Rola szatana w dzisiejszym świecie – część 2

Wróć

Dokończenie artykułu „Rola szatana w dzisiejszym świecie”.

Najpierw przeczytaj część 1 – Rola szatana w dzisiejszym świecie – część 1

 

Szatan próbuje Hioba         

A co odpowiedział Bóg szatanowi ? :

12Rzekł Pan do szatana: Oto cały majątek jego w twej mocy. Tylko na niego samego nie wyciągaj ręki. I odszedł szatan sprzed oblicza Pańskiego.”

Pan Bóg pozwolił szatanowi wypróbować Hioba. Pozwolił odebrać mu majątek. Udowodnić szatanowi, że jego oskarżenia są bezpodstawne.

I to jest rola szatana w dzisiejszym świecie. Kusić i krzywdzić ludzi, aby odeszli od Boga.

Zwróć również uwagę na informacje, jakie posiada szatan o ludziach na ziemi. Nie mógł on wiedzieć o czym będzie rozmawiał z Bogiem. A gdy Bóg zaczął mówić o Hiobie, to szatan dokładnie wiedział o jaką osobę chodzi.

Przeczytaj sobie – Hioba 1:13-22, a dowiesz się w jaki sposób szatan odebrał majątek Hiobowi. Użył do tego innych ludzi, jak i siły przyrody. Jest to znakomity przykład ukazujący, jak dzisiaj szatan gnębi ludzi. Jakie metody stosuje.  Jeżeli zrozumiesz metody działania szatana, będzie Ci dużo łatwiej rozpoznać jego pracę w dzisiejszych czasach.

Hiob wygrał z szatanem

        Zobaczmy jak zakończyła się ta historia. W Księdze Hioba 2:1-6 przeczytasz cały opis rozmowy.

Szatan z Bogiem spotkali się drugi raz. Nie mógł znieść porażki, dlatego dalej namawiał Boga do wypróbowania Hioba. Przekonywał, że to tylko kwestia czasu, kiedy Hiob odwróci się od Niego.

Tym razem Bóg pozwolił szatanowi na zadanie fizycznych cierpień Hiobowi. Nie poszedł on za szatanem, za co dostał nagrodę od Boga.

Księga Hioba 42:10-16

10I Pan przywrócił Hioba do dawnego stanu….. Pan dwukrotnie powiększył mu całą majętność12..miał czternaście tysięcy owiec, sześć tysięcy wielbłądów, tysiąc jarzm wołów i tysiąc oślic.”

Szatan próbuje apostołów

        Oto kolejny werset opisujący rolę szatana w dzisiejszym świecie:

31Szymonie, Szymonie, oto szatan domagał się żeby was przesiać jak pszenicę, 32ale ja zaś prosiłem za tobą, żeby nie ustała wiara twoja….”                            Łukasza. 22:31 – 32

Tutaj Chrystus ostrzega Szymona (Piotra) o mającym nastąpić ataku szatana. Tak jak w przykładzie z Hiobem, również tutaj szatan przekonywał Boga i Jego Syna o wypróbowaniu apostołów. Musiał znowu użyć argumentów mówiących o braku lojalności człowieka względem Boga. Wierzył, że gdy tylko zacznie się ucisk, zdrada, przemoc to apostołowie odejdą od Chrystusa.

W kolejnym przykładzie apostoł Jan ostrzega przed więzieniem, wiernych sług Boga.

W Objawieniu 2:10 napisał:

„Przestań się lękać tego, co będziesz cierpiał. Oto diabeł ma niektórych spośród was wtrącić do więzienia, abyście zostali poddani próbie, a znosić będziecie ucisk przez dziesięć dni. Bądź wierny aż do śmierci, a dam ci wieniec życia.”

To nie Bóg karze ludzi

        Wielu ludzi w takich sytuacjach powie:”dobrze mu tak, Bóg go ukarał, na pewno mu się należało”. Tutaj wyraźnie widać, że szatan ma różne metody sprawdzające wiarę.

Chcę Ci uzmysłowić, że to nie Bóg karze ludzi na ziemi. On daje szanse wszystkim, aż do śmierci. Każdy może odwrócić się od szatana i wrócić do Boga.

Powiedzmy, że bardzo grzeszysz. Masz 40 lat. Bóg stwierdza, że już dość Twojego grzesznego życia i umierasz. Albo karze Cię ciężką chorobą.

Czy to jest sprawiedliwe ?

Czy tak robi Bóg, który poświęcił Swojego Syna za grzechy ludzi ?

Skąd wiadomo czy w wieku na przykład 50 lat, nie zmienisz swojego życia i nie wrócisz do Boga ?

Zastanów się jaki byłby sens karania ludzi przed nastaniem sądu Bożego ?

 

 

 

Robert Brzoza Robert Brzoza

Przeczytaj koniecznie:

Napisz swoje zdanie...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *