Duchy nieczyste – demony

Wróć

Świat demonów

        Demony są istotami duchowymi, tak samo jak anioły. Biblia nie opisuje świata demonów, ale na przykładzie aniołów wiemy jak one funkcjonują.

Mogą ukazywać się ludziom, przybierać różne postacie, znają nasze myśli.       

Są inteligentniejsze i silniejsze od człowieka, dlatego Pan Bóg ostrzega nas  przed nimi. Zabrania kontaktu z nimi. W momencie, kiedy udajesz się do wróżki, jasnowidza czy uzdrowiciela korzystasz z mocy demonów. W tym momencie dajesz im aprobate do wejścia w Twoje życie.

Od tej chwili może być tylko gorzej. Możesz chorować, szybciej wpadać w atak szału, częściej pić alkohol przez co wpaść w alkoholizm. Tak samo może stać się z narkotykami, seksem. Nagle okaże się że podoba Ci się ta sama płeć.

Tych „niespodzianek” szatan ma bardzo dużo dla każdej osoby, która wejdzie w świat demonów. Zresztą każda osoba może być zaatakowana przez demony, jeżeli nie jest chroniona przez Boga.

Nawet uczniowie Chrystusa bali się duchów. Wystraszyli się gdy widzieli chodzącego Chrystusa po wodzie. Myśleli że to duch. Jana 6:19.

Tak samo jak aniołowie również demony mogą przybierać postać człowieka i czynić wiele rzeczy, które człowiek uważa za cuda. W końcu demony to zbuntowane anioły, a nigdzie w Biblii nie pisze, że Bóg odebrał im moc duchową.

Z tego powodu są potężniejsze od człowieka, który nie ma szans prowadzić z nimi fizycznej wojny.

Jedyną naszą obroną przed demonami jest opieka Boga lub jego Syna połączona wiarą w prawdziwego Boga. Jeżeli staniesz całym sercem i uczynkami po stronie Boga, wtedy demony nigdy Cię nie zaatakują. Mogą Cię kusić do różnych złych rzeczy, ale nie będą Tobą rządzić i kierować.

Ewangelia Marka 3:27 

 „Nikt nie może wejść do domu mocarza i sprzęt mu zagrabić, jeśli mocarza wpierw nie zwiąże, i dopiero wtedy dom jego ograbi.”

 List do Rzymian 8:31

„Cóż więc na to powiemy ? Jeżeli Bóg z nami, któż przeciwko nam?”

 

 

Robert Brzoza Robert Brzoza

Przeczytaj koniecznie:

2 Responses to “Duchy nieczyste – demony”

 • Ur on 31 sierpnia 2017

  Czy Bóg nie wiedział co zrobią Demony jak ich tworzył? Po co ich stworzył? Przecież musiał wiedzieć którzy upadną a którzy oprą się złemu. Czemu stworzył tych złych?

 • Robert on 1 września 2017

  Ur

  Bóg nie stworzył demonów ani szatana.
  Bóg stworzył wszelakie postacie duchowe.
  Po stworzeniu napisał, że to co powstało jest bardzo dobre.

  Tak jak ludzie, tak samo postacie duchowe mają wolną wolę.
  Pierwszy sprzeciwił się diabeł/szatan.
  Zapragnął być Bogiem.
  Później sprzeciwili się inni aniołowie/wysłannicy.
  Demony, to byli aniołowie, którzy stoją obecnie po stronie szatana.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *