Podpiszesz umowę z Bogiem czy szatanem ? – część 1

Wróć

Nie ma trzeciej opcji

        Uczynki w Twoim życiu udowadniają, po której stronie opowiadasz się.

Czy po stronie Boga czy szatana ?

Nie ma trzeciej opcji. Jeżeli stoisz po środku, modlisz się do Boga, ale nie chcesz zrezygnować z „darów szatana”, to jesteś po stronie szatana.

2 List Piotra 2:21

„Lepiej bowiem byłoby im nie znać drogi sprawiedliwości, aniżeli poznawszy ją odwrócić się od podanego im świętego przykazania.”

Szatan lubi takich ludzi, którzy są nijacy, chłodni, niezdecydowani, bojący się. Patrzą na Boga, ale nie odrzucą bałwochwalstwa szatana, jego krzyży, tradycji, świąt. Przeczytaj co pisze apostoł  Jan o takich ludziach:

Apokalipsa 3:14-16

15Znam twoje czyny, że ani zimny, ani gorący nie jesteś. Obyś był zimny albo gorący!16 A tak, skoro jesteś letni i ani gorący, ani zimny, chcę cię wyrzucić z mych ust.”

Ważne jest co mówisz, ale przede wszystkim czyny świadczą o Twojej decyzji, po której stronie opowiadasz się. Weź pod uwagę, że „z obfitości serca mówią usta”, ale również „wiara bez uczynków martwa jest”

Pakt z szatanem

        Jest taka moda w dzisiejszych czasach, że każda osoba chce być piękna, sławna i bogata. Najlepiej, aby stało się to już jutro. Bez pracy, szkoły, wysiłku.

Decydują się na z pozoru łatwe życie. Wybierają pakt z szatanem.

Jest tylko małe ale….

Musisz uważać. Szatan gra nieuczciwie. On nie realizuje punktów umowy. To jest oszust. Wykorzysta Cię i porzuci. Po drodze dostaniesz nagrody od niego. Ma ich pod dostatkiem: alkoholizm, narkotyki, pornografia, utrata rodziny-przyjaciół , kłamstwa, oszustwa itd. Później nawet jak się opamiętasz, to wyjść z nałogów jest bardzo trudno. Jeżeli stracisz po drodze prawdziwych przyjciół, to kto Ci pomoże ?

Słudzy szatana ?

Nigdy, oni podadzą Ci kolejny narkotyk – nałóg.

Szatan ma pewne możliwości, dlatego poprzez swoich ludzi może zrobić z każdego człowieka kukłe śpiewającą, czy tańczącą.

Tylko jaką masz pewność, że szatan wybierze akurat Ciebie ?

On ma dzisiaj armie chętnych, naiwnych, głupich osób do zrobienia kariery. A Ty wybierając szatana, odrzucasz Chrystusa. Szatan stworzył system, w którym nie istnieje prosta umowa w sensie: Ty dajesz mi coś, więc ja Tobie w zamian również coś dam.

System szatański polega na tym, że ludzie chcący sławy, muszą rywalizować między sobą. Dlatego nikt nie da Ci gwarancji, że jeśli nawet wybierzesz szatana, to dostaniesz coś w zamian. Musisz w tym co jest złe i obrzydliwe prześcignąć innych.

Poźniej, gdy zmądrzejesz będzie bardzo trudna droga, aby udowodnić Bogu swoją lojalność. Szatan nie da Ci tak łatwo odejść. Zmusi Cię do tak wielkiego upadku, że będziesz zmuszony/zmuszona świadomie odrzucić Boga, czyli grzeszyć przeciw duchowi świętemu, co jak wiemy jest niewybaczalne. Mateusza 12:31

Czy warto ?

Czy nie można z Bogiem odnieść sukcesu ?

Oczywiście, że tak.

 

 

Robert Brzoza Robert Brzoza

 

.

7 Responses to “Podpiszesz umowę z Bogiem czy szatanem ? – część 1”

 • BOB on 28 sierpnia 2013

  znany przykład koncernu procter gamble
  koncern w 1993 oddany przez dyrektora ówczesnego diabłu przez podpisanie paktu,
  rozwój firmy od tamtej pory dynamiczny
  10% dochodów firmy idzie na kościół szatana
  zobacz jakie marki są pod skrzydłami procter gamble
  https://www.pg.com/pl_PL/marki/wszystkie.shtml
  kupując te produkty, wspierasz kościół Lucyfera

 • ZastopujCzas on 28 sierpnia 2013

  Wiele koncernów ma w swoich symbolach znaki szatana.
  Bardzo popularne jest oko horusa.

 • Tomek on 11 września 2017

  jakie to są grzechy przeciwko Duchowi Św.? i dlaczego są niewybaczalne?

 • Robert on 11 września 2017

  Tomek

  Ten działa przeciw Duchowi św. kto poznał prawdę, zmienił zdanie i działa przeciwko prawdzie:

  Grzeszyć przecwiko Duchowi św.
  Hebrajczyków 10:26-29
  „Jeśli bowiem dobrowolnie grzeszymy po otrzymaniu pełnego poznania prawdy, to już nie ma dla nas ofiary przebłagalnej za grzechy, ale jedynie jakieś przerażające oczekiwanie sądu i żar ognia, który ma trawić przeciwników. Kto odrzuca prawo mojżeszowe, ponosi śmierć bez miłosierdzia z powodu dwóch albo trzech świadków. Pomyślcie, o ileż surowszej kary stanie się winien ten, kto by podeptał Syna Bożego i zbezcześcił krew Przymierza, przez którą został uświęcony, i obelżywie zachował się wobec Ducha łaski”.

  Grzeszyć przecwiko Duchowi św.
  Łukasza 12:10
  „Każdemu, kto mówi jakieś słowo przeciw Synowi Człowieczemu, będzie przebaczone, lecz temu, kto bluźni przeciw Duchowi Świętemu, nie będzie przebaczone”.

  Kto odpadł, trudno mu będzie wrócić:
  Hebrajczyków 6:4-6
  „Niemożliwe jest bowiem tych – którzy raz zostali oświeceni, a nawet zakosztowali daru niebieskiego i stali się uczestnikami Ducha Świętego, zakosztowali również wspaniałości słowa Bożego i mocy przyszłego wieku, a odpadli – odnowić ku nawróceniu”.

  Lepiej żeby nie poznał prawdy:
  2 Piotra 2:20,21
  „Jeżeli bowiem uciekają od zgnilizny świata przez poznanie Pana i Zbawcy, Jeszu Pomazańca, a potem oddając się jej ponownie zostają pokonani, to koniec ich jest gorszy od początków. Lepiej bowiem byłoby im nie znać drogi sprawiedliwości, aniżeli poznawszy ją odwrócić się od podanego im świętego przykazania”.

 • Tomek on 11 września 2017

  czy ta prawda dotyczy tylko wiary ? czy ogólnie wszystiego?

 • Tomek on 11 września 2017

  Panie Robercie proszę podać jakiś przykład grzechu przeciw Duchowi św. dla lepszego zrozumienia. Bo ja np wiem że chrzest w kk jest niezgodny z Pismem św. a mimo to ochrzciłem syna to popełniłem grzech przeciw Duchowi św.?

 • Robert on 11 września 2017

  Tomek

  1 – Podam przykład grzechu przeciwko Duchowi św:

  poznaje pan prawdę o zakazie modlenia się do Boga przez obrazy. Przyjmuje Pan tę prawdę, wierzy w Słowo Boże. Jednak po jakimś czasie traci pan wiarę i wraca do starych wierzeń, czyli używa w modleniu obrazów. Do tego głosi Pan wszędzie, że zakaz modlenia się do obrazów jest nieprawdziwy.

  Innymi słowy: dana osoba odrzuca poznaną prawdę i rozpowszechnia kłamstwa. Działa świadome przeciwko Słowie Bożym, bierze za to pełną odpowiedzialność.

  Taki rodzaj działania, może być zakwalifikowany przez Chrystusa, jako działalność przeciwko Duchowi św.

  2 – Co do Pana postępowania, to nie mam prawa wyrażać osobistych sądów. Proszę gorącą się modlić i tam szukać odpowiedzi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *