Dzisiejsi Żydzi nie są potomkami Judejczyków

żydzi
Izrael w sensie ciągłości od Abrahama i Dawida jest i będzie w łasce u Boga. Jednak Izrael w sensie państwa założonego w Palestynie przez ludzi twierdzących, że są potomkami dawnych Izraelitów, nie jest narodem wybranym.

Wybrany jest naród pochodzący od Abrahama wydający odpowiednie owoce.

Dlatego Paweł podaje przykład oliwki (list do Rzymian 11). W tym przykładzie Izrael Boży to szlachetna oliwka. Paweł pisze, że jeśli jej gałęzie nie będą wydawały odpowiedniego owocu to zostaną wycięte, a w ich miejsce zostaną wszczepione gałęzie z dzikiej oliwki.

To znaczy, że Izrael Abrahama nadal istnieje, ma swoją kontynuację tylko, że prawdziwymi Izraelitami nie są dziś ci, co z racji genetycznej takimi się czują tylko ci, których Bóg wszczepił w prawdziwy Izrael. 

Gałęzie odcięte nie stanowią wartości skoro nie rodzą owoców. Bóg, więc Izrael w sensie historycznych korzeni nie zniszczył tylko zniszczy gałęzie bezwartościowe. Gałęzie, czyli Judejczycy niewydający owocu zostali odrzuceni i w tym sensie ci, co twierdzą, że są Judejczykami lub Izraelitami są odrzuceni, ale jeśli uznamy, że prawdziwymi Izraelitami są poganie wszczepieni w krzew Abrahamowo-Dawidowy, to taki Izrael nadal cieszy się łaską Bożą.

Właśnie o tym pisał Paweł podsumowując: „w taki sposób zostanie zbawiony cały Izrael” (Rzymian 11:26). 

Zbawienie całego Izraela nie odbędzie się przez cudowne nawrócenie wszystkich Żydów, bo to jest niemożliwe, choćby dlatego, że większość z nich już dawno zmarła. Do końca, czyli do ostatnich chwil swego życia, gardziła Synem Bożym.

Niektórzy, a było ich bardzo wielu, zmarli i nadal umierają będąc świadomymi sługami szatana. Na przykład, kabała żydowska to nic innego jak pogański szamanizm poplątany z judaizmem. To coś wyjątkowo obrzydliwego i obłudnie kłamliwego. 

Ludzie, którzy dziś twierdzą, że są Judejczykami nigdy nimi nie byli. Zdecydowana większość z nich nie pochodzi z pokolenia Abrahama, prawdopodobnie więcej potomków Abrahama jest wśród Palestyńczyków niż wśród tych, co zwą się Żydami jako pokolenie Judejczyków.

Zaskakuje mnie, jak mało osób wie, że większość dzisiejszych Żydów faktycznie pochodzi od azjatyckiego plemienia Chazarów. I co ciekawe, wielu tego nie ukrywa. To chrześcijanie starają się temu zaprzeczać, podczas gdy sami Żydzi przyznają, że to jest prawda.

Tymczasem Palestyńczycy to prawdopodobnie Judejczycy, którzy przeszli na islam. Jest to temat tabu, ale są naukowcy, którzy piszą o tym śmiało. 

Dr Szlomo Sand, ekspert historii Europy na Uniwersytecie Tel Awiwu, dowodzi w bestsellerze pt. „Kiedy i jak Wynaleziono Naród Żydowski”, że narodowe tabu, uzasadniające powstanie Izraela, to mit sprzed nieco ponad stu lat. Żydów nigdy nie wypędzono z Ziemi Świętej, przeszli na islam i są dziś znani, jako Palestyńczycy. Tymczasem większość dzisiejszych Żydów nie ma historycznych więzi z ziemią palestyńską. 

Wiedząc o tym to nawet nie ma mowy by ci Żydzi musieli być odcięci od krzewu prawdziwego Izraela, bo oni nigdy nie byli z nim spokrewnieni. Jeśli ktoś się burzy czytając te słowa to niech się przez chwilę zastanowi. Przecież ani bycie Żydem nie jest ujmą ani nie bycie Żydem nie ma znaczenia u Boga. Jeśli ktoś twierdzi inaczej to znaczy, że jest rasistą i w dodatku podważa Pismo Święte.

„Nie ma już Judejczyka ani poganina, nie ma już niewolnika ani człowieka wolnego, nie ma już mężczyzny ani kobiety, wszyscy bowiem jesteście kimś jednym w Pomazańcu Jeszu. Jeżeli zaś należycie do Pomazańca, to jesteście też potomstwem Abrahama i zgodnie z obietnicą – dziedzicami”.

Galatów 3:28,29

O Żydach z czasów głoszenia ewangelii Pomazaniec powiedział, że nie są potomstwem Abrahama bo nie wierzą w Syna Bożego. 

„W odpowiedzi rzekli do Niego: Ojcem naszym jest Abraham. Rzekł do nich Jeszu: Gdybyście byli dziećmi Abrahama, to byście pełnili czyny Abrahama. Teraz usiłujecie Mnie zabić, człowieka, który wam powiedział prawdę usłyszaną u Boga. Tego Abraham nie czynił. Wy pełnicie czyny ojca waszego. Rzekli do Niego: Myśmy się nie urodzili z nierządu, jednego mamy Ojca – Boga. Rzekł do nich Jeszu: Gdyby Bóg był waszym ojcem, to i Mnie byście miłowali. Ja bowiem od Boga wyszedłem i przychodzę. Nie wyszedłem od siebie, lecz On Mnie posłał. Dlaczego nie rozumiecie mowy mojej? Bo nie możecie słuchać mojej nauki. Wy macie diabła za ojca i chcecie spełniać pożądania waszego ojca. Od początku był on zabójcą i w prawdzie nie wytrwał, bo prawdy w nim nie ma. Kiedy mówi kłamstwo, od siebie mówi, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa”.

Jana 8:39-44

Judejczycy w tamtych czasach byli cieleśnie potomstwem Abrahama, ale umysłem przylgnęli do szatana, dlatego Chrystus stwierdza, że diabeł jest ich prawdziwym Ojcem a z Bogiem nie mają nic wspólnego.

O dzisiejszych Żydach nie możemy powiedzieć, że są cieleśnie potomstwem Abrahama, ale na pewno możemy powiedzieć, że spełniają uczynki diabła, dlatego on jest także ich ojcem.

Chrystus nie uznawał rzekomo uprzywilejowanej pozycji Judejczyków. Przeciwnie dlatego Nowy Testament pisze o tym dawnym narodzie, że udaje Judejczyków bo tak naprawdę są synagogą szatana.

„Znam twój ucisk i ubóstwo – ale ty jesteś bogaty – i obelgę [rzuconą] przez tych, co samych siebie nazywają Judejczyków, a nie są nimi, lecz synagogą szatana”.

Objawienie 2:9

„Oto Ja ci daję [ludzi] z synagogi szatana, spośród tych, którzy mówią o sobie, że są Judejczykami – a nie są nimi, lecz kłamią. Oto sprawię, iż przyjdą i padną na twarz do twych stóp, a poznają, że Ja cię umiłowałem”.

Objawienie 3:9

Skoro Żydów w tamtych czasach Słudzy Boży nie uznawali za prawdziwych Judejczyków (chwalców Boga) tylko za kogoś, kto nie zasługiwał na tą nazwę, to tym bardziej dzisiaj nie mamy powodu by uznać tych, co nazywają siebie Żydami za prawdziwych Judejczyków.

Dzisiejsi Żydzi nawet nie są potomkami tych starożytnych, lecz są tylko prozelitami. 

Wracając, więc do przykładu ze szlachetną oliwką, gdyby nawet żyli dziś prawdziwi potomkowie Abrahama, to i tak byliby prawdziwym Izraelem, czyli tą szlachetną oliwka tylko pod warunkiem uznania Pana naszego Jeszu za Mesjasza i Syna Bożego.

W przeciwnym razie zostaliby odcięci od korzenia oliwki i odrzuceni, dlatego jeśli za Izraelitów uważamy tych kabalistycznych Żydów to taki Izrael jest odrzucony przez Boga. A prawdziwym Izraelem i narodem wybranym są słudzy pomazańcowi. 

Krzysztof Król

P.S. Czy wolno modlić się do obrazów? => Bezpłatnie

Formularz z NeTeSFoto: „Ultra Orthodox” (CC BY-NC 2.0) by premasagar

5 Responses to “Dzisiejsi Żydzi nie są potomkami Judejczyków”

 • Agn on 25 września 2016

  Może trochę nie w temacie ale w momencie wspomnienia o kabale mi się nasunelo następujące pytanie…. Co myślisz o ayahuasca i wszystkim co z tym związane?

  Pozdrawiam

 • Robert on 25 września 2016

  @Agn

  To samo co o Marihuanie.
  Do celów medycznych, jak najbardziej.
  Dla przyjemności jest niebezpieczna, ponieważ należy umieć to kontrolować.
  Odloty są niebezpieczne.
  Bardzo łatwo wtedy osiągnąć wizje spirytystyczne.
  Ayahuasce stosują szamani do kontaktów z demonami.
  Dlatego jest to niebezpieczna substancja.
  Nie wiem czy można tak nad nią zapanować, jak nad alkoholem.
  Czyli pije dwa drinki i tyle.

 • Agn on 27 września 2016

  Ponoć są „uzdrowienia” po Ayahuasce. To jeden z głównych powodów dla których ludzie to robią. Mnie to trochę przeraża. „Uzdrowienia” są dość szybkie i wbrew logice. Co innego długotrwała zmiana stylu życia, zioła itp. a co innego jakiś szamański trans i kontynuacja kuracji również poprzez zioła. I nagłe w kilka dni/tygodni znika nowotwór, HIV, WZW C itp.
  Inną przyczyną jest „połączenie się z matką ziemią, przodkami, samym sobą” czy coś w tym stylu… Nie wnikam aż tak bardzo bo to kwestia religijna…
  Jestem ciekawa czy podczas tych seansów/sesji maczają ręce istoty inne niż ludzie.

  Po marihuanie jest inaczej chyba nie ma się wizji… a również stosowana jest w celach leczniczych w niektórych krajach.

 • Gość on 18 października 2021

  Cytat Roberta – Żydów nigdy nie wypędzono z Ziemi Świętej, przeszli na islam i są dziś znani, jako Palestyńczycy.
  A następnie – Tymczasem większość dzisiejszych Żydów nie ma historycznych więzi z ziemią palestyńską.
  Zatem żyją dzisiaj potomkowie biblijnych Judejczyków czy nie? Te dwie wypowiedzi są logicznie sprzeczne. Jeśli nie ma ich w państwie Izrael to żyją pomiędzy Palestyńczykami – zatem potomkowie narodu, który zawarł z Bogiem przymierze ciągle ma swoją fizyczna reprezentacje.
  Cytat Roberta – O Żydach z czasów głoszenia ewangelii Pomazaniec powiedział, że nie są potomstwem Abrahama bo nie wierzą w Syna Bożego. Jezus wypowiedział się tak o swoich rozmówcach a nie o całym plemieniu Judejczyków, w dzień pięćdziesiątnicy nawróciło się ich do Mesjasza 3000

 • Robert on 18 października 2021

  namieszałeś trochę… wybierasz zdania z kontekstu i łączysz w całość… to nie ładne…
  Wyprostuję.
  1 – Osoby, które pokoleniowo mogą być związane z narodem wybranym, przeszły na islam czy judaizm. Więc ich powiązanie nie ma żadnego znaczenia.

  2 – Pan Jeszu przyszedł zbawić Swój naród, to z Judejczyków powstało wiele osób Mu służących. Pan Jeszu najczęściej krytykował przywódców religijnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *