„Kler” nie jest dziełem ani sensacją, ale wbija szpilę

 Film Kler

„Kler” nie przedstawia seksualności, problemu pedofilii, jaka występuje w Kościele Katolickim. Jedynie zahacza o problem. Gdyby reżyser filmu, Wojciech Smarzowski chciał pokazać KK w obecnym świetle pedofilsko-seksualnym, musiałby mocno uderzyć w twarz.

Nie robi tego… jednak policzkuje, pokazuje palcem.

Za to pokazał w okrutny sposób łapówkarstwo, sprzedawczykowość, miłość do pieniądza. Działalność biskupa, księdza w filmie, polega głównie na organizowaniu pieniędzy.

Budują, nie ważne co, ważne, aby pieniądze non stop napływały. Wywołuje to prostytucję biznesową. Są w stanie wydrzeć od parafian każde pieniądze za usługi pogrzebu, ślubu…

Wóda leje się strumieniami, piją na umór. Imprezy są wesołe i śpiewne.

Seksualizm jest tym, czym KK nie jest w stanie sobie poradzić. Wprowadził bezsensowny celibat, który ma tylko częściowe oparcie w Biblii.

Paweł namawia, aby całkowicie poświęcić się misji szerzenia prawdy. Jednak osoby, które nie wytrzymują, powinni mieć żonę/męża. Apostołowie mieli żony i są świętymi nauk Jeszu Pomazańca (Jezu to fałszywe imię).

W KK wiele jest seksualności, jednak ta pedofilska jest najgorsza, nie do wybaczenia dla parafian.

Ksiądz może chlać, mieć baby na boku, ale krzywdzenie dzieci nie przejdzie, nawet w tak tolerancyjnej religii, jaką jest KK.

Czy „Kler” jest dziełem?

Nie. Jeżeli dostanie jakieś nagrody, to tylko od złośliwej lewicy, zadufanej w swojej religii: ewolucjonizmu, globalizmu, okultyzmu.

Smarzowski uderza, ale nie przerysowuje, nie wrzuca do ogródka kłamstw, nie wabi fikcją.

Film nie powinien być szokiem, raczej jest kolejną zagrywką pomiędzy lewicą a prawicą.

Kościół powinien przyjąć na klatę ten film, bo nie ma w nim przesad, kłamstw.

Smarzowski mógł dużo mocniej uderzyć…

Parafianie przeżyliby szok, gdyby Smarzowski pokazał w Biblii kilkanaście wersetów, które zabraniają modlić się do Boga i Chrystusa, poprzez obrazy.

To byłby szok, wtedy parafianie zlinczowaliby go, a może niektórzy uwierzyli?

Co by się stało, gdyby Smarzowski pokazał, jak brzmi prawdziwe imię Chrystusa?

Gdyby na jednej ze scen, otworzył katolicki Grecko-Polski Nowy Testament, wydanie interlinearne i pokazał, jak pisze się imię Chrystusa w greckim języku. To imię to Jesu, a w hebrajskim: Jeszu.

Oj, byliby w szoku, być może część z nich zapytałaby: dlaczego KK używa fałszywego imienia: „Jezus”?

Co by się stało, gdyby Gajos grający biskupa, rozważał temat mamy Chrystusa?

Gdyby tłumaczył, że nie ma „Matki Boskiej”, że nie wolno modlić się do mamy Chrystusa i innych osób tzw. świętych, że jest tylko jeden pośrednik:

„Jeden bowiem jest Bóg i jeden pośrednik Boga i ludzi: człowiek Jeszu Pomazaniec”1 Koryntian 2:5.

… że imię jej to Mariam, a nie Maria.

Chyba część widzów wyszłaby z sali kinowej, nie wytrzymaliby napięcia.

Część z parafian woli „spalić” Biblie, nigdy jej nie kupić, niż otworzyć wersety i je przeczytać.

Wszystko pisze w Biblii, w tej Biblii, na której bazuje ksiądz, biskup, papież.

Dlatego Smarzowski pokazał tylko mały, ten mniej znaczący brud KK. Znacznie więcej smrodu, śmieci, znajduje się w doktrynach katolickich.

Największy absurd wypowiedzi tego filmu, wychodzi z ust prawicy.

Slogany typu: „Kler” może osłabić Polskę, chrześcijaństwo, Polaków.

Takie wypowiedzi są obelgą dla większości Polaków.

KK niewiele zrobiło w odkłamaniu rzeczywistości.

W jaki sposób KK pomógł w pokazaniu prawdy o okrągłym stole?

Nic nie pomógł. KK popierał układ komunizmu z żydami. Wspierali zdrajcę Wałęsę.

W jaki sposób KK pomaga rozpracować, kim jest nierządnica (międzynarodowi bankierzy) i bestia (państwo żydowskie) z Objawienia Jana?

Dlaczego nie pomagają zrozumieć Polakom, jak działa kredyt, kto okrada Polaków, kim jest finansjera?

Polacy tak mało zarabiają i tak są okłamywani, ponieważ nie mają wiedzy, a KK milczy w wielu tematach, tak samo, jak prawica i lewica.

I co z tego, że pojedynczy księża się wyrywają, skoro zaraz są pałowani po głowach. Tych, którzy chcą mówić prawdę, szybko się ucisza, tych którzy krzywdzą dzieci, dużo wolniej.

To jest absurd Kościoła Katolickiego.

Jego grzechy urosły bardzo mocno, widoczne są dla wszystkich, którzy chcą widzieć.

Jednak ślepota jest darem od innego boga:

„dla niewiernych, których umysły zaślepił bóg tego świata, aby nie olśnił ich blask Ewangelii chwały Chrystusa, który jest obrazem Boga”2 Koryntian 4:4.

„I wy byliście umarłymi na skutek waszych występków i grzechów, w których żyliście niegdyś według doczesnego sposobu tego świata, według sposobu Władcy mocarstwa powietrza, to jest ducha, który działa teraz w synach buntu”Efezjan 2:1-2.

 

 

Robert Brzoza RobertBrzoza.pl Polski Portal Informacyjny

P.S. Ebook: Największy Przekręt Wielu Religii => Bezpłatnie

Form by (e)NeTesFoto: internet

Przeczytaj koniecznie:

16 Responses to “„Kler” nie jest dziełem ani sensacją, ale wbija szpilę”

 • Tomasz on 14 października 2018

  Po pierwsze takich Boskich posłańców jak Chrystus było więcej w dziejach ludzkości . Ich los był zdumiewająco podobny do losów Chrystusa , Ich przesłanie też . Ale to historia
  Obecny konflikt „prawica” kontra „lewica” jest typową przykrywkową ściemą . Ma przykryć nie to o czym piszesz – czyli wypaczenia doktryny katolickiej w odniesieniu do Pisma .
  Ma przykryć Jano Pawłowe wypaczenia . Jano Pawłowi katolicy sa niezbędni syjonistom do zlikwidowania Polski ostatniego (choćby tylko obyczajowego) bastionu katolicyzmu .

  Jano Pawłowi katolicy , dla których był idolem , to katolicy z przetrąconym kręgosłupem , a Jan Paweł II to więcej niż Chrystus , gdyż Chrystus nienawidził plemienia żmijowego , gonił batem lichwiarzy , przyszedł by ocalić resztkę narodu wybranego , by nie zatracili się w obrzydliwosciach kabały .Jan Paweł mówiąc „tak jakby” o talmudystach , ze to bracia starsi i których objął ekumeniczną miłością ( czyż Chrystus nie mówił „miłujcie nieprzyjacioły swoje ? wpuścił jadowitą zmiję do wiary katolickiej .

  Przetrącony katolik odwraca przesłanie Chrystusa , daje się kąsać żmiji , swoje cierpienie „zanosi do Boga” , daje talmudystom likwidować Polskę , wstydzi się „antysemityzmu” – bo Chrystus był żydem !!

  Wobec lewackiej nagonki tym bardziej skupia wokół zapowietrzonego Koscioła , gdzie aplikowane mu sa kolejne porcje znieczulającego narkotyku .

  W istocie nie chodzi o odstępstwa od Pisma , nie chodzi o pogłębione rozumienie przesłania Chrystusa , chodzi o wytresowanie bezwolnej ofiary , która odbiera wezwanie Jarosława Strategosa do walki z „zarazkami antysemityzmu” jak głos idola – JPII .

  Nawet zydowski antypolonizm , oblewanie nas kubłami pomyj – to nic osobistego .

  Wartość spółki Poland Republic of CIK zarejestrowanej w USA w Securities and Exchange Comissin pod numerem 0000079312 to 400 mld $ . Wartość bogactw naturalnych Polski to ( wyliczyłem na podstawie informacji prof Ryszarda Kozłowskiego) 500 bln $ . Czyli przejmując Polskę żydzi mają 1250 krotne przebicie . Trzeba sie jeszcze pozbyć lub sprowadzic do stanu bydła Polaków . Jest wiele metod , ale generalnie

  1 . Metoda Jano Pawłowa

  2 . Lewackie metody , ezoteryka , ćpanie , gender , cywilizacja „frajdy”

 • Robert on 14 października 2018

  Tomasz

  1 – żaden papież nie dorównuje Chrystusowi. KK i papieże działają przeciwko naukom Chrystusa. Są fałszywymi prorokami. Wystarczy przeanalizować nauki Chrystusa i skonfrontować z katolicyzmem. KK ma fałszywe doktryny, których nie ma w Pismach u wiernych. Stosowali je poganie, religie starożytne.

  2 – podaj proszę werset w którym Chrystus nienawidził bankierów… nie ma takiego wersetu, więc dlaczego sam wpisujesz kłamstwa w usta Syna Boga?

  3 – Kto dał prawo wypowiadać się papieżowi o żydach, jako starszych braci w wierze. żydzi to przebierańcy, Chazarzy, nie uznają Chrystusa, więc w jaki sposób są twoimi braćmi w wierze?

  4 – Chrystus nie był żydem. Za czasów Chrystusa i apostołów nie znali słowa „żyd”. Czytaj proszę przekłady interlinearne, gdzie możesz sprawdzić tłumaczenie, czy jest prawidłowe.

 • danuta on 15 października 2018

  Robert

  Ad2 werset w którym Chrystus nienawidził bankierów czyli w tamtych czasach kupców i zmieniających i wymieniających pieniądze bo słowa bankier w tamtych czasach nie było – ew. Mateusza 21,11-13 ,, ..a Jezus wszedł do świątyni i wyrzucił wszystkich sprzedających i kupujących w świątyni ,powywracał stoły zmieniających pieniądze…,, mówisz że w tamtych czasach nie znali słowa żyd ale według ciebie znali słowo bankier

 • Robert on 16 października 2018

  Danuta

  1 – To nie jest moja opinia, tylko to jest znajomość historii: słowa „żyd”, nie znali za czasów Chrystusa.

  2 – W Mateusza 21:12 użyte jest słowo „poluntas”, czyli: sprzedających.

  3 – nie ma w Pismach: „nienawidził bankierów”.

 • danuta on 19 października 2018

  bo słowa bankier nie znali to nie jest moja opinia tylko fakty tak samo jak słowo żyd nie znali żyd to był judejczyk a sprzedający to bankier a skoro Jezus ich powrozami bił to chyba ich nie kochał słowa ,,nienawidził bankierów ,, nie ma ale chyba oczywista oczywostość że chodzi o dzisiejszych bankierów

 • Robert on 19 października 2018

  Danuta

  Tak jak wspomniałem, tam jest użyte słowo: Sprzedających, a nie bankier.
  Jeżeli dajesz klapsy swojemu dziecku, to go nienawidzisz?

 • danuta on 20 października 2018

  Robert = twoja interpretacja biblii jest zdumiewająca, w biblii nie mogło być słowa bankier bo ono pochodzi od banku a w tamtych czasach nie było banków ani bankierów , klapsy daje się dziecku z miłości , czyli uważasz że Jezus dawał klapsy sprzedającym, widzę że ty i tak uważasz że masz prawdę jedyną i jesteś autorytarny i nigdy nie powiesz że się mylisz a ap Paweł mówił w 1Koryntian 8,2 ,,jeżeli ktoś mniewa że coś wie to jesczcze nie wie jak należy,, a ty uważasz że wszystko wiesz jak należy

 • Robert on 20 października 2018

  Danuto,

  1 – weź trochę na luz i nie unoś się, bo nie ma to żadnego sensu. –
  Zamiast pisać takie słowa, to sama sprawdź, jakie jest użyte słowo w Mateusza 21:12.
  Tu masz link – https://biblehub.com/interlinear/matthew/21-12.htm
  Sprawdź słowo: 4453.

  Zamiast się sprzeczać, badaj mądrze Pisma… Przecież napisałem ci że tam jest słowo: „sprzedający”…

  2 – Co zrobisz, jak ktoś będzie gwałcił twoje dziecko?
  Według twoje interpretacji będziesz stała i się patrzyła?
  Jak kupcy dokonywali nierządu w świątyni imienia Boga, to Chrystus miał stać i patrzeć się na to?
  Myśl…

 • danuta on 20 października 2018

  Jest słowo sprzedający bo na pewno nie będzie bankier bo, tłumacze ci jak dziecku z przedszkola że słowa bankier nie było w tamtych czasach i co tzn jak mi piszesz ,,mysl,, zamiast mnie obrażać i siać mowę nienawiści odnieś sie merytorycznie do 1kor 8,2 nie jesteś jedyną autorytarną wykładnią pisma świętego bo tak mówią sekty

 • danuta on 20 października 2018

  Robercie zapomniałem dodać że sprawdziłem przekład interlinearny Stronga i Popowskiego wydawnictwa Vocatio i tam w Mateusza 21,12 jest słowo ,, wymieniaczy,, kod gramatyczny 2845 w słowniku wielkim grecko-poskim jest -słowo wymieniaczy -KOBLLYBISTON-CO ZNACZY-BANKIER,ZMIENIAJĄCY PIENIĄDZE myślę że chyba kończy to dyskusje

 • kiki on 20 października 2018

  Brawo panie robercie.mam pytanie na temat dzieci idacych do komuni czyz nie jest to bałwochwalstwo.maja corke ksiadz nie chce dopuscic do komuni bo zna prawde o Jeszu i nie chodzi na rózaniec.czyz to nie dziwne.prosze o odpowiedz.

 • Robert on 20 października 2018

  kiki

  nie ma takiego obrządku w Biblii, jak komunia św.
  To jest wymysł KK.
  Trzeba postarać się, aby dziecko uczyć w domu prawd biblijnych, zamiast na lekcji religii.

 • Robert on 20 października 2018

  Danuto,

  nie ma sensu wałkować ten temat, dlatego ostatni raz:

  1 – w Pismach nie ma słowa: „bankier” tylko „sprzedający”.

  2 – Bankierzy to, wyznawcy judaizmu i kabały. Dzisiejszy bankierzy, to kontynuacja tych sprzedających w świątyni imienia Boga.
  Ich podłoże jest takie same: judaizm i kabała. To ten sam odłam kabały bankowej.

 • danuta on 20 października 2018

  Robercie
  mylisz się- w pismach jest słowo KOLLYBISTON w Mt 21,12 co znaczy bankier wymieniający , zmieniający pieniądze, których Jeszu rozpędził powrozem. jedynie masz racje z tym, że to byli tak jak dzisiejsi bankierzy wyznawcy kabały i judaizmu. Takie są fakty i możesz to sobie sprawdzić słownik wielki polsko-grecki ks Remigiusz Popowski kod gramatyczny 2845 nie ma sensu iść w zaparte

 • Robert on 21 października 2018

  Danuto

  w tym wersecie są dwa określenia na sprzedających jest i „poluntas”, jak i „kollybiston”.
  Pierwszy to sprzedający.
  Drugi to wymieniający pieniądze.
  Słowo bankier używamy do tych ludzi, ponieważ tak ich dzisiaj nazywamy.
  Tak samo jak używamy słowo „żyd” na określenie wyznawców judaizmu ale również kabały.
  Są to skróty myślowe, aby nie zaciemniać obrazu i nie wchodzić w szczegóły, które czasami w artykule bałaganią przekaz.
  W każdym artykule nie można tego wyjaśniać.

  Dziwne Danuto, że znasz imię Jeszu, a tak niemiło komentujesz.
  Robisz trochę wstydu, posługując się tym imieniem i zachowując się nieelegancko.
  Najpierw zapytaj, a później oczerniaj.
  Nie odwrotnie…

 • Darecki on 17 kwietnia 2019

  nie wytrzymam i nie dociagne dalej w czytaniu komentarzy niejakiej p.Danuty-no cholera jasna!!!!!!jak ja nie cierpie braku szacunku!p.Robert jaki jest taki jest-Chrystus jest jedynym sędzia cholercia,a nie pani-dlatego niech pani bzdur nie pisze czy ktos jest vezbłędny w sposób ironiczny itd Prosze nie obrazac mi tu czlowieka a zaeazem mnie i innych dla których jest chłopem co pisze co pisze a my w tym odnajdujemy prawde

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *