Czy uzdrowiciele leczą ?

Wróć

Czy „uzdrowiciele” faktycznie leczą ludzi ?

        Oglądałem kilka historii osób, które leczą ludzi „jakąś” siłą. Jeżeli znasz prawdę, to bardzo szybko zorientujesz się kto za tym stoi.

Widziałem jeden przypadek, gdzie przed uzdrawianiem ludzie musieli podchodzić do trójkąta wiszącego na ścianie i modlić się do niego.

Nie pozwól, aby jakakolwiek choroba czy sytuacja życiowa doprowadziła Cię do takiego upadlania się.

Z jednej strony chcesz, aby to Bóg Ci pomógł, a z drugiej strony idziesz i modlisz się do szatana, korzystając z jego sztuczek.

Szatan ze swoimi demonami nie ma zdolności uzdrawiania. Taką moc ma tylko Bóg i osoby, które Mu służą.

To w jaki sposób „uzdrowiciele” leczą ?

Oni nie leczą żadnych chorób.

Zobaczmy co pisze Apostoł Marek o oskarżaniu Chrystusa przez uczonych w Piśmie w sprawie wyganianiu demonów:

Marka 3:22- 26

„(22)A uczeni w Piśmie, którzy przyszli z Jerozolimy, mówili: Ma Belzebuba i mocą władcy złych duchów wyrzuca złe duchy. (23) Wtedy przywołał ich do siebie i mówił im w przypowieściach: Jak może szatan wyrzucać szatana? (24) Jeśli jakieś królestwo jest wewnętrznie skłócone, takie królestwo nie może się ostać. (25) Jeśli dom wewnętrznie jest skłócony, to taki dom nie będzie mógł się ostać. (26) Jeśli więc szatan powstał przeciw sobie i jest ze sobą skłócony, to nie może się ostać lecz koniec z nim”.

Chrystus w powyższym wersecie mówi, że osoba, która ma moc szatana nie może leczyć za pomocą wypędzania złych duchów, ani wogóle wypędzać złe duchy.

Uzdrowiciele, którzy weszli w świat demonów nie mogą leczyć chorób. Nie mają takiej mocy, która pochodzi tylko od Boga.

Chrystus mówił, że szatan nie może wyrzucić szatana. Dlatego uzdrowiciel nie ma możliwości wypędzić żadnego demona czyli nie może wyleczyć żadnej choroby.

To dlaczego jest dużo „uleczonych” osób ?

Zauważ, że relacje z seansów nigdy nie mówią o stu procentowej efektywności. Natomiast mówią o pewnych przypadkach wyleczenia ludzi.

W kolejnym wersecie mamy rozwiązanie problemu.

2 Tesaloniczan 2:9

9Pojawieniu się jego towarzyszyć będzie działanie szatana, z całą mocą, wśród znaków i fałszywych cudów, 10z wszelkim zwodzeniem ku nieprawości tych, którzy idą na zagładę, ponieważ nie przyjęli miłości prawdy, aby dostąpić zbawienia. 11Dlatego Bóg dopuszcza działanie na nich oszustwa, tak iż uwierzą kłamstwu”

Uzdrowiciele mogą dać pozór wyleczenia tylko tych chorób, za które odpowiedzialny jest szatan. Czynią to na podstawie „fałszywych cudów”, które polegają na wyciszeniu się demona.

Wiemy z artykułu „Leczenie poprzez wypędzanie demonów„, że Chrystus leczył niektóre choroby, wyrzucając demony z ludzi.

Uzdrowiciele pod wpływem demonów nie mogą ich wyrzucić, ale demony pozorują wyleczenie choroby, poprzez nie atakowanie danej osoby tą przypadłością.

Na jak długo ?

Tego nie wiem, ale na pewno choroba wraca, ponieważ demon dalej tkwi w danej osobie. Jest to sztuczka, która ma zwieść ludzi do skłonienia się ku uzdrowicielom. Kolejny raz szatan udowadnia Bogu, niewierność ludzi.

Jakie tutaj jest niebezpieczeństwo dla Ciebie ?

Przypomnę Ci jeszcze raz werset biblijny:

Piotr list do Koryntian 10:20-21:

„Nie chciałbym byście mieli coś wspólnego z demonami. Nie możesz pić z kielicha Pana i z kielicha demonów, nie możesz zasiadać przy stole Pana i przy stole demonów”.

Wybierając uzdrowicieli odrzucasz Boga. Tracisz jakąkolwiek ochronę i opiekę ze strony Boga. Od tego momentu jesteś pod opieką szatana.

Poprzez swój wybór odrzuciłeś/odrzuciłaś Boga. Wybierając uzdrowicieli, wróżki, jasnowidzów itd. zapraszasz demony do swojego życia.

Pomyśl, czy zaprosiłbyś/zaprosiłabyś seryjnego morderce do swojego domu w którym mieszkasz z rodziną i z dziećmi ?

A demony i szatan to kim są ?

Są to istoty, które opanowują ludzi, aby nimi rządzić. Osoby, które są pod panowaniem demonów mordują, gwałcą i robią wiele złych rzeczy.

Nie zdziw się jak od chwili wróżenia czy uzdrawiania, Twoje życie będzie tylko coraz gorsze. Pojawią się choroby, różne napady „złego charakteru”, używki itd. I co najgorsze, nigdy nie będziesz wiązać ich z wizytą u „uzdrowiciela” czy wróżki. Nie przyjdzie Ci do głowy, że Ty sprowadziłaś/sprowadziłeś na siebie nieszczęście. A demonom nie zależy na Twoim szczęściu.

Dlatego nigdy nie uczestnicz w żadnych seansach z wróżkami, uzdrowicielami, magikami czy wypędzaczami duchów. Nawet jeżeli uzdrowiciele reprezentują jakąś religię. Idąc na takie widowisko masz duże prawdopodobieństwo, że wrócisz do domu z demonem.

 

Robert Brzoza Robert Brzoza

2 Responses to “Czy uzdrowiciele leczą ?”

 • Mateusz on 9 grudnia 2015

  Odnośnie tego artykułu , co Pan sądzi o psychologii , czy wszystko należy zostawić Bogu ? Pozdrawiam

 • Robert on 9 grudnia 2015

  @Mateusz

  Należy non stop pracować nad sobą.
  Każdy ma wady, pokusy.
  Walka z charakterem trwa przez całe życie.
  Dlatego psychologia człowieka jest bardzo ważna.
  Jeżeli ktoś myśli, że Bóg nagle obdarzy go cudami i będzie idealnym człowiekiem, to może szybko stracić wiarę.
  To nie tak działa.
  Bóg pomaga, daje talenty, wskazuje kierunek, rozwiązania problemów, ale całą resztę musimy sami zrobić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *