Carpe diem, czyli co zgotują ci bogowie?

 Impreza

„Carpe diem”, a polskie: „róbta co chceta”, to fajne dla ucha hasła. Brzmią jak szelest wodospadu. Wodospad jest piękny, ale obcowanie z nim może skończyć się śmiercią.

To hasełko „carpe diem” w całości tak brzmi: „chwytaj dzień, bo przecież nikt się nie dowie, jaką nam przyszłość zgotują bogowie…”.

Ludzie są nieświadomi, że żyją pod kontrolą bogów, to oni kierują ich życiem. Chwytają dzień, nie pytając, czy to „coś” jest dobre, czy złe.

Jednodniowe związki, picie do poziomu zezwierzęcenia, chwytanie wszystkiego, co podsunie im okazja. To jest tzw. wykolejenie życiowe. To jest powód krwawych zbrodni w wielu miejscach historii świata: i na Indianach i na Polakach i na innych narodach.

Okrucieństwa są powtarzane:

 • gwałty, okaleczanie i morderstwa kobiet,
 • gwałty i okrutne znęcanie się nad dziećmi,
 • wyrzynanie organów na żywca,
 • wbijanie na pale dzieci…

Te same zbrodnie powtarzają się w wielu miejscach historii. Tak jakby za to wszystko odpowiedzialny był jeden i ten sam bóg – idąc tokiem myślenia hasełka: „carpe diem”.

Skąd bogowie biorą ludzi do wykonywania takich zbrodni?

Na przykład Niemcy, którzy w bestialski sposób znęcali się nad Polakami, mieli… rodziny, dzieci.

Powodem okrutnych zbrodni i wielu dramatów jest człowiek, ale nie każdy człowiek. Tylko taki, który nie ma żadnych wartości, który żyje według hasełka: „carpe diem”.

Tego rodzaju osoby, przeniesione w warunki wojny, swobody obyczajowej, braku odpowiedzialności, zrobią wszystko, co… inni robią. Będą kraść, zabijać, gwałcić, bestialsko mordować, bo… tak robią wszyscy. Najpierw mają opory, ale inni wiedzą, jak po sznurku prowadzić takie osoby, do wykonywania najgorszych rzeczy.

Wiesz, dlaczego korumpuje się tzw. doły społeczne, czy to w korporacji, w wojsku, w polityce, czy w państwie?

Aby doły, nie mogły nic złego powiedzieć o górze, o tych siedzących na wyższych stołkach.

Skorumpowane doły robią to samo, co skorumpowana góra, tylko skala jest inna.

Dlatego nawet, jak nie wierzysz w Boga, to warto żyć według wysokich wartości społecznych. Warto kochać, pomagać, szanować, odrzucić wszystkie kłamstwa – te religijne też. (Zobacz: „Chrześcijanie nie znają Biblii„).

W przeciwnym razie, będziesz podlegał jakimś bogom, będziesz materiałem na przyszłego…

Zwróć uwagę, że dawniej, kiedy powstało to hasełko: „chwytaj dzień, bo przecież nikt się nie dowie, jaką nam przyszłość zgotują bogowie…„, ludzie wiedzieli, że są bogowie, że są jakieś postacie duchowe, które kierują ich życiem.

Dzisiaj, ta wiedza została zapomniana. Ludzie wierzą w dzikie przeznaczenie, w los życia. Oddają swoje decyzje intuicji, przekonaniom, wyczuciu.

Nie rozumieją, to co dawniej było ogólną wiedzą. Carpe diem, czyli chwytaj dzień, to oddanie się pod opiekę niebezpiecznym postaciom duchowym. Biblia mówi o nich demony.

Nasze życie musi być zbudowane o twarde wartości: nie kradnę nie dlatego, bo pójdę do więzienia, tylko dlatego, że mam takie wartości. Kradzież to krzywda względem innej osoby, to brak miłości.

Gdybyśmy tak podchodzili do życia, to źli ludzie nie opanowaliby świata, nie kierowaliby każdą dziedziną życia.

Warto odbudować wartości, podnieść jakość życia, dawać innym przykład. Można robić to opierając się o silny kręgosłup moralny, o silny – wartościowy charakter. Jednak łatwiej będzie ten kręgosłup oprzeć o wiarę w prawdziwego Boga Ojca i o wiarę w prawdziwe imię Jego Syna: Jeszu – sprawdź

Skoro dawniej wierzono, że istnieją bogowie, to Bóg Ojciec i Pan Jeszu są silniejszym Bogami od tzw. bogów: 

„A choćby byli na niebie i na ziemi tak zwani bogowie – jest zresztą mnóstwo takich bogów i panów, dla nas istnieje tylko jeden Bóg, Ojciec, od którego wszystko pochodzi i dla którego my istniejemy, oraz jeden Pan, Jeszu Chrystus, przez którego wszystko się stało i dzięki któremu także my jesteśmy1 Koryntian 8:5-6.

 Dlatego warto być pod opieką Mocarzy, a nie zwykłych bożków.
.

Robert RobertBrzoza.pl Polski Portal Informacyjny

P.S. Ebook: Największy Przekręt Wielu Religii => Bezpłatnie

Form by (e)NeTesFoto: By oleghz

Przeczytaj koniecznie:

3 Responses to “Carpe diem, czyli co zgotują ci bogowie?”

 • Jacek on 17 marca 2019

  Dobry artykuł.

 • Robert on 17 marca 2019

  Dzięki Jacek

 • Hubert on 18 marca 2019

  Fajny artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *