Dlaczego anioły zeszli na ziemię ?

Wróć

        Anioły znali Boga, wiedzieli, że jest On potężny i nie pozwoli im na żadne nieposłuszeństwo.

Dlaczego anioły opuściły Boga ?

Kto ich do tego skłonił ?
Pamiętasz jak szatan przebiegle wykorzystał Ewe. Szatan jest również zbuntowanym aniołem. Dlatego nie trudno było mu przekonać innych aniołów do buntu. Jest bardzo sprytny. Wiedział jak to zrobić. Miał pole do popisu, ponieważ Biblia mówi, że jest bardzo dużo aniołów w niebie.

Oto wersety z różnych części Biblii opisujące liczbę aniołów w niebie:
”I nagle przyłączyło się do anioła mnóstwo zastępów niebieskich, które wielbiły Boga…” –  Łukasza 2:13
„Czy myślisz, że nie mógłbym poprosić Ojca mojego, a zaraz  wystawiłby Mi więcej niż dwanaście zastępów aniołów ?” – Mateusza 26:53

Szatan przed potopem jak i po potopie skusił anioły, aby zrealizować swój plan. Plan był następujący – przejąć władzę nad ludzkością. Szatan przekonał aniołów pięknym wyglądem kobiet na ziemi.

Księga Rodzaju 6:2

„Synowie Boga widząc, że córki człowiecze są piękne, brali je sobie za żony.”

Zapewne obiecał im również władze na ziemi, którą sprawowali w swoich klanach.

Innym powodem, który skusił aniołów do zejście na ziemię mogła być zazdrość o człowieka, ponieważ władzę nad ziemią Pan Bóg dał nie aniołom, a ludziom.

Rodzaju 1:26-27

“ (26) I przemówił Bóg: „Uczyńmy człowieka na nasz obraz, na nasze podobieństwo, i niech im będą podporządkowane ryby morskie i latające stworzenia niebios oraz zwierzęta domowe i cała ziemia, jak również wszelkie inne poruszające się zwierzę, które się porusza po ziemi”. (27) I Bóg przystąpił do stworzenia człowieka na swój obraz, na obraz Boży go stworzył; stworzył ich jako mężczyznę i kobietę. (28) Potem Bóg ich pobłogosławił i rzekł do nich Bóg: „Bądźcie płodni i stańcie się liczni oraz napełnijcie ziemię i opanujcie ją, a także podporządkujcie sobie ryby morskie i latające stworzenia niebios, i wszelkie żywe stworzenie, które się porusza po ziemi”.

Hebrajczyków 2:5 

„Gdyż nie aniołom podporządkował przyszłą zamieszkaną ziemię, o której mówimy.” 

To człowiek miał panować na ziemi i nad wszelkimi istotami zamieszkującymi ją.

Aniołowie nie dostali takiej możliwości, dlatego między innymi rozpoczęli bunt, rewolucję przeciwko Bogu. Ludzie poparli bunt i stanęli po stronie nowej władzy. Tylko Noe sprzeciwił się nowym rządom.

Następnym powodem buntu, mógłbyć obowiązek służenia aniołów ludziom. Mateuszat 4:11, Łukaszak 1:19, Łukaszak 22:43

Niektórzy aniołowie mogli to przyjąć za zniewagę. Mogli uważać się za dużo bardziej rozwiniętym bytem, niż człowiek.

W rzeczywistości ludzie są na „niewiele niższym poziomie”, niż aniołowie.

Hebrajczyków 2:6   

“Lecz pewien świadek dał gdzieś dowód, mówiąc: „Czymże jest człowiek, Że o nim pamiętasz, lub syn człowieczy, że się o niego troszczysz? (7) Uczyniłeś go niewiele niższym od aniołów; ukoronowałeś go chwałą i szacunkiem oraz ustanowiłeś go nad dziełami twoich rąk. (8) Wszystko podporządkowałeś pod jego stopy”. A podporządkowując mu wszystko, Bóg nie pozostawił niczego, co nie byłoby mu podporządkowane. Teraz jednak jeszcze nie widzimy, żeby mu wszystko było podporządkowane.”

Ale…może jeszcze nie wierzysz w olbrzymy ?

Nie wierzysz Biblii ?
A co z odkryciami archeologicznymi.
Za dużo odkryto monstrualnych szkieletów, aby był to przypadek. I co ciekawe pojawiają się one w różnych kulturach.

Jeżeli dojdziesz do pewnych informacji, to dowiesz się że niektóre odkrycia archeologiczne próbowano ukryć przed społeczeństwem. Gdyby nie internet trudno byłoby dowiedzieć się o nich. Zresztą dzięki internetowi wiele rzeczy staje się oczywistym. Bardzo łatwo jest zniszczyć tysiąc książek. Ale już prywatnych stron internetowych nikt nie jest w stanie usunąć.
Pomyśl…
Pan Bóg nie stworzył olbrzymów. Adam i Ewa byli normalnymi wzrostem ludźmi. Gdyby było inaczej Biblia nie nazwałaby synów Boga „mocarzami”. Zapewne nic by nie mówiła na temat ich wzrostu. O rzeczach oczywistych nie mówi się.

Po potopie Noe z rodziną również musieli być normalnego wzrostu. W przeciwnym wypadku nie zwracano by uwagi na wzrost innych narodów.
Po co mieli by to robić jeżeli wszyscy byli tego samego wzrostu ?
Z tego wynika, że po potopie nie wiadomo skąd pojawili się ludzie wysokiego wzrostu.
Wierzysz w ewolucje….Nie wydaje mi się…..Za krótki czas. Zresztą ewolucja nie jest nauką Boga. Albo wierzysz w stwarzanie – naukę Boga, albo w ewolucje – naukę szatana. Niektórzy miksują te dwie metody. Nie można dodać ziarno fałszu do prawdy. To już nie będzie czysta prawda Biblijna.
 

Robert Brzoza Robert Brzoza

 

2 Responses to “Dlaczego anioły zeszli na ziemię ?”

  • Adam on 22 czerwca 2014

    Co mozecie wiedziec o zatanie i Bogu

  • zuza on 2 lipca 2015

    Jest jeszcze jeden powód zejścia aniołów na ziemię. Plan szatana był znacznie głębszy, nie tylko o zazdrość i chęć rządzenia ludźmi i ziemią chodziło. Szatanowi zależało żeby ród ludzki splamić i żeby nie doszło do narodzin Jezusa. A wiadomo że Jezus miał zrodzić się z „czystych” ludzi, a nie hybryd jakie panoszyły się przed potopem. Rasa byłaby skalana.
    Więc szatan chciał żeby całe Boże zamierzenie co do ludzi, wzięło w łeb 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *