Podpiszesz umowę z Bogiem czy szatanem ? – część 2

Wróć

Czy Bóg potępia ludzi bogatych ?

        Bóg nie potępia bogactwa, talentów, kariery. Wiele osób w Biblii było bogatych. Miało wysokie stanowiska, żyło w luksusach. Choćby opisywany w Biblii Józef czy wybrany przez Boga naród –  Izrael, również był bardzo bogaty. Za czasów Salomona Izrael był najbogatszym krajem na ziemi.

Bóg nie zabrania mieć dużo pieniędzy. Natomiast On wie, że bogaci ludzie bardzo łatwo popadają w pychę. Koncentrują się na pieniądzach (bałwochwalstwie) co powoduje, że zapominają o Bogu. Bogactwo jest kolejną pokusą szatana. Niewiele osób umie traktować pieniądze jak zwykłą rzecz, która nie daje im prawa bycia lepszym od innych. Posiadanie większej ilości pieniędzy jest posługą względem innych ludzi. Im więcej posiadasz, tym ciężej musisz pracować, aby przekonać Boga, że wypełniłeś swoje zadanie.

Talenty musisz wykorzystywać

        Twoim zadaniem jest pomnażać talenty, które dostałeś od Boga. Jeżeli jednym z darów, które dostałeś są pieniądze, to Twoim zadaniem jest mądre zarządzanie i dzielenie się nimi z innymi ludźmi. Za to będziesz rozliczony przed Bogiem.

Przeczytaj jak w przypowieści o talentach, Chrystus wyjaśnia rolę ludzi, którym dano dużo różnych talentów. Mateusza 25:14-30.

Możesz dostać talent zrozumienia prawdy i przekazywania jej innym ludziom, dar zarządzania, języków obcych, ale również bogactwa materialnego. I Twoim zadaniem nie jest kolekcjonowanie w bankach pieniędzy, ale dzielenie się nimi z potrzebującym, biednym, chorym.

Zobacz jak Chrystus odpowiedział osobie, której dał jeden talent. Ona zamiast użyć talentu – daru do pomagania innym, nie skorzystała z niego.

Mateusza 25:24-30

„24Przyszedł i ten, który otrzymał jeden talent, i rzekł: Panie, wiedziałem, żeś jest człowiek twardy: żniesz tam, gdzie nie posiałeś, i zbierasz tam, gdzie nie rozsypałeś. 25Bojąc się, więc, poszedłem i ukryłem twój talent w ziemi. Oto masz swoją własność! 26Odrzekł mu pan jego: Sługo zły i gnuśny! Wiedziałeś, że żnę tam, gdzie nie posiałem, i zbieram tam, gdzie nie rozsypałem. 27Powinieneś, więc był oddać moje pieniądze bankierom, a ja po powrocie byłbym z zyskiem odebrał swoją własność.28Dlatego odbierzcie mu ten talent, a dajcie temu, który ma dziesięć talentów. 29Każdemu, bowiem, kto ma, będzie dodane, także nadmiar mieć będzie. Temu zaś, kto nie ma, zabiorą nawet to, co ma. 30A sługę nieużytecznego wyrzućcie na zewnątrz – w ciemności! Tam będzie płacz i zgrzytanie zębów.”

Wniosek z przypowieści o talentach jest bardzo ważny. Jeżeli masz jakiś talent czy talenty jak: umiejętność pisania, przemawiania, rozumienia prawdy biblijnej, leczenia ludzi, języków obcych, bogactwa materialnego itd., to Twoim zadaniem nie jest chełpienie się nimi, ale usługiwanie innym ludziom. Mając dużo talentów, musisz bardzo ciężko pracować, bo Chrystus rozliczy Cię z nich bardzo dokładnie.

Talent to tak naprawdę zadanie jakie masz wykonać w swoim życiu. Każdy ma swoje przeznaczenie względem Boga. To w jakim kierunku idziesz jest naznaczone talentami jakie dostałeś od Boga.

Paweł powiedział, że już w łonie matki był wyznaczony do głoszenia, a w innym miejscu powiedział, że biada mu gdyby nie głosił.

Dlaczego?

Bo to był jego talent, jego przeznaczenie wyznaczone przez Boga. Szatan, także miał swoje przeznaczenie i inni aniołowie również, dlatego Biblia mówi, że porzucili swoje zadania czyli porzucili swoje przeznaczenie.

Bóg oprócz przeznaczenia dał nam również wolna wolę. Dlatego to Ty sam decydujesz, jaką drogę wybierzesz w życiu. Czy skorzystasz z talentu Boga i będziesz go pomnażać, czy odrzucisz swój talent. Również, możesz skorzystać z talentu od Boga, ale wykorzystywać go w złych rzeczach. Na przykład osoba bogata materialnie, może zakochać się w pieniądzach i wyzyskiwać innych ludzi.

Powinieneś zrozumieć, że to nie szatan daje talenty. To Bóg ma taką moc. Twoim zadaniem jest iść drogą przeznaczenia, którą wskazał Ci Bóg i służyć ludziom. Posiadanie talentów nie daje Ci prawa do wykorzystywania innych, tylko dlatego, że masz przewagę posiadania pewnych umiejętności. To Bóg Ci je dał i to on Cię rozliczy.

Tylko pamiętaj co Pan powiedział słudze, który źle wykorzystywał swój talent lub go nie wykorzystywał: „A sługę nieużytecznego wyrzućcie na zewnątrz.”

Chrystus również dostał swoje talenty i przeznaczenie. Miał głosić prawdę biblijną i złożyć ofiarę za ludzi. Miał wolną wolę i mógł odmówić, dlatego szatan go kusił.

Łukasza 12:48

 „…Komu wiele dano, od tego wiele wymagać się będzie; a komu wiele powierzono, tym więcej od niego żądać będą”. 

Każdy ma wolną wolę, dlatego zdecyduj kogo wybierzesz Boga czy szatana ?

Czy swoje talenty, spożytkujesz na służbę Bogu czy szatanowi ?

Czy wybierzesz z pozoru łatwe życie i skłonisz się ku demonom czy będziesz mocno pracować na służbie Bogu ?  

 

.

Robert Brzoza Robert Brzoza

 

.

2 Responses to “Podpiszesz umowę z Bogiem czy szatanem ? – część 2”

 • Sebastian on 11 września 2014

  Ja szukam swojego ”skarbu” talentu ale nie wiem i nie potrafie go znalesc .Modle sie do Boga o prowadzenie i pokazanie znaku w jaki sposob mam go znalesc …Wierze ze to pomoze :)

 • ZastopujCzas on 11 września 2014

  Polecam czytać i analizować Biblie.
  Tam jest dużo znaków.

  Co do talentów, to zastanów się co lubisz robić.
  Wypisz cokolwiek przychodzi ci do głowy.

  Odrzuć oczywiście : spanie, tv itd.

  Zrób burze mózgów.

  Następnie wybierz jedną rzecz i działaj.
  Talent, to tylko kilka procent sukcesu. Reszta to ciężka praca, konsekwencja, szczęście itd.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *