Kiedy urodził się Chrystus?

baby700

W Kościele Katolickim zbliża się jedno z najważniejszych świąt religijnych, czyli Boże Narodzenie. Obchodzone jest 25 grudnia.

Czy w tym dniu urodził się Chrystus? 

Zapraszam do całego artykułu:

https://jeszu.yeshu.info/post/kiedy-urodzil-sie-chrystus

 

.
Brz Robert Brzoza

Form by (e)NeTes


Przeczytaj koniecznie:

52 Responses to “Kiedy urodził się Chrystus?”

 • MaranaTha on 14 grudnia 2014

  25 grudnia to oczywista błędna data, jak wiele wskazuje Pan narodził się na przełomie września i października.

  co do boskości to pamiętajmy o KENOZIE i pamiętajmy o dziesiątkach świadectw biblijnych : https://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=7194

  , https://mieczducha888.blogspot.com/2014/09/psalm-97-boskosc-jezusa-chrystusa.html

  pozdrawiam

 • Paweł on 14 grudnia 2014

  Panie RObercie, mylisz się znacznie. Bóg istnieje w Trójcy Św. Trójca to jedność natury,a nie 1 osoba. Czy możesz mi odpowiedzieć na pytanie: Jakiego jesteś wyznania, że negujesz istneinie Trójcy Św?

 • Paweł on 14 grudnia 2014

  A co do przystojności. Gdybyś był poddany okrutnym torturom, to Twój wygląd też pozostawiałby wiele do życzenia…
  Co do długości włosów, to się zgadzam.

 • Paweł on 14 grudnia 2014

  Św. Paweł ostrzega przed herezją:

  „I jeśli znalazłby się ktoś – mniejsza o to, kto by to był: my sami czy jakiś anioł z nieba – kto głosiłby inną Ewangelię niż ta, którą myśmy wam głosili – niech będzie przeklęty. Już powiedzieliśmy to, a teraz jeszcze raz powtarzamy: niech będzie przeklęty każdy, kto by wam głosił ewangelię inną niż ta, którą otrzymaliście.” (Gal 1,8.9 BR)

 • dv on 14 grudnia 2014

  No właśnie KRK głosi inną ewangelię niż ta, która wypływa z ewangelii i biblii więc pytam się ciebie za przytoczonym przez ciebie cytatem czy KRK ma być przeklęty za głoszenie odmiennej ewangelii?
  Następnie, skąd od razu pytanie jakiego jesteś wyznania? Ten sam Paweł mówi że jeden jest pośrednik między Bogiem a ludźmi, więc Robert jak i wielu odrzuca tych posredników (czyli wszelkie instytucje w postaci kościołów, wyznań, religii i wszelkiej maści omylnych papieży, świętych) Nikt ale to nikt nie ma prawa nam narzucać w jaki sposób mamy wierzyc w Boga, Jezusa, w ewangelię czyli w królestwo niebieskie za wyjątkiem Biblii. Każdy ma swój rozum i może to przeczytać w niej sam.
  Pytasz z jakiego wyznania? to ja się zapytam ciebie? i jak mi będziesz w stanie odpowiedziec na to pytanie uzasadnisz sam sobie jaka jest jedna prawdziwa religia jęśli nie odpoiwesz to nie dowiesz się nigdy.
  moje pytanie:
  jakiego wyznania był Adam, Sem, Noe, Abraham, Izaak, Jakub, 12 jego synów, czy choćby Hiob? a przypomnę ci że każdy z nich miał upodobanie u Boga.

  „Bóg istnieje w Trójcy Św. Trójca to jedność natury,a nie 1 osoba.” – to jest filozofia i nic więcej.

 • stanislavS on 14 grudnia 2014

  Paweł możesz i masz takie prawo czcić kogo zechcesz ale na pewno nie czcisz Biblijnego Boga Ojca i nie masz z nim nic spólnego z Chrystusem ( heb. ישוע Yeshu ) jest napisane Jana 4: 21 Odpowiedział jej Jezus: «Wierz Mi, kobieto, że nadchodzi godzina, kiedy ani na tej górze, ani w Jerozolimie nie będziecie czcili Ojca. 22 Wy czcicie to, czego nie znacie, my czcimy to, co znamy, ponieważ zbawienie bierze początek od Żydów. 23 Nadchodzi jednak godzina, owszem już jest, kiedy to prawdziwi czciciele będą oddawać cześć Ojcu w Duchu i prawdzie 4, a takich to czcicieli chce mieć Ojciec. 24 Bóg jest duchem: potrzeba więc, by czciciele Jego oddawali Mu cześć w Duchu i prawdzie»

 • sceptyk on 14 grudnia 2014

  Co do daty narodzin Jezusa rękopisy znalezione w Qurman datują na jakieś ~7 lat pomyłki kronikarzy. Zresztą nikt nigdy nie spotkał Boga, a każdy wygłasza swoje mądrości ile on to wie na jego temat i czego taki Bóg chce od człowieka. Na pewno Bóg nie chciał mordów podczas inkwizycji Indian i wieszaniu ich za nogi dzieci, kobiety przez Hiszpanów, Anglików. Mordując ich jak zwierzynę dla KK.
  https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Obliczanie_daty_narodzin_Jezusa_wg_%C5%81ukasza_2.svg

  Ludzie powinni raczej zamiast na CUD liczyć na siebie i pomagać sobie na wzajem. Prawda jest taka, że żadne cuda nie nastąpią, jak ktoś chce kogoś skrzywdzić i nikt mu nie pomoże, jest skazany na kaprys niesprawiedliwego losu. Wiem że lepiej jest wierzyć, że zbrodnie na niewinnych ludziach nie pójdą na darmo i czeka tam po śmierci jakieś zadośćuczynienie. Lub jak w innych religiach wierzą Bóg Ci to wynagrodzi za karmę jaką miałeś w innym wcieleniu reinkarnacji. Jednak może lepiej jest pomagać sobie wzajemnie czynem, niż tylko modlić się do różnych Bogów i liczyć na własne zbawienie?
  Nawet jak powstanie kiedyś nowa wspólna religia New Age, będzie to kolejna grupa która będzie straszyła zasadami moralnymi lub je znosiła. Tu chyba nie potrzeba takich zasad, człowiek chyba wie kiedy robi coś dobrze z sumieniem, a kiedy nie. A jak nie wie to inni powinni mu to uświadomić w rozsądny sposób.

 • sceptyk on 14 grudnia 2014

  Panie Robercie, a dlaczego gdy napisze komentarz przekierowuje mnie ze strony robertbrzoza.pl na zastopujczas.pl?

  Dodam jeszcze, że według starych zapisków odnalezionych w Iraku wynika że żydzi wierzą w Boga Jahwe który jest utożsamiany z Bogiem Sumerów Enlilem, który to nienawidził rasy ludzkiej, dlatego niszczył ich potopami i zakazał jeść owoców z drzewa życia Bogów odkąd poznali z drzewa poznania. Jego przyrodnim bratem był Enki, który to stworzył ludzi genetycznie, on dał im moc poznania i rozmnażania się wyzwalając ich z jarzma bezpłodnych Hybryd. Oczywiście nie spodobało to się Enlilowi i jego ojcowi Anu, więc zrobili z niego syna Jutrzenki, przypisali do niego postać Diabła i Lucyfera psując jego dobre imię wśród ludzkości. Natomiast diabła powinno się utożsamiać z Enliliem(JHWH), bo to on chciał zniszczyć ludzkość, czyli żydzi wierzą w niewłaściwego mściwego Boga który pragnął zniszczyć ludzkość twór genetyczny Enkiego który, uratował gatunek ludzki tworząc Arkę(Arki) podczas potopu. Tak piszą manuskrypty i walcowe tabliczki znalezione na terenach Eufratu i Tygrysa.

 • Robert on 14 grudnia 2014

  Paweł, ale w wersecie nie jest napisane, że Chrystus nie był przystojny, ponieważ był torturowany.
  Nie był przystojny, ponieważ taki miał wygląd.
  Tutaj nie ma się co sprzeczać, w końcu to sam Bóg napisał.

 • Robert on 14 grudnia 2014

  Paweł jestem chrześcijaninem.
  Skoro Chrystus jest według Ciebie Bogiem Ojcem, to jak mógł urodzić się, jak mógł go szatan kusić czyli osoba niższa od Boga, jak mógł umrzeć?

  To jest tylko jeden dowód na to, że Chrystus jest Bogiem, ale nie jest Bogiem Ojcem

 • Robert on 14 grudnia 2014

  Nie wiem, nie powinno, ale to dobrze, ponieważ chcę przenieść całe forum poza stronę robertbrzoza.pl

  Ciekawe informacje.

 • Paweł on 14 grudnia 2014

  Ale mi chodzi mi nieścisłość w Twoim zdaniu: „Tutaj jest pstryczek w nos dla osób, które uznają naukę o Trójcy, czyli, że Chrystus, Bóg i Duch św. to jedna Osoba. ”

  Trójca Św. to nie jedna osoba, tylko jedność natury

 • Paweł on 14 grudnia 2014

  Prorok Izajasz napisał te słowa:
  Iz 53,2-3 Nie miał On wdzięku ani też blasku, aby na Niego popatrzeć, ani wyglądu, by się nam podobał.
  Wzgardzony i odepchnięty przez ludzi, Mąż boleści, oswojony z cierpieniem…

  Logiczne jest, że chodzi o zeszpecenie przez mekę…

 • Paweł on 14 grudnia 2014

  Kto nie wierzy w Trójcę Świętą, nie jest chrześcijaninem, tylko heretykiem. Przykro mi…

 • Paweł on 14 grudnia 2014

  Jestem chrześcijaninem należącym do Kościoła Rzymskokatolickiego. Następujący po sobie papieże sa następcami św. Piotra, który otrzymał od Jezusa klucze do Królestwa Niebieskiego. Patriarchowie Konstantynopola przez swoją pychę i żądzę władzy nie uznali prymatu papieża i powstało prawosławie. A o protestantyzm to czysta herezja wymiślona w odmętach piekła i zrealizowana przez Lutra. Inni heretycy to Kalwin (przebieraniec żyd), itd.

 • Paweł on 14 grudnia 2014

  Ci patriarchowie czcili Boga. Nie było wtedy Chrystusa na świecie, wiec z logicznego punktu widzenia nie mogli być chrześcijanami. Jaśli masz ochotę poczytaj sobie o objawieniach bł. Katarzyny Emmerich. Na początku ludzie wielbili Boga, lecz szatan wymyślił fałszywe religie. Bóg objawił się Abrahamowi,a potem dał przykazania Mojżeszowi. Powstała religia objawiona – mozaizm. Nie należy jej mylić z judaizmem, którego istotą składową jest Talmud (szatański wymysł). Chrystus przychodząc na świat przekazał ludziom pełnię prawdy.

 • Paweł on 14 grudnia 2014

  Chcesz wiedzieć, ilu zabili żydzi? ZSRR: 68 mln podczas represji leninowskich i stalinowskich. 2 wojny światowe (65 mln ofiar) wywołane przez sterowaną przez żydów masonerię. 1,5 mln Ormian zabitych przez żydów w Turcji. Ponad mld dzieci zabitych w 20 wieku przez aborcję, w której królują żydzi.
  Zbrodnie katolików w porównaniu do zbrodni talmudystów do pryszczyk. Nie pluj więcej na KK, bo nie masz racji!!!

 • dv on 14 grudnia 2014

  Ale masz sprany mózg. I zadne logiczne argumenty do ciebie nie docierają. Rozmowa z tobą staje sie bezsensowna. Wież sobie w co chcesz, w trójce, w maryje w papierza itd. Prawdziwi chrześcijanie wierzą jedynie w Boga i Jezusa na podstawie Biblii a nie na podtswie wymyślonej tradycji i pseudoobjawień. A papieże nie sa żadnymi następcami Piotra. Piotr nigdy nie był paieżem ani biskupem. A JPII powinieneś obwołać patronem oszustów finasowych, lub obrońców pedofili.

 • dv on 14 grudnia 2014

  „Zbrodnie katolików w porównaniu do zbrodni talmudystów do pryszczyk” – a jedak przyznajesz że KRK popełniał zbrodnie a to ilu zabili żydzi nie usprawiedliwia mordów KRK w imię wiary. Co ma za znaczenie czy ktoś jest mordercą jedej osoby czy kilku? morderca to morderca. Wiec to ty nie masz racji broniąc KRK a nie ci którzy go oskarżająi to słusznie. Po prostu paieże byli omylnymi ludźmi, organizacji KRK wcale nie przewodzi Duch Św. stąd tyle nieścisłości w naukach tego kościoła i zbrodni na przestrzeni wieków. Niestety ale mordy na niewinnych indianach czy inkwizycja ni jak się mają do nauki miłości głoszonej przez Jezusa.

 • dv on 14 grudnia 2014

  Całe szczęście ale nie ty o tym decydujesz

 • Robert on 14 grudnia 2014

  Paweł sam posłuchaj to filozoficzne stwierdzenie: „jedność natury”.

  Kim dla Ciebie jest Bóg?
  Naturą?

  Proponuję zostawić filozofię, która jest odpowiedzialna za wiele kłamstw, a logicznie myśleć nad wersetami biblijnymi.

 • Robert on 14 grudnia 2014

  Nie wiem gdzie tu widzisz opis Chrystusa katowanego?

 • Paweł on 14 grudnia 2014

  dv

  Jestem pewny, że w każdej religii znajdują się zbrodnicze jednostki, które perfidnie wykorzystują religię dla własnych celów. Wyobraź sobie, że pewien lekarz z premedytacją zabija pacjentów… Czy w związku z tym zamkniesz wszystkie szpitale, przychodnie, chorych ludzi odeślesz do domu a wszystkich lekarzy wyślesz do więzienia?

 • Paweł on 14 grudnia 2014

  dv

  Jeśli wysuwasz tezę, po postaraj się chociaż o argumenty rzetelne a nie o emocjonalny bełkot. Poczytaj sobie, że to właśnie Kościół Katolicki bronił biednych Indian przed wyzyskiem ze strony Hiszpanów. Czy obejrzałeś film Misja? Po czyjej stronie byli jezuici? A co do inkwizycji, na początku to Kościół się temu sprzeciwiał (nie chciał palić „czarownic”), ale lobby lekarzy (którzy wówczas nie umieli leczyć) wymusiło na władzach cywilnych procesy „czarownic”

 • Przemyslaw Mach on 14 grudnia 2014

  Pawle tak mocno bronisz kościoła katolickiego a co ten kościół robił w byłej Jugosławii ludzi zamykali w kościołach i je podpalali i to robił osobiście kościół oni nikogo nie bronią tylko swoje interesy i pieniądze które są schowane w banku watykańskim która jest taką samą lichwą jak FED prawdziwy chrześcijanin wierzy w Jezusa Chrystusa (Syna) i Boga (Ojca) i nie modli się do maryjek jana pawła 2 czy jakiś innych pseudo świętych osób i nie uznaje kultu obrazów które są mniej warte niż papier toaletowy ja cię tutaj w żaden sposób nie próbuje obrazić ani cię wyśmiewać ale komu i co chcesz tak na prawdę udowodnić przedstawiając te cienkie dowody na prawdziwość KK sprzeczanie się kto ma rację jest bez sensu najważniejsze to to żeby każdy człowiek skierował swoje oczy w kierunku Jezusa Chrystusa i jemu powierzył swoje życie głosił ewangelie i każdego dnia się uświęcał i żeby wytrwał w prawdzie do końca a nie w kościelnych dogmatach które robią mętlik i zamęt a twoje komentarze jak i innych wchodząc na tą stronę i czytając to takiej osobie nie pomaga tylko robi mu chaos w głowie

 • sceptyk on 14 grudnia 2014

  Paweł nie atakuję KK tylko piszę jak było, a w nim też jest pełno ukrytych syjonistów. Dobrze znam zbrodnie syjonizmu, nie chodzi tu tylko o zabijanie kobiet, dzieci w Palestynie, ale wszystkie czego dokonali. Zresztą Polacy mieli swoich Bogów Słowiańskich, a teraz po 966 i zaszlachtowaniu przez Krzyżaków naszych pradziadów Słowian, naglę wierzymy w Jednego słusznego Boga Żydowskiego? Nie chcę mieć z nimi nic wspólnego, dlatego plemię wężowe ma tyle z Stwórcą wspólnego, co ja z Azjatami.
  Katolicyzm się ustabilizował i obecnie nie jest zły, piękno świąt i klimat jest dobry. Chodzi o to że zrobił za bardzo z niegdyś walecznych Polan, Słowian potulnych mięczaków, a oni to wykorzystują i działają bez skrupułów na naszą szkodę. I to boli najgorzej, że zamiast myśląc racjonalnie, pozostaliśmy bierni w czynie, słabi w duchu i tylko czekamy na cud który nas z tego wyzwoli. Ale co jeśli żaden cud nie przyjdzie, co wtedy, zniewolenie i rezerwaty, obozy we własnym kraju waszych dzieci, pokoleń. Oj coś czuję z przyszłe pokolenia za ten postój będą was przeklinać jak Kazimierza Wielkiego, zdrajce Narodu Polskiego, który zaprosił zło do kraju i zbratał się z jedną z nich. Trzeba pamiętać że pojawili się tu aby handlować niewolnikami przed X wiekiem.

 • Paweł on 15 grudnia 2014

  sceptyk

  Jesteś pierwszą osobą, która na forach przeze mnie przeczytanych skrytykowała Kazimierza Wielkiego. Moim zdaniem jego zasługi dla Polski są odwrotnie proporcjonalne do jego wzrostu. Zaprosić żydów do Polski? Nie wiedział, że byli z innych krajów wyganiani za swoje przekręty? On myślał, jak dobrze zerżnąć żydówkę Esterę, niż zabezpieczyć kraj przed tym zdradzieckim ludem…

 • Paweł on 15 grudnia 2014

  Bogiem żydowskim jest lucyfer, a naszym Bóg w Trójcy Świętej. Poczytaj Talmud i porównaj go z przesłaniem zawartym w Ewangelii..

 • Paweł on 15 grudnia 2014

  Jak przyjdzie antychryst (mesjasz tych Azjatów) to wszyscy będziemy niewolnikami tego żmijowego plemienia.

 • sceptyk on 15 grudnia 2014

  Paweł: Niestety są jeszcze gorsze zagrożenia dla przyszłych pokoleń, jakie stworzyli ludzie ludziom.
  Są nimi mikrofale wi-fi i infradźwięki, niewidoczna broń, która atakuje nas każdego dnia, poprzez internet wi-fi i przechodzące mikrofale do naszych telefonów, smartfonów, netbooków, tabletów.
  https://www.youtube.com/watch?v=TB9gNd0feRo

  https://www.youtube.com/watch?v=xjyxmrXQ10o

  https://wolnemedia.net/nauka/smiercionosne-dzwieki-2/

  https://www.geekweek.pl/aktualnosci/21312/chiny-rowniez-maja-mikrofalowa-bron

 • dv on 15 grudnia 2014

  to nie jest teza a fakty, nie będą powielał tego co dawno udowodniono i jest tego mnóstwo w internecie.

 • dv on 15 grudnia 2014

  ale jesli w jednej z najwiekszych religi jako papieże zasiadają ludzie nie majacy nic wspólnego z najmniejszymi cechami chrześcijanina a było ich wielu w historii Watykanu nie ma mowy o tym że KRK jest pod opieką Ducha ŚW. jak to twierdzą chierarchowie KRK. Kierownictwo Ducha Sw nie dopuściło by do takich zbrodni. Po za tym o czym my dyskutujemy. Lista grzechów jest dłuższa z bałwochwalstwem na czele.

 • dv on 15 grudnia 2014

  Paweł
  całe to rozważanie oparte jest na ksiażce:
  „Mistycznym Mieście Bożym”

  niestety nie na biblii
  więc jest niewiarygodne.
  jak dla mnie wszelkie objawienia, mistyfikacjie i innej maści misticzki to szatańska ściema.

 • joanna on 19 grudnia 2014

  Jeszcze jedna dosc istotna rzecz jesli jest trojca to co bylo w momencie gdy Jezus umarl?Przez ten czas do zmartwychwstania nie bylo Boga byl tylko szatan? o trojcaZwyciezyl? A jak chwile wczesniej Jezus przebywal w ogrodzie Getsemane i modlil sie do Ojca to modlil sie do samego siebie? Mnie to przekonuje ze Jezus jest Bozym Synem nie trojca. Moj synek jest moim dzieckiem istota samoistna nie mna mamy wiele wspolnego jedne zasady jedne przekonanie w wielu rzeczach ale to wciaz nie sprawia ze jestesmy jedno . Za to trojca to cytuje ”Trójca Święta, Święta Trójca – chrześcijański dogmat stwierdzający, że Bóg jest Bogiem Trójjedynym, istniejącym jako trzy Osoby – po grecku hypostazy[1] – pozostając jednocześnie jednym Bytem.[2] Wszystkie trzy Osoby są rozumiane jako mające tę samą jedną istotę czyli naturę, a nie jedynie podobne natury.” czyli jednak w mysl kosciola to jednak nie sa jedynie podobne natury :-) To tyle o tym temacie.

  Mam pytanie do Pana Panie Robercie na poczatku artykulu napisal Pan ze nie znamy daty narodzin Chrystusa wiemy tylko ze bylo to w grudniu. Skad Pan to wnioskuje na podstawie czego mozemy to udowodnic bo raczej w Biblii tego nie znalazlam chyba ze przeoczylam cos. Prosze o podpowiedz :-)

 • joanna on 19 grudnia 2014

  „Nikogo też na ziemi nie nazywajcie ojcem swoim; albowiem jeden jest Ojciec wasz, Ten w niebie.” Mat 23,9

  2Moj 20:3 „Nie będziesz miał innych bogów obok mnie.
  20:4 Nie czyń sobie podobizny rzeźbionej czegokolwiek, co jest na niebie w górze, i na ziemi w dole, i tego, co jest w wodzie pod ziemią.
  20:5 Nie będziesz się im kłaniał i nie będziesz im służył, gdyż Ja Pan, Bóg twój, jestem Bogiem zazdrosnym…”

  I tu wklejam Twoj wlasny tekst Pawle z Gal 1,8 „Ale choćbyśmy nawet my albo anioł z nieba zwiastował wam ewangelię odmienną od tej, którą myśmy wam zwiastowali, niech będzie przeklęty!”

  Nie dodaje nic od siebie bo Biblia czyli Bog broni sie sam :)
  Serdecznie pozdrawiam tych ktorzy staraja sie myslec sami Szczerych ludzi Bog sam we wlasciwym czasie pochwyci.

 • joanna on 19 grudnia 2014

  Przepraszam cos mi sie przestawilo w 3 zdaniu Mialo byc : „czy szatan zwyciezyl” :-)

 • Robert on 20 grudnia 2014

  Tutaj Pani Joanno możemy działać tylko na hipotezach, ale grudzień jest raczej pewnym miesiącem.

  Według Flawiusza Herod zmarł po zaćmieniu księżyca, a przed Paschą, 1 roku p.n.e..
  Według dzisiejszego kalendarza jest to data około 8 stycznia.

  Maryja i Józef chcąc złożyć ofiarę oczyszczenia w 40 dniu, jak nakazywało Prawo Mojżeszowe przy urodzenia chłopczyka, to Chrystus musiałby urodzić się około 30 dni przed śmiercią Heroda, czyli około połowy grudnia.

 • nadia on 21 grudnia 2014

  Szukalam i znalazlam informacje o tym, ze pasterze mogli wypasac owce w listopadzie lub grudniu, poniewaz wtedy byla pora deszczowa i rosla trawa:
  https://www.rumburak.friko.pl/ARTYKULY/izrael/biblijny/pustynia_judzka.php

 • dv on 21 grudnia 2014

  ale to niczego nie dowodzi. jedenie tego że na tamtych terenach istniała taka wiara.
  Czy jeśli ktoś znajdzie katechizm KRK za 2000 lat czy to znaczy że to religia katolicka jest tą własciwą a największym bóstwem była Maryja a nie Jezus czy Bóg? Nie.
  co z tego że znaleziono takie zapiski? Koron czy Talmud też obecnie istnieją i każde twierdzi co innego na temat Boga.

 • Robert on 21 grudnia 2014

  Jak najbardziej.
  Grudzień w tamtym czasie to tak jak u nas zimna wiosna.

 • Lucyna on 22 grudnia 2014

  Czy ktoś z was to oglądał ? https://www.youtube.com/watch?v=WALjEux4ZqY

 • waldek on 26 grudnia 2014

  Bóg, szatan, karma. Prawda nieco inna,

  Przemyślania inspirowane w dużej mierze vlogami pana Piotra Listkiewicza.

  Mówi się, że Jezus był bez grzechu. Co to tak na prawdę oznacza?

  To oznacza, że wszystko co powstawało w jego umyśle nie tworzyło karmy.
  Czyli fakt, że Jezus spotykał na swojej drodze różnych ludzi nie przyczyniał się do tego, że musiałby się odradzać znowu aby cokolwiek spłacać. Aby tych ludzi ponownie spotkać i uregulować pewne zaszłości.
  Jego intencje były całkowicie szczere i autentyczne więc karma nie powstawała.
  Jeśli w człowieku jest chociażby odrobina fałszu – tworzy się właśnie karma.
  Jezus był jednak panem swojego życia i śmierci.
  Duszą, która ukończyła już swoją reinkarnacyjną wędrówkę i powróciła raz jeszcze aby zebrać inne dusze bliskie doskonałości.

  Przybył od Boga, ze Źródła czyli ostatecznego celu wędrówki każdego z nas.
  Pisałem, że karma powstaje wtedy kiedy nasz uczynek posiada chociażby minimalne znamiona fałszu.
  Dzieje się tak kiedy robimy coś aby zadowolić swoje własne ego, kiedy jesteśmy interesowni.
  My jedank potrafimy doskonale siebie oszukiwać.
  Kto ma w takim razie rozsądzić co jest prawdą? Kto ma rozsądzić co tak na prawdę nami kieruje skoro my prawdę o nas samych wypieramy tworząc racjonalizacje, wyparcia i masę innych mechanizmów?

  Tym bytem jest Szatan zwany Uniwersalnym Umysłem. Bóg też oczywiście wie jacy jesteśmy ale nie wtrąca się w nasze życie ziemskie. Ma od tego Szatana, który w sposób doskonały zarządza tym wszystkim co powstaje w naszym umysłach. To Szatan zsyła nam cierpienie. Jednak to co dzieje się przed naszymi oczami – wszystkie wojny, kataklizmy to tylko i wyłącznie nasza zasługa.

  Bo materiał Szatanowi dostarczamy MY a on jedynie dba o to aby wszelkie przyczyny jakie wytworzyliśmy przybrały doskonale sprawiedliwe skutki w tym i w kolejnych wcieleniach naszej duszy.
  Jest niczym największy iluzjonista ale to my płacimy mu za organizację tego spektaklu poprzez tworzenie pragnień meterialnych. Czyli poprzez kult życia w materii. I on chętnie te pragnienia materialne spełnia bo od nich zależy jego biznes. Im więcej osób zachwyconych jego iluzją, im więcej osób, które oglądają z rozdziawioną gębą ten teatr i farsę, tym lepiej. Bez naszej niewiedzy i iluzji on nie ma racji bytu.
  Zwyczajnie poszedłby z torbami.

  Bo kiedy człowiek, dusza powie, że nie ma więcej ochoty płacić za to żałosne przedstawienie Szatan straci kolejnego klienta. Dusza przestanie być w jego władaniu bo człowiek, który przestaje tworzyć pragnienia materialne zaczyna podążać na właściwej ścieżce. Spala swoją karmę i stara się nie tworzyć kolejnych pragnień, kolejnego „biletu kredytowego”, który wiaże się ze słonym rachunkiem.

  Oczywiście na początku wszystko wygląda niewinnie. Człowiekowi wydaje się, że pragnienia są w porządku. Wydaje mu się tak bo nie widzi skutków swojego postępowania. Tak bardzo jest pijany i omotany iluzją.

  Jak może widzieć skutki skoro one jeszcze nie zdążyły nastąpić? Jak może widzieć skutki skoro to co dzieje się w teraźniejszości jest zapłatą za przeszłość a skutki karmy terażniejszej objawia się w przyszłości, po prostu w kolejnym wcieleniu. Nawet jeśli w jednym wcieleniu zamanifestowały się skutki wydarzeń z tego życia to większość ludzi i tak uznaje je za przypadek. Przypadkowy splot okoliczności.

  Przypisują winę wszystkim, tylko nie sobie. Bo ludzie nie chcą widzieć jakiejkolwiek ciąglości.
  Ludzie nie rozumieją, że fakt iż każdego dnia odbijają się od muru i dalej mozolnie wstają aby go przeskoczyć świadczy o tym, że to nie tędy droga. Że to nie jest zgodne z ich Przeznaczeniem.

  „Czasami mamy dwie lub więcej opcji wybrnięcia z jakiejś sytuacji. Powinniśmy spróbować każdej. Jeśli od początku idzie jak z płatka, oznacza to, że to droga zgodna z przeznaczeniem; jeśli idzie jak po grudzie, to jest droga niewłaściwa, niezgodna z przeznaczeniem. Postępowanie drogą niezgodną z przeznaczeniem zawsze prowadzi do walki na jakimś etapie (na ogół od razu na samym początku), co powinno spowodować natychmiastowe wycofanie się z tej drogi.”

  Ludzie jednak niczym Syzyf dalej wpychają głaz pod górę a życie wymierza im co chwilę razy.
  Oni się jednak tym nie przejmują i brną dalej. Wydaje im się, że za mało się starają , dlatego wkładają jeszcze więcej wysiłku. Większy wysiłek w celu osiągnięcia czegoś co jest niezgodne z przeznaczeniem powoduje jeszcze większe cierpienie. Jednak ludzi to nie zraża bo jak małe dziecko chcą lizaka, chcą dostać tą konkretną rzecz nie licząc się z innymi ludźmi oraz własnym sumieniem.
  Mają rozterki ale wierzą, że kiedy osiągną wymarzony cel rozterki znikną.

  To tak jakby narozrabiać w parku rozrywki. Jakiś dziwny pan wyglądajacy na szefa lunaparku powiedział, że wszystko jest za darmo. Że można robić wszystko i nie wiąże się to z żadnymi konsekwencjami. Można pić, można jeść, można korzystać z uciech. Po prostu korzystać z życia.

  I to właśnie robi Szatan – wmówił ludziom, że życie jest jedno a to co nas spotyka to po prostu przypadek, nieszczęście, fatum. Naszym jedynym celem ma być takie życie aby wyszarpać jak najwięcej dla siebie.
  Bo ludzie w Przeznaczenie nie wierzą, jednocześnie twiedząc, że że wyznają jakiegoś Boga.
  Jednak jedno z drugim się wyklucza.

  Ludzie nie wiedzą, że takie a nie inne środowisko, w którym się rodzą jest uwarunkowane karmą.
  To, że spotykają takich a nie innych ludzi, którzy ich krzywdzą bądź są dla nich dobrzy. Oni jednak ich nie krzywdzą ani nie wynagradzają.Jedynie odpłacają im to na co zasłużyli.
  Rodzina, znajomy, przyjaciele, wrogowie, których znamy z tego życia – te wszystkie dusze spotkaliśmy już w innych inkarnacjach.
  Musieliśmy je spotkać w tym życiu aby mieć możliwość zakończenia pewnych spraw, konfliktów, aby rozwiązać wszelkie więzy. Jednak ludzie najczęściej nie potrafią w ogóle niczego kończyć. Zazwyczaj jest tak, że tworzą kolejne konflikty z tymi samymi duszami. To sprawia, że będą odradzać się tak długo aż wszystko zostanie spłacone a wszelkie zaszłości wybaczone.

  Jednak karma nie dotyczy także spotkań z ludźmi z którymi mamy jakiekolwiek porachunki. Są to także dusze z którymi mieliśmy dobre relacje ale z wiadomych przyczyn nie mogliśmy się z nich uwolnić.
  Nasze poczucie straty tych osób (poprzez porzucenia nas, śmierć) było tak wielkie, że musimy je spotkać ponownie. Tak jest kiedy w miłości jest więcej przywiązania niż bezinteresownego uczucia, kiedy druga osoba jest obiektem i przedmiotem uczucia. A więc traktujemy ją jako naszą własność, dlatego cierpimy w przypadku straty.
  Jednak tym co cierpi jest nasze ego, które utożsamia swoje szczęście z posiadaniem, pragnieniami, pożądaniami. Czyli z tym wszystkim co tworzy karmę i jeszcze większe cierpienie.

  Co sprawia iż musimy się nieustannie odradzać, co sprawia iż żyjemy w prawdziwym i faktycznym piekle w którym rzeczywistość materialna przysłania nam naszą prawdziwą tożsamośc i cel jakim jest powtót do Boga.

  Tak jak wydaje się nam, że to co robimy na komputerze, w internecie, nie zostawia żadnego śladu tak samo odbieramy nasze życie. Nasze uczynki i każdą myśl, która powstanie w naszym umyśle.

  Jednak nasz umysł jest podłączony do superkomputera głównego, którym jest Uniwersalny Umysł czyli Szatan. Tak jak każdy komputer do sieci internetowej. O ile w komputerze możemy wyciagnąć kabel aby nie łączyć się z internetem w przypadku naszego umysłu jest to niemożliwe.
  To jest niczym chip choć nie ma takiej formy.

  Słowa o grzeszeniu „myślą, mową, ucznkiem i zaniedbaniem” nie są bynajmniej puste.

  Wnętrze ludzkiego ciała jest splotem wiele wymiarów świata duchowego. W tych niższych manifestują się odbicia iluzji, których źródłem jest Uniwersalny Umysł. Są one fałszem, ułudą.

  Złudzeniem jest wszystko poniżej trzeciego oka czyli punktu pomiędzy brwiami. Źródłem wszystkiego co powyżej trzeciego oka jest Bóg.

  Dlatego istnieją dwa Źródła- źródło umysłu oraz duszy.

  Wszystko co poniżej zmierza w kierunku nieświadomości a wszystko co powyżej do nadświadomości.
  Do stanu kiedy możliwe jest odzielenie kłamstwa od iluzji.
  W tych niższych rejonach królują pragnienia, ziemskie uczucia przywiązania oraz pożądania.

  Tak się dzieje kiedy nasza uwaga i pragnienia kierują uwagę w rejony czakry serca, pępkowej oraz czakry seksualnej.
  W rejony gdzie żądzą nami instynkty i zniewalające uczucia.

  Dlatego jednym z elementów rozwoju duchowego jest medytacja, która ma na celu wyciągnąć uwagę w górę, w rejony gdzie do głosu może dojść dusza. Wtedy tworzy się jeden ośrodek uwagi związany ze świadomością, z naszą duszą.

  Wracając jeszcze do UU – w tym superkomputerze isnieje kartoteka na każdego z nas, niczym taki folder.
  Znajduje się tam cała prawda o nas, to wszystko co wytworzyliśmy w czasie wędrówki duszy.

  Dzięki temu może nastąpić to co buddyzm enigmatycznie nazywa „strumieniem świadomości”, ciągłością karmy. Bez istnienia takiego superkomputera niemożliwością byłoby aby dusza dostawała skutki swojej wlasnej karmy popełnionej w ciele i umyśle na skutek konretnej osobowości.
  Bez inteligentnego operatora to po prostu nie jest możliwe.
  Oczywiście UU, który jest takim superkomputerem nie wygląda jak te nasze materialne.

  Ciężko sobie nawet wyobrażać jak może wyglądać. Jest po prostu takim mentalnym, dualnym superkomputerem, który zarząda przyczynami i skutkami karmy. Jest super czystym umysłem, przystankiem duszy do zbawienia.

  Według nauk mistycznych dusza, która dotarła do czystego umysłu Szatana porzuca swój jednostkowy umysł i dalej wzrasta w górę do swojego prawdziwego Źródła – Boga. Pozbywa się wszelkich ziemskich iluzji.
  Musi jednak pozbyć się jeszcze największej – wyobrażenia, że czysty Umysł to koniec jej wedrówki.

  Szatan jest po prostu końcem świata iluzji. Jest jednak wciąż w domenie Umysłu czyli koła karmy.

 • Kamil on 27 stycznia 2015

  Bezmyslnosc, jak o wierze powiedzial Richard Dawkins przytlacza caly swiat, ruinuje, niszczy, zmierza do unicestwienia.To religie i niepojeta wiara sa sprawcami calego zla.W kazdym przypadku jest to jak powiedzial ktos madry program ofiary i kata.Wiara jest typem jakiegos zludzenia i nieporozumienia. Wszscy wierzacy tona w boskiej utopii.Tysiacletnie klamstwa przywdziewaja coraz to nowsze szaty. To wlasnie z ambon oglupia sie dzieci , mlodziez wciskajac im dogmatyczny kit. Ale dosy tego…
  Chrystus nigdy nie nazywal sie Chrystusem, nigdy nie byl religijnym czlowiekiem.Byl prorokiem, nie byl zadnym bogiem / czescia jakiejs idiotycznej trojcy /.NAZYWAL sie Jmmanuelem. Urodzil sie 3 lutego dwa lata przed nasza era, a zmarl 9 Maja 111 roku naszej ery.Jest pochowany w Srinagarze w Pln. Indiach. Matka jego jest pochowana w Murree w pln. Pakistanie. Zmarla gdy Jmmanuel mial 38 lat.Gdy Jmmanuel mial 45 lat ozenil sie . Jmmanuel przezyl ukrzyzowanie.Cala ta historie opisal Judasz Iskariota, ktorego do dzisiaj posadza sie o zdrade. Jozef najstarszy syn Jmmanuela przeniosl tzw. zwoje aramejskie do Izraela i schowal je w grobowcu w dolinie Hinnom. Odnalezione w roku 1963. Zdrady i nikczemnego uczynku dokonal Juda Ihariot. …a biblia… najlepiej zobaczcie w Youtube ” Bogowie starego testamentu” Dopowiem jeszcze, ze do dzisiaj w Indiach zyje jeszcze potomek Jmmanuela. PS Jmmanuel powiedzial mi. „I mine dwa razy po 1000 lat i ludzkosc dowie sie prawy”…!
  Pozdrawiam Kamil

 • Kamil on 27 stycznia 2015

  Nie potrafie rozmawiac z ludzmi typu ” moja wina, moja wielka, wielka wina…
  I prosze nie obrzucajcie mnie paragrafami tzw. ewangelii
  Pozdrawiam Kamil

 • Adam Madrzejewski on 12 stycznia 2016

  Robert napisałeś

  „Paweł sam posłuchaj to filozoficzne stwierdzenie: „jedność natury”.
  Kim dla Ciebie jest Bóg?
  Naturą?
  Proponuję zostawić filozofię, która jest odpowiedzialna za wiele kłamstw, a logicznie myśleć nad wersetami biblijnymi.”

  w odpowiedzi, Pawła, który stwierdza, że się mylisz co do twojej wypowiedzi

  „Tutaj jest pstryczek w nos dla osób, które uznają naukę o Trójcy, czyli, że Chrystus, Bóg i Duch św. to jedna Osoba.”

  No możesz się nie zgadzać z tymi terminami, ale to nie zmienia faktu, że nie krytykujesz tego za co się uznaje za trójce, ale że krytykujesz bardziej błędnie rozumianą trójcę nazywaną modalizmem. Trójca rozróżnia Boga od Syna i od Ducha i nie stwierdza, ża są tą samą osobą. Widząc, że krytykujesz błędnie rozumianą trójcę to można podejrzewać, że możesz się mylić z prawdą. Trójca może być błędna, ale wychodzi na to, że zbudowałeś swą wiarę na krytyce błędnie pojętej jej definicji.

 • Adam Madrzejewski on 12 stycznia 2016

  Robercie proszę opublikuj ten komentarz.

  Pawle napisz proszę do mnie na adam.madrzejewski@gmail.com, gdyż jestem ciekaw jak doszedłeś do tego poznania.

  Robercie ewentualnie proszę cię o podesłanie mi kontaktu Pawła.

  Pozdrawiam.

 • piter.sp on 21 stycznia 2016

  trojca to wymysł -nauka nie biblijna !!!!!!!!!!!!!!!!

 • Horse with no name on 4 lutego 2016

  https://eliasz.dekalog.pl/mirror/wiarapos/bn.htm

 • Klaudiusz on 13 listopada 2018

  Robercie,”Bóg,Chrystus i Duch Święty to jedna osoba”-to piramidalne nieporozumienie ,skąd to wziąłeś?Trójca to Trójca-trzy osoby(po ludzku)-dla łatwiejszego zrozumienia(przybliżenia) nieodgadnionej natury Boskiej,Bóg był jest i będzie jeden

 • Robert on 13 listopada 2018

  Klaudiusz

  czy uważasz, że Syn Chrystus to Bóg Ojciec?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *