Każdy powinien posiadać broń!

gun700

Każdy zgodzi się ze mną, że nadeszły niebezpieczne czasy. Rząd i większość polityków oszukuje, gwałci podstawowe prawa obywatelskie, zachowuje się jakby Polska była ich prywatnym folwarkiem. Pogarszająca sytuacja ekonomiczna, przygniatające raty kredytu i ta myśl: „po co ja pracuję skoro większość pieniędzy oddaje bankom i państwu”.

W tak absurdalnej rzeczywistości musi pojawić się przemoc, zło, bandytyzm. W wykreowanym świecie przez bandytów politycznych, ekonomicznych, naukowych zachęca się ludzi do bezprawia. Przykład idzie z góry.

Mimo wszystko, że otaczający świat nie jest bajką z naszych marzeń, to warto żyć nie łamiąc wysokich zasad moralności, które sami sobie narzuciliśmy.

Jak w takim razie połączyć z sobą różne slogany i prawa:

 • nastaw drugi policzek = ząb za ząb, oko za oko?
 • niech kupi sobie miecz czyli w razie potrzeby niech walczy = miłość do bliźniego?

Nie podskoczą nam

Wyobraź sobie taką sytuacje.

Wyszliśmy na ulicę, aby strajkować przeciwko sprzedawaniu majątku narodowego. Jest nas ponad 100 tysięcy „buntowników”. Do tej pory władza nie miała problemu ze strajkami. Wystarczyło przebrać tajniaków za strajkujących, po to, aby robili rozróbę. Następnie telewizja pokazała chuliganów, bandytów, kiboli, którzy wyszli na ulicę rozrabiać.

Dzisiaj jest inaczej.

Władza i policja boi się tłumu, żaden tajniak nie wbiegnie do środka manifestacji bo… boi się ludzi.

Dlaczego?

Bo paraliżuje ich myśl: „ile broni chowają pod kurtką, w torebkach?”.

Gdyby  w Polsce istniało podobne prawo jak w USA o posiadaniu broni, to tak łatwo nie pacyfikowaliby strajków. Być może zaczęliby się liczyć z naszym zdaniem.

Gdyby tysiące osób stanęło przed pałacem prezydenta, to sama myśl „przecież oni nas powystrzelają jak kaczki„, paraliżowałaby cwaniackie zachowania polityków.

Strach przed społeczeństwem jest tym, co śni się po nocach złoczyńcom.

Nie tak dawno umarł Wojciech Jaruzelski. Jego opiekunka zwierzyła się, że przez ostatnie kilka lat generał był nieszczęśliwy, samotny, opuszczony. To jest powód dlaczego tacy jak Lech Wałęsa czy Aleksander Kwaśniewski powinni żyć do setki. Każdy dzień ich życia to strach przed przeszłością i społeczeństwem. To jest ich kara za życia.

Nie tak dawno policja w USA zorganizowała wykup broni. Płacili dość dobrze. Jaki był efekt? Ludzie oddawali starocie, aby pójść do sklepu i kupić nową broń. Po akcji policji wzrosła sprzedaż broni w sklepach.

Amerykanie są zindoktrynowani, ale wiedzą, że broń to prawdziwa wolność. Ameryka boi się strajków, pochodów przeciwko władzy. Kilka lat temu w Nowym Jorku tłumy strajkowały w rocznice ataku na Word Trade Center.

Wiecie gdzie ich przetrzymywali?

W starej hali ze szczurami i chemikaliami. Wydało się, kiedy wielu z protestujących trafiło do szpitali.

Po co te wszystkie przykłady?

Aby Ci pokazać, że broń to ochrona i droga do sprawiedliwości.

Rozbrojenie, to obrzucanie społeczeństwa każdym śmierdzącym błotem.

Uchwalają ustawy po nocach z dala od oczu społeczeństwa, kpią, plują w twarz, bo się nie boją.

Kara śmierci dla morderców

W każdym państwie powinno być prawo uśmiercające morderców. Jeżeli próbujemy resocjalizować osoby, które w żadnym wypadku nie chcą się zmienić, to wpuszczamy w społeczeństwo trutkę, zarazę. Zazwyczaj takie osobniki mają silną osobowość, przez to wpływają na otoczenie czy współwięźniów.

Co z tego, że zamkniemy morderców w więzieniu, jak każda osoba, która trafi tam zostanie zarażona jego/ich chorym spojrzeniem na świat. Nie istnieje słowo resocjalizacja w świecie osób, które nie pracują nad swoimi ułomnościami.

Powinniśmy powrócić do prawa, które Bóg zapoczątkował na początku:

Rodzaju 9:6

„Kto przelewa krew człowieka, przez człowieka zostanie przelana jego własna krew”.

Dzieje 25:11

„Jeżeli zawiniłem i popełniłem coś podpadającego pod karę śmierci, nie wzbraniam się umrzeć”.

Księga Wyjścia 21:23-25 

„Jeżeli zaś ona poniesie jakąś szkodę, wówczas on odda życie za życie, 24 oko za oko, ząb za ząb, rękę za rękę, nogę za nogę,25 oparzenie za oparzenie, ranę za ranę, siniec za siniec”.

Czy takie prawo nie jest okrutne?

Nie, jeżeli znajduje się w rękach uczciwych ludzi. Chrystus nakazał przebaczać wszystkim ludziom. Jeżeli ktoś okazuje skruchę, to takiej osoby nigdy nie wolno zabić, nawet jakby popełniła najgorsze zbrodnie. Za przeszłość osądzi ją Bóg.

Natomiast mordercy mocą prawa państwowego powinni podlegać karze śmierci.

Nie bądźmy bardziej święci od Boga

Skoro Bóg nakazał stosować prawo, w którym istnieje kara śmierci, obcięcie dłoni, noszenie broni, to dlaczego dzisiejsza obłuda człowiecza załamuje ręce nad karą śmierci?

Zaraz odzywają się obrońcy medialni, którzy twierdzą, że jest to nie humanitarne.

Skoro uczniowie Chrystusa nosili broń, to dlaczego my chrześcijanie chcemy być lepsi od praw Chrystusa?

Przecież, broń służy do straszenia, obrony i zabijania. Jeżeli Chrystus pozwalał na noszenie broni to wiedział doskonale, że w imię własnej obrony można kogoś zabić.

Łukasza 22:36

„Wtedy rzekł do nich: ‘Ale teraz kto ma sakiewkę, niech ją zabierze, i tak samo torbę, a kto nie ma miecza, niech sprzeda swą szatę wierzchnią i sobie jeden kupi”.

Łukasza 3:14

„Pytali go też i żołnierze: A my, co mamy czynić? On im odpowiadał: Nad nikim się nie znęcajcie i nikogo nie uciskajcie, lecz poprzestawajcie na swoim żołdzie.”

W świecie, w którym istnieje szatan nie możemy funkcjonować całkowicie rozbrojeni i podążać jak owieczki na rzeź.

Oczywiście posiadanie broni musi być skorelowane z prawem państwowym, ale sami musimy wiedzieć czego chcemy, zanim będziemy wywierać wpływ na polityków.

Kiedy zboczeńcy wiedzą, że każda kobieta może mieć gaz łzawiący, to zastanowią się dwa razy zanim wyjdą na ulicę. To samo ze złodziejami. Jeżeli prawo pozwala na zabicie każdego, kto napastuje właściciela domu na jego posesji, to nie będą ryzykować.

Jeżeli politycy wiedzą, że społeczeństwo może obronić się przed policyjnym państwem, to będą respektować prawa obywatelskie.

Tak, broń nie w każdych rękach jest bezpieczna, ale nie jest to argument na jej zakaz w świecie, w którym mniejszość chce zniewolić większość.

Czy mając swobodny dostęp do noża kuchennego, dochodzi do masowych morderstw z udziałem tego narzędzia?

źródło: pomazancowy.blogspot.com

 

Brz Robert Brzoza

P.S. 11 raportów/ebooków do pobrania. Teraz 1 Poziom w cenie 25 zł => za darmo  SzokWiedzy.pl.

Photo credit: Gideon Tsang / Foter / CC BY-SA

 Darmowe Info na Twojego Maila !

  Wpisz w poniższy formularz swoje imię, e-mail i kliknij przycisk „Uzyskaj Dostęp”, a ja będę wysyłał Ci najświeższe info o kłamstwach historycznych, sprzedawczykach polskich, zakłamanej ekonomii i wiele więcej…

Twoje dane są bezpieczne

Przeczytaj koniecznie:

21 Responses to “Każdy powinien posiadać broń!”

 • mjr.w st.spocz. AP on 1 lutego 2015

  Bron w rekach głupich to tak ja brzytwa w lapach malpy !

  Bron w USA jest dostepna i od dawna swietnie się nia handluje i „manipuluje”.
  Czy znacie taki narod ,który dobrze zna się na handlu i osiąga wspaniale wyniki ?
  Madrym nie trzeba tlumaczyc ,ze bez broni można zyc spokojnie ale to winno dotyczyc wszystkich.

  Wpierw trzeba stworzyć OBRONNOSC WOJSKOWA DANEGO NARODU i JEGO PANSTWA ,ZOLNIERZY WYPOSAZYC W NAJNOWOCZESNIEJSZA BRON i POSIADAC WLASNY PRZEMYSL ZBROJENIOWY .

  TO WOJSKO WINNO ZABEZPIECZAC WLASNY NAROD i OJCZYZNE PRZED KAZDYM BANDYTYZMEM i ZLODZIEJSTWEM,NAPADAMI i NAJEZDZTWEM,PRZED WROGIEM WEWNATRZ I ZEWNATRZ !!!
  Czy tak jest ?
  Zobaczcie co się dzialo w Polsce niczym zaczęto rozkradać Polske po 1989 roku .
  Najpierw POLSKE ROZBROJONO , ZLIKWIDOWANO POWSZECHNY OBOWIAZEK SLUZBY WOJSKOWEJ,OBOWIAZEK OBRONY OJCZYZNY wprowadzając NAJEMNY.
  ZLIKWIDOWANO PEZEMYSL OBRONNY,ZLIKWIDOWANO POLSKIE SZKOLNICTWO WOJSKOWE,WYPEDZONO POLSKICH ZOLNIERZY ZAWODOWYCH DO CYWILA (obawa przed buntem Polakow w mundurach i z bronia w rece).
  ZLIKWIDOWANO WIELE JEDNOSTEK WOJSKOWYCH,ZLIKWIDOWANO ILOSCIOWO CALE WOJSKO POLSKIE .
  ZDEWASTOWANO KOSZARY ,ZLOMOWANO lub ODSPRZEDANO WIELE UZBROJENIA i WYPOSAZENIA WOJSKOWEGO w POLSCE,UZALEZNIONO SIE OD DOSTAW OBCEGO SPRZETU WOJSKOWEGO (czytaj badziewia i złomu – F-ki amerykańskie,szmelc izraelski,zlom czolgowy niemiecki) !!!!!!

  Czy po latach wiecie już teraz dlaczego ?
  Wiec co dzisiaj da danie każdemu jakiejs lufy do reki ,kiedy przyjdzie na WAS BANDYCKIE NATO gdy zaczniecie się burzyc i buntować ,nie klekac i zginac karku przed PANAMI/BOZKAMI TEGO SWIATA ??????????

  DZIS JESTESCIE JUZ TYLKO ROZBROJONYMI NIEWOLNIKAMI !!!

  I na nic jalowe dysputy czy dac ludziom pistolet czy strzelbe do reki w celach obronnych,bo jest to tylko drwina z narodu .
  Osobiscie sam,na wlasna prosbe zlozylem bron i mundur zolnierza zawodowego w 1984 roku widzac ,ze jestem osamotniony w działaniach przeciw rozbrojeniu POLSKI już wtedy wiedziałem do czego nasi wrogowie zmierzają tumaniąc moich rodakow na rozne sposoby i gdy to mowilem swym kolegom wojskowym,ze gdy nic nie uczynimy WSZYSCY RAZEM ,to za niedługi czas wszyscy znajdziecie się za brama koszar i to się stało.
  Pozniej to już nawet zolnierzy lotnikow chroniących polskie niebo stracali a w 2010 roku wybito naczelnych generalow WP,ktorzy mogli stworzyć „nieposluszenstwo” oraz 2 prezydentow.

  Czy trzeba jeszcze cos do tego dopisać ?
  Chyba tylko to,ze OBCY STOWORZYLI NAM WOJSKOWYCH NAJEMNYCH Z RODOW MIESZANYCH ZOLNIERZY specjalistow od zabijania niewinnej ludnosci cywilnej na „misjach wojskowych”,tam gdzie narody we własnych państwach podnosili się z kleczek i nie chcieli przyjmować warunków niewoli,bronili własnych skarbow narodowych i samostanowienia !
  Wyslano NAJEMNIKOW na „misje ochrony” złodziejstwa,obcych interesow,rabunku i wszelakiej napaści,takoz tranzytu narkotykow a nawet zlota !

  STWORZONO NAJEMNYCH MORDERCOW W MUNDURACH zwanych dla ironii „wojskiem polskim” ,które dziś tak jak na Ukrainie będzie strzelac i to ogniem artyleryjskim DO WAS BEZBRONNYCH POLAKOW gdy zechcecie się ZORGANIZOWAC i wypedzic OKUPANTOW z własnej Ojczyzny !!!
  Plany te sa punkt po punkcie realizowane do calkowietej zagłady NAS POLAKOW SLOWIAN .
  Przez kogo dodawać nie ma potrzeby .

  Sa pytania droga POLSKA MLODZIEZY do nas wojskowych w stanie spoczynku ?

 • mjr.w st.spocz. AP on 1 lutego 2015

  Jeżeli WY MLODZI nie podejmiecie dzialan OBRONNYCH tu na miejscu w POLSCE liczcie się z CALKOWITA NIEWOLA jaka na Was nadchodzi .

  Pierwsze co musicie uczynic TO ODMOWA WYJAZDU NA WOJSKOWE MISJE ZAGRANICZNE choćby wam oferowali ogromne zarobki/pieniądze.
  Jeżeli być w wojsku to sluzyc TYLKO W SWEJ OJCZYZNIE BRONIAC JEJ PRZED WROGAMI DO OSTATNIEJ KROPLI KRWI !!!

  Po drugie – natychmiast domagać się od POLSKIEGO RZADU i PREZYDENTA PRZYSPOSOBIENIA/SZKOLENIA WOJSKOWEGO w KAZDEJ SZKOLE SREDNIEJ i NA STUDIACH !

  Po trzecie – KAZDY POLAK/POLKA MUSI UMIEC POSLUGIWAC SIE BRONIA STRZELECKA wszelkiego, kalibru,walki granatami i być przygotowanym do SAMOOBRONY !

  Po czwarte- NATYCHMIAST ORGANIZOWAC OBRONE TERYTORIALNA KRAJU (OT) wśród POLAKOW każdego wieku, w oparciu od gminy/miasta poczynając skończywszy na batalionach i brygadach w województwach i regionach wielkomiejskich.

  Po piate – być przygotowanym do wszelkich napadow oraz klesk zywiolowych i innych, w tym pogodowych/klimatycznych i umiec nieść POMOC LUDNOSCI CYWILNEJ w trudnych sytuacjach,szczegolnie matkom,dzieciom i starcom,ludziom slabym i kalekim.

  Po szóste – mieć ku temu przygotowane materialy i sprzet ratunkowy,wyposazenie medyczne oraz wszelkie inne zaopatrzenie, w tym woda i zywnosc (wodociągi polskie pod obcym zarządem będą wylaczone,miec zapasowe ujęcia wody i zasilanie energetyczne).

  Po siodeme – posiadac druzyny sanitarne ,zapas opatrunkow i lekow,POLSCY LEKARZE POLSKIE SZPITALE oraz wszelkie pomieszczenia do ratunku medycznego.

  Po osme- wies POLSKA i ROLNICY badzcie przygotowani do dzielenia się z innymi zapasami POLSKIEJ ZYWNOSCI ,bowiem obcy supermarkety wam zamkna i zwieja do swych matecznikow !

  Dziewiate – przewodnicy duchowi,kaplani ,opiekunowie dusz jednoczcie ludzi do dzialan humanitarnych,swiatynie i koscioly domy parafialne,plebanie wykorzystajcie tez do innych celów niż modlitwy i celebra,dajcie wiernym schronienie i zbiorowa organizacje .

  Dziesiate – WSZYSCY JEDNOCZCIE W POLSKIEJ NARODOWEJ ZBIOROWOSCI , NIE DAJCIE SIE POROZNIC i SKLOCIC ,RAZEM DZIALAJCIE W CELACH OBRONNYCH ,NIEPODLEGLOSCI i SUWERENNOSCI POLSKI !!!

  DO DZIALAN – JESZCZE POLSKA NIE ZGINELA !!!

 • nadia on 1 lutego 2015

  Bron ogolnie nie jest dobra,sluzy do zabijania. Miecz o ktorym wspomnial Chrystus to prawdopodobnie przenosnia. W Objawieniu 1:16 jest napisane: ”W prawej dloni swojej trzymal siedem gwiazd, a z ust jego wychodzil obosieczny ostry miecz,a oblicze jego jasnialo jak slonce w pelnym swoim blasku”. Inny werset mowi: ”Wtedy rzecze mu Jezus: Wloz miecz swoj do pochwy; wszyscy bowiem, ktorzy miecza dobywaja, od miecza gina” Mateusza 26:52
  Nawet strach pomyslec co by bylo, gdyby kazdy mogl nosic bron. Wystarczyloby jedno chrzakniecie i czlowiek ze strachu siega po bron i zabija automatycznie a dopiero potem przychodzi rozsadek. Skoro teraz jest podburzanie ludzi, to co dopiero jakby kazdy mogl posiadac bron. Mysle,ze wowczas wystarczylby maly spisek i ludzie wystrzelaliby sie jak kaczki. Jak dla mnie bron to nie jest dobry pomysl, lepiej opierac sie na mniej szkodliwych srodkach jak np. gaz lzawiacy czy paralizujacy, bo to nie zabija a na jakis czas jest spokoj z napastnikiem.
  Pozdrawiam :)

 • Nie hejtuje tylko obserwuje on 2 lutego 2015

  Witam
  Panie Robercie po co pisac ,ze nie reprezentuje sie zadnej religii swiatowej skoro umieszane sa wzmianki i nawolania do Boga w 5 na 6 artykulach przez Pana pisanych. Co gorsza nie mozna sie swobodnie wypowiadac przyklad , ostatnio czytalem jeden z komenatrzy napisany przez jednego z czytelnikow gdzie w odpowiedzi uslyszal slowa ,ze zostaje upomniany ostatni raz ! boo nie pozwoli mu Pan obrazac Boga. Pamietam tez dyskusje jakis czas temu gdzie jedna kobieta pisal komentarz na temat Boga a ktos inny ja z negowal , co owa kobieta uslyszala od Pana ? cos w stylu : nie przejmuj sie i mow co chcesz masz do tego prawo. Popadl Pan w jakas spirale w ktorej sam sie zgubil i coraz czesciej mozna spotkac w artykulach plapki medialne i nie tylko na ktore Pan sam sie lapie i uznaje za racje co w rezultacie chwyta kolejna duza grupa ludzi. Siedze na tej stronie przynajmniej raz dzienie od dlugiego czasu i z zalem obserwuje jak ( wedlug nnie ) artykuly schodza z poziomu i przekazuja coraz mniej wiedzy a udziela sie coraz wiecej Pana EGO.
  Krotko na temat tej broni
  Wedlug mnie : tak zgodze sie bron to wolnosc ale tez zwmocnienie agresji , nienawisci , przemocy do tego uruchomienie pewnych bodźcy w glowie przez mind control , moze prosciej mowiac odblokowanie pewnych kotwic w glowie ktore nam wkladaja do srodka ktore maja zadzialac w pewnej sytulacji. Legalna bron zrobila ze Stanow Zjednoczonych kraj poj…. i psycholi , strach wyjsc na ulice bo dostaniesz kulke. Jak widac mniej jest u nich protestow czy stajkow ale wydaje mi sie ,ze to ze wzgledu na to jak Amerykanie sie czuja wysoko i ponad wszystkich piora im mozgi i wmawiaja ,ze najwazniejszy jest dla nich obywatel i nie dadza sie nikomu dymac a jak do tego dojdzie to go zgniota jak prusaka.
  Oj niewiem czy sprawdzilo by sie takie prawo w Polsce mamy troche inna mentalnosc , charakter wykreowany przez dluugie lata i moglo by byc jeszcze gorzej. Moze poprostu otworzmy oczy i badzmy obiektywni :)
  Kochajmy sie !

 • waldek on 2 lutego 2015

  Witam to znowu ja, pisze pan że jest sługą Chrystusa a jest pan za posiadaniem broni…łamie pan przykazanie z dekalogu
  Nie będziesz zabijał…gdzie tu logika?
  Po co te artykuły jak powyżej,nie lepiej swoje życie poświęcić poszukiwaniom Boga w sobie…po co cytuje pan cytaty z biblii pisane przeż żydów 2 tyś lat temu i więcej.
  Pan powyżej ma całkowitą rację,… już samo posiadanie noża jak mówią mistycy to łamanie przykazania nie będziesz zabijał…..bo ktoś kto nosi przy sobie bron,nosi go z zamiarem użycia…żaden Bóg nie pozwalił na zabijanie jakie mamy w Biblii. chyba że pański Bóg i pańskie wyobrażenie Boga i cytowanie z sufitu wzięte cytaty jakoby Bóg pozwalał NA ZABIJANIE wyraziłem swoją opinię na temat artykułu. pana pozdrawiam i proszę nie odpisywać

 • Robert on 2 lutego 2015

  @nadia

  Nie można wszystkiego co ci nie przyjmuje Twoje nastawieni do Biblii traktować jako przenośnie.

  Werset, który cytujesz wyrwałaś z kontekstu.

  Oto całość:

  Mateusza 25:
  52 Wtedy Jezus rzekł do niego: «Schowaj miecz swój do pochwy, bo wszyscy, którzy za miecz chwytają, od miecza giną. 53 Czy myślisz, że nie mógłbym poprosić Ojca mojego, a zaraz wystawiłby Mi więcej niż dwanaście zastępów aniołów? 54 Jakże więc spełnią się Pisma, że tak się stać musi?»

  Dlaczego Chrystus zabronił używać miecza?

  Bo miało spełnić się proroctwo.
  Chrystusa na ziemi nikt nie musiał chronić, a le uczniów już tak.

  Dlatego każdy z nich miał nosić broń.
  Chrystus to wyraźnie powiedział:

  Łukasza 22:36
  „Wtedy rzekł do nich: ‘Ale teraz kto ma sakiewkę, niech ją zabierze, i tak samo torbę, a kto nie ma miecza, niech sprzeda swą szatę wierzchnią i sobie jeden kupi”.

 • Robert on 2 lutego 2015

  @Waldek

  Przeczytałeś dokładnie kontekst wersetów o nakazie posiadania broni płynący od Chrystusa do uczniów?

  Nie interesują mnie mistycy, filozofowie czy inne odłamy.
  Mnie interesują nauki Chrystusa.

  Skoro podważasz słowa Chrystusa, to czym dla Ciebie jest Biblia?

 • Robert on 2 lutego 2015

  @Nie hejtuje tylko obserwuje

  Czy wiara w Boga i bycie chrześcijaninem oznacza przynależność do religii?
  Rozczaruję Cię, zdecydowanie nie.

  Tak, Waldek został upomniany za szerzenie satanizmu.
  Nie po to buduję stronę o prawdzie biblijnej, aby ktoś czy jakaś grupa osób zniszczyła moją pracę, ilością komentarzy.
  Triki do przejęcia danego forum stosuje w internecie wiele grup.

  Piszesz: ” boo nie pozwoli mu Pan obrazac Boga.”
  Zdecydowanie nie pozwolę :)

  Czytając komentarze powinieneś zrozumieć, że:
  – blokuje tych, którzy nie chcą rozmawiać, tylko narzucać własne poglądy religijne,
  – bronie tych, którzy mają otwarty umysł, a są atakowani.

  Skoro uważasz, że pisze źle, to nie rozumiem dlaczego czytasz moje artykuły.
  Zbuduj własny blog lub idź tam gdzie piszę lepiej.

  Myślę, pe za dużo się oczytałeś o mind control :)

  To nie pozwolenie trzymania broni zrobiło z pewnych dzielnic w USA „kraj psycholi” – Twoje słowa.
  Myślę, że nie wiesz co piszesz o USA.
  Powtarzasz jakieś zasłyszane slogany.
  USA to bezpieczny kraj, problem w tym, że nie umieją sobie poradzić z gangami.
  Nie umieją albo nie chcą.
  Ciągle w tych samych miastach i tych samych dzielnicach dochodzi do strzelanin.
  Chyba sam przyznasz, że łatwo można rozwiązać problem.

  USA to państwo policyjne, dlatego istnieją te gangi, które mają pozwolenie.

 • Robert on 2 lutego 2015

  @Waldek

  A gdzie ja napisałem, że należy zabijać, mordować, gwałcić?

  Ja napisałem, że Chrystus nakazał uczniom kupienia miecza.
  To jest fakt biblijny.

  Czy Chrystus tym samym nakazał zabijać?
  NIE.

  Co chcesz ten werset wyrzucić z Biblii?

 • Kotek on 2 lutego 2015

  sytuacja jest jaka jest. Należy jednak coś robić a nie iść jak te owieczki na rzeź! To głupie!
  A głupota jest grzechem:

  św Tomasz powiedział „Tylko wówczas wola ludzka jest odporna na grzech, gdy rozum człowieka nabierze odporności na niewiedzę i błąd” summa contra Gentiles IV, 70

  Broń jest potrzebna nie do zabijania bliźnich lecz do obrony własnego zycia, własnej rodziny, kraju w przypadku ataku najeźdźców. Każdy powinien mieć broń. Po to aby móc się bronić. I o tę broń musimy się teraz starać.
  Tymczasem walczmy informacją, tak aby do każdego dotarło w jakiej jesteśmy sytuacji i co możemy zrobić. A możemy dużo, i to niekoniecznie wychodząc na ulicę…. lub przynajmniej jeszcze nie teraz… https://bontonek.wordpress.com/

 • nadia on 2 lutego 2015

  ” Za przeszłość osądzi ją Bóg.
  Natomiast mordercy mocą prawa państwowego powinni podlegać karze śmierci.” To jest Pana cytat, za przeszlosc osadzi Bog,ale za terazniejszosc mamy sami osadzac? To po co w takim razie czekac na Sad Ostateczny, skoro mozemy sami osadzic ludzi, ktorzy wydaja nam sie zli? Po co mamy byc pokorni i milujacy Boga, oraz blizniego swego jak siebie samego, skoro ja mam kogos na oku, bo mi nadepnal na odcisk i zalatwie ta sprawe po swojemu. To chyba nie ten tok myslenia.
  2 List do Tesaloniczan mowi:”6 Jeśli jednak sprawiedliwą jest rzeczą u Boga, żeby odpłacił uciskiem tym, co was uciskają,
  7 a wam, którzy uciśnieni jesteście, odpoczynkiem z nami, gdy się Pan Jezus objawi z nieba z aniołami swej potęgi,
  8 w płomieniu ognistym, wymierzając pomstę tym, co Boga nie znają i co nie są posłuszni ewangelii Pana naszego Jezusa Chrystusa.
  9 Oni ponosić będą kary wieczne w zatraceniu – od oblicza Pana i od chwały mocy jego,
  10 gdy przyjdzie, aby być uwielbionym w świętych swoich i okazać się podziwienia godnym w ów dzień we wszystkich, co uwierzyli – ponieważ wierzyliście świadectwu naszemu do was.
  11 Dlatego także modlimy się zawsze za was, aby Bóg nasz uczynił was godnymi wezwania swego i wypełnił z mocą wszelkie staranie o dobro i dzieło wiary,
  12 aby imię Pana naszego Jezusa Chrystusa rozsławione było w was, a wy w nim według łaski Boga naszego i Pana Jezusa Chrystusa.”
  Panie Robercie my mamy walczyc, ale wkladajac na siebie zbroje duchowa a nie fizyczna.
  List do Efezjan 6:10-17 mówi: „W końcu bądźcie mocni w Panu – siłą Jego potęgi. Obleczcie pełną zbroję Bożą, byście mogli się ostać wobec podstępnych zakusów diabła. Nie toczymy bowiem walki przeciw krwi i ciału, lecz przeciw Zwierzchnościom, przeciw Władzom, przeciw rządcom świata tych ciemności, przeciw pierwiastkom duchowym zła na wyżynach niebieskich. Dlatego weźcie na siebie pełną zbroję Bożą, abyście w dzień zły zdołali się przeciwstawić i ostać, zwalczywszy wszystko. Stańcie więc [do walki] przepasawszy biodra wasze prawdą i oblókłszy pancerz, którym jest sprawiedliwość, a obuwszy nogi w gotowość [głoszenia] dobrej nowiny o pokoju. W każdym położeniu bierzcie wiarę jako tarczę, dzięki której zdołacie zgasić wszystkie rozżarzone pociski Złego. Weźcie też hełm zbawienia i miecz Ducha, to jest słowo Boże”.
  Prosze sobie przeczytac ostatnie zdanie – miecz Ducha, czyli Slowo Boze. Mam nadzieje,ze nadal Pan czyta Pismo Swiete, rozwaza je i modli sie ( nie twierdze,ze tak nie jest, prosze tego opatrznie nie zrozumiec jak panski kolega )
  Jest tez takie powiedzenie:
  ”Biblia, to taka ksiega, ktora trzyma Cie z dala od grzechu, lub grzech trzyma Cie z dala od tej ksiegi”.
  Pozdrawiam :)

 • Robert on 2 lutego 2015

  Znalazłem bardzo ciekawe badania z książki „Ukryte terapie” – Zięba

  Liczba lekarzy w USA = 700,000
  Liczba wypadków śmiertelnych przypadkowo spowodowanych prze lekarza (ale tylko tych
  zgłoszonych) = 120,000
  Liczba takich przypadków śmiertelnych przypadających na jednego lekarza = 0.171

  Liczba osób posiadających (legalnie) broń w US = 80,000,000
  Liczba wypadków śmiertelnych wynikających z użycia broni = 1,500
  Liczba wypadków śmiertelnych przypadających na jednego właściciela broni = 0.0000188

  Stąd, lekarze są 9 000 razy bardziej groźni niż właściciele broni.

 • Robert on 3 lutego 2015

  @nadia

  W artykule napisałem:
  „Oczywiście posiadanie broni musi być skorelowane z prawem państwowym, ale sami musimy wiedzieć czego chcemy, zanim będziemy wywierać wpływ na polityków”.

  Co to oznacza?
  Rolą państwa jest uchwalać sprawiedliwe prawo dla wszystkich.
  Czy ja napisałem gdzieś, że mamy się mordować_

  Bardzo dobrze to zrozumiał @Kotek.

  Proszę się nie zapędzać w prywatnej ocenie mojej osoby.

 • Robert on 4 lutego 2015

  Zapraszam do zapoznania się z zasadami komentowania – https://zastopujczas.pl/jak-komentowac

 • pantofelek on 12 lutego 2015

  Manipulacja z pana strony powołuje sie pan na biblie i postepuje jak stereotypowi swiadkowie Jechowy wybiera tylko korzystne dla siebie cytaty .
  I to ze starego testamentu jakby nowy nie obowiązywał .
  Niestety ten artykół to jeden wielki subiektywizm w obronie zgóry pzryjętej tezy wynikającej z pana przekonań .
  Pańskie prawo.

 • Robert on 12 lutego 2015

  @pantofelek

  W artykule znajdują się trzy wersety z Nowego Testamentu, a dwa ze Starego. Więc?

  Bardzo jestem ciekawy rozwinięcia „subiektywizmu”.

  Napisz dokładnie na czym on polega i proszę o twoją opinię na ten temat popartą Biblią.

 • pantofelek on 14 lutego 2015

  Co do bibli się lepiej nie powoływać ,bo niema tam za kszty obiektywizmu .
  (Chociaż Co do cytatów owszem ma pan zapewne racje , nie znam dobrze bibli więc nie będe się spierał i rzucał cytatami )

  Najbardziej obiektywne jest oparcie się o naukowe metody ,a pan powołuje sie na biblie to nie jest i nigdy nie będzie argument .
  Nie przedstawił pan żadnych zródeł naukowych na żadne nawet się nie powołał ,nie podał przyjętych założeń i metodologi ,a przede wszystkim nie wyważył za i przeciw .

  Opisał pan wszystko jedostronie a więc subiektywnie ( Nie mówię jednak ,że subiektywne zdanie nie może być prawdziwe )

  Zmojej strony uznaje tylko jeden argument na rzecz powszechnego posiadania broni ten wrazie wojny ( lecz bardzo dla mnie silny, jednak nie przeważa- zbyt wiele mam przeciw obiektywnych argumentów )

  Może niepotrzebnie się naprodukowałem ,bo obalenie własnej tezy ma pan w tytule
  Każdy powinien posiadać broń!

  Każdy czyli psychopaci ,alkoholicy ,teściowe itp czyli nonsens .

 • Robert on 14 lutego 2015

  @Pantofelek

  Powiem szczerze, że ciężko odpisywać mi na takie komentarze, kiedy nie ma odrobiny zrozumienia.

  Jeżeli z tytułu wynika, że broń należy rozdawać mordercom i psychopatom…to ja nie mam już nic do dodania.

 • pantofelek on 14 lutego 2015

  Bo tytuł jest sformułowany jako chwytliwy nagłówek , pod tym względem spełnił swoja funkcje bo zachecił do przeczytania , ale trąci dziennikarstwem w stylu powszechnie dostepnych portali .

  Czy artykół autora który tworzy zdanie sprzeczne logicznie ma jakąś wartość ?
  Poza tym nie twierdze ,że pan tak uważa nie wiem co komu w głowie siedzi ,tylko że słowo każdy wskazuje na subiektywizm właśnie .
  Brzmi kategorycznie ,a wg mnie rzadko kiedy na tak poważne sprawy mozna oceniać tak jednoznacznie zero-jedynkowo ,widać jest pan mocno przekonany do posiada broni przez ogół .

  Tytuł nie przeważa wtym wszystkim ,zapytał pan o tkz subiektywność to odpowiedziełem, swoją drogą ciekawa strona ,uczepiłem się akurat tego artykółu bo bardzo mi zależy aby powszechnego dostępu do broni jednak nie było .

 • Boguslaw Biedrzynski on 2 listopada 2016

  Sądownictwo w Polsce, posługując się terminologią rolnicza, nie wymaga plewienia, tylko zaorania i obsiania na nowo .
  Ilu takich Biedrzyńskich jest w Polsce, panie Ministrze Ziobro?
  „Łatwiej w Polsce liczyć na sumienie przestępcy niż na sumienie wymiaru sprawiedliwości”.
  Bajkowy operat szacunkowy biegłego Jerzego Karpińskiego sprawa pokrzywdzonego Bogusława …
  https://www.youtube.com/watch?v=RNLEELvzZd8

 • aga on 18 marca 2018

  ostatnio w Polsce ochroniarz postrzelił bandytę – teraz jest oskarżony. To zwykły cywil nie ma szans, zwłaszcza jak napastnik zdechnie.
  ostatnio głośno się zrobiło o tym, że nie istnieje żadne Państwo Polskie! więc każdy jest wolny!

  https://wojdabejda.wordpress.com/category/prawo-morskie/ – droga do wyzwolenia Polski i świata z żydowskiego jarzma
  https://suwerenny.wordpress.com/ – DEKLARACJA WOLNEGO CZŁOWIEKA
  https://miziaforum.wordpress.com/…/nie-partie…/ – Konfederacja Narodowa
  https://wojdabejda.wordpress.com/2018/01/ – odpowiadacie prywatnie do trzeciego pokolenia za szkody
  https://wojdabejda.wordpress.com/…/miedzynarodowa…/ – taryfa-odszkodowawcza

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *