fragmencie „Wiatr4 wieje tam, gdzie chce, i szum jego słyszysz, lecz nie wiesz, skąd przychodzi i dokąd podąża. Tak jest z każdym, który narodził się z Ducha” wg mnie Jezus mówi o tym, że nie możemy rozumieć naszej egzystencji i powtórnych narodzin wyłącznie jako pobyt w ciele, w łonie, bo dusza jest jak wiatr, każdy słyszy szum i odczuwa wiatr na sobie, ale nikt go nie widzi, ani nie zna źródła wiatru. Tą analogią Jezus tłumaczy, że tak samo jest z duszą człowieka, doświadczamy jej poprzez ciało (analogia do szumu), ale jej źródło i kierunek podążania nie jest nam znany. Jezus sugeruje tu wg mnie to, że z poziomu jednego wcielenia, jednego ciała nie możemy dostrzec wędrówki naszej duszy, która jak wyjaśnia Jezus musi naradzać się powtórnie, zanim dotrze do królestwa Bożego.

 • Albatros on 17 lutego 2017

  Robert
  Cytat z HIOBA , jest bardzo ciekawy, nie będe wyjasniać go, ponieważ i tak odrzucisz, to co napiszę.

  Twoje słowa:
  ”1 – Nie ważne jest czy dana religia zatwierdza reinkarnacje czy nie. Biblia wyraźnie mówi: reinkarnacji nie ma.”
  Gdzie – wyrażnie mówi???
  Za czesto, piszesz „biblia mówi , to czy tamto”. Człowiek mówi, nie Biblia, – prosze się nie obrazić ale ,za czesto i nagminnie jest to używane.

  Zapytam: czy w Biblii pisze, jak zbudowany jest ATOM, ŻYWA KOMÓRKA, czy BAKTERIA??? Nie ,nie ma i nie będzie! Tak samo, nie ma sensu sprawdzać w Biblii, czy pisze w niej, jaki kształt ma ziemia , itd, itp !!!
  ŁĄCZMY WIARE Z NAUKĄ ! PROSZĘ !

  W Biblii, jest za to smutne ….. „Z Prochu Powstałeś i w Proch się Obrócisz”.
  Negowanie energii w człowieku, jest bardzo żenujące w dzisiejszych czasach, gdy mamy TAKA MASĘ ODKRYĆ !!!
  Wiec proszę , nie sprawdzajmy, za każdym razem, czy w tej Ksiedze jest, lub nie jest, potwierdzenie czegoś!!!
  GDY PISANO KSIEGI, LUDZIE NIE MIELI POJECIA O TAKICH RZECZACH .
  TUTAJ TEZ TRZEBA SIE OBUDZIĆ !!!

  P.S.
  Wiele osób, pisało tutaj mądrze, jednak zaprzestali i ja również do nich dołączę ! Nie lubię stać w miejscu . . .

 • Robert on 17 lutego 2017

  Albatros,

  ja nie neguje energii, ja neguje kolejne życie danej osoby jako: mrówka, słoń, przepiórka itd.

  A co do argumentów, to przeanalizuj w końcu wersety, które podałem.
  MAsz z góry założony pogląd i nie chcesz go zmienić.
  To znaczy, że nie masz otwartego umysłu, albo jesteś ateistą.

  Jeżeli jesteś ateistą, to Biblia cię nie przekona…

 • Gnostic Sophia on 17 lutego 2017

  Nawet śmieszy mnie Pańska hipokryzja, jako zaowalowana megalomania typowego chrześcijanina biblisty. Nie uznaje Biblii ani innych tzw ksiąg objawionych za żadne źródło poznania Absolutu, gdyż były one napisane przez skończone w czasie i przestrzeni, dość prymitywne umysłu męskie.

  Jako doświadczony mistycznymi przeżyciami gnostyk lucyferianin, mogę Pan jedynie współczuć stanu nieświadomości duchowej i znajomości prawdy dotyczącej astralnego wymiaru duszy, do którego Pan trafi po śmierci. Będzie Pan cierpiał z racji swojej ślepej wiary w księgę napisaną przez patriarchalnych skrybów, na użytek władzy nad nieświadomymi masami ludzkości.

  Biblia to tylko matryca programowania umysłu, za pomocą mitów, których Pan jako fundamentalista nie jest w stanie objąć wyższą świadomością duchową.

  Zalecam Panu lekturę czegoś znacznie mądrzejszego od Biblii oraz obejrzenie pewnego wtajemniczonego fizyka-mistyka, który w Biblii widzi fizykę kwantową 😉

  (linki usunięte -admin)

  P.S

  Jezus Chrystus był SATANISTĄ! i mam na to dowody z Biblii :)
  Jezus też był bratem Lucyfera ( a nawet są fragmenty w Biblii sugerujące, że sam mógł być inkarnacją Lucyfera), a Ewa nie była pierwszą kobietą :)

 • Albatros on 18 lutego 2017

  Robert

  Jeśli ktoś uważa , ze dusza ludzka, może inkarnować jako słoń, mrówka, przepiórka, itd .. . . to są to OCZYWISTE BZDURY i trzeba od razu to negować . Jest to przykład, zgubnej religii, których jest mnóstwo, tak jak np: pseudo chrześcijaństwo!
  Gdy ja analizowałem wersety , byłeś jeszcze dzieckiem!

  Piszesz, ze mam z góry założony pogląd i nie chcę go zmienić.
  Od lat, nie mam już poglądów, za to, pasuje to, jak ulał do Ciebie ! No i kto tu nie ma otwartego umysłu???

  Ani jednej odpowiedzi na moje pytania!!!!!!

  Nie obrażam Cię , lecz stwierdzam fakt , którego nie widzisz!
  Własne błędy, najprościej jest zauważyć w drugim człowieku! ”PRZYGANIAŁ KOCIOŁ GARNKOWI” !

  Nawet w niewinnym logo Apple , od razu doszukujesz się satanizmu! Oj przesiąkłeś bracie, uważaj bo utoniesz w tym!
  Nie jestem ateistą ….. lecz Biblia i jej zmanipulowane ksiegi, nie przekonują mnie, zwłaszcza ewangelie ustanowione, przez , pogan- ateistów!!!

  Dużo dobrego Ci życzę !

 • qrdeblade on 18 lutego 2017

  Przepraszam Robercie, ale mój komentarz jak i podany link był skierowany do Ciebie, gdyż Twój intelektualny potencjał jest ponadprzeciętny ( inaczej bym się nie trudził, gdyż mój trud byłby daremny). Tymczasem Twoja odpowiedź jest odpowiedzią ponad przeciętnie intelektualnie wyposażonego biorobota, dla którego ważny jest tylko PROGRAM MU za młodu WGRANY, czyli wielokrotnie zmieniana i modyfikowana treść Biblii, o którym to fakcie wspominałem w swoim komentarzu o licznej reprezentacji otaczające prawdziwie asertywne jednostki. To był eksperyment, który przyniósł określony, wiadomy również dla Ciebie wynik…
  Przemyśl to. Pozdrawiam i zapewniam Cię, że nie ma w tym nic osobistego, jak dziwacznie sugerujesz ?

 • Robert on 19 lutego 2017

  qrdeblade

  na tym blogu podstawowym źródłem informacji jest Biblia.
  Wiem, że tłumaczenia są tendencyjny pod daną religię.
  Dlatego badamy Pisma na tyle na ile jest to możliwe.

  Ty powołujesz się na różne księgi i pisarzy.
  Nie masz żadnej pewności czy nie jest to czysta fikcja.

  Biblia ma to do siebie, że jak ją studiujesz, to w wielu miejscach się potwierdza.
  Gdyby ją całkowicie sfałszowali, to wynikłaby z tego pełna destrukcja, chaos.
  A tak nie jest.
  Wiele ksiąg powołuje się na siebie i przekazuje podobne informacje.

 • Robert on 19 lutego 2017

  Albatros,

  podstawą tego blogu jest Biblia, nie jakieś książki czy fikcje myślicieli.
  Widzę, że nie bardzo ci to odpowiada, dlatego nie przyjmujesz moich poglądów.
  Przykro mi, ale badamy Biblie i tam szukamy prawdy.
  A w Bibliii nie ma ani jednego słowa o inkarnacji, oobe, przechodzenia ducha w inny byt.
  To w co wierzysz jest czystą fikcją filmową.

 • Robert on 19 lutego 2017

  Gnostic Sophia,

  przykro mi ale my tutaj nie propagujemy satanizmu.
  Skoro dla ciebie Chrystus był lucyferem, to kim jest szatan.
  Nie oczekuję odpowiedzi, ponieważ w kwestii wiary jesteśmy po przeciwnej stronie.

  życzę nawrócenia…

 • Robert on 19 lutego 2017

  Michał,

  oczywiście, że ten fragment jest w Biblii, ale gdzie tu masz potwierdzenie nauki o reinkarnacji?

  Przeczytaj jeszcze raz swoje komentarze piszesz: według mnie, analogia.

  Chrystus w Jana mówi o narodzeniu się w nowym duchu, ale nie fizycznym :)
  Należy zmienić myślenie…

  Prawa Chrystusa są jednomyślne, mają ten sam pogląd na dany temat.
  Ty usiłujesz wydusić z jakiś wypowiedzi teorie o reinkarnacja.
  Dlaczego nie przyjmujesz czegoś co zostało powiedziane wprost:

  Hebrajczyków 9:27,28
  „A jak postanowione ludziom raz umrzeć, a potem sąd, tak Chrystus raz jeden był ofiarowany dla zgładzenia grzechów wielu, drugi raz ukaże się nie w związku z grzechem, lecz dla zbawienia tych, którzy Go oczekują”.

  Daj ten fragment dziecku, aby odpowiedziało ci, że człowiek raz umiera a potem sąd.
  Gdyby była reinkarnacja i duch przechodził w inny byt to znaczy, że powyższy werset kłamie.
  Człowiek tylko raz umiera, nie ma reinkarnacji, nie ma przechodzenia duszy w inne ciało.

  Tak pisze Biblia i ja w to wierzę.
  Jeżeli dalej stoisz przy swoim, to pozdrawiam.
  Nie będziemy sprzeczać się z Biblią, czas pokaże kto miał rację.

  Zdrowia życzę.

 • Michał on 20 lutego 2017

  Robert,

  jesteś zamknięty tylko na jeden sposób postrzegania i ja to szanuję, ale ze swojej strony dziękuję Ci za wymianę poglądów, myślę, że dalsza dyskusja byłaby bezcelowa.

  Pozdrawiam.

 • Albatros on 20 lutego 2017

  Robercie

  Ok !
  ……..Nie będziemy sprzeczać się z Biblią, czas pokaże kto miał rację…….

  Czas pokaże, gdy każdy z nas, dobrnie do celu podróży , własnego żywota.
  Kazdy z nas chce udowodnić, że ma rację, to taka nasza niedobra cecha , jako istot ludzkich!
  Ponadto Ty jesteś sam a nas wielu! Musisz nieraz, użerać sie z każdym z nas … piszących , a to nie jest miłe, zwłaszcza gdy ktoś pisze tylko po to, by obrażać !
  Wiec ja odpuszczam sobie dalsze pisanie.
  Cenię Cie za ogrom pracy, za prowadzenie tak obszernego bloga !!!

  Powodzenia w życiu , zdrowia również życzę !

 • Banksy on 20 lutego 2017

  10. I pytali go uczniowie, mówiąc: Czemu więc uczeni w Piśmie powiadają, że wpierw ma przyjść Eliasz?
  11. A On, odpowiadając, rzekł: Eliasz przyjdzie i wszystko odnowi.
  12. Lecz powiadam wam, że Eliasz już przyszedł i nie poznali go, ale zrobili z nim, co chcieli, Tak i Syn Człowieczy ucierpi od nich.
  13. Wtedy zrozumieli uczniowie, że mówił do nich o Janie Chrzcicielu. (Mat. 17:10-13)

  15. Będzie bowiem wielki przed Panem; i wina, i napoju mocnego pić nie będzie, a będzie napełniony Duchem Świętym już w łonie matki swojej.
  16. Wielu też spośród synów izraelskich nawróci do Pana, Boga ich.
  17. On to pójdzie przed nim w duchu i mocy Eliaszowej, by zwrócić serca ojców ku dzieciom, a nieposłusznych ku rozwadze sprawiedliwych, przygotowując Panu lud prawy.
  (Łuk. 1:15-17)

 • Robert on 21 lutego 2017

  Banksy

  skomentuj proszę te cytaty, jak ty je odbierasz.

 • Robert on 21 lutego 2017

  Michał,

  dyskusje o Bogu można prowadzić tylko na podstawie Biblii.
  Jeżeli jej nie uznajesz, to nie mamy podstaw aby prowadzić dyskusję.

 • Mateusz on 7 marca 2017

  Robert Największe bzdury jakie wymyśliłeś dusze mogą się błokać ja mam osobiste doswiadczenia ze zmarłymi osobami to wiesz twoje teroje są fałszywe i nieam w nich sęsóu

 • Robert on 10 marca 2017

  MAteusz

  To co robisz to nazywa się oobe.
  NAwet nie wiesz z kim masz do czynienia.
  W te gierki bawią się demony, czyli zboczeńcy, złodzieje, mordercy.
  Fajnych kompanów sobie wybrałeś… gratuluję…

 • Piotr Tom. on 11 marca 2017

  Robercie

  Od razu oobe ?
  Wiele dusz błąka sie w astralu z różnych powodów! To nie jest tak, że po opuszczeniu ciała fizycznego, tracimy świadomość!
  Zboczeńcy, złodzieje, mordercy, nie odchodzą do swiatła, gdy przebywaja w swiecie astralnym, dosyć długo, dostają się pod wpływ demonów!
  Wiecej nie piszę … jeśli nie znasz tematu.

  Lecz serdecznie pozdrawiam :)

 • Robert on 12 marca 2017

  Piotr Tom.

  Skąd masz taką wiedzę, że wiele dusz błąka się?

 • Piotr Tom. on 13 marca 2017

  :) Robercie !

  Odpowiem Ci !
  My , tu na ziemi żyjemy w 3-cim wymiarze, 4-ego wymiaru nie widzimy, a cóż dopiero 5 , czy 6 -ego !!!
  Jest jednak mały procent ludzi, którzy widzą wyższe wymiary, zawsze tacy byli . . . jednak dalej nie piszę , ponieważ , nie znasz wogóle tematu!
  ZAPEWNIAM CIE ZE TO NIE SATANIZM !

  W Biblii , nie pisze o tym , również nie pisze na temat, budowy komórki, DNA, czy bakterii. Czy to znaczy, że to są bzdury naukowe??? Wiesz dobrze, że nie !!!
  Wiesz również , że . . . z samej Biblii , nie dowiemy sie wszystkiego.

  Pozdrawiam Cię serdecznie .

 • Robert on 13 marca 2017

  Piotr Tom.

  Skąd pochodzi twoja wiedza o wymiarach?

 • Piotr Tom. on 14 marca 2017

  Robercie.

  Miłe, że piszesz …. wiedza a nie … domysły :) .

  Ojciec- Stwórca
  Jeszu
  Archaniołowie
  Aniołowie różnych szczebli
  na dole my – ludzie.

  W Biblii, jest to podane inaczej, ale jest. O wymiarach wiedziano już bardzo dawno temu, są to poziomy, subtelnych boskich energii !
  Jednakże, ta wiedza została, zakazana -spalona bądż ukryta, przez hierarchię różnych religii!
  Z czasem, na ziemi tez powstały różne poziomy, lecz fizyczne, np: łańcuch pokarmowy,
  od króla -do ludu, od dyrektora do pracownika! Są różne gry, np; karty do brydża – najdłuższy ciąg poziomów,
  czy szachy.
  Więc poziomy sa , wszędzie. Jednak wymiary subtelnych energii , należą do Stwórcy :) !

  JESZU – wyrażnie mówi: ” trzeba wam sie z ducha narodzić” !
  Bez wzrostu duchowego, czyli ciągłego poszerzania świadomości( bo sam intelekt nie wystarczy) ludziom trudno jest pojąć – prawdy!
  Jak czegoś , nie zobaczymy – nie uwierzymy, lub powiedzenie – „to jest niemozliwe”.
  Czasem, pytam takie osoby. Jesteś Stwórcą, że od razu odrzucasz, co jest prawdą a co nie jest ???
  To, że czegoś nie widzimy i nie rozumiemy, nie oznacza, że tego nie ma !

  Pozdrawiam serdecznie !

 • Piotr Tom. on 15 marca 2017

  Dodam jeszcze parę zdań , dla większego zrozumienia!
  Oprócz wymiarów (poziomów), jest jeszcze coś takiego, jak GĘSTOŚĆ !
  My, żyjemy na najniższym – fizycznym poziomie gęstości, następnie jest – astralny poziom, mentalny . . . Im wyższy poziom, tym mniejsza gęstość …. Istoty na wyższych poziomach, czerpią Boską Energię. Nie muszą jeść :) – tak jak my, mówić . Porozumiewaja się telepatycznie, czytają swoje myśli, bo myśl jest energią.
  I wszystko wibruje … od najniższego , do najwyższego wymiaru, czy gęstości. Nawet z pozoru, martwe rzeczy, mają swoja wibrację . . . bez wibracji i dzwięku , nie byłoby życia !

 • Robert on 15 marca 2017

  Piotr Tom.

  Moim zdaniem nie ma sensu dopisywać niesprawdzonych teorii do czegoś czego nie wiemy.
  Istnieje świat duchowy i to wszystko.
  Reszta to czysta spekulacja zaczerpnięta z przeróżnych powieści autorów, którym się coś przyśniło lub objawiło.
  Obecne objawienia to głównie cuda demonów.
  Autorowi biblii szatana też objawił się… anioł.

 • Piotr Tom. on 16 marca 2017

  Robercie.

  Nie będe dopisywać więcej , to nie ze snów objawień itp.

  Piszesz:
  „Obecne objawienia to głównie cuda demonów.
  Autorowi biblii szatana też objawił się… anioł”.

  A Ojciec-Stwórca, nie ma na to wpływu i wszystko jest od demonów !
  Wiekszość uważa , że przyjdzie JESZU … i wszystko za nas załatwi . . . przyjdzie czas, gdy każdy z nas, zrozumie – jak wiele musi zrobić !

  Pozdrawiam.

 • kamilprzybylka on 22 kwietnia 2017

  Polecam: https://youtu.be/TuGAaVagAvE

 • ilona on 11 września 2017

  Zgadzam się z artykułem.
  Wcześniej również wierzyłam w reinkarnację, praktykowałam OOBE, medytacje a zaczęło się od praktyk pozytywnego myślenia i siły przyciągania.
  Chyba Bóg ( bo kto inny) przez to wszystko naprowadził mnie na dobrą drogę. Stwierdziłam , że jakim prawem mogę negować coś czego tak naprawdę nie znam – tzn. nigdy nie czytałam Biblii a opierałam się tylko na czyichś wypowiedziach , teoriach i głupawych filmikach na Youtube lub filmach kręconych przez wyznawców New Age. Zaczęłam więc czytać Biblię. Czytać to za dużo powiedziane – słuchać Superprodukcji Audio ( jako ,że mogę sobie na to pozwolić podczas pracy przy komputerze , która w większej części polega na ” kopiuj – wklej”). Otóż im dłużej słucham , tym bardziej poznaję Boga i słowo Boże. Czego nie wiem .. nad tym się zastanawiam i szukam odpowiedzi. Proszę również Ducha Świętego by dał moc prawidłowego rozumienia Słowa Bożego.Biblia jest prawdą i jakże głupia byłam uważając się za odkrywcę ” PRAWDY” gdy nie znałam Pisma Świętego. Dałam się wkręcić jak idiotka w te wszystkie zwiedzenia New Age. Szatan jest oszustem – nawet gdy podczas hipnozy ludzie podaję adresy i opisy osób , w których ciałach wcześniej mieszkali – jest to wielkie zwiedzenie. Przecież na seansach ludzie dowiadują się od zmarłych wielu rzeczy.. no tak! Jednak to nie przychodzą zmarli tylko podszywające się pod nich demony. Reinkarnacji nie ma . Kto jednak w nią wierzy , oddaje się okultystycznym praktykom i uznaje ,że został oświecony prawdą to tak naprawdę jest głupim ignorantem – jakim ja byłam. Nie znacie Biblii, posługujecie się fragmentami z automatyczną interpretacją tych , którzy również jej nie znają.Kundalini jest wielkim zwodzicielem. Mimo wszystko poznając Biblię potwierdziłam również swoje odczucia dot. Marii – matki Jezusa. Nie czczę jej jak czyni to kościół a jej objawienia uznaję jako część zwiedzenia. ale to już inny temat.
  Pozdrawiam

 • Robert on 11 września 2017

  Gratuluję Ilona :)

  znakomity komentarz,

  cieszę się, że doszłaś do prawdy.

  Opakowanie jest ładne tych sztuczek typu: oobe czy hipnoza, ale jak zaglądniemy do środka, poznamy wiedzę biblijną, to od razu widać działanie demonów.

 • MarlenaKingaTelep on 23 września 2017

  Nie chce przechodzić chyba przez reinkarnacje.Nie chce zapominać o tym życiu i zaczynać wszystko gdzie indziej,jako inny człowiek. Chce być tym czym teraz jestem.Nie ważne czy jako człowiek czy posmiertny duch czy dusza.Ale nie chce też umrzeć i zniknać. Tak po prostu zniknąć. Chcialabym żeby Religia była prawdziwa.Chcialabym żeby Bóg istniał. Chcialabym żeby było niebo,piekło,czyściec. A nie jakaś reinkarnacja albo po prostu nic,koniec.Ciało umiera i koniec.
  MarlenaKingaTelep.

 • Robert on 23 września 2017

  MarlenaKingaTelep,

  Polecam czytać Biblia, tam wszystko pisze.
  Nie ma reinkarnacji, tak samo jak czyśćca.

  Po śmierci ciała ludzkiego, jego duch trafia do Szeolu, gdzie czeka na Sąd.
  Duchy sług Bożych oczekują na zmartwychwstanie w niebie.

  Tak to w skrócie działa.

 • Michał on 21 stycznia 2018

  przecież samo zmartwychstanie jezusa jest pewną reinkarnacją

 • Robert on 22 stycznia 2018

  Michał

  Zmartwychwstanie to nie jest reinkarnacja.
  Reinkarnacja jest czymś nieistniejącym – to niby odrodzenie w jakimś bycie/postaci np. drzewa, mrówki…
  Coś jak darwinizm czy powstanie komórki żywej z wybuchu.

  Aby zrozumieć zmartwychwstanie, należy zrozumieć czym jest śmierć.

  Człowiek to dusza.
  Dusza składa się z: ludzkiej widoczniej postaci (świadomość) i z ducha (podświadomość).
  Ciało może zabić każdy.
  Wtedy człowiek umiera, jako byt ludzki, czyli umiera część duszy.
  Pozostaje duch.
  Duch to według nauki podświadomość, czyli zapis całego naszego życia – coś jak dysk twardy w kompie.
  Po śmierci ciała, duch idzie do Szeolu.
  To miejsce przetrzymywania duchów człowieka.
  Ducha człowieka może unicestwić tylko Bóg.

  Również na podstawie zapisu, który jest w duchu, Bóg może przywrócić całą ludzką postać.

  Zmartwychwstanie to:
  – śmierć ciała, ale dalej istnieje duch,
  – po śmierci ciała, Chrystus prosił Boga Ojca by zaopiekował się jego duchem,
  – na podstawie zapisów ducha, Bóg przywrócił Chrystusowi postać duchową, bez ciała ludzkiego.

 • Grzegorz on 28 stycznia 2018

  tylko dlaczego chrześcijaństwo przez pierwsze wieki ją uznawało, a później dopiero doszło do wniosku, że jest to niewygodne dla „idei”. To co jest w biblijnych cytatach – a bardziej czego nie ma – jest wynikiem „polityki” kościelnej, „ojców kościoła”, uzgodnień soborowych itd… Opieranie się tylko na tym „co jest”, jest wielką naiwnością, podejściem dogmatycznym stylu Świadków Jehowych.
  https://www.youtube.com/watch?v=Y0vYpu5GnZU

 • Robert on 28 stycznia 2018

  Grzegorz

  my opieramy się na tym co jest w Biblii, czyli walczymy o prawdę raz przekazaną apostołom: Judy 1:3
  Wszystkie religie zbłądziły.

 • MAYA kocham BOGA on 24 stycznia 2019

  Mam pytanie Robert, czyli, wg Ciebie BÓG jest taki sam jak ludzie, msci sie za to, ze ktos za zycia „zgrzeszył”?surowa kara? Czy to Bog czy oprawca?? raczej? przeciez wizje BOGA JAKA PRZEDSTAWIASZ TO OBRAZASZ PRAWDZIWEGO DOBREGO BOGA, TEN W KTOREGO TY WIERZYSZ, STRASZY CIE I KAZE JAK PATOLOGICZNY RODZIC, A przeciez TY mozesz błądzic, bo zycie ludzkie nie jest takie proste, swiat nie jest taki idealny, zreszta co to za BOG TO NIE MIAŁBY SENSU, STWORZYŁBY WŁASNE DZIECI, A PTOEM CZEKAŁ NA ICH PORAZKE I KARAŁ OGNIEM PIEKIELNYM!! ” Czy są Duchy, które wiecznie pozostaną na niższych stopniach rozwoju?
  „Nie; wszystkie w końcu będą doskonałe; Duchy te zmieniają się, lecz przemiany wymagają czasu; jak już bowiem powiedzieliśmy, sprawiedliwy i miłosierny ojciec nie może wiecznie trzymać swoich dzieci na wygnaniu. Chcielibyście, żeby Bóg, tak wielki, tak dobry, tak sprawiedliwy, był gorszy niż ludzie?!” ” Skoro w życiu społecznym każdy człowiek może zdobyć najwyższe stanowisko, należałoby także zapytać, dlaczego władca jakiegoś kraju nie awansuje do stopnia generała wszystkich swoich żołnierzy; dlaczego podrzędni urzędnicy nie są kierownikami; dlaczego wszyscy uczniowie nie są nauczycielami? Otóż między życiem społecznym i spirytystycznym istnieje następująca różnica: to pierwsze jest ograniczone i nie zawsze wystarcza czasu, by można było przejść wszystkie stopnie; drugie zaś jest nieskończone i każdemu daje możliwość osiągnięcia najwyższej pozycji.”

 • Robert on 24 stycznia 2019

  Maja

  Chrystus odnowił nowe prawo i dał niewiele zasad, które trzeba spełnić.
  Kto je spełnia, ten ma szanse na zbawienie, kto nie chce tego robić, ma problem.
  Chrystus i Bóg Ojciec zawsze mówili, że przeciwników czeka kara, to nie jest nowa zasada.
  Jeżeli ktoś służy innym bogom, religiom, to ma problem.
  Nie rozumiem, co cię tutaj irytuje?
  Każdy ma wybór komu będzie służył.
  Wszystkie zasady są w Nowym Testamencie.
  Znasz je?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *