Pan Bóg ostrzega przed demonami – część 1

Wróć

Szatan jest podstępny

        Nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak funkcjonuje świat duchów i demonów. Wszystko dzieje się w taki sposób, aby nikt nie domyślał się, że stoi za tym szatan.

Nie chcę przytaczać przerażające sytuacje osób, które świadomie lub nieświadomie weszły w świat demonów.

Większość religii, historia przedstawia obrazy demonów w każdym czasie od stworzenia świata do dzisiejszego dnia.

Jedno jest pewne.

Pan Bóg bardzo dobrze zna szatana. Wie jak działają demony i złe duchy. Dlatego ostrzega nas przed nimi. Nie milczy w tej sprawie. Dokładnie zdaje sobie spawę, że demony są potężniejsze od człowieka. My ludzie nie jesteśmy w stanie prowadzić z nimi równorzędnej walki.

Bóg informuje nas o tym, że to demony przekazują moc wróżkom, czarodziejom, magikom, jasnowidzom, uzdrowicielom.

Po co ?

Jest to kolejny sposób szatana na odciągnięcie ludzi od Boga.

 

Pan Bóg potępia kontakty z demonami

        Okultyzm, satanizm, czary, wróżkarstwo, jasnowidztwo są potępiane w Biblii !

Przeczytaj co myśli Pan Bóg o tego typu praktykach:

Kapłańska 19:26  „…Nie będziecie uprawiać wróżbiarstwa. Nie będziecie uprawiać czarów. „

Wyjścia 22:17 „Nie pozwolisz żyć czarownicy. „

List do Galatów 5:20-21

„ bałwochwalstwo, czary, nienawiść, spór, zawiść, gniew, pogoń za zaszczytami, niezgoda, rozłamy, zazdrość, pijaństwo….21ci którzy się takie rzeczy dopuszczają królestwa Bożego nie odziedziczą.”

Księga Kapłańska 20:27  ”Jeżeli jakiś mężczyzna, albo jakaś kobieta będą wywoływać duchy albo wróżyć zostaną ukarani śmiercią.”

Powtórzonego Prawa 18:10-14

10Nie znajdzie się pośród ciebie nikt, kto by…..uprawiał wróżby, gusła, przepowiednie i czary; 11nikt, kto by uprawiał zaklęcia, pytał duchów i widma, zwracał się do umarłych.  Obrzydliwy jest bowiem dla Pana każdy, kto to czyni. Z powodu tych obrzydliwości wypędza ich Pan, Bóg twój, sprzed twego oblicza. 13Ty całkowicie pozostaniesz przy Panu, Bogu swemu. 14Te narody bowiem, które ty wydziedziczysz, słuchały wróżbitów i wywołujących umarłych. Lecz tobie nie pozwala na to Pan, Bóg twój. „

1 Samuela 15:23  „Bo opór jest jak grzech wróżbiarstwa, a krnąbrność jak złość bałwochwalstwa….”

Dzieje Apostolskie 16: 16  „Kiedy szliśmy na miejsce modlitwy, zabiegła nam drogę jakaś niewolnica, opętana przez ducha, który wróżył. Przynosiła ona duży dochód swym panom.”

Tutaj mamy dowód na to, że wróżki są opętane przez demony, które przekazują im informacje o ludziach. Niewolnica z powyższego wersetu tylko dlatego wróżyła, że była opętana przez ducha czyli demona.

 

Demony czyli świat duchów istnieje

        W powyższych wersetach możesz dokładnie przeczytać, że świat duchów istnieje. Bóg tego nie ukrywa. Potępia jakąkolwiek współpracę z nimi. Wyraźnie mówi, że dla wróżki i dla osób, które wróżą jest tylko jedna kara – potępienie.

W dzisiejszych czasach wróżenie jest formą powszechną. Wiele osób układa „niewinne” pasjanse, taroty, czyta horoskopy, wierzy w zabobony. To wszystko Bóg wyraźnie potępia.

 Potwierdza również, że duchy potrafią się komunikować z ludźmi: „pytał duchów i widma, zwracał się do umarłych”.

Skoro pytał duchy to również otrzymywał odpowiedź. Wprzeciwnym wypadku Bóg nie wspominałby o tym. Bo po co ? Bóg przekazuje nam poważne i prawdziwe informacje.

Z tych wersetów dokładnie wynika, że jest szatan, jego świat duchów i demonów. Mają oni różne informacje, które przekazują swoim ludziom: wróżkom, wróżbitom, wróżącym z kart, jasnowidzom, uzdrawiaczom, satanistom i wszystkim swoim sługom.

I jeszcze jeden werset mówiący nam o ciekawym sposobie zwodzenia czyli udawania duchów pochodzących od Boga. Niektóre demony będą podszywać się pod prawdziwe anioły.

1 List Jana 4:1 

 „Umiłowani, nie każdemu duchowi dowierzajcie, ale badajcie duchy, czy są z Boga, gdyż wielu fałszywych proroków pojawiło się na świecie.”

Zapraszam do części drugiej

 

 

Robert Brzoza Robert Brzoza

 

2 Responses to “Pan Bóg ostrzega przed demonami – część 1”

 • niemyśl on 27 października 2015

  Interesuje mnie wtedy kim są prorocy jak nie jasnowidzami? A co z ludźmi którzy przed końcem dni mają mieć prorocze sny? Czemu Bóg nie chce abyśmy czerpali wiedzę z gwiazd? Przecież jest ona w wielu przypadkach prawdziwa? Czemu Nostradamus który był żydem ale także znał chrześcijańskie święta wyznaczał swoje proroctwa na podstawie dat które odczytał w gwiazdach i planetach? Czy on też powinien być potępiony kiedy uratował ludzi z chorób korzystając z medycyny (magii).

 • Robert on 28 października 2015

  Prorocy nie byli jasnowidzami biorąc kryteria dzisiejszych jasnowidzów.
  Oni mieli dar przewidywania rzeczy, które miały się wydarzyć.
  Nigdy się nie mylili.

  Pokaż mi dzisiaj jasnowidza, czy proroka, który ma taki dar.

  Nostradamus był okultystą.
  Polecam dokładnie zbadać jego nauki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *